M. het Jonk - Middelharnis DfGRUYTIR Dodenlijst en vermisten Beter Gereedschap Campfens Ijzerhandel Plaatselijk Nieuws H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bernhard en tal van autoriteiten bezochten ons geteisterd eiland Auto's worden uit het natte gebied gesleept r Uw naaimachine PFAFF Naaimachines Zaterdag 14 Februari 1953 „EI LAN DEN-NIEUWS" Middelharnis Van Wezel, Aren Leendert, geb. 25 Oct. 89 te Middelharnis, echtgenoot van Vogelaar, Adriaantje, geb. 1 Feb. 90 te Middelharnis, wonende al hier Oost Voorgors 32; Vroegindeweij, Fransje, geb. 28 Juli 72 te Som- melsdijk, echtgenote van Kranse, Arend, geb. 1 Juli 68, wonende alhier Waterweg 91; van der Sluis, Neeltje, geb. 12 Mrt. 81 te Sommelsdijk, echtgenote van Koote, Jacob, geb. 24 Dec. 79, wonende alhier Waterweg 43; Vis, Leendert, geb. 9 Febr. 05 te Middelharnis, echtgenote van Buth, Trijntje Arendje, geb. 3 Mei 11, wonende alhier Oost Voorgors 39; Vis, Tannetje, Adriaantje, geb. 16 Sept. 39 te Middelharnis, ongehuwd, dochter van Vis, Leendert, overleden en Buth, Trijntje Arendje, geb. 3 Mei 11, wonende alhier Oost Voorgors 39; Breeman, Huiberdina, geb. 15 Nov. 68 te Middelharnis. weduwe van Driece, Leendert, alhier gewoond hebbende aan het adres Oost Voorgors 12; Kranse, Maria, geb. 6 Juli 96 te Mid delharnis, ongehuwd, alhier gewoond hebbende aan het adres Waterweg 91; Netten, Hendrikus, geb. 9 Oct. 14 te Veur, echtgenoot van Hagendijk, Martijntje Dirkje, geb. 26 Juni 23, wonende alhier woonwagenkamp; Appel Jacob, geb. 2 Juni 30 te Middelharnis,''ongehuwd, zoon van Laurens Appel en Troost, Jannetje, wonende Voorstraat 51; Troost, Jacob, geb. 12 Oct. 30 te Somelsdijk, ongehuwd, alhier gewoond hebbende aan het adres van Pallandtpolder 1; Troost, Job, geb. 9 Aug. 35 te Melissant, on gehuwd, alhier gewoond hebbende aan het adres van Pallandtpolder 1; Vis. Adriana, geb. 5 Mrt. 43 te Middelharnis, dochter van Vis, Leendert. overleden en Buth, Trijntje Arendje, wonende alhier O.ost Voorgors 39; Appel, Hendrik, geb. 23 Oct. 1926 te Middelharnis, zoon van Laurens Appel en Troost, Jannetje, wonende Voorstraat 51, ongehuwd; Koote, Gerrit, geb. 2 Dec. '50. te Middelharnis, zoon van Abraham Koote en Soldaat, Cathalina wonende Middelharnis, Oost Voorgors 19. Vermist: A. van Gelder, oud plm. 75 jaar, Jacob Hoogmoed, plm. 70 jaar Nieuwe Tonge 1. van 't Hof. Catharina, gehuwd met L. Zweerus, geb. 25-2-85. 2e West straat 7; 2. Zweerus, Leendert, geb. 22-8-85, 2e Weststraat 7; 3. Prince Maria, ongehuwd, geb. 15-1-67, Kerkring 23; 4. onbekend; 5. Vroeginde weij Anna, gehuwd met M. C. Smit, geb. 6-ll-'12. Gen. Snijderstraat 40; 6. Palingdood, Plona, gehuwd met Johan Koppenaal, geb. 13-10-'64, 2e Weststraat 3; 7. Koppenaal, Johannes, geb. 22-l-'65, 2ë Westerstraat 3; 8. Wesdorp, Pieter, geh. met J. M. Hanenberg, geb. 12-6-'S7, B. Over- dorpstraat 9; 9. Hanenberg, Johanna Maria, geb. 24-5-'89, Burg. Over- dorpstraat 12; 10. Brooshoofd, Johanna Elizabeth, ongehuwd, geb. 1-10-'91, 2e Weststraat 9; 11. Timmer, Huibrecht, ongeh. 13-3-'82, Wentinckstraat 4; 12. Verweij, Anna Leentje, geb. 7-1-83, Korteweegje 9; 13. Hers, Meijer Krijn, ongeh., geb. 24-10-'40; Batt. dijk 22; 15. Hoogstraaten, Arendje W„ wed. van C. Kievit; geb. 21-12-'73, Korteweegje 22; 14. Aagje, ongeh. geb. 9-6-42; Gen. Snijderstraat 17; 16. Bestman Maria, geh. met P. Dupree, geb. 3-10-'88 Havenweg 1; 17. Bruggeman Cornelis, ongeh. geb. 9-12-'15, Batt. dijk 34; 18. Bruggeman Marinus, ongeh. geb. ll-4-'46, Batt. dijk 34; 19. Jansen Maria, gehuwd met J. W. Bruggeman, geb. 28-2-'10, Batt. dijk 34; 20. Brooshoofd, Adriaantje ongehuwd, geb. 24-6-'88, 2e Westerstraat 9; 21. Breur Laurens, geh. met N. N. Koppe naal, geb. 21-5-99, Zuiddijk 80; 22. Vreeswijk, Jannetje Adriana, ongeh.; 23. Both, Lena Maria, echtgen. van L. v. d. Ouden, geb. 4-ll-'20 te Dirks- land; 24. van den Ouden Cornelis, geb. 25-8-'51, zoontje van Laurens v. d. Ouden en Lena Maria Both. A.s. week hopen wij de officiële lijsten van de slachtoffers op te nemen. in die vreselijke nacht geen mensenle vens te betreuren geweest. De aanvoer van zakken zand, rijshout en zwaar materiaal is hier buitengewoon best. Het dorp heeft veel weg van een garnizoen door de vele militairen die hier zijn. Naast de burgers wei-ken zij als leeuwen. Voor de veestapel is de vloed een zware slag geweest, tientallen groot en klein vee zijn in het water omgekomen. Telefoonlijst van diverse instanties Militaire instanties Majoor Poll der Kon. Marechaussee K 1877—405 Majoor Timmerman K 1877i405 Verbindingscentrum te Dirksland K 1877—405 Marine (Havenhoofd) 2122 Militaire Politie 2110 Vliegbasis Woensdrecht Hogerheide 61 Cmt. der 3e Mil. Afd. K 4100—5741 Territoriaal Bevelhebber West K 1700—392252 Politie Middelharnis Majoor Cammaert der. Rijkspol. 2051 Kapt. ter Hark der Rijkspol. 2051 Groepscommandant M'harnis 2187 Opper de Heer 2187 Burgerlijke instanties belast met de hulpverlening Roode Kruis te Rotterdam (toestel 190/5) K 1800—114400 Roode Kruis Voorstraat M'harnis 2529 Evacuatiecentrum M'harnis 2082 Voor verblijfvergunningen ook No. 114000 K 1800 toest. 113 Nipius (PI. Bureauhouder Buth) 2481 Veterinaire Dienst en Dr. Frijlink 2716 Cadaver Commissie 2721 Voedselcommissaris Buth 2481 Dr Kuiper 2208 Technische Diensten: Provinciale Griffie K 1700180050 Berichtendienst R.V.D., Omroep K 1700—183830 Provinciale Waterstaat Algemeen K 1877—503 Provinciale Waterstaat Vervoer en Mobilofoon K 1877345 Provinciale Waterstaat Hoof ding. Bruggeman K 1877346 Hoofdingenieur v. d. Meer 2092 Ir. Snelleman (Dir. d. Tech. Dienst) 2783 De Haan (Waterleiding) 2212 Brandweer 2783 en 755 Dijkgraaf 2306 P.T.T. Centrale 2511 E.M.G.O. 2791 Tramstation Hellevoetsluis (Veel mobilofoons) via 00016 Waterleiding Goedereed en Stellendam (op de dijk) heeft water. Er bevindt zich een grote buisbreuk bij de hoek Voorstraat (Damdijk) waar nu nog 60 cm staat. Men zal dit zien te overbruggen met brandslangen, die reeds zijn aange voerd. Van de Rotterdamse Waterlei ding wordt veel medewerking -ondervon den wat betreft aanvoer materialen. Wanneer deze verbinding tot stand komt zal in de gemeenten op bepaalde punten water kunnen worden getapt. CAMPFENS MIDDELHARNIS Schadeaangifte. Het Districtbureau van de Schade Enquete Commissie houdt iedere dag zitting tot aangifte van geleden scha de van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 uur in het kantoor van de Rotterdamse Bank Voorstraat te Middelharnis. In noodge vallen kan een voorschot worden ver leend op schade aan bedrijfsuitrusting, handelsvoorwaarden en agrarische scha de. Voorschotten worden niet verstrekt voor schade aan huisraad, panden, enz. Tractoren en machinerieën. Voor het bergen van achtergebleven tractoren en landbouwmachines uit het overstroomde gebied kan de hulp wor den ingeroepen van de Plaatselijk Bu reauhouder van de Voedselcommissaris, de heer J. Buth, voorlopig kantoor hou dende in de textielzaak van de fa. Ni pius, Kade Middelharnis. Een techni sche ploeg uit Wageningen is aanwe zig of zal er spoedig zijn, welke tot taak heeft om bij het bergen behulpzaam te zijn en de machines te behoeden voor bederf, roest, e.d. Archief Notaris Hempenius. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat het archief van Notaris Hem penius volledig is behouden. De Notaris houdt voorlopig kantoor aan de Voor straat te Middelharnis in de Pastorie der Ned. Herv. Kerk. Collecte Kerkdienst. In de kerkdienst van jl. Zondag, ge houden in de Ned. Herv. Kerk te M.d- delhamis, waar zonder voorafgaande aankondiging werd gecollecteerd voor- het Nat. Rampenfonds, werd een bedrag van rond 962.ontvangen. Adressen leerlingen Openbare Ulo school Het hoofd van de Openbare Uloschool te Middelharnis verzoekt aan de ouders van leerlingen het evacuatie-adres van hun kinderen, welke op zijn school staan ingeschreven, te willen mededelen aan zijn adres, Voorstraat 37 te Middelhar nis. Zonder deze adressen is het niet mogelijk om op enigerlei wijze de lessen te hervatten. DE KERKDIENST VAN ZONDAG De eerste Zondag né. de ramp die on ze eilanden heeft getroffen zijn in alle kerken in Nederland diensten gehouden van bijzondere verootmoediging, offer en gebed. Ook in onze gemeenten. De plaatselijke Herv. predikant Ds H. Goedhart was niet aanwezig, zodat de ze dienst werd geleid door de legerpre- dikant Ds Moll, die een predikatie hield over Job 1 21b: „De Heere heeft ge nomen en de Heere heeft genomen; de Naam des Heeren zij geloofd" en voorts het Schriftgedeelte uit Lucas 13 19. Mede aanwezig was de minister-pre sident dr. W. Drees met zijn secretaris mr. C. L. W. Foek; de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. L. A. Kesper en verscheidene leden van Ged. Staten. Al is onze gemeente zeer zwaar ge troffen, werd toch gecollecteerd voor het Nationaal Rampenfonds. Deze col lecte bracht de som van 980.op. Na Verslaggevers uit tal van landen waren aanwezig. Meermalen heeft H.M. Koningin Juliana zich persoonlijk op de hoogte gesteld van de teistering, die ons eiland en de omliggende gebieden heeft getrokken. H. M. kwam op eenvoudige wijze naar Middelharnis en Sommelsdijk, onopvallend heeft ze zich bewogen tussen de mensen die bezig waren te redden wat nog te redden viel, of die hard in de weer waren de zaken op gang te houden. Ook per vliegtuig en helicoptère stelde H.M. zich op de hoogte van de toestand en ook andere dorpen werden door haar bezocht; overal liet zij zich inlichten en toonde haar groot medeleven met de bevolking en deernis met de slactoffers. gaan maken, waarbij ook andere dorpen werden aangedaan. Nadien zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard nog enige malen hier geweest meestal per helicoptère. Minister-president Dr Drees woonde j.l. Zondag de kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis bij. Ook de Commissaris der Koningin, Mr L. A. Kesper, was daarbij tegenwoordig, die voordien ook al de gevolgen van de over stroming in onze streek in ogenschouw was wezen nemen. Verder is het eiland bezocht door hoge autoriteiten van leger en vloot en door leden van Gedeputeerde Staten en Prov. Staten, terwijl diverse hoge instanties uit den lande zich mede op de hoogte kwamen stellen. Verslaggevers van practisch de gehele wereldpers hebben de ramp en zijn ge volgen beschreven en lieten zich naar de ze streken brengen, per schip of per vliegtuig; Amerikanen, Engelsen. Fran sen. Belgen, Duitsers, Noren en Denen, zelfs een redacteur van de krant te Reikjavik op IJsland was er bij. Ter wijl uiteraard de Nederlandse pers wel zeer sterk vertegenwoordigd was met speciale verslaggevers en fotografen. Z.K.H. Prins Bernhard kwam natuur lijk vanuit de lucht. Ook totaal onop vallend kwam hij het reddingswerk in o- genschouw nemen, liet hij zich inlichten en gaf hij aanwijzingen. Op een morgen wij herinneren ons niet precies welke dag het was, want zoals allen hier, raak ten wij het begrip tijdsbepaling kwijt kwam er een auto aanrijden uit de rich ting Sas van Dirksland naar de Oude- landsedijk bij Sommelsdijk. De auto stop te op enige afstand van de startplaats der helicoptères, het portier ging open en er stapten de Prins en zijn piloot, de bekende invlieger Gei-ben Sondervan, bei den in vliegtenue, de Prins echter met uniformpet met rode band, het gezicht bijna schuil in een dikke windjack met schapenvacht. Wethouder Dijkers van Sommelsdijk was hier aanwezig en be groette Z.K.H., die daarna de beide cen trumgemeenten bezocht en zich met na me op de hoogte ging stellen van de e- norme drukte van schepen in de rijks haven van Middelharnis en op het Ha ringvliet. Vrij spoedig was hij weer bij de helicoptères; hij onderhield zich met de piloten en op een gegeven ogenblik stapte hij in een der toestellen om een rondvlucht boven het rampgebied te afloop van de dienst zongen de aanwe zigen twee coupletten van het Wilhel mus. Burgemeester D. Rijnders was aan het havenhoofd aanwezig bij de aan komst van de minister-president. De andere kerken In de Chr. Ger. Kerk kunnen geen kerkdiensten worden gehouden omdat er nog water staat. De leden zijn ook vrij wel alle geëvacueerd, alsook die van de Ger. Kerk en Geref. Gemeente. Ouderling N. H. Beversluis (Ger. Gem.) heeft Zondag in een particuliere woning te Sommelsdijk voor een groep leden een predikatie gelezen, wat hij zo lang de noodtoestand duurt, hoopt vol te houden. Ds G. Zwerus, predikant der Ger. Ge meente te Middelharnis, heeft Zondag jl. te Dirksland de diensten geleid. Het gezin van Ds Zwerus is geëva cueerd te Huis ter Heide bij Zeist. Ger. Gemeente. Zondag 15 Februari a.s. zal in de consistoriekamer der Ger. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan al hier door ouderling N. H. Beversluis een predikatie worden gelezen. De diensten zullen aanvangen des voorm. 10 en des sav. 6 uur. In de Ned. Hei*v. Kerk zullen Zon dag twee kerkdiensten worden gehou den, waarbij dhr Kesting v.m. 10 en nm. 6 uur hoopt voor te gaan. Ger. Kerk. De nieuwe predikant Ds G. C. Muntingh der Ger. Kerk is op ons eiland gearriveerd. Hij hoopt Zondag a.s. om 10 uur in de Ger. Kerk voor te gaan E.v. mededelingen volgen na afloop van deze dienst. BEKENDMAKING MIDDELHARNISSOJVDIELSDIJK De Burgemeester van Middelharnis en Sommelsdijk maakt bekend, dat voor de huisvesting van politie, soldaten en werkvolk kwartieren in gereedheid moeten worden gebracht. Ieder, die enigermate in de gelegen heid is om personen te huisvesten, wordt verzocht, daarvan mededeling te doen vóór a.s. Zaterdagmiddag 12 uur: voor MIDDELHARNIS: de Heer L. van der Waal, Raadslid, telefoonnrs. 2728 en 2271. voor SOMMELSDIJK: de heer J. Kna- pe Mzn. gemeente-secretaris, tele foon nr. 2208. Personen, die uit deze gemeente zijn geeëvacueerd, en terug willen keren om aan herstel van de dijken te werken of andere noodzakelijke opbouwwerk- zaamlieden te verrichten kunnen een verblijfsvergunning, die tevens reispas is, aanvragen aan de gemelde adressen. SOiMMELSDIJK Kerkdiensten. Zondag 15 Februari a.s. zal in de Rem. Kerk Voorstraat 35 des voorm. 11.15 uur een kerkdienst worden gehouden door Ds Bloemendaal. Des nam. half 3 zal in de Ned. Herv. Predt. Ds E. van Asch eveneens in de Rem. Kerk om half 3 uur in de dienst des Woords voorgaan. De collecte van de Ned. Herv. Ge meente Zondag 8 Febr. te Sommelsdijk gehouden ten bate van het Nat. Ram penfonds heeft alhier nog opgebracht de som van 169. Het magazijn van kleren enz. in de Herv. Kerk te Sommelsdijk is geopend van 917 uur. Alleen dringende geval len kunnen buiten deze tijd geholpen worden. Dameshulp gevraagd. Het magazijn te Sommelsdijk kan nog veel dameshulp gebruiken. S.v.p. zich melden bij Mevr. Rijnders in de O.L.S. te Sommelsdijk. Burg. Stand over de maand Jan. '53 Geboren: Jannetje Cornelia, dochter van Jan Lodder en van Klaasje van Antwerpen; Jacob, zoon van Jacob Vroegindeweij en van Johanna van der Sluijs; Leendert Johannes, zoon van Izak van den Nieuwendijk en van Hen- drikje Tamboer. Huweljjken: Willem Stolk, oud 24 j., wonende te Capelle a.d. IJssel en Jan netje Ariaantje Breur, oud 23 j., wo nende te Sommelsdijk. Overlijden: Pieternella Westdijk, oud 41 jaren, echtgenotevan Teunis Koote. Anthonius Anne Mijs, oud 77 jaren, we duwnaar van Hermina Emmerentia Kolff. Ondertrouwd: Jacob Willem van Dis, oud 26 jaren, wonende te Middelahmis en Maatje Bruggeman, oud 20 jaren, wonende te Sommelsdijk. OUDDORP Kerkdiensten. Ned. Herv. Kerk Ds Steur, waarschijnlijk lezen. Geref. Kerk 2 maal Ds de Wit van Rotterdam. Ger. Gem. 2 maal lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerknieuws. Ds Loosman zal a.s. Zondag voorgaan in de dienst des Woords, welke wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Credieten voor getroffen bedrijven De Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Dordrecht heeft besloten toe te treden tot de Stichting 1953. Deze Stichting is opgericht door het Prov. Bestuur en de gezamenlijke Kamer van Koophandel in Zuid-Holland. Zij heeft ten doel het herstel van de door de Watersnood getroffen comerci- ële en industriële bedrijven te helpen be vorderen in de eerste plaats door het Verlenen van financierings credieten. De hulp van buiten Flakkee is na de ramp niet aan zijn lot overgelaten. Zodra de gevolgen van de overstroming bekend werden is men vanuit het vasteland op ons eiland toe gesneld, van alle kanten en met groot materiaal, met schepen, met vliegtuigen met hélicoptères, enz. Zij het dat in de eerste paar dagen het reddingswerk de schijn had van ongeorganiseerd te ver lopen, gered is er met bovenmenselijke inspanningen en honderden Flakkeeë- naars hebben hun leven te danken aan de helpers, die over het water kwamen. Behalve deze hulp, die allereerst gericht was op het behouden van mensenlevens mag onze bevolking zich ook verheugen in materiële bijstand. Van alle zijden heeft men voedsel, kleding, medicamen ten enz. aangevoerd en uit diverse plaat sen van het land kwamen berichten van adoptie onzer gemeenten. Zo is Middelharnis geadopteerd door Doetinchem, een stad met plm. 20.000 inwoners, in Gelderland. Hetgeen Doe tinchem al naar Flakkee heeft gebracht is fantastisch, de hulp, die voor de toe komst is toegezegd is verbazingwek kend. De leerlingen van de hoogste klas se der Flakkeese H.B.S. zijn naar Doe tinchem, waar zij, dus practisch zon der dat zij de studie hebben behoeven te onderbreken, zich kunnen klaar ma ken voor het a.s. eindexamen; HBS-ers uit de andere klassen kunnen er ook een onderkomen vinden en alle jongelui zijn liefderijk in de Doetinchemse ge meenschap opgenomen. Reeds vorige week Dinsdag kwam de burgemeesterse van Doetinchem, mevr. Boddens Hosang naar Middelharnis en Sommelsdijk, om er de leiding van het hulpwerk in handen té houden en zij is hier de gehele week gebleven. Trailers vol kleren enz. zijn naar het eiland ge komen. Het goed is ondergebracht in de Ned. Hei-v. Kerk van Sommelsdijk, waar het een stapel vormt, die men niet kan overzien. Er kwam zoveel dat men kon doorsturen naar de andere ge troffen gemeenten, naar Nieuwe en Oude Tonge en naar Schouwen en Dui- veland. En nog is het daarbij niet gebleven. De burgemeester van Doetinchem ging, terwijl zijn vrouw hier vertoefde, door met de actie. Zodat nu in een Rotter dams pakhuis oók nog grote hoeveel heden goederen liggen opgeslagen. Een collecte, steeds in diezelfde gemeente, bracht meer dan 70.000 gld. op, de boe ren vergaarden 83 koeien, 220 vaarzen, 1438 kippen en bovendien nog 6000 gld., alles voor Middelharnis-Sommelsdijk en omgeving. Andere gemeenten bleven niet achter: Hummeloo en Keppel springen eveneens met geld en goed bij. De gemeente Delft heeft aangeboden met materiaal en technici te komen helpen aan het herstel van schade, aangericht aan de openba re nutsbedrijven enz. Stellendam werd geadopteerd door 's- Gravenhage, enz. enz. Kortom, Flakkee zal voor het herstel der materiële schade niét' óp zichzelf aangewezen zijn. Bij alle éllende en bij alle verlies doet het goed te weten, dat wij vrienden heb ben in de nood. Dat stimuleert de moed om aan de wederopbouw te beginnen. Men is druk bezig met het bergen van auto's die in het natte gebied zijn blij ven steken. De luxe auto's, vrachtwa gens en tractoren worden naar de Ford garage te Middelharnis gesleept, waar ze met een roestwerend middel worden bespoten. Daarvoor zijn speciale com pressors van de Shell aanwezig. Naar men ons meedeelde zijn er 70 80% van de luxe-, vrachtwagens en tractoren in het water gebied gebleven. GRATIS HULP VOOR PIANO- EN ORGELBEZITTERS In de laatste wereldoorlog zijn prac tisch alle piano's en orgels, die door overstroming waterschade kregen, waar deloos geworden. Heel veel instrumenten hadden nog gespaard kunnen worden wanneer zij op de juiste wijze waren behandeld en ge droogd. Helaas hebben toen de bezitters van piano's en orgels in de meeste gevallen juist de verkeerde methode is gevolgd. Vreeken's Piano- en Orgelhandel te Bodegraven, tel. 88, stelt gratis een drukwerk ter beschikking, waarin wordt aangegeven hoe een piano of orgel moet worden behandeld en gedroogd. Door deze aanwijzingen kunt U wel licht uw kostbaar instrument nog red den. U ontvangt het drukwerk kosteloos bij opgave van uw volledig adres en ver melding van het instrument dat U be zit. Alles zal in het werk gesteld worden om aan een ieder zo volledig mogelijk schriftelijk advies te geven, wanneer de moeilijkheden omschreven zijn. Op deze manier hoopt de firma Vree ken veel kostbare instrumenten te spa ren en U kosteloos van dienst te zijn. NAGEKOMEN FAMILIE-BERICHT Met groot leedwezen namen wij kennis van het noodlottig overlij den-van ons mede-lid en vriend, de Heer HENDRIK APPEL tesamen met zijn Broeder, de Heer JACOB APPEL in de ramppacht van 1 Febr. jl, Hendriks goede vriendschap en trouw aan de belangen on zer vereniging zullen zijn na gedachtenis bij ons allen in hoog aanzien doen blijven. Bestuur, directeur en le den van Kon. Muziekver. „Sempre Crescendo". Middelharnis, Febr. 1953; GEVRAAGD JONGEMAN, boven 16 jaar om opgeleid te worden als Winkelbediende Diploma Ambachtsschool, Ulo of wat hiermede gelijk staat vereist. CAMPFENS IJZERHANDEL MIDDELHARNIS GIRO-STORTINGEN „RAMPEN FONDS" KOSTELOOS De Directeur-Generaal der PTT heeft goed gevonden dat met ingang van he den, 10 Febr. 1953, voor stortingen op postrekening nr. 9575 ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds, geen stor- tingsrecht behoeft te worden betaald, evenmin als dat het geval is voor stor tingen op giro-rekening nr. 17 t.b.v. de radio-actie: „Beurzen open, dijken dicht" OPGELET OPGELET kunt U bij e.v. berging direct geheel in petroleum dompelen worden gratis in orde gemaakt (gereviseerd) Voor vreemde merken naaimachines geldt een andere regeling Inlichtingen bij: ZANDPAD 160 TELEFOON 2434 ZO'N SCHATTIG PARAPLU'TJE GAUW UERPIENP Géén kunst en géén moeite 1 Want wie klant is van De Gruyter, beschikt regelmatig over eigen geld. Het is niets bijzonders om in 4 maanden tijds 15 gulden^ te verdienen met De Gruyter's cassabons. Dat is extra geld, waar een huisvrouw mee kan doen wat ze wil. Als U zegt: „Die korting betaal ie tóch zelf I" bedenk dan, dat De Gruyter met eigen fabrieken en méér dan 370 eigen winkels héél voordelig werken kan. Daardoor is10°/o korting mogelijk. Daarom gééft De Gruyter 10°/o korting. Alleen De Gruyter geeft 10%) korting op alle artikelen, behalve suiker, zout, soda. DAT SMAAKT ALTIJD Volledig gesuikerde pudding: Vanille. Mecca, Rum. Frambozen 1 en Citroen pakje17ct. Chocolade. Amandeltjes en Bitterkoekjes pakje 20 ct. Vruchtenpakje 22 ct. Ananaspakje 30 ct. Grlespuddlngen (voor een liter): Grlospudding vruchten pak 45 ct. Crlcspudding vanille pak 30 ct. Grlospudding amandel pak 40 ct. Pudding zonder suiker: Vanille, Framb,. Citroen, pakje 15ct. anlllo. sl Bel on frambozen zakje 5 ct. Custardpak 30 ct.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2