JA FM )DERMA KOORTS u Bij liet afscheid van Mej. Daniels als directrice van de Leeszaal NEC staat voor een zeer lastige opgave Ja lilt fust jowuviajll van cU Stad. c~/t 2 de GELDERLANDER VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 DAGBLAD VOOR NIJMEGEN VERRADERLIJKE GLADHEID In enkele uren tijds een groot aantal verkeersongelukken Na een zeer vochtige dag met sneeuw en regen begon het gistermiddag omstreeks vier uur plotseling te vriezen. Zodra de eerste aanwijzingen hiervoor bleken, rukte de gemeente- reiniging met al het beschikbare personeel uit, maar de vorst werkte zo verraderlijk, dat het eigenlijk een onbegonnen karwei was zelfs de meest bedreigde plaatsen „onder handen" te nemen. Omstreeks half vijf was de gemeente-reiniging in volle actie en dat het geen overbodige luxe was, blijkt wel uit het feit, dat tot gisteravond ongeveer acht uur niet minder dan 10.000 kg. zout was gestrooid. De plotselinge gladheid bracht ook voor de verkeerspolitie het nodige werk aan de winkel. Tussen vier uur en half zes gebeurde er namelijk een groot aantal aanrijdingen, veelal tengevolge van slippen. Behalve één geval, waarbij een wielrijder een been brak en naar het Canisius-Ziekenhuis moest worden vervoerd, beperkten alle ongelukken zich tot materiële schade, welke soms zeer beduidend was. Toen de chauffeur van een vrachtauto, rijdende op de Ha- tertseweg, wilde afremmen om geen aanrijding te veroorzaken met de bij de halte ter hoogte van de Sint Annastraat staande trolleybus, gleed de auto naar links en reed een wielrijder aan met het reeds bekende gevolg. Op de hoek ZiekerstraatVan Broeckhuysenstraat kwam een bus van de stadsdienst en een bestelauto van de P.T.T. met el kaar in botsing. De auto's reden niet hard, maar gleden naar el kaar toe en een botsing bleek onvermijdelijk. Op de Groene- straat tussen Marterstraat en de R. K. Kerk reden een personen auto en een vrachtauto achter elkaar. De vrachtauto stopte, de bestuurder van de personenauto remde, maar door de gladheid gleed de auto tegen de vracht auto op. Toen kwamen er twee militaire vrachtauto's, waarvan de eerste tegen de personenauto botste en de tweede militaire auto botste weer tegen de eerste aan. Na het voorlopige onder zoek van de verkeerspolitie, nam de militaire politie de zaak over. Op de Graafseweg slipte een per sonenauto, welke in een tuin tot stilstand kwam, nadat het tuin hek was vernield. Op de Waalbrug deed zich ook een eigenaardige slippartij voor, NOG 300 T Het Gewestelijk Arbeidsbureau moet Maandag 300 arbeiders le veren, die in de getroffen ge bieden worden tewerk gesteld. De animo schijnt niet zo heel erg groot te zijn, m3ar als men ooit de gelegenheid heeft gehad de getroffenen daadwerkelijk te helpen, dan is dit thans wel het geval. Iloe sneller de dijken dicht zijn, des te eerder kunnert de getroffenen weer naar hun haardsteden terug keren. Aanmelding uiterlijk Zater dagmorgen tien uur aan het Gew. Arbeidsbureau, Ridderstraat 25. Ook de arbeiders buiten Nijme gen moeten zich vóór genoemd tijdstip melden. Het is noodza kelijk, dat men over schop en laarzen beschikt. De arbeiders worden in Mid delburg tewerk gesteld. (Advertentie) zuiver nadat de bestuurders van een vrachtauto en een personenauto eerst een aanrijding hadden voorkomen. Een achteropkomen de tweede vrachtauto reed echter tegen een uit de tegenoverge stelde richting, komende perso nenauto op. Andere verkeersongelukken hadden plaats op de kruisingen DoddendaalParkweg, Sint An nastraatHatertseweg, Floraweg Koninginnelaan, Groesbeekse- weg—Gyotstraat, St. Annastraat, Canisiussingel-Hertogstraat, Berg en DalsewegStraalmanstraat Gelukkig allen zonder persoon lijke ongelukken. Men kan echter bij de gladheid niet voorzichtig genoeg zijn. Kleine oorzaken kunnen immers grote gevolgen hebben! li m U dam f HEDEN De Vereeniging: 4e Volksconcert Het Gelders Orkest, 8 uur. Centrum: Geen medailles voor spionnen 2.30, 7 en 9.15 uur; KFC 18 jaar Cl. Scala: De straat, 2.30, 7 en 9 uur; KFC Geestelijk volwassenen C III. Asta: De vlucht van kapitein Blood, 2.30, 7 en 9 uur; KFC 14 jaar. Raadhuis: Tentoonstelling Op bouw, geopend van 8.3f)12.30, 2—5.30 uur. Vrije toegang. Gem. Museum: Mariënburg 26, geopend van 105 uur. Rijksmuseum Kam. geopend van 104 uur. H. Landstichting: (gem. Groes- beek). Bij voldoende belang stelling rondgangen onder des kundige leiding. ZATERDAG 14 FEBRUARI De Vereeniging: Tranen over Jo hannesburg, 2.30, 7 en 9.30 uur; KFC 14 jaar. Corso: A. en C. in Alaska, 8 uur; KFC alle leeftijden. Overige bioscopen, Gemeentemu seum Kam, Tentoonstelling Raadhuis en H. Landstichting: als op Vrijdag. Waaggebouw: Tentoonstelling Schilders ter zee, geopend 7-9 uur. APOTHEKEN Zondags-, nacht- en avonddienst uitsluitend voor recepten Blommestein-Bijleveld, Keifkens- bos 4. Höweler-Smit, St. Annastraat 41. Vandaag legt Mej. M. Daniels haar functie als Directrice van de O.L.B. hier ter stede neer. Reeds gemaakte plannen om haar vrienden en kennissen in de gelegenheid te stellen een blijk van hun belangstelling te geven konden niet doorgaan wegens het haar onlangs overkomen ongeval, waarvan zij nog niet hersteld is. Het zou echter wel zeer onjuist zijn daarom dit afscheid geheel onge merkt te doen voorbijgaan. Indien er ooit reden is voor een waarderend woord bij een afscheid, clan -geldt dit zeker in de eerste plaats ten opzichte van Mej. Daniëls. De O.L.B. te Nijmegen is toch vanaf het eerste begin bij de oprichting tot de tegenwoordige omvang voor het grootste deel haar werk en ais niet de algehele vernietiging in de bezettings periode en de moeilijke financiële omstandigheden daarna een belangrijke terugslag hadden gegeven, zou het resultaat nog geheel anders zijn geweest. 954 het gironummer van het Comité IFaters- nood 1953 Nijmegen TEGEN VOLEWUCKERS IN DE GOFFERT Het voetbalprogramma zal als de weersomstandigheden het toelaten worden hervat met een vrij groot zijnde inhaalprogram ma. Voor NEC staat op het programma een wedstrijd tegen Volewijckers uit Amsterdam. Op papier loopt de sterkte van de beide elftallen weinig uiteen en daar zowel NEC als de over- IJ'ers de punten zeer goed ge bruiken kunnen zal de strijd on getwijfeld zeer spannend worden, waarhij beide partijen winst kansen hebben. De NEC-voorhoede zal echter het spel meer open moeten hou den om scoringskansen te krijgen. Gebeurt dit, dan is de mogelijk- zuiver wol ij 3D v. 4 jaar U» Verkrijgbaar tot 14 jaar, met kleine stijging per maat Iedere huisvrouw weet, dat dit die fijne blouses zijn, die de jongens zo lekker lang kunnen doordragen. Wij zijn blij dat wij ze U weer kunnen aanbieden, maar wees er vlug bij bkMÏsênbubgjbi BROERSTRAAT - NIJMEGEN heid niet uitgesloten, dat de groen-roden door een kleine over winning de punten in Nijmegen houden. NEC komt in het Goffertstadion als volgt uit: Doel: Jansen. Achter: Roes en Cuyten. Midden: v. Spierenburg, de Winther en Wiskamp. Voor: Hendriks, Bosch, Ringe- lenstein, Roos en Meijers. Aanvang half drie. Het bestuur van NEC beeft besloten een deel van de recette af te staan aan het Rampenfonds. m moe, huiverig Militaire begrafenis Sergt. Vlieger Sanders De begrafenis van de 23-jarige Nijmeegse sergeant vlieger H. Th. H. J. Sanders, die j.l. Woensdag nabij het vliegveld Güterslon in Duitsland met zijn Thunderjet is verongelukt, zal a.s. Maandag te Nijmegen met militaire eer plaats hebben. Het stoffelijk overschot is thans opgebaard op de vliegbasis Vol- kel. Het militaire ere-escorte zal bestaan uit de Luchtmacht kapel, de drumband en personeel van de vliegbasis Volkel. Het gaat best met de „snertbeweging" De snertzaak ten behoeve van het Watersnoodcomité voor Nij megen staat er goed voor. Het comité is uiterst tevreden over de eerste reacties en het enthou siasme die voor deze snertzaak tot uiting komt. De officieren, onderofficieren, soldaten en burgerpersoneel van het Commando Luchtvaarttroe pen hebben al gezorgd dat de soep niet zal aanbranden door alvast een bedrag bijeen te za melen van bijna duizend gulden. In de Nijmeegse bioscopen waar gesproken reclame wordt gege ven zal de stem van Majoor Biesma met een kort praatje de eetlust van de Nijmegenaren op wekken. Een legertje militaire propa gandisten is reeds op pad om de bestellingen op te nemen en het is gebleken dat zij op een groot aantal klanten kunnen rekenen. Verschillende stands in de stad waar anders patates frites of warme worstjes verkrijgbaar zijn hebben op de snertdagen hun kraam ter beschikking gesteld van het comité. De Nijmeegse groentewinkeliers hebben toege zegd dat de benodigde soep groente centraal zal worden ge leverd, terwijl ook de Nijmeegse slagers een behoorlijke gratis kluif zullen afstaan. Het „snertcomité" doet nog een beroep op de hotelbedrjjven, fabrieken, cantines, internaten, enz. om tijdig hun bestellingen en wensen op te geven op het telefoonnummer van de militaire centraalpost Nijmegen 23943» toestel 2 of 16. Mouwen omhoog, ons land moet droog! Onder dit motto komen gidsen en verkenners morgen graag de huisvrouwen helpen, ook als babysitters; worden door verkenners ge maakte herinneringstegels ver kocht; exploiteren verkenners mor genmiddag de rijwielstalling in de Tweede Walstraat 108, hen door de heer Roelfsma ter be schikking gesteld; alles ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een "AKKERTJEVJZ In korte tijd voelt U zich weer Iit/7z£ AKKERTJES'j lielpen direct -Jf"-! Gevonden voorwerpen Onderstaande gevonden voor werpen zijn voor rechthebbend, n aan de daarachter vermelde adressen terug te bekomen. Bij het afhalen hiervan gelieve men aan het Hoofdbureau van Politie, Molenstraat 41, kamer 39. kennis te geven. Rechter zwart kinderschoentje, Groesbeeksedwarsweg 176; fiets pomp. Heijdenrijckstr. 21; grijze ballpoint, gasfabriek alhier; ge bloemde hoofddoek, Hatertseweg 602; steeksleutel, Pompweg 12, Ubbergen; rood-zwart gevlamde vulpen, Dasstraat 9; zwarte glacé dameshandschoen Groesbeekse dwarsweg 179; zwarte krulharige hond, SI. Jacobslaan 309; doublé schakelarmband, Groesbeekseweg 213; monogramring, Geraniumstr. 28; schop, Hazenkampseweg 156: zwart-grijs geruite parapluië. Ub- bergseveldweg 117: muntbiljet, Hatertseveldweg 318, 2x bellen; een groen zijden shawl, Hatert seveldweg 121; zwart-wit ge vlekte jachthond (reu); Leeuw- str. 60; herenhoed, Rijnstr. 78; zwarte vulpen „Pelikan", Verdi- str. 15; bruine zeildoeken dub bele fietstas, Wagenaarstr. 23: stuk lood van plm. 9 kg.; Vrede- str. 16; muntbiljet, Graafseweg 189; zwarte rozenkrans. Oude Haven 19: bruine alpinomuts, Corduwenerstraat 55: step op luchtbanden, Groenestraat 242; bos touw, Bremstr. 167; rechter bruine herenhandschoen, Franse- str. 45; bril, Graafseweg 137; hond, boxer, teef, Duindoornstr. 36; zwarte hond, St. Jacobslaan 309; bril, goudkleurig montuur, Oranjesingel 34; paar bruine ge voerde glacé dameshandschoenen, Rembrandtstr. 27; hond, Ierse setter, kastanjebruin, Guyotstr. 5. Tevens zijn voor rechthebben den aan het Hoofdbureau van Po litie, Molenstraat 41, kamer 39, van 2 tot 4 uur, op alle werkda gen, de navolgende gevonden voorwerpen terug te bekomen: Bestelmand; blauwe kinder muts: fietspomp; bruin gestreepte wollen muts; grijze militaire muts; vermoedelijk gouden zegel ring; schroevendraaier; bruine stoffen étui, inh. 2 busabonne menten; "blauw jongenspetje; rode kinderpantoffel; ledige bruine portemonnaie; een paar gestreep te kinderwanten: een wollen kin kersjaal; paar kousen; een bruine sjaal; een grijs jongenspetje; een autospiegel; een rood gevlamde vulpen. Juffr. Daniëls was reeds vóór de opening op 30 Oct. 1916 aan de O.L.B. verbonden en werd wegens haar grote bekwaamheid reeds kort daarna met de alge hele leiding belast en tot direc trice benoemd. Al hetgeen in de loop der jaren is tot stand ge bracht is in hoofdzaak aan haar initiatief en werkkracht te danken. Werd met de opening der leeszaal begonnen, reeds spoedig volgden in Febr. 1917 de rond zending der eerste portefeuilles en in November 1917 de in ge- bruikname der uitleenbiblio theek. In 1919 werd een eigen binderij ingericht en in Maart 1920 volgde de uitgave van een romancatalogus. In de jaren 1921, 1922 en 1923 werden de eerste correspondentschappen geopend in Druten, Zutphen en 's-Heerenbcrg, in 1925 in Mil- lingen. terwijl later nog die in Weurt en Beuningen volgden. In Nov. 1924 werd de jeugdboekerij in gebruik genomen. Deze eerste opzet was tot stand gekomajBLin de Oranjesingel nabij ci^Plrksteestraat. Door al deze initiatieven was een groot gebrek aan ruimte ontstaan zo dat omgezien moest worden naar een andere behuizing. Deze werd in 1931 gevonden door samenwerking met de Raad van Arbeid, die het oude hotel Kei zer Karei aan het Keizer Karel- lein verbouwde en de vleugel aan de v. Schaeck Mathonsingel- geschikt maakte voor de O.L.B. Wie het leeszaalgebouw aan de v. Schaeck-Mathonsingel heeft gekend zal moeten toegeven, dat dit inderdaad wat de inrichting betreft tot de beste van het land behoorde. Mej. Daniëls heeft hier haar grote deskundigheid kunnen uitvieren. Er was ruimte aanwezig om naast de directe werkzaamheden voor de O.L.B. ook een algemeen cultureel cen trum te vormen voor de gemeen te Nijmegen en Omstreken, waarmede trouwens aan de Oranjesingel reeds begonnen was. Dit kan het beste blijken uit het grote aantal tentoonstellingen, welke in de loop der jaren op veelzijdig cultureel gebied in de leeszaal zijn gehouden. Ook schonk juffr. Daniëls haar aan dacht aan het houden van voor drachten, .de eerste plaats voor do oyHb^ende jeugd, die haar bliTTTefï belangstelling had, voor vrouwelijke leden en vertelmiddagen voor kinderen. Reeds spoedig na de opening van het nieuwe gebouw werd ook aan decentralisatie gewerkt door oprichting van filialen aan Voorstaslaan en Willemsweg en van parochieafdelingen. Toen kwam de ellende der be- bezetting. Het begon met de verwijdering van het jodenbord- je, welke euveldaad tot sluiting van de leeszaal voerde. Toch zag juffr. Daniëls nog kans vele kostbare werken tijdig in veilig heid te brengen. In September 1944 ging het gebouw van de O.L.B. met de gehele inventaris aan boeken en meubilair door oorlogsgeweld te niet. Doch de energie van Mej. Daniëls was on gebroken en al hadden al haar vroegere assistenten intussen een andere werkkring gevonden, toch wist zij het daarheen te leiden dat in 1945 een heropening van de O.L.B. kon plaats hebben in 't pand Oldenbarneveltstr. 6. Wat sedertdien is gepresteerd ligt nog vers in het geheugen, zo dat daarbij niet lang behoeft te worden stilgestaan. Dat de ter beschikking staande ruimten spoedig te klein zouden zijn was wel te verwachten en het was een uitkomst, dat het perceel Nassausingel 4 kon worden ver kregen en door verbouwing voor het nieuwe doel geschikt ge maakt. Dit was de derde verhui zing onder leiding van juffr. Daniëls. Sedert kort is boven dien in het achtergebouw geves tigd de Katholieke Centrale voor Lectuurvoorziening in Gel derland wier beslissing tot sa menwerking met O.L.Bi mede is beïnvloed door de overweging, dat zodoende geprofiteerd kon worden van de steun en de avie- zen van Mej. Daniëls. Dit is zeer begrijpelijk, want zij is niet al leen voor de lectuurvoorziening in Nijmegen en Omgeving steeds de stuwende kracht geweest, maar heeft ook landelijk haar sporen verdiend Reeds vele ja ren is zij bestuurslid van de Centrale Vereniging voor Open bare Leeszalen en Bibliotheken. Ook heeft zij als lid van de Com missie voor de Opleidingscursus sen haar krachten gegeven voor de organisatie van de opleiding van leeszaalassistenten terwijl zij ook aan de opleiding zelf steeds actief heeft deelgenomen. Aan haar is het te danken dat een der vier landelijke cursus sen te Nijmegen werd gevestigd en tot heden daar kon blijven gehandhaafd niettegenstaande al de moeilijkheden in de na-oor- logse periode. Terugkerend tot de O.L.B. te Nijmegen dient nog gewezen te worden op de zo bloeiende jeugd leeszaal, waaraan juffr. Daniëls haar hart heeft verpand. De wijze waarop deze leeszaal is ingericht is bekend als een model-opzet, welke vele bezoekers trekt uit het gehele land ook onder de des kundigen. Het is niet alleen haar bedoeling de kinderen enige prettige uren te bezorgen door een opvoedende bezigheid en de ouders tijdelijk van de zorg te ontlasten maar ook om kinderen reeds vroeg de weg naar de leeszaal te leren, zodat zij ook op rijpere leeftijd dit belangrijke ontwikkelingsinstituut zullen blijven waarderen. De muziekbibliotheek, welke eveneens door de oorlog verlo ren ging heeft juffr. Daniëls, in samenwerking met deskundigen op muziekgebied, reeds zover weder opgebouwd, dat de her opening niet lang meer op zich zal laten wachten. Het 25-jarig jubileum van juffr. Daniëls viel in 1941 in de bezettingstijd en werd daarom alleen in de kring van het be stuur op bescheiden wijze ge vierd. Gaarne had het bestuur haar in de gelegenheid gesteld In haar functie haar 40-j. jubi leum te vieren, maar zij was on wrikbaar in haar overtuiging, dat zij voor een jongere kracht plaats moest maken. Daarom past het te meer, dat bij haar vertrek even het Jicht wordt ge worpen op de grote verdienste welke zij zich voor de O.L.B. te Nijmegen en voor de lectuur voorziening in Nederland heeft verworven. Het bestuur van de O.L.B. hoopt, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid van haar rust zal mogen genieten. C. L. PHILIPS, Voorzitter. DAMCOMPETITIE K. N. D. B. HOOFDKLASSE AFDELING GELDERLAND Van de drie vastgestelde wed strijden is er in verband met de nationale ramp vorige week slechts een wedstrijd gespeeld. Onder-Ons, Opheusden ontving DVS, Dieren en verloor met het k'einst mogelijke verschil 911. DVS heeft nu 12 nunten even als RKHVV en VAD. De Arn hemmers hebben echter 1 wed strijd mind r gespeeld en zullen wel zorgen volgende week in Oosterbeek de volle buit binnen te halen. Ook ADC-Vrienden- kring moet nog gespeld worden. De stand is als volgt: VAD, Arnhem 7 6 0 1 12 82-58 RKDVH, Huissen 8 6 0 2 12 90-70 DVS, Dieren 8 6 0 2 12 89-71 AE"?, Aalten 7 4 1 2 9 75-65 WSDV, Wag. 8 3 1 4 7 81-79 riendenkring, VANDAAG EN MORGEN Vele honderden collec- trices en collectanten zijn vanavond en morgen in de weer om een zo groot mo gelijk bedrag bij de huis- aan-huis collecte voor het Rampenfonds bijeen te ga ren. Morgen, Zaterdagmid dag, zal tevens een straat collecte worden gehouden. Een ieder zal thans in de gelegenheid zijn nog een offertje te brengen voor de slachtoffers van de waters nood. De eerste collecte was spontaan georganiseerd, met alle organisatorische fouten daaraan verbonden. Nu is alles goed voorbereid en honderden vrijwilligers ver leenden hieraan hun mede werking: de blokhoofden en hun plaatsvervangers, de le den van de Blauwe Schuit, Vrouwelijke Vrijwilligers en vele anderen. Hun werk moge rijkelijk beloond worden! Nijmegen DEV, O'beek Onder-Ons, Opheusden 7 3 13 7 12 4 5 75-65 4 60-80 8 2 0 6 4 74-86 Bennekom 8 0 1 7 1 54-106 2 winstpunten in mindering. Massale botsing nabij de Steeg DEN HAAG, 13 Febr. Een geweldige stagnatie ontstond op de Rijksweg nabij de Massenweg nabij de Steeg, toen een bestel wagen van af de Steeg links af moest. Door het gladde wegdek slipte de wagen, waardoor ver schillende wagens die volgden, tegen elkaar botsten. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de materiële schade was zeer groot. Aardbeving in Perzië TEHERAN, 12 Febr. (AFP) Bij Toeroet, een plaats In Perzië, heeft zich een aardbeving voor gedaan, die de gehele plaats ver woest heeft. De schattingen van het aantal doden variëren van 500 tot 1500. (Advertentie) het geneest vluccer EN BETER wanneet Gil ti Akker s Kloosterbalsem op doei Deze heerlijke, zuiverende wondbaisem reinigt en geneest wonden van allerlei aard. (speciaal ook brand wonden). voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook als wriifmtddel bij rheumatiek, spierpijn en lendenpijn wordt Akkefs Kloostcrbalsem al dóe geslachten lang geprezen mei de wooideo .Geen goud zo goed A Rijdende postkantoren voor verkoop watersnoodzegel 's GRAVENHAGE, 13 Febr. Op 10 Febr. j.l. zijn het autopost kantoor van de PTT en een, als postkantoor ingerichte, NS-bus hun tocht door Nederland begon nen ter bevordering van de ver koop der watersnoodzegel. Het PTT-kantoor doet 25 Febr. Nij megen aan. De route van de NS-bus is o.a.: 17 Febr. Arnhem, 18 Febr. Wa- geningen, 19 Febr. Ede, 20 Febr. Apeldoorn. 21 Febr. Deventer, 23 Febr. Zutphen, 24 Febr. Winters wijk. (Advertentie) U behoeft niet bang te zijn voor een Griep-epidemie Gebruik bij kleine hoeveelheden doch regelmatig cognac Voorkomen is beter dan genezen DE ARMENWET 's GRAVENHAGE, 13 Febr. De minister van Maatschappe lijk Werk acht de Armenwe 1912 in meerdere oprichten ver? ouderd. Met grote belangstel^ ling ziet hij dan ook het rappor? van de Staatscommissie vervani ging Armenwet tegemoet. D minister stelt zich voor ernstig: te overwegen of op korte termijn tot de indiening van het ont werp Inzake wijziging van d Armenwet met betrekking tc de betaling yan verpleegko: van armlastigen, kan word overgegaan. De minister stemt in met leden, die de redactie zodair veranderd willen zien, dat h woord -armen" wordt verm: den. Vooralsnog lijkt het he echter enigermate hezwaarli het woord „armen" overal vermijden. (Advertentie) een omwenteling O in de Radiowereld PHILIPS - met ,.F.M." INDERDAAD, de „F.M." RADIOMETHODE heeft als direct resultaat een verbijsterende geluids-verbetering en een absoluut' ongestoorde ontvangst TELEFUNKEN - FRIDOR - SIEMENS - ERRES met „F.M." met „F.M." metJF.M." met „F.M." RADIO VIJFTIGSCHILD v. BROECKHUYSENSTRAAT 20 Nijmeegse kunstenaars en de ramp ^%^opvahI?t De werken van de Nijmeegse kunstenaars, een jS' dertigtal in totaal, welke geheel belangeloos Safer f^Twoofgt- worden beschikbaar gesteld voor de verloting, tegenheid echter aan- zullen vanaf morgen in de gangen en zalen van vaardbaar. I De Vereeniging te zien zijn. De avond van de Nijmeegse toonkunstenaars, waarvan de op brengst eveneens naar het Rampenfonds gaat, Maatschappelijk werk wordt Maandagavond in De Vereeniging* ge- voor studenten, geven. De directie stelt hiervoor de zaal gratis ter beschikking. Aan de kassa's van de bioscopen Het ligt in de bedoeling kan men de loten kopen voor de verloting van ^at maatschappelijk de werken der Nijmeegse kunstenaars. In De wer.^ *en behoeve van Vereeniging is de voorverkoop van kaarten voor de avond van de Nijmeegse toonkunstenaars. Aan de kassa van De Vereeniging kan men eveneens de loten verkrijgen. (Advertentie) f) SPECIAAL VOOR 0E HANDEN 'i ft Prijzen sterk verleegdl Grote tube thans 95 et. studenten zal worden* verricht door een sector vande eigen bureau's voor studentenbelangen van de betreffende uni versitaire gemeenschap pen. Teneinde de aan- Aanbesteding. sion van Joh. S. Bach. «au- u-. ian ?aurich"=r verzorgt pak' van dit maatschap- Door architect G. B. oeze lezingen, welke ge- pelijk werk en de aan- Treur alhier werd giste- illustreerd werden met stelling van een so ren aanbesteed het te gramofoonplaten, opge- daal vertrouwensper- herbouwen winkelpand nomen op Palm- Zondag soon (j00r cje universi- met bovenwoning aan 1933, in het concertge- taire gemeenschappen te de Broerstraat 26. Er bouw te Amsterdam. De stimuleren en mede waren 16 inschrijvingen, helft van de opbrengst moeeliik tp maken is waarvan hoogste was J. van deze lezingen, spe- gerekend op een aan- Arts, Nijmegen voor c.aal bedoeld voor scho- vullend subsidie ten be- len internaten en ver- drage van f 40.000 in to- enigmgen, wordt afge- taal. staan aan het Nationaal Rampenfonds. f 53.300 en laagste R. Jansen te Nijmegen voor f 46.635. Cabaretavond PTT-Kin- derfonds. De cabaretavond ten bate van het Kinder fonds van de PTT, vast gesteld op Zaterdag 14 Februari, gaat i.v.m. de omstandigheden njet door. Verzocht wordt de kaartjes in te leveren bij de verkopers. Diefstal. Een 40-jarig Utrechte naar werd aangehouden verdacht van diefstal van f 85 uit een garage. Van een terrein aan de Weurtseweg werd ca. 650 kg. oud ijzer ont vreemd. Verdacht van diefstal van lood te Ermelo ge pleegd, werd een 41- jarige Nijmegenaar aan gehouden. Aangifte werd gedaan van diefstal van een rij wiel. Werd aangifte gedaan van diefstal van een herenpolshorloge ont vreemd uit een inrich ting aan de van Beet- hovenstraat. Toekenning dingen. onderschei- Bridge-drive. Aan de sergeant der le De in Pays Bas gehou- klasse H. Leliveld van den bridgedrive zonder het Commando Lucht- prijzen heeft voor het vaarttroepen is toege- Rampenfonds f351,45 kend de zilveren me- opgebracht, daille voor 24 jaar trou we militaire dienst. Aan Reünisten Universiteit, de sergeant majoor in structeur P. van der Op Aswoensdag zal de Scheer eveneens van het bijeenkomst van de Nij- Commando LVT en de meegse reünisten, die sergeant J. S. Smeeman gewoonlijk op de derde van het Garnizoensdeta- Woensdag van de maand chement Nijmegen is wordt gehouden in Café toegekend de bronzen Restaurant „Métropole", medaille voor 12 jaar niet doorgaan, trouwe militaire dienst. De plechtige uitreiking van deze onderscheidin- Kamp Tollensstraat, gen zal plaats hebben voor het front van de Minister Van Thiel, de troep op Vrijdag 27 Fe- minister van Maat- bruari a.s. 's morgens te schappelijk werk, deelt elf uur. Lezingen over Mat- thaüs-Passion. Het R.K. Kerkzang In stituut „Maria Koor" in zijn heden verschenen memorie van antwoord aan de Tweede Kamer mede, dat het kamp aan de Tollensstraat te Nijmegen niet aan de eisen voldoet, welke ge steld behoren te worden organiseert in de eerste aan permanente gezins helft van Maart lezingen bewoning. Voor tijde- over de Matthaüs-Pas- lijke buisvesting van ge- 'n Halve eeuw geleden Uit DE GELDERLANDER van 13 Febr. 1903: L. A. MOLL De heer L. A. Moll, eigenaar van het gun stig bekende rijwielmagazijn met daaraan verbonden herstel-inrichting aan de Van Welderenstraat, heeft zich genoopt gezien zijn zaak te vergrooten door aantrekking van een aangrenzend pand, dat door den aannemer, den heer Haspels, keurig tot zijn oogmerk is verbouwd. Het is nu een smaakvol magazijn, waar de rijke keuze van uitgezochte machines met het glimmende nikkel op het voordeeligst uitkomen tegen de zachtgroene wandbeklee- ding. In het magazijn bewonderden wij de mooiste specimens van Number, Cleveland, F.N., Fongers, Wander, Raleigh enz. Wij ge loven dat weinige rijwielmagazijnen een zoo ruime keuze van de beste fabrikaten aanbie den. Een andere afdeeling van 't magazijn is geheel gewijd aan de automobielen. Wij zagen er de vermaarde zelfrijtuigen van Peugeot, Darrack en andere van de gunstigst bekende fabrikaten. ADVERTENTIE: RIJWIELENMOTORCYCLES, AUTOMOBIELEN L. A. MOLL BonJsrijwielherst'eller - Van Welderenstraat EMAILLEEREN VERNIKKELEN J

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2