SLA... 2)]ejft Valentijn-dag Hoofdingelanden Delfland bekijken schade aan duin Grond word Stelsel doorstond grootste krachtproef aller tijden door Met eigen ogen Hockey- programma Delftse B.B. en evacués Full Speed voor eerste plaats Bewijs is nodig Za terdagvoetbal VOO] Hij werkt H Nu aan de slag Delft tme ton Meer sierteeltprocluden naar buitenland Nederlandse havens ernstig ongerust HET VRIJE VOLK VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 HET MAG DAN WAAR ZIJN, dat de waterkeringen van het Hoogheemraadschap „Delfland" zelfs de vloed van 1 Februari hebben kunnen keren, zonder ernstige schade zijn de zee weringen bij Arendsduin, Ter Heijde, 's-Gravenzande, e.d. er toch niet afgekomen. Van de aard van die schade zijn de hoofdingelanden en de hoofdingelanden-plaatsvervangers zich onder leiding van het college van Dijkgraaf en Hoogheemraden Donderdag persoon lijk gaan overtuigen. Zoals het goede woninginrichters betaamt, zijn ook die in Delft van mening, dat de mensheid tocli wat meer moest doen aan het gezellig maken van de woning. In dat opzicht staan ze niet alleen, ivant de Stichting Propaganda IVo- ninglnrichting, die landelijk is. gaat een uitgebreide campagne voeren on der de leuze „Tiendaagse voor de wo ninginrichting". Tien dagen intensieve propaganda dus voor het smaakvol inrichten van het eigen nestje, door middel van een advertentiecampagne in de grote dag- en weekbladen, affiches en alles, wat verder geschikt is om tam-tam tc maken. Op deze actie, die dus landelijk is en enigermate te vergelijken met dc boekenweek, haken de Delftse wo ninginrichters in. Op de dag van de opening, IJ Maart, trekt, een muziekcorps uit eer. der buitenwijken naar de Markt. Daarachter scharen zich de Delftse deelnemers aan de actie met al hun rijdende transportmiddelen, zo fleu rig mogelijk opgesierd. Op de Markt wil men dan de wo ning tiendaagse officieel geopend zien door een burgemeester, die hier vol gens sommige kranten reeds 14 da gen geleden moest zijn benoemd. La ten we hopen, dat we hem op 11 Maart hebben en dat hij ter wille van de Delftse woninginrichters, ook be reid is. de officiële openingsplechtig heid van de tiendaagse te verrichten. Er komt verder een aantrekkelijke etalagewedstrijd met drie hoofd- en verschillende andere prijzen en voor alle kinderen is er een attractie waarover de organisatoren hoogst ge heimzinnig doen. vanwege het ver rassingselement. Zelfs Flips diploma tie schoot te kort, om de heren op dit punt uit hun tent te lokken. Er komen speciale vlaggen voor dc deelnemers, zodat de zaken ook een fleurig aanzien krijgen en men hoopt echte deskundigen, nl. leden van dc Ned. Bond van Huisvrouiven, bereid te vinden als jury op te treden bij de etalagewedstrijd. De actie, welke er uiteraard op ge richt is, de aankoop van woningtex tiel te stimuleren, zou weinig zin heb ben, als de deelnemers niet gelijk tijdig goede stukken voor weinig geld zouden aanbieden. In hoeverre de woninginrichters er in slagen, die laatste verwachting in te lossen, moet ook Flip afwachten, want hij tekende dat voornemen op uit hun mond en de practijk moet dus het laatste woord hebben. In ieder geval is er grond om de periode van 11-21 Maart met belang stelling tegemoet te zien. Gedurende die tijd zal nog enige malen een muzikaal knaleffect wor den toegepast. Mouwen omhoog Was het vorig jaar „Een heitje voor een karweitje". Zaterdag trek ken de Delftse padvinders er op uit onder de leuze „Mouwen omhoog, ons land moet droog". Het gaat weer om karweitjes, die de padvinders willen verrichten voor burgers dezer veste en de financiële oogst komt in het Rampenfonds. Daarbij is het de padvindende jon gens en meisjes volmaakt om het even, of zij de ping-ping verdienen met houthakken, bellen of schoenen poetsen, stoep of straat schrobben, dan wel met andere bezigheden. Kindergedoe, levert niets op, zult u zeggen. Wilt dan even bedenken, dat er duizend Jongens en meisjes gelijktijdig uitzwermen. Zaterdag tus sen 2 en 6 uur en dat ieder zijn taak pas goed verricht heeft, als hy zoveel karweitjes heeft opgeknapt, dat hy of zij een gulden heeft ontvangen. En zo beschouwd zijn het duizend gulden, die in het Rampenfonds komen. Meneer Van Oosten. A.J.D., die commissaris is bij de padvinders en dus ontstellend hoog, rekent er stellig op, dat dit bedrag ook binnen komt. Per slot van rekening hoeft u niets anders te doen, dan dat werkje, waar u op de Zaterdagmiddag toch eigen lijk geen tijd voor of geen zin in hebt. door die knapen te laten doen. U en uw buurvrouw, de overbuur en al die anderen. Vier duizend, zoals u en die dui zend ballen liggen schoon op de tafel van wethouder Sipman te glanzen (die oubaas is; ook erg hoog). Veel goeds bii ongeluk Nu we toch met elkaar het Ram- Eenfonds duizend gulden vetter heb- en zitten maken, kan Flip meteen ook nog wel mededelen, wat er nog meer gestort is of gestort gaat wor- den. Het personeel van de Gemeente bedrijven legde maar eventjes 3676.28 in klinkende munt op talel. Niet om uit te poetsen. De Algemene Bond van Ambtena ren. afdeling Delft, stortte 100. Doelen-Kino draait Donderdag 19 Februari alle voorstellingen geheel voor het Rampenfonds. Vertoond wordt dan de Nederl. film „De dijk ls dicht" met vooraf de Polygoon reportage van de watersnoodramp. Prijzen alleen 1.50 en 1. Alles voor het fonds. Aanvangstijden 2.30. 7 en 9 uur. Tot slot voor vandaag de Auto- en Motorclub „Delfia". Die organiseert Zondag een puzzlerit over 80 km voor auto's en motoren. Het mleggeld. minimaal 1.50. maar meer mag voor deze bijzondere gelegenheid ook, komt geheel ten goede aan het Ram penfonds. Inschrijven van 12 uur bij Koot. Beestenmarkt; start eerste deelnemer om 2 uur. Iedere deelnemer aan de rit ont vangt een oorkonde met speciale ver melding van het doel der rit. Boven dien brachten de leden geheel gratis 30 huishoudelijke prijzen bijeen, die dus voor de gelukkigen gereedstaan. Uit de clubkas kon bovendien 100 voor het Rampenfonds worden afge zonderd. doordat een voorgenomen feestavond is geannuleerd. BIJ bar weer toch naar de Beesten markt om het inschrijfgeld te bren gen. De middag wordt dan op ge paste wijze doorgebracht. De Delftse Kegelbond houdt hedenavond om halfacht zijn jaar vergadering bij Koot. Beestenmarkt De rondgang in het Groot handelsgebouw te Rotterdam wordt voortgezet op 22 Februari. De weersomstandigheden werkten bij deze excursie in zoverre „mee", dat de in de lengte van het strand staande sneeuwstorm althans een flauwe indruk kon geven van de ont beringen, welke de dijklegers in die beruchte nacht en vooral de getrof fenen in de watersnoodgebieden moe ten hebben geleden. Die schade bleek werkelijk aan zienlijk. Grote stukken duin zijn weggespoeld. Dit kon gebeuren, om dat in de bezettingstijd de Duitsers deze zeewering ernstig hebben ge schaad door het bouwen van grote aantallen bunkers. Deze bouwsels hebben het verband in de zeewering verbroken niet alleen, maar zy ble ken tevens de punten, waar het zand door de zee werd weggezogen. Het is dan ook geen toeval, dat en reeds begonnen is deze bunkers langs de gehele Delflandse kust strook, van Hoek van Holland tot Arendsduin, op te blazen. Met dit werkje hebben zich Amerikaanse ge nietroepen belast, die daartoe de bunkers eerst dichtmetselen en ver volgens vol water pompen, ten einde de gevolgen van de explosie te be perken tot het beoogde doel, vernie ling van alleen de bunker. In een week hoopt men dit karwei volledig te hebben beëindigd. De stukken beton doen weer dienst voor herstel van de strandhoofden. Mr dr Th. P. J. ADolk Over de vergadering, welke in het Gemeenlandshuis te Delft aan deze excursie voorafging, konden wij de lezers reeds in ons blad van Donder dag het een en ander melden. Uitvoerig heeft mr dr Th. P. J. A. Dolk, de Dijkgraaf van „Delfland", de gecombineerde factoren geschetst, die tot de watersnoodramp hebben geleid en er met voldoening gewag van gemaakt, dat het gehele Neder landse yolk is gemobiliseerd om de watervloed en de gevolgen daarvan te bestrijden. Evenzeer constateerde hij met voldoening, dat de waterke ringen van „Delfland" zelfs deze on gekend hoge vloed hebben doorstaan. Dat inderdaad van „ongekend hoog" mag worden gesproken, bewees de Dijkgraaf, door vergelijkenderwijs de waterstanden van 1894, 1916 en 1 Fe bruari Jl. te geven.- Zware schade Toch is de schade, aan de zeewe ring aangebracht, groot. Er is langs de hele zeewering een zware afslag van het duinbeloop te constateren, welke by slag 3A zelfs een bedenke lijk karakter heeft aangenomen (Dat is het befaamde punt, waar een bres in de duinen is geslagen, welke een doorbraak nabij kwam; Red.). Typerend voor de rol. welke de bunkers bij de beschadiging van de zeewering hebben gespeeld, is het feit, dat juist aan weerszijden van dit strandhoofd twee kolossale bun kers waren gebouwd, waartussen een trekgat ontstond, waar langs het duinzand met geweld door de zee werd weggesleurd. Ook de Maasdijk heeft stand ge houden onder het waakzaam oog van de dijklegers. Omvang der schade Mr Dolk specificeerde de geleden schade aldus: Aan strandhoofden 15.000, buitenbeloop zeewering 21.140, rietbeplanting ƒ52.000, rijslagen, enz. 22.000. Voor normaal onderhoud kan hierop in mindering worden gebracht 15.000, zodat omstreeks een ton res teert. De teruggang van de duinvoet be draagt 15 tot 25 meter en is op een aantal punten groter. De geconsta- nooit op een klok als ie niet slaat. Met „slaan" bereikt U nimmer een gunstig resultaat. (Zeker niet bij klokken). Breng 'm even bij: PEPERSTRAAT 5 TEL. 990 Heren. IB: HGC 1—D. Stud. 1. Prom. A: Ring P. 1Asvion. 2C: Hu- dito 1—TOGO 3. Leiden 2—D. Stud. 3. 3A: Asvion 2Hudito 2. 3B: MRHC 3—Ring P. 2. 3C: D. Stud. 4—Leiden 3. 4C: Zuidwiick 2—Ring P. 3. Dames. 2B: BNC—Ring P. 1. 4C: RBC 2—Hudito 1. Commissie van bijstand. Heren. IA: Spirit 3D. Stud. 6. IB: Victoria 5Ring P. 4. Gr. Geel 5Hudito 3. S.V. '35 3-D. Stud. 7. IC: Gr. Geel 8D. Stud. 5. 2A: Spirit 4Ring P. 5. 2B: HDM 6—D. Stud. 8. Dames. 1A: Victoria 4Hudito 2. IB: Ring P. 2Dordt 2. 2B: Ring P. 3—Victoria 5. 2A: HDS 3—Hudito 3. Jongens. 2B: Gr. G. bHudito a. 2D: HD Ma—Ring P. a. 3C: Gr. Geel f—Ring P. b. 3D: Gr. Geel g— Ring P. c. Meisjes. 2B: VCL c—Hudito a. 3A: HDM aRing P. a, 3C: Ring P. b Kieviten c. teerde aantasting heeft echter niets verontrustends. Samenvattend: Wel schade, zelfs ernstige, maar geen doorbraken en overstromingen. Delflands stelsel heeft de grootste krachtproef aller tijden doorstaan. Gisteren konden wy nog melden, dat de verenigde vergadering besloot zulks op voorstel van B. W. Schip pers. Den Haag deze schade, tot een maximum van 100.000. geheel voor eigen rekening te nemen, onge acht de toezegging, dat het Rijk schade aan buitenwaterkeringen voor zijn rekening wil nemen. Daarna bestond er gelegenheid tot vragen stellen, waarbij nog tal van technische aspecten door de hoofd ingenieur van het hoogheemraad schap, ir A. Kolff, konden worden verduidelijkt. De N.V.V.-Bestuurdersbond Delft bericht aan de in Delft onderge brachte evacué's, die georganiseerd zijn in een der by het N.V.V. aange sloten organisaties, dat hij op Dins dag 24 Februari a.s. voor deze leden zitting zal houden in het gebouw „Ons Huis". Oude Delft 201, alwaar zij, voorzover mogelyk, alle gewenste inlichtingen kunnen bekomen en waar zy nader contact met de onder scheidene organisatiebestuurders uit Delft kunnen opnemen. Het ligt in de bedoeling om dan op een nader te bepalen datum voor deze leden een bijeenkomst te organiseren. Het is een behoefte van de diverse hoofdbesturen en van het N.V.V. om veer contact te krijgen met deze leden en hun gezinnen, waarvoor zij de hulp van de Bestuurdersbond ter plaatse hebben verzocht. Wij rekenen op uw medewerking in Delfia 1 heeft Postalia 1 op visite, waartegen nog niet gespeeld werd. Uit hebben de Hagenaars nog niet gewonnen en de rood-witten zullen wel zo verstandig ztin hun niet het eerste succes te gunnen. Wippolder 1 hunkert naar de zege, maar treft het allerminst dat Velo 1 dat thuis met 41 won een kanspaard is. We zouden een gelijk spel al heel mooi vinden. DVC 1 verkeert al in dezelfde om standigheden. Spoorwegen 1 is een pittige tegenstander, maar deson danks hebben we hoop op een kleine Full Speed 1. ook al thuis, neemt het op tegen GDS 1. De bezoekers zijn zeer lastige concurrenten, rood- witten. Die uit te schakelen telt dubbel. DHL 2 won thuis met 73 van Spoorwijk 2. De cijfers zullen thans wat bescheidener zijn. Full Speed 2 verloor in Den Hoek met 21. mis schien zit er thans wel een gelijk spel in en ten slotte moet BEC 3 goed spelen om de 65-zege op VUC 5 te bevestigen. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat men alleen toegang tot het noodgebied kan krijgen als men in het bezit is van een bewijs, dat na mens de burgemeester door het hoofd van de evacuatiedienst is afgegeven. Ook dit bewijs kan nog wel moeilijk heden opleveren, omdat men de noodzakelijkheid van terugkeer moet kunnen aantonen, wat vaak alleen ter plaatse kan worden beoordeeld. C.S.V.D. trekt naar Ter Leede. dat hier met 3—0 verloor. Thuis hebben de gastheren nog geen overwinning geboekt en we durven hopen, dat dit ook na Zondag het geval zal zijn. Als de tweede nog serieuze kansen op de titel wil behouden, moet de 32-nederlaag. tegen T.OG.R. 2 op gelopen. worden gewroken. Het derde, dat hier maar met 21 van Noordwijk 2 won. vindt o.i. daar de bordjes verhangen. VRIJDAG Bioscopen: City 2.30 en 8 uur: The gre show on earth (geprolongeerd). Delfia, 2.30, 7 en 9 uur: Het d blijft voordeliger. Roxy, 2.30, 7 en 9 uur: Een n zonder zonde. Flora, 7 en 9.15 uur: Vlamm pijlen. Doelen-Kino, 2.30, 7 en 9 Affair in Trinidad. Byeenkomsten Ons Huis, 8 uur: Vergadering P.v Koot, 7.30 uur; Jaarvergade Delftse Kegelbond. ZATERDAG City 2.30 en 8 uur; Delfia en 2.15. 4.15, 7 en 9 uur; Flora 3. 9.15 uur: Doelen-Kino 2.30, 4.30, 9 uur: films als Vrijdag. Bijeenkomsten Museum „Het Prinsenhof", 3 Opening tentoonstelling Kees V door Jos W. de Gruyter. Stads Doelen. 8 uur: Multatu^H „De wacht aan de Rijn" ten baf - Rampenfonds. Advertentie I.M. IN ONZE SPECIALE ETALAGE NU: PANTALOh Tweed pantalons t vanaf J Zuiver wollen kam- O' S garen pantalons v.a. J Corduroy pantalons r 0. in grijs, bruin, Z blauw De „Falcon", een r prima gab. panta- 4 ion DE FAVORIET VAN WEEK IS: Een 100 wollen ga pantalon Verschillende kleuren i Met ritssluiting Verstelbare band. met sluiting Engelse zoom Antl-sllpband Horlogezakje 2 achterzakken f ,.'5 Bandslultlng J --f KLEDINGMAGAZIJ VAN UFFEL1 de zaak die Heren kl OOK VOOR PANTAL» Delft: Jacob Gcmtstr. 12 Vlaardlngen: Hoogstr. 202 f< ïill /er nóëfu. De 21-jarige A. P. Hill Noordeinde te Delft ver] naar het noodgebied om pen. Nadien hebben zijn meer van hem gehoord, z ongerust maakten. Dondt^ werd daarom een radiobericht urtgt zonden en nog Donderdagavond meldde H. zich per telefoon. Nog steeds was hij in Oostvoorne aan het werk. Met omliggende gemeenten is een regeling getroffen voor opneming van geëvacueerden in het landbouw- en tuingebied. Deze aanbiedingen zullen worden opgehangen in de evacuatie tehuizen. zodat gegadigden zich kun nen melden. Gat in liet wegdek Op de Brasserskade te Delft zag men plotseling een g»t in het wegdek ter grootte van ongtveer een meter in het vierkant. Vennoedelyk is dit ontstaan door een vffzakking van de riolering. Openbare verken heeft een en ander weer in ordt gebracht. In een irTNoötdorp gehouden ver gadering is scherp protest aangete kend tegen de korte termijn die voor deze vordering is aangehouden. Be zwaarschriften kunnen worden inge diend tot uiterlijk 21 Februari; vóór 1 Maart moet hierop beslist zyn. Uit de vergadering, die bijgewoond werd door het gemeentebestuur, veertien boeren en het bestuur van de Noot- dorpse afdeling van de L.T.B., werd een commissie gevormd die bij het indienen van bezwaarschriften be hulpzaam zal zijn. Medegedeeld werd, dat de betrok ken Nootdorpse inwoners schadever goeding en een financiële tegemoet koming zullen krijgen. Er zijn geen meaedelmgen gedaan over toewijzing van nieuwe grond elders. Aangifte werd gedaan van dief stal van een koperen kabel van een bedrijf aan de Rotterdamseweg te Delft. B. had zijn rijwiel bij een fabriek neergezet en kwam later tot de min der aangename ontdekking dat het karretje was verdwenen. DELFT, 12 Febnari. Pluimvee- markt. Oude kippen 13 tot f 6: jonge hanen f 1.50 tot f 3.5C eenden f 2 tot f 3; duiven f 0.50 tot! 0.75; konijnen f 1.50 tot f 7.50 per stik. Paardenmestveiling Aanvoer 1.020 ton. Prijs f 27 tot f 35aer ton. Handel kalm. Eierveillng. Aanvoe 32.155 kippen eieren. Prys f 13 totf 18.25 per 100 stuks. Per kg f 2.52. Dagelijks komen giften bin nen welke in onze ;tad worden bijeengebracht voor et Rampen fonds. Het bedrag, ct thans be kend is en dat dooiDelftenaren werd geschonken, edraagt nu twee ton. Binnenko hoopt men tevens het bedrag bend te kun nen maken dat rechtreeks door Delftenaren is gestoiop de giro rekening van het Rnpenfonds. Kleine overwinning De N.K.T.-dames hebben oo Minior - een benauwde overwinning behaald Mej. Dubbeldam won 3 Dartijen. mej' De Wilde 2 en mej. Heite 1 partij, waardoor de Delftsen met 4—6 zege vierden. 14 Februari Dag der Vriendschap-Dag van Bloemen! Blijkens opgaven van het Bedrijf schap voor Sierteeltproducten werd over 1952 in totaal 50.065.712 kilo gram bloembollen uitgevoerd tot een waarde van 136.086.380 gulden, tegen 49.889.191 kilogram voor 134.462.053 gulden in het voorafgaande jaar. Engeland nam ruim 13 millioen kilo af West-Duitsland ruim 6 millioen, Canada 1,9 millioen. België—Luxem burg ruim 1,4 millioen, Frankrijk bijna 2.5 millioen, de Ver. Staten bijna 13,5 millioen en Zweden ruim 5 mil lioen kilogram. De cijfers voor Engeland en Frank rijk daalden niet onaanzienlijk, waar tegenover die voor vele andere lan den stegen. De uitvoer van snijbloemen steeg In 1952 in vergelijking met 1951 van 2.387.433 kilogram tot.877.311 kilo gram. of in guldens igedrukt., van 14.242.744 gulden tot 155.797 gulden. Tot de grootste afmers van dit product behoren Belg-Luxemburg, (bijna 1,2 millioen kg West-Duits land (ruim 838.000 Engeland bijna 400.000 kg). Zden (192.397 kg) en Zwitserland (1.193 kg). Ook de uitvoer vanlanten steeg in 1952. in vergelykmtot 1951 van 1.313.564 kg tot 1.7095 kg, of wel in guldens ultgedrukfan 1.709.705 tot 28.802.098 gulden.ielgië. West- Duitsland. Oostenrijken Zweden waren de beste afnem. De uitvoer van bomen steeg in 'gelyking tot 19515 van 14.051.73: gulden tot 16.281.948 gulden, Cada, West- Dultsland, Engeland. Ver. Staten i en Zweden kochten hleeuwendeel, (Van een onzer verslaggevers) West-Duitsland en België zijn overeengekomen de speciale tarieven te verlengen voor doorvoer van voor Oostenrijk bestemde goederen via de Belgische en Duitse spoorwegen, (B.O.E.S.-tarieven). Deze mededeling deed de voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koophandel Donderdagmiddag tijdens de algemene vergadering van de Kamer. De mensen zijn al lang weg uit dit huisje aan de Veerstraat te Hendrik- Ido-Ambacht maar poes liet zich niet vangen en nu zit ze hier onder de bedstee, het enige wat nog heel is aan het huis. Eind Januari heeft Duitsland een dergelijke overeenkomst met Neder land. die eerst sinds 15 October 1952 tol stand kwam, opgezegd. Voor Nederland is deze verlenging van de overeenkomst tussen Duitsers en Belgen uiterst onaangenaam, meende de voorzitter. In de vergadering is er de nadruk op gelegd, dat de K.v.K van Amster dam en Rotterdam er met niet ge noeg klem bij de minister van Ver keer en Waterstaat op aan kunnen dringen, dat onderhandelingen met de Duitsers over deze kwestie worden hervat. Men achtte het zeer teleurstellend, dat drie weken na het overleg van minister Algera met zyn Duitse col lega, waarbij overeengekomen was nieuwe besprekingen te openen, van oe zyde der Duitse spoorwegen nog nets gehoord is. Dat de Deutsche Bundesbahn als lid van een spoorwegconventie met) Frankrijk, België, Luxemburg en Nederland, alle gemaakte afspraken heeft doorkruist door een protectio nistische lagere tarievenpolitiek voor de Duitse zeehavens achtte men be denkelijk, te meer omdat daardoor ook de Belgische en Franse spoorwegen bun eigen haven gingen steunen. De Amsterdamse Kamer achtte maat regelen om deze kwestie op te lossen dun ook dringend nodig. In een telegram aan minister Algera hebben de beide Kamers van Rotterdam en Amsterdam aange drongen op het nemen van directe stappen by de regering te Bonn. MONSTER B. en W. van Mon ster vestigen er met nadruk de aan dacht op, nu de huisvesting der evacue's is voltooid, voor vestiging van evacué's van elders of voor ver huizing van alhier gehuisveste eva cue s vooraf schriftelijke vergunning moet worden verkregen van hun col lege. Afwijking van deze maatregel kan voor de goede gang van zaken niet worden aanvaard en is strafbaar. i Veilingnieuws BARNEVELD. 12 Febr. Pluim- veemarkt: aanvoer ca 18.000 stuks. De handel in oude kippen was willig. Reeds vroeg waren de meeste par tijen verkocht. Ook de handel in n.h. blauwe piepkuikens en jonge haan tjes was goed. De handel verwacht in oude kippen grotere aanvoer, waardoor de prijzen van dit snort pluimvee waarschijnlijk lager zullen zijn. Prijzen: oude kippen ƒ2.202.40, h. blauwe kuikens 2.352.60, jon ge haantjes ƒ2.402.60, alles per kg, overige per stuk: tamme konijnen ƒ3.508. tamme jonge duiven ƒ0.65 —0.80, oude hanen ƒ3.505. oude eenden 11.70, wilde konijnen 1.C0 —1.75. Eiermarkt: aanvoer ca 900.000 stuks. Handel traag. Prijzen: ƒ14.15 14.90. algemene prys 14.40 per 100 stuks, kilpprijs 2.38. Eierveiling: aanvoer ca 740.000 stuks. Prijzen: eieren van 5560 gram 13.60—14.16, eieren van 60—65 gram 14.3014.76, alles per 100 stuks. ROTTERDAM. 12 Febr. Fruit: Appelen binnenland per kg: Goud- reinetten 1427, Jonathan 1437, Pr. v. E 20—34. Cox 47—1.05, Gold Del. 25—53, Lomb. Calo 2131. Peren binnenland per kg: Brederode 10 11, St. Ré my 11—12, Giesser W. 13. Groenten: Boerenkool 22, kroten 7 —14, rodekool 12—18, gelekool 12 14, waspeen 1921, grote peen 818, prei 35—47, groenekool 16—34 per kg: selderij 8.70—10.90 per 100 bos: knol selderij 17—32 per stuk; veldsla 2.70 —3.40 per kg; spruiten 18—51, uien 4551, witlof 3343, uien stek 13 36 per kg. HET VRIJE VOLK DELFT Redactie en Administratie: Oude Delft 143 - Tel. 148

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3