REGERING beveelt evacuatie van Zierikzee binnen drie dagen ,-y* W UITGAVE VAN DE STICHTING „OOST-BRABANT" Koningin en prins bezochten Texel RAMPENFONDS: 42 MILLIOEN GEEN REDEN TOT ONGERUSTHEID ALS HET MAAR NIET STORMT Militaire bijstand Dinsdag beëindigd FRANKRIJK DIENT WIJZIGINGEN OP DE TEKST VAN HET E.V.G.-YERDRAG IN *r\ Ui AFSCHAFFING SCHOOLGELD L.O. Spoedig nieuwe industrialisatienota Ru ssen wilden mei acht rijders deelnemen (afgewimpeld) DE VEERTIEN ELZASSERS HEBBEN BEROEP AANGETEKEND Zware ontploffing in Tokio BRABANT EN ZEE LAND WERKEN SAMEN Oost - Brabant Hoofdredacteur JEF DE BROUWER Redactie en Administratiebureau: Zuid-Koninginnewal 38, Helmond Telefoon K 4920-2276 Zaterdag 14 Febr. 1953 Negende Jaargang No. 87 „Tot ons leedwezen doch in Uw aller belang" Toestand op Schouwen-Duiveland maakt deze maatregel noodzakelijk Alleen houders van vergunning kunnenblijven ZIERIKZEE, 13 Febr. De om- standigheden voor de bevolking van Zierikzee zijn zo slecht ge worden dat de regering zich ge noodzaakt heeft gezien opdracht te geven tot gedwongen evacua tie binnen drie dagen. Alleen houders van een verblijfsvergun ning zullen in Zierikzee kunnen blijven. De regering heeft tot deze maatregel besloten nadat ten stadhuize van Zierikzee onder leiding van minister Beel een vergadering heeft plaats gehad tijdens welke de toestand over wogen werd. „Nadat ter zake van de noodtoestand op het eiland Sehouwen-Duiveland en in het bijzonder Zierikzee zo uitgebreid mogelijke adviezen van de meest des kundige adviseurs van de regering zijn ingewonnen zijn wij, zo zegt het ge meentebestuur tot ons leedwezen doch in uw aller belang tot de conclusie gekomen dat aan een gedwongen evacuatie op korte termijn niet is te ontkomen. De desbetreffende autori teiten kunnen de verantwoordoüijk- heid van het verblijf van allen, die niet noodzakelijk moeten werken aan het herstel van stad en eiland, onmo gelijk blijven dragen." Tengevolge van de verzanding en de sterke dwarsstroom in de haven is het reeds thans niet meer mogelijk grotere passagiersschepen in de ha ven te brengen. De verhouding tussen haven en rede zal worden onderhou den door de koninklijke marine, wel ke aanstaande Dinsdag 17 Februari met haar schepen vertrekt. Deze schepen zullen de mensen vanaf de haven afvoeren naar de opvangcentra, waar alle mogelijke hulp zal worden geboden. Nadien lean deze hulpver lening van de opvangcentra niet meer worden verwacht, daar deze zullen worden geliquideerd. Voorts moeten betrokkenen er rekening mee houden, dat zij hierna niet meer als evacué's zullen kunnen worden beschouwd. De burgemeester van Zierikzee heeft met klem en nadruk een beroep ge daan op allen aan het bevel ordelijk gevolg te geven, opdat ingrijpen van politie en militairen worde voorko men. HET WAAROM Het motief van deze algehele eva cuatie van Zierikzee, is niet zozeer de onhoudbare toestand voor de onge veer 4500 achtergeblevenen van de 7000 inwoners als gevolg van de ver nielde riolering door de druk van het water, dan wel het grote gevaar, dat de gaten in de zuidelijke dijken voor Schouwen opleveren, zo deelde men ons van officiële zijde mede. Hoewel aanvankelijk de toestand critiek werd geacht, doordat de dijken aan de noordkant het zouden begeven, is het gevaar aan de zuiderdijken thans veel groter gebleken. Het gat bij de „Schelphoek" aan de dijk van de Oosterschel'de, was aan- DEN HAAG, 13 Febr. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben Vrij dag hun bezoeken aan de noodgebieden voortgezet en een tocht gemaakt naar Texel. De koningin reisde per auto en ontmoette tijdens haar tocht over het eiland de prins die per vliegtuig geko men was en juist terugkeerde van zyn bezoek aan het getroffen deel van het eiland. Toen de koningin in een jeep verder de polders inging vertrok de prins weer en vloog hij nog even over de autocolonne heevi om een groet te brengen. De koningin nam de herstel werkzaamheden in ogenschouw en on derhield zich lang tijd met de militairen en de dijkwerkers die hier aan de slag zijn. Na haar bezoek aan het getroffen gebied onderhield de koningin zich te Den Burg met de familieleden van de zes personen die op Texel door de over stroming om het leven kwamen. Prins Bernhard bracht later nog een bezoek aan Hellevoetsluis. Hier onder hield de prins zich o.a. met de com mandant van de Engelse genietroepen. Evacué's krijgen bedrag voor noodzakelijkste aanschaffingen DEN HAAG. 13 Febr. Binnen enkele dagen kunnen de burgemeesters een me dedeling verwachten van de directeur van het Nationaal Rampenfonds. Zij worden daarin gemachtigd aan de in hun gemeente vertoevende evacué's, die dit wensen, een bedrag uit te keren van tien gulden per volwassene, van vijf gul den voor kinderen boven vijftien jaar en van 2.50 voor kinderen beneden vijftien jaar. De burgemeesters is verzocht met de uitbetalingen te wachten tot de des betreffende circulaire is ontvangen. De bedoeling is, de geëvacueerden in staat te stellen de meest noodzakelijke artikelen aan te schaffen zoals scheer- en naaigerei, tandenborstel, zeep e.d. De burgemeesters kunnen de declara ties hiervoor indienen bij het ministerie van maatschappelijk werk, dat ze cen traal kan beoordelen. Uitkeringen hier voor mogen onder geen voorwaarde wor den gedaan uit de opbrengst van locale inzamelingen. vankelijk „slechts" vijftig meter breed, doch het heeft thans een breed te gekregen van 250 meter en een diepte van 30 meter. Groot is het ge vaar, dat het gat zich zal verenigen met dat in de dijk bij Burchsluis, waardoor Schouwen in drie stukken uiteen zou kunnen slaan. Nu het water door het gat bij de Schelphoek over een veel grotere breedte naar binnen stroomt, is de doorwerking van de vloed in de polder veel groter, omdat er meer water binnenkomt bij vloed, dan er uit trekt bij eb. Indien daarbij ook de noorderdijken het nog zouden begeven, zou in Zierikzee slechts een halve vierkante kilometer droogblij- ven Deze constellatie heeft geleid tot het besluit van het gemeentebestuur in overleg met de minister van binnen landse zaken en het provinciaal be- DEN HAAG, 13 Febr. Bij het Nationaal Rampenfonds is tot vanavond een totaal bedrag van 42 millioen gulden binnengeko men. Gisteren was de stand 38 millioen. stuur, om de genele bevolking te eva- vueren, voor zover niet dringend tei plaatse gewenst voor het herstel der dijken, het functionneren van het openbare leven enz. Men verwacht, dat van de 4500 nog aanwezige personen, er ongeveer drie duizend de stad, zonder pardon, zul len moeten verlaten. Hieronder bevin den zich slechts weinig evacué's uit andere plaatsen van het zwaar ge troffen Goeree. Vooral de afvoer van ouden van dagen en kinderen zal met voortvarendheid geschieden. Verwacht wordt, dat een 1500 man zal achter blijven Er zal bij deze evacuatie met zorg te werk worden gegaan om de gezinnen zoveel mogelijk bijeen te houden en niet dan in uiterste noodzaak tot schei ding over te gaan. Er zal niemand on gerechtigd kunnen achterblijven, want alle eerder verleende verblijfs vergunningen zijn ingetrokken. Men heeft het vermoeden, dat er desondanks nog personen zich niet zullen melden, hetgeen de gemeente administratie. na de registratie van een bepaalde wijk, direct zal uitwijzen. Deze mensen zullen dan bezoek krijgen van de politieOok het in de stad nog aanwezige vee van het eiland zal met spoed worden afgevoerd. TOESTEMMING NODIG De burgemeester van Zierikzee, Noord-Gouwe, Zonnemaire en Brou wershaven maken bekend, dat nie mand met inbegrip van evacue's, zich naar Schouwen Duiveland mag terug- begeven dan na toestemming en op roep van de burgemeester der betrok ken gemeenten. De springvloed op 16 Februari: Er worden vanzelfsprekend alle mogelijke v veiligheidsmaatregelen getroffen DEN HAAG, 13 Febr. Zoals bekend zal op 16 Februari a.s. weer een spring vloed optreden. Alom in den lande heerst hierover enige ongerustheid. Naar aan leiding daarvan vernemen wij van de sterrenwacht te Leiden het volgende: Inderdaad s^aat op 16 Februari de maan ruim tien percent dichter bij de aarde dan dit het geval was bij de springvloed op 1 Februari. Tengevolge hiervan zijn de voorspelde vloedhoogten van 16 Fe bruari ongeveer 30 cm. hoger dan die, •elke voor 1 Februari voorspeld waren. De invloed van de storm op 1 Februari was echter zo veel groter, dat men zich over dit verschil van 30 cm. niet al te zeer ongerust behoeft te maken. Ingenieur Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, heeft op de vraag of er speciale maatregelen zijn genomen in het vooruitzicht van het komende springtijd, o.m. geantwoord dat natuurlijk geprobeerd wordt de droog gebleven en de opnieuw droog gevallen gebieden met extra-maatrege len droog te houden. Er zijn tevens vei ligheidsmaatregelen getroffen om de zeer kwetsbare plaatsen zo goed mo gelijk te bescherming. B.v. rond de ge meente Tholen, op het eiland Tholen, wordt een speciale dam met zandzakken en ander materiaal aangelegd, omdat deze plaats helemaal door water om geven en dus zeer kwetsbaar is. Verder is een speciale organisatie voor be richtgeving en hulpverlening paraat. „Het komende springtij is wel het hoogste van dit winterseizoen, d.w.z. de waterstand ligt theoretisch 30 a 40 cm. Vrijdag lieeft H. M. de Koningin verge zeld door haar particuliere secretaresse mevrouw N. Smitt-Avis en haar adju dant, Luitenant ter Zee eerste klasse J. G. Stegeman, een bezoek gebracht aan het eiland Texel, dat ook door wa tersnood werd getroffen. De Koningin stak het Marsdiep per veerboot „Dokter Wagemaker" over. Onverwacht arriveer de Prins Bernhard met een sporttoestel op het vliegveld. Hij maakte op eigen gelegenheid een tocht over het eiland. H. M. Koningin Juliana en het gezél schap bij het gat, dat in de dyk van de polder de „Eendracht" werd geslagen, op de uiterste, punt van de dijk. boven de hoogste, stand van 1 Februari. Door de toen opgetreden storm is de waterstand echter veel hoger geweest, dan de theoretisch te verwachten hoog ste waterstand van 16 Februari. Overi gens zijn er", aldus ir. Maris, „in de af gelopen week waterstanden bij eb ge weest die hoger liggen dan de normaal te verwachten hoogste stand op 16 Fe bruari. Indien er geen storm mee ge moeid is, bestaat er voor 16 Februari dan ook geen enkele reden tót onge rustheid". DEN HAAG, 13 Febr. Met ingang van 6 uur 's morgens op 17 Februari wordt de militaire bjjstand in algemene zin beëindigd. Alle onderdelen, ook de buitenlandse, keren naar hun garnizoe nen terug. Na dat tydstip kan in inci dentele gevallen nog hulp worden ver leend. Over de wyze waarop deze zal behoren te worden ingeroepen en gege ven wordt nog nader overleg gepleegd. Engeland werkt koorts achtig aan de dijken LONDEN, 13 Febr. Hijt Britse minis terie van buitenlandse zaken deelt mede, dat Engeland in totaal 1.790.000 zand zakken heeft aangeboden' gekregen. Een millioen hiervan zijn al gebruikt. Duizen den burgers en militaire» werken onaf gebroken aan de waterkl ringen. Trans portvliegtuigen van de Britse luchtmacht vliegen sinds Vrijdagochtend vroeg af en aan tussen de bedreigde gebieden en de Europese landen, die zakken beschikbaar hebben gesteld. Vrachttoestellen van de British European Airways die van het vasteland naar Engeland vliegen zullen in Zuerich zoveel mogerjk zandzakken bjjladen. Vrees voor te veel Duitse macht PARIJS. 13 Febr. Van officiële Franse zijde is vernomen, dat de Franse regering zes ontwerp-protocol- len voor toevoeging aan het Europese- legerverdrag ter tafel heeft gebracht. Er is nog geen protocol bij over de Britse deelneming aan de Europese verdediging, daar dit onderwerp punt van bespreking uitmaakt op de hui dige Brits-Franse bijeenkomst te Lon den. Naar aangenomen wordt, tracht Frankrijk meer vrijheid de verkrijgen voor onttrekking van troepen aan de E.V.G. voor gebruik overzee, zeggen schap te behouden inzake status en bevordering van zijn eigen officieren en voorzieningen te verkrijgen om te verhinderen dat Frankrijk in de ver dedigingsgemeenschap door Wcst- Duitsland overstemd zou worden. Men verwacht dat de Fransë voor stellen van Duitse zijde beschouwd zullen worden als in aanzienlijke mate discriminerend te zijn Men verwacht dat de Westduitse bondskanselier Adenauer door de Franse voorstellen voor de keuze ge plaatst zal worden alsnog door onder handelingen wijziging van „discrimi nerende voorstellen" te verkrijgen het geen het gevaar mee zou brengen dat het Franse parlement van bekrachti ging van het verdrag afziet, ofwel de bondsdag, die op het punt van discri minatie zeer gevoelig is, ermede te verzoenen. DUITSE REACTIES Van officieuze Duitse zijde te Bonn heeft men reeds een gedeelte van de Franse voorstellen gekenschetst als „de grenzen van het aanvaardbare overschrijdend". De leider van de Westduitse op positie en voorzitter van de sociaal democratische partij Ollenhauer ver klaarde in een gesprek met de Noord- Westduitse radio, dat de Franse proto collen bijzondere rechten eisen ,.die in de practijk de doodsteek betekenen voor de gedachte van een geïntegreerd Europees leger". Aardbeving ïn Perzië eiste 1500 doden TEHERAN, 13 Febr. De aardbe ving, die Donderdag de Perzische plaats Toeroet, ruim 300 km. ten oos ten van Teheran, heeft getroffen, heeft het plaatsje nagenoeg geheel wegge vaagd. Men neemt aan dat ongeveer 1500 mensen om het leven zijn geko men. Amerikaanse troepen uit Frankfort zijn hier bezig met het ophogen van de weg van Zevenbergsche Hoek naar het dorp Moerdijk, in Noord-Brabant. Er worden zandzakken opgestapeld, om te voorko men, dat de weg onder water stroomt. NA MAYERS BEZOEK: Volledige overeenstem ming tussen Engeland en Frankrijk LONDEN, 14 Febr. Na afloop van de tweedaagse besprekingen, welke de Franse premier, René Mayer, en zijn ministers van buitenlandse en econo mische zaken, Bidault en Buron, met hun Britse ambtgenoten te Londen hebben gevoerd, is een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat volledige overenstemming is bereikt over de leidinggevende rol, welke bei de landen in de organisatie en de ver dediging van de „vrije wereld" moe ten spelen. IN VOORBEREIDING (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 13 Febr. Blijkens een terloopse mededeling van minister Cals in de Tweede Kamer, is de af schaffing van het schoolgeld voor la ger onderwijs „in een vergevorderd stadium van voorbereiding". Binnen kort kunnen derhalve wettelijke voor stellen worden verwacht. GRONINGEN, 13 Febr. Naar de mi nister van economische zaken tijdens zijn bezoek aan Groningen aan een medewerker van het A.N.P. heeft meegedeeld, zal binnen een maand een nieuwe industrialisatienota wor den ingediend. Wereldkampioenschap schaatsenrijden Huiskes op 500 meter tegen Rus Saharov (Van een speciale verslaggever). HELSINKI, 13 Febr. De loling voor het wereldkampioenschap in het hardrij den op de schaats (zie ook pag. 5) vond Vrijdagavond in het stadhuis te Helsinki plaats, maar de uren welke aan de lo ting vooraf waren gegaan, waren niet zonder spanning verlopen. De Russische ploeg, bestaande uit 9 leiders, journalis ten inbegrepen, en 8 rijders, logeert in hetzelfde hotel, waarin alle andere deel nemers der 9 ingeschreven landen zijn ondergebracht. Tijdens informele bespre kingen bleek, dat de Russische officials niet vier, zoals reglementair voor elk land is toegestaan, maar acht man wen sten te laten deelnemen aan deze wereld kampioenschappen. Toen men de Russi sche delegatie op reglementaire gronden aantoonde, dat dit niet kon worden toe gestaan, werd tijdens de loting een nieuw voorstel ingediend om een vijfde Russi sche rijder, zy het buiten mededinging, aan de kampioenschappen te laten deel nemen. Bij de definitieve vaststelling van het aantal deelnemers was nl. komen vast te staan, dat 27 rijders zouden starten, een oneven aantal, waardoor zowel op de 500 als op de 5000 meter één man als laatste alleen zou moeten rijden. De Russische delegatie stelde toen nl. voor om de sprintspecialist Jury Sergejev, die on langs te Alma Ata het wereldrecord op de 500 meter tot 40,9 sec. had gebracht, maar niet in de ploeg voor de wereld kampioenschappen was opgesteld omdat hij geen allround-rijder is, tegen de laat ste man te laten uitkomen. Natuurlijk kon ook op dit voorstel niet worden in gegaan, omdat die laatste man natuur lijk een betere tijd zou kunnen maken, als hij door een sprinter van cxtraklasse, die Sergejev inderdaad is, zou worden gegangmaakt. En met de internationale Het proces Oradour Vonnissen hebben in de Elzas een storm van verontwaardiging veroorzaakt BORDEAUX, 13 Februari. De veer tien Elzassers, die tezamen met zes Duitsers te Bordeaux veroordeeld zyn wegens hun aandeel in de uitmoording van het Franse dorp Oradour-sur-Glane in Juni 1944, hebben tegen hun vonnis beroep aangetekend. Onder hen bevindt zich sergeant Boos, een van de twee Elzassers, die indertyd vrijwillig dienst hebben genomen bij het Duitse leger, Tegen hem was de doodstraf uitgespro ken. Ook de Duitse sergeant-majoor Karl Lentz, die eenzelfde vonnis tegen zich hoorde uitspreken, is in hoger be roep gegaan. De overige beklaagden dertien El zassers van wie op een na allen tot dienstneming by de Duitsers waren gedwongen. nadat Duitsland de Elzas had ingelijfd, en vijf Duitsers kregen dwangarbeid of gevangenisstraffen va riërend van vijf tot twaalf jaar. REACTIE IN DE ELZAS De vonnissen tegen de Elzassers, die indertijd by het Duitse leger waren in gelijfd, hebben een storm van veront waardiging In de Elzas veroorzaakt. Parlementaire afgevaardigden en burge meesters van de grote steden in dit ge bied bespraken te Colmar, wat men zal doen. Kerkklokken werden geluid als protest tegen de uitspraak. Er is een TOKIO, 14 Febr. In Tokio heeft zich vandaag een zware ontploffing voorgedaan in een vuurwerkfabriek. 22 arbeiders zijn om het leven geko men en 45 gewond. 450 huizen zijn verwoest of beschadigd. actie begonnen om geld in te zamelen voor de gezinnen van de veroordeelden. Men is van mening, dat de betrokken twaalf Elzassers hadden moet'en worden vrijgesproken en dat de ware schuldi gen de commandant van de S.S.- divisie „Das Reich", generaal Lammer- ding, en het hoofd van de compagnie, die de slachting aanrichtte, kapitein Kahn moeten worden opgespoord en voor geleid. (Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft inmiddels meegedeeld, dat de Britse autoriteiten nog geen beslissing hebben genomen over het Franse ver zoek om uitlevering van generaal Lam- nierding, die in Düsseldorf in de Britse zone van Duitsland zou wonen). De prefecten in de Elzas zijn op hun standplaats teruggekeerd, nadat zij te Parijs met de regering overleg hadden gepleegd over maatregelen om de orde in hun gebied te handhaven. Men vreest dat in het komende weekeinde demon straties zullen worden gehouden. In de nationale vergadering heeft de Gaullistische afgevaardigde uit Straats burg Kaufmann om een debat over de vonnissen verzocht, die het „schandelyk en onwaardig voor het land" noemde. De Elzassische afgevaardigde en voormalige minister Pfilmïn deed in een telegram een beroep op minister van defensie Ple ven om „in naam van de rechtvaardig heid en het nationale belang" de uit voering van de vonnissen onmiddellijk op te schorten. Volgens de Franse wet kan men tegen de uitspraak van een militair tribunaal alleen beroep aantekenen bij het hoogste hof van appél, dat echter slechts bevoegd is, na te gaan of de geest en de tekst van de wet bij het proces in acht zijn ge nomen. Over het vonnis zelf mag het hof zich niet uitspreken. bepalingen in de hand werd ook dit tweede voorstel der Russische delegatie afgewezen. DE NEDERLANDER!» De Nederlandse rjjders waren Donder dagmiddag per boot uit Stockholm ver trokken. De ysschotsen. waardoor het schip zich een weg naar Finland had moeten banen, scheurden langs de huid van het schip, hetgeen nogal veel lawaai had veroorzaakt. Niettemin hadden zij voldoende nachtrust gekregen en ook de busreis, van Turku naar Helsinki over een afstand van 175 km. was vlot ver lopen. Op de 500. meter rijdt Wim van der Voort in de eerste serie tegen, de Zweed Ericsson, Maarse In de zesde tegen de Zweed Pajor, Broekman in de negende tegen de Zweed Asplund. Huiskes in de dertiende togen de Rus Saharov. Op de 1500 meter komt Van der Voort in de tweede serie uit tegen de Koreaan Cho Yoon, Huiskes in de vijfde tegen de Brit Holwell, Broekman in de negen de tegen de Zweed Asplund (dezelfde te. genstander dus van de 500 meter). Maar- se in de twaalfde tegen de Fin Salonen. De weersomstandigheden zyn te Hel sinki uitstekend, het kwik stond in de middaguren van Vrydag 12 graden onder nul en een flauw zonnetje zorgde voor de vrolyke noot in de witte Finse hoofd stad. De 400 meter baan, gelegd in het Olympisch stadion, verkeert volgens on ze inlichtingen in prima conditie en in dien alle omstandigheden medewerken, mag men verwachten dat weliswaar geen wereldrecords, maar zeker de baanre cords en ook enkele persoonlijke records zullen sneuvelen. OP MAATSCHAPPELIJK GEBIED DEN BOSCH, 13 Febr. Nu de reddingsphase voorbij is en in de eerste behoeften der geëvacueerden is voor zien, heeft men tot nauwe samenwer king besloten tussen het Provinciaal Opbouworgaan Noord-Brabant te Til burg en de Stichting Zeeland voor maatschappelijk werk te Middelburg. Op het ogenblik gaat het er om, te zorgen dat voor de evacué's zo veel als mogelijk is een uit sociaal en godsdienstig oogpunt aan hen aange past millieu kan worden gevonden. Er zullen dientengevolge enkele correc ties moeten worden doorgevoerd in gevallen, waarin dit maatschappelijk zeer gewenst voorkomt. De hulpverlening voor straks wordt thans voorbereid. In een zestal cen trale magazijnen in Brabant zullen de goederen voor het rampgebied worden opgeslagen, gesorteerd, geregistreerd en verpakt. Aan de besturen van de getroffen gemeenten zal vervolgens worden gevraagd om opgave der be nodigde goederen. Deze goederen zul len dan worden betrokken uit de cen trale magazijnen. In de eerste nood is op ruime schaal voorzien. Men stelt zich ten doel de hulpverlening indivi dueel gericht te doen zijn, hetgeen zeggen wil dat men de geëvacueerden bij de aanschaffing van verdere kle ding, huisraad en dergelijke een eigen keus meot laten. Dit houdt in dat ge standaardiseerde uitzetten niet ge wenst voorkomen. Het uxeci tot hedenavond: Wind uit zuidelijke richtingen. Aanvankelijk plaatselijk opklarin gen. Later vooral in het Westen van het land toenemende bewolking met kans op enige sneeuw. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen Ongeveer dezelfde middagtempera turen. Zon op 7.58, onder 17.52 Slaan op 8.02, onder 18.50 J

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1