rm dvALODERMA Doarpsjoun to Nij fan Kulturele Rie Beets ütgeande Opsterlan Raad Ooststellingwerf besprak weer kwestie-Beatrix-Oord Foar de moannen Febrewaris en Maert hat de Kulturéle Rie fan Opsterlan it plan opmakke. om op forskate plakken doarps- jounen i^alde to litten dy't bioardiele wur- de sille en dér't men in priis mei winne kin. It Is de bidoeling-, dat de ühderskate dparpsforienings meiinoar sa'n joun op- sette, sadat it. mei rjocht en reden in „doarpsjoun" wurdt. De jury bistiet üt de hearen boargemaster Van Èk, fan Smel- Iesterlan, H. K. Schippers en F. Dam, de. léste beide fan Drachten. Foar de béste doarpsjoun is in priis fan f 250 biskikber steld. Nij Beets trof it net mei it waer, in iis- kalde wyn bloes oer it fjild. mir.sken en auto's moasten oer snieduncn wippe. irn- men frege ce wei nei it Buerthüs en mei't er bitanke foar de vnljochtings, lei er langiit op "e kealwaeide dyk dy't sa gléd as spek wie. Lykwols wie der noch aer- dich bilangstelling. Boargemaster Harm- sma iepcne om goed acht fire en stiek syn forwachtingcn fan Nij Beets net ijndar stuollen of banken. Twa harmonikanisten spilen it Frysk Bloed, dat troel? de oan- wëzigen steande meisongen waerd. Dêrnei bigoun it opficren fan in toaniel- stik fan Anton Coolen, dat troch Abe Brou wer forfryske is: „Bern fan it folk." Dat men de skriuwer Coolen der net sa tige mear üt priuwe koe, hoecht jin gjin nij to dwaen, allinne om 'e tael al net. En sil it publyk op in doarpsjoun as dizzs daliks de Brabanske of Siki-Nede.rl0.nske geast oanfiele, dy't hy ütbyldzje wol? Dan komt men foar de oare frage: is it Abe Brouwer slagge om der in Frysk stik fan meitsjen? Fryslan hat ommers ek syn geve Fryske Roomske formiddens. Wy koene om 'e forbiningen en om it waer de opfiering net oan 'e oin la folgje, mar wolle dochs it fraechteken stean litte. Like goed merkbieten wy, dat der gans soarch oan bistege is. Dat jildt foar it dé cor, mar ek foar de forljochting. Seis hearde men doe't Mary har kar die (üt 'e beide feinten) de fügels sjongen yn 'e beammen. Mar ek it spyljen wie oer it al- gemien goed. De pastoar wie fan it bigjin óf in knappe spylder bygelyks. Letter Friesland biedt ook maat schappelijke bijstand Na gepleegd overleg met o.a. de Prov. Raad voor de Gezinszorg in Friesland en de Stichting Friesland voor Maatschappelijk Werk en op grond van jnmiddels bij het secretariaat van de Provinciale Raad voor de Gezinsverzorging ontvangen aanmeldingen, heeft de commissaris der koningin in Fries land aan de minister van Maatschappelijk Werk telegrafisch aangeboden de uitzending van een aantal deskundige en ervaren maat schappelijke werksters en gezinsverzorgsters, zodra bericht mocht worden ontvangen, dat aan een zodanige bijstand in of rondom de ïioo-d gebieden behoefte bestaat. Op groncl van verkregen voorlopige in lichtingen lijkt het niet uitgesloten, dat in dit stadium nog geen dringende onmiddel lijke 'behoefte aan" uitzending van gezinsver zorgsters zal bestaan, temeer waar vermoe delijk mag worden aangenomen, dat uit de naaste omgeving van de noodgebieden in eerste instantie reeds op voldoende wijze aan vragen naar deze bijstand kan worden voldaan. Personeelsvereniging Philips Drachten opgericht Bij de N.V. Philips Gloeilampenfabriek, lindustriegroep klein-apparaten Philips Drachten is het gekomen tot het oprich ten van een personeelsvereniging. De ver eniging startte met een groot aantal leden, nl. 150. Men stelt zich ten doel samen te ko men tot beoefening van verschillende tak ken van sport, zoals voetbal, turnen, hand bal. korfbal, volleybal, tafeltennis enz. Men zal verder trachten muziek- en voordracht avonden te organiseren, alsook schaak- en damccmpetities. De directie heeft het oht- spanningsgebouw alsmede een terrein ach ter de fabriek ter beschikking gesteld. Het voorlopig.bestuur bestaat uit acht per sonen: voorzitter de heer K. Poelstra, twee de voorzitter ir De Ligmij, secr. de heer Meelsma en penningmeesteresse mej. U. Valk. Twee leden van het bestuur, de heer Bijlsma en mej. v. d. Veen zullen ontspan ningsaangelegenheden behartigen en de heer Oostra en mej. Van der Werff zullen als be stuursleden de sport voor hun rekening ne men. Niet alleen de bedoelingen zijn ereen volleybal-team is al gestart. Botsing door gladheid De auto van de heer Jelsma van Lippen huizen slipte wegens gladheid uit een bocht by Jubbega-derdc sluis. Op hetzelfde mo- ment naderde een expeditie-auto. Een bot sing was onvermijdelijk en van die botsing werd de personenauto het slachtoffer. De chauffeurs liepen geen letsel op. C.J.M.V.-vergadering ring Lemmer Bantega. In de Ned. Herv. kerk werd een vergadering gehouden van de ring Lemmer van het C.J.M.V. De heer Brou wer van Delfstrahuizen hield een bijbel inleiding. De heer De Vlas van Echten sprak over „Albert Schweitzer", een lezing, die met lichtbeelden werd verduidelijkt. C.A.F.-gcledcren gesloten Hollum. Nu de particuliere handel tot de C. A. F. is toegetreden, is in het dorp weer een eendracht ontstaan in de vereniging „Eendracht maakt macht". De bruto-winst bedroeg f 14750.62 en de balans sloot met een eindbedrag van f 29.888.02. Een zeker percentage van de omzet op Ameland zal aan het Rampenfonds worden afgedragen. Uitslag aanbesteding Bij de op 11 Febr, gehouden aanbeste ding voor het bouwen van een Chr. Nat. School met drie lokalen te Dronrijp wer den 29 biljetten ingeleverd. De hoogste inschrijver was R, Wijbenga te Leeuwar den met f58.700.—-; laagste: Gebr. Vier- stra te Schalsum met f30,250.De be groting van het Arch. Bur, Reinalda Teeuw te Leeuwarden bedroeg f 48.153. Gunning aanffifooqdff^ kaem Freark, do man fan Mary ek los. Mar fan syn opkroppe gi'immitigens m-oat dochs yn it bigjin fan it twade tafriel al hwat to formmen wést ha, as in broeyende ümvaerswolk In lyts trekje foei üs ek op: dat öfskie nimmen. As dat hieltyd wer mei deselde wurden en op deselde wize ba.rt: „Nou'goeije hjer" of „Nou ik geart mar wer hjer", kin it ientoanich wurde. Oer 't algemien kin men sizze, sills oare forienings der klauwen oan ha, om it fan de toanielploech „Kliuwend Omheech" yn Nij Beets to winnen. In biskieden. mar moai opinoar öfstimd kwartet song in stikmanmeh lieten. Hie it net mooglik west om jin de toan fan 'e joun to bliuwen en nim byg. de Fryske oer- seting fan ..Kom nu met sang", soene wy freegje wolle. Wy soene net folslcin wéze, as wy de kofje mei koeke net neamden. dy't op 't lést ek gjin monopoalje fan 'e Grinslan- ners is. Alles meiinoar koe it by de minne omstannichheden dochs noch in goéde joun wurde en wy sjogge al mei binying üt nei itjinge dat de oare doarpen bringe sille. Friesland geeli Arreslede-wedstrijd op Ameland De Amelanders z\jn aan het arrèsleeën geslagen op het vliegveld van Ballnm. Ten bate van het Rampenfonds. Er warén der tig deelnemers en ze hebben liet elkaar niét gemakkelijk gemaakt. Tenslotte waren de prijswinnaars: 1. J. Engels te Ballnm; 2. L. Ruygh te Hollum; 3. J. G. de Vries en 4. D. de Boer, heiden te Balluni. Burge meester Walda deelde de (geld)prijzen uit, maar de winnaars bestemden het geld voor het Rampenfonds. De IJsclub van Hol lum, die reeds f 400 had gestort, verhoogde dit bedrag niet f 100. Verder werd er cho colademelk (van de O. Z. Ameland) en koek (door de bakkers verstrekt) erkocht. Ook al ten bate van het X.R.F. De netto-opbrengst kunnen we nog niet vermelden. Kerkcollecten Van verschillende zijden kregen we nog bedragen door, die in de kerken gecollec teerd zijn: Warns (N.H. Kerk) f300. (Doops gezinde Kerk) f260: Parrega iN.H. Kerk) f500. Hieslum (N.H. Kerk) f 100. Hemehun N.H. Kerk) f450. Anjum <div. kerkgenoot schappen gezamenlijk) f2081, Temaard (N.H.' Kerk f 1523. «Doopsgez. Kerk i f400, (Ger. Kerk) f240. Buitenpost (Ger. Kerk) f 1216.45 Smallingerland ging verder Smallingerland heeft het nu gebracht tot £56.839.82, waarvan in Drachten f 29.;605,27. Cinema Modern heeft besloten alle extra inkomsten af te staan aan het N.R.F. De Stoomlinnenfabriek bracht f 423,60 bijeen. De directie vulde aan tot f 1500. Parrega Hieslum bracht f 5500 plus f 4000 voor het veefonds bijeen. De leerlingen van de Kon. WilheljninaiSchool te Lemmer brach ten „uit eigehNbezit" f 140 .bijeen. De begra» 'fenisvereniging van Joure en omstreken zond .f 100 naar hét Nationaal Rampenfonds. Autobotsing met veel schade Hemelum. Bij Nieuwburen onder Heme- lum zijn een wagen van de ZWH en een van het Kaas-Controlestation met elkaar in botsing gekomen. Dc sneeuw had de ruimte om te passeren uiterst klein ge maakt. De chauffeurs hebben waarschijn lijk niet beseft, dat passeren hier niet zon der gevaar was. Ze reden op elkaar in. Beide wagens werden gekraakt. De poli tie stelt een onderzoek in. Persoonlijke on gevallen deden zich niet voor. Door gladheid gevallen Jubbega. De heer Koopmans kwam, toen hij zich naar zijn werk begaf, zo ernstig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Er werd een bloeduit storting in de knie geconstateerd. (Advertentie) Jongeman breekt been bij autobotsing Dwingelo. Donderdagmorgen is de ma nufacturer J. Sijtsma uit Heerenveen met zijn auto geslipt en tegen de stil staande auto van de, eveneens uit Hee renveen afkomstige, vertegenwoordiger F. Tuinstra gereden. Een 18-jarige zoon van de heer Tuinstra, die juist bestellin gen uit de wagen haalde, brak een been op verschillende plaatsen en is naar het ziekenhuis vervoerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Meisje gewond bij autobotsing Ens, Donderdagmorgen kwam uit de richting Emmeloord de personenauto van de pachter Holthuis uit het Noorden van de polder aanrijden, juist op het ogen blik toen vanaf de Enserweg een trailer met aanhang van de Fa. Wassink uit Amersfoort naderde. Toen de trailer de bocht zou nemen in de richting Emmel oord, begon deze, tengevolge van de glad de weg, te slingeren en kwam in botsing met de personenauto. Van de hierin zit tende personen werd de dochter van de heer Holthuis ernstig gewond en moest zij direct naar een ziekenhuis worden vervoerd. Raadslid stelt zich niet herkiesbaar Brantgum. De heer G. Terpstra te Brantgum, die thans zitting heeft voor de Chr. Hist. Unie in de gemeenteraad van Westdongeraaeel, heeft zieh niet weer alszodanig beschikbaar gesteld. Gerechtshof Leeuwarden ,,De Ommelanden" veroordeeld Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen de Coöp. Melkproductenfabriek „De Omme landen" te Groningen, die door de politie rechter aldaar was veroordeeld tot beta ling van een boete van f 67.500 terzake van het verzwijgen bij het doen van een opgaaf aan het Bedrijfschap Zuivel van een hoe veelheid van 430.000 kg. suiker. Deze sui ker wérd verkocht, waarna tegen lagere prijs een iets geringere hoeveelheid werd terug gekocht. Di,è transactie leverde een winst op van f 60.000. Het vonnis van de Politierechter is heden bevestigd met aanvoering van gronden, doch de op te leggen straf werd gewijzigd in f5000 boete en betaling aan het Land- bouw-egalisatiefonds van een bedrag van f 60.000. De assistent-directeur D. S., die opdracht tot de verkoop had gegeven, werd overeenkomstig het vonnis van de Politie rechter veroordeeld tot een boete van f750 of 3 maanden hechtenis. AKKRUM. De opbrengst van de ten bate van het D.E.L.-fonds gehouden in zameling bedraagt in tegenstelling tot an dere berichten f 76.32, ECHTEN. Negen leden waren er op de vergadering v. cl. begrafenisvereniging, 'n (Advertentie) SPECIAAL VOOR.OE HANOÉN Prijzen sterk verlaagd! Grote tube thans 95 ct. OOSTSTELLING WEKF. Burgemeester Bontekoe wijdde aan het begin van de ver gadering enkele woorden aan de storm- en waterramp, die ons land heeft getroffen. Hij dankte dc inwoners van zün gemeente voor de spontaniteit en de offervaardigheid, waarmee geholpen werd. De raadsleden besloten het presentiegeld af te staan aan het Rampenfonds. De burgemeester en se cretaris vulden beidep aan met f 10. Ingekomen is een brief van het bestuur van Beatrix-Oord. We hebben daar gisteren reeds het een en ander over vermeld. Staatsbosbeheer heeft bezwaar gemaakt te gen. de ontginning van een stuk heidegrond, m eigendom aan de vereniging. Thans wordt afgewacht of Staatsbosbeheer bereid is het terrein aan te kopen. Het bestuur merkt op, dat ontginning van deze gronden voor de vereniging bezwaarlijk is. Het bestuur werkt door aan de opdracht van de leden vergadering met betrekking tot nieuwbouw of verbouw van het sanatorium. De heer A. Vondeling (PvdA) is niet ge heel bevredigd door dit antwoord. Volgens hem bestaat nog steeds de kans, dat Bea trix-Oord uil Friesland verdwijnt, wanneer we niet op onze tellen passen. De burge meester merkte op, dat het bestuur niets be kend is van ..onverhulde" pogingen tot overplaatsing naar de provincie Groningen. De heer M. de Boer (a.r.) achlle het on juist, blijk te geven van wantrouwen. Bur gemeester Bontekoe besluit de besprekin gen met de opmerking, dat wanneer Fries- land eenzejj.de activiteit met betrekking tot Beatrix-Ooord aan de dag legt als Gronin gen dat doet, in Appelscha geen ongerust heid behoeft te bestaan. De verdere agenda-punten B. en W. stellen voor het maken van twee vaste oververbindingen, een te Haulerwijk beneden en een te Haulerwijk onderhands aan te besteden aan Halbersma's Beton en Aannemingsbedrijf te Leeuwarden. Jeugdherberg „Us Blau Hiem" krijgt een garantie voor rente en aflossing a f6000. Plaatselijk Belang VVV krijgt een der gelijke garantie van f 12000. Vier woningen worden onbewoonbaar verklaard, te Oosterwolde. te Haulerwijk, te Donkerbroek en te Haule. Voor twee wo ningen (te Oosterwolde en te Haulerwijk) wordt de ontruimingstermijn met een jaar verlengd, De vergoeding voor bijzondere scholen wordt vastgesteld. Tot onderwijzer aan de o. 1. school te Appelscha wordt benoemd de heer N. Wishie te Amsterdam. De heer W. Oldersma krijgt een vaste aanstelling als concierge van de BLO-school. De heer S. G. Vries te Oosterwolde krijgt eervol ont slag als onderwijzer aan de o. 1. s. De Di recteur van Gemeentewerken, de heer A. van Dijk, krijgt eervol ontslag met ingang van 1 Mei. In een speciale raadsvergadering zal van de directeur afscheid genomen worden. Voor uitbreiding van liet industrieterrein te Appelscha wordt een stuk grond aange kocht. te klein aantal om een stemming te hou den. meende het bestuur. Vorig jaar is 15 maal dienst gedaan. Het nadelig saldo bedraagt j 92.14. Totaal bezit van de ver eniging is 2070.01. De dragers zullen lan ge uniformjassen krijgen. OENKERK. Tijdens de door 56 leden be zochte ledenvergadering van de Chr. school, bleek dat er een klein batig saldo is. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Joh- Oegema te Molenend. De lammeren weide-actie, die dit jaar opnieuw zal wor den gehouden bracht f 827 op. OPEINDE (Sm Tengevolge van de gladheid van de weg kwam de heer H. Douma zodanig te vallen, dat hij een been brak. Overbrenging naar het ziekenhuis te Drachten was noodzakelijk. ma Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kuinre (toez.) M. C. Don, cand. te Amsterdam; te Middelburg, dr H. v. d. Linde, secr. van de Oecumenische Raad te te Utrecht. Aangenomen naar Mijdrecht (toez.) F. N. M. Nijssen, vicaris te Delft. Benoemd tot vicaris te Erichem, G. Griffioen, cand. te Apeldoorn. Bedankt voor Garderen, W. L. Tukker te Delft; voor Ernst (toez.) A. Klein Kra nenburg te Kootwijk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Hilver sum, M. v. d. Ketterij te Alblasserdam. Een watersnooclcommissie der Ned. Herv. Kerk Het moderamen van de Gen. Synode der Ned. Herv.' Kerk heeft in overleg met de vertegenwoordigers van de bij hulpverle ning en herstel betrokken- organen van bij stand, een watersnoodcommissie ingesteld, onderverdeeld in zes commissariaten: voor het pastoraat onder en de diaconale zorg aan de geëvacueerden, thans en na hun terugkeer: de zorg voor de inkomsten van hen, die in nood- en evacuatiegebieden in dienst der kerk werkzaam zijn; voor her stel van het financiële leven der getroffen gemeenten en de zorg voor het herstel van de registers van de kerkelijke stand; voor herstel yan .de gebouwen (kerken, pasto rieën etc.) en de inboedels van predikanten, volledig in het pastoraat werkzaam; voor de kerkelijke archieven. Elk commissariaat staat onder leiding van een deskundig commissaris. De leiding der waetrsnoodcommissie berust bij de secre taris-generaal en de secretaris voor alge mene zaken der Ned. Herv. Kerk. Splitsing Classis Drachten der Geref. Kerken De splitsing van de Classis Drachten der Geref. Kerken in twee afzonderlijke Clas ses heeft thans haar volledig beslag ge kregen. De kerken van het Noordelijk ge deelte dragen voortaan de naam Classis Bergum, terwijl de vergaderingen zullen worden gehouden te Rottevalle. De kerken van het Zuidelijk gedeelte blijven bestaan onder de naam Classis Drachten en hou den dezelfde plaats van vergadering n.l. te Drachten. Geslaagd Aan de. R U. te Groningen zijn bevor derd tot arts de dames A. H. Brons te Metslawier en P. T. Zeilstra te L'warden. Benoemd Benoemd tot adjunct-commies ter secretarie Achtkarspelen de heer R. Cou perus te Lochem. Benoemd tot handwerk-onderwijzeres aan de Chr. Nat. School te Echtenerbrug mej. H. de Jong te Echten. Volleybalcompetitie Harlingen In de volleybaloompelitie van de NEVOBO district Harlingen blijkt het Vikings re- serveteam in de herenafdelnig le klas .wel zeer stevig in het zadel te zitten. V en K I heeft de opmars van deze reserves niet kunnen stuiten. Overigens behoeven de uit slagen geen commentaar. In de 2e klas dames noteerden we nog een verrassende uitslag. In deze afdeling troonde Vikings 3 ongeslagen op het fluweel, doch Franeker I heeft het trotse record van de Viking dames gebroken. Het spannende duel ein digde in een benauwde overwinning van de Franeker dames. De gedetaiileerde uit slagen zijn: Heren. Ie klas: V en K 1Vikings 2 15—12, 6—15, 9—15; RH BS 2—RHBS 1 13—15, 15—8, 6—15. RHBS 1—Robur 1 1512. 1315, 1513Robur 1V en K 1 015, 315. Heren 2e klas: Vikings 3 Robur 2 515, 815; Wardy 2 bleef ab sent en zowel Vikings 3 als Robur 2 boek ten een reglementaire zege. Dames 2e klas: Vikings 3Franeker 1 6—15, 16—14, 10—15: Robur 4—Vikings 3 15—11, 3—15, 1—15: RHBS 2—Frane ker 1 215, 315; Robur 3Franeker 1 13—15, 14—16. Marktberichten Veemarkt Bolswnrd 12 Febr. Nuchtere kalveren notering -S,33. Kalme handel. De aanvoer op de pluimveemarkt was gering. Op de markt word door studenten van de Zutvelschonl gecollecteerd voor liet Ram penfonds. Voorzien met emmers vol olie bollen. gebakken door de leerlingen van de Chr. Huishoudschool, trokken de studenten <van deur tot deujy jyaariloo.r hs.t-ri Weersverwachting, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, opgemaakt te 10 uur v.m. AANHOUDEND KOUD. Veranderlijke bewolking met voorname lijk in het Westen van het land kans op enige sneeuw. Aanvankelijk weinig wind, later zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, maar vannacht en morgen ochtend in het binnenland hier en daar matige vorst. ZON- EN MAANSTANDEN 14 Fe'or. Zon op 7.5S, onder 17.52 Maan op S.02, onder 18.50 radioprogramma s ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.maz. S.00 Nieuws en weerberichten. S.1S Gram.muz. s.55 Kookpraatje. 9.00 Gram.muz. (Om 9.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uit geschakeld". causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: Hi.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gram.muz. (12.3012.33 Land- en tuin- bouv,mededelingen). 13.00 Nieuws en com mentaar. 13.20 Accordeonniuziek. 13.50 Ra dio weekjournaal. 14.15 Hawaiianmuziek. 14.35 West-Fries programma. 15.00 Ama teursprogramma. 15.30 „Eerst denken, dan doen", causerie. 15.45 Gram.muz. 16.15 Ra dio Phllharmonisch orkest en solist. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Wereldkampioenschap pen schaatsenrijden. 18.00 Nieuws. 18.15 Va- ra-varla. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse defensie". 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepar tout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Geva rieerd programma. 22.15 Weense muziek. 2 2.40 „Onder de pannen", hoorspel. 2 3.00 Niéuws. 23.1524.00 Gram.muz. Hilversum II (29S m). KRO: 7.00 Nieuws. T.in Gram.muz. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muz. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muz. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram.muz. (12.3012.33 Land en tuinbouwraededelingen). 12.55 Zonnewij zer, 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muz. 14 20 Engelse les. 14.40 Dameskoor. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.40 Har monie-orkest. 16.00 Pianospel. 16.20 Lucht vaartcauserie. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muziek. IS.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Accordeonspel. 18.45 Bui tenlandse correspondenties 19.00 Nieuws. 19.1" Gramofoonmuziek. 19.20 Parlementair overzicht. 19.30 Gram.muz. 20.20 Lichtba ken. causerie. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Lichte muziek. 22.30 ..Wij luiden de Zondag in'." 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22— 24.00 Gram.muz. Regionale Omroep Noord Zaterdag 14 Februari. 19.3019.45 Bio logisch kwartier. Fop I. Brouwer spreekt over Februari buiten. 194520.00 Noorde lijk weekoverzicht. van de collecte-opbrengst met libg f1000 kon worden verhoogd. Veemarkt Drachten. 12 Febr. Aanvoer 64 kalveren, 165 varkens, 27 biggen en 90 st. pluimvee. Prijzen nuchtere kalveren 2033, vette varkens 1.701,76, oude varkens 1,55- 1.65. zouters 1,75177 p. kg. biggen 2540. Handel: kalveren traag, varkens bevredi gend, biggen traag. Konijnen prijs 2,10, kip pen 2.00 p. kg. Groenteveiling Leeuwarden 12 Febr.'An dijvie 85110. bieten (kroten) 812 idem gekookt 1230 p. kg., rode kool 75105. savoye kool 85120 p. TO kg. spruitkooi 49 62. boerenkool 5780, peen 1221. peterselie 285400, prei 4563. koolrapen 58, schorseneren 63. selderij 345435 p. kg, knolselderij 150265 p. 10 st.. veldsla 90 125. uien 3549, witlof 4355, appels 654, peren 334. Groenteicilüig Berlikum 12 Febr. Andij vie 8 4S3, boerenkool 4347. groene kool 1427 p. kg. knolselderij 10IS p. st., prei 2542 p. kg. rapen 305 5, rode kool 70— 131, savoye kool 65100 p. 10 kg. sjalotten 41 47, spruitkooi 3660, uien 2049 p. kg. witte kool 6 566 p. 10 kg, zilveruitjes 1521 appels 528, peren 615. Monsterveiling Berlikum 12 Febr. Rapen 1 35145 p. 31 kg. uien 25,10 p. 50 kg. Aan bod 220 manden 31 kg rapen, 70 balen uien 50 kg. Rode kool 1%2 1.00, 22 4£ 0,73. 24a3 0,71. Gele kool 1%2 0.95. Totaal aanbod 44000 kg kool. Visafslag Hindeloopen 12 Febr. SS44 kg snoekbaars 1,30, 80 kg baars 1,60, 6444 kg voorn 0,14, 3 kg karper 0.30 p. kg. EFFECTENNOTERING AMSTERDAM OBLIGATIES 10 Febr. 12 Febr. Nederland 1948 3'/ 95% Nederland 1947 3% 3 9 5 44 9 5% Nederland 1937 3 9 0 4^ 9 5Vs Indië 1937 A 3 9 4i5/16 9 4i5/lg Grootboek 1946 9544 9415/16 4CTIEVE AANDELEN Ned. Handel-Mij. 159% 159 4a A. K. U. 170 44 107% Gelder Zonen 3-60 Kon. Ned. Hoogovens loS 155 Nederl. Ford 19 S 19 S Philips G. B. 162% 162 44 Unilever 1864i 185% ONDERN. EN MI JEN Dordtse Petroleum 1,1$ Kon. Petroleum Amsterd. Rubber 'ie .'A Holl. Amerika Lijn 140 Ned. Scheepv. Unie 1-s - H. V. A. "234 102 44 Deii Maatschappij ^.1% S3 Senembab Mij. '&A io/i OBLIGATIES Rotterdam 1937 3 y3 99 S/* 7^ Fr. Gr. Hyp-B. 3y 3 Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank INDUSTRIËLE ONDERNEMINGEN Meelfabr. Ned. Balck. AMERIK. FONDSEN Rep. Steel 171% 16244 171% 162 16944

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3