'S MORGENS IN DE VROEGTE SgJcöSD Zaandammer C. J. Frickers won opstelwedstrijd Sectie Jeugd Stichting Zaandamse Gemeenschap Jongste Bediende [vrl.j De wereldreis van Jimmy Brown Strijd om de VAMI-beker wordt hedenavond beslist Zaandammers komen en gaan VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 EEN VLIEGREIS NAAR BRUSSEL Kees Veenis won 110.- voor jeugd-opstel ZAANDAM Zoals bekend organi seerde de Sectic Jeugd in het najaar van 1952 een opstelwedstrijd. liet lag in de bedoeling de prijswinnaars bekend te maken op de Culturele jongeren-avond „Kunst en kunst". Daar deze avond uitgesteld, publiceert het Bestuur der Sectie Jeugd thans de uitslag, zoals de ze is vastgesteld door de jury, bestaan de uit mejuffrouw J. E. Bazuin en de heren E. Th. A. Hichlc en N. P. Ter- voort. De winnaar van de hoofdprijs, een vliegreis naar Brussel, is de heer C. J. Frickers, Hobbemaslraat 9. Zaandam. Zijn opstel ,,'s Morgens in de vroegte" wordt hieronder gepubliceerd. De tweede prijs, een rondvlucht bo ven Amsterdam viel ten deel aan Jaap Oud., Zandweg 2A, Wormer- Zijn op stel is getiteld: „Over de Zaanstreek valt de avond". Eervolle vermeldingen kregen: Ed Groot. Badhuislaan 1, Krommenie: Kees Veenis. Beethovenstraat 3. Zaandam, Willie Engel. Celebesstraat 70 Wormer- veer, de heer P. Heijmering. Zuidein- de 6, Wormerveer, Mieke Ragetli, Ged. Gracht 43. Zaandam, mejuffrouw Nel van 't Hoff, Plataanlaan 71, Zaandam. Aan hen zal een waardebon van f 2.50 worden, toegezonden. Apart van deze beoordeling door de jury heeft het Sec tie-bestuur een pr.iis beschikbaar ge steld voor het beste opstel over de jeugd. Winnaar hiervan is Kees Veenis. Beethovenstraat 3. Zaandam. Hern zal een waardebon van f 10 worden toëge- zonden. Van „Comité voor Volks hulp" wordt geen gebruik gemaakt ZAANDAM. Burgemeester Tho massen deelt ons mede: Er wordt een, beroep op de burgerij gedaan door personen, die een kaart tonen met de volgende tekst LEGITIMATIE-BEWIJS voor HULDE! Culturele afdeling Vraagt per 1 April aanstaande: leeftijd 16 of 17 jaar. VEREISTEN: Diploma ULO of Middelbare Handelsschool, kunnende typen, prettige omgangsvormen. Eigenhandig geschreven sollici taties met foto aan: Culturele Afdeling Zaandamse Gemeenschap, Stationsstraat 57. (Advertentie, ing. Med.) Monument tijdelijk verplaatst In verband mei straaiaanleg ZAANDAM. Het oorlogsmonu ment nabij de Bérnhardbrug is b;j de aanleg van de. verbindingsweg tussen- Bérnhardbrug en Heyermansstraat een sta-in-de-weg geworden, doordat het: monument juist in het midden van de geprojecteerde weg komt. In overleg met de Commissie Oorlogsgraven zal Openbar» Werken het monument vol gende WMk tijdelijk verplaatsen voor OosterweQe, waarna, na het gereedko men van de afrit, over de definitieve plaatsing van het monument men zich nader zal beraden. Heropvoering van Griekse avond ZAANDAM. De vierde Landen- avond, gewijd aan Griekenland, die het vorigé jaar op 29 Maart door de Zaan- landse Lyceumvereniging in Zaandam werd gehouden, had een dermutig gun stige ontvangst, dat het bestuur van deze vereniging besloten heeft Maan dag 7 April een heropvoering van deze Griekse "avond te organiseren. Het programma bevat o.a. een lezing door de heer L. W. Zoeter over het on derwerp „Oog in Oog met de klassie ken", toegelicht met lichtbeelden, een baliet „Inseuses de Delphes" op muziek van Claude Debussy, terwijl na de pauze Sophocles' „Oedipus Rex" door de leerlingen van het Lyceum onder regie van de heer R. G. Ch. van Beek zal worden opgevoerd. Tevens zal het Lyceumkoor o.l.v. de heer Freek de Jong zijn medewerking aan deze opvoering verlenen. Deze Griekse avond zal worden ge houden in de recreatiezaal van Ver kade. Streekconferentie over speeltuinwerk ZAANDAM. De Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties heeft in sa-, menwerking met de Gewestelijke Fe deratie vèm Speeltuinverenigingen „Zaanstreek" Zaterdagmiddag om 3 u. een streekconferentie belegd in „Ons Aller Belang". Op het programma staan o.a., een inleiding te houden door de heer S. H. Radius, directeur van het clubhuis „De Sperwers" te Leiden over het onderwerp „Een zwerftocht door Jeugdland" en een inleiding door de heer Jac. Oskam over het onderwerp „Handenarbeid". VLEES OVER DE VRIJBANK ZAANDAM. Zaterdagmorgen is er om half negen voor de nummers 1707 tot 1720. en de nummers 13261331 vlees verkrijgbaar aan het Slachthuis. Om half tien is vlees verkrijgbaar voor de nummers 13321451. Om half elf voor de nummers 14521498 en voor 15251577. Zaans Scheepvaarthoekje ZAANDAM. Aangekomen: 11-2 ms. Jantje Eppïena met 45 tons sesam- schroot, carg. Tavenier. Verwacht: op 13-2 ss, Virgilia met 538 stds. carg. Spliethoff. Posities: ms. Tilly 11-2 voor slecht weer te Penzance, nis. Ponza 11-2 voor slecht weer te Sunderland, ms. Ponto 11-2 voor slecht weer in de Gironde. ms. Larix 5-1 van Zaandam te Rotter dam. ms. Pavo 17-1 van Portsmouth te Rotterdam, ms. Joost 9-2 van Bordeaux naar Boston, ms. Bab T 11-2 voor slecht weer te Lowestoft, ss. Wilpo 12-2 Beachy Head gepasseerd van Grimsby naar Savona. „Comité voor Volkshulp" Secretariaat: Mevr. A. Schermer-Kracht Pieter Latensteinstraat 45 Zaandam Voorzitter G. MAAS Aan de burgerij wordt medegedeeld dat ten behoeve van de noodgebieden en de slachtoffers geen gebruik zal worden gemaakt van de diensten van het z.g. comité voor Volkshulp. Voor het Rampenfonds ZAANDAM. De voetbalvereniging PSCK aan het Kalf heeft voor.het Na tionaal Rampenfonds onder eigen leden 150.opgehaald. Tijdens toneelopvoering 170 voor Rampenfonds ZAANDAM. Woensdagmiddag zorgden enige leraressen van de R.K.. Meisjes-huishoudschool „Sancta Ma ria" met enige familieleden voor een goede opvoering van het' geestige blij spel van Jean Webster „Vadertje Lang been". Dit gezellige en amusante to neelstuk werd in het R.K. Verenigings gebouw opgevoerd ter gelegenheid van het enige weken geleden gevierde 25- jarige dienstverband van Zuster Wille- mien en mej. A. M. van Duinhoven. Alle leerlingen en leraressen waren daarvoor bijeen en genoten" intens van de perfect te noemen vertolking, die was ingestudeerd onder regie van de heer P. A. M. Hornman uit Krommenie. Onder de pauze werd een collecte ge houden, die f 170.opbracht ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De ontevredenheid der Zaanse palinghandelaren onder de .Zaanse. Ealipghendelaren deelt voorzitter D. Tel ons namens „de meer derheid" van dit bestuur mede, dat de woorden „ongeorganiseerden" en „on- dgr-onsjes" niet door weth. Plooyer zou den zijn gebezigd. Daar wij onze inlichtingen van zeer betrouwbare zijde kregen, moeten we uit de mededeling van voorzitter Tel, dat hij namens de meerderheid van z'n bestuur spreekt concluderen, dat in het bestuur van de Palinghandelaren de zo nodige eenheid ontbreekt. KONIJN VERLOOT VOOR HET N.R.F. ZAANDAM. Via het radioprogram ma „Beurzen open, dijken dicht" be reikte ons gisteravond het bericht, dat Koen Fijma uit Zaandam in de fabriek zijn eigen konijn onder collega's heelt verloot. Het dier bracht een bedrag op van f 50. Beste, brave „Zaanbemanning", 'k Neem mijn /petje voor je af Dat je zoveel landgenoten Hebt g'èrecl van 't- watergraf. 'k Weet dat jullie zullen zeggen: „Het was plicht!" en dat is waar. Maar'je bracht daarmee je eigen Leven toch maar in gevaar. Namen hoef ik niet te noemen Want ge hield van laag tot hoog, Door uw onvermoeide arbeid, Onze Zaanse naam. weer hoog. Hóllands naam kan 7c béter zéggen, Want uit het gehele land Stónden toch de mannen, vrouwen In deez' rampspoed hand in hand. Mede .door. uw arbeid, mannen, Midden in de nood en pijn. Liet gij zien dat ook ons landje. Schoon het klein is, groot kan zijn! 't Zal u zeker dankbaar stemmen Dat 'Uw werk bij dag en nacht Voor. zovele hopelozen I-loop' en redding heeft gebracht. Nogmaals hulde, stoere kerels. Voor al 't werk door u gedaan Voor zovele landgenoten Met uw trouwe schuit „de Zaan"! KEES VAN ZAENE. r Wielrijders bemerkten schoorsteenbrand ZAANDAM Donderdagmorgen om kwart voor acht begaven de kringen 1 en 7 van de Zaandamse brandweer zich in ijltempo naar het door de heer J. van Zaanen bewoonde perceel Zuiddijk 313 b, waarin een schoorsteenbrand was ontstaan. Hoewel mevrouw van Zaanen in de huiskamer nog niet tot die ontdek king gekomen was werden twee wiel rijders, die toevallig langs reden gè- attendeerd op het feit. dat uit de schoor steen vlammen te voorschijn kwamen. De beide personen, die de bewoners van het perceel waarschuwden renden met natte lappen naar het dak om erger te voorkomen. Nadat de kachel op straat was gezet togen de brandweerlieden naar de bedreigde plek om de schoor steen schoon te vegen. Er werd geen schade aangericht. BURGERLIJKE STAND ZAANDAM. Geboren: Jannetje Geertruida, d.v. J. J. Thesing en J. M. H. van den Dorpel. Johan. z.v. J. Hoog moed en R. van den Brink. Jan Arend, z.v. J. Nijkamp en A. Kat. Margaretha, d.v. B. Leuverman en D. Arends. Cor nelia Josina, d.v. B. Kuipers en J. T. Post. Nelly Adriana, d.v. A. A. Arends en N. Blokland. Gehuwd: J. C. Bloeljes en A. M. Hooijschuur. J. W. J. Oomen en D. C. Jonker. F. A. Mantoua (won. te Am sterdam) en K. Rood. H. Maas en G. G. Tieleman. A. Roeland en A. Stolk. Overleden: Jan Kuiper 59 j. geh. m. J. Bakker overl. te Amsterdam. BV '45 leidt in biljart competitie ZAANDAM Door met 42 van ABV I uit Wormerveer te winnen heeft BV '45 I de leiding genomen in afdeling A van de biljartcompetitie. De uitslagen waren: Car beurt fa:s. mon. 'J. Vreeken ('45 250 27 57" 9.25 D. Luttik" (ABV) 122 27 17 4,51 H. Pootjes sr. 200 34 38 5.88 C. Fontijn 190 34 27 5.58 J. Hoorn 190 40 27 4.75 P. Kok 168 40 20 4.20 BV '45 II verloor van ABV II met 4 2. J. Slcoten won. S. Vet en Stad ver loren hun partij. Wie was er bij? ZAANDAM Een jongedame uit de hoofdstad, werkzaam bij de Kon. Ver kade Fabrieken N.V. is Donderdagmor gen omstreeks 7.30 voor het station door twee onbekend gebleven wielrijders aangereden. Het meisje liep lichte ver wondingen op. Zij, die de toedracht van het ongeval hebben gezien worden ver zocht zich te melden bij de Verkeers politie in de Vinkenstraat. "Tv 28. De man was, nadat hij het pakje sigaretten had weggestopt, veel toe schietelijker geworden. Hij vroeg of de heren een goede reis hadden gehad en wat het doel van hun tocht was. Jim my vertelde dat zij in Kano een zieke oom gingen bezoeken, waarop de man lachend antwoordde, dat dat dan zeker een rijke erfoom was. want voor een arme oom zou niemnd ooit zo'n verre en gevaarlijke tocht ondernemen". Jim my zei, dat hij het heel goed geraden had en hij voegde er aan toe, dat hij maar hoopte dat zijn oom een klein centje voor hem ter leen zou hebben, want dat zou hij best kunnen gebrui ken. Ze hadden niet al te veel geld bij zich. Jimmy vond het namelijk een goede tactiek zich overal arm te hou den. „Dat is in dit geval altijd heel prettig", antwoordde de man van de benzinepomp, „dat maakt de kans dat u door rovers wordt aangehouden' en uitgeschud heel wat kleiner". Jimmy wilde weten of het vaak gebeurde, dal reizigers door rovers werden aange houden. „Reizigers", die alléén zijn, al tijd", zei de ander zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken, „maar rei zigers die zo verstandig zijn geweest, een gids mee te nemen, bijna nooit". Piet Potlood en Jimmy keken elkaar even tersluiks aan. ,.W(j wilden hier een gids huren", zei Jimmy .onbewogen. „Zou u ons een betrouwbare begeleider kunnen aanwijzen?" De ander schudde het .hoofd. „Ze zijn .allemaal weg", zei bij.„En het kan ,vele' wéken duren vooraat zij terugkeren". Jimmy keek de man strak aan. „Sta je nou te lie- gij of niet?" vroeg hij zich zelf af. Laaisie ronde in ,,Zaanzichl" ZAANDAM. In het café „Zaan- zieht" van de heer J. Overdijk, werden Donderdagavond de biljartwedstrijden oni de VAMI-beker voortgezet. De uit slagen waren (volgorde cijfers: caram boles, beurten, series, gemiddelde): T. Scholier 100 29 12 3.44 K. Vjsser 63 29 11 2.17 Van der Werf 100 43 13 2.32 Wijngaard 87 43 10 2.03 ADVERTENTIE ildOH NZ dO JLVV1S WVONVVZ 133H „Hoé bestaat 'tkan dat nu werke lijk.... het is haast niet te geloven daar moet je van profiteren". Dit zijn slechts enkele opmerkingen over onze prijzen bij de TOTALE UITVERKOOP van ons filiaal Gedempte Gracht 45. Hét gaat hard. Dag in dag uit staat onze winkel propvol, we waren in 2 dagen leeg verkocht, Maar onze vakken zijn opnieuw gevuld met goederen en die wachten nu op U want we gaan verder met tegen deze absurd lage prij- ,aen Kantoorartikelen en schrijfwaren te" verkopen. Besef echter wel dat er THANS gekocht moet worden, want dit kan niet blijven, dit komt maar één maal. Breekt U zich niet het hoofd, waarom wij voor zulke abnormale prij zen verkopen, maar doet Uw voordeel, koopt nu voor een jaar vnprraad want U verdient er geld mee; Alles is te koop, ook de toonbanken, stellingen, zeil enz. enz. Komt kijken!., neen. KOMT KOPEN? rtitf»! GEDEMPTE GRACHT 45 Door C. J. Frickers Ilc werd wakker door het geluid van een timriman specht), die tegen een boom tikte met zijn snavel. Langzaam deed ik mijn ogen open, nog niet tot het volle bewustzijn teruggekeerd. Waar was ik? O ja, nu herinnerde ik het mij wéér:, we waren er de vorige dag op uitgegaan. Ik draaide me om in mijn hangmat; naast de mijne hingen er nog twee. Mijn vrienden sliepen nog; we waren ook zo laat gaan slapen Er vloog een prachtige vogel van de ene tak naar de andere; een schuwe; rusteloze vogel, die je misschien nooit meer terug zou zien, maar die ook een schakel vormde in alles wat leven heet. Hij vloog alleen 's nachts. Als straks de zon met haar eerste stralen dit woud langzaam zou doen ontwaken, zou deze vogel slapen, om 's nachts weer van tak tot tak te vliegen, steeds maar verder, zonder ooit zijn doel te bex-eiken Herinneringen zijn als schuwe- vogels die fladderen van tak tot tak Wie had dat ook weer gezegd? O ja, het was.... ach' wat deed het er toe? Mijn gedachten waren al weer verder. Steeds verder gingen ze en lieten je li chaam eenzaam en alleen achter". Soms sprongen ze jaren voor je uit; het was dan een hunkering, een passie geworden naar een klein -landje waar we naar toe zouden gaap en dat mijn vaderland heetteMaar als ik dan in. dat andere verre land, dat -ik- alleen kende van de verhalen die ik er over- gehoord had, woonde, zou ik dan niet te- ï'Ug verlangen naar het rusteloze leven hier? Het leven nèt zo rusteloos als die vogel? Zou dit plekje in Zuid- Amerika. dat mijn geboor teland is, dan niet een oase lijken in de grote wereld?.. Nu vond ik het nog ge woon en voelde ik me hele maal niet bevoorrecht. Maar straks? Een mens is met zijn ge dachten immers altijd in het verleden of de toe komst? Ze lijkt hem veel mooier, die toekomst; maar als hij éénmaal is dan wordt ze aanvaard als de gewoonste zaak van de wereld; het aantrekkelijke is er af. het is dan toch „het heden" ge worden Het heden? Wat is dat eigenlijk? Het is het aller kleinste onderdeeltje van een seconde; dat onderdeel tje dat nü al weer voorbij is; nee het is nóg kleiner en er bij stilstaan kan niet. Eerste prijswinnaar Opstelwedstrijd Die schrijver had wel ge lijk toen hij zei. dat het verleden en de toekomst in elkaar overvloeiendat het verleden niet bestaat. Weer tikte de timriman tegen de boom. Verbazend snel ging het. Het deed denken aan de gemechani seerde wereld, het geme chaniseerde leven waar alles volgens de klok gaat en iedereen tijd te kort komt.. Moedeloos liet ik me uit mijn hangmat zakken en liep naar het riviertje, dat zich in de buurt bevond, om water te halen. In dat riviertje had je toch veel rustiger kunnen leven zonder aan de wet van de klok te moeten ge hoorzamen. Vlak bij het water bukte ik me. Een grote troep pa1- rasolmieren ging gejaagd voort op haar weg, zonder er ook maar één ogenblik van af te wijken. Zou hier in het oerwoud dan ook alles op tijd gaan?De hele wereld scheen er rnee behekst te zijn. Ook deze mieren. Maar deze diertjes wisten precies waar ze heen gingen; hun pad is precies uitgestippeld. Hoe is het daarentegen met de mens? Heeft ook hij zo'n levenspad waar hij vastbesloten is niet van af te wijken? Ongetwijfeld, maar er zijn op deze weg zóveel moei lijkheden te overwinnen en zoveel verleidelijke zijwegen te ontlopen, dat de mens tenslotte bijna nooit de hoofdweg van de andere banen kan onderscheiden en er altijd vroeg of laat van afwijkt Ik keek nu in het rivier tje. Hoe rustig en kalm scheen het hier. Zou in dit water dan die rust heer sen?. Plotseling schoot een kaaiman uit en hapte naar een ander dier Nee, ook hier was die rust niet die ik zoentzelfs niet 's morgens in de vroegte. Het water werd rood ge kleurd; het bloed van het slachtoffer. Het scheen steeds roder te wordenhet gehamer van de specht vermengde zich er mee, net een mitrail leur die dood en verderf uitbraakte.... We waren de grote slag velden, of beter de grote slachtvelden, van de we reldbrand nog niet ver geten en reeds doemden er weer twee grote vijanden op aan het gezichtseinder, ge lijk donderwolkjes die aan een helderblauwe hemel verschijnen; eerst niets ver ontrustend. dan steeds gro ter en dreigender Reeds is een groot ge deelte van die heldere, blauwe hemel zwart gewor den en wordt voortdurend zwarter en zwarter Waar wacht de mensheid op?.' Moeten deze donder wolken ongebreideld door groeien om tenslotte met een reuze, niet te stuiten, vaart tegen elkaar op te vliegen? Lag het aan de mensheid of aan het noodlot? Waren de mensen altijd voorbe schikt om elkaar te ver moorden?.. Waar moest dat alles heen?.. Mistroostig liep ik terug naar ons kamp. Was deze wereld nog de moeite waard? Toen ik mijn vrienden vredig zag slapen kroop er ineens een heel ander ge voel naar boven De band van benauwdheid die als een ijzeren greep om mijn hart sloot, verslapte, waarmee tevens het gevoel, alsof er een grote glazen stuiter in mijn hoofd op en neer danste, verdween. Ik voel de me van een zware last bevrijd, er kwam een warm gevoel van vriendschap in mij op en een gedachte die ik meteen in daden om zette. Ik keerde de kruik met water boven het hoofd van Frits om. Met een schreeuw sprong hij overeind en holde mij achterna. Harold, wakker geworden door het lawaai, rolde uit zijn hangmat van het lachen. De sombere geluiden, die ik even tevoren in het bos had menen te horen, ver anderden de apen spron gen joelend boven onze hoofden heen en weer en het gehele oerwoud scheen ontwaakt uit een boze droom waarvan eindelijk de ban gebroken was.... Vet 100 37 12 2.70 Visscher 76 37 10 2.05 J.van der Werf 100 37 13 2.70 K. Visser 97 37 17 2.62 Wijngaard 100 41 10 2.43 Vet 93 41 10 2.26 Scholier 100 28 19 3.57 Visscher 98 28 12 3.50 De stand tot Donderdagavond bijge werkt, is als volgt (gespeeld, punten, moyennes, series): 1. T. Scholier 6 12 3.54 23 2. J. de Boer 5 8 2.67 43 3. D. Visscher 6 6 2.96 22 4. W. Hogenkamp 5 5 3.23 26 5. J. v. d. Werf 6 5 2.27 20 6. S. Vet 6 4 2.65 21 7. K. Visser 6 4 2.25 17 8. B. J. Wijngaard 6 2 2.31 16 Hedenavond vindt in café Zaanzicht de finale van deze biljartwedstrijden plaats. Wat wordt met dat schilderij bedoeld? ZAANDAM Wanneer men als on deskundige een schilderij bekijkt wil men in hetgeen is uitgebeeld een zui vere weergave zien van de natuur. De schilders in de Renaissance dachten de ze these zo ver door. dat hun doeken de werkelijkheid béhaderden. Later hébben de modernen een ande re theorie opgebouwd, waarin gezegd wordt, dat de expressie, het karakter van de uitbeelding op de voorgrond staat. Dit is bepalend om de schoonheid van een schilderstuk te leren waarde- Over al deze zaken en de ontwikke ling van de schilderkunst van de Egyptenaren tot Picasso hield de Am sterdamse kunstschilder Maarten Krab bé Donderdagavond een boeiende lezing met lichtbeelden voor de leden van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" Departement Zaandam- Moeten wij de geringe belangstelling die er voor deze avond bestond toe schrijven aan de slechte weersomstan digheden of schrikken de Zaandammers terug voor een onderwerp, dat op een bepaald cultureel niveau staat? Dht spreker ondanks het gering aan tal aanwezigen zijn gehoor toch wist te boeien pleit dan ook vftor de wijze waarop hij deze abstracte materie be handelde. FEESTAVOND MOTORCLUB „ZAANDAM" GAAT DOOR ZAANDAM. De grote Cabaret- en Cowboy Show, die de Motorclub Zaan dam Zaterdag houdt in „Ons Huis" gaat door. Deze jaarlijkse feestavond, belooft, gezien het programma iets bij zonders te worden. iDe medewerkenden zijn o.a. Nol van Dijk, Willy Rex, Tini Alma, de twee Corita's en Lesly Davis, Er is bal na en de heer G. Vreeling met zijn Rhythm Boys zorgen voor de mu ziek. KOOG ZAANDIJK DlO-uitvoeringen uitgesteld Drie aanrijdingen KOOG-ZAANDIJK. In verband met de watersnood heeft het bestuur van de Christelijke Gymnastiekvereni ging „D.I.O." besloten de gymnastiek- uitvoerïngen uit te stellen tot 25 Maart en 1 April, resp. de Jeugd- en Senioren- uitvoering. Koog Zaandijker Bridgeclub KOOG-ZAANDIJK. De uitslagen zijn: A: 1 heren v. BaaienKramer, 6190 pet.; 2 fam. Hoorn 5794 Bm; 3 heren Smitv. Dijk 5476: 4 heren DraaierFletterman 5397; 5 heren KleFkSchuddeboom 50.6 dames v. BaaienBark 4286; 7 fam. Hinse 4286D; 8 dames Klerkv. d. Lyn 3571D. B: 1 heren RusschenEngelsman 5625P; 2 mevr. v. Doomhr Dil 55—P; 3 heren VisserWoestenburg 5375; 4 heren BoeremaFlieger 505 dames Smitv. Dijk 4750D; 6 fam. Schaap 3750D. C: 1 mevr. Dil—lir Balt 6944P; 2 be ren BarkBolding 61 IIP; 3 farm du Peron 5833. 4 mevr. Visserhr Van Doom 50Bm: 5 fam. Oosthuizen 4444; 6 fam. Stad 4167D; 7 heren Doeven Voorneveld 25D. D: 1 heren RepStormesand 6250P; 2 heren AhlingFonteyn 5250P; 3 fam. v. Arkel 504 heren Honig—Coin - paan 4625; 5 fam. Stelling 456 hè't'en DilMartiner 4375. Unie bespreekt fusievoorstel OMTREK. -Het gewest Nóord-Hol- land van dé Algemene Unie van Mu ziekverenigingen houdt Zatérdag 21 Februari een gewestelijke vergadering in De Sociëteit te Wormerveer. Naast de gewone huishoudelijke agendapun ten zal ook besproken worden het pon- gresvoorstel tot fusie met de Nederl. Federatie van Muziekgezelsdhappèn. (Advertentie. Ing. Med.) De verzorging van Uw lijn Moet bij „Tekora" zijn! Wij hebben een enorme sortering In Gaisetten, Step-ins en Bustehouders in alle prlj'zen KOMT BIJ ONS PASSEN V«HIKEBREyER/ V lORSIiTRY J. E. TEN KORTENAAR MIENT 21 - ALKMAAR ZAANDAM. Ingekomen: G. Beumer, v. v;an Wijdewormer naar Westzijde 10. P. de Bruijn, m., van Rijswijk (ZH> naar W. Brinkmanstr. 47. A. M. Dekker, v., van Koog aan de Zaan naar Bloemgracht 60. A. OutVan Ditmarsch, v., van Utrecht naar Golofkinstraat 41. J. Draijer, v., van Purmerend naar Van Kolstraat 19. J. A. E. van Es, v., van Renkum, Oosterbeek naar J. Bouwmeesterstraat 35. R. Heskamp, m„ van Heerlen naar Jan Walichszstraat 24. E. T. de Jonge, v., van Warffum naar Stations straat 69d. M. H. Lutteke, v., van Deiden naar Havenstraat 55. C. J. van Ros, v., van 's-Hertogenbosch naar Bloemgracht 60. M. M. Resoort Tenveij, v., van Amsterdam naar D. Doniastraat 23. T. Vledder. v., van Velsen naar Bouwmanspad 14. A. SchaaphokWaterman, gez„ van Gro ningen naar Westzanerdijk 60. Vertrokken: M. J. J. Lazarum v., van Zuider Valdeurstraat 25c naar Weesperkarspel (NH). J. Kwadijlc, gez., van J. H. o. d. Veldestraat 32 naar Amsterdam. T. T. M. Sijbrandij. v., van Kramerstraat 13 naar Amsterdam. P. G. Schaftenaar, gez„ van Jan Walichszstraat 14 naar Ermelo. P. OverbeekVan Zaane. v.. van Peper dwarsstraat 2 naar Amsterdam. W. Feenstra, v., van Rustenburg 25 naar Amsterdam. C. Broeksma, gez.. van Jac. Gorisstraat 43 naar Zaandijk. C. van Lopik, m., van Kopermolen straat 53 naar Delft. A. W. Addison, m., van Vinkenstraat 110 naar De Rijp. G. M. TeelingLeich, gez., van Ve ringstraat 58 naar Koog aan de Zaan. W. B. J. Teeling. m„ van Pr. Hen drikkade 3a naar Koog aan de Zaan. A. M. E. Bönnekamp. v„ van Leo XlIIstraat 14 naar Amsterda m.— S. v. Zaane, gez., van J. Arnoldusstraat 82 naar Koog aan de Zaan. H. P. SchoenOfman, v., naar W. Brink- .manstraat 65 naar Westzaan. D7 A. Flentrop. gez., van Van der Helstslr. 16 naar Koog aan de Zaan. A. M. Petra, v., van Bloemgracht 60 naar As sendelft. J. G. van Santé, v., van Ged. Gracht 46b naar Duitsland. .H. Boom, m., van Oostzijde 50 naar Heerlen. M. Pasterkamp, v., van Oostzijde 42 naar Urk. G .Dekker, m., van Czarinastraat 31 naar Schagèn. C. Remijnse, v., van A. Paulowria- straat 17 naar Koog aan de Zaan. A. Sluijmer, m., van A. Paulownastraat 17 naar Koog aan de Zaan. J. Sint, v., van Oostzijde 262e naar Beverwijk N. van Ooïj ,v., van Sparrestraat 37 naar Amsterdam. H. van Essen, m., van Cz. Peterstraat 59 naar Amster dam. A. Meijberg, v., van Rusten burg 92 naar Maassluis. G. W. Krui denbergMeulenkamp, v., van Oost zijde 113 naar Koog aan de Zaan. A. M. Kruidenberg, m., van Wilhelrhi- nastraat 4 naar Koog aan de Zaan. W. Roos, m„ van Rosmolenstraat 95a naar Bloemendaal. E. W: Baars, m., van Ged. Gracht 14a naar Amsterdam. W. J. M. Schalkwijk, gez., van Heijermansstraat 95 naar Amsterdam. C. H. M. Hendriks, wed .van Prins, v.. van Jan Bouwmeesterstraat 84 naar Hilversum. H. J. de Ridder, gez„ van Oranjestraat 37 naar Krommenie. L. S. Hummel, v., van P. L. Takstraat 18 naar Amsterdam. A.. F. M. van Herpen, m, van Saenredamstraat 6 naar 's Gravenhage. G. Klaassen, v., van Ringweg 2L naar Westzaan. A. M. Reumer, v., van Oostzijde 2b naar Delft. W. van Dam. v.. van Nic. Maesstraat 7 naar Amsterdam. M. Kwikkel. m.. van Hogendijk 186 naar Amsterdam. I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2