RADIO BOMVOL SPORTPALEIS ZAG KLEURRIJKF START PHILIPS-RADIO I RADIO-CRUSIO LOURDES 14e Zesdaagse van Antwerpen FRIESE TAAL OP SCHOOL Nederlander vermoord Vijftig technische hulpploegen gaan landbouwmachines redden Met spa en fles op weg om de kermis te begraven Toch Nederland-Frankrijk in ons land TE KOOP AANGEBODEN MEISJE of WED. 18e MEIREIS Verlicht! ngs- magazim Tolbrugstr. 18 Weest zuinig met leidingwater DAGBLAD DE STEM V.1N ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 1 an Est-Wagtmans en van Vliet-Acou gaven mede de toon aan (Van onze sportredacteur). J_JET IS ALTIJD EEN GROTE KUNST, om 'n Zesdaagse met veel publiek te latei starten. De directie van irct Antwerpse Sportpaleis heeft die kunst steeds goed verstaan, maar zoals deze He beginnen kon. was frappant: slechts gegeven werd" Ware" onbezel' IanS voör het vertrek aan de achttien koppels Schulte-Peters begon nen stroef jVAen had. beh een renne -sveld voor sixdays. dat practisch zijn weerga niet ent althans O" dit ogenblik een vóórprogramma sa- m gesteld, d t wel succes r it brengen: vijf stayers, waaronder de gevierde Sinjoor en wereldkampioen, Dolf Verschueren. plus de finales der medaillekoersen, wedstrijden van jon ge, opkomende renners, die alle een ..sleep" supporters meebrengen. In lagere l-lassen zelfs voertaal mogelijkheid om het Fries als leervak in te voeren op de Friese scholen (L.O.. ZMULO en VGLO) niet uits:uït, zullen er toch aparte wette lijke regelingen komen die reerts in voorbereiding zijn waardoor liet Fries als leervak op de Friese scholen kan worden ingevoerd en net is toegestaan in de eerste klassen van de lagere school het Fries in plaats van het Nederlands als voertaal te gebruiken. Tevens zal door een wijziging van de Kweekschool wet een akte L.O. in dc Friese taal worden bevorderd Voor een akte M.O. is geen wetswij ziging nodig. Deze mededeling deed minister Cals gisteren in de Tweede Kamer. In de wijziging van de L.O.-wet op een aantal punten, zoals in een ver- zamel-wijzigingsontwerp wérd voor gesteld, is ook vervat de gelijkstel ling met de ambtenaren van de ver lofregeling voor onderwijzers. Zij zullen dan eveneens een verplichte keuring moeten ondergaan. Ook de uitkering van smartengeld krijgt thans een wettelijke basis voor de weduwe van de onderwijzer. Een aantal artikelen werden reeds goedgekeurd z.h.st. Een gedeelte, dat hoofdelijke stemming behoeft, komt Dinsdag aan de beurt. „Natte" aardappelen nog goed bruikbaar yELE consumptie-aardappelen, uit aardappelkuilen en opslagplaatsen in drassig terrein worden nu in veilig heid gebracht. Het publiek, dat na tuurlijk de voorkeur geeft aan droge aardappelen is hopelijk bereid deze natte" aardappelen af te nemen, me de in het belang van de getroffenen in de noodgebieden. Hoewel de aardappelen cr wat on ooglijk uit zien en el' meer grond aan zit, doet de koolckwaliteit niet ouder voor die van droge aardappelen. Men wordt aangeraden de aardappe len vóór het schillen te wassen, hi'ei? meer dan voor één dag tegelijk te ko pen en ze nog dezelfde dag te eten. Onveilig Java VY/OENSDAGAVOND is een overval gepleegd op de koffie- en rubber- onderneming „Bcndokerep" te Bentju- luk in het Banjuwangische (Oosl-Ja- va). waarbij de 'administrateur,-- de heer G. J. Timmermans werd gedood. De heer Timmermans was door de aanvallers door schoten .levensgevaar lijk gewond en is dezelfde nacht in het ziekenhuis in Djember overleden. Mevrouw Timmermans kreeg een her senschudding. Na Frans-Brits gesprek ENGELSE STEUN AAN E.V.G. (~)P DE tweedaagse besprekingen, welke de Franse Premier. René Mayer en zijn ministers Biclault en Buron, met hun Britse ambtgenoten te Londen hebben gevoerd, is men tot de sloisoni gekomen, dat een voort durende en volledige steun van En geland aan de E.V G. van essentieel belang is. Er is van gedachten gewis seld over de wijze, waarop dit moet gebeuren. Over alle belang: ijke wereldproble men, waaronder de oorlog in Korea en de mogelijke gevolgen van de „deneutralisering" van Formosa, is overeenstemming bereikt. LJet was een zeer spannende wed strijd bij die stayers, omdat de beide Fransen: Roger Queugnet, kam pioen van Europa (criterium) en Ro ger Godeau, ex-titelhouder van Frank rijk, zich de ziel uit het lijf reden om Verschueren te beletten de overwin ning te doen behalen. Tot een goede tien minuten voor slot (de race ging over 1 uur) had 't er de schijn van. dat de samenspanning der Fransen de Zwitser Meier en de Italiaan Mar- tino speelden geen rol van betekenis hun oogmerk in vervulling zou den zien gaan. doch toen kwam de Sinjoor plotseling veel beter op dreef, en in de 50e minuut sprintte hij naai de kop, de ene concurrent na de an dere voorbijflitsend. Het heeft hem daarna, met uitzon dering van de laatste minuut, weinig moeite gekost om de vier tegenstan ders achter zich te houden. Queugnet tracht^ in die laatste phase de Belg nog in moeilijkheden te brengen, en de Fransman zou wellicht succes heb ben geboekt, als niet tussen Verschue ren en hemzelf zich de Zwitser Max Meier had bevonden en als stootblok voor de wereldkampioen had gefun geerd Het eindresultaat was. dat Verschue ren won. Meier tweede werd, Queug net derde, Godeau vierde en op één ronde achterstand, de Italiaan Marta- no, vijfde. PERFECTE ORGANISATIE \Y/e hebben altijd bewondering voor de perfecte wijze waarop men hiel de zaken organiseert en voor de in 't oog vallende precisie ten opzichte van i' ..aankleding" der renneis. de i- richting hunner verblijfplaatsen en.... het tijdstip van vertrek. Ook nu was de entourage weer vol komen. Tien minuten vóór half tien stonden de 18 ploegen gereed, in hun kleurige, fleurige shirts, voor de voor stellingsronde en klokslag half tien klonk het startschot, gegeven dooi- de burgemeester van Mcrxem (het geluid had veel weg van een snel leeglopen de band!) De eerste pedaaltrappcn op de 145-uren lange weg in de heksen ketel werden weggeduwd TELEURSTELLING IWIet Fausto Coppi had de Belgische 11 pers veel tam-lam gemaakt. Ver zekerd was ondanks alle geruchten dat de Italiaanse grootmeester glans aan deze 14e zou komen geven. Toen het vertrekuur daar was. schitterde de campionnissimo echter door afwezig heid Er was een golf van teleurstelling door het gebouw, waarin de tabaks- Commissie noodvoorziening landbouw-werktuigen Steek zelf ook, indien mogelijk, de handen uit de mouwen ^VIERDUIZEND TOT 5000 tractors en duizenden andere landbouwmachines waaronder zeer kostbare machines, zoals Maisdorsers, waarvan de ge schatte waarde tot in de tientallen millioenen loopt, komen thans weer ge heel of gedeeltelijk boven water. Op korte termijn zullen maatregelen moe ten worden genomen om verdere schade door o.m. roestvorming te voor komen. Gebeurt dit niet, dan wordt een schade geleden, die in de millioenen loopt. Alles zal er dus op moeten worden gezet, om deze schade zoveel mo gelijk te beperken. p r worden thans in dit verband 50 technische hulpploegen ingezet. Het centrum van deze hulpverlening is" het .bureau Inspectie Oogstvoorzie- ning, Ginnekenweg 44, Breda. Met al le mogelijke middelen zullen de kost bare machines uit het water worden gebaald. Daarbiji 7.al o.m. assistentie worden verleend: door de genie én de -Italiaanse brandweerlieden, die pas in Nederland zijn gearriveerd. De ge nie zal daarbij 'o.m. gebruik maken van'speciaal geconstrueerde vlotten. Eigenaren zullen er goed aan doen. indien maar even mogelijk, de uit het water gehaalde machines schoon te maken om deze zodoende voor verder bederf te vrijwai-en. Bovendien zijn speciale maatregelen genomen in ver band met de grote massa machines, die op het droge zullen worden ge bracht. Ingesteld is thans de commissie noodvoorziening landbouw-werktuigen waarin zitting hebben vertegenwoor digers van het ministerie van land bouw. van de stichting voor de land bouw, de V. ageningse technische in stituten, benevens vertegenwoordigers van de importeurs, fabrikanten, han delaren. landbouwsmeden en garage bedrijven. LEGER EN VLOOT HELPEN WAN BUITEN het noodgebied groepen monteurs met matei zijn groepen monteurs met materiaal ter beschikking gesteld, welke in de noodgebieden deze werktuigen gaan schoon maken en tegen verder bederf vrijwaren. Hierdoor wordt de moge lijkheid geschapen, dat de afvoer en berging van deze landbouw-werktui- gen. waarbij door leger en marine op voortreffelijke wijze hulp wordt ver leend. vrijwel onmiddellijk gevolgd kan worden door dit noodherstel. De werktuigen, die deze behandeling on dergaan hebben, kunnen zo enige tijd blijven staan en daarna zo nodig voor definitief herstel door de eigenaren naar de reparatiebedrijven worden ge zonden. Dit definitieve herstel is voor trac toren .alvorens zij worden gebruikt, noodzakelijk. Het .poodberstcl jjs even wel nodig om op korte termijn met de beschikbare krachten voorfcwoekering. van roest e.d. tegen te gaan. Er wordt verwacht, dat van deze technische ploegen, in samenwerking met de landbouwvoorlichtingsdlenst een stimulans uitgaat tot alle gedu peerde bezitters van landbouwmachi nes. oip zelf ook hieraan hun volle aandacht te schenken. WERK ZELF MEE rook reeds te snijden was". Edoch, wat kan een directie er aan veranderen, als zo'n grand-figuur wegblijft. Het publiek moest er genoegen mee men, dat in de plaats van Coppi diens landgenoot Forlini verscheen. Eerlijk gezegd, geen verzwakking van het Ita liaanse element, want het zou immers Fausto's eerste zesdaagse zijn ge weest ONMIDDELLIJK HARD Afijn, met vaart gingen de „dwanj arbeiders" van de lange latten" er vandoor, aangespoord door de medede ling van de speaker, dat een premie van 2000 francs te winnen was voor de equipe, welke het eerst een ronde voorsprong zou nemen. De Belgen Verbruggen en Delin na men achter elkaar de benen, maar an dere gingen mèt hen. o.w. Schulte-Pe ters en van Est-Wagtmans in glim mende Oranje truien toch smaak ten de ondernemende jonge Belgen het genoegen na een kwartiertje „pe zen" de premie binnen te halen. Toen diende het ..grof geschut' zich aan en voortdurend zag men daarna het bekende spel: winnen en verliezen van ronden. Na een half uur koers (een half uur....) hadden zich vijf koppels aan de leiding genesteld: Koblet-von Buren, van Est-Wagtmans. Mullcr-Hörmann. Buyl-Ollïvier en de vuurwerk-makers van het eerste mo ment: Verbruggen-Delin. Schulte-Pe ters. Carrara-Senfftleben. De Feïjter- Thyssen .van Vliet-Acou hadden toen een ronde achterstand. EERSTE STRAF Dinnen het uur na de start werd reeds de eerste straf uitgedeeld: aan Gillen-Ryckaert; zij waren volgens de jury te lang uit de baan geweest. Het kostte de jongens 'n ronde! Wees dit er op. dat de wedstrijdleiding van plan was met grote gestrengheid haar taak tc doen? Zij stonden deswege in het klasse ment op twee ronden achter de lei ders .tezamen met Forlini-Terruzzi.... Vlak erop stevenden Arie van Vliet en zijn Belgische maat Acou met een onweerstaanbare rush naar de kop. alle tegenstanders achter zich latend. F) it inspireerde onze West-Brabantse ploeg tot het doen van een even verrassende als imponerende sprong, die van Est en Wagtmans zo fel door zetten, dat zij er in slaagden de lei ding te veroveren; daardoor was de kopgroep als volgt geworden: v. Est- Wagtmans, Buyl-Ollivier, van Vliet- Acou en Muller-Hörmann. NIEUWE JACHTEN T"NE BERGING van de landbouw- werktuigen zal, voor zover de ei genaren dit zelf niet kunnen doen, ge schieden door de plaatselijke bureau houders van de provinciale voedsel- commissaris. Deze wordt, behalve door militaire hulp. geassisteerd door nog andere officiële instanties, w.o. het bureau oogstvoorziening. De belanghebbenden wordt met na druk gewezen op de noodzakelijkheid om bij dc berging van machines en andere bezittingen zoveel mogelijk zelf de handen uil de mouwen te ste ken. Hierbij zullen zij de nodige voor lichting krijgen. Tevens is er voor ge zorgd, dat bij de verdere afwerking van schaderegelingen e.d. met deze zelfhulp rekening wordt gehouden. Verwacht mag worden, dat door sa menwerking van het bedrijfsleven en de overheid binnen de kortst mogelij ke tijd veel schade kan worden voor komen of beperkt, hetgeen uiteindelijk in aller belang is. Helaas verdwenen volksgebrnik LJET moet al wel lang ge- leden zijn. want Lieven Versprille, die er ons van vertelde, was nog te jong om er aan mee te doen. toen het gebruik van het op graven en begraven van dc kermis in 't Kerkje zijn laatste jaren beleefde. Het is één van die folkloristische gewoonten, waarvan nie mand weet waarom zc inge steld zijn en waarvan ook geen sterveling kan zeggen waarom ze weer uit de tijd raakten. We weten er alleen iets van door oude beschrij vingen en ze maken nu de indruk op ons van bonte Vlaamse schilderstukken. Het opgraven en begraven van de kermis was iets ken merkends voor Waterland- kerkje en het gaf haast nog meer vreugde dan de kermis zelf. Het was, wat het op graven betreft, de voorpret. En het weer begraven bete kende een allerlaatste op flikkering van de kermis vreugde. dige rustplaats in het dorp zelf gegeven? Aan de vooravond van de eerste kermisdag trok dan het halve dorp uit om de ge- personificeerde kei-mis op te graven. Het ..graf" was bij de Molenberg. Uit het dorpscafé kwam dan plotse ling een vreemde stoet zet ten, die tegenwoordig een best figuur zou slaan in een carnavalsoptocht. Het was de jeugd van het dorp. De vlag ging voorop, daarach ter de muzikanten. Dan volgde er een stel jongens en mannen die een zware ladder droegen en op die ladder zat een merkwaardig toegetakelde figuur, die de held van het kermisfeest voorstelde. Met een flinke spa in zijn hand liet hij ziel zo, gevolgd door een joelen- P)E kermis van vroeger was practisch het enige ver maak dat de bewoners van een dorp gegeven was en het is dus geen wonder dat er naar uitgezien werd met gretig verlangen. De vroege re bewoners van 't Kerkje zullen gedacht hebben „als de kermis maar drie dagen per jaar leeft, moet hij ge durende de rest van 't jaar wel zowat dood zijn'Waar om de kermis van Water landkerkje dan geen waai- de menigte, naar de Molen berg dragen. Na een paar „ererondjes" rond de molen, ging de met een spa gewa pende aan het graven en als hij dan eindelijk het doel bereikte, begon de lol pas goed. Want wat er uit de grond gespit werd. was niets minder dan een fles klare. Dat de fles in enkele minu ten soldaat gemaakt was. wie zal daaraan twijfelen. Met de lege fles ging dan de zotte optocht weer terug en bij alle huizen van de dorpsnotabelen werd luid ruchtig gebeld om te ver kondigen dat de kermis weer opgegraven was. En al die voorname burgerlieden schonken de hele stoet glazen vol klare in! De ker mis was opgegraven. LEEG BIJ 'T DOEL Dond half elf werden nieuwe furieu- ze jachten ingezet, met als gevolg, dat zich nog drie ploegen bij de lei ders voegden: Hendrickx-Gielen. Ko blet-von Buren en Glorieux-de Pauw; totaal zéven koppels dus. Na een premiejacht, door Bruneel gewonnen, met op- de hielen Koblet. zag de stand er plotseling anders uit: op kop Buyl-Ollivier en Koblet-von Buren; Arie v. VlietiAcou en Bruneel- Plattner hielden hen spoedig gezel schap; van Est-Wagtmans volgden op in ronde en Schulte-Peters op twee. Voor de klok elf uur aanwees, had den Woutje en Wim hun achterstand echter al weer teruggenomen en prijk ten opnieuw méde. aan de kop. Zij fietsten puik!fc. - De-6Ut»d Buyl-Ollivier. BruA'eel-Plattner, Ko blet-von Buren, van Vliet-Acou. van Est-Wagtmans; op 1 ronde Schulte- Peters. v. Steenbergen-Ockers, Glo rieux-de Pauw, Forlini-Terruzzi, enz. NED. MUZIEK! Als interessante bizonderheid kun- nen wij nog mededelen, dat ver schillende Nederlandse muziekkorpsen deze Zesdaagse zullen komen op luisteren. Heden. Zaterdag, treedt de K.E. „Unie" uit Br.eda op. Morgen. Zon dag, speelt de R.K. fanfare „De Een dracht" uit St. Willibrord. terwijl Maandag de muziekvereniging „Onze Vrije Uren" uit Wagenberg op het programma voorkomt. VOOR HET RAMPENFONDS Te Hoeven zal Zaterdag a.s. ecu groot biljart-tournooi aanvangen ten bate van het Rampenfonds. Het tournooi is groots opgezet. Alle Hoevense caféhouders stel len hun biljarts beschikbaar. Het regle ment .s zodanig, dat iedereen kan deel nemen. Biljarlkunst ls helemaal met ver eist. het komt alleen aan op geluk. Vele fraaie prijzen zijn reeds beschikbaar. Op flinke deelneming, ook van builen Hoe ven, mag ongetwijfeld worden gerekend. Naar ce KNVB meedeelt, heeft da Zwitserse Voethal. cn Athletiekbond een bedrag van 10.000 Zw '-serse francs (8800 gulden) overgemaakt aan h.et Zwitserse Rode Kruis ten bate va', de slachtoffers der overstromingen in Nederland. En geland en Beige. Gaan hockeywedstrij den door Aanhoudende vorst doet vrezen van niet Kei ziet er niet naar uit. dat de hockeyvelden morgen bespeelbaar zullen zijn na de portie sneeuw, welke geval len len is en daar overheen gekomen vorst. De toestand der terre:nen zal er inmiddels niet beter cp worden, nu het weerbericht ongunstig luidt: sneeuw plus hier en daar matigeC.) vorst. Deswege is de kans groot, dat de Hockeybond alle weds! rij den voor morgen zal afge lasten. Dit alles in aanmerking nemend zal men het ons niet euvel duiden, dat deze week een voorbeschouwing achter wege blijft. Vergadering K. N. A. U. uitgesteld De districtsvergadering, die de KNAU aanvankelijk Zondagmorgen te Middel burg wilde houden, is wegens de watersnood uitgesteld. Het is met het oog op de vele geëvaeueei-de leden nog niet mogelijk te zeggen, wanneer de bij. eenkomst wel doorgaat. Snelschaaktonrnooi Zeven bergen uitgesteld Reeds 200 deelnemers Vanzelfsprekend is op 7 Februari het grote snelsehaaktoumooi te Zevenber gen niet doorgegaan. Hel bestuur var. de Zevenbergse Schaakvereniging heeft echter terecht gemeend, dat deze grote sportgebeurtenis niet voor Zevenbergen, en daarmee misschien voor liet gehele Zuiden, verloren mocht gaan en zij heeft direct stappen ondernomen om een nieuwe datum vastgesteld te krijgen. Dit is intussen gebeurd en het tornooi zal thans plaats vinden op Zaterdag 18 April. Inmiddels is het aantal deelnemers opgelopen tot ZOO, waaronder 40 Belgen. Hierbij zijn weer zeiet' bekende namen als mr. Spanjaart, drs. van Vloten, dr. Visser, mf. Aarts. prof. mr. Hamming en van Oosterwijek-Bruyn, alle van Utrecht; en de bekende Belgen Dunkei- blum, Moll ekens, J. Boey, Coolcn en Frank. Ook de Nederlandse kampioene mevr. Heemskerk heeft toegezegd aan hef tournooi te kómen deelnemen. Verder ..sRtaL-.Vf/-. 'thans. het Nederlandse kampioenschappen snelschn. ken op dit tournooi zal verspeeld kun- nen worden, daar ook de kampioen van rnooi van Enschedé, de heer J. Gooi, onder de dceuiemers ls. K.N.V.B.-bestuur zal spoedig beslissen TN verband met een suggestie van Ne- I derlandse zijde, om de door de Fran se Voetbal Federatie ten bate van de noodgebieden voorgestelde landenwed- strijd Frankrijk—Nederland in Nederland te doen spelen in plaats van te Parijs, heeft de heer Henri Delaunay, secretaris generaal van de Franse Federatie, ver klaard, dat zulks wat Frankrijk betreft zeer wel mogelijk zou zijn. Noch het be stuur van de Federatie, noch de Keuze commissie. noch de clubs die spelers zou den moeten afstaan, hebben hiertegen bezwaar. Ongetwijfeld zou de recette te Amster dam hoger worden dan te Parijs waar men. zo verklaarde de heer Delany. op niet meer dan 12 milliocn francs (onge veer 125.000 guldenj mag hopen. Maar een definitief besluit zal pas ge nomen kunnen worden, nadat net be stuur van de K.N.V.B., dat dezer dagen vergadert, zich met presieze voorstellen tot^ de Franse Federatie zal hebben ge- Men houdt in Frankrijk nog altijd re kening met de 12e Maart als dag voor deze ontmoeting. Mocht het niet moge lijk zijn. om welke reden dan ook. een. officiële landenwedstrijd te organiseren, dan zou de Franss Federatie trachten op 12 Maart te Parijs een match te la ten spelen tussen een Franse seleetie- ploeg en een elftal van buiten Neder land werkzame Nederlandse profs. Timmermans zou zich met de samen stelling van dit Nederlandse beroepself tal belasten cn hiervoor ook een beroep doen op de Munck, die voor een Duitse en op Wilkes, die voor een Italiaanse ploeg uitkomt. Groot tafeltennistour- nooi te Rotterdam 6e int. kampioenschap van Nederland tcordt er verspeeld Zuid-Nederlands elftal naar Breda Oefenwedstrijd tegen Zwaluwen-ploeg Met het oog op dc ontmoeting Luxem burgZuid-Nederland, Zondag 29 Maart a.s. in de hoofdstad van het Groot Her togdom. /al het Zuid-Nederlands elftal 21 Maart a.s. on het N.A.C.-tcrrein ic Breda een oefenwedstrijd spelen tegen een Zwaluwenplocg. DE (V ALU WEN PLOEG VOOR GENT'. De Zwaluenploeg. die op 17 Febr. te Gent tegen c.e Rode Duivels r.oeelt, is als volgt samengesteld. d\: Vrijhof (Bleyei heide)a.: S!eenber- gen iSVV) cn Claus (Helmoiicha): m.: van Voorst (Vitesse), de Voogd (Haar lem) en Klaassens (VW; v.: Louwers (Eindhoven), van de Bogerl (DOS). Cor van der Gijp (Emma) en Luyten (DOS). De opstelling van de voorhoede staal nog niet vast. Hel is mogelijk, dat W. va nder Gijp Emmai te Gent rechtsbin nen speelt, in welk geval van de Bogert naar ote linksbinnenplaaU, zou verhui zen. Speelt W. van der Gijp niet, dan wordt Slephan (Heracles) linksbinnen. Reserves zijn: Dufourne (Sparta), H. Herberts (Vitesse). Dutrleux (HBS) cn W. van der Gijp (Emma )o£ Siephan (Heracles.) Brusetlers (PSV) en Clavan (ADO) en de Jong (Willem II) moesten om ver schillende redenen verstek laten gaan voor deze wedstrijd. 16 landen naar Fifa-jeugtl- tornooi Voor het FIFA-jeugdvoetbaltournooi. te Brussel, dat naar nader is bepaald, van 31 Maart—6 April (twee rustdagen) gehouden zal worden, is het aantal deel nemende landen geslegen tot zestien. Het zijn België, Nederland, Frankrijk. Oostenrijk, Noord-Ierland, Ierse Vrij staat, Luxemburg, Turkije, Engeland, Spanje. Saarland. Hongarije, Zwitser land, Zuid Slavië, West Duilsland1 en Argentinië. De wedstrijden van de eerste ronde zullen, waarschijnlijk voor een deel bui ten Brussel worden gespeeld, o.m. in Vervders, Ltilk en Bergen, de finale lieeft plaats m het Heysel-stadion te Brussel. Baronie speelt vriendschap pelijk tegen Neptumis ,Jn verband; met de uitgestelde compe titiewedstrijd' Baronic^—M'.O.C. spe°n Ba ronie Zondag a.s, een vriendschappelijke wedstrijd tegen de sterke Westelijke 2e klasser Neptunus uit Rotterdam. De zesde int. tafellennis-kampioen- schappen van Nederland, welke op 21 en 22 Febr. a.s. voor de eerste maal in Rot terdam zullen worden gehouden, beloven een groot succes te worden. De deelne ming aan dit open tournooi is aanzien lijk groter dan voor toumooien. welke in andere landen werden georganiseerd. Zo schreven 29 dames in. te weten 14 uit Nederland. 8 uit België. 4 uit Frankrijk en 3 uit Engeland. Onder hen bevinden zich de gezuster Diana en Rosalind Rowe (G B.) José Wouters (B.) en de voHeöi- ge Franse damesploeg. bestaande uit jane Lelav. mej. Beoiet en mej. Albert. Bij de heren werden 52 inschrijvingen ontvangen uit 7 landen, namelijk van 27 Nederlanders. 14 Belgen, 4 Fransen, 3 En gelsen, 2 Zuicl-Slaviérs. 1 Pool en 1 Viet namees. Onder hen bevinden zich de we reldkampioen Richard Bergmann. diens ovc-rwirmaar in de open Franse-kampioen schappen. de Zuid-Slaviër Harangozo. de Fransman Roothooft. die reeds eenmaal Nederlands kampioen was. de leden van het officiële Belgische team enz. Mooie geste De heer Herman Heupers, redacteur van de Aihlctiekwereld. thans op tour nee mat films en lezing van de laatste Olvmpische Spelen, zal deze tournee onderbreken, om gratis in Zeeland ten behoeve van het district op te treden. Rond 14 Maart zal hij in Zeeland op diverse plaatsen komen. MARKTEN LEEUWARDEN, 13 Febr. Aangevoerd 27 stieren f 2 46—2.80 per kilo slachtge- wicht; 125 vette koeien le kw. 2.602.95 2e Uw 2.50—2 .59. 3e kw. 2.30—2.49; 24 melk. en kalfkoeïen 50—1050 85 pmken en graskalveren. pinken 3a0600, gras- kalveren 225425; 1391 nuchtere kalve ren 2536. 544 vette weideschapen en lammeren 60—105; 340 vette varkens, oude 1,50—1.60 vette biggen 1.70—1.75; zouters 1.74—1.77 per kilo levend, gewicht; 225 biggen en lopers, biggen 3045, lopers 46—80 8 bokken en geiten geen notering 28 paarden 450950; totaal 3561. Overzicht: Stieren aanvoer klein, stem ming vrij goed. prijshoudend. Melk- en kalfkoeïen: aanvoer ruim, stemming kalm, prijzen vrij zwak. Graskalveren: aanvoer klein, stemming vrij goed, duur; Nuchtere kalveren: aanvoel- ruim, stem ming kalmer, prijzen lager. Varkens: aanvoer ruim, stemming williger, prijs houdend. Biggen en lopers: aanvoer klein, stemming zeer kalm, prijzen als vorige week. WATERSTANDEN Mannheim 287 (+9). Trier. 423 (+18), Koblenz 322 (+67), Keulen 294 (+79), Rulirort 472 (+42), Lobith 1073 (+16). Nijmegen 844 (+9), Arnhem 842- (+9). Eolde .450 (onveranderd), Deventer 350 <+l). Namén 245 (—46); Borgharen 3414 (—27), Belfeld 1493 (+30, Venlo 1436 (+35). Grave 689 (+29), Vreeswijk 0.75 (—12), Lith 351 (+70.) SKODA, 2 deurs pers. wagen 1950 MORRIS. Minor,' pers. wagen 1950 AUSTIN A 40 pers. wa gen 1951 AUSTIN A 30 nieuw 1952 FORD Prefect 1947 SKODA Bestelw. 1948 AUSTIN Bestelw. 1947 D.KW. Comb, wagen 1950 groot laadverm. GARAGE MOTOR SERVICE Axelsestraat 174 Telefoon 2030 TERNEUZEN A k LS het driedaagse feest op zijn eind liep, moest de kermis weer met even veel plechtigheid begraven worden cn de laatste vreug de was dan het opnieuw uit trekken van de optocht. Dan had de man op de ladder behalve een spa ook een vol- 'e fles bij zich: de kermis :èlf die ter aarde besteld ïiende te worden. Helaas, het was de gevul- (e kruik meestal niet be lhoren begraven te worden :oals het hoorde .Voordat de stoet bij de Molenberg was. had de fles al zowat het meeste van zijn inhoud ver loren en dan moest er een lege fles de grond in. het geen voor een volgende op gravingsceremonie bepaalde maatregelen noodzakelijk maakte. Zou om die reden het gebruik verwaterd zijn? Stuur ons in gesloten enve loppe slechts deze advertentie plus 2 postzegels van 10 cent voor verzendkosten en U ont vangt gratis vele schitteren de bouwtekeningen, gratis ge- illustr. prijscouranten met alle radio-onderdelen, gratis pros pectus en proeflessen van radio-cursussen, gratis inlich tingen omtrent een agent schap voor radio-verkoon. 12 Radioschool MAXWELL PANNINGEN (bl) V«nlo) GEVRAAGD: NET MEISJE met enige ervaring. Kost en inw.. goed loon. Aanm. 's morgens: Van de "Weghe. 126 Eugeen Mecusstraat, Merk- sum, Antwerpen (België). Alle.... danslessen en dans avonden zijn ook in verband met de komen- le vastentijd uitgesteld ,ot nader bericht. Dansschool COR B1LDERBEEK TERNEUZEN Telef. 2815 GEVRAAGD tegen 1 Maart 'n tweede vaste PAARDENKNECHT Ook genegen alle voorko mend werk te verrichten. B. de Winter, Groot Eiland, St. Jansteen. Voor direct gevraagd: FLINKE MONTEUR en SMIDSKNECHT bij Fa. Weemaes Kindt - Kloosterzande Klein huish. hoogere Belg. ambt. Brussel neemt 3045 jaar, logies, voedsel en betaling tegen huish. dienst. Schrijven: 622 Steenweg op Boondael, Brussel 156-oo NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN N.V. TIJDELIJKE AUTOBUSDIENST BRESKENS-BERGEN OP ZOOM Met ingang van 16 Februari 1953 wordt ter vervanging van de spoorverbinding Vlissingen-Bergen op Zoom een auto busdienst over Belgisch grondgebied gereden als volgt: DAGELIJKS Rit no.1 3 5 7 9 Breskens, veer Oostburg Aardenburg St. Nicolaas Bergen op Zoom station Rit no. 8.30 10.30 12.30 14.30 l(b£0 8.50 10.50 12.50 14.50 16 *0 9.05 11.05 13.05 15.05 17 05 10-25 12.25 14.25 16.25 18.25 12.10 14.10 16.10 18.10 20.10 2 4 6 810 Bergen op Zoom station 8.30 10.30 12.30 14.30 16.30 St. Nicolaas 10.10 12.10 14.10 16.10 18.10 Aardenburg 11.35 13.35 15.35 17.35 19.35 Oostburg U.öO 13.50 15.50 17.o0 19.50 Breskens, veer 12.10 14.10 16.10 18.10 20.10 Uit- of instappen op Belgisch grondgebied is verboden. Plaatskaarten verkrijgbaar aan de stationsloketten te Vlis- singen en Bergen op Zoom en het plaatskaartenkantoor der Prov. Stoombootdienst te Breskens. Nederlandse naar van 29 April t.m. 6 Mei. 'n Goed verzorgde reis in de mooiste tijd van het voorjaar. Programma en opgave: Reisbureau PEETERS - VENLO Postbus 117, Tel. K 4700-3136 v.h. BRINKMAN BREDA. Telef. 7289 en 9514. MEDEDELING Indien Uw VLEESSNIJMACHINE VLEESMOLEN SNELWEGER ELECTR. KOFFIEMOLEN KASREGISTER door het water defect is geraakt en U deze spoedig her steld wilt zien, wendt U dan tot F. M. KOOPMAN, Grote Kade 14, Goes. Tel. K 100 - 2025 Desgewenst kunnen 'bruikleen machines geleverd wor den. Op verzoek worden de machines afgehaald, alle merken kunnen worden gerepareerd. SNELWEGER FABRIEK O LLAN D Oude Kerkhof 36 UTRECHT WATERLEIDING MIJ. „ZUID-BEVELAND" Wegens de critieke toestand inzake de drinkwater voorziening op Walcheren en speciaal voor Middel- - burg, wordt een beroep gedaan op de bevolking van Zuid-Beveland om zo zuinig mogelijk om te gaan met leidingwater, opdat meer water aan Walcheren kan worden geleverd 240-O DE DIRECTIE Eigenaren van automobielen en tractoren DIE ONDER WATER HEBBEN GESTAAN Wacht niet tot de schade onherstelbaar is! Laat nu de motoren demonteren, controleren en zo no dig revideren. Wij helpen U in de kortst mogelijke tijd. Zolang de voorraad strekt leverbaar ruil-motoren voor: .Chevrolet, Dodge. G.M.C.. Morris-Minor. Jeep, Opel-Olympia Alles via Uw garagehouder. ZEEUWSE MOTORENREVISIE Gortstraat 50, Telefoon 24S0, Middelburg. met regelbare KLANK-KLEUR B X 410 met AFSTEM-OOG. Prijs 249.00 of eerste betaling van 24.85 en verder 15.00 per maand. Heeft U reeds de klank-kleur serie gezien? Kom bij ons eens kijken en luisteren in een van onze zaken 218-xxx-o Antwerpsestraat 14 - Tel. 758 - Grote Markt 36 - BERGEN OP ZOOM.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4