r Ondanks tegenslagen niet onbevredigend lJfe* Schweitzer's oordeel over nationale ramp Buitenlandse interesse Academische Leidseweg uit de running mite'UdA REV. EURICH SPRAK OVER ANGLICAANSE KERK Brug tussen Rome en Reformatie Dank van evacue TREINBOTSING ONDER GOUDA UTRECHTSCH NIEUWSBLAD Zaterdag 14 Februari 1953 - 60e Jaargang No. 244 Pagina 1 2e Vakbeurs meubelen c.a. ten einde Rekening houdende met nadelige invloeden als de nationale ramp. en het wel zeer ongunstige weer, zijn de resultaten van de Tweede akbeurs voor Meubelen en Woningtextiel te Utrecht zeker niet onbevredigend geweest, ja er kan in som mige opzichten zelfs van een goed succes worden gesproken. In deze geest drukte mr. J. Milius, directeur van de Kon. Ned. Jaarbeurs zich uit enkele uren voor de vakbeurs 1953 werd gesloten. Vrij sterk, aldus de heer Milius, was in het begin van de vorige week de aandrang van deelnemers en de taillisten om de beurs uit te stellen of dit jaar in het geheel niet te laten doorgaan. In overleg met de contact commissie wercf evenwel besloten de beurs doorgang te doen vinden omdat men daarin een economisch belang voor öns land zag. Het kan alleen maar in het belang van het bedrijfs- en zakenleven zijn dat de normale gang van zaken spoedig wordt hersteld, zo meende men. Zij. die na dit besluit een mislukte beurs voorspelden hebben ongelijk gekre gen. Door het Jaarbeursbestuur is on der de deelnemers een enquête ge houden, w&arop nog niet allen heb ben geantwoord. Maar het aantal antwoorden dat binnenkwam, ne gentig, was meer dan voldoende om ér een conclusie uit te trekken. Van die negentig deelnemers bleek ruim 65'f tevreden met de bereikte re sultaten, 15% was matig tevreden, de rest minder tevreden. De matig tevredenen kwamen in hoofdzaak uit het kamp van de woningtextiel, de groep die het sterkst op uit- of afstel had aangedrongen. De min der tevredenen waren over het al gemeen die bedrijven die een plaats hadden gevonden in het Zweedse en landenpaviljoen, ruimten die zich minder in de belangstelling mochten verheugen dan die in de vaste gebouwen. Door de uitge breidheid van deze beurs was aan het gebruik dier paviljoens evenwel Mr. J. Milius niet te ontkomen. Volgend jaar kan dit bezwaar evenwel niet meer bestaan omdat het in het voorne men ligt de beurs dan in haar ge heel onder te brengen in de nieuwe hal aan de Croeselaan. Het aantal zakelijk geïnteresseer den dat de beurs bezocht was vrij wel gelijk aan vorig jaar; het par ticuliere bezoek minder. Zeer verheugend was het buiten landse bezoek: 462 buitenlanders uit 15 landen (vorig jaar 200 uit 11 landen) met name België, West- Duitsland, Engeland. Indonesië, Amerika, Canada, Columbia en zelfs uit Arable. Zowel van de binnen- als van de buitenlanders ging de aandacht in hoofdzaak uit naar het moderne meubel, een verschijnsel dat zich vo rige jaar op de eerste vakbeurs open baarde en zich nu voortzette. Merkbaar was dat ook onder de Nederlandse fabrikanten het Ameri kaanse streven navolging begint te vinden om aan elkaar werk uit te besteden, de kwestie dus van toeleve ring en uitbesteding, een verheugend verschijnsel, dat bevorderlijk kan zijn voor het kostenvraagstuk. Ook wat de woningtextiel betreft was er belangstelling voor het mo derne genre. Maar van de stijgende belangstelling voor dit artikel die zich de laatste maanden openbaarde was op deze beurs niet zo heel veel te bemerken, aldus de heer Koot, die namens deze groep het wooid voerde. Er is op dit gebied zeer voorzichtig gekocht, een gevolg van de lethar gische toestand waarin de Neder landse bevolking is geraakt door de ramp. die terugslag heeft op het za kenleven, Dat neemt echter niet weg dat deze beurs, ook voor de woning textiel, zeker geen verloren krachts inspanning is geweest. Vandaag de mouwen omhoog Vandaa-, stropen alle leden van de padvindersbeweging: in Nederland hun mouwen op om allerlei karweitjes op te knap pen ten bate van het Kampen fonds. Kabouters, Welpen, Pad- vindsters. Gidsen, Verkenners, Voortrekkers Pioniers, Leid sters en Leiders trekken er in uniform op uit om tenminste één gulden voor het Rampen fonds te verdienen. Deze actie is geheel in de stijl van de bekende voorjaars campagne „Een heitje voor een karweitje" gehouden, alleen met dit verschil, dat nu alle baten de getroffenen ten goede zullen komen en thans alle onderdelen van padvind- sters- en padvindersorganisa ties meedoen. Is ook Uw heitje er bij? (Advertentie) meubelen I I meubelen »an smaak en kwaliteit Utrecht's Gerard van innenhuis «sten Evacué's vrij toegang tot UW sociëteiten De Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers nodigt alle uit de watersnood- gebieden geëvacueerden die 65 jaar en ouder zijn uit, haar Sociëteit voor bejaarden te bezoeken. Het entree is voor hen vrij. op vertoon van hun le gitimatiebewijs. De Sociëteit in het Wed is geopend elke Disdag van 25 uur. De Sociëteit in de Kanaalstraat (R.K. Parochie huis) elke Woensdag van 25 uur. De Cocieteit in de Balyelaan (Wijkge- bouw N.H. Kerk) elke Donderdag van 2.305 uur. De Sociëteit in Klein Leeuwenbergh (ingang Schalkwijk- straat) elke Maandag van 25 uur. Er is ruim gelegenheid voor dames en he ren zich met spelen, handwerk of an derszins bezig te houden. U.S.O.-Volksconcert Op het volksconcert, dat door hef U.S.O o.l.v. Paul Hupperts Maandag 16 Februari wordt ge geven, worden uitgevoerd Geza Frids „Paradou", Mahlers Kinder- totenlieder en Carl Orffs Carmina Burana. Solisten: Corrie Bijster en Herman Schey. Voorts verlenen medewerking de tenor Gerard Honig, het Utr. Toonkunstkoor en een klein koor van leden van radio-koren. FEESTAVOND WILLEM DE ZWIJGER SCHOOL AFGELAST. De Schoolfeestavond van de Wil lem de Zwijgerschool voor MULO A en B, die op 25 Maart a..s. in het Gebouw v. K. en W. zou plaats hebben, gaat wegens de Nationale Ramp niet door. Oud-Kath. pastoor Roeseling deservitor te Delft De aartsbisschop van Utrecht (der Oud-Bisschoppelijke Cleresie) heeft, tot de tijd. dat de nieuw te benoemen pastoor der parochie van de H. Maria en Ursula te Delft zfjn werkzaamheden kan aanvangen, met ingang van 5 Februari de aartspriester van Rhijn. en Delfland de kanunnik van het metropolitaan kapittel van Utrecht en pastoor der parochie van de H. Jacobus en Au- gustinus J. A. Roeseling benoemd tot deservitor van eerstgenoemde parochie. Prof. Freudentha! bij ,,De Dageraad" Men schrijft ons: Zondagochtend a s. om 10 uur spreekt voor de Vrijdenkersvereniging ..De Dageraad" in het N V. Huis in Utrecht. Prof. dr. H. Freudentha! uit Utrecht, over het onderwerp „Godsbewijzen". MANNENZANG HEEFT NIEUWE SECRETARIS. Het bestuur der „Kon. Utr. Mannenzang Ver." van 1849, deelt mede, dat in de plaats van de heer H. Oosterink tot secretaris is ge kozen: de heer J. G. v. Piggelen, Croesestraat 80bis, Utrecht. voordrachten Het Hervormd Comité voor Aca. demische Voordrachten organiseert in de komende weken weer een drie. tal voordrachten over Hedendaagse Levensproblemen. Dinsdag 17 Februari: Dr C. A. v. Peursen over: „Angst en schuld". Dinsdag 24 Februari: Prof. Dr K. H. Miskotte over: „Leven en Dood". Dinsdag 3 Maart: Prof Dr J. H. van den Berg over: „Lichaam, ziel en sest". De voordrachten zullen gehouden worden in de Aula der Universiteit (Domplein). Aanvang 20 uur. Contactmiddag zeer geslaagd Door het gemeentebestuur van Zuilen werd gisteren een contact middag gehouden met de in Zuilen verblijvende geëvacueerden. waar voor het initiatief was uitgegaan van de directeur van Sociale Zaken, de heer A. Slotboom. De burge meester wees er in zijn toespraak op, dat de bijzondere emotie van de ramp reeds enigszins is verwerkt, dat enkelen weer zijn teruggekeerd en dat het begin van herstl reeds is waar te nemen. Spr. deed vervol gens belangrijke mededelingen. Op de eerste plaats dat allen, die zich nog niet hebben laten inschrijven, dit ten spoedigste moeten laten doen, daar anders moeilijkheden ontstaan op velerlei gebied. Vervol gens, dat alle mannelijke personen in de gelegenheid worden gesteld, gratis en onder deskundige leiding de fabrieken van Demka en Werk spoor te bezichtigen. Verder, dat het in de bedoeling ligt van de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers, eens per week een gezellige middag voor de geëvacueerden te organiseren, waarvan de eerste zal plaats hebben op Donderdag 19 Febr. des middags 2 uur. in het Ontspanningslokaal van Werkspoor. Spr. deelde mede. dat ook een vertegenwoordiger van het Ned. Bijbelgenootschap aanwe zig was, bij wie zij zich kunnen ver voegen, wier Bijbel is verloren ge gaan; zij zullen dan fratis in het bezit van een nieuwe worden ge steld. Ook werd er op gewezen dat predikanten van de Herv. en Geref. Kerk aanwezig zijn, met wie men in contact kan treden. Onder de geëvacueerden zijn slechts drie ka tholieken, met wie door de kath. geestelijkheid contact is opgeno men. Ook werd nog de aandacht ge vestigd op de verkoop van zand- zakjes. Vervolgens werd een vertroostend woord gesproken door ds J. Voor- steeg-h, Ned. Herv predikant, door ds W. Schouten, Geref. predikant en door ds Lutijn. die allen ver klaarden, dat hun deuren steeds wijd open staan om hen te ontvangen, en heen zo nodig hulp en bijstand te verlenen. De heer Boersma deelde mede, dat in het Wijkgebouw van de Oranjekerk op Dinsdag a.s. te drie uur een bijeenkomst zal wor den gehouden, waar allen van harte welkom zijn. De heer A. Slotboom vestigde er tenslotte de aandacht op. dat het in de bedoeling ligt van het Gew. Arbeidsbureau te Utrecht een cursus te organiseren over dijk- techniek. Deze cursus zal aanvan gen a.s. Maandag te twee uur in het gemeentehuis te Zuilen. Tussen al deze besprekingen en mededelingen door werd thee. limo nade en een rokertje aangeboden, terwijl er volop gelegenheid was tot persoonlijk contact. Een geslaagde bijeenkomst. Voorbeelden strekken De heer Louis Der,is, directeur gérant va het Grand Hotel Siebertz, 6 Quai de Brabant, Charleroi, bevond zich dezer dagen in Utrecht en bracht aan onze loketten 500 Belgische francs voor het Nationaal Rampenfonds. Zr. A. Wester uit de Meern was deze week zo gelukkig de eerste prijs van dc U.N. puzzle te winnen. Het bedrag zijnde 10.stond zij spontaan af voor het. N.R.F. (Advertentie) De beete Tip tp dit moment le, dat eea ieder zeer veel zendt Aan het Rampenfonds, Du» gireer aanstonds Op negen vijf-zeven vfif, D wel bekend. Wij danken de Hr. A S. te A'dam voor deze in zending. DEP. WIJNHANDEL TIVOLI Bent u wel eens ja loers op de directeur, omdat hij in zo'n mooie kamer zit? Omdat hij zo'n mooie secretaresse heeft? Omdat hij zo'n glanzende, langneuzige slee heep? Niet jaloers zijn, old man. Niet zitten knie zen. Niet uw dagen ach ter uw bureau bederven met dat innerlijke ge- knaag van „waarom hij wèl en waarom ik niet" In de eerste plaats moet het je tot troost zijn te weten, dat die baas van je enorm ja loers is op een baas van een andere zaak, die een grotere kamer heeft, een mooiere secretaresse en twee sleeën. Dat knaagt, in zijn mooie kamer, de hele dag aan uw baas... Is dat niet heerlijk, old man? En die andere baas (dit in de tweede plaats) is weer jaloers op wéér een andere baas. die een eigen rose, villa heeft in Cannes. Alle bazen zyn jaloers Hoe worden bazen baas1 op een andere baas en de opperste baas. die fa belachtige man in een kamer van achttien bij twaalf meter, met zeven sleeën, een secretares se.o.lala.la laen een rose villa in Cannes, een lichtgele op Bermuda, een top aasgroene in de Baha ma's, een blauwe aan hei strand van Acapulco. die is jaloers op ieder een, die niet aan per manente geelzucht lijdl- Ik heb hem laatst per soonlijk horen zeggen ik ben jaloers op d loopjongen Cheer up, old boy! En niet jaloers zijn op de baas. Bovendien: hoe hoe komt het dal de baas de baas is? Hoe worden bazen tn het algemeen baas? Door met de dochter van de vorige baas te trouwen? Niet hard en hatelijk worden, old- boy. Dal is maar bij 74 procent het geval. Kijk liever naar die andere 26 procent- Hoe zijn die baas ge worden? Ik zal het je zeggen, old boy. Door altijd het eerst op kantoor le zijn en door altijd het laatst weg te gaandoor nooit op de klok te kijken en door een beetje tact. Dat kun jij óók alle maal, old boy. En wanneer je dat al lemaal hebt, wat is dan het verschil tussen jou en de baas, behalve dat hij hersens heeft? Zie je nu wel? Er is geen enkele re den om jaloers op je baas te zijn. Cheer up. old boy! En denk er aan dat ie op tijd naar bed gaat. En vergeet je ochtend gymnastiek niet. DOESJl De Leidseweg is dezer dagen afgeslo ten voor alle rijverkeer uit de rich ting van dé Damstraat. Naar wij ver nemen van Gemeentewerken zal hier een nieuwe beschoeiing en een rio lering worden gelegd. Ofschoon de beschoeiingswerkzaamheden wel een jaar zullen duren, zal het verkeer hiervan geen groot nadeel ondervin- den, daar het werk bij gedeelten wordt uitgevoerd. Het leggen van een riolering, hetgeen het sluitstuk betekent van het centrale riolerings plan. zal slechts een maand of drie in beslag nemen. Uiteraard zal hier en daar omlegging van het verkeer nodig zijn. Op de foto: de afgesloten Leidseweg. (foto U. N.) In het Protestants Centrum hield Rev. Eurich gisteravond in de serie „Christendom en Cultuur" een le zing over „Genius and character of the Anglican Church". 'Als U deze kerk wilt begrijpen, zult U ook de Engelsman moeten be grijpen. En deze is in uw ogen waar schijnlijk enigszins eigenaardig. Denkt U maar eens aan zijn kle ding. zijn maten en gewichten en hoe het met het Engelse geld is ge steld. Zelf moet ik vaak dingen na kijken voor ik eruit kom. Maar de Engelsman weet van zichzelf, dat hij zo is. Dat „eigenaardige" vindt u ook in onze kerk. De Engelsman is een ge boren eilandbewoner. Zo heeft zijn kerk dan ook iets specifieks; iets wat noch bij het Rooms-Katholicisme, noch bij het Protestantisme kan worden ondergebracht. Rev. Eurich ging hierop de gehele ontwikkelingsgeschiedenis van zijn kerk na en gaf daarop ook verhel derende toelichtingen. Hierbij kwam ook de oude indeling van de kerk gebouwen in koor en schip ter sprake. Het koor was voor de da gelijkse diensten, het schip voor de diensten op Zondag en hoogtij dagen. In de Anglicaanse kerk, houdt men va9t aan '3 grondslagen: eenvoudig, redelijk en naar de schriften. Met de wens. dat door de Angli caanse kerk Protestant en Rooms Katholiek elkaar mochten vinden en dat zijn kerk op deze wijze aan de Oecumene mee mocht werken, be sloot Rev. Eurich zijn inleiding. Door het talrijk gehoor werden hem vele vragen gesteld. Woensdag taxidag voor Rampenfonds De Utrechtse Taxi Centrale be richt dat ten bate van 't Nationale Rampenfonds 50 van het op Woensdag 18 Februari opgereden bruto bedrag van alle in de UTC verband rijdende taxis aan boven genoemd fonds zal worden afgedra gen. De chauffeurs van de UTC zullen daarvoor hun vrije dag beschikbaar stellen benevens alle op die dag te ontvangen fooien Het spreekt van zelf dat om deze opzet te doen slagen de medewer king van het Utrechts publiek no dig is Daarom vragen zij U beleefd om op die dag zoveel mogelqk van een taxi van de Utrechtse Taxi Centra le, Tel. 22244 (drie maal twee, twee maal vier) gebruik te maken. Teneinde contröle mogelijk te ma ken zullen op die dag speciale rij- staten gebruikt worden waarop in bijzijn van de gereden cliënt de rit prijs en de gegeven fooi vermeld worden. M. de R„ Ondergetekende, evacué van Papcndrecht, spreekt (zeker ook namens anderen) zijn op rechte dank uit aan allen, die hebben medegewerkt om hem van alles te verschaffen (on der- en bovenkleding); ook de dames, die behulpzaam waren om hem in alles te helpen, har telijk dank. Ook het Rode Kruis voor lvun pakket. Evacué H. v. D. Twee a drie gewonden De dieselelectrische trein, die he denmorgen om kwart voor twaalf in Gouda had moeten zijn en de verbin ding onderhoudt op de lijn Gouda- Waddinxveen-Boskoop-Alphen, is bij dc Winterdijk vlak bij Gouda op een stilstaande locomotief gereden. De wagenvoerder raakte beklemd in zijn cabine. Eén of twee reizigers zouden gewond zijn. Goudhaartje voor het Rampenfonds Zondag 15 Februari a.s. geeft de Jeugdclub „Rivieren en Dïehters- wijk in de Stadsschouwburg een op voering v.d. kinderoperette „Goud haartje en de Troubadour" van Geertniida v. Vladeracken ten bate v.h. Rampenfonds. Aanvang 2.30 uur. Collecte bracht alsnog f 12.520.-. op Eerder hebben wij medegedeeld, dat de op Dinsdag 3 Februari in Zui len gehóuden collecte 8469 had op gebracht. Door verwarde berichten omtrent het houden van deze huis- aan-huis collecte, hadden velen er niet op gerekend, dat men zou ko men collecteren en daarom werden bij verschillende winkeliers bussen geplaatst, waarin men alsnog zijn gave kon storten. Thans is men alles bijeen tot een bedrag gekomen van 12.520 en wellicht dat zulks nog wordt verhoogd. PAARD OP HOL Een paard, dat gisteren op het ter rein van de groenteveiling voor een wagen gespannen stond en vast was gemaakt met het leidsel aan een muur, rukte zich door onbekende oor zaak los en rende de Croeselaan op. Een onbekend gebleven man bracht het dier tot stilstand. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De wa gen liep schade op. GEEN VOORANG VERLEEND De 29-jarige wielrijdster G. K. uit Utrecht verleende gistermiddag op de hoek CroeselaanBalyelaan geen voorrang aan de 15-jarige fietser F. A. B. Zij werd bij de botsing aan voor hoofd en linkerknie gewond en ter plaatse verbonden. Het laboratorium voor Kristalche- mie der Rijksuniversiteit in Utrecht, Cathargnesingel 51, zal Maandag 23 Februari om half vier des middags door Curatoren worden geopend. Gistermiddag werd in de gemeente kwekerij aan de Da Costakade op een zeer hartelijke wijze afscheid geno men van de heer C. v. d. Kaay. die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de plantsoen dienst. van de gemeente Utrecht ging verlaten. De heer v. d. Kaay die ge durende 23 jaren in gemeentedienst werkzaam is geweest, was de laatste 11 jaren aan de plantsoendienst ver bonden, Op een welgemeende wijze werd de scheidende functionaris toe gesproken door de plantsoenmeester de heer Perk Vlaanderen. Namens de collega's sprak de heer A. v. d. Steen, voorman puinruimen bij de plant soendienst, de heer van der Kaay in dichtvorm toe hem een geschenk on der couvert overhandigende. Op de foto de heer Perk Vlaanderen (rechts) schudt de heer van der Kaay (links) de hand. (foto U. N. - v. d. Werf) K. J. J. Ingerman hield causerie „De goede weg om Afrika te zier. is door en langs dr Albert Schweitzer," aldus begon gister avond in het Botanisch Laborato rium te Utrecht, de heer K. J. Junius Ingerman zijn causerie „Dwars door de Jungle van Afrika" voor een groot aantal belangstel lenden van de verenigingen „Onze Vloot", „Oost en West" en het Alg. Ned. Verbond. De heer Ingerman had prof. Schweitzer zo juist gesproken en kon daarom vanzelfsprekend niet nalaten iets uit dit gesprek mede te delen. „Schweitzer zegt: Christendom is geen idealisme en geen dweperij. Het is het stellen van een daad. En zo groot is Schweitzers liefde voor de mensheid, dat hij, de liefdeloos heid en onverdraagzaamheid in de wereld ziende, zeide: Ik heb zeker nog niet genoeg liefde gegeven." Toen spreker, die een persoonlijk vriend van Albert Schweitzer is, hem naar zijn mening vroeg over de tegenwoordige toestand in Zuid- Afrika, was het antwoord: „De Mau Mau is een logisch gevolg van de slechte wijze waarop wij Chris ten zijn." En Schweitzers commentaar op de ramp, die ons land getroffen heeft, was: „Wij moeten nu leren, niet alleen bij een ramp te zeggen, waarom moest ons dit treffen, rpaar ook bij heel grote vreugde." Overstappende naar het onder werp van de avond, de jungle, ver telde de heer Ingerman, hoe hij in de Belgische Congo, in het gebied grenzende aan het natuurreservaat Koning Albertpark, een onderzoe kingstocht had gemaakt met een colonne van tweehonderd negers, onder welke woudlopers en boskap pers, die in het Afrikaanse oer woud onmisbaar zijn. Zes maanden had hij vertoefd tussen de inlandse bevolking en zelfs had hg Pygmeeën ontmoet. „En de negers waren mijn beste vrienden. Dat zijn zfj, als je maar eerlijk en rechtvaardig tegen over hen bent. En zij hebben een kinderlijk gevoel voor humor." Met. kostelijke anecdotes maakte spreker zijn verhaal levendig en levend Hij is een geboren verteller en hfi haalt juist die kleine gebeurtenissen naar voren, die innig menselijk en voor de dieren gesproken natuur lijk zijn. Voor de planters en boeren onder het gehoor, zo zij er waren, deelde spreker nog mede, hoe wonderbaaxitfk vruchtbaar de hu- musgronden in dat deel van Afrika zijn. Het klimaat is er fantastisch. Het merengebied bij het Koning Albertpark is een waar paradijs. En het is wonderlijk, dat vele die ren van alle delen van Afrika naar dit park trekken, waar zij zonder gevaren kunnen leven. Voor de jeugd vooral is het prachtig de dieren van nabij te kunnen zien leven. De heer Ingerman liet tenslotte filmopnamen zien en geluidsopna men uit het oerwoud horen. APOTHEKEN In de week van heden 18 uur tot 21 Februari hebben de volgende apothe ken Zondag-, avond- en naohitdienst: Koert, Burg, Reigerstraat 47: Rauwer- da. Noorderstraat 11; Vredenburg 25; Bergema, A'damsestraatw. 317; Kraal, Ev. Mevsterlaan 31 en Ruys, Oude- grachl 283. MEDISCHE DIENST Voor Zondagsdienst Utrechtse art sen: Dokterscentrale, tel. 28000. MEDISCHE DIENST ZUILEN De medische dienst in Zuilen wordt Zaterdagmiddag en Zondag waargeno men door dr M. Wilhelmij, Wattlaan 1, telef.. 10660. Apotheek Fa Bergema. Amsterdamsestraatwpg 327, telef. 13129, Oud-Zuilen. Dr J, J, S. Eijma, Kerkweg 19a, Maarssen, telef K 3408— 267. Veemarkt Utrecht Op de veemarkt te Utrecht werden heden aangevoerd in totaal 2243 stuks vee. Runderen 495 (w.o. 354 t.b.c.-vrij), graskalveren 27. nuchtere kalveren 1119, schapen en lammeren 192, zeu gen 312, varkens 85, bokken en geiten 18. De prijzen varieerden voor: stieren van 400 tot 675; kalf vaarzen van 800 tot 1050; pinken van 400 tot 575; melk koeien van 800 tot 1125, kalfkoeien van 850 tot 1160; varenkoeien van 550 tot 840; graskalveren van 225 tot 350; nuchtere kalveren van 30 tot 38; schapen van 90 tot 120; lammeren van 70 tot 105; zeugen van 220 tot 350; bokken en geiten van 10 tot 35. De handel was voor rundvee, scha pen en varkens redelijk, voor kalve ren traag. Bur&eirlif stemti UTRECHT. Geboren: Son- ja, d. v. Braun en v. d. Heiligen berg, Vlierboomstraat 59; Hendrika J. M., d. v. Honkoop en de Vroege, Croeselaan 271bisA; Hendrik, z. v. Rijkse en Van Aalst, J. Camphuis- straat 50bis Maria, d. v. Rijpma en De Jong. Spinozaplantsoen 411; Gerardus, z. v. Mulder en Jansen, Tromstraat 42; Johanna B., d. v. Haanstra en Kolenbrander. Croese straat 75; Anton F., z. v. Knopper en Woudenberg, Havikstraat 48bis; Anneke W., d. v. Verhoeven en Mulder, Abstederdijk 180. Overleden: Maria Koenen, wed. van C. Schaik, 78 j„ Kerkweg 36; Karei van der Horst, geh. m. F. J. Hugo, 68 j„ Rietstr. 22; Wilhelmina Grootendorst, geh. m. W. Zwaak. 31 j., Radiumstr. 5biS; Hendrik van Rie- zen, geh. m. M. J. Penneweert. 72 j„ Oosterkade 24bis A; Cornelia Boel houwer, geh. m. J. A. Voorthuis, 67 j., Spieg'helstr. 19; Anna E. van Ar- kel, ongeh., 61 j„ Oorsprongpark 12; Metje Ch. M. Thijssen. gesch. v. J. Kooten, 56 j„ Doelenstr. 12; Arie Hoogland, wed. v. G. Benschop, 86 j., Doendelsstr. 43. Gerard van Basten Binnenhuis-archi eet Interieur-veranderingen Verbouwingen - Verbeteringen Betimmeringen - Meubelen Speciale ontwerpen voor Directiekamers UTRECHT MALIEBAAN 8 TEL. 17285 Natuur beschermingswacht werd opgericht Op initiatief van het gemeentebe stuur werd gisteravond in hotel Noord-Brabant de oprichtingsverga dering gehouden der Utrechtse afd. van de Natuurbeschermingswacht. Deze vereniging stelt zich ten doel de liefde van het publiek en in het bijzonder van de jeugd voor alles wat leeft en groeit aan te kweken, teneinde de vernielingen te voorko men die steeds weer aan onze plantsoenen en aan de vrjj'e natuur rond de stad worden aangebracht. De heer F. W. Bonnet opende de ze bijeenkomst, waarvoor grote be langstelling bestond. Spr. schetste het doel van de vereniging en de wijze waarop zij werkt, De leden zijn verdeeld in drie categorieën t w. na- tuurwachters, steunende leden en in stellingen. De eersten nemen actief deel aan het beschermen van de na tuur in en om de stad. Zij heöben niet in de eerste plaats 'n bewaken de maar een opvoedende taak. Aan een armband en het wachtersem bleem fgestyleerde waterlelie) kan men hen direct herkennen. Binnen kort zullen zij worden geïnstrueerd door het bestuur dat gisteravond als volgt werd samengesteld: de heren F. J. Bonnet, voorz. en P. J Winters secr. (Croeselaan 231), de dames W. de Dreu. penn. en J- D. van Dennen- wold, bestuurslid, en de heer W. F. Mey, bestuurslid. Staande de vergadering gaven zich reeds 62 leden op Verwacht wordt dat ook vele onderwijsinstellingen zich nog als lid zullen opgeven. MAARTENSDIJK GELD VERDUISTERD Door Je politie te Maartensdijk werd een inwoonster aangehouden wegens het achterhouden van gel den bestemd voor werknemers. Agenda ZATERDAG ORANJEHUIS, Nieuwe Kade; 10—22 Wereld Kanarieshow. RRIGITTENSTRAAT 4; 15 uur. Ope* ning tentoonst. werk v. Ton Meyer SCHOUWBURG, 20.15 uur Nederlandse Comedie, „School voor Vrouwen' ZUILENSTRAAT 1.6; 20 uur. Feestav. Wandelver, „De Dom". WIJKGEBOUW Vinkenlaan, Bilthover. 20 uur. Jos Verkoeyen. vlooi met Henk Stam, vleugel VOLKSUNIVERSITEIT, Nieuwe Gracht 41. 20 uur: Smalfilm „Het leven van Emile- Zola" ZONDAG. N V. HUIS. 10 uur: De Dageraad, Prof. dr. H. Frcudenthal „Godsbewijzen". ORANJEHUIS, Nieuwekade, 10-17 uuri Kanarieshow. CITY. 10.30 uur: Het. grote concert, alle leeftijden. VREEBURG. 10.30 uur: Rigoletto. 14 ir. SCHOUWBURG, 14.30 uur: Kinderope rette „Goudhaartje en de Troubadour t.b.v. Rampenfonds. SCHOUWBURG. 20.15 uur- Nederl. Co medie „School voor Vrouwen". DÏACONESSENHUIS, 20 uur: Bijeen komst evacué's. MAANDAG. UNIVERSITEIT. 16 uur: Inaugurele rede Dr J. Chr. Hoekendijk. SCHOUWBURG, 19 30 uur: NederL Opera „Aida". TIVOLI, 20 uur Volksconcert U.S.O. o.l.v. Paul Hupperts m. Corrie Bijster, Herman Schey en Utr Toonkunstkoor VOLKSUNIVERSITEIT, Nieuwe Gracht 41. 20 uur: Eerste cursusavond Dr. v. d Veer. De betekenis van de Griekse cultuur. BIOSCOPEN. Voorst, om 14.30: 18 45 en 21 uur Zondag 14 15, 16.30, 18.45 en 21 uur CAMERA. Het is middernacht Dokter Schweitzer!. 14 j CITY, De eerbiedige lichtekooi, 18 J- OLYMPIA, Vrijdag tm Zondag: De avonturen van Casanova, 14 j. Maandag tm Donderdag: Banneling van de eilanden, 18 j. PALACE, De triompb van Zonro, 14 j. Vrijdag tm Zond. 18.45 cn 21 M Maandag tm Donderdag 20 uur. REMBRANDT The greatest show on earth 14 j. 14.30. 18 30 en 21.15, Zond. 13; 15.45; 18.30 en 21.15 uur. SCALA. Café Paradis (De duivel in de fles) 14 j VREEBURG. Singin' in the Rain a.l. EI!,MAC Nieuws, alle leeftijden Vrij dag lm Zond. 10—18.30 uur; Maandag tm Donderdag 10—19.45 uur SPOORBIO. Nieuws 8—22.30 vut a 1 TENTOONSTELLINGEN. KUNSTLIEFDE, Nobelstraat 10-16. Zon dag 13-16 u.: Werk v. mevr. Adx-iani- Hovy. BRIGITTENSTRAAT 4: Schilderwerk van Ton Meyer. 13-17 uur. Zondags wel. Woensdags niet. CENTRAAL MUSEUM. Uitgebreide ste delijke collectie, 10-17. Zondag 14-17. Gevonden Voorwerpen Bril in br. led. étui; zw, gymschoen, meetlatje, oude rijwieltas, muts. ko peren broche, kinderwagen, gonjezak. ceintuur, koperen armband, rozen krans. grijs witte shawl, rol Ijzer- draad, zakje anthraciet, zilveren arm band, Parker vulpen (gev. bij Vlaer en Kol), 2 reservewielen met nabden, 1 portem( met Inhoud, enige sleutels, gouden ring met ovale steen, chroom herenpolshorloge merk Sultani. Gem. bussen tot 10 Febr. '53. 2 shawls, armbandje, RK Zusteir- kruis, broche. 2 parapluie's, kinder- lasje, liniaal, zakkam in étui; 3 por- tem. met inhoud, 18 x handschoenen, 1 sleuteltje. Afhalen aan Bureau Paardenveld op werkdagen van 13 tot 16 uur Inlich tingen niet per telefoon. KENNISGEVING De Gedeputeerde Staten van Utr. maken bekend, dat op 17 Februari 1953, te 10 uur, in het Provinciehuis in openbare vergadering voorlezing zal worden gedaan van hun uit spraak op het door mevr. H. W. ten Bos-van Meerten ingesteld beroep tegen het besuit van Burgemeester en Wethouders van Utrecht tot in trekking van haar verlof A voor het perceel Geertekerkhof 1, aldaar.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2