Onafhankelijk Nieuwsblad voor de Eilanden Voorne, Putten en. Rozenburg r Zitting van 't Kantongerecht „viel in het water" Boottocht naar Oudenhoorn Minister Staf maakt inspectietocht langs het Voornse Kanaal Gevestigd: Voorstraat 134 Den Briel Postbus 1 Telefoonno. 14 Na 5 uur n.m. Telef.no. 268 Postrekeningnummer 307052 Uitgave van en gedrukt door Nieuwe Brielse Courant n.v. Nieuwe Brielse Courant Abonnementsprijs per 3 mnd franco, geheel N'land 1,70 Losse, nummers 10 cent Advertentietarieven 12 eert Verschijnt op Dinsdag en Vrijdag Redactie: J. C. v. d. Knoop—Gebraad. Vrijdag 13 Februari 1953 79ste jaargang no. 13 Directeur: L. v. d. Knoop Lm. Verscheidene zaken moesten worden verdaagd Ernstig geval ongeoorloofd schoolverzuim te Rozenburg De maandelijkse zitting van het kan- autobotsing tijdens mist en gladheid on- tongerecht te Brielle „viel gedeeltelijk in der de gemeente Spijlcenisse, waarbij een 't water". Vele aangeschrevenen konden Buiclc met chauffeur en 3 artisten betrok- aan hun oproep geen gehoor geven, daar ken waren, werd aangehouden tot de zit- zij inmiddels waren geëvacueerd. Een ernstig geval van overtreding van de leeiplichtwet betrof de zaak van P. v. V., arbeider te Rozenburg. Het doch tertje was in de laatste maanden van het vorige jaar enige weken thuis gehouden. Verdachte's verklaringen waren erg ver ward. Zijn dochtertje had veel last van hoofdpijn. Was ze thuis dan was de kwaal helemaal over. Uit 't verhaal bleek echter, dat v.. V. zijn dochtertje bij anderen huis houdelijk werk had laten verrichten en hiervoor was betaald. De ambt. O.M. eiste 25,— of 10 dagen. De kantonrech ter vonniste conform. R. V. te Oostvoorne gereden zonder licht ƒ3,— of 1 dag. Voor autorijden zonder licht voor zons opgang kreeg C. H. L. te Vierpolders 2 x 5,— of 2 x 2 dagen. In de aangehouden zaak van de Z. uit Zuidland, die ten laste was gelegd, dat hij een boom zodanig gerooid had, dat deze over een sloot bleef liggen en daar door de afwatering belemmerde, werd als getuige gehoord wachtmeester M. I., thans gedetacheerd te Schoonrewoerd. De wachtmeester verklaarde, dat de boom inderdaad bij hoog water de afwa tering belemmerde. Getuige had tezamen met de dijkgraaf een onderzoek ingesteld. De zaak werd voor onbepaalde tijd aan gehouden, daar de Z. door de ramp die Zuidland trof, voorlopig niet or zijn adres standpunt dat bedoelde verordening niet ting van, 9 April. De R'damse vertegenwoordiger C. P. J. Z., die op 't kruispunt Ravenseweg Voornse Kanaal een tractor met aanhang wagen had aangereden, werd veroordeeld tot 10,of 4 dagen. De ambt. betoogde dat de situatie ter plaatse* voor het verkeer niet gunstig is er ontbreken n.l. borden maar dat het verkeer van rechts nu eenmaal voor rang moet hebben. 2 borreltjes en een „bessie" De varensgezel W. v. d. V. uit Oost voorne stond terecht wegens openbare dronkenschap. Op de vraag wat hij zoal gedronken had, antwoordde verd., 2 fles jes bier, 2 borreltjes en 1 bessie. De ambt. zeide, dat de hoeveelheid sterk geslonken was, sinds het verbaal was opgemaakt. Hierin werd n.l. een heel wat grotere hoeveelheid alcoholica genoemd. Het vro lijke avondje kostte de jongeman aan boete 15,of 6 dagen. De laatste zaak betrof een overtreding van een besluit van B. en W. van Nieuw- Helvoet. De Smitsweg te Nw.-Helvoet was door genoemd college afgesloten verklaard vanwege opdooi, welk feit door borden or deze weg was aangeduid. De directeur van Nieuw-Helvoet's rubber- fabrief D., was deze borden voorbijge reden en verbaliseerd. Verd. stond op 't aanwezig is. Bomen of struiken? In Oostvoorne werd de J. verbaliseerd voor het rooien van bomera, die in de op rijlaan voor zijn huis stonden. In deze zaak werd gehoord wachtmeester C. v. D. te Oostvoorne, die verklaarde dat inder daad bomen waren gerooid. Daar volgens verd. geen bomen maar struiken waren gerooid, werd de zaak op verzoek van verd. die niet aanwezig was, tot de vol gende zitting aangehouden. Verwisselen van costuum kost 7,50 K., als chauffeur in dienst bij garage Luveto te VierpoldérS, trok op de och tend, dat hij vanaf een reisbureau in Rot terdam moest vertrekken een ander cos tuum aan, maar vergat bij deze verwis seling zijn werkboekje. De ambt. O.M. begreep dat men zo iets kan overkomen, maar beklemtoonde, dat de werkgever verantwoordelijk is voor het werkboekje en moet controleren, al is het soms onder moeilijke omstandigheden, daar het ver trek niet altijd van de garage plaats vindt of de chauffeurs in 't bezit van een werkboekje zijn. De eis van de ambt. luidde 7,50 of 3 dagen. De werkgever en verd. M. L. voerde aan, dit bedrag hoog te vinden, waarop de kantonrechter mededeelde in dit ge val te willen volstaan met een waarschu wing en een boete van 2,50 of 1 dag. Het ontbreken van reflectoren aan een aanhangwagen kostte de loondorser M. L. G. te Rockanje 5,of 2 dagen. Tegen de transportarbeider P. B. te H'sluis, die nalatig was geweest in het radiozegels plakken, eiste de ambt. O. M. 15,of 6 dagen. Verd. zette hierop uit een hoe zwaar hij gedupeerd was door de watersnood te H'sluis. De kantonrechter wilde rekening houden met deze bijzon dere omstandigheden en verklaarde verd. schuldig zonder toepassing van straf. De verordening op het verwijderen van houtopslanden te O'voorne had nog een andere inwoner moeilijkheden opgeleverd. V. d. B. vond enige bomen in zijn tuin slecht en had deze verwijderd met de be doeling er nieuwe voor in de plaats te zetten. Tijdens de zitting deelde verd. me de dat de verordening hem onbekend was. Hij was jaren van Oostvoorne wegge weest. De ambt. eiste ƒ2,50 of 1 dag. De kantonrechter reduceerde de boete tot 50 ct. of 1 dag. Een ingewikkelde zaak betreffende een van kracht was, daar deze niet door de raad bekrachtigd is. Hem was medege deeld, dat het hier een raadsbesluit gold van 3 Oct. 1952. Bij nauwkeurige nalezing van de notulen, had verd. niets van een besluit hieromtrent kunnen bespeuren. Besloten werd deze zaak aan te houden tot de volgende zitting. Oostvoorne gaf 12.000,- Hoewel het eindbedrag uiteraard nog niet bekend is, staat vast. dat tot nu toe voor het Rampenfonds te Oostvoorne bijna twaalfduizend, gulden werd bijeengebracht, hetgeen néektkoYnt' Op drie gulden per in woner. Duinen en strand voor publiek gesloten Naar wij vernemen, zijn de duinen en het strand zowel te Oostvoorne als Roc kanje, voor het pulbliek afgesloten. Het is nog niet bekend' hoe lang deze maatregel van kracht zal zijn. Wandelvergunningen worden op het ogenblik dan ook niet ver strekt, terwijl reeds uitgereikte vergun ningen zolang deze maatregel van 'kracht is, niet geldig, zullen zijn. Per boot naar Oudenhoorn Zalmschouw voer door de Zeedijk Maandagmorgen stonden we te staren staan. Met lieslaarzen konden we net nog over de watervlakte tussen de zeedijk ën lopende de kerk bereiken. Oudenhoorn. Er stond veel wind en het Langs een dode koe zochten we de trap water golfde als op de Friese meren. Op naar de toren. Droevig was het uitzicht de boerderij van de heer Voogt, waar we van deze hoge post. Nergens een spoor in de woonkamer een beker gloeiende van mensen, water en nog eens water, thee gepresenteerd kregen, troffen we klotsend om de eens zo keurig onder- nog enige mannen en een pgar vrouwen houden woningen. De stand van het water was hoog. Bij „van Soest" stond het 30 cm. op de dijk. Na verloop van 'n kwartier kwam wacht meester Priem ons vertellen, dat „de boot" klaar lag. Met ons zessen stapten we in het schuitje en voeren naar Oudenhoorn. On derweg passeerden we huizen, waaruit diverse meubelstukken halverwege de vensters hingen, scheefgezakte schuren, I ronddrijvende balken, hekken, enz De zon scheen fel over het water; de enige zonnestralen temidden van dit trieste beeld. Na verloop van tijd veran derden we van richting en voeren recht op de kerk aan, draaiden af naar de Mo- j lenwegKaatsbaan en stonden toen on verwacht voor een landingssteiger: 3 aan elkaar gebonden houten bruggetjes voor het huis van de heer Jb. van Hennik. Voor de woning lagen een reddingssloep, een roeiboot en een zeilkano „De Zwa- j luw", [n 't huis bemerkten we enkele man- nen en een vrouw, inwoners van dc^ blankstaande gemeente, die de reis had den gemaakt om wat kledingstukken te halen, ofwel als wachtposten fungeerden. Om de brandende kachel stonden een ta- fel en enkele stoelen. Aan de wand hin gen familieportretten en langs de zolde ring kleren te drogen, net alsof alles normaal was. Maar toen we even later, vergezeld van de wachtmeester de Ring van het dorp overstaken naar het Kerk plein, kregen we de indruk alsof we ons in Venetië bevonden. Overal water, op de minst diepe plaatsen zelfs nog 20 cm. Maar de vloed was nog hoger ge weest; het had tot even onder de boven ste lat van het muziektentbruggetje ge- Teruggekomen op de centrale post, von den we op een tafel een grote pathéfoon. Na wat gepruts kregen we het mechanis me op gang. De platen waren wel nat, maar er kwam geluid uit de kast. Een oude kraakstem zong „Say it with music". Daar we nog een woning wilden berei- Prins Bernhard te Zuidland Dinsdagmiddag omstreeks 1.30 uur land de nabij de woning van Dr Woittiez te Zuidland per 'helicoptère Z.K.H. Prins Bernhard. Nadat Z.K.H. was uitgestapt, stelde hij de velen, die naderbij waren ge sneld vragen omtrent de ramp, die hun gemeente trof. Met burgemeester De Kool, die spoedig ter begroeting aanwezig was, had Z.KH. een langdurig onderhoud. Nadat de Hoge gast zich nog enige ogen. blikken met Dr Woittiez had onderhou den. vertrok het ïiefschroefvliegtuig weer van het vier meter brede landingsterrein, Aan boord bevonden zich nog 2 officie ren. Het bezoek duurde ongeveer een half uur. Groots gebaar van Oost- voornse boerenleenbank De Coöp. Boerenleenbank te Oostvoorne heeft vijfhonderd gulden ter beschikking gesteld van het Rampenfonds. Dit op zich zelf reeds behoorlijke bedrag zal evenwel worden vermeerderd met vierduizend gulden, indien Oostvoorne voor de wa tersnood gespaard zal blijven. Bovendien heeft het bestuur van de boerenleenbank besloten de gehele inrichting van een boerenleenbank in het getroffen gebied voor haar rekening te nemen. Uit een lantaarnpaal met zaklamp gewaarschuwd Sommige inwoners van het overstroom de gebied zijn op de meest wonderbaarlijke wijze gered. Aan de Eeweg te Oudenhoorn heeft Jaap Poldervaart Wzn. op die noodlottige Zon dag lange tijd in een lantaarnpaal gezeten, totdat hij door Bram Vrij per paard' gered werd. Hij had de aandacht weten te trek ken met een zaklantaarn. De 65 meter brede bres in de Oudenhoornse Zeedyk, die zoveel zorg baart. Op de achtergrond het huis van de fam. Pothof. Het gat in de Oudenhoornse Zeedijk van andere zijde gezien. Een koninklijk verjaardags cadeau Nimmer zal de heer Joh. v. d. Voorde te Brielle hebben kunnen dromen, dat H.M. de Koningin hem op zijn 80e ver jaardag zou gedenken. Des Dinsdagsavonds op de avond van de dag dat de heer v. d. Voorde de leeftijd der zeer sterken bereikte kreeg de jarige in diens woning bezoek van het voltallig gemeentebestuur en de echtgeno te van de burgemeester. De heer Van Sleen deelde de heer v. d. Voorde mede, dat het H.M. had behaagd de 80-jarige, die op velerlei gebied zo'n langdurig dienst verband had betoond!, de orde van Oranje Nassau in zilver uit te reiken. Hoe talrijk het aantal door deze stille en bescheiden figuur bereikte mijlpalen is, moge blijken uit onderstaande opsomming Koster van de Ned. Herv. kerk van 1 September 1901 tot 1 September 1946; Bo de van het ziekenfonds „Westelijke Zuid- Hollandse Eilanden", voorheen „Voorne en Putten" en daarvoor doktersfonds, van 1914 tot 1 Januari 1946; Wisselloper van de „Eilandenbank" Brielle, van 1898 tot 1936; Begrafenisbedienaar voor de ge meente Brielle, van 1 April 1904 tot 1949; Bode van het* ondersteuningsfonds bij ziekte en ongelukken te Brielle, van 1906 tot op heden (nog in functie). Bij de talrijke gelukwensen die Dinsdag binnenkwamen, voegen wij nog gaarne de onze. Z.E. Minister van Oorlog, Ir Staf, heeft hedenmorgen tussen 9.30 en 11 uur een in spectietocht gemaakt langs het Voornse Kanaal. Speciale aandacht had Z.E. voor de in aanbouw en grotendeels gereed zijn de kleikist (kistdam). Minister Staf gaf uiting aan zijn bewondering voor de snelle voortvarendheid, waarmee werd gewerkt. De heer Vriesekoop van het technisch bureau van waterschapsbonden gaf Z.E. nadere uitleg omtrent de technische zijde en de organisatie van de aanvoer van het materiaai voor deze kistdam. Z.E. werd vergezeld door luitenant-generaal Buur man van Vreeden, Nederlands territoriaal bevelhebber. Z.E. onderhield zich tevens met het aan het kanaal aanwezige personeel van de Engelse zoeklicht-batterij. Majoor De Boucherie, militair coördi nator van de militaire hulp voor de aanleg van de verdedigingswerken voor het wa ter, was in het gevolg van Z.E. Vol bewondering was Z.E. voor de kist dam, welke zich op de Kanaaldijk uit strekt over een lengte van 9 km. en bin nen een week gereed kwam. Deze kistdam vormt de verdediging van het droge ge deelte van het eiland Voorne. Dat dit werk Zaterdag a.s. klaar moet zijn, was dringend noodzakelijk met het oog op de hogere waterstanden in ver band met het periodieke optredende springtij, waarbij de hoogste waterstanden van het springtij dat nu op komst is, Zon dag en Maandag verwacht worden. Niet temin wordt er op vertrouwd dat de Oost- Kanaaldijk in alle opzichten Zondag en Maandag het hoge water zal kunnen keren. Verlenging overwerkver- gunning t.b.v. geteisterde gebieden Zoals bekend, is op 2 Februari voor ar beiders van 16 jaar en ouder ingevolge de arbeidswet 1919 vergunning verleend om in ondernemingen, waarin werkzaam heden worden verricht ter voorziening in de behoeften der getroffen gebieden steunacties 'hieronder .begrepen langer te werken en wel tot het maximum aantal uren, dat krachtens de arbeidswet voor de betrokken werknemers bij vergunning kan worden toegestaan. Deze algemene vergunning, die aanvan kelijk gold tot en met Zaterdag 14 Febr. is thans verlengd tot en met Zaterdag 28 Februari a.s. ken aan de Molenweg besloten we nog een tochtje te maken in „de Zwaluw" met wachtmeester Priem, die zich ontpopte als een uitstekende kippenvanger. Voorop de „Zwaluw" gezeten, zwiepte hij een haakje om de kippenpoten en trok het kakelende dier gelijk in de boot. Door het openstaande hek voeren we het schoolplein op, waar het water pim. 1% m. hoog stond. Met veel moeite be reikten we ons doel. Toen we na een uur weer terugkwamen was de muziekdoos weggeruimd en zagen we de kok bezig aan '.■iet menu: boerenkool met worst. Tijdens de maaltijd vertelde schipper Hendrik de Jong ons nog van z'n ervaringen. Met twee vrienden, evenals hij afkomstig uit Schie dam was hij Dinsdags na de ramp met de zalmschouw „Stuwer" naar Oud- Beijerland gevaren. Vandaar waren ze te Hellevoetsluis aangekomen, waar men hen verzocht naar Oudenhoorn te gaan. Met doodtij voeren ze door het gat in de zeedijk de polder binnen en waren „bij gebrek aan zalm op vee gaan vissen". Nu deze karwei achter de rug is, zijn deze 3 vrijgezellen in samenwerking met de politie behulpzaam bij het noodzake lijke vervoer door het watergebied. 's Nachts slapen de mannen in boerde rijen aan de Molendijk. Het was reeds schemer toen we de terugtocht aanvaardden; een miezerige regen sloeg ons in het gezicht, maar we konden dekking vinden in de kajuit, waar zelfs een lichtje brandde. Doodmoe, maar met 2 volle zakken achter op de fiets reden we naar „huis". Mislukte inspectietocht Woensdagmiddag maakte burgemeester Wentholt, vergezeld van zijn echtgenote en een luitenant per motorboot een in spectietocht door het watergebied. Door het uitvallen van de motor moest door middel van vuurpijlen hulp worden ge vraagd. De ter assistentie uitgevaren boot kreeg eveneens met motorpech te kam pen. Met behulp van wind en stroom wist burgemeester Wentholt Hellevoetsluis te bereiken, vanwaar het gezelschap per bus naar Abbenbroek teruggebracht werd. De bemanning van de te hulp gesnelde boot wist al wadend en baggerend Ab benbroek te bereiken. Niet langer werkeloos Met ingang van 1 Januari 1953 zullen personen, werkzaam op een DUW-object, niet langer als werkloos worden be schouwd. Hoewel zij te allen tijde aan deze objecten kunnen worden onttrokken om in het gewone bedrijfsleven te wor den ingeschakeld, kunnen zij sociaal-eco nomisch gezien niet als werkloos worden aangemerkt, omdat zij volwaardige arbeid verrichten tegen vrijwel normale arbeids voorwaarden. Diefstallen in het water gebied Voor de rechtbank te Rotterdam stond terecht J. v. d. L. uit Rijswijk, verdacht van diefstal in 't watergebied van Putten. Hij zou te Abbenbroek 2 pakken koffie hebben weggenomen uit een auto van het Rode Kruis, te Spijlcenisse een auto heb ben willen stelen en te Zuidland een fiets, een naaidoos en een theemuts hebben weggenomen. Verdachte ontkende de bedoeling te hebben gehad een en ander te stelen. De koffie had hij meegenomen om deze tc zetten voor een werkploeg. In de auto was hij even gaan zitten en er weer uit gegaan toen de eigenaar aan kwam. Dc fiets had hij even weggenomen omdat hij geen laarzen had en dus niet door de mod der kon lopen. De laatst genoemde goe deren had hij op de fiets geladen om deze in veiligheid te brengen. De ambtenaar O.M., Mr Grasso, betoog de dat de door verdachte gepleegde feiten te ernstig waren om door de politierech ter te worden afgedaan. Er zijn nu een maal lieden, die in tijd van rampspoed hun handen niet thuis kunnen houden, aldus de ambtenaar, en eiste een jaar gevange nisstraf met onmiddellijke gevangenne ming. In zijn pleidooi verklaarde de raadsman, Mr Q. J. Blaauw, dat in deze zaak opge maakte processen-ver-baal niet zo volledig zijn als het behoort. Pleiter deelde mede, dat verdachte 4 jaar in een opvoedings gesticht had doorgebracht, en vroeg vrij spraak, subs, een voorwaardelijke straf. Na raadkamer heeft de rechtbank de eis van de officier, wat betreft de onmiddel lijke gevangenneming niet ingewiligd Woensdagmiddag werd een inwoner van Leidsendam te Abbenbroek gearresteerd wegens diefstal van laarzen. Van de week zijn we met z'n allen op de Cntharijnetoren gaan zitten. Niet omdat we dachten, dat we dan veiliger zouden tten. Neen, want op het eiland wordt er zó hard gewerkt, dat we ons aardig veilig voelen. „Ze hebben 't nou zo druk over het af sluiten van de zeegaten" begon Janus. „Maar ze noemden niet de Brielsche Maas, die al fijn afgesloten is". „Ja," beaamde Wouter, „het Brielse Meer is geen Brielse Zee geworden en dat komt toch maar door de Dam". ,Zien jullie daar in de verte het Haring vliet, jongens?" vroeg Kees, die aan de Zuidelijke kant zat. „Wat zit jij te turen, Bertus!" zei Chris, „je doet net, of je de Koningin ziet". „O ja" kwam ik er tussen, „wat is er de laatste dagen hoog bezoek geweest. De Koningin, de Prins en de Commissaris". „De Prins kwam zo maar ineens uit de lucht vallen in Zuidland" zei de kleine Plevier. „En de mensen hadden er eigenlijk niet eens erg in" merkte Peter de'*Wulp op. „Als ze nu maar gauw in Zjuidland en in j Oudenhoorn de boel droog-kunnen krij gen" was de hartgrondige wens van Chiel. „Nou, als 't droog is, gaan we nog 's een - hele dag daar kijken" vond Kanus. „Of er veel vernield is" ging Pietje verder. „En of er veel gestolen is" zei Kees. „Ja, Kees," ant woordde ik hem. „Dat stelen, dat is iets verschrikkelijks. Dat zijn naast de dapperheid en moed weer lelijke trekken". „Stelen ze daar ook?" riep Kris op eens, toen vlak be neden ons,een paar mensen met vier kante dozen in beide armen door de Lan- gestraat liepen. „Nee, jö!" onderwees Chiel, „dat zijn Flakkeeënaars, die met dozen vol levens middelen naar hun kosthuizen gaan" „Wat zorgen ze "goed voor die mensen, zeg!" zei Wouter. „Ik heb een paar dagen geleden op een dak, het gaan en komen bij dat réuzen- warenhuis, de Ambachtsschool 's af zitten - kijken" vertelde Janus. „Kregen ze genoeg kleren?" vroeg Ka nus happig. „Nou, en of!" vertelde Janus verder. ,Maar de lelijke trekken komen hier ook weer. Als die uitdelers niet uit d'r ogen tijken, zou d'r wel 's eentje elke dag met oen ander costuum lopen". „Ja, dat gaat natuurlijk niet" vonden we. „Wat rijdt daar in de verte voor roods?" vroek Kris en hij wees naar de Groene "Cruisweg. „Zie je dat niet, Kris?" vroeg Chiel. ,Dat is de tramlbus. Die rijdt van Spijke- ïisse naar Oostvoorne". „Ja, dat is mooi, jongens" vond' Bertus. „Het reizigers-verkeer moest eerst alle maal over Maassluis, maar nu „Brengt de bus uitkomst" vulde Kris aan. „Naar Hellevoetsluis rijdt-ie ook zelfs" zei Wouter. „We gaan een modei-ne tijd tegemoet" dacht Chiel. „Wiele motte veurzichtig zien" zei Janus lachend. Chiel begreep 't en antwoordde: „Joc bin zeker al een halve Stellendammer ge worden" „Of kom joe van de Plèt?" vroeg Kanus. „Ja" zei Janus, „als je zo midden tussen die mensen van de overkant rond vliegt, bluuft er wel 's wat van de tèl hangen, begriep-ie" „Zeg, Janus" zei Bertus opeens, „hoe staan die mensen nou tegenover de brug op Flakkee" Janus blééf Flakkeeënaar en zei: „Ge- lokkig goed. Dèr stingen d'r nog 'n pèr bie mekander en die wouwen nou mèt de dieke ok de brug maar gauw hebben". „Maar d'e tram willen ze zeker niet meer terug hebben?" informeerde Bertus. „Wiele motte veurziohtig zien!" zei Ja nus nog 's. En we lachten er allemaal om. „Ik zou zeggen: zouden we weer niet 's weggaan. D'r is nog weinig te doen hier" stelde Pietje voor. „Toch heeft Den Briel weer getoond een centrum te zijn" betoogde ik. „Ja Bas" zei Kees nog, „als er weer vergaderingen zijn hier en overal op het eiland, dan is 't een goed teken". „Maar voor de eerste tijd zachtjes aan" vond Wouter. „En: beurzen open dijken dicht!" pa- pegaaide Kanus. „Ja, dat wel, Kanus!" zei Chiel. „Wiele gèn nou nèr huus!" eindigde Janus. Een Flakkeese poot van BAS ZILVERMEEUW Oudenhoorn in 't water gezien vanaf de kerktoren

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 15