JlicuiueJjatMsrlje dTutiranl Zierikzee moet in drie dagen geheel ontruimd zijn Wist U Felle critiek van Bonn op Britse steun aan Franse legerplannen Koningin ontmoette Prins op het eiland Texel Een Duitse wesp knaagt aan de vruchten, die te Londen werden geoogst Aardappelen uit noodgebied thans in consumptie Militaire hulp wordt Dinsdag over 't algemeen beëindigd ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 Bureaux: Grote Marktstraat 7. Tel. 184155* Bijkantoren: Voorburg: Looierslaan 35, Schev.: Badhuisstraat 166 Tel 555517; Rijswijk: Tulpstraat 99 Tel. 723154 en Paets van Troostwijkstraat 5, Den Haag; Wassenaar', v d Duijn v Maasdamstr 1, Tel 4161 Abonn 47 cent per week, 1 2— per maand of 5 95 per 'kwartaal Adv.: 0.2? per mm; Fam.ber. 0.27 per mm. Koeriers 15 woorden 1.—. Gironr 82535 Directeur: B. BOL Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: L. SCHRIJVERSHOF CHR1STEL1JK-NR1 ION RAL DAGBLAD Voor Den Haag en Omgeving m$tan}vastuk Is gheMmtt myo b*rt in tegfjempoet" Een en veertigste jaargang No 11143 Politie grijpt desnoods in Onder deze omstandigheden kunnen de autoriteiten de verantwoordelijkheid voor de bevolking niet langer dragen. De burgemeester heeft op alle achter geblevenen van de oorspronkelijk 7.000 inwoners met klem een beroep gedaan, aan het bevel tot vertrek ordelijk gevolg te geven. Anders zullen politie en mili tairen gedwongen zijn, in te grijpen. Om de evacuatie vlot te laten verlopen, is de stad in vier wijken verdeeld. Alle bewoners van de eerste wijk moesten zich gisteravond op het gemeentehuis melden, waar geval voor geval wordt bekeken of achterblijven gewenst is. Rijen mensen stonden gisteravond reeds in de ihal en voor het gemeentehuis om geregistreerd te worden. Verwacht wordt, dat ongeveer 1500 mensen zullen achterblijven. Dit zijn be halve werkers voor het herstel van de dijken ook ambtenaren van de gemeente, de P.T.T. en dergelijke. De vrouwen van deze achterblijvers krijgen een verblijfs vergunning, om voor haar echtgenoten te kunnen zorgen. Als bepaalde personen zich niet mel den, zal de gemeente-administratie dit na de registratie van een wijk onmiddel lijk uitwijzen. Deze mensen krijgen dan bezoek van de politie. Ook het in de stad nog aanwezige vee van het eiland moet met spoed worden afgevoerd. De burgemeesters van Zierikzee, Nrd- gouwe, Zonnemaire en Brouwershaven hebben bekend gemaakt, dat niemand zich naar Schouwen en Duiveland mag terugbegeven zonder toestemming van de burgemeester der betrokken gemeente. Einde militaire hulp Met ingang van 6 uur 's morgens op Dinsdag 37 Februari a.s. wordt de mili taire bijstand in de noodgebieden in al gemene zin beëindigd. Alle onderdelen, ook de buitenlandse, keren naar hun garnizoenen terug. Na dat tijdstip kan in incidentele gevallen echter nog hulp worden verleend. Over de manier waarop dit zal gebeuren, wordt nog na der overleg gepleegd. In Rilland, op Zuid-Beveland. is men ernstig ongerust over het beëindigen van de militaire hulp. Men vreest dat de militairen die ook in Zeeland aan de dijken werken niet terug zullen keren. Dit zou een ernstige belemmering vor men voor de uitvoering van een groots plan, dat niet 'minder inhoudt dan door „Na langdurige ziekte..." Joods, communistisch leider te Moskou overleden „Na een langdurige ziekte van ernstige aard" is te Moskou overleden Lev Zaharowitsj Mekhlis, een Joods lid van bet centrale comité der Russische com munistische partij. Aldus maakt radio- Moskou bekend. Mekhlis was één der meest gehate man nen in de Sowjet-Uwie. Buiten Stalin's zwager Kaganovitsj was hij de enige Jood die nog een hoge partijfunctie vervulde. Deze gunst dankte hij uitsluitend aan de sympathie, die Stalin voer hem koesterde. Mekhlis krijgt een staatsbegrafenis en zal ter aarde worden besteld op het Rode Plein, tegenover de muren van het Kremlin. Met boot en vliegtuig naar rampgebied Lange tijd sprak H.M. met dijkwerkers en helpende militairen KONINGIN JULIANA en Prins Bemhard ontmoetten elkaar gistermor gen op het eiland Texel, waar de Koningin met de veerboot Dokter Wagemaker uit Den Helder was aangekomen en Prins Bernhard onver wacht was geland met een sportvliegtuig. De ontmoeting had plaats in Zevenhuizen, waar de Oostersluis, een van de bedreigde punten, in ogen schouw werd genomen. Van de Oostersluis reden de jeeps met de Koningin en haar gezelschap naar de Noorderdü'k. Het aanstormende water heeft hier een gat van 130 meter in de dijk geslagen, waardoor de 260 ha grote Eendrachtpolder onder liep. De laatste GOED ADVIES I Men wordt door het ministerie van Buitenlandse Zaken aangeraden, familie in het buitenland zo spoedig mogelijk over eigen welstand in te lichten, daar men in dien vreemde veelal geen juiste voorstelling van de omvang van de ramp heeft. Meer bunkers in duinen van Delfland dan men dacht Sinds de bevrijding verkeerde men. in de veronderstelling dat zich in, de duinen van Delf lands zeewering 41 bunkers be vonden. Bij de watervloed van 1 Febr. zijn echter verscheidene bunkers, die on der het zand verborgen waren, bloot komen liggen en nu heeft men er al zestig geteld. Verwacht wordt dat dit aantal nog zal stijgen. Inmiddels is men begonnen met het opblazen van de blinkers. tientallen meters ging het gezelschap te voet. De Koningin wandelde naar het gat, waardoor nog steeds het water stroomt. Staande op de met tientallen zandzakken versterkte afgebroken dijken liet H.M. zich uitvoerig door een dijkwerker en andere deskundigen inlichten over het geen zich hier op die rampzalige eerste Februarimorgen heeft afgespeeld. Op de dijk was een groot aantal dijk werkers, met assistentie van dertig solda ten van het regiment Johan Willem Friso uit Assen, druk doende tussen twee rijen palissaden een beschoeiing aan te bren gen en deze met behulp van een drag line vol te storten met klei. Lange tijd sprak de Koningin met de dijkwerkers en de militairen. Ook Prins Bernhard had vroeger in de morgen met wethouder S. de Waard dit punt bezocht. Juist toen de jeeps de dijk naderden, vloog de Prins er w overheen. Als groet cirkelde hij enige malen laag over deze door het land ploe gende autocolonne heen. Tot slot van haar tocht ging de Ko ningin naar de vuurtoren, waar zij de auto verliet en zich over de duinenrij naar het strand begaf. Daarna keerde Hare Majesteit naar Den Burg terug, waar zjj omstreeks twee uur arriveerde. In het hotel onderhield de Koningin zich enige tijd met de familieleden van de zes slachtoffers. 's Middags vertrok Prins Bernhard met zijn sportvliegtuigje van het vliegveld Ypenburg naar Hellevoetsluis, waar hij in de polder landde. Met de burgemees ter maakte de Prins per auto een rond rit in de omgeving. Van Nieuw Helle voet, waarheen de adjudant van de Prins, majoor Sondermann. het toestel inmiddels had gevlogen, keerde Prins Bernhard terug naar Ypenburg. Thermometer van het Rampenfonds De stand van de binnengekomen gelden bij het Nat. Rampenfonds, Stateniaan 81, Den Haag, Giro 9575, bedroeg: 1 Februari f 500.000 2 Februari i f 2.000.000 3 Februari f 3 000.000 4 Februari f 7.131000 5 Februari f 11,672.000 6 Februari f 16.900.000 7 Februari f 24.080 00(1 9 Februari f 27.558.00C 10 Februari f 31.000 00( 11 Februari f 34.000 000 12 Februari 38.000.0. i 13 Februari f42.000.000 DAT het echtpaar P. J. Makkus-Quak, Zuiderstraat 128 te Delft, morgen 65 j. is getrouwd. DAT bij het secretariaat van de KNAC (Sophialaan 4, Den Haag) richtlijnen verkrijgbaar zijn voor de behandeling van verdronken auto's. DAT de gemeentesecretaris van Rot terdam, J. Hasper, t.g.v. zijn 25-jarig ju bileum in intieme kring is gehuldigd. DAT de gezant van Mexico op zijn post in Den Haag is teruggekeerd en E. Zip- pori is benoemd tot tweede secretaris aan het gezantschap van Israël. DAT tegen de 20-jarige P.N.A., die getracht zou hebben in een veilingge bouw te Wognum (N.H.) een kluis open te breken, voor het Amsterdamse hof be vestiging van het rechtbankvonnis (3 j.) is geëist. DAT dr A. M. J. Prinsen, secretaris generaal van Binnenlandse Zaken, in Leeuwarden de wervingsactie voor de bescherming bevolking in de drie Noor delijke provincies officieel heeft ingeleid. Na de conferentie in de Engelse hoofdstad TERWIJLAMERIKA voortdurend hamert op het aambeeld van de Europese eenheid en te Londen de „Entente Cordiale" tussen Britten en Fransen werd opgelapt, rijzen er weer bezwaren van Duitse zijde over de Franse wijzigingen van het Europese Defensieverdrag. Vandaag keren René Mayer, Bidault en Buron van Londen naar Parijs terug met de toe zegging der Britse regering, dat Engeland zo veel mogelijk steun aan het voorgestelde Europese leger zal verlenen. De bedoeling is maatregelen te treffen, dat het gemeenschappelijke Europese leger nooit onder de over heersing. van Duitsland zal kunnen komen. Tezelfder tijd ver-klaart Bonn, dat de voorgestelde „aapvuhende protocollen" op het verdrag voor de E.D.G. veel te ver gaan, ja, de grens van het aanvaardbare overschrijden. Albrecht von Kessel, de Westduitse vertegenwoordiger voor het Europese leger te Parijs, is te Bonn gearriveerd voor overleg met zijn regering. Resumerende, kan men zeggen, dat er met alle waardering voor het te Londen bereikte resultaat tussen de Britse ei Franse ministers, toch weer een nieuwt politieke krachtmeting voor de deur staat tussen Frankrijk en het West- Duitsland, nog steeds onder leiding van dr Adenauer. Men zal echter moeten af wachten, wat precies het protocol be helst over de Britse deelneming aan Europese verdediging, welk punt een belangrijk onderwerp was te Londen. Frankrijk wil namelijk meer vrijheid voor eventueel onttrekken van zijn troe pen aan het te vormen E.D.G., mocht de situatie overzee (Indo-China) zulks vereisen. Dit nu is echter een punt, waartegen de Duitsers bezwaren zullen hebben. Zo heeft de leider van de Westduitse op positie en voorzitter van de Sociaal-De mocratische Partij, Ollenhauer, schrepe critiek geoefend op de bijzondere rech ten, waarop Frankrijk in de aanvullen de protocollen aanspraak meent te mo gen maken. Als Frankrijk, zo oordeelt Ollenhauer .troepen aan de E.D.G. kan onttrekken voor gebruik overzee, zon der instemming van de bondgenoten, dan kunnen België en Nederland bijvoorbeeld dezelfde uitzondering ver langen. Resultaat, aldus nog steeds Ol lenhauer: straks blijft West-Duitsland alleen over met benadeelde belangen Let wel, wjj schrijven 1953, dat is acht jaar na de vrede. De politieke gemoederen -zijn weer heftig in beroering gebracht, hetgeen ook blijkt uit het spoed'bezoek van Albrecht Kessel aan Theodor Blank, die be last is met de Duitse algemene defensie. Tegelijk met de ontvangst der Franse voorstellen voor de aanvullende proto collen van het E.D.G.-verdrag, is in Bonn de onrust over de ontwikkeling van het Saarvraagstuk herleefd. Men is boos, omdat Bidault heeft ver klaard, dat Frankrijk het E.D.G.-verdrag eerst zal aanvaarden, nadat een over eenkomst met Duitsland is getroffen over de status van het Saargebied. De socialisten willen in de Bondsdag eén nieuw Saardebat forceren. De Duitse pers houdt Adenauer onder het oog, dat hij geen duimbreed moet toegeven. Dc leuze is: „Geen Duitse toestemming tot het behoud van de economische unie tussen de Saar en Frankrijk, want dit zal leiden tot de definitieve afscheiding an het Saargebied. DAT te Utrecht een stichting Wijk huizen Utrecht in oprichting is, die reeds bouwplannen heeft. DAT minister Zijlstra binnen een maand aan de Tweede Kamer een nieuwe industrialisatienota zal overleggen. DAT de K.L.M. heeft aangeboden gratis zandzakken naar Engeland te ver voeren. DAT de raadsman van de 42-jarige te Amsterdam gearresteerde Amerikaan Adonis aan minister Donker heeft ver zocht Adonis, in afwachting van de be slissing over het Amerikaanse verzoek om uitlevering, onder bepaalde voor waarden vrij te laten. DAT bij de regering de E.V.O. (Alg. Verladers- en Eigen Vervoerders Organi satie) zich heeft beklaagd over het on nodig ophouden van Ned. vrachtwagens door de Franse politie. DAT de gemeente Émmeloord (N.O.- PolderC waarschijnlijk binnenkort wordt ingesteld en de landdrost heeft voorge steld de zittingsperiode van de polder commissie. (voorlopige „gemeenteraad") te. verlengen tot September 1954. De jongste conferentie te Londen moge dan al vruchtdragend geweest zijn voor de samenwerking tussen. Britten en Fran sen, mede tegenover de Amerikaanse politiek, Bonn ziet zulks met lede ogen aan. Wat gebeurt er met onze brandstof? Het Tweede Kamerlid Nederhorst (PvdA) heeft de minister van Economi sche Zaken gevraagd, welke gevolgen de inwerkingtreding van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap zal hebben voor de economische en sociale verhou dingen in Nederland. Tevens wil hij mededelingen hebben betreffende de al of niet handhaving van het egalisatie fonds voor steenkolen en van het stelsel van mengprijzen. Landbouwherstel begint werkzaamheden Boeren en tuinders kunnen voorschot vragen Als orgaan voor de vaststelling en de bevordering van het herstel van agrari sche schade in het watersnoodgebied heeft minister Mansholt de Rijksdienst voor Landbouwherstel aangewezen. Bij de uitvoering zullen de technische diensten van het ministerie zoveel moge lijk worden ingeschakeld. In het bijzonder zal met het herstel van de cultuurgrond het apparaat van de cultuurtechnische dienst volledig worden belast: De cultuureonsulenten in dc be trokken provincies zijn tot inspecteurs voor de rijksdienst voor landbouwherstel benoemd. Onder verantwoordelijkheid van deze inspecteurs, te Breda, Goes en Den Haag, zal ook de enquête en de vaststelling van de schade via de plaatselijke bureauhou ders van de voedselcommissarissen in de getroffen provincies en met behulp van deskundigen geschieden. De werkzaamheden verband houdende met de ontruiming van de getroffen ge bieden, blijven onder verantwoordelijk heid van de provinciale voedselcommis- s.arissen, die bij deze afvoer van produc ten, vee, werktuigen enz. hun plaatselijke bureauhouders hebben ingeschakeld. De organisatie van de werkzaamheden is in grote lijnen gelijk aan die in de ja ren 1945 en volgende, waarbij thans ech ter een decentralisatie is doorgevoerd. Boeren en tuinders in het watersnood- gebied, die schade hebben geleden, kun nen zich van 16 Februari af aanmelden bij de plaatselijke bureauhouders, waar ook voorschotten kunnen worden aange vraagd. HET WEER IN EUROPA Medewerking van publiek gevraagdkopen en zeilde dag eten T^AN DE IN DE NOODGEBIEDEN opgeslagen voorraden consumptie- aardappelen worden nog belangrijke hoeveelheden in veiligheid ge bracht. Landkooplieden hebben aardappelen geborgen, die afkomstig zijn uit de kuilen en opslagplaatsen in drassig terrein. De aardappelen in geïnundeerd ter rein worden voor een groot deel als verloren beschouwd; die uit de droge gebieden kunnen wachten. De aardappe len uit de drassige terreinen zijn geheel consumptiewaardig, maar dienen met voorrang in de consumptie te worden gebracht daar zij natuurlijk niet lang houdbaar zijn. Het redden van dit voed sel betekent uiteraard steun aan de be langhebbenden getroffenen in d« nood gebieden. Er wordt nu hard gewerkt om belang rijke hoeveelheden opgeslagen aardappe len weg te halen en met volledige mede werking van groot- en kleinhandel in consumptie te brengen. Het slagen van deze actie is echter afhankelijk van de medewerking van het publiek, dat na tuurlijk de voorkeur geeft aan droge aardappelen, maar wellicht bereid is natte af te nemen, mede in het belang van de getroffenen in de noodgebieden. De volgende aanwijzingen kunnen in dit verband nog van belang zijn: De aardappelen zien er wat onooglijk uit en er zit meer grond aan dan bij droge aardappelen het geval is. De kook- kwaiiteit doet echter niet onder voor die van droge aardappelen. Tenslotte volgen hier nog een paar belangrijke adviezen: 1. Koop van de aardappelen niet meer dan voor één dag tegelijk en eet ze nog dezelfde dag. Bij langer bewaren ont staat gevaar voor bederf. 2. Was de aardappelen vóór het schil len, verdere behandeling op de gewone wijze. (Advertentie) AUTOBANDENCENTRALE Alle merken en maten voorradig U rijdt VEILIG en VOORDELIG door tijdig (Jw oude banden en auto-accu's in te ruilen. Monstersestraat 164 Tel. 334871 Helsinki Oslo Stockh. Kopenh. Londen A'dam Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Wenen Gegevens NNW hedenmorgen 7 u. (K.N.M.I.) dfO Aanhoudende vorst Tot morgenavond ver wacht De Bilt: plaatselijk enkele sneeuwbuien, maar ook verspreide opklarin gen. Over het algemeen weinig wind. Vannacht lichte tot matige vorst. Morgen overdag lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. (Opgemaakt om tien uur.) Zondag: zon 7.56 tot 17.53 uur; maan 8.18 tot 20.22 uur. Maandag zon 7.54 tot 17.55 uur; maan 8.32 tot 21.5 uur. Op 20 Februari E.K. HOOGWATER SCHEVENINGEN Zondag: 4.04 en 4.16 uur. Maandag: 4.45 en 4.59 uur. GROOT GEVAAR DREIGT OP SCHOUWEN ZIERIKZEE, aan de Zuidkant van Schouwen en Duiveland, wordt binnen 3 dagen bijna geheel geëvacueerd. Ongeveer 3000 van de 4500 personen, die nog in de stad waren achtergebleven, moeten zonder par don vertrekken. Alleen zij, die voor het herstel van de dijken en het functionneren van het openbare leven nodig zijn, mogen met hun echt genoten achterblijven. Dit besluit is gisteren in overleg met minister Beel genomen wegens het grote gevaar, dat de gaten in de Zuidelijke dijken voor Schouwen opleveren. Vanochtend vertrokken reeds de eerste kin deren en ouden van dagen met sloepen van de Koninklijke Marine uit de hav6n naar de rede, waar grotere passagiersschepen gereed lagen om hen naar Dordrecht over te brengen. Aanvankelijk werd de toestand kritiek geacht omdat de dijken aan de Noord kant het dreigden te begeven, maar aan de Zuiiderdijken is het gevaar thans veel groter gebleken. Het gat bij de Scheliphoek aan de dijk van de Ooster schelde, dat eerst slechts vijftig meter breed was, heeft nu een breedte van 250 meter en een diepte van 30 meter ge kregen. Groot is het gevaar, dat het gat zich zal verenigen met dat in de dijk bij Burghsluis, waardoor Schouwen in drie stukken zou kunnen uiteenslaan De doorwerking van de vloed is veel groter geworden, doordat er bij vloed meer water binnenkomt dan er bij eb uittrekt. Als ook de Noorderdijken het nog zouden begeven, zou in Zierikzee slechts een halve vierkante kilometer droog blijven. het leggen van een nooddijk in één slag 1.000 ha van de 1300 ha grote Reiger- bergsche Polder bij Rilland terug te winnen. Als dit plan zou slagen, zou Rilland weer droog komen te liggen, evenals de spoorlijn en de rijksweg tus sen de Kreekrakdam en Krabbendijke. Dan zou er weer een trein kunnen rij den van dc Kreekrakdam naar Krab bendijke. Daarop wilde men dan een bus laten aansluiten van Krabbendijke naar Kapelle, van waaruit weer een trein zal rijden tot Vlissingen. De chef van de generale staf heeft de Britse. Amerikaanse, Canadese. Franse en Belgische strijdkrachten dank ge bracht voor de verleende bijstand. Ook telefoon in ramp gebied Zuid-Holland hersteld AI is het slechts voorlopig Het telefoondistrict Rotterdam, dat de overstroomde gebieden in Zuid-Holland omvat, is in zoverre hersteld, dat de ver binding met elk van_ de overgespoelde gemeenten is hersteld. Drie automatische centrales in het district, n.l. die te 's-Gravéndeel, Herkingen en Stellendam zijn geheel verloren gegaan en van de 65 hulpkantoren vijftien stuks, n.l. te Hellevoetsluis, Numansdorp, Nieuwendijk Piershil, Oudenhoorn, Tiengemeten, Stel lendam, Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Stad aan 't Haringvliet,- Achthuizen, Ooltgens- plaat, Buttenoord, Middel.harnis (wat be treft het interlocale verkeer) en Den Bommel. Het water kwam hier te snel op om nog iets te kunnen redden. Gistermiddag is als laatste de verbin ding met Oude Tonge weer tot stand ge komen. Zuid-Holland trekt 2 millioen uit voor ramp Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland stellen voor een voorlopig bedrag van 2 millioen gulden beschikbaar te stellen voor de getroffen streken van de pro vincie. In de voetsporen van moeder: Dagelijks toont het Koninklijk gezin zijn belangstelling voor de gang van zaken in het rampge bied. Ook gisteren was H.M. de Koningin weer op pad. Nu trok zij eens naar het Noorden en wel naar Texelwaar men eveneens sterk te lijden heeft gehad van het water. H.M. bij het gat in de dijk van de polder De Eendracht. Laatste telling stelt vast: Aantal evacué's pl.m. 70.000 Volgens de jongste opgaven bedraagt het aantal evacué's uit de overstroomde gebieden ongeveer 70.000, namelijk in Noord-Brabant 30.000 in 60 ge meenten. (o.a. in Breda 6000, Bergen op Zoom 1400, Eindhoven 1236, Etten-Leur 600, Geertruidenberg 700, Den Bosch 2250, Made 620, Oosterhout 700, Oudenbosch 1100, Oud-Gastel 755, Oud- en Nieuw- Gastel 850, Roosendaal 3000, Steenbergen 1861); in Zuid-Holland 24.000 in 120 gemeenten; In Zeeland 9400 en in Utrecht (prov.) 5700. Waarom niet voor alle auto bestuurders verplicht De bestuurders van militaire voertui gen hebben oip aandrang van de KNAC instructie gekregen, bij dichte mist overdag volle koplampen en rode ach terlichten te voeren. Waarom -wordt iedere autobestuurder daartoe niet ver plicht? DAT het Economisch Instituut voor de Middenstand in de tweede helft van Fe bruari begnit met' een sociaal-economisch steekproef-onderzoek bij de hele mid denstand. DAT tegen de 30-j. L. uit Apeldoorn en zijn 22-j. broer L., leden van een bende die 23 inbraken heeft gepleegd, in Zutphen 15 maanden is geëist en tegen hun vader wegens heling 8 maanden plus 4 voorw. DAT opsporing is verzocht van de 17-j. Petrus Willibrordus Heerkens, Laurier straat 17, Breda, die sinds 2 Februari wordt vermist. DAT de gemeenteraad van Slenaken (L.) de leden H. Crutzen en S. Lemmens tot wethouder heeft benoemd in de plaats van de afgetreden wethouders, die niet langer met de burgemeester wilden sa menwerken. DAT 13 gezinsverzorgsters uit Den Bosch naar het geteisterde dorpje Hank (N.-Br.) zijn vertrokken om de vrouwen te helpen bij de schoonmaak. DAT de thans gesloten tweede vak beurs voor meubelen en woning-textiel in Utrecht 462 buitenlandse inkopers uit 15 landen heeft getrokken. Heel Zierikzee moet nu ontruimd worden. De autoriteiten nemen klaarblijkelijk geen enkel risico en hebben alle bewoners aange zegd, dat zij binnen drie dagen geëvacueerd moeten zijn. Zo ging het enkele dagen na de ramp reeds: deze bewoners (van de meest bedreigde punten in of bij de stad) verlieten met stormboten en an dere vaartuigen hun stad. Nu zal zich dit herhalen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1