iflliPH Evacué Jan Kip -101 jaar - heelt de moed nog niet verloren Meisjes, je gehele leven wordt gemakkelijker FLINKE MEISJES Stellendamse vissers willen niet meer terug naar hun eiland JONGE FLINKE KRACHT aank Bediende ASSISTENTE BEDIENDE Drie le Automonteurs De Rotterdammer Pag. B Zaterdag 14 Februari 1953 Op 't ogenblik heelt hij een liefdevol onderdak in 't Diaconessenhuis Bu het bekijken van foto's, die een indruk geven va.n het leeddoor de watersnood over duizenden van onze landgenoten gebracht, gaai on willekeurig de deernis in de eerste plaats uit naar de kinderen. En terecht want het is logisch, dat de weerloze peuters het meest te lijden hebben gehad. Het is dus verre van ons om ook maar iets te willen af doen van de ellende, waaraan de. kinderen uit de rampgebieden hebben blootgestaan. Maar zij zijn het voorrecht van het kind-zijn in de meeste gevallen de achter hen' liggende misère al ver geten! Hoe anders is dit met die andere weerlozen, die zo wreed door het water werden overvallen, de ouden van dagende zieken, de gebrekkigen. Zij zullen de verschrikkingen, die zij hebben moeten ondergaan, nimmer meer uit hun geheugen kunnen ver drijven. denke zich maar dat is wel haast onmogelijk de gevoelens eens in van ouden van dagen, die hun gehele leven in een bepaald stadje of dorpje hébben gewoond en de ver onderstelling alleen al, dat zij hun woonstee nog eens zouden verlaten, absurd gevonden zouden hebben. Nu hebben zij hun stadje, hun dorpje, hun huisje, de dingen, die hun lief waren, moeten verlaten en hoeEr zijn ouden van dagen geëvacueerd, die een ellende hebben moeten doormaken, welke geestelijk en lichamelijk krachtige mannen en vrouwen ernstig zou heb ben geschokt. Er zijn er, die angsten hebben uitgestaan, die menigeen zou den hebben doen bezwijken. QELUKK1G hebben de meesten zich al weer gauw hersteld van de uitputtende strijd, die zij, geheel alleen of met hulp van jongeren, hebben moeten voeren tegen het meedogen loze water. Tenminsteuiterlijk! Wat zij in hun binnenste nog verwerken, wie heeft daar weet van. Maar uiterlijk in goede welstand is ook Zeelands oudste inwoner, Jan Kip, die tot voor kort woonde in het dorp Dreischor. Hij is 101 jaar en men kan van hem zeggen, dat hij nog een vitaal mens is. Wat de heer Kip meegemaakt heeft zou een van die trieste verhalen kunnen zijn, welke in de achter ons liggende dagen zo veel in de krant zijn afgedrukt. Op het nippertje kon de 101-jarige van de verdrinkingsdood worden gered en niet dan met uiterste krachtsinspanning kon hij het tempo, waarin de gebeurtenissen op elkaar volgden, bijhouden. UIT Dreischor werd hij geëvacueerd naar Dordrecht, waar hij in de nacht van 4 op 5 Februari aankwam. Hij werd ondergebracht in het Dordtse Diaconessenhuis, waar hij een liefde volle behandeling ondervindt van de zijde der diaconessen, met wie hij de beste maatjes is en in wier harten hij een bijzonder plaatsje inneemt. We zeiden hierboven reeds: de heer Kip is nog, wat men noemt, een vitaal mens. Ondanks hetgeen achter hem ligt heeft hijzoals hij zegtde moed nog niet verloren. Opgenomen in een veilige gemeenschap, waarin liefde voor de. medemens het hoogste doel is, heeft hij al weer kracht ontvangen om plannetjes te maken. Hij verheugt zich bijvoorbeeld nu reecls op zijn 102de verjaardag, die hij volgende maand zij het dan onder geheel andere omstandigheden dan dat hij ooit had kunnen dromen hoopt te vieren. jyATUURLIJK zal over de vreugde, die zijn verjaardag hem geven zal, de schaduw vallen van het leed, dat ook hij in zo'n bijzondere mate heeft moeten ondergaan de wetenschap, dat zijn huisje aan de Stoofweg in Dreischor verloren ging, drukt hem zwaar maar toch is hij met dank baarheid vervuld over zijn wonderbare redding, terwijl zo velen het leven hebben moeten laten. Hierbij een foto van de oude heer Kip. Toen onze fotograaf de opname maakte, vertelde hij, dat hij 'al ver schillende malen „geportretteerd" was. Hij had o.m. een foto laten maken in 1870, toen hij in militaire dienst was! „Ik weet het nog goed.zo zei hij in zijn aardige Zeeuwse dialect. Prov. Zuid-Holland Twee millioen voor watersnoodgebied Gedeputeerde Staten stellen Provin ciale Staten van Zuid-Holland voor, een bedrag van twee millioen gulden beschikbaar te stellen voor technische, sociale en andere voorzieningen, te treffen in verband met de gevolgen van de overstromingen in de pro vincie. Welk gedeelte van de uit dit cre diet te bestrijden uitgaven uiteinde lijk ten laste van de provincie zal komen, hangt mede af van de rege lingen welke van Rijkswege ten aan zien van schadeloosstellingen e. d. zul len worden getroffen. Aangezien de provincie geen alge mene reserve bezit, zou dit crediet uit de reserve voor de uitvoering van het wegenplan moeten worden geput. Dit voorstel komt in behandeling in de op Woensdag 4 Maart a. s. te houden buitengewone zitting' van het provinciaal bestuur. Alfred Frauenfeld vrij gelaten Alfred Frauenfeld is op vrije voeten gesteld. Hij was gearresteerd in verband met de kwestie „Freikorps Deutsch- land". Bij het verlaten van het huis van bewaring verklaarde hij, dat het Open baar Ministerie tot de slotsom gekomen was, dat hij niets met deze organisatie' uit te staan had. Hij zeide de leiders van de organisatie niet te kennen. Militaire bijstand Dinsdag beëindigd Met ingang van 6 uur 's morgens wordt op 17 Februari a.s. de militaire bij stand in algemene zin beëindigd. Alle onderdelen, ook de buitenlandse, keren naar hun garnizoenen terug. Na dat tijdstip kan in incidentele gevallen nog hulp worden verleend. Ds A. A. Hardenberg, voorheen Baptisten predikant in Hengelo (O.), die vandaag naar Australië is geëmi greerd, zal daar het volgende adres hbeben: Rev. A. A. Hardenberg, Bap tist Manse, 50 Auburn Road, Hawthorn E. 2, Melbourne, Australië. als je in staat bent onder alle omstandigheden je kost te verdienen. Het is zo prettig dat er nu mogelijkheden zijn die ieder goedwillend meisje de kans geven op een goede vakopleiding. Zo'n vak-opleiding is een basis voor je gehele verdere leven, daar je als geschoolde vak-arbeidster altijd een kracht bent, die niet alleen een goed loon verdient, doch ook voor het volle pond wordt gewaardeerd. Bij ons bestaat de gelegenheid tot opleiding van naaister. Je komt dan als leerling-naaister bij ons in dienst en krijgt al direct een zeer goed loon. dat na korte tijd |i§ reeds verhoogd kan worden. Besluit toch nu, straks al6 deze opleidingsmogelijkheid er niet meer is, heb je er spijt van. Kom een dezer m dagen eens praten. Wij verstrekken je gaarne alle gewenste inlichtingen. Als je ouders willen, kunnen zij gerust meekomen. Dagelijks kun je terecht bij onze bedrijven. EM. HERTZBERGER Sluisjesdijk 102 of Goudsesingel 08 (2e etage) - Industriegebouw f Dinsdag, en Vrijdagavond van jg Olmendaal 189, g bij Groene Zoom g Wandeloordstr. 51, Crooswjjk^-^ Dordtselaan 146 a - Tel 75621 Groene Hilled. 231b - Tel 72310 Jonker Fransstr 24 - Tel 26815 4. Groeneveld, 1. A. van Kamperdijk, FABRIEKSPRIJZEN Meubelen Tnpijten Bedden - Slnnpbunken IJ. P. OSKAMP Anno 1902 geen winkel geen koslen Delfeanuwslrnal 3, RMam-N. Bindpunt lijn 11. bij J.mplcin Tel. 44914, 's avonds na 7 uur. Eventueel renteloos crediet. TooÜ zelfde Inge prijs. Op de Stichting 's HEEREN LOO LOZENOORD te ERMELO (Gld.) (Chr. Inrichting voor geesteszwakke kinderen) kunnen van 17 jaar en ouder geplaatst worden, van positief christelijke beginselen, die zich willen geven aan de verzorging van het geesteszwakke kind. Goede salaris regeling met premievrij pensioen. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. „Wij gaan niet meer terug!" zeiden de Stelendamse vissers die thans voor het merendeel met hun schepen naar Scheveningen zijn vertrokken en daarheen ook hun familieleden lieten .evacueren tot de voorzitter van hun vissersverenigïng „Samenwerking", toen zij dde al heel spoedig na de over stromingsramp aan de Scheveningse haven ontmoetten, „Wij voeren toch al dikwijls vanuit deze haven, bovendien zijn ginderen zij wezen schuin over de Noordzee naar het Zuidwesten, „onze huizen totaal verwoest en leeg, Wat kunnen wij er nog zoeken?" nog een sterke drijfveer! Dat zijn de vrouwen! Die gevoelen er beslist ni?t veel voor om terug te gaan: zij vertrou wen de dijken niet meer en zij hopen voor zichzelf en hun kinderen op betere woningen, dan zij in Stellendam over het algemeen hadden. Trouwens het zijn niet alleen vissers vrouwen van Stellendam, die zich „aan de overkant" nu veiliger gevoelen dan in de dorpen van Goeree-Overflakkee Het vertrouwen in de waterkerende kracht van de dijken is weg: mogen die voordien talloze malen hoge vloeden ge keerd hebben, deze keer begaven zij net en men vreest een herhaling. En de oe- woners van Flakkee hebben nu ervaran hoe de waterwolf zijn klauwen kan uit slaan, hoe diep de wonden zijn. De vis sers van Stellendam zijn heus niet de enigen, die het verlangen hebben om een nieuwe haven te kiezen! Wij geloven ons niet te vergissen 3ls wij zeggen, dat de algemene vrees voor een herhaling van wat in de nacht van 31 Jan. op 1 Febr. 1953 geschiedde, aen probleem van belang zal gaan worden voer de toekomst van het eiland. De inundatie en evacuatie van 1944 en 1945 hadden al tot gevolg dat verscheidene eilanders met naar de oude woonstee terugkeerden: nadien namen heel wat inwoners deel aan emigratie, terwijl de Vertrouwen in de dijken is weg Wie Stellendam kende voordat de rampspoed kwam en wie Stellendam ge zien heeft zoals het er nu bijligt. Ka pot geslagen en verdronken, van men sen verlaten, die kan zich goed in denken. dat de vissers er niet veel meer voor gevoelen om terug te keren. Het garnalenvissen is een hard en zwaar be drijf en meestal levert het maar karige beloning op. Enkele jaren na de oorlog he—t het goed gegaan met de verdien sten, de laatste tijd was er weer al ten merkbare teruggang. De vloot is ver ouderd, geld voor vernieuwing mankeert bij de meeste schippers; een groot deel van de Stellendamse woningen verkeer de in niet de beste staat, kortom, ver slechteren kunnen de vissers niet als zij verhuizen, meer kans hebben zij op ve."> beteren hunner omstandigheden. Begrij pelijk dus dat zij bereid zijn ten volle de consequenties te aanvaarden van gebeuren, dat diep ingrijpend is voor de schipper en zijn maats, voor zijn gezin en voor zijn bedrijf. Hetgeen zij tot hun voorzitter zeiden welt als een diep ver langen uit hun hart: veranderen, want zij hebben de kans op verbeteren! Bovendien zit er achter deze uitspraak Siegfried van Praag: „De grote hypnose"; uitg. H. P. Leopold's Uitg.mij Den Haag. Een boek van Siegfried van Praag, verteller, romanticus en waarnemer bij uitnemendheid, is altijd een kostbaar bezit. Aan zijn nieuwste werk, een bun del van drie grote novellen over mens en dier, onder de titel „De grote hyp nose" verschenen bij H. P. Leopold's Uitgeversmij, N.V. Den Haag, kan men ook weer veel vreugde beleven. In zijn eerder verschenen rornan „Jongens droom" demonstreerde Van Praag zich voor het eerst als kenner van de mys terieuze band tussen mensen en „wilde" dieren en thans voert hij zijn lezers op nieuw de wereld van het dier binnen. En dat niet alleen in dierentuin en circus waarbij volkomen de nadruk valt op de karakterontleding van het dier maar ook in de geheimvolle wildernis, waar Malvo, de jager op groot wild, dermate in de ban van het dierenleven raakt, dat hij zijn lucra tief beroep opgeeft om stil de oerwou den in te trekken en het leven van de gorilla's van nabij te bestuderen. Van Praag's meesterschap openbaart zich in de schijnbare eenvoud van zijn verhaaltrant en de beheersing van de uitbeelding der emoties van mens en dier. „De grote hypnose" (welke de mens kan ondergaan bij het benaderen van een dier) brengt de lezers in een bijzondere en wellicht vreemde sfeer, maar is het niet voldoening-gevend en boeiend, iets geheel nieuws te doorle ven bij het lezen van een goed boek? steeds toenemende werkloosheid in de landbouwsector ook al velen tot ver trekken noopte. Wij twijfelen er geen moment aan ol de dijken van Goeree-Overflakkee zullen nog dit jaar geheel hersteld zijn en dt streek zal zijn grote landbouweconotni- sche betekenis terug krijgen. Maar van Stellendam is zestig procent der hulzen verwoest of waardeloos, voor Oude en Nieuwe Tonge navenant of nog erger. Herkingen en Den Bommel dito. Het is niet denkbaar dat men ook in één iaar een geheel nieuwe woningvoorraad zal hebben. Zodat de gezinnen der Stellen damse vissers en van het merendeel der andere Flakkeeënaars volop gelegenheid zullen krijgen om aan de overkant te aco'itiseren. BEKENDE VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ zoekt voor Schiedam een voor het beheer en de uitbreiding van een be staande portefeuille. Borgstorting van 500, vereist, - Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. 5600, Bureau van dit Blad. Gevraagd: BEKWAAM Autocar-Chauffeur Vereisten; Internation. weg- kennis en talenkenis VERMAAT's Autobedrijf Nieu w-Helvoet - Tel. 10 HET GOOI Landhuizen, Villa's, Midden standswoningen en Bouwter reinen. In alle prijsklassen. Vraagt toezending woninggids. L KOUDIJS ZOON, Makelaars, Naartlen Telefoon 4500 (K 2959). TECHNISCH HANDELSKANTOOR vraagt (Mnl.) 16-18 jaar Brieven onder No. 15609 aan het Bur. van dit Blad GEËVACUEERDE ONDERWIJZER (ES) van Herv. of Geref. gezindte wil tijdelijk HULPDIENSTEN verrichten aan de Groen van Prinstererschool. Molenvijver te Rotterdam-Schiebroek. Aan meldingen: liefst spoedig aar het Hoofd der School S. de Lange, Telef. 80382. In het Ziekenhuis Eudokia, B'ergweg 329 te Rotterdam, wordt gevraagd een zo mogelijk met ervaring in een inrichting. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de adj.-directrice. Voor één onzer relaties te Rotterdam zoeken wij een raet Middelbare Schoolopleiding en diploma steno-typen, Zij dient in het bijzonder met de Franse taal goed op de hoogte te zijn. Het zelfstandig behandelen van de lopende correspondentie en het bijhouden van het directie-archief be horen o.m. tot haar taak. Eigenhandig geschreven brieven met beknopte levensbeschrijving worden onder letter JS" Ingewacht bij Psychologisch Adviesbureau L. Deen en Dr J. G. H. Bokslag Nwe Binnenweg 474, R'dam N.V. De Vereenigde Blikfabrieken Ph. Willemstraat 50 Rotterdam (N.) vraagt voor directe indiensttreding een Vrouwelijk Aankomend Bediende in het bezit van diploma M.U.L.O. A, voor lichte kantoorwerkzaamheden en assistentie in de loon administratie. Leeftijd tot 20 jaar. bovenstaand adres, onder Gevraagd te Rotterdam (Kra lingen) voor zo spoedig moge lijke indiensttreding: NET MEISJE voor dag en nacht. Kunnende koken. Meerdere hulp aanw. Mevrouw van Hoboken, Meck- lenburglaan 13, Telefoon 24313. FLINKE, VLOTTE JONGEMAN GEVRAAGD, bij voorkeur bekend met het Textielvak. Vereisteneerlijk, ijverig en goed bespraakt. Mogelijkheden zijn: opleiding tot filiaal chef of eventueel uitzending naar Canada. Uitv. sollicitaties aan Hoofdkantoor Kok Vakkleding, West Kruiskade 57. Rotterdam. VOOR DIRECT GEVRAAGD: Alleen bekwame krachten gelieven te sollicite ren bij: N.V. GARAGEBEDRIJF OOSTBROEK VREDEHOFSTRAAT 19 - TELEF. 164 - SPIJKENISSE Marjorie Kinnan Rawlings: „Maan licht over Florida"; uitg. Z.H Uitg.-Mij Den Haag. In de Cultuurserie verwelkomen wij van harte een nieuwe, grote roman van Marjorie Kinnan Rawlings (schrijfster van „Jody en het hertenjong"). Dit boek, „Maanlicht over Florida", gaf zij de ondertitel „Een roman van eenvou dige mensen in een grootse natuur." In bonte kleuren schildert zij hier het leven van de pionier Lantry en zijn gezin, die de strijd tegen de wildernis, tegen moeras en rivier met sombere verbetenheid aangaan en volhouden, Na Lantry's dood is het zijn dochter Py- tee en later haar zoon Lant, die het werk voortzetten, vechten met de grond, met de geweldige houtgroeï en de alli gators met de kostbare huiden. Zo sterk is het beeldend talent van de schrijfster, dat zij de geheimen en de oerkracht van deze machtige natuur duidelijk en aanvaardbaar maakt voor onze westerse begrippen. Ruw en onge bonden als de natuur zelve zijn de man nen en vrouwen, die de wildernis trach ten te onderwerpen aan cultuur. „Maanlicht over Florida", in goede vertaling van T. van Eysden, is een boek dat men moet bezitten om het te kun nen lezen en herlezen. Marjorie Kinnan geeft blijk van groei in haar werk. want in deze nieuwe roman overtreft zij haar boeken „Jody en het hertenjong" en „Gouden oogst". Zij schrijft omdat zij iets heeft te vertellen en dat is van grote v/aarde. „Lekker eten, toch slank worden!" Uitgave van N.V. Zomer en Keu- ning, Wageningen. De aandacht van de huisvrouw wordt in de tegenwoordige tijd steeds meer gericht op de doelmatigheid der voe ding. Bij alle recepten in dit kookboek is de calorieën-waarde nauwkeurig be- rekend. Steeds is echter rekening gehouden met het doel van dit boek, dat in de tite] duidelijk tot uiting komt. Dit werk met zijn uitgebreide calorieënlijst van voedingsmiddelen, en verantwoorde re cepten zal een aanwinst betekenen voor de keukenuitzet van menige huisvrouw. Van J- P. van den Tol Jz, te Dordrecht ontvingen we 3 radiotoespraken vooir de N-C.R .V.-mlcrofoon De man, die nog maar één bant, uit kon, door ds, R. J, yan Pagëe, Chr. Geref. pred. te Maarssen; 8 pag. (Zondag 2i Sept. '52; over Mare. 9 14—29). Vrees niet, geloof alleenlijk!, door ds. I. de Bruyne. Chr. Geref. pred. te Hilversum (Zondag 10 Febr. '52; Luc. 8:40 e. v. v.) over 6 pag. Gebedsbeproeving, door ds. C. Treure, Herv. pred. te Ederveen (over Matth. 15 21—28) 6 pag. Te koop aangeboden 1 TOT 10 WOORDEN 1.25 Elke 1 tol S woorden meer 0.60 Reparatie aan verende bedstel- IKijk goed uit als U jlen. Snel, goed en niet duur Hendriksen heeft een speciale afdeling hiervoor. Zamenhof- straat 29 (nieuwe naam voor Plantageweg), telefoon 21992, Voor goede meubelen Fa. Auke Bergsma, Mathenesserplein 4, iTel. 52123. Meubelmakerij Bewijsnummers alleen op verzoek (kosten 13 ets.) ||g°^atïeer^ Overtrekken Voor advertenties onder nummer 15 ets extra KOERIERS worden IEDERE DAG geplaatst ^erenl ^"houten 1 binten, hardboard, vloerhout 7 2 x 3, steigerhout, enz. Mercu- Lessen en LIUDS rius. Zwaanshals 140b, tel. 83359 Centrale Muziekschool, Spoor- singel 71, Telef. 49330. Prïvè- lessen f 5.per mnd. Studeer- gelegenheid. Instrumenten be- Bchikbaar. Inschrijving 1010. Auto's, Rijwielen en Moforen meubelen koopt. U betaalt bij ,ult n}e" 100 motor' Meubelbeurs" altijd min-"jwielen.IFA l& cc., accu, Heeft U iets nodig, komttelescop vork tl dan hii ons eens vriibliivend verend frame f 990.—. Sparta binnen kijken, zonder 'enige j fJSÉjp' 1 el}^5 leles°°P^Y®rend koopverplichting. Wij geven U VJwlt'iT' gaarne alle gewenste inlichtln- ?c' de ldea'f doio-m^chine |en. „De Meubelbeurs", Grote f (™l de Visserijstraat 3-10, Rotterdam s^ortmarth b,j uitstek M98,-, Merkrijwielen: Simplex, Kes- j zijspanmachine f 2530.Nor- Albino sneeuwwitte Cement leRott. Motorrijschool en auto- weerbestendig, brandvrij, roest- erk6 AB AN-lid j^ :^erend- ^'erf.t ,andhu'S' boer- vanaf f 0.70. Klaar terwijl U ,f iderij. fabriek, betonbouw en - Pl]nackerstraat ala' ijzerconstructies blijvend wit waterdicht. Meer dan 15 tein enz Op gemakkelijke dities. Ook strijkijzers, wrin gers vanaf f 2.per week. J. Slooter, Gaesbcekstraat 41, tel, 75627, bromfietsen te huur. Sleutel- en Slotenhuïs, Ruil- straat 57. Uw sleutel verloren? Duizenden soorten Yale enz. wacht, Tel- 33000. Amerikaanse lampen c Personeel gevraagd Ijaar in de handel. Nog niet ge ëvenaard Proefpakket 5 kg f 12.50 rembours. Fa. Alb. T Simba merkrijwielen direct Glas in lood, glasplaten, glas I fabriek aan particulier. 20% in 1 rijen. Specialiteit repareren inzetten, spiegels modernise-mw voordeel. Geill. prijscourant1 alle Amerikaanse radiotoestel- Waterschade? Wij repareren gaarne het beddengoed. Spe ciale korting. Tel. 34759. De Beddenfabrikant, Nieuwe Bin nenweg 194. Flanel) a keus 150 200 4.95; cocos 140 M\ 1 9.75. Restanten balatum Gevr. net meisje v. d. e. n. Aanm.: Mevr. H. de Kroes, Ringdijk 12, Telefoon 84262, V.I.R, Tricot-Atelier vraagt knipsters, naaisters, overlock- sters en leerlingen. Behoorlijke beloning, prettige werkkring. Aanmelden bij de portier van 820 uur, Oudedijk 149. Naaisters, macliinestiksters en handwerksters, aank of ge- oef., kunnen geplaatst worden bij de Nederlandse Kleding Industrie, Berkelselaan 97, R'dam. Ook leerlingen kunnen plaatsing vinden. Aanmelden dagelijks aan bovengenoemd adres. Wijk, Pijnacker, tel. Ber. kei K 1391412. Leveranciers Rijks-, Gem.- en Directie- Gcvt. voor d. en n. hulp de huish. Zelfstandig kunn werken en koken. Niet ben. werken, de 23 jaar, v.g.g.v Mevr. Spaan Doorniksestraat 51. Schev Handbrcimachme Trico - Fix Tel, 566447. ,4000 steken per min. 1 ons ibreiwol in 8 min. De eerste en Gevraagd nette Hulp in de,enigste eenvoudige, solide, be- Huishouding voor 3 ochtenden trouwbare breimachine met per week. Aanm. na 19 uur volledige patronen- en kanten- Statensinigel 149 re. Mevrouwdienst, ook nè de levering. Ge- Hoek-Ostende. schikt voor do huisvrouw. 7.ZTZZÏDTDTc 1 thuishreisters. wolzaken, enz Gevraagd flink dagmeisje °f overal dames-agentessen ge- werkster voor meerdere dagen d Firma J. Helmus, per week. Mevr. Haspels, Hor- utrecht| Amsterd.straatweg 176- dijx 26, v.m. IJsseimonde ;178i Te] 24228. Ook voor kou- iladderophaalmach: Glasverzekering. Roozen Glashandel. Boezemstraat 99, Telefoon 26470. Coolsestraat 53. Telefoon 20927. vrouw Ui t Veld. Rotterdam- Kasregisters, schrijf-, tel- re- serijweg 90. Overschïe, Tele- kenmachines. Huur, huurkoop, foon 4<M)92- Sportkledingatelier heeft plaats j Prinsengracht 701. Amsterdam, voor enige nette Leerling-1 tel 3113441987; Stationsweg Naaisters. Aanmelden: N.V. 157, Den Haag, telefoon 144526. Vico, Insulindestraat 240. Te koop gevraagd Trapnaaimachincs, defect geen bezwaar. Groen's Naaimachine handel. Vierambachtsstraat 114 Telefoon 36653. Orgel gevraagd. Opgave merk, registers, prijs. Contante beta ling. Brieven onder No. 5592. Bureau van dit Blad. Houten tuinloods met zolder en afdak panbedekking 12 x 16 meter f 1'255. K. H. Boer, Ro- zenlaan 14. Boskoop. Te koop gevraagd woning in oi h jifm hines Nog enige buiten de gemeente Rotterdam. I S""ljrmacmnes. NOg emge °°,k ,eeSSiï ~»ïu5r ;™e uJaSvoS irso.'g ras Flink Orgel gevr. Omschr. monstra tie zonder verplichting, merk. reg., prijs. D, Zonneveld. Jonkers, Haringipakkerstr. 44, Tuindersweg 21. Maasdijk. R'dam-W. Telefoon ton Dominator, 2 ci'l. f 3140. en tientallen andere merken Nergens meer keus. nergens betere service, nergens meer ervaring. Het. Motorpaleis, Schepenstraat 111.115, Rotter damBlijdorp. Telef. 82950. Het Motorpaleis levert thans nog een prima veulen lederen herenjas, reeds vanaf f 139.50; en damesmantel voor f 129.50; en pracht jekker f 104.75; ren- resl f 49 lederen handschoe- en met kap f 6.75; lederen ./anten f 5.90; lederen renkap- pen f 5.75; schapenvacht wan ten f 18.50. Voorts een enorme collectie laarzen, lederen tas sen, regenbroeken, beenpijpen. lederen sportkleding voor da mes en heren enz. enz. Het speciaaladres is en blijft Sche penstraat 141.115, Rotterdam- Blijdorp. Telefoon 82950. Radio en gramofoons gratis. Simba Rijw.fabr.. 's-Gra- |len. The American Radio-Tele- venzande, Telef 673. Naaldw (vision Service. Beukelsdijk weg 24/26. 157. Telefoon 51539. Gashaarden, keukengeysere, wastafels, eleetr wasmachines, koelkasten. Joh. v. Reyn, lood- gietersbedrijf, v. Cittersstraat -11. Telefoon 34470. Vleessnijmachines, snelwegers, kasregisters, el. gehakt- en el. koffiemolens bij Leeuwen burg!), Goudsesingel 47. Telef. 25995, Rotterdam. 40 tot 50 pet. goedkoper en volle garantie. Singer Handnaaimachines f 50. f 75, f 100. Volle gar. Groen's Naaimachinehandel. Vieram- oachtsstraat 114. Tel. 36653. Oude bedden repareren, bij vullen met Javakapok en 3- delig maken is reeds meer dar 25 jaar het werk van Hendrik sen, Zamenhofstr. 29 (nieuwe naam voor Plantageweg). tele foon 21992. Z. g. a. n. eleetr. Hulshoud- koelkast, grote maat. Inhoud 120 liter. Spotprijs f 300. Tele foon 83426. Stofzuigers vanaf f 25. Geheel gereviseerde ïnruilmachines net onderdelen. Sarls Radio, Bergselaan 380, Telef. 46120. Radiotoestellen. Enkele stuks fabrieksinruiltoestellen vanaf 35. Philips enz. Saris Radio, Bergselaan 380, Telef. 46120- HUIS TE KOOP Plaats een KOERIER 't ls dè manier I Muziekinstrumenten Orgels Piano's, grote sorte ring vraagt prijslijst Boot's Piano Orgelhandel. Bodegraven, Telefoon 141. Vraagt prijslijst 100 voorradige Piano's, Orgels. Vreeken's Pia- no-Orgelhandel, Bodegraven, 200 Orgels en piano's, vleugels, pedaal-, zaal-, kerkorgels. We gens verbouwing zeer bijzon, dere aanbiedingen, komt zien. reiskosten vrij bij koop. Inrui len, gemakk. bet. desgew,, franco lev., jarenlange garan tie. Gaarne prijslijsten en in lichtingen op aanvraag. Som- xner en Zonen, Gorkum, Tel. 2759 (K 1830) b.g.g. 2868, (3 ïrote toonzalen In aanbouw). OrgelsPiano's. Orgels van f 75.— tot f 3250.—. Piano's vanaf f 195.— Duitse piano's vanaf f 395.— Desgewenst af betaling. Huur vanaf f 3.— per maand. Prijslijst gratis Firma Mart. Vermeulen, Woerden, Accordeons! Weder ontvangen de niet te evenaren Strabella- accordeons van Pregaglia, 5-rij f 495. Het van ouds bekende adres G. v. Hengel. Precisie-, stem- en reparatie-inrichting, Jac. Catsstr. 136, telef. 47313. Te huur gevraagd Voor Advertenties: Tel. 27490. toestel 11 Te huur gevraagd voor inwo ning door agent van politie 2 kamers. Br. onder No. 5605. Bureau van dit Blad. Te huui aangeboden ,,'t Zuider Bruidshuis". Voor deligst adres voor het huren van bruidstoiletten, bruids dames- en avondkleding, bont capes, zwarte herenkleding enz. Dordtselaan 60c, telefoon 79429 Heeft U een bestelwagen nodig? Wat Groenewoud U biedt, vindt U bii een ander niet, Groenewoud, Zaagmolenstraat 154a, telefoon 49150. Dag en nacht geopend. Auto's zonder chauffeur. Ook voor familie-aangelegenheden. C. Gulden, Barendrecht. tel. 377 Woningruil Woningruil? W. Smits verzorgt Uw compl. verhuizing. Uiterst billijk! Zwaanshals 286. tele foon 13484. Kamerverhuur, woningruil door geheel Nederland. Assuranties - Expedities, „De Centrale"; Piet Heinstraat 83, 's-Graven- hage, telefoon 334463. Woningruil? Jac. den Hollander huist U. Ook voor overzeese transporten, Plaatst een Koerier! Diversen fieuw te bouwen woningen net Rijkssteun, indirect eige naar op afbetaling, Geen huur, in alle gemeenten. Meekseweg 5, M'burg. Br. porti v. ant woord. Evacué's 25% korting! Corset- :en, B.H.'s, Dameskousen, lin gerie. Gez. Willems, Broers- rest 78, Schiedam. Uw hond of kat scheren, cas treren. ook aan huis. A. v. d. Lee, de enige met Rijksverg. te R'dam, Pijnackerplein 14, telefoon 43496. Beddenreparatie, reeds 50 jaar ervaring. L. de Jong, Jacob Catsstraat 46, telefoon 43655. Laat ons Uw ameublement enz. vakkundig opnieuw stofferen of repareren tegen fabrieks prijzen. Als nieuw terug. Be taling desgewenst in overleg. Huysmans' Meubelfabriek, Soe- tendaalseweg 11—13, tel. 41956. Verhuizingen. Voordeligst adres Jan Lubbers, Zoomstr 75, tel. 43943. Grote en kleine wagens. Bedden. In speciaal bedden huis Uw bedden laten repare ren. Dus M. J. v. d. Linden. Zwart Janstraat 67. tel. 44824. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Graveerwerk, stempels, naam platen (brons, emaille, plastic), schabionen. M. de Held, Ro- chussenstraat 231, telef. 52034. Bijstand rn advies in alle rechtszaken en contracten, Tot 9 uur 's avonds. Van Drie], thans Noordsingel 188, tele foon 44787. Dames. Let op!!! Bij ons een le klas olie-permanent, geheel compleet 4.50. Ook short wave. Nieuwste Amerikaanse methode. J. Brqjnvev, Noord- molendwarsstraat 9, tel. 80984. 23 jaar gevestigd. Sneldichteres maakt gedichten voor feestelijke gelegenheden. Zuideras 109, telefoon 73726. Ahoy! Stelt U prijs op een goed bedstel? Wij verwerken uitsluitend nieuwe prima Java kapok. Het vertrouwde adres: Beddenmakerij Ahoy, Roden rijselaan 13, telefoon 40256. bampekappen overtrekken. Speciaal adres: v. Alphen, Ja- :ob Catsstraat 127, Telef. 40-186- Winkelhuis of bedrijfsruimte gevraagd, onverschillig w Br. p/a Box 120 of Tel. 97 Rotterdam. Timmerwerk, winterramen, onderhoud van huizen, bin- nenbelimmeringen, kantoren, woningen, zolderverdiepingen. Timmerbedrijf P. J. Veltmeijer Zn., Boomgaardstraat 68, telefoon 26079, Een aanbod zonder weerga! Elk gewenst merk radio twee maanden op proef. Volledige garantie en voorbeeldige ser vice; ook op andere technische huisraad. Bovendien aanzienlijk lagere prijzen. „Correct", Zaag molenstraat 106a, telef. 48239, Rotterdam, Tuinniatcrialen? Graszoden, grond. mest. zand, grind, turf molm, ophogingen. A. Wijn stekers Jr, Schoonderloostraat 70—72, telefoon 38539. Ontvangenruime sortering voorjaarsstoffen. Moderne tin ten. Kleermakerij J. Verbaas, Schietbaanlaan 86. telef. 33528. Vruchtbomen en heesters voor Uw tuin, billijk. Vraagt cata logus. W. Vellekoop, Zaad- handel - Boomkweker, tel. 470, 's-Gravenzande. Gemengd graan. La Platamais, zware gerst en gepunte haver, 4.20 per 10 kg. Treurniet. Overschie, tel. 47445—43451. Woninginrichting v. d, Touw repareert en stoffeert alle meubelen. Volledige garantie! Jan v. Vuchtstr. 49, tel. 36489, Vakkundig repareren en schoonmaken van haarden. Alle gietwerk voorradig! Eigen moffei-inrichting. Alle merken nieuwe haarden, gashaarden, kachels, gasfornuizen, geysers, wastafels, wasmachines, stof zuigers, strijkijzers, radio, huis houdelijke artikelen. G. L. van Riet. Öpzoomerstraat la, Rot terdam-West, telefoon 37714. U HEEFT PLEZIER VAN EEN KOERIER!

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6