K. EIJER DE De Zaanlander Waslijst van wensen in Uitgeester begrotingsvergadering UW VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 Vijf mille voor hei Rampenfonds In de vergadering van de gemeente raad van Uitgeest werd zonder hoofde. yke stemming besloten aan het Na tionaal Rampenfonds een bedrag van I oOOO.- ter beschikking te stellen uit de gemeentekas. Te voren had burgemeester Van de Ven een korte rede gehouden over de nationale ramp welke een groot ge deelte van ons volk heeft getroffen en medegedeeld dat de inzameling van gelden buiten die der industriën, tot heden in onze gemeente ruim f 11"" beeft opgebracht. Nadat van te voren verschillende punten zonder bespreking bij ha merslag waren aangenomen, werd tot de hoofdschotel overgegaan: de begro ting voor 1953. Als eerste spreker verklaarde de hr. V an Tongeren (CPN) dat de sober heid van de begroting dezelfde was als die van het vorig jaar. Ofschoon hij waardering toonde voor verschillende dingen in het afgelopen jaar bereikt, toonde hij zich ook over deze begroting weinig optimistisch. Na tot tweemaal toe, op aandrang van de voorzitter van een „buitenlands uitstapje" te zijn te ruggekeerd en zijn „ontvluchtingsplan nen in arremoede maar te hebben opge geven, kwamen zijn wensen naar voren: zwembad, verpleeghuis, wandelpark, muziektent. doorlichting, stichting school voor neutraal kleuteronderwijs en het vormen van een commissie van urgentieplannen. De subsidie voor Burgerlijke Bescherming en S.W.G. konden geen genade vinden in zijn ogen, terwijl die voor de kankerbe strijding te laag werd geacht, enslotte deelde spreker mede dat zijn partij te gen de begroting zou stemmen. De heer De W i 1 d t (KVP) was het niet eens met zijn voorganger t.a.v. diens mening dat deze zou spreken na mens de gehele werkende bevolking van Uitgeest. Ook de KVP en de Pvd A tellen wel enige leden onder deze bevolkingsgroep. Spreker brak een lans voor belastingverlaging, vergro ting van bouwvolume en het vormen van een commissie inzake het verstrek ken van subsidie, hetwelk een bedrag vordert van ongeveer f 20.000.- per jaar. Ten aanzien van de aanleg van nieuwe straten enz. stelde hij voor de ze niet meer te doen geschieden door eigen personeel, aangezien de kleine bezetting oorzaak is dat het onderhoudswerk moest blijven wach ten. Tenslotte sprak het nieuwbenoemde raadslid, de heer Nooi, namens- de P.v.d.A. Hij deelde mede dat zijn frac tie in financieel opzicht de begroting kan onderschrijven. Spreker noemde maatschappelijke steun en voorzorg een gemeenschapsplicht en drong aan op woningverbetering, massale door lichting tegen t.b.c., en -stichting van een zwembad, eventueel mét inscha keling van het particulier initiatief. een zwembad deelde spreker mede dal de Raad zich nog wel tweemaal zou bdenken als deze een exploitatie-te kort te behandelen kreeg: dit zou niet mis zijn! Toch vormt de aanleg van zulk een inrichting nog steeds een punt van bespreking in B en W. Voor de vorming van een commissie voor urgentie-plannen voelde spreker wel iets. Ten opzichte van de suggestie van de heer De Wildt omtrent belasting verlaging deelde de voorzitter mede, dat deze in B. en W. nader onder de loupe zal worden genomen, evenals de vorming van een commisie voor sub sidieverlening. Aanleg van nieuwe we. gen zal inderdaad geschieden door derden. Betreffende de woningbouw hoopte hij dat binnenkort weer een toewijzing zal worden verkregen. Tot de heer Nooi zeide spreker dat wo ningverbetering wel mogelijk is, maar dat in het algemeen de medewerking der eigenaars onvoldoende is. De be antwoording van de andere opmerkin gen geschiedde door de wethouders. T.b.c. neemt toe Bij het hoofdstuk Volksgezondheid deelde wethouder Krom mede dat de t.b.c. hier ter plaatse toeneemt. De gemeente is hierbij sterk geïnteresseerd ook in financieel op zicht. Doorlichting is noodzakelijk. De- eist echter veel voorbereiding en inschakeling van velen. De Volkshuis vesting werd besproken, waarna door wethouder Neelen werd medegedeeld wat men van plan is dit jaar a,an ver betering van wegen enz. te doen. Zo zal een gedeelte van de Middelweg op- niew bestraat worden, een gedeelte van de Castricummerweg bestraat, de Kerk buurt zal langs het kerkhof voorzien worden van een trottoir, aanleg van een plantsoen in de plaats van het af te breken oude Raadhuis, enz. Wet houder Krom heeft tenslotte in een uitvoerig overzicht het hoofdstuk Maatschappelijke steun behandeld, waarbij hij van mening was dat een gemeente als Uitgeest zeer zwaar in financieel opzicht was getroffen door de grote uitgaven inzake de verple ging van krankzinnigen. Hij beval de verstrekking van schoolmelkvoeding aan in de aandacht van' de R.K. raads leden. Tevens deelde spreker mede. dat de steunnormen van de gesteunden van Maatschappelijk Hulpbetoon zul len worden verhoogd. Antwoord van de burgemeester In zijn' beantwoording deelde burge meester Van de Ven mede het even eens te betreuren dat de bewapening zoveel kostte. Dit was hij ten volle eens met de heer Van Tongeren. Doch we worden bedreigd en zodoende zijn deze uitgaven noodzakelijk. Ook B. en W. hebben reeds de stichting van een tehuis voor ouden van dagen bespro ken en door de wethouders zal de mogelijkheid van een verpleeghuis en de aanleg van een wandelpark, mits gaders van een speeltuin onder het oog worden gezien. Ten opzichte van ZAANDIJK Bestelauto kantelde na aanrijding ZAANDIJK. Op het gevaarlijke kruispunt GuiswegProvincialeweg nabij de Overweg naar Westzaan kwa men Donderdagmiddag om twee uur twee auto's met elkaar in botsing. Een personenauto uit de richting Westzaan verleende geen voorrang aan een van Wormerveer komende dichte bestel auto. De chauffeur van de bestelauto, die van Rotterdam afkomstig was, zag het naderend gevaar en wilde naar links uitwijken. Hij kon een botsing met de personenauto echter niet voor komen, zodat hij mede door de enorme klap. op het trottoir aan de andere kant van de Provincialeweg kantelde en op zijn rechterziide bleef liggen. Gelukkig deden zich bij deze tamelijk ernstige «Mtoh'-'cmg geen persoonlijke ongeluk ken voor. Wel werden zowel de bestelwagen als de personenauto zwaar aan de voor- en zijkant beschadigd. Van de bestelauto schoten de veren los, terwijl de lading- cactusplantjes en bloempotten, even eens zware schade opliepen. De beide wagens moesten worden weggesleept. OOGST VAN DE STRAAT ZAANDIJK Gevonden: 1 pr," gele glacé dameshandschoenen, grijze vul pen. vierkante hoofddoek zeegroen, 1 muntbiljet van f 1.—, handschoenklem, vulpen grijs-zwart, muntbiljet van f 1.-, wit wollen handschoen. 1 pr. bruin wol len kinderhandschoenen. Verloren: zwarte portemonnaie met f 2en enkele briefjes. 1 stalen raam- kruiwagen met luchtband, groene roei boot: is waarschijnlijk losgeslagen. Inlichtingen verstrekt de gemeente politie alhier tussen 912 en 1417 uur. MARKT BARNEVELD BARNEVELD, 12 Febr. Pluimvee- markt: Aanvoer ca 18.000 stuks. Prijzen: oude kippen f 2.20f 2,40; N.H. blauwe kuikens f 2,35f 2.60; jonge haantjes f 2,40—f 2,60. alles per kg. Overige per stuk: tamme konijnen f 3,50f 8; tamme jonge duiven f 0.65f 0,80, oude hanen f 3.50f 5. oude eenden f 1f 1,70. wilde konijnen f 1.60f 1,75. Eiermarkt: Aanvoer ca. 900.000 $tuks. Handel traag. Prijzen: f 14,15f 14.90, algemene prijs f 14,40 per 100 stuks, kiloprijs f 2,38. Eierveiling: Aanvoer C3. 740,000 stuks. Prijzen: eieren van 55/60 gram f 13,60 f 14,16, eieren van 60 '65 gram f 14,30 f 14.76, alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 12 Febr. 58.700 kg rode kool 7—12,80; 5900 kg gele kool 6.30 —11.60; 6100 kg Deense vitte koot 7,70— 8,80; 300 kg groene kool 16.50. NIEUWS UIT KROMMENIE OOSTZAAN Klaverjassen voor het Rampenfonds OOSTZAAN. De Klaverjasclub „Centrum" organiseerde in het club lokaal een kaartavond ten bate van het Nat. Rampenfonds. Ruim 90 personen deden mee aan deze wedstrijd. Voor het Rampenfonds kon pl.m. f 150. worden afgedragen. „Ons Aller Belang1' opgeheven OOSTZAAN. De Buurtver. „Ons Aller Belang" in het Zuideinde, welke de laatste tijd niet veel tekenen van leven gaf. is thans officieel opgeheven. In een daartoe belegde bijeenkomst werd hiertoe besloten. Het aanwezige kasgeld, ruim f 83.— werd beschikbaar gesteld voor het Rampenfonds. „Bel Canto" naar Eist OOSTZAAN. De Gem. Zangver. „Bel Canto", dirigente mevr. Roos Van Hoorn, heeft besloten deel te ne men aan het Nat. Zangconcours te Eist in de Betuwe, dat plaats vindt op 10 Mei. De vereniging hoopt aldaar voor de eerste maal uit te komen in de superieure afd. gemengde koren. Raadsvergadering uitgesteld OOSTZAAN. De behandeling der gemeentebegroting 1953, welke deze week zou plaats vinden, is een week uitgesteld en zal thans plaats vinden op Donderdag 19 Februari. BURGERLIJKE STAND OOSTZAAN. Geboren: Cornells Martinus, zoon van C. Flens en G. B. Splinter: Meino, dochter van L. J. Slie- xrier en M. Toornstra; Ferdinand, zoon van P. Keijzer en A. J. Barendsen; Neeltje Catharina, dochter van KI. Mantel en A. Barteling. Getrouwd: W. F. Keune, 20 jaar en M. Mulder, 18 jaar. Overleden: Jan Bekebrede, 76 jaar, echg. van G. Bruin; Anneke Hut, 14 maanden, dochter van J. Hut en L. Brandjes; Guurtje de Haas, 74 jaar, echg. van D. Schouten. WESTZAAN Winkeliers steunen het Rampenfonds WESTZAAN. In de bestuursverga dering van de Winkeliersvereniging „WesWaans Belang" werd besloten f 100 beschikbaar te stellen voor het Nat Rampenfonds. Weer een pramenploeg naar het noodgebied Acht pramen met bemanning KROMMENIE. Tijdens het onder houd dat burgemeester'Pröviiy"jiadmgt leden van de, PfgTnenploeg uit Krom-» menie, die thans 'hulp bieden in de overstroomde gebieden op Schouwen Duiveland, heeft de leider van deze Krommenieër hulpploeg, de heer .S. Hondema. de burgemeester gevraagd om nog meer pramen te willen zenden. Er waren reeds achttien pramen met bemanning naar het bedreigde gebied gezonden. Onmiddellijk heeft burgemeester Provily aan verschillende van zjjn in woners de oproep gedaan vrijwillig boerenpramen voor dit doel te willen beschikbaar stellen. Het resultaat was, dat opnieuw acht pramen met beman ning naar het noodgebied konden wor den gedirigeerd. J Deze pramen werden Donderdagavond u,m ongeveer vijf uur op zware trailers geladen, terwijl om ongeveer zes uur werd gestart voor een lange, vermoei ende rit naar Bergen op Zoom. waar ook de andere mannen van de Krom menieër pramenploeg zijn onderge bracht. De KVP vergaderde KROMMENIE. De afd. Krommenie van de K.V.P.. kwam dezer dagen in het R.K. Verenigingsgebouw in jaar vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Th. Groot, die voor de laatste maal deze functie waarnam, opende de bijeenkomst met een hartelijk wel komstwoord. Na de notulen en de ge bruikelijke jaarverslagen, waaruit o.m. bleek, een voordelig kassaldo van f 58, volgde de bestuursverkiezing. In ver band met het nieuwe reglement dient bij de Kamerverkiezing het gehele be stuur af te treden. De bestuursleden, de heren J. Hijne, secretaris. G. Gaal. penningmeester, S. P. van der Stoop, J Nooii A. Bregten, G. Schavemaker en C. Jongkind, leden, werden allen herkozen. Voor de heer Th. Groot, die niet meer herkiesbaar was, werd tot voorzitter gekozen de heer J. P. Heilig. Aan het bestuur werd nog toegevoegd, de heer B. Teesing. Voor het vele werk door de scheidende voorzitter verricht, was men de heer Groot zeer erkentelijk. Alles voor de ramp KROMMENIE. De firma Wuorio te Helsinki, die dezer «lagen, een credit nota van f 1395— van de Linoleumfa- brieken uit Krommenie ontving, be sloot deze nota niet te accepteren en het geld beschikbaar te stellen voor het Nationaal Rampenfonds. De Linoleum- fabrieken kregen van de firma Badnall uit Kaapstad een zelfde bericht. Hier betrof het een bedrag van ongeveer f 500.Verder is door de Kolfcluo en de vereniging „Hulp in Leiden" ieder f 100.voor het goede doel beschik baar gesteld. Voor een nieuw Witte Kruis-gebouw KROMMENIE. Het is bekend dat de afd. Krommenie van „Het Witte Kruis" behoefte heeft aan. expansie, vandaar dat plannen, worden ontworpen om te komen tot een nieuw gebouw. Om tot dit doel te geraken is bereids een propaganda-commissie gevormd, die zich zal hebben te beramen over de wijze waarop de benodigde gelden viinnen worden opgebracht. ACHILLES ONTMOET HERCULES KROMMENIE. Zaterdag a s. zal in het café van de heer A. C. Smit, de competitie worden voortgezet met een ontmoeting tussen Achilles en Hercules van Amsterdam. Hooilevering ten einde 175 ion verwerkt KROMMENIE. De hooilevering, die een zo succesvol verloop heeft ge had is hier ter plaatse beëindigd. Naast de 115 ton die. verleden week, is ver werkt,' Js. Maandag en Dinsdag nog 60 ton toegevoegd, hoofdzakelijk uit. As sendelft en Westzaan afkomstig. De hr P. van Berge, alhier, deelde ons Biede, dat de Georganiseerde Landbouw bui tengewoon getroffen is door de spon tane medewerking die de boeren aan deze actie hebben verleend. Veel waar dering had men overigens ook voor burgemeester Provily, die zich hierbij niet weinig moeite heeft getroost, als mede voor de directies van de Ver. Blikfabrieken en Lïnoleumfabrieken, welke laatste op voortreffelijke wijze voor de versterking van de inwendige mens heeft zorggedragen. URK JAARVERGADERING CHR SCHOOL- VERENIGING REHOBOTH In Irene werd Dinsdagavond jaar vergadering gehouden van de Chr. School vereniging Rehoboth. Tot nieu we bestuursleden van de Ger. Kerk werden gekozen de heren L. Bos en K. Ras Azn. Voor de Chr. Ger. Kerk werd herkozen de heer Frans Post. Uit het jaaverslag van de penningmeester bleek dat er thans een tekort is van f 4000.-. In de rondvraag kwam aan de orde de- vraag of de nieuwe bijbelvertaling ook op school zou worden gebruikt. Het is bekend dat zeer veel Chr. Ger. op Urk zeer afwijzend staan tegen deze nieu we bijbelvertaling en in het bijzonder de voorkeur geven aan de oude staten vertaling. Over deze kwestie zal zich het bestuur nader beraden. De verga dering werd door 51 personen bezocht. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 17 uur; Ds C. J. Lasschuit. Ger. Kerk Z, 10 uur Ds Bos van Voorburg; 17 uur Ds Groenevelt Ger. Kerk N., 10 uur: Ds Groenevelt, 17 uur: Ds Bos Chr. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: Ds C. den Hertog; Ger. Kerk (art. 31 K.O.) 10 en 17 uur: Ds W H. de Boer Gei. Bond in gebouw Irene: 10 en 17 uur: Evangelist Visser. Overzicht graanmarkt Er is nog geen kentering gekomen in de neiging tot daling van de prij zen voor voedergranen. Op de beurs was dc stemming bij weinig aanvoer flauw. Haver was moeilijk te verko pen met als hoogste notering f 22. De wintergerst kon niet hoger komen dan f 28.70 met weinig vraag. Zomergerst vraagniveau van vorige week. Ver wist zich vrijwel te handhaven op het wacht wordt, dat kippengerst zal wor den afgenomen. De rogge vertoonde een lichte prijsdaling. - In peulvruchten ging weinig om- Groene erwten duur, capucijners in mindere kwaliteit vrijwel onverkoop baar. De situatie voor de boeren die met graanvericoop hebben gewacht is dus bepaald slecht. In Augustus en Sep tember werden immers veel betere pry- zen gemaakt f 30.- voor haver en f 34 f 35- voor gerst was toen regel. Sindsdien zijn de prijzen steeds terug-' gelopen cn het is niet te zeggen, of een nog verdere daling zal optreden. De ondernemingslust is vooral van de zijde van de handelaren zeer afgenomen. NOORDSCHARWOUDE, 12 Febr. 3800 kg peen: B 15.60, C 13,80 en D 8.80; •10.000 kg uien 41.00—46, grove 37.80— 42,20, drielingen 53—54 en nep 37—38; 90.000 kg rode kool 7—13.40; 56 000 kg sele kool 6,50—11.90; 4000 kg groene kool 10—28; 166.000 kg Deense witte kool 6 NIEUWS UIT WORMERVEER BILJARTEN Comité „Watersnood" meldt: f 45 780,74 ABV-Tornooi begonnen Burgemeester speelde eerste partij WORMERVEER. Tijdens de recep tie, gehouden ter gelegenheid /an het 15-jarig bestaan van de biljartvereni ging „A.B.V." heeft burgemeester Lyck- lama de biljarters een belofte gedaan. Deze belofte, een openingspartijtje te zullen spelen met wethouder Grin tij dens de eerste avond van het jubileum- tornooi. heeft de burgemeester Donder dagavond moeten vervullen. Hij deed dit niet zonder plezier in de gezellige, druk bevolkte biljartzaal van het Sta- lionskoffiehuis van de heer Roos. waar Donderdagavond het biljartjubileum- tornooi van A.B.V. werd ingezet. Met wethouder Grin speelde burge meester Lycklama het eerste partijtje biljart om 25 caramboles. Hij had tevoren een tweede belofte gedaan, n.l. indien hij deze partij van wethouder Grin zou verliezen, dan zou hij f 5.storten voor het Nationaal Rampenfonds. Met spanning en tegelijkertijd ook met enig plezier volgden de belang stellenden de match tussen beide ge meentelijke autoriteiten. Al gauw werd h»t echter duidelijk, dat wethouder Grin beter vertrouwd was met de queue, dan burgemeester Lycklama. zodat de stand eindigde in een 25:19 overwinning voor de populaire wet houder. Tevoren had de heer T. van Enkhui zen de burgemeester, de wethouder en alle verdere aanwezigen in een sympa thiek kort openingswoord verwelkomd. Ook burgemeester Lycklama sprak daarna nog in het kort de spelers van de wedstrijden, die gisteravond in de klasse 382 werden gespeeld, toe. Daarna volgden de partijen, waarvan de uitslagen als volgt zijn: K. van l Hof 52 9 16 5.77 C. Brandjes 300 9 70 3.33 J. Broersen 181 16 52 11.31 H. van Leeuwen 300 16 102 18.75 D. Luttik 143 10 35 14.30 H. Koomen 300 10 65 30. De wedstrijden worden vanavond voortgezet. Schaakclub „De Pion" WORMERVEER De uitslagen der wintercompetitie zijn als volgt: Groep A: A. v. d. Ley-G. Ettema 10. Mei.jer-K. Kramer afg., G. Ettema- N. Brouwer 10, A. v. d. Ley-G. Daas 1—0. Stand is nu: 1. A. v. d. Ley 7 pnt.. 2 en 3 C. N. Smit en W. J. Willems 5'è pnt.. 4 J. Kroese 5 pnt., 5. B. Meijer 3Vz pnt., 6, 7 en 8 G. Ettema. K. Kramer cn N. Brouwer 3 pnt., 9. G. Daas 2!4 pnt. en 10 K. Willems 2 pnt. Groep B: J. Meester-M. Kramer 01, Jb Sint-J. Pot 14. P. Kan-J. Meijer 01, S. Spijkstra-M. Kramer VzJ. Meijer-G. Noom 10. Stand: 1. O. Buis 10'/ pnt., 2 en-3 J. Meijer en B. Ligt- voet 8V2 pnt.r 4, P.-Boot 7'-4 pnt., J, Pot 7'4. 6 en 7 E. Meijer ;en Jb Sint 61'.. 8 en 9 C. Termast en M. Kramer 6 pnt.. 10 S. Spiikstra-5% pnt-, 11 D. Zwart 4U pnt.. 12. G. Noom 4 pnt., 13 T. Meester 3 V, pnt 14. Th. Som,broek 1 pnt., 15 en 16 P. Kan en J. Noom 0 pnt. Uit de Omtrek De mouwen omhoog OMTREK. Onder het motto „De mouwen omhoog", ons land moet droog" gaan Zaterdag in het gehele land de padvinders, welpen, padvind- sters. gidsen en verkenners op stap om in het kader van een nationale hulp actie, karweitjes te verrichten voor minstens één gulden ten bate van de slachtoffers van de overstromingsramp! Gedurende de gehele Zaterdag zullen daarom deze jongens en meisjes van de Padvinderij ook in de Zaanstreek kar weitjes verrichten, die dan, wanneer de burgerij bereid is mede te werken, wor den beloond met een gulden. Een geza menlijk comité, waarbij zowel de Kat. verkenners- en gidsenbeweging als de Ned. padvinders- en padvindstersbewe- ging zijn betrokken, zal het totale be drag dat Zaterdag zal worden verdiend per giro overmaken. WORMERVEER. Dank zij de op brengsten, die voortvloeien uit de at tractieve fruitveiling ten bate van het Nationaal Rtmpenfonds, verscheidene giften en schenkingen, alsmede dank zij de onlangs gestorte bijdrage uit de collecte, die in de Ned. Herv. Kerk al hier werd gehouden en die niet, zoals eerder werd bericht f 900.maar f 825 opbracht, is het Comité „Watersnood" in staat te berichten, dat thans een bedrag bijeen is groot f 45.730.74. Dat is al weer f 1552.18 meer dan gisteren Boeren offerden hooi WORMERVEER De Markt bood Donderdag een schouwspel dat bij me nigeen herinneringen wekte aan de sombere dagen van 19401945 toen de boeren uit onze plaats en uit de om geving het van hen gevorderde hooi en stroo kwamen inleveren- Ongetwijfeld zullen de gedachten van velen nog eens weer naar die dagen zijn teruggegaan. Weer reden wagens met hooi en stroo af en aan en weer stond er de grote pers. die aangedreven door een driftige tractor, met grote happen het in de wijde opening geworpen hooi tót vier kante balen vormde. En aan de wal lag het schip, waarin de balen werden op getast. Maar de aanleiding tot. deze be drijvigheid was thans een geheel ande re. Hoewel de oorzaak een heel droeve is, was deze hooilevering toch ook weei een verblijdend symptoom van de saam horigheid van ons volk. Boeren uit As sendelft. Knollendam en uit andere plaatsen staan een deel van hun hooi- voorraad af voor het vee in de getrof fen gebieden. Vandaag, Vrijdag en ook morgen zal de pers nog doorgaan met het verwerken van de aangeboden vrachten en komen ook de boeren uit Wormer aan de beurt. Maandag zal dezelfde bedrijvigheid heersen in Zaandam. Geen bezoeken Koningin met leestelijk cachet Koningin Juliana zal in de naaste toekomst alleen de getroffen gebieden bezoeken en verder sociale werkbe zoeken afleggen, zo vernemen wy van gezaghebbende zijde. Alle bezoeken die een enigszins fees telijk karakter dragen, heeft zij voor lopig afgezegd, mede in verband met het feit, dat men daarvoor misschien gelden zou uittrekken, die thans beter op andere manier besteed kunnen wor den. Koning Boudewijn weer naar Zuid-Frankrijk Koning Boudewijn van België is hedenmorgen weer per vliegtuig naar Zuid-Frankrijk vertokken. Volgens een communiqué van het kabinet van de koning hebben de artsen van koning Boudewijn hem aangeraden naar het Zuiden te gaan, daar hij uiterst verzwakt is door de griep, die hij veertien dagen geleden opliep. Daar zijn herstel niet normaal verliep, zijn de artsen van mening, dat de koning een rust van zeker» duur in het Zuiden nodig heeft. BEURS MIDDENMEER Beursnotering 12 Febr. 1953. Granen, Zaden en Peulvruchten: Tarwe f 26— f 26.35; Zomergerst f 32—f 32.25; Win- tereerst f 27.80— f 28.70; Hsver f 20— f 22; Rogge f 24—f 25; Capucijners f 33f 40: Groene erwten f 46f 51.25; Kanvijzaad f 52f 56; Blaauwmaan- zaad f 105f 113. Hooi, Stro en Ruwvoeders: Wit hooi (geperst) f 120—f 140; Rode klaverhool (geperst) f 120—f 130; Lucerne hooi (geperst) f 130—f 140: Haverstro (ge perst) f 45—f 50: Gerstestro (geperst) f 50—f 60; Tarwestro (geperst) f 50— f 60; Voederbieten met hoog gehale f 23f 24: Vers bietenblad f 20—f 24; Voeraardappelen f 3.50f 4.50. Vlas: Oogst disponibel: Gerepeld, per kg f 0.25—f 0.26; Ongerepeld. per kg f 0.18—f 0.20; per H.A. f 1000—f 1200. NIEUWS UIT KOOG AAN DE ZAAN Drie aanrijdingen Van IJmuiden via Helsinki naar Den Helder KOOG AAN DE ZAAN. De chef d'équipe en vlaggedrager van de Neder landse ploeg bij de Olympische Spelen te Helsinki, de heer S. de Wit. hield Woensdagavond in de Cantine van de Bijenkorf een praatje bij een plaatje voor de Zeilvereniging „De Onderlinge" Een bijeenkomst, die door een 200-tal personen bezocht was. Mevr. De Wit heeft van deze 4000 km-tocht een film opgenomen, welke op weergaloze wijze een indruk geeft van de belevenissen. De opnamen begonnen bij IJmuiden en zes weken later bereikte men weer Den Helder. •De heer S. de Wit is een vlot en prettig verteller, die op boeiende wijze zijn reisverhaal weergaf, op soepele wijze de moeilijkheden even aanstipte en dan weer enthousiast sprak over zeilen en vele andere lakken van sport. Onder daverend applaus dankt de heer B. Scheerman de heer De Wit voor dit „praatje" en mevr. De Wit voor het „plaatje". Een Z.O.-bijeen- komst die nog lang in herinnering zal blijven. Politieagent redt hond van verdrinkingsdood KOOG AAN DE ZAAN. In de buurt van de molen „Het Pink" raakte één dezer dagen een hond in een wak. Een passerend politieagent, die het wanhopig worstelende beest nog net boven het ijsoppervlak zag, begaf zich barrevoets te water en wist met hulp van een collega het dier op het droge te brengen. Feestavond voor ouden van dagen KOOG AAN DE ZAAN. De So ciëteit van Ouden van Dagen organi seert Maandagavond in „De Waak zaamheid" voor de ouden van dagen een feestavond, die geheel wordt ver zorgd door het Zaans Kleinkunst En semble o.l.v. Wim. Theewis. KOOG AAN DE ZAAN. Door de gladheid van de weg hebben er afge lopen week weer drie aanrijdingen plaatsgevonden, waarbij zich gelukkig- geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan. Op het kruispunt JulïanastraatBree straat botsten twee personenwagens te gen elkaar. De bestuurders van de auto's wilden beiden voorrang ver lenen, maar door het plotseling afrem men slipten de wagens en volgde de onvermijdelijke aanrijding. Eén der auto's liep vrij ernstige schade op. Bij de R.K. kerk in de Bosjes- straat waren een personenwagen en een vrachtauto zo onvoorzichtig om tegelijk achteruit te rijden. De gevol gen bleven niet uit. De achterzijden botsten tegen elkaar, waardoor aan de personenwagen schade werd toege- bracht. De politie maakte van het ge beurde proces-verbaal op. Tenslotte een lichte botsing op de hoek van de Badhuisstraat en de Raadhuisstraat. De bestuurder van een zware vrachtwagen met aanhangwagen, die uit de richting Zaandijk kwam, kon aan een bakfiets, die hij te laat op merkte. geen voorrang verlenen, zodat de beide voertuigen tegen elkaar wer den gedrukt. De bakfiets werd bescha digd. Er is een onbeheerd rijwiel aan getroffen. De eigenaar kan zijn karretje aan het bureau komen terughalen. AGENDA KOOG AAN DE ZAAN. De Zeil vereniging ..De Oonderlinge" houdt Za terdag 28 Februari in De Waakzaam heid haar jaarlijkse feestavond. Het programma wordt verzorgd door het Cabaret-gezelschap André Carell. WORMER V.A.R.A.-AVOND GAAT NIET DOOR WORMER. De voor Vrijdag (dus heden) in café „Landzicht" vastgestel de V.A.R.A.-avond gaat niet door en is uitgesteld tot nader order. Te koop gevraagd PIANO (of VLEUGEL) liefst Duits, kruissnarig. Br. met prijsopgave, merk, houtsoort, toestand o. no. HA 522 Bur. Ver. Noordh. Dagbl., Voordam 11, Alk maar. SPORTKRANT voor de Zaanstreek IPIIIIH OMZET j VERGROTEN Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. Deze week IOO aanbiedingen in SERIE-PRIJS! Deze bijzondere aanbiedingen zijn uitsluitend van solide kwaliteit. Vergelijk daarom naast prijs ook kwaliteit 1 KHAKI HEREN SPORTHEMD, voor 7*50 3 STUKS MOOIE DAMESZAKDOEKEN voor 1.00 1 GROTE ZWARE BADHANDDOEK, met 2 bijpassende WASHANDJES voor 2.50 1 PRIMA KEUKEN. HANDDOEK Of THEEDOEK, kastklaar, voor 1.00 1 COUPON 4 METER KEPERFLANEL voor Nachthemd, 8 GERSTEKORREL LUIERS voor 2.50 2 ZWARE BADSTOF- KEUKEN HANDDOEKEN voor 2.50 1 ZWAAR DAMAST- ONTBIJTLAKEN, voor 5.00 1 PRIMA GRASLIN NEN BEDLAKEN voor 5.00 1 COUPON 2i/2 Meter 160 cM. breed LAKENKATOEN, voor 7.50 1 GRASLINNEN LAKEN met 2 geborduurde slopen voor 10.00 1 DAMESPYAMA, fraai uitgevoerd, In oud- rose, groen en geel voor 10*00 SEDERT 1865 WESTZIJDE 9 ZAANDAM

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 7