DE DELFTSCHE KERKBODE hun getroffen broeders en zusters doen zullen. Wil onze onhandige hartelijkheid aanvaarden! Na het woord aan onze tijdelijke gasten, een woord tot onze Delftse gemeenteleden. We zijn hartelijk blij, dat er spontaan zoveel hulp vaardigheid is gebleken. Op die Zondag en Maan dag rinkelden onze telefoons van de aanbiedingen. We hebben ze doorgegeven naar de centrale punten: stadhuis en evacuatiecommissie. Maar, zoals onze loco-burgemeester in zijn woord tot de Delftse bur gerij al heeft gezegd, er was veel meer aanbod, dan mogelijkheid tot hulpverlening. Zodoende zijn ve len, die vroegen zet mij in, gebruik mij en mijn auto, niet aan bod gekomen. En ook zij, die hun huis hebben opengesteld om één of meer vluchtelingen op te nemen, moesten haast allen teleurgesteld wor den. Vele redenen brachten de Overheid ertoe, de geëvacueerden zo min mogelijk buiten de centra on der te brengen. Eén van die redenen niet de voor naamste was, dat men de gezinnen niet uit elkaar wilde halen. U zult dat begrijpen en billijken, al zal menigeen teleurgesteld zijn. U vindt het goed, dat we U niet bedanken voor wat U deed. We hebben alleen maar gedaan, wat we schuldig waren te doen. Daarom bedanken we elkaar ook niet voor de collecte van Zondag 1.1. 't Zou zo'n beetje zijn alsof we onszelf op de borst sloegen. We vragen U alleen, blijf onze gasten in Uw gebed gedenken en als ge iets voor hen kunt doen, doet het dan, opdat ze zich zo goed mogelijk thuis voelen in onze gemeente. Weest echt broeders en zusters voor ■hen, en bewijst hun dat niet maar met het woord, maar met de daad. Namens het ministerie van predikanten, A. de Voogd. UIT DE WIJKGEMEENTEN VOOR ONZE ZIEKEN Luk. 13 8m. Here, laat hem ook nog dit jaar. Het ongeluk, aan die 18 mensen van Siloam over komen, was geen oordeel, althans niet een bijzonder oordeel voor bijzondere slechtheid. Maar wat was het dan? Wat het precies was, zegt de Here niet, maar wel wat het doen moet. Het moet ons tot ernst dringen, als een teken aan de wand, een waarschuwing, een roepstem. Dat blijkt duidelijk uit wat er op volgt. De Here Jezus gaat nl. voortIk zeg U, neen zij; maar indien gij U niet bekeert, zo zult gij allen desgelijks vergaan. En dan vertelt de Here die ont roerende gelijkenis van de onvruchtbare vijgeboom in de wijngaard, de boom, die op 't pleiten van de wijngaardenier nog één jaar uitstel kreeg, opdat ze nog vrucht zou voortbrengen. Die gelijkenis van de onvruchtbare vijgeboom is niet afverteld. We zijn benieuwd, of ze nog vrucht heeft voortgebracht. Maar 't verhaal breekt af, en we blij ven in 't onzekere. Toch is 't verhaal afgemaakt: 't Zal ongeveer een jaar later zijn geweest, dat de Here op een morgen ging van Bethanië naar Jeruzalem. Toen stond daar aan de weg een vijgeboom te prijken in haar blad. Maar 't waren alleen maar bladeren. Hoe de Heiland ook zocht, er was geen enkele vrucht. Toen heeft de Meester de boom vervloektuit U kome geen vrucht meer in der eeuwigheid. Na de dag in Jeruzalem keren de discipelen in de avond met de Meester te rug en ziede vijgeboom was verdord. Men heeft dit vreemd gevonden. Hoe kon de Mees ter nu zo'n boom zo vervloeken? Maar wie wat zin heeft voor de Oosterse symboliek verstaat hetde gelijkenis van een jaar geleden wordt afverteld, de boom had geen vrucht gedragen. Veertig jaar later werd Jeruzalem verwoest en een lot, erger dan dat van de 18 slachtoffers van Siloams toren, overkwam aan „alle mensen die te Jeruzalem wonen." Begrijpt ge het nu? En begrijpt ge nu, wat dit alles ons te zeggen heeft? Ons als volle? Ons als volkeren van dat Europa, dat éénmaal gekerstend, geworden is tot een afvallige wereld? Daar gaat een vraag vol diepe ernst uit tot de vol keren, tot ons volk, tot de kerken, tot onze kerk, tot de mensen, tot U en tot mij. Het is deze vraag in Zijn sparende genade liet God ons in het leven, krenkte ons niet eens in ons huis, ons bezit, ons werk, ons dagelijks bestaan. Wat zul len we doen met deze genade? Of laat ik 't anders, en zeer persoonlijk stellen. Bij de ramp van 1 Februari werd U gespaard. Hebt U deze genade verdiend? Als de Here U toen had weg genomen, hoe zoudt gij toen voor Zijn troon zijn ver schenen? Zoudt ge verantwoording hebben kunnen geven van Uw leven? Of zoudt ge daar hebben ge staan met lege handen? Als de onvruchtbare vijge boom, blad, blad en nog eens blad? Een hele ver toning voor de mensen? Maar voor Gods oog geen vrucht? Wees dan dankbaar voor die sparende genade. En bedenk, dat de 40 jaren tussen 's Heren voorzegging en Jeruzalems ondergang zo spoedig voorbij waren. Veertig jaren.ik krijg ze zeker niet meer. En gij? We weten 't nietveertig jaren, of veertig dagen, of....? We weten het niet. Maar wat we wel weten is dit, dat de Here ons met de heilige ernst der bewogen liefde roept en zegtbereid U om Uw God te ont moeten. Wijkgemeente IDs W. L. Tukker, tel. 2147. Ontvangen d.b.v. Ouderling van der Kwaak 2,50 van de fam. H., voorts voor het wijkcentrum in Wijk V, dat over enkele weken klaar zal zijn, een gift van 10,en een van 5,dan nog 'n gift van 2,50 uit dankbaarheid. Hartelijk dank voor deze giften. Ik denk niet, dat ik zo precies alles verantwoord heb, want ik had zoveel geld in mijn zakken, dat ik het niet goed meer wist. In elk geval heb ik alles aan de penningmeester afgedragen, dus verantwoord of niet, op de bestemming is het gekomen. Wij hebben nu aan te veel andere dingen te denkeip. Op het ogenblik blaast een koude Noordooster de eneeuw over het water en over dijken en polders. Dit zal het werk aan de dijken wel bemoeilijken. Wij gedenken aan hen, die daar nu werken, zowel de mannen uit de geteisterde gebieden, als de soldaten uit het binnen- en buitenland. De Heere ontferme Zich over ons land en volk, yooral met die ontfermingen, die ons de enige troost doen kennen en die ons Hem voortaan te leven van harte willig en bereid maken. W. L. Tukker. Administratie en Drukkerij: N.v Verenigde Drukkerijen Judels S Brinkman Choorstraat 47, Delft. Telefoon 247. Giro 71 S3 Abonnementsprijs f 1.25 per drie maanden, verhoogd met inningskosten Losse nummers f 0,10 Advertenties 12 ct. pet mm „TEN AFSCHEID." Ontvangen giften 2,50 van de fam. de J. voor de kerk in de Wippolder; ƒ1,van de fam. J. en 1, van de fam. M. t.v.b., beide giften bestemde ik voor de „Wippolderi'kerk. Als u deze woorden leest, behoort mijn leervicariaat al bijna twee weken tot het verleden. Wat zijn vier maanden snel voorbij. Het pas begonnen werk moet ik tot m'n spijt weer laten rusten. Veel meer bezoe ken had ik willen afleggen, velen van u had ik een tweede bezoek willen brengen. De korte duur van mijn verblijf en het bijzonder karakter van deze voorbereidingstijd stonden dit helaas niet toe. Met grote dankbaarheid denk ik terug aan de pret tige en hartelijke wijze waarop u mij hebt ontvan gen. Het Bijbelkringwerk was een wekelijks terug kerende vreugde. De HEERE trooste alle zieken en allen die het moeilijk hebben. Hij is nabij, de ziel die tot Hem vlucht. Jammer was het, dat de lezing voor de Jong Her vormden uit onze wijk niet kon doorgaan. Langs de- pe weg groet ik hen. Ik ben bang dat ik al teveel ruimte vraag in de kerk bode. Daarom alleen nog ditDs Tukker, ook op deze plaats heel veel dank! De HEERE zegene U in alle arbeid en geve U wijsheid in moeilijke beslis singen. Mevrouw Lammerink, al protesteert U, mijn verblijf bij U en de Uwen zal onvergetelijk zijn om ontelbaar vele redenen. Hervormde Gemeente van DelftVaart wel. God geve, dat Zijn Koninkrijk ook in Uw midden worde gebouwd en bevestigd. Vicaris H. Bouter. Dameskrans Wijk I Dame^. ons vergaderlokaal is zoals U weet bezet door de geëvacueerden. Wanneer deze mensen zullen vertrekken, weten we niet. Wij zullen nu even aanzien en dan proberen ergens om de veertien dagen samen te komen. Wanneer er iets besloten is, leest U dat wel in de kerkbode. Tot zo lang dus. Met vriendelijke groeten, namens het be stuur, K. van Zanten-v. Dijk. Ontvangen 6,17 van Jan Schuurman Hess (ver koop oud papier). Hartelijk dank! De Penningmeester. Wijkgemeente IIDs C. A. van Harten, Timorstraat 8. Verantwoording. Al heb ik deze maand m'n han deltje stopgezet, er zijn toch nog enkele giften bin nengekomen voor het wijkgebouw Van de Heer N. 1,van Mevr. L. 1,van de Heer W. 2, van Mej. V. 2,50; van de Heer V. 10,van de Heer R. 2,50; van Mevr. K. 1,van Mevr. v. d. F. 2,50 en van de Heer Sch. 2,Eén van m'n catechisanten, die Zondag de kerkdienst niet had kunnen bijwonen, gaf 10,voor het Rampenfonds. Voor alles heel hartelijk bedankt! Wijkavond. Op Woensdag 25 Februari hopen we onze vijfde wijkavond van dit seizoen te houden. Op het programma voor die avond hoop ik volgende week terug te komen. van Harten. WijkgemeeHte HIDs W. H. Beekenkamp, Spoorsingel 94. Het spreekuur is Woensdag 7-8 in de Kerk op de Markt. Het werk gaat weer door. Wij mogen niet bij de pakken neerzitten. Een christen ziet vooruit en zegt: Wij verwachten. Dit geloof geeft moed en krach ten. De huisbezoekers hadden een heel goede vergadering en gaan nu weer op pad. De financiële actie in de wijk zette de motor even min af. Mej. Nolet, die 4 jaar lang trouw op haar post was, valt helaas uit. De wijkkerkeraad bedankt haar op deze plaats van ganser harte voor al haar medewerking. Met 1 Maart neemt Mej. van Seuren (Rietveld) haar taak over. A.s. Donderdag hopen wij vele jonge ouders in het wijkgebouw te ontvangen. Zij hebben onlangs hun kindje laten dopen. Met de Kerst brachten onze ou derlingen hun een groet. En deze week willen wij samen nog eens een gesprek voeren over practische vragen omtrent huwelijk, gezin en geloof. Oud. Bijsterveld ontving 1,voor een eigen ge bouw in Delft-Noord. Op de wijkavond van 22 Jan. ontving ik 2 x 1,Voor het rampenfonds 50, en 2,50. Zeer bedankt. De stemgerechtigden kwamen bijeen. Het waren er 61. Zij kozen als diaken de heer B. van Laren, Ver- wersdijk 39, als ouderlingen-kerkvoogd de heer J. Chardon, Phoenixstraat 22, de heer C. Verwolf, Sion 41, de heer A. Wink, Voldersgracht 11a en de heer H. E. van der Heide, N. Plantage 50 en als ouderling de heer C. van Dalen, Bagijnhof 106. Laten wij niet verzuimen zowel Ds Poldervaart als deze 6 gemeenteleden in onze voorbede te gedenken. Vrouwenkring Brasserskade gaf 4,45 als extra contributie ten bate van het Rampenfonds. De Bethlehemdienst is ook a.s. Zondag nog in de cantine van Reineveld aan de Delftweg. Wilt u het verder zeggen? W.H.B. tVijkgemeente *V Ds G. van Hoegee, Goeman Borgesius- ■traat 4 - Giro 210306 - Tel. 1500. Vrouwengroep Wijk IV. Donderdag 19 Febr. ko men wij weer bij elkaar in Schoolstraat 2a. N. van Hoegee-de Moor. Gemeenteavond. A.s. Woensdag 18 Febr. houden we D.V. weer een gemeenteavond, om 8 uur in het lokaal Hugo de Grootstraat 59. De Heer F. A. Stroet- hoff van Amsterdam, Directeur van de vereniging „Tot heil des volks", komt voor ons spreken over „Opwekking en Genezing." Een uitermate belangrijk onderwerp, waarover vorig jaar veel is geschreven en gesproken en waarvan we ons niet kunnen afmaken. De Heer Stroethoff kent de opwekkingsbeweging in Wuppertal uit persoon lijke ervaring en wil ons daarover graag iets komen zeggen. Het zijn onrustige weken, waarin wij leven, maar juist temidden van die onrust en nood is 't goed, met elkaar na te denken over de kracht van het gebed des geloofs. Komt U ook? Verkiezing van ambtsdragers. Aan onze uitnodi ging tot het indienen van aanbevelingen voor de ver kiezing van ambtsdragers is door de lidmaten zeer weinig gehoor gegeven. Bovendien waren er een paar namen bij van lidmaten, die niet binnen de grenzen van onze Wijkgemeente wonen. 't Gaat op deze wijze niet goed. Ik weet wel dat de ker- keraad niet aan de aanbevelingen gebonden is, maar wij achten het onjuist dat de kerkeraad zelf alles in handen zou krijgen. De orde is deze de gemeente noemt namen en de kerkeraad stelt de dubbeltallen op. Daarom hebben we besloten nogmaals een op roep te doen, en dan niet alleen voor de bestaande vacatures, maar ook voor de komende in verband met de periodieke aftreding, zodat de verkiezing in één keer kan geschieden. De volgende verkiezingen zullen moeten geschieden: I. 5 ouderlingen. 1. Vacature J. D. Scheepmaker. 2. Vacature P. v. d. Spek. 3. Vacature J. W. Vink. 4. Vacature J. Rietberg. 5. Een nog onbezette plaats. De broeders Scheepmaker, v. d. Spek en Vink zijn overgegaan naar Wijk III en ouderling Rietberg is naar Amsterdam vertrokken. II. 2 diakenen. 1. Vacature M. Rook. 2. Vacature N. v. d. Wal. Deze beide diakenen moeten eind April aftreden, maar zijn herkiesbaar. III. 2 ouderlingen-kerkvoogd. 1. Vacature J. G. Adriani. 2. Een nog onbezette plaats. Broeder Adriani moet eind April aftreden, maar is herkiesbaar. Wij nodigen de lidmaten uit, binnen acht dagen na deze mededeling bij de kerkeraad, schriftelijk en on dertekend, voor elke vacature afzonderlijk, aanbe velingen in te dienen van lidmaten, van wie zij me nen, dat die voor verkiezing in aanmerking komen. Wijkgemeente IV is de Voordijkhoornse polder met als Zuidgrens de Buitenwatersloot (even nummers), als Noordgrens de Laan van Altena en als Oostgrens de spoorlijn. De Laan van Altena en wat ten Noor den daarvan ligt behoort dus niet meer bij Wijk gemeente IV. Namens de Kerkeraad, G. van Hoegee, praeses. H. Faas, scriba, Is. Hoornbeekstraat 65. Catechisaties. Zaterdagavond (14 Febr.) begin ik m'n catechisaties weer. Uit ervaring weet ik dat een onderbreking van dit werk niet goed is, maar daar om vraag ik met nadruk aan m'n catechisanten Komen jullie allemaal weer?! G. van Hoegee. Wijkgemeente V Ds J. J. Poot, Spoorsingel 45. Tel. 2G49. 9-2 8 uur. Huisbezoekcommissie. Tot mijn verrassing werd aan ons werkcentrum ook in deze dagen nog gedacht. Via bezoekbroeder v. Dop van fam. D. J. S. 1,en van Wed. M.-O. 2,50; via ouderl. v. d. Gaag 1,voor het verjaardag fonds van Mevr. v. L.; via Ds Tukker 10,en 5,van twee N.N.'s; en 10,ontving ik van Mej. v. d. K. Totaal nog 29,50 voor 't werkcen trum. Voor de evacué's gaf Mej. V. 2,50. Voor al deze gayen hartelijk dank. Ook voor de lec tuur, die men bezorgde ten behoeve van de evacué's. Jongeren van verschillende organisaties en krin gen zorgen dat deze lectuur over de tehuizen wordt verdeeld. Vorige week Vrijdag leidde ik de begrafenis van Mevr. Groeneveld, geb. Luteyn, Buitenwatersloot 162. 52 jaar oud werd zij weggenomen. Een zwaar verlies voor man en kinderen. Moge de Heere de be droefde familie sterken, en heilige Hij de rouw nog tot eeuwige zegen. Stemgerechtigde lidmaten van onze Wijkgemeente wordt verzocht van het volgende goede nota te ne men. De volgende maand zal in onze Wijkgemeente een stemming worden gehouden ter verkiezing van 5 ou derlingen, 2 ouderlingen-kerkvoogd en 2 diakenen. I. De 5 ouderlingen moeten gekozen in de vacatures 1. W. H. v. d. Sluis (wegens bedanken). 2. G. Kamsteeg (wegens bedanken). 3. M. v. Dam (aftredend, doch herkiesbaar). 4. H. Plugge (aftredend, doch herkiesbaar). 5. P. Verbeek (aftredend, doch herkiesbaar). (Vervolg 2e kolom, pag. 3) f 1,25 per plaatsing bij minstens 4 plaatsingen EN VOOR UW FEESTEN HET WIJKGEBOUW aan de Verwersdijk 164-L54a Telefoon 3914. Voor al Uw ZUIVELPRODUCTEN naar D. DE JONG Hof van Delftlaan 81 Telef, 1342. DELFT Levensmiddelenbedrijf A. P. JUDELS Prof. Krausstraat 64-66 Voor de beste levensmidde len. MATRASSEN overtrekken, opmaken en bij gevuld met prima Javakapok. Verenbedden 3-delig maken. In 1 dag gereed. Speciaal Beddenmagazijn, Gebr. SNIJDER, Vrouwenrecht 15. Tel. 1201 en 3476. Bloemenmagazijn „MULTI FLORA" Markt 20 - Tel. 2318 Gediplomeerd in bioemsierkunst. Koopt al Uw ROOKARTIKELEN bij L. VAN HEUSDEN Sigarenmagazijn, Oude Delft 193 (nabij de Schoolstraat). Telefoon 3589. GAZELLE - - LOCOMOTIEF JUNCKER- RIJWIELEN „MOBYLETTE" B.S.A. - D.K.W. EYSINK - GAZELLE MOTOREN SCOOTER'S LAMBRETTA THOLENS KLOET Rochussenstraat 3 - Tel. 2279 Prot. Chr. Centrum voor Kraamverzorging Verwersdijk 164 Delft Telefoon 3914 (dag en nacht bereikbaar) Bemiddelingsbureau voor kraamhulp. Opleiding tot kraamverzorgster. Spreekuur van de Directrice: Dinsdags- en Donderdags middags van half twee tot half drie, Verwersdijk 164. Gerookte Paling is fijn, maar moet van J. v. a. EIJK zijn! Die woont op dc Verwersdijk 96 - Telef. 3906. Ook thuisbezorgen van Verse Zeevis. Iedere avond tot half 11 open. Laat Uw schoenen bij een vakman maken. Ie KI. SCHOENREPARATIE Prima Kernleder. FRED. BERNHARDT Ant. Heinsiustraat 14 Tel. 2215 Sehoenenvergrootinrichting - Pedicure - Behandeling van. alle voetkwalen Al wat rokers kunnen wensen Vindt men volop bij White Ash Carl Upmann .SIGAREN La Paz Nieuwe Langendijk 13, Telefoon 2029 O L E N A AR AAFKLE D f N G' ÓÖLS'ÓNCONF ECTIE AU NINE' REGENKL ODE ARTIKELEN Multicolor kamgarens, in alle moderne iinien, van bijzonder goede kwaliiéii In MOOLSON confectie naar maat f 138.50 f 152.50

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2