Meer schroot - meer staal - meer welvaart Nu is het tijd voor uw „schrootoogst"! Zaaizaad voorziening Zomertarwe Evenals met de wintertarwe het ge val was, blijkt de zomertarwe in het algemeen zodanig bezet met kiem- schimmels, dat slechts indien de tarwe ontsmet wordt uitgezaaid een goed resultaat kan worden verwacht, aldus deelt de Nederlandse Algemene Keu ringsdienst voor landbouwzaden en aardappelpootgoed mede. Op grond van het bepaalde in arti kel 66 van het keuringsreglement van de N.A.K. zouden de partijen, die blij kens het monsteronderzoek sterk zijn bezet met kiemschimmels, voor de plombering moeten worden ontsmet. Aangezien het ontsmetten lang voor de zaaitijd soms risico's met zich brengt, heeft het dagelijks bestuur van de N.A.K. besloten met bovenbe doelde bepaling buiten werking te stellen. In de plaats daarvan zal op de labels van de partijen, welke sterk zijn aangetast, worden vermeld „ont smetten noodzakelijk, doch kort voor het zaaien". Omtrent de wijze van ontsmetting, de te gebruiken middelen en hoeveel heden, wordt verwezen naar de be richten van de Plantenziektenkundige Dienst. Nederland beschikt gelukkig over een wijdvertakte schroothandel, I Publicatie van de Commissie die actief deelneemt aan de verhoging van Nederlands welvaartspeil: Nationale Schrootcampagne Waar is die ploeg gebleven, welke u enkele jaren geleden hebt afgedankt? Ligt hij nog voor oud roest in een verdwaald hoekje van uw erf of akker? Waar is die gebroken eg? Waar die gebroken zeisen, spaden, rieken en al het andere oud ijzer en staal, dat u in de loop der jaren hebt „gekweekt"? Verzamel het! Oogst het! Onze staalfabrieken zitten om dit oude ijzer en staal verlegen. Oud ijzer en staal (ook wel schroot genoemd) is nl. de belangrijkste grond stof voor onze staalfabricage. Maar kan een tekort aan schroot dan niet wor Moeder de vrouw, opgeruimd staat netjes. De baas kijkt meestal niet zo ?iauw 'of heeft een slordige hand van de boel aan kant doen. Maar u ziet erf en deel graag netjes. Spoor hem daarom eens extra aanal dat oude ijzer en staal op te ruimen en. ■vergeet ook de zolder niet. Daar wil ook nog wel eens het een en ander aan oud ijzer liggen. Opsporing verzocht van Hein Schroot, alias IJzeren Hein, alias Stalen Tinus. Laat al het schroot bijeengaren. De erkende schroothandelaar, die zich bij u vervoegt, draagt zorg voor doorzending naar de staalfabrieken. Onze staalfabrieken danken u vurig voor elk ,,staal"tje van uw medewerking. den ondervangen NeenOver de gehele wereld bestaat een tekort. Ook in andere landen wordt het uiterste gedaan om elk stuk oud ijzer en staal op te sporen en in te zamelen. Dus ook in Nederland moet het schroot van eigen bodem komen, van eigen erf, ook van het uwe.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 39