Nieuw hulpgebouw voor de Y olksgezondheid Mr Echtpaar onwel door kolendamp J. Bom in dam- titelstrijd De Woudslopers winnen in drie klassen Voetbal voor Rampenfonds KRABBELS VAN KRIS-KRASSER t Mes snijdt aan twee kanten hoorde, zag en dacht Hartenboer Spelden met zwarte koppen Moet U eens hóren! Vrijdag 13 Februari 1953 5 Ontworpen in Zuid (Mijnsherenlaan) Aan de Rotterdamse raad wordt voorgesteld te besluiten voor de bouw- en inrichtings kosten van een hulpgebouw voor de volksgezondheid in Rotterdam-Zuid beschikbaar te stellen een crediet van 2.541.000. In de toelichting van het voorstel wordt er op gewezen, dat de hulppost van de Gemeentelijke Geneeskun dige- en Gezondheids Dienst aan de Maashaven reeds lang niet meer vol doet aan de eisen, die de volksge zondheid in het zich nog altijd sterk uitbreidende zuidelijke stadsdeel aan huisvesting stelt. Teneinde aan deze onbevredigende toestand een einde te maken, is een plan ontworpen voor een nieuw hulpgebouw, te stichten aan de Mijnsherenlaan in de onmid dellijke nabijheid van het Zuidplein, Het ligt in de bedoeling dat de G.G. en G.D. in dit gebouw zal beschikken over een directiekamer en de nodige ruimten voor de afdelingen keuring en controle, geneeskundige verzor ging, melding en opname, geneeskun dig schooltoezicht, immunisatie, soci ale psychiatrie en geestelijke hygi ëne, alsmede over een laboratorium. Ten behoeve van de bescherming der burgerbevolking zal in de kelder een depót worden gevestigd voor het op slaan van voorraden en materialen, waaraan in geval van rampen be hoefte bestaai. Een aangebouwd ge deelte zal enkele garages bevatten UW vraagt: Degelijk ondergoed en nachtgoed Het UW deelt ons mee, dat er nog gebrek is aan degelijk onder goed en nachtgoed. Wel heeft men een hoeveelheid ondergoed kunnen verzamelen doch geen stevig on dergoed zoals de eilandbewoners in het algemeen gewend zijn te dragen. Aanbiedingen kunnen worden ge richt aan de UW, Eendrachtsweg 17, tel. 25657. Babykleertjes zijn er thans, zodeelt de UW ons mede, voldoende, zodat men deze niet meer behoeft aan te bieden. (Advertentie l.M.) M-i Heeft U ooit een karpet kun nen kopen met garantie Is er ooit een fabrikant geweest die zo overtuigd was van de soliditeit van zijn product dat hij een schriftelijke garantie durfde geven? Neen, welke prijs U ook wilde betalen, een garantie heeft U nooit gehad. Maar een Tarzan karpet is de enige uitzondering, want een Tarzan bouclé karpet van honderd vijf en zestig gulden met op elk karpet de originele garantiekaart, is gemaakt van de beste haar-* garens, daardoor kleurecht en zó solide dat ongeacht hoe groot Uw gezin ook is, de fabrikant elk karpet ten volle 5 jaar garandeert. Zo'n karpet is een bezit, één bonk soliditeit, een uitkomst voor de grote gezinnen van onze klanten. Maar U moet het nü kopen, (omdat door vertraging een exportzending niet tijdig ge reedkwam) dan koopt U het méér dan goedkoop. Zaterdag morgen koopt U voor het eerst van Uw leven een karpet met garantie, vol 200x300 cm. in 6 moderne dessins, een Tarzan met 5 jaar garantie, niet voor T£5" gulden maar voor Ook In extra grote maten (250 x 350) ie leveren. Poslorders onder rembours WINKiLUcNTRUM BINNENWEG, Tel:23180 voor het stallen van personen- en ziekenauto's en voorts ruimte bieden voor het onderbrengen van gewon den en voor het tijdelijk in bewaring stellen van een krankzinnige. Het project, dat zo sobei mogelijk is gehouden, voorziet in de stichting van een gebouw van twee verdiepin gen, bestaande uit twee ongeveer Zuidwest-Noordoost gerichte vleu gels. Onder het gehele gebouw zijn kelders ontworpen. Hierin zullen worden ondergebracht de centrale verwarmingsinstallatie, magazijnen voor de kruisverenigingen en voor de apotheek. Door een defect aan een kolen haard is vannacht een echtpaar in de Schielaan onwel geworden door kolendampvergifting. Vanmorgen om 8 uur werd de hoofdbewoonster ongerust omdat het echtpaar nog niet opgestaan was. Zij ging kij ken en trof de man en de vrouw bewusteloos in bed aan. Een arts die aanstonds ontboden werd nam maatregelen dat beiden in het Bergwergziekenhuis opgenomen werden. Het waren de 30-jarige machinist op de grote vaart A. J. W. Praat en zijn 25-jarige vrouw E. PraatPoweleit. In Amsterdam f16.500 R.Ph.O.-concert ten bate van Rampenfonds Ook de muziekwereld leeft mee met de nood van de slachtoffers van de ramp. Er zijn en worden talloze concerten gegeven ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Zo werd dezer dagen bijvoorbeeld te Amsterdam een concert gege ven, dat niet minder dan 16.500 opleverde. Het Rotterdamsch Philharmo- nisch Orkest wil niet achterblijven. Het zal op Woensdag 18 Februari des avonds om 8.15 uur in de Ri- vièra-hal een concert geven, waar van de opbrengst bestemd zal zijn voor het Nationaal Rampenfonds. Soliste is de beroemde violiste Ida Haendel, die belangeloos haar medewerking verleent. Ook druk werk; reclame en affiches kreeg men gratis, zodat het bedrag voor het Rampenfonds zo groot moge lijk zal zijn. Kaarten a minimum 3 en 5 zijn verkrijgbaar bij de admini stratie van het R.Ph.O.. Schiedam- sevest 89b, tel. 22353. Bijna ƒ3000,buit bij inbraak Gisternacht hebben ongewenste gasten zich toegang verschaft tot de levensmiddelenwinkel van de N.V.L. in de Zwartjanstraat. De indringers forceerden de deur van een kluis in de winkel en namen een bedrag van 2705.— als buit mee. Militaire begrafenis Met militaire eer werd gistermid dag te Rotterdam ter aarde be steld de kapitein H. Borst van het regiment Limburgse jagers, die bij een verkeersongeluk om het leven kwam. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Thuisreis PH—TEP (Pontianak) gistermid dag om vijf uur op Schiphol ge> land. PHTDB (Walcheren) werd he den circa elf uur op Schiphol ver wacht. PHTDE (Eindhoven) vanmorgen in Rome aangekomen. PH—TFD (Arnhem) Donderdag avond uit Tokio vertrokken. PHTDI (Enschede) vannacht uit Djakarta vertrokken. Uitreis: PHTET (Tilburg) te middernacht uit Bangkok vertrokken. PH—TDD (Delft) gisteravond uit Manilla vertrokken naar Eiak. PHTDK (Amsterdam) werd Vrijdagmorgen in Bangkok ver wacht. PH—TES (Soerabaya) vanmorgen ix. Cairo gearrive.rd. PH—TCE fEdam) Melbourne- charter werd om half elf vanoch tend in Singapore verwacht. DAMMEN Drie clubs strijden om provinciale clubtitel Hoewel de provincie Zuid-Holland, voor zover het de hoofdklasse club competitie betreft, in 4 districten is verdeeld, zullen slechts de kam pioenen van drie daarvan aan de ti telstrijd deelnemen. In het rayon DordrechtLeerdam heerste nogal onenigheid. Uiteindelijk werd de damvereniging Leerdam aangewe zen om dat district te vertegenwoor digen. Dit team heeft zich thans we gens reismoeilijkheden teruggetrok ken. Hierdoor blijven slechts drie clubs over, nl. DCL uit Leiden. RDG uit Den Haag en Constant uit Rot terdam. De nummers 1 en 2 van de ze halve competitie komen in de demi-finale om het landelijk kam pioenschap. Het rooster luidt 18 Fe- b.ruari DCL—Constant. 27 Februari RDGDCL en 5 Maart Constant— RDG. Behalve H. N. van Mourik is door het provinciaal dambestuur de oud kampioen van Nederland. Den Haag en Rotterdam. Jan Bom. aangewezen als gewestelijk vertegenwoordiger in het tournooi om de nationale damtitel 1953. Zoals reeds eerder gemeld werden door Freek Gordijn en Jan Bom niet minder dan acht beslissingwedstrijden gespeeld zon der dat een winnaar hieruit naar vo ren kwam. Daarna nam de provin ciale bond de merkwaardige beslis sing, dat alsnog de partij Gordijn— Terlouw moest worden gespeeld. Door ziekte van de Haagse kampioen is hiervan niets gekomen. Nu Zuid- Holland zijn tweede vertegenwoor diger moest aanwijzen werd Bom bo ven Gordijn geprefeeerd. Ook wielerwedstrijden t.b.v. slachtoffers BRUSSEL In het sportpaleis zijn Donderdagavond wedstrijden en demonstraties gehouden in vier takken van sport wielrennen, athletiek, boksen, basketball ten bate van de slachtoffers der over stromingen. Op het programma stond o.m. een wieleromniumwed- strijd tussen een Belgische ploeg, bestaande uit Van Steenbergen. Go- selin en Glorieux, en een Neder lands team. gevormd door Schulte, Van Vliet en Derkse'n. in drie man- ches: Puntenrace, ploeg-achtervol- ging en 1 kilometer l'ltalien. De Belgen zegevierden in alle onder delen. Eindklassement: 1. België 3 pnt., 2. Nederland 6 pnt. De wereldkampioen Dolf Ver- schueren won een stayerwedstrijd, verreden als achtervolging, over 10 kilometer tegen Wout Wagtmans, in 8 min. 44.8 sec., een nieuw baan record. Wagtmans had 110 meter achterstand. Wat de athletieknummers a gaat won Gaston Reiff (B) de 3000 meter in 8 min. 45.4 sec. Aan de boksdemonstraties werkten de Bel gen Cyrille Delannoit en Jean Sneyers mede, benevens de Ameri kaan Percy Bassett. Bromfietser onder auto geraakt ROTTERDAM. Op de Straat weg te Hillegersberg (gem. Rot terdam) is Donderdagavond ter hoogte van ue Berglustlaan de 45- jarige chemigraaf P. H. van Krim pen uit Hillegersberg tijdens de gladheid, terwijl hij met zijn brom fiets een zijweg wilde inrijden door 'n auto geraakt. Hij viel en kwam on der een vee-auto terecht, die uit te genovergestelde richting kwam. Hij werd twintig meter meegesleurd. Met zware verwondingen werd hij in het ziekenhuis Bergweg, opge nomen, waar hij na aankomst is overleden. Hoewel alle drie ploegen van De Woudslopers Donderdagavond in de derde ronde van de Rondgang, min der hout wierpen dan in de eerste helft van deze kegel wedstrijd, kon den ze zich op de eerste plaats handhaven. Het zal maar zelden voorkomen, dat en het vijftal en de beide drietallen in een dergelijk tournooi op de eerste plaats eindi gen in hun, klasse. Met een totaal van 4249 hout kwam De Woudslo pers als winnend team over de eindstreep. Bijzonder hoog is dat niet, als men weet dat het maxi mum aantal te behalen hout 5400 bedraagt. Er werd dus met een gemiddelde van zeven geworpen. Alle andere deelnemende ploegen bleven daar beneden. Van de overi ge clubs, die op deze avond ook lagere cijfers noteerden dan in de eerste helft, kon geen de leidende club bedreigen en van enige span ning was derhalve geen sprake meer. Er moet nu nog Vrijdag avond en Zondagochtend gekegeld worden. Verrassingen kunnen zich niet meer voordoen. Of 't zou DOK moeten zijn, die erg hoog gooit, maar 't lijkt er niet op, dat De Woudslopers nog onttroond kunnen worden. Wel kwamen die verrassingen Donderdagavond voor bij de indivi duele prestaties. Op de ranglijst van de hoogste werpers werkte P. Kegel zich van de vierde plaats naar de eerste. Hij bereikte 906 ht. Een geducht concurrent van hem is A. van Dam, die nog moet gooien. Doch deze krijgt een zware opgaaf, want hij moet op de zes banen minstens 433 ht noteren om Kegel achter zich te dringen en dat be tekent gemiddeld op iedere baan 73. In ieder geval kan hij als twee de eindigen. Conolly. die met 472 aan de kop ging, gooide er 407 ht bij en kwam met 879 ht op de vijf de plaats terecht. Van Dijk behaal de 888 ht en J. Ouverkerk 882 ht. In de achterhoede kwamen enkele veranderingen voor, doch deze wa ren niet van veel belang. Brunner. Wiarda en J. V. d. Linden zagen r ROTTERDAM Ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds hebben Feijenoord en Heerenveen, die beide Zondag vrij zijn van de competitie, besloten te Rotterdam in het Feijenoordstadion een wed strijd te spelen. Niemand heeft vrije toegang. Heerenveen neemt de reis- en verblijfkosten voor eigen rekening. Te Mechelen in België wordt ge speeld tussen Racing Mechelen en Xerxes. De competitiewedstrijd Xerxes— DHC (eerste klasse D) is uitgesteld tot 21 Maart. Ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds zullen de volgende bedragen aan de KNVB worden overgemaakt: Franse Voetbalbond: 247.990 Fr. frs., zijnde de opbrengst van een door het Rode Kruis gehouden col lecte tijdens een Franse bekerwed strijd te Parijs. Westduitse Voetbalbond: 10.000 mark. Italiaanse Voetbalbond: 1.000.000 lire. Geen Zaterdagvoetbal Alle voor morgen. Zaterdag, vast gestelde wedstrijden van de Rot terdamse Voetbalbond zijn wegens de gesteldheid van de terreinen afgelast. Omtrent de competitie van Zondag heeft de afdeling nog geen beslissing genomen. kans zich onder de eerste vijftien te scharen. De uitslagen waren: A-klasse, vijftallen: De Woudslo pers 2062 ht; 't Touwtje 1910 ht; X.IJ.Z 1749 ht. Eerste drietallen: De Woudslopers 1135 ht; XIJZ 1001 ht; 't Touwtje 983 ht. Overige drietallen: De Woudslo pers 1060 ht; 't Touwtje 983 ht; XIJZ 928 ht. B-klasse: Vijftallen: De Schutters 1686 ht; Eerste drietallen: De Schut ters 952 ht. Terwijl de kaarten werden geschud, Een verklaring «oor de omstan digheid, dat deze rubriek een do zijn dagen niet is verschenen, kan ik, naar ik aanneem, gevoeglijk ach terwege laten. De inhoud en de omvang van andere de laatste tijd in de courant verschenen artikelen spreken voor zichzelf en rechtvaar digen het tijdelijk vervallen van deze rubriek, evenals trouwens van vrijwel alle sportberichten. Onder tussen heeft het me bijzonder veel genoegen gedaan te kunnen con stateren, dat verschillende klaver- jasverenigingen reeds actief hebben bijgedragen tot leniging van de nood. Reeds heel vaak organiseer den de klaverjassers tournooien vonr menslievende doeleinden. BlindenzorgT. B.C.-verenigingen, enz. hebben herhaaldelijk prachtige kasversterkingen ontvangen van de beoefenaars van het spel van „Pas sen en Aannemen". Vaak heb ik dit geanimeerd. Op dit moment doe ik dat niet meer. Want de omstan digheden eisen, dat nu in de eerste plaats wordt gedacht aan het Na tionaal Rampenfonds. Zoals uit de rubriek in Het Rotterdamsch Pa rool „Rotterdamse reacties" reeds is gebleken, zijn verschillende klaver- jasverenigingen al begonnen met het houden van concoursen. DWS was de eerste. Zuidplein en nog enkele verenigingen m Zuid volg den. Bravo! In Zuid alleen? Ja, verenigingen van de Rechter Maasoever. Zuid ging voor! Ik hoorde wel van plan nen aan de noordelijke kant van de rivier, maarhet komt op daden aan! Wie gaat voor? Ondertussen hebben natuurlijk de lopende concoursen ook enige stag natie ondervonden. De uitslagen kwamen trager binnen dan gewoon lijk en ik geloof zelfs met onder staande opsomming nog niet eens volledig te zijn. Dat halen we dan [)E heren, belast met de organi- satie van de Nederlandse Open Tafeltenniskampioenschappen, die zoals U weet Zaterdag 21 en Zon dag 22 Februari in de Ahoy'-Hal zullen worden gespeeld, deden gis teravond in een knusse bijeenkomst in een van de zalen van Restaurant Engels mededelingen over de stand van zaken, 'k Heb nooit kunnen vermoeden, dat er zulke halsbre kende toeren verricht moeten wor den om zo'n sportevenement een kans van slagen te geven. De tafel tennissers hebben echter één ge luk. Zowel in de landelijke als plaatselijke bond beschikken zij over lieden, die bereid zijn al hun krachten te geven. Vooral die mijn heer Hoogendoorn uit Utrecht, hij kwam na de eerste hamerklop met de begeleidende woorden van Dolf Aarse aan het woord, is geheel in dat kampioenschap gedoken. Brrr. wat spoot die man al die vreemde namen van de deelnemers angstig snel op. Overtuigd van zijn tempo en de gevolgen daarvan voor de toehoorders was hij zo verstandig om ons ook lijsten te verstrekken met de resultaten van de lotingen. Publicatie daarvan zou betekenen het in beslag nemen van een groot gedeelte van een pagina. Dat doe ik dus niet. Trouwens dat is niet nodig, want wanneer U de namen hoort van de lieden die naar Rot terdam komen met hun bats, wel dan zijn die aansporing genoeg om U op die dagen naar de Ahoy'-Hal te laten gaan. Hier hebt U er enige: Richard Bergman, vier keer wereld kampioen en enkele keren houder van de Nederlandse titel. Aloizy Ehrlich, de Pool die reeds jaren achtereen in duel met Bergman is gewikkeld, Réné Roothooft en de Joegoslaaf Vilim Harangozo. Inte ressant. Nog interessanter is de da mes-afdeling. Engeland vaardigde niemand minder af dan de tweeling Rowe. Dromen van meisjes, die bovendien aan de top van de we reldklasse staan. De heer Hoogen doorn vertelde nog veel meer. maar de heer Van Driel van de Raad van Lichamelijke Opvoeding, die ook nog aan het woord kwam. heeft recht op enige regels. Een van de. ik meen 30 sub-commissies van deze instelling, sloot een verbond voor deze gelegenheid met de tafelten nissers. Langs drie wegen loopt de wel weer in. Voordat ik evenwel de cijfers geef, wil ik nog even wijzen op het koperen jubileum van Steinis' Vrienden. Natuurlijk hebben de klaverjassers van Pro menade uit de Benthuizerstraat hieraan een concours verbonden, dat Zondag reeds begint. Als jubi leumattractie is voor het team, dat op de speeldatum de hoogste score boekt wat gratis gelag verbonden. Maar niet alleen daarom beveel ik het concours gaarne aan (tele foon 40637). Nu dus de mij bekende resultaten: Coal: Nederland 10739 pnt.; De Bever 12014; Klein Rustburcht 10943; De Vier Heren 11672. Navorder Boys: 't Nieuwe Westen 11363: Steinis' Vrienden 11641: Combi natie 10912: De Vrede 10008; TEB 11841: DESV 10651: 't Kruispunt 11469; vara's Vrienden 10804: TOP 10798; Siem's Vrienden 10902; 't Centrum 11128; Bos' Vrienden 11196; Ons Genoegen Zuid 12159. Koos' Vrienden: Nijco 10551; Riebeek 10744; HBS 11387: Stormvogels 12395; Vlietlaan 10781. Kroon's Vrienden: Onderlinge Oefe ning 10100. Jacob Hamel: Vogel's Vrienden 9396 pt.. Hoboken 11975, Klein's Vr, 11702. Jacob Hamel (B.M.) 10179, Bos' Vr. 10894, Schanswijck 10918, Bos' Vr. (b-team) 9055. Siem's Vr. 11492. 't Centrum 11609. Jacob Cats 10553. (Advertentie l.M.) Maandagavond a.s. 8 uur ODEON amateur kampioenschappen van Zuid-Holland A klasse. Promotor Theo Huizenaar. Wijzigingen in bestuur van ,,De Zwaluwen" DEN HAAG. In het bestuur van de Algemene Nederlandse voet balvereniging ..De Zwaluwen" zijn enkele bestaande vacatures aange vuld. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer H. A. J. Boc'kmeulen, is voorzien door de heer J. W. J. Panis te Tilburg. Tot penningmeester werd benoemd de heer N. I. Twisterling te Haarlem. Tot dusver was deze functie waar genomen door de voorzitter mr A. van der Wilde. De oud-voorzitter van de Zwaluwen, de heer L. F. Verwoerd, is tot erelid benoemd. Op de laatst gehouden bestuurs vergadering is besloten een bedrag van f 2500.te schenken aan het Nationaal Rampenfonds. ZATERDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muzlek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Gram.muziek. (Om 9.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continu- Advertentie l.M.) Een kwastgat of naad Neem GUPA te baat! KNEEDBAAR HOUT CETA-BEVER door Constance en Gwenyth Little n Ik hoerde de hamer op een dak pan neerkomen en omlaag kletteren langs de zijkant van het dak. Er klonk .en hevig gekraak van splij tend hout. een rauwe kreet van John en de misselijkmakende plof en stoot ,van zijn lichaam, dat langs het steile dak omlaag viel. HOOFDSTUK, 5 De stilte, die op die afschuwelijke geluiden volgde, was zo intens, dat ik duidelijk het klapperen van mijn eigen tanden hoorde. Een ogenblik kon ik me niet be wegen, en scheen mijn hart stil te staan, toen slaakte ik een snik en vloog naar de trap. Ik stormde Ro salie Hannah's -amer binnen, wierp het raam open en keek naar buiten. Ik kon John zien liggen, zijn li chaam vreemd verdraaid en zeer onbeweeglijk. Ik had vagelijk de angstaanjagende indruk, dat er bloed rond zijn hoofd was Ik ging weer achteruit en leunde een moment tegen het kozijn met mijn handen voor mijn gezicht, ter wijl mijn hart zwaar klopte, met doffe slagen. „Wat is er dan toch aan de hand?" klonk een verbaasde stem. Ik keek op en zag mevrouw Hannahs aan haar toilettafel staan, slechts gedeel telijk opgemaakt. „John," fluisterde ik. „Laat Rhynda het niet zien." Ik ging naar de deur en hoorde haar achter mij een schrille kreet slaken. Ik draaide me snel om en zag haar uit het raam hangen, ter wijl ze zo luid gilde, dat haar dikke lichaam er van schokte. Ik sleepte haar naar binnen, kalmeerde haar enigszins en ze bleef 6nikkend op het bed achter. Ik holde de trap af naar de bene denhal. waar ze allemaal bijeen stonden. ..John", zei ik ademloos. „Buiten aan de zijkant", en ik wees vaag die richting uit. Richard en Berg waren onmiddellijk al de voordeur uit en Freda was pal achter ze. Amy en Donald Tait volgden iets langzamer, maar mevrouw Ballin- ger en Rhynda bleven me maar stom aanstaren. Ik ontweek hun blikken en schoot rakelings langs hen heen naar de telefoon om. een dokter te bellen. Op het ogenblik dat ik ophing viel mevrouw Ballinger met een snikje in zwijm. Dons kwam uit de keuken nog voor ik haar had kunnen roepen en overzag de toe stand in één oekwame oogopslag. .Neem jij haar benen", zei ze praktisch, en zelf nam ze de bewe gingloze massa bij de schouders. We brachten haar naar een divan en Doris ging op zoek naar vlug zout, na een paar kussens onder de voeten te Hebben gestapeld, zo dat het hoofd lager kwam te lig gen. Ik wreef haar polsen en goed als ik kon. Rhynda wa-i volmaakt onbeweeg lijk blijven ntaan. baar gelaat was dodelijk wit en haar ogen heel donker en helder, Plotseling sprak ze „Leigh. ga bulten kijken wat er is gebeurd en kom het me vertel len. Iémand moet het me vertel len anders word ik gek." Ik dacht me zenuwtoeval te krijgen en om- me zenuwtoestel te krijgen en om dat ik daar de oorzaak niet van wilde zijn, liet ik mevrouw Bal- lingers polsen los en haastte me de voordeur uit. Ik liep om, naar de zijkant van huis en zag juist, dat Richard en Donald Tait John's lichaam optilden. Berg stond wat ter zijde met een zeer bleek en strak gezicht en Freda snikte met haar hoofd aan zijn schouder. Hij keek me aan en zei wanho pig: „Leigh neem haar asjeblieft mee naar binnen. Ik maakt Freda van hem los en voerde haar met een arm om haar middel. We waren nog niet ver. toen ik over iets struikelde. Ik ontdekte met een schok van af schuw. dat het de stellage was, die John voor zijn werk aan het dak gebruikte. Het bestond uit een plank met een samenstel van koorden, waarmee het aan de schoorsteen werd bevestigd, en dat tevens diende om de plank te kunnen ver'tellen. Ik wendde mijn hoofd naar Berg en riep: „Doe dat ding in de kel der." Hij knikte kort en ik hoor de dat hij ermee aan het manoeu vreren sloeg. Ik bracht Freda iaar binnen en Richard en Donald droegen John naar een sofa in de zitkamer. Me vrouw Ballinger zat rechtop in een armstoel, weer vrijwel de oude. en Rhynda was naast John neergeknield, het gezicht in zijn regenjas verborgen. Doris stond met gekruiste armen naast me vrouw Ballinger's stoel. Er werd g'jbeld en Doris liet de dokter bin nen. We hadden nooit eerder een dokter nodig en ik had er maar lukraak een uit het telefoonboek genomen, zekere Kenneth O'Beirne. Hij blaak ook de coroner te zijn, een grote, jong-uitziende man met p ett;ge manieren. Hij stelde vast, dat John was overleden, zag er op toe. dat het lichaam naar boven werd gebracht en verzamelde ons toen in de zit kamer, in zijn hoedanigheid van coroner, om bijzonderheden over het ongeluk te vernemen. Na enige vragen wilde hij zien waar John was gevallen en de meesten van ons sloegen een jas of wat er voor het grijpen lag om en vergezelden hem naar de zij kant van het huis. Het viel me op, dat het erg koud was en de wind opstak. „Waar ongeveer was hij bezig op het dak?" vroeg nu O'Beirne. Ver scheidene mensen begonnen door elkaar te antwoorden, maar Richard Jon.s won het. „Ik heb van morgen naar hem gekeken" zei hij, „U kunt precies de plan ken zien, die hij op het dak heeft gespijkerd bij wijze van treden. Daar stond hij op en hij legde Öe pannen aan ziin rechterkant. Als hij een gedeelte har' afgewerkt, stapte hij een trede hoger op U ziet de planken gaan door tot aan de top van het dak" Dr O'Beirne keek een poosje naar boven en schudde vervolgens het hoofd: „Het is heel erg", zei hij. „Men zou dit soort dingen aan vaklui moeten overlaten die we ten zich beter tegen ongelukken te beveiligen. Hij rfioet zijn uit gegleden ei net evenwicht hebben verloren". Na nog enkele formaliteiten stapte hij in zijn wagen en reed weg. Ik huiverde in mevrouw Bal- lingers regenjas, het eerste ding om aan te trekken, waar mijn oog op was gevallen, en het deed me plezier, weer naar binnen te kun nen gaan. Toen ik de mantel weer in de kast hing. viel me plotseling de stellage in. Ik vroeg me af, of John daarop had gestaan toen hij viel. of dat hij juist bezig was ge weest, hem aan de schoorsteen te bevestigen. Ik had een onbehaag lijk gevoel, dat ik het in ieder ge val aan dr O'Beirne had moeten vertellen. Gedurende het volgende halve uur vergat ik het weer, want ik had het te druk om te denken. (Wórdt vervolgd.) bedrijven. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gramofoonmuziek (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Accoordeonmuziek. 13.50 Radioweekjoumaal. 14.15 Hawaiian- muziek. 14.35 West-Fries programma. 15.00 Amateursprogramma. 15,30 „Eerst denken, dan dooen". causerie. 15.45 Gra mofoonmuziek. 16.15 Radio Philharmo- nisch orkest en solist. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Wereldkampioenschappen schaatsenrijden. 18.00 Nieuws. 18.15 VA- RA-Varia. 18.20 Filmprogramma. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout" causerie. 1$.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Ge varieerd programma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Weense muziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les 14,40. Dameskoor. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.40 Harmonie-orkest, 16.00 Pianospel. 16.20 Luchtvaarlcauserie. 16.30 „De Schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muziek 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Accor- deonspel. 18.45 Buitenlandse correspon denties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.20 Parlementair overzicht. 19.30 Gra mofoonmuziek. 20.20 Lichtbaken, cause rie. 20.40 „100 jaar kromstaf". 21.00 Ge varieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Lichte muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!" 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 324 m. 11.45 Gram.muziek. 12.30 Weerberich ten. 12.34 Omroeporkest 13.00 Nieuws. 13.15 Vlaamse muziek. 14.00 Symphonie- orkest en solist. 14.45 Gram.muziek 15.00 Idem. 15.15 Ethnische muziek. 16.00, 16.15 en 16.30 Gram.muziek. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram.muziek. 17.30 Orgelconcert. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram.muziek 20.00 Omroepserenade. 21.15 Accordeonmu- zlek. 21.30 Gram.muziek. 21.45 Accor- deonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazz muziek met commentaar 22.45 Gram. muziek 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gram. muziek. Engeland. BBC Light Programme 150(1 en 217 m. 12.00 BBC Welsh Orchestra en solist. 13.00 Parlementsoverzlcht. 13.15 Lichte muziek. 13.55 Sportpraatje. 14.15 Lichte muziek. 14.45 Voor de kleuters 15.00 Va riété Orkest en solisten. 15.45 Europese muziek. 16.15 Militair orkest. 16.45 Sport. 17.45 Orgelspel. 18.00 Filmprogramma. 18.30 Sportuitslagen. 19.00 Jazz-muziek. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws en radio journaal. 20.25 Sport. 20.30 Hoorspel. 21.30 Concertorkest, koor en solisten, (plm. 22.15 Hoorspel.) 23.00 Niéuws. 23.15 Amusementsmuziek. 24.00 Gram.muziek. 0.561.00 Nieuws. verbintenis. De buitenlandse gasten zullen logeren in de Tempel, bur gemeester Van Walsum, die op Za terdag 21 Februari zijn verjaardag viert, zal de gasten om half twaalf in de Burgerzaal van het Raadhuis ontvangen en tot slot. dat is mis schien wel het belangrijkste voor de Commissie Vacantievreugd van de Raad. de netto-opbrengsten van dit kampioenschap zijn voor deze commissie. Dolf Aarse, voorzitter van de afdeling Rotterdam, was zo eerlijk om te bekennen, dat de lief de niet van een kant kwam. De Raad stelde tribunes beschikbaar, die in een verwarmde Ahoy'-Hal zullen worden opgebouwd en plaats bieden aan ruim 250U toeschouwers. De pers werd bijeen geroepen om U aan te moedigen deze kampioen schappen te bezoeken. Dat doet ze graag, want het mes snijdt deze keer naar twee goede kanten. Na de uiteenzetting zijn we nogmaals tot de overtuiging gekomen, dat de tafeltennissers recht hebben op een goede propaganda voor hun mooie sport en dat de Commissie Vacan tievreugd, mede door dit sporteve nement, in staat gesteld moet wor den om de jongens en meisjes van alle rangen en standen deze zomer weer volop te kunnen laten varen en kamperen. (De redactie behoudt zich het recht voor hiffezonden stukken voor de» rubriek te bekorten. Anonieme stukken traan In de prullemand). Waarom 9.9 en 25000 niet telvrij? In brandweerkringen en ook wel daarbuiten is meermalen de vraag gerezen of het telefoonnummer 9.9 (voor alarm) niet telvrij behoort te zijn. Van degene die alarm slaat wordt gevraagd, of hij het gesprek betaalt: dat kost in een telefooncel een dubbeltje. Doch ook al heeft men dit over voor de gemeenschap, dan kan men toch voor lastige situaties worden geplaatst. Persoon lijk heb ik eens geprobeerd in de vroege morgen een brandmelding door te geven, maar kwam tot de ontdekking geen enkel dubbeltje te bezitten. Ook is het dezer dagen gebeurd dat een café-houder 's nachts een brandlucht waarnam. Er was brand in zijn zaak. Dit wilde hij direct melden. Hij vergat door zijn zenuw achtigheid een stuiver in de auto maat te doen. Bij het horen van „Brandweer" deed hij zijn relaas. Zelf begon hij toen met de blussing in afwachting van de brandweer, die niets had kunnen horen en dus niet kwam. Gelukkig kon de man zijn verzuim nog bijtijds herstellen, maar het had anders kunnen aflo pen. Ook het nummer 25000 van de GGD behoort telvrij te zijn. Voor stijging in het aantal valse meldin gen hoeft men niet bang te zijm iedere insider weet. dat het vooral bij de brandweer uiterst moeilijk is zoiets door te geven zon der te worden gesnapt. EL N iet-ingezamelde kleding „Voorlopig blijkt de hoeveelheid kleding, die voor de noodgebieden bijeen is gebracht, voldoende. Nu zullen er waarschijnlijk hier en daar nog wel pakken kleren liggen, evenals dat bij mij het geval is, die niet nodig zijn voor onze landge noten. Zou er nu niet iets voor te zeggen zijn om deze kleren te zen den aan de ontheemden in Duits land? Wij hopen, dat onze mensen na langer of korter tijd weer in hun eigen omgeving terug zullen keren, bij deze ellende is dat een lichtpunt. Voor de vluchtelingen in Duitsland is echter een oplossing uitgesloten, voor velen lijkt het oi er geen toekomst meer is. Zou den we niet goed doen deze men sen te helpen? Kunt u mij een adres geven waar ik de kleren kan laten bezorgen?" J. E. de Vr. (Naar aanleiding van dit schrij- ven stelden wij ons in verbinding met het Duitse consulaat te Rotter dam. Daar was men zeer dank baar voor dit idee, want de nood van de vluchtelingen uit Oost- Duitsland is enorm. Na overleg met het Duitse Rode Kruis deelde men ons mede, dat kleding en andere giften gaarne zullen worden ont vangen op het Consulaat van de Bondsrepubliek Duitsland, Goudse- singel 96. vanwaar de goederen zullen worden doorgezonden. Red.). Trams zonder achterlicht Als een burger in het donker rijdt op fiets of auto moet hij er zich van overtuigen, dat zijn ach terlicht brandt. Is dit niet het ge val. bijvoorbeeld doordat het licht defect is, dan helpen geen uit- vluchtjes maar kan hij vijf gulden aan Vadertje Staat betalen. Hoe veel geld heeft de staat dan wel niet tegoed van de R.E.T.? Elke avond rijden er trams zonder ach terlicht. Sommige trams hebben niet eens een achterlicht. Want dat zijn trams, die doorgaans met aan hangwagen rijden en dan is een achterlicht voor .de motorwagen overbodige luxe. Maar soms ge bruikt men deze motorwagens als enkele tram en dar rijden ze dus zonder achterlicht. Dit is niet op zijn plaats, te meer daar een grote gemeente-instelling het goede voor beeld moet geven voor de stad genoten. J. VAN NEUREN JR. (Desgevraagd deelde de directie van de RET ons mede: Inderdaad zijn enkele tramrijtuigen van de RET niet voorzien van een rood ..chterlicht. Het voeren van een rood achterlicht is echter voor de RET niet verplicht gesteld. Boven dien zijn alle tramrijtnigen steeds zo goed verlicht, dal het ook bij het ontbreken van een rood achter licht. niet zal voorkomen, dat zij in de duisternis niet zullen worden opgemerkt. Red..).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5