13 ÏÏZj AFWEZIG Verkoudheid 1 A ZONDAGDIENST DOKTOREN Ridderkerk, Slikkerveer, Bolnes A.s. Zondag wordt dc praktijk waargenomen door Dr. J. H. de Waal Malefyt, Telefoon 807 De apotheek is op Zondag, behoudens voor spoedgevallen, alleen geopend van 11-12 uur 's morgens en van 4-5 uur 's middags. ZONDAGDIENST DOKTOREN H. L AMBACHT A.s. Zondag wordt de praktijk waargenomen door Dr. Rodenhuis. W. DE WIJN - ARTS is AFWEZIG van 14-22 Februari a.s. (Zaterdag [14 en 22 Febr. geen spreekuur). De praktijk wordt waargenomen door B. Tuinier, Arts - Telef. 498 Deze houdt, ten huize van Dr. de Wijn, uitsluitend spreekuur Maandag en Vrijdag van 7-8 uur n.m. Alleen voor spoedeisende ge vallen kan men de spreekuren ten huize van Dr. Tuinier bezoeken. Dr. H. A. van Zwijndregt HUIDARTS DORDRECHT VAN 17 tra 21 FEBRUARI Plaatselijk Nieuws H. I. AMBACHT Collecte, Nationaal Rampenfonds In deze gemeente is ook een comité gevormd dat zich onder meer ten doel stelt een lyst- collecte te organiseren ten bate van het Natio naal Rampenfonds. Dit comité waarvan de burgemeester het voorzitterschap bekleed, be staat uit de volgende personen Joh. C. Stans, Veerweg 26, Vicevoorzitter; C. den Uil, Raad huisplein 8, secretaris-penningmeester; W. J. Kramer, Veersedyk 25a; Mevr. Stehouwer- Verbeek, Kerkstraat 2; C. v. d. Ven, Onder- dijkse Rijweg 252 f; Adr. Visser. Onderdykse Rijweg 150; A. de Waard, Guldenweg 18. De collecte zal worden gehouden op Vrijdag 13 en Zaterdag 14 Februari 1953. Een aanbe veling voor deze collecte is, gezien het doel daarvan, geheel overbodig. Zoals bekend, werd door een ander comité reeds dadelijk na de ramp een inzameling ge houden met het doel de opbrengst te bestem men voor de getroffenen uit de eigen gemeen te. Of en zo ja, voor welk gedeelte de opbrengst van de reeds gehouden collecte, in verband met van hogerhand te ontvangen instucties, moet worden afgedragen aan heü Nationaal Rampenfonds, moet worden afgewacht. Vast staat echter, dat de opbrengst van de Vrijdag en Zaterdag a.s. te houden collecte uitsluitend bestemd is voor het Nationaal Rampenfonds. VOLKSWAGEN Tessel- Telefoon HOOFDAGENT schadestr 7200 Dor- I drecht Bij geen gehoor 8686 Gerei. Gemeente Kerkstraat. De collecte in de kerkdienst van Zondag bracht in deze gemeente op de somma van 1317.—. Brand. Gistel-morgen brak brand uit in de keuken van de heer Versluis aan de Onderdijkse Rij weg, hetgeen werd veroorzaakt door het om vallen van een kookstel. Men was de brand spoedig meester, doch de keuken brandde van binnen geheel uit. In de sloot. Het 6 jarig dochtertje van A. v. d. P. reed gisteren per fiets door de Kerkstraat. Ter hoogte van de villa van Mevr. v. d. G. raakte zij de macht over haar stuur kwyt en kwam van de hoge kant kopje onder in de sloot te recht. Spoedig toegesnelde hulp kon haar op het droge brengen, waarbij bleek dat zy slechts een lichte hoofdwond had opgelopen, en natuurlijk een flink nat pak. Rampenfonds. De gehouden collecte in de Oud Geref. Ge meente bracht de mooie som op van 5500. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde de heer N. C. Korevaar voor het inge nieurs-examen werktuigkunde. RIDDERKERK ATTENTIE Inwoners der gemeente Ridderkerk die tijde lijk zijn geëvacueerd en inmiddels in hun wo ningen zyn teruggekeerd worden verzocht hier van kennis te geven ter gemeente-secretarie. De Poort. Sedert 31 Jan. 1948 heeft de V.C.J.C. afd. Ridderkerk haar clubhuis aan de Ben. Rijweg no. 84 te Slikkerveer. Dit gebouw, dat een tijdlang de drukkery van dhr. v. Gent herbergde, werd door de nieuwe eigenaar dhr. Ravestijn in 1947 wel willend aan de V.C.J.C. in gebruik gegeven. Sindsdien gingen heel wat jongeren door de Poort en versleten er de vloeren. Op de duur werd restauratie van het oude gebouw drin gend nodig. Onder leiding van dhr. Baart werd een plan opgezet dat door de firma A. v. d. Gijp en Zn. op keurige wijze werd uitgevoerd. De V.C.J.C. kan dank zij de medewerking van dhr. Ravesteyn, de financiële last op eigen schouders nemen. Zorikwamen jonge mensen onder verantwoorde leiding tot een goed re sultaat dat op 31 Jan. j.l. aan belangstellenden en genodigden werd getoond en aan de gehele V.C.J.C. in gebruik gegeven. Daarmee hebben meer dan 100 jongeren in deze gemeente een tnige weken geleden brach ten wij nu eens géén aan bieding Nylons maar één van linksgeweven kousen voor al die huismoeders, die in hun dagelijkse bezigheden toch geen Nylons dragen, maar in hun werk kousen nodig heb ben, die een stootje kunnen velen De belangstelling was zo groot, dat wij onmogelijk aan alle aanvragen konden vol doen en daar wij bij elke aanbieding voorop stellen, dat al onze klanten ervan moeten profiteren wordt deze bijzondere aanbieding nog eenmaal herhaald. Linksgeweven dameskousen. 1200 paar Starker van 2.45 1100 paar Esda van 2.50 1000 paar Welker van 2.60 Bekende vooroorlogse mer ken, ragfijn in 48-51-54 en 57 gauge, de enige kous die 't wat fijnheid betreft tegen Nylons kan opnemen, maar een soliditeit, die van deze Bemberg zijden kousen over bekend i?. Zaterdagmor gen om 9 uur begint de vei koop van deze linksgeweven kousen, eerste keus, geheel geminderd (ope ning in boord) versterkte hiel en teen in 81/2-9-9,/2-10 en 10V2 in diverse modekleuren, alle drie soorten door elkaar per paar voor Posiorders onder rembours WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tal. 20180 mooi clubhuis gekregen De inrichting is niet alleen doelmatig maar ook gezellig. Door fris se kleuren, handige indeling en juiste verlich ting is het een ontmoetings-ruimte geworden waarin de jeugd zich op haar gemak kan voe len. Oude busbanken werden door clubleden gerepareerd, opgeknapt en verbouwd tot club huiszetels. Op de bovenverdieping bevindt zich naast enkele ruimten voor kleinere groepen, de knutselzolder. Beneden is er naast de grote zaal een lees- en praathoek en verder een han dig keukentje. Werkelijk een keurig geheel. De voorz. van de J.B. en de beheerscommissie kon dan ook met reden al diegenen die tot de restauratie meewerkten hartelijk danken. De H. L. wees er op dat waar steeds weer de kloof dreigt tussen ouderen en jongeren met de scherpe kanten van wederzijdse verwijten, er toch al tijd ook de mogelijkheid van samenwerking is waar jong en oud zich in Christus geroe pen weet. Als dan de ouderen bereid zyn om mee te denken, mee te helpen, zonder de jeugd de zaak uit de handen te nemen, dan is „De Poort" wat ze moet zijn, een opleidingsschip waarop men het varen leert over de levens zee, met Christus aan boord. De voorz. van de ver. v. Vryz. Hervormden sprak een op wekkend en vermanend woord en wees op de eerste C van V.C.J.C. Stel die centraal en weest trouw, zo sprak hy, zonder trouw, zon der geloof gaat het niet De penningmeester- esse van de beheercommissie vertelde in 't kort van de financiële gang van zaken en wekte de aanwezigen op, toch donateur te worden. Naast degenen die namens ander groepen hun gelukwensen brachten was er de vertegenw. van de V.C.J.C. afd. Alblasserdam die een geschenk meebracht onder couvert Zo was het voor de VCJC. een belangrijke dag. Het gemeentebestuur moest helaas kennis geven van verhindering. Verder heeft het aan belang stelling niet ontbroken. De toestand b(j N.V. v.h. Bakker Co. In vervolg op het bericht in ons blad van de vorige week, betreffende de afgelaste Contact avond van de Personeels-Vereniging der N.V. v.h. Bakker Co., alhier, kunnen wy nu nog mededelen dat deze vereniging een bedrag van 500.beschikbaar heeft gesteld aan het Nationaal Rampenfonds. Ondertussen zijn wij deze week een kjjkje op het bedryf van vorengenoemde N.V. wezen nemen en konden tot ons genoegen constateren dat men met vereende krachten bezig is de zaak weer zo spoedig mogelijk aan het draai en te krijgen. Reeds Dinsdag kon de afdeling Bramery beginnen met het poetsen van gegoten stuk ken, zodat reeds in de loop van deze week met afleveren een aanvang zal worden gemaakt. Begin volgende week zal men de afd. Machi nefabriek in bedryf kunnen stellen, terwijl bin nen heel afzienbare tijd ook de gieterij weer in bedrijf zal. komen. Deze optimistische geluiden zijn wel heel anders, dan de toestand zich oorspronkelijk liet aanzien; na de ramp stond het bedryf ruim 2 meter onder water (ca. 60 cm. hoger dan in 1916) en de algemene verwachting was dan ook dat alle afdelingen voor geruime tijd uitgeschakeld zouden zijn. Gelukkig zal dit niet het geval zijn, waardoor de bedrijfs-scha- de, dank zy de krachtige medewerking van alle werknemers, tot een minimum beperkt zal blijven. Wy wensen Directie en werknemers een voorspoedig volledig herstel toe. Chr. Huishoud- en Industrieschool, Koninginneweg 2 Aan de leerlingen en avondcursisten van bovengenoemde school wordt bekend gemaakt dat D.V. Maandag 16 Febr. alle lessen weer gewoon doorgaan. van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met Contactavond uitgesteld. De contact-avond voor de vrijwilligers van het S.W.G., welke was vastgesteld op Woens dag 18 Februari a.s. is door omstandigheden tot nadere datum uitgesteld. Doch David sterkte zich in den Here zyn God. Zondagmorgen vulde een grote schare de Singelkerk. Het klokgelui dat precies een week geleden gewaarschuwd had voor groot ge vaar, deed nu haar uitnodiging weer uitgaan om op te gaan tot Zyn dienst. En daaraan ga ven, zoals overal elders in onze gemeente, ve len gehoor. Ds. R. Bartlema bepaalde zijn gehoor by 1 Samuël 30 6c Doch David sterkte zich in den Here zyn God. Hij wees o.m. op de grote gevaren die oaze gemeente heeft doorstaan op 1 Februari doch ook de dankbaarheid, omdat geen slachtoffers te betreuren zyn. Deernis betoonde hij voor de treurende van hen, die elders in het geweld van stonn en water zijn omgekomen en riep verder op tot verootmoediging en inkeer tot God, Wiens weg soms gaat door grote wateren. Wij allen, aldus Ds. Bartlema, moeten ons sterken in de Here, ons afwenden van de we reld en Hem dienen zoals Hij ons gebiedt. Hier scheen ons 't water 't overstromen, Daar wei-den wij bedreigd door vuur Wat spreken dan de aloude Psalmen ook in de ze, onze tyd Deze kerkdienst werd o.m. bijgewoond door het volledige College van B. en W., alsmede door de ambtenaren. Het herstel der dijken. Ir. J. C. Remt is door de Pi-ovinciale Wa terstaat belast met het toezicht op de herstel werkzaamheden van de dijken tussen Rotter dam en Zwyndrecht. De Ned. Heide Mij. is Dinsdagmorgen be gonnen het 125 M brede gat in de dijk om de Crezéepolder te dichten. Woensdagmorgen vat te de Gront My. de herstelwerkzaamheden aan van de vei*woeste dijk in de Polder Het Zand. Polderautoriteiten zyn met de keus van Ir. Remt zeer in hun schik. Deze staat n.l. bekend als een zeer kundig man op het gebied van het herstel der dijken en de verwachtingen zyn hoog gespannen Steunt het Nationaal Rampenfonds door een geïllustreerde krant te kopen. Uitgave „Het Rotterdamsch Parool". Vele foto's uit het Rampgebied, voor 25 cent ten bate v.h. Rampenfonds. Verkrijgbaar bij. A. v. Wingerden, Kerkw. 6 T. de Jong Molendijk 107. ?l>ames! Vooral nu gHamea-Gelei voor Uw banden Na de ramp. Vorige week Zaterdag vond de eerste ver- strekking plaats van ingezamelde goederen aan gedupeerden. De uitreiking had een vlot verloop. Uit alles bleek wel dat de zaak goed was vooi'bereid. Waarschijnlijk zal binnen en kele dagen een 2e uitx-eiking plaats vinden. Maandagmiddag werd de centx-ifugaalpomp nabij de watei-toren in gebruik gesteld. Deze pomt 3000 M3 water per uur uit de polder Donkersloot. Bovendien vloeit veel water af door de ge graven sleuf. Het peil zakt hoewel niet, nadat vei-wacht. De grote val van regen en sneeuw doet er ook niet veel goed aan. Polder Het Zand is zo goed als dx-oog. De Crezéepolder is bijna droog. Aller oog is gericht op de val van het water. Voorbereidingen ter voorziening van het no dige voor de getroffenen worden getroffen. De Burgemeester heeft zich persoonlijk by enkele gezinnen op de hoogte gesteld, van de heersende nood. Ridderkerk in de watersnood 1953. De afgelopen weken hebben zich geken merkt door een stroom van gebeurtenissen. Deze werden samengebundeld tot een boeiend geheel. De drukkerij Coras. Broekzitter werd bereid gevonden zich te belasten met de uit gave van het geschrift, waarvan het batig saldo ten goede zal komen aan het Nationaal Rampenfonds. De prys van dit boekje, dat van een keuxig omslag zal worden voorzien en 64 pagina's be vat en verlucht zal worden door plm. 20 foto's uit onze eigen gemeente bedraagt 1.50. Deze uitgave zal binnen enkele dagen ver schijnen. Bestellingen kunnen worden gedaan b\j de bezorgers van het weekblad „De Combinatie" en by de Boekhandel. Daar de oplage beperkt is, gelieve U tijdig te bestellen. Hier ziet U de afdeling hex-enkleding, waar de heer Heynen de scepter voei'de. De heren Westra, P. Brouwei-, A. Monster op de vooi-grond. Op de achtergrond de heer Heynen geassisteerd door enkele dames. De schoenmakers hielden zich bij hun leest. Hier ziet U de hex-en A. P. Buis en A. v. d. Graaf met enige helpers bezig orde te scheppen. Mej. Clarie van Wingerden helpt Mevr. van Asperen bij de afdeling damesmantels. SLIKKERVEER Ned. Chr. Vrouwenbond. Op Vrydag 20 Februari a.s. hoopt de afde ling Ridderkerk en omstreken van deze bond, met alle vrouwenverenigingen de vrouwen wereldgebedsdag te houden op de bovenzaal van de Chr. School aan het Churchillplein. Aanvang 7.30 uur precies. De leiding zal berusten bij Mevr. Bartlema en Mevr. v. Lonkhuyzen. Alle vrouwen wor den opgewekt deze bijeenkomst bij te wonen. Een goed voorbeeld. Door de Hengelvereniging „Gusto" te Slik kerveer is een bedrag van 50.uit de ver enigingskas geschonken voor het Rampen fonds. Moge dit mooie voorbeeld van deze betrek kelijk kleine vereniging navolging vinden. Vereniging van Vrijzinnig Ned. Hervormden. Irenekerk. Zondag 15 Febr. 1953. om 10.15 uur Spreker de Eerw. Heer Roelofsen. Geslaagd. Vrydag 30 Januari j.l. legden te Den Haag onderstaande dames met goed gevplg het ex amen af voor Coupeuze J. S. Bezemer R'kerk Costumière-tailleuse G. Bakker, Barendrecht; P. Taselaar, Ridderkerk. Costumière A. H. Alderliesten; S. Blaak; M. Buys. E. Wols, allen uit Ridderkerk C. Lagen dijk en PI. v. 't Zelfde beiden uit Rijsoord, H. R. Wilbrink Slikker-veer. 1 Lingerie E. Blok; G. H. den Hoed; B. G. Ver- schoor, allen uit Ridderkerk M. Huizer en W. L. de Ruiter beiden uit Rijsoord. Ze werden opgeleid door Mevr. A. C. de Jong Zijlstra, Oranjestraat 60, Slikkerveer. Geen der candidaten werd afgewezen. Chr. School Slikkerveer. Op de laatste vergadering van het Bestuur d.d. Donderdag 5 Febr. werd besloten, in ver band met de ernstige ramp die ons land ge troffen heeft de jubileumvergadering ter ge legenheid van het vijftig jarig bestaan van de school, die D.V. 17 Maart gehouden zou wor den, uit te stellen tot het najaar van 1953. De voorbereidingen ter viering waren reeds ver gevorderd. Zo hadden de kinderen reeds ruim 50.bijeen gebracht om bij dit jubi leum een blijvende herinnering aan het Be stuur aan te bieden. De ouders zullen er mee instemmen als dit geld thans bestemd wordt voor het Rampenfonds. Woensdag 1.1. brachten de leerlingen hier ook nog 94.70 voor mee, zodat zy met nog 100.uit de schoolpot te samen 244.70 zullen aanbieden. Voorts zyn een groot aantal foto's uit de voorbijgegane vijftig jaar door de kinderen meegebracht. Deze zullen bewaard worden tot de viering in het najaar. Op deze vergadering besloot het Bestuur te vens per 1 April een nieuwe eerste klas te vormen. De zeer grote aandrang van de zyde van de ouders, die kinderen van 6 jaar heb ben, de nijpende klasseruimte op de Chr. Kleu terschool, maar vooral de grote moeilijkheid om per 1 September een zo groot aantal kin deren te plaatsen, minstens een dubbele klas, noodzaken het Bestuur op dezelfde wijze als voorheen tweemaal per jaar te blijven aanne men. Ouders kunnen hun kinderen aangeven Woensdag 18 Februari a.s. van 7.30-8.30 uur- in de Bestuurskamer van de school aan het Churchillplein. Men zie de advertentie in dit blad. BOLNES Uitslag verloting Volksonderwijs. No. 3088 Rijwiel No. 3863 Straalkachel; No. 3062 Strijkijzer. RIJSOORD C.J.M.V. „Immanuël. De toneelavond die door de C.J.M.V. op 4 Fe bruari in de Electrozaal gehouden zou worden is wegens omstandigheden afgelast. De betrok ken personen, die hiervoor reeds hun kaarten hadden gekocht, kunnen die weer terugbren gen waar men ze gekocht heeft. Het bestuur van de C.J.M.V. Immanuël. Vrouwenwereldgebedsdag. Vrijdag 20 Februari d.v. des avonds te 8.00 uur precies hopen de gezamenlijke vrouwen verenigingen te Rysoord de gebedsure te hou den in de Ned. Herv. Kerk. Alle vrouwen zyn welkom. Zorgt op tyd aanwezig te zyn. Onderwerp: „Wandelt als kinderen des lichts". Geref. vrouwenvereniging Ned. Herv. vrouwenvereniging Ned. Chr. Vrouwen Bond. Burgerlijke Stand over het tijdvak van 5 tot en met 11 Febr. 1953 Geboren Jacoba L. d. v. D. L. Rook en L. J. Lodder P. Krugerstraat 96 Bolnes Genie d v C B Ippel en J. Jongeneel Kerksingel 28 R'kerk; Teunis CPASAzvTvd Oever en A. Vlot Ringdijk 243 Bolnes!; Maartje S. d v P de Rui ter en C. Versluis Ger. Maritzstr. 6 Bolnes; Gerrit B z v A de Sterke en M Vermeulen Waaldijk 129 Rysoord; Leendert z v L Huizer en C de Ruiter Kerksingel 28 Ridderkerk; An na J d v P Beerendonk en J. H Bierings; Poesiatstr 63 Ridderkerk; Adiana M d v W v Gent en G A Stolk Molendijk 29 Ridderkerk. Huwelijksaangiften B v d Berg 26 en G de Ruiter 28 jaar Mau- ritsweg 48 Rysoord. Gehuwd K v Dillen en J v Kooten Pruimendijk 153 Rysoord; A Biesbroek en A v d Steen Pr Hen drikstraat 27 Slikkerveer; H. J. v. d. Ent en A. P. de Groot Julianastraat 45 Bolnes; B. Plaisier en W. Bijl H. I. Ambacht onderd. Rijweg 20; M. W. Jacobusse en J. v. d. Heerik Waaldijk 81 Rysoord. Overleden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1