STADSVENSTER Grote plannen om Amersfoort dit jaar ,Hart van Nederland te maken lnitiatief-comité vergaderde met aantal zakenmensen Moet U eens hórenl Dankwoord van evacué's r Berg levert slipgevaar Keifeest, jaar uitgesteld Een piloot en een stewardess over hun leven in de lucht Het vliegersbestaan kent naast harde realiteit nog romantiek „Bescherming Burgerbevolking" roept burgerij op 2 Vrijdag 13 Februari 1953 (Van een onzer verslaggevers) Er liggen plannen gereed om gedurende half Juni tot half September 1953 van Amersfoort, een vermaakcentrum te maken, waarover in geheel Nederland gesproken zal worden. Het is de bedoeling Amersfoort tijdens deze periode te transformeren in een levendige stad. die de bezoekers vol doende amusement en tevens culturele genoegdoening kan schenken. Op uitnodiging van het initiatief-comité „Amersfoort 1953 hart van Neder land", waarin zitting hebben de heren G. A. Spyker. J. H. Eriks, A. v Empelen en S. Bolmeyer, werd gisteravond in hotel „Monopole" een bij eenkomst belegd met een aantal zakenmensen. Hoewel de opkomst niet al te groot was. enthousiasme en animo was er by de aanwezigen zeker en men zal nu bekyken of de plannen, die al ln een ver gevorderd stadium van voorbereiding verkeren, verder verwezenlijkt kunnen worden. der zaak natuurlijk in samenwer king met het leger). Plaatselijke mogelijkheden Vanzelfsprekend zullen bij de op bouw zoveel mogelijk gebruik ge maakt worden van de plaatselijke krachten en> mogelijkheden. Het comité heeft al een schema opgezet voor de te bewandelen weg om de doelstellingen te verwezen lijken en ook is al een raming ge- Ontwerp-programma is al gereed Het comité stelt zich voor het gestelde doel Amersfoort tij dens de vacantiemaanden tot een attractief oord voor vreemdelingen te maken als volgt te bereiken; le. Door de winkelstraten op grootscheepse wijze feestelijk te versieren en te illumineren met de meest moderne middelen. 2e. Openbare bezienswaardighe den van Amersfoort: Lange Jan, Monnikendam. Koppelpoort, Kam perbinnenpoort en tal van oude ge bouwen en de toegangswegen van de stad te illumineren en in flood light te zetten. Bovendien feërieke verlichting van alle grachten en bossages. 3e.. Het brengen van beschaafd amusement in de vorm van korte cabaret- variété- en theatervoor stellingen. Voorts openluchtvoor stellingen. zoals balletten, muziek concoursen en andere geëigende openlucht-attracties. Deze uitvoerin gen kunnen ten dele verzorgd wor den door gerenommeerde beroeps gezelschappen en bekende artisten. 4. Door het ter bezichtiging stel len van diverse attracties in de vorm van sprookjestuin met ultra violette belichting een sprook jespark met levende figuratie Tiroler Bierhuis een uitgelezen Lunapark met een verzameling van de meest gewilde attracties. 5e. Het houden van een twee ledige Nationale Tentoonstelling in een daarvoor speciaal te bouwen tentoonstellingshal: a. Land- en tuinbouwtentoonstelling en b. han del, nijverheid en industrie. 6e. Samenwerking met de grote vliegtuigdemonstraties, die dit jaar op Soesterberg gehouden zullen worden (in plaats van Ypenburg) door de militaire luchtmacht en het organiseren van een grootse militaire demonstratie (uit de aard (De redactie behoudt zich het recht roor Ingezonden stukken voor deze rubriek te bekorten. Anonieme stukken paan ln de prullemand). Leusden, 12 Febrauri 1953 De evacué's uit Brouwershaven, ondergebracht in „Clubhuis Inge borg" te Leusder, danken U heel hartelijk voor het aardig artikel en de "foto's, die door een Uwer ver slaggevers in Uw Dagblad van heden werden geplaatst. We zagen natuurlijk vanmorgen reikhalzend uit naar het „Dagblad van Amersfoort" en waren erg nieuwsgierig, wat de „meneer'van de krant" nu eigenlijk wel zou schrijven over ons „Brouwenaars". We wisten wel, dat er iets van ons in de krant zou komen, maar wat precies, ja. dat moesten we afwach ten. totdat de krant kwam. En ein delijk, daar verscheen die dan. ,,'n Zeeuws paradijsje in „De Treek", zo luidde het opschrift. En werkelijk „Uw verslaggever had het niet beter kunnen neerschrij ven; het is voor ons, geëvacueerden uit het noodgebied Schouwen, hier op „Ingeborg" als in een paradijs je, dank zij, in de eerste plaats, de goede zorgen door de heer en mevrouw Busscher aan ons besteed. Wij allen hier, zijn dan ook de fa milie Busscher heel dankbaar voor alles wat zij voor ons doen. Niets is hun te veel en altijd staan ze voor iedereen klaar om te helpen en ons van dienst te zijn, We vinden het dan ook een groot voorrecht, dat wij in het clubhuis „Ingeborg", waarin zij de scepter zwaaien, zijn terecht gekomen. De inrichting en de gemakken van het huis zijn dan ook werkelijk af Er is centrale verwarming, wat ieder van ons hier in deze koude tijd heerlijk vindt. Namens alle evacué's hier breng ik de heer en mevrouw Busscher onze hartelijke dank over voor al de goede zorgen die zij dag aan dag aan ons beste den. Natuurlijk zijn we ook het Be stuur van het Jonge Vrouwen Gilde en verder allen, die hebben be werkstelligd, dat wij hier een on derdak konden vinden, zeer dank baar. Veel hébben wij meegemaakt in de bange stormnacht van Zaterdag op Zondag en de daarop volgende dagen, doch veel goedheid en hulp hebben we nadien ontvangen van velen hier in Lensden en omstre ken. zowel geestelijk als materieel. Ik wil niet nalaten ook hierbij de Edelachtbare Heer Burgemeester van Leusden onze dank te bren gen voor de hartelijke woorden, die hij tot ons snrak on de avond van aankomst alhier. Verder allen, de zuster en de verschillende dames, die zich op enigerlei wijze jegens on« verdienstelijk hebben gemaakt, be'uigen wij onze dank Zij allen hebben zirh vele moeiten en zor gen voor ons getroost. Namens de geëvacueerden vertoevende clubhuis Ingeborg,. Leusden T. BRAAM-BOS maakt van de eventuele inkomsten en kosten. Om alle persoonlijke aansprakelijkheid van de deelne mers uit te sluiten, is rnen voor nemens een stichting in het leven te roepen. Volgens de raming zijn er voor de gehele itweemaandelijke) perio de 175.000 betalende bezoekers no dig om de kosten van het geheel te dekken. Ook is men reeds in overleg getreden met bekende kun stenaars en architecten om het ar tistieke gedeelte te verzorgen. Tydens de gisteravond gehouden vergadering werd besloten om het eventuele batige saldo geheel ter beschikking van het Nationaal Rampenfonds te stellen. De initiatiefnemers zijn er vast van overtuigd dat Amersfoort, dat door zijn centrale ligging zeker recht heeft op de titel „Hart van Nederland", zich buitengewoon leent voor de geprojecteerde doelstellin gen Zij wijzen o.a. op Breda, dat vorig jaar een zo schitterend ge slaagd feest heeft gehouden. Natuurlijk is nog niets definitief De plannen zijn nu in een bepaald stadium gekomen. Binnenkort zul len wederom vergaderingen worden uitgeschreven en zal men trachten de belangstelling der zakenmensen wakker te roepen. De radio had er gisteren al voor gewaarschuwd: „Op verscheide ne plaatsen in het land zou het wegdek slipgevaar opleveren. Op de Berg raakten gisteren vier auto's in de knoei. Een perso nenwagen, die in de richting Utrecht reed slipte en belandde in een berm. Een tegenligger remde en slipte eveneens. Een groentewagen kwam tien meter verder glijdend tot stilstand. Een derde personenwagen met als inzittenden de acteur Paul Steen bergen en de actrice Myra Ward (beiden van de Haagsche Comedie) botste tegen de groen tewagen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Alles verliep kalm, zelfs het slippen ging geordend. Het was echt zo'n ongelukje om. met 'n glim lach. naar te kijken. Onze toe vallig passerende fotograaf leg de een deel van de gecompli ceerde verkeerssituatie op de plaat vast. Paard op hol in hartje van stad In het hart van de stad op de Varkensmarkt. sloeg gistermiddag een paard op hol van de groentehan delaar E. van Beek uit Hoogland. Het dier rende met lemoen én al de Arn hemsestraat door, ramde een ver- huisauto en kwam tenslotte terecht in een hek aan het Laantje. Het paard liep een diepe vleeswond ln de borst op en een schaafwond aan het linkerbovenbeen. Dr. Wellensieck verleende eerste hulp. Van het hek werd ongeveer twee meter vernield De verhuisauto kreeg lichte schade aan een spatbord. Het paard sloeg op hol tengevolge van het lostrillen van het lemoen. Onprettig optreden van autobestuurder De bestuurder van een Citroën van de firma H. N. K. uit Amsterdam, stelde zich gisteren voor de gesloten spoorbomen aan de zijde van de Nij- verheidsweg met zyn wagen naast de lijkwagen van 'n begrafenisstoet op Toen het verkeer zich in beweging zette kon de Citroen niet uit de weg. De bestuurder bleef, luid claxonne rend naast de lijkauto rijden. Om standers ergerden zich over dit op treden. Tenslotte kwam de personen auto ook nog in botsing met de eer ste volgauto van de begrafenisstoet. Via het linkertrottoir reed de Ci- troënbesUuirder door zonder zich van de situatie aan te trekken. Het autonummer is bekend. „It's a wonderful life" in Grand Theatre In de serie Donderdagavondvoorstel- Dngen in het Grand-Théatre draaide gis teren de bijzonder geestige Frank Capra. film ..It's a wonderful life". Het weer zien met dit product, dat enige jaren geleden veel belangstelling trok, was geen teleurstelling. Integendeel. De vondsten van Capra en de typering van de teleurgestelde George Bailey door James Stewart z(Jn zo verrukkelijk, dat men deze film graag voor een tweede keer ziet Zo herinnert, men zich wel licht het begin van deze film' de fluis terende engelen, die de wereld bezien. En verderop in het verhaal: de engel, die naar de aarde wordt gezonden om eindelijk na 200 jaar zijn vleugels te verdienen door George Bailey van zijn zelfmoordplannen af te brengen. Dat is allemaal kostelijk verfilmd, het is amusant en soms doortrokken van een z.eer fijngevoelige humor. Daarom was het een plezierig weerzien. Volgende week Donderdag draait „De vrouw met het geschonden gelaat"'. WATERSTANDEN 's-GRAVENHAGE, 13 Febr. Mann heim 287 +0.09; Trier 423 +0.13; Ko blenz 322 +0.87: Keulen 294 +0.79. Ruhrort 472 +0.42, Loblth 1073 -r-0.16: Nijmegen 844 +0 09; Arnhem 842 0-09 Eeide 450 onveranderd. Deventer 350 —0 01 Namen 245 —0.46; Borgharen 3414 —0.27; Belfeld 1493 +0.30; Venlo 1436 +0.35; Grave 683 +0.29, De voor Juli a.s. beoogde gouden herdenking van het Kei-trekken in 1903 is uitgesteld. Unaniem zijn de leden van het werkcomité van mening, dal. een feestelijke herdeh- king in dit rampjaar niet strookt met de ernst van dé toestand in stad en land, als gevolg van de wa tersnood in drie provincies. Het genoemde comité voelt zich gedrongen, wat het inzamelen van geld betreft, plaats te ruimen voor de oproep voor de noodgebieden en het vertrouwt er op hiervoor begrip en instemming te vinden bij de bevolking van Amersfoort. Men stelt zich thans voor de fees telijke herdenking in Juli 1954 te doen plaats hebben. Te zijner tijd zullen nadere publicaties worden gedaan. AANBESTEDING Namens het R.K. parochiaal schoolbe stuur van de -St. Henricus parochie te Amersfoort, is hedenmorgen aanbesteed het bouwen van een drieklassige Kamp- school op een terrein gelegen nabij de B.W laan te Amersfoort. De aanbesteding leverde het volgende resultaat op: Beljer en Schreuder, Amersfoort, 50.700.Van de Berg. Soest. I 51.000. Eigen Raam. Amersfoort, I 51.154.J de Bruin. Amersfoort, 52.100,Brandjes. Bussum, 1 52.500.—; Bekker, Hilversum. 1 55.700.—; De Wit, Amersfoort. 50.400,-; Romeijn. Zuilen, 47.144, DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 2124 In de kleine ka juit van het scheepje wordt de koopacte opge maakt. Wanneer de eige naar is vertrokken, viert Rob met Bill het heuglyke feit, dat hij nu weer kapitein .is van een eigen schip. „En wat bent u nou van plan er mee te gaan doen. stuur?" vraagt Bill. „Dat heb ik je al verteld" zegt Rob: „ik ben be slist van plan een po ging te doen om de Ariadne" op te zoeken Die foto kon niet liegen Het schip drijft daar nog altijd rond en lk wil wel eens een kijkje aan boord nemen. Ga je mee?" „Ik denk er niet aan. stuur", zegt Bill; „ik i met uw expeditie." De hengelaar in zijn binnen en roeit terug naar de wal. heb er mijn bekomst van en ik wil er niets mee bootje heeft door de open koekoek het gesnrek i weet hij genoeg, te maken hebben. Maar ik wens u veel succes I woordelijk kunnen volgen. Hij haalt zijn dobber (Van een onzer verslaggevers) De grote K.L.M.-vogel met captain Van Veenendaal aan het hoofd van een bemanning, één ln reageren en teamwork, krUgt boven Gravesend de j melding: „London Airport zit dicht, wy zullen U wel binnenloodsen." In de donkere nacht zitten de passagiers behaagiyk in de cabine, maar in de cockpit verlaten de piloten in uiterste concentratie zich op hun instru menten, de radioberichten van het vliegveld enop hun vliegersgevoel, Zicht nog geen 300 meterlager en lager zakt de machine„Oké, captain, you're doing nicely", een bemoedigende, welluidende meisjes stem klinkt de vlieger in de oren en een seconde later ziet hy de veilige landingsbaanHet was of w-y de landing zelf meemaakten, zo suggestief deed K.L.M.-gezagvoerder Van Veenendaal zijn verhaal in de gymnastiek zaal van de R.H.B.S. voor een groot aantal scholieren van deze school en het Amersfoortse Lyceum. moet hard aangepakt worden en de service aan de passagiers moet 100 zijn. Het interessante en aan trekkelijke idee „Nu ga ik fijn even naar New York, Tokio, Sydney, o£ welke wereldstad dan ook" moet. oo het tweede plan geschoven worden. Hoofdzaak is de tijd, die in het vliegtuig tijdens de vlucht wordt doorgebracht. Aanzoek van 'n Oosterling Zij vertelde iets over de opleiding en liet daarbij uitkomen hoe nuttig (en noodzakelijk!) het is, de moder ne talen te beheersen, iets af te weten van kinderverzorging en E. H. B, O. Pas op 23-jarige leeftijd kan een meisje bij de K LM. in dienst treden. Na een tweemaande lijkse cursus volgt een examen en dan. na geslaagd te zijn natuurlijk, de lucht in. Eerst op Europese luchtlijnen en later in het intercon tinentale verkeer. Aardige ervaringen deed zij op o.a. kreeg zij eens een huwelijks aanzoek van een mysterieuze Ooster ling. die al twee vrouwen had. maar haar als de „derde vrouw" wenste Later vloog zij eens boven Zwitser land en toen vroeg een klein meisje, dat zij zoet moest.houden, of zij nu samen niet eens sneeuwballen kon den gaan gooien. ..De K.L.M.", zo besloot de ste wardess. „is onze trots en wij doen 'n Aanzoek om „derde vrouw" te worden De Rijksluchtvaartdienst had deze avond georganiseerd met. het doel bij de rijpere jeugd belangstelling voor het vliegwezen te wekken. Dat doel is zeker bereikt, want niet alleen kregen de jongeui door de buitengewoon boeiende en amusan te causerie van gezagvoerder Van Veenendaal 'n - itstekend beeld van leven ok in deze tijd nog vol ro mantiek en harde realiteit van een verkeersvlieger, maar ook een ander, zeer belangrijk aspect, n 1. de verzorging van de K.L.M.-gasten. de passagiers dus, werd op zeer prettige en a angename wijze be licht door de stewardess, mej. H. F. M. Hermeier. Drie jubilea Deze avond had nog een bijzonder tintje, want het was voor de 200ste keer. dat een dergelijke bijeenkomst voor middelbare scholieren plaats had. Gezagvoerder Van Veenendaal hield zijn dertigste causerie en mej. Hermeier vertelde voor de tiende maal over haar werk. Dat was vnor de directeur van de R.H.B.S., drs. L. Leopold natuurlijk aanleiding om in zijn welkomst woord de heren Ooms en Noordam van de Rijksluchtvaartschool en de beide gasten van de K.L.M. met. deze jubilea te feliciteren. Tevens herinnerde hij eraan, dat de heer Noordam op 5 Mei 1952 de para chute heeft afgeworpen, die in een dakgoot van de HB.S. terecht was gekomen, Mej. Hermeier vertelde iets over haar ervaringen en haar werk. Vijf jaar is zij reeds stewardess en nooit heeft zij er spijt van gehad. Wel gaf zij te kennen, dal een eerste ver eiste voor dat mooie, doch moei- lyke beroep is: liefde voor het. werk. Het is heus geen „luxe-baantje", er Drs Leopold, de directeur der RHBS dankt, de KLM-stewardess, mej. Hermeier, voor haar boeien de causerie over haar werk. Zij en gezagvoerder Veenendaal rechts op de foto) hebben in de gymnastiekzaal van de RHBS bij een groot aantal scholieren van HBS en Amersfoorts Lyceum de belangstelling voor het vliegwe zen weten op te wekken (DvA-Archifoto) alles om onze ere-plaats in de in ternationale wereld van het lucht- aartverkeer te behouden en te consolideren." Via Soesterberg Een ander, doch niet minder gees tig geluid, liet gezagvoerder Van Vee nendaal horen Kostelijk waren de herinneringen uit zijn „Soesterberg- se periode", toen in gammele kist jes een begin werd gemaakt met de verovering van het. luchtruim. Toen vloog de mens haast zonder instru menten en nu „vliegen" de instru menten haast zonder de mens Haastwant de mens zal toch altijd primair blijven in het lucht vaartwezen. De piloot vertelde van zijn eerste vluchten en van de navigatie uit de beginjaren „om vijf minuten over half vier zie je bij een boer derij een boerin, die gaat melken dan ben je op de goeae weg" en ook van de technische hulpmidde len, die de vliegers heden ten dage ter beschikking staan. Hij vertelde ook van het verschil in opleiding tussen toen en nu. Nederland heeft vliegers nodig. De K.L.M. heeft nu nog 200 buiten landse piloten in dienst en het zou toch zo prettig zijn. als op den duur uitsluitend Nederlanders als vlieg- ambassadeurs zouden kunnen optre den. Enorme mogelijkheden De ontwikkeling van de lucht vaart staat nog lang niet stil. Er zijn nog adembenemende mogelijkheden, maar hoezeer de techniek ook voort schrijdt. de romantiek in het vlie gersbestaan blijft. Daarvan getuigde gezagvoerder Van Veenendaal met enige kostelijke „gesproken" illustraties. Na het beantwoorden van een aan tal vragen over het beroep en de opleiding van stewardess en vlieger door de heren Ooms, Van Veenendaal en mej. Hermeier, werd de geluids film „De Vliegende Hollander" ver toond, die een beeld gaf van de op leiding tot verkeersvlieger aan de Rijksluchtvaartschool. Drs. Leopold toonde zich in zijn slotwoord zeer erkentelijk voor de huitengewoon interessante avond, die de gasten de scholieren bereid hadden. Het zou ons sterk verwon deren als niet enige Amersfoortse jongens en meisjes eens contact gaan onnemen met de Rijkslucht vaartschool Aanmelding voor de blokploegen gering Met de aanmelding voor de Be scherming Burgerbevolking in onze stad wil liet nog niet best vlotten. Vooral de georganiseerde zelfbe scherming (blokploegen) laat nog veel te wensen over. „De mensen in Amersfoort voelen blykbaar wel voor hun buis en stad. maar niet voor hun straatzegt het hoofd der B.B. Amersfoort, de heer H. Blekkingh, die over de tot op heden bereikte re sultaten in onze stad nogal teleurge steld Is. En dat is begrypeiyk. „Als de organisatie hier klaar was geweest., als we een voldoend aantal mensen hadden gehad, dan had de B.B. ook een (niet zo gering) steentje kunnen bijdragen in verband met de hulpverlening bij de ramp, die ons land vorige week heeft getroffen.,." zegt hij. Van de totaal voor Amersfoort be nodigde sterkte 2600 man heeft zich ongeveer 25aangemeld, We be hoeven het publiek er wel niet op te wijzen, dat een dergelijk laag aan- meldingscijfer in feitebescha mend is. Laten we er daarom alle maal de schouders onder zetten en meewerken aan de opbouw van het B B.-apparaat in Amersfoort! U kunt zich nu direct al opgeven bij de volgende aanmeldingsbureaux: het politie-bureau, het parochiehuis Pau- lus Borstraat, het wijkgebouw Lau rens Costerplein en het postkantoor. U kunt er terecht van 's morgens 10 tot 's avonds half acht op het post. kantoor tijdens de normale dienst- De B.B. gaat onverdroten voort met de propaganda in de wijken. Op Dinsdagavond 17 Februari wordt in hotel „Astoria" een propagandabij- eenkomst gehouden v'oor de bewo ners van wijk II (binnenstad, met Je ruzalem en Kruiskamp). Sprekers zijn het wijkhoofd. de heer J. v. Ha- selen, het H.B.B. de heer Blekkingh, en de heer Tilenius Kruythoff van de Stichting Bevordering B.B. uit. Den Haag. Voor wijk III i Vermeerkwar tier) wordt er op 18 Febr. a.s, in de openluchtschool Hobbemastraat een propaganda-avond gehouden, waarop o.m. zal worden gesproken door het wijkhoofd, de heer J, J. M. Hovius. Op beide avonden, welke om 8 uur aanvangen, zullen enkele interessan te films worden gedraaid Iedereen met of zonder schriftelyke invitatie is welkom! B.B.-tentoonstelling in Utrechtsestraat Bescherming Burgerbevolking houdt binnenkort in het voormalig hotel „De vergulde wagen" in de Utrecht sestraat een tentoonstelling van fotomateriaal. De tentoonstelling, die betrekking heeft op het werk van de B.B.. zal een week duren. In hetzelfde pand is inmiddels een etalage ingericht, die ten aan zien van de B.B. enige behartens- waardige aanbevelingen doet, Conferentie van CH-jongeren De Federatie van C H -Jongeren groepen in Nederland belegd op 7 en 8 Maart in de Jeugdherberg „de Grasheuvel'' een conferentie, 's Zaterdagsavonds spreekt mi nister Kernkamp over „Het Ko ninkrijk der Nederlanden en het nieuwe Europa". Zondagsmiddags slaat een lezing op hef programma van de heer F W. v. d. Wetering over „Onze taak op Nieuw Gui nea". V__ Mouwen omhoog lABOUTERS, welpen. gidsen, padvinders, voortrekkers gaan a.s. Za- Zet ze maar aan het werk Kleinkunst Revue „Festi- terdagmiddag de straat op en betaal, ze ruim. val" medewerking verle- om geld te verdienen. De Is er eenmaal een pad- nen o.a. The Chico's, Frans slagzin Mouwen, omhoog, vinder bij u geweest, dan van Schaik en Joop Kok. het land m.oet. droog" bren- krijgt u niet opnieuw last, gen zij dan in practijk. want, onder de bel komt. 'n Het gaat er om, dat de strookje papier. Dan weten jongens en meisjes op hun de later komenden dat er vraag, of er een karweitje al een padvinder is ge valt te verrichten, geen weest. ontkennend antwoord krij- Alleen jongens en meis gen, Ze moeten tenminste jes in. uniform komen voor ieder die middag één gul- uw karweitjes in aanmer- den verdienen. Het Natlo- king, leent aan deze show geen naai Rampenfonds vaart De actie staat onder lei- medewerking. Een Utrechts er wel b(j. ding van het Nederlandse modehuis zorgt nu voor de Gaat u alvast, na welk Padvinders Gilde, de Ne- creaties. karweitje u Zaterdagmld- derlandse Gidsenbeweging, dag door de padvinders de Nederlandse Padvin- kan. laten opknappen. De ders,. de verkenners van de K.J.B. Klop aan 't Stadsven- Tel 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. Modeshow De al eerder aangekon- vervlootactie. U herinnert digde modeshow in de zich nog wel de gedichten Markthal is nu vastgesteld die wij van de DVO-ers op Woensdag 18 Februari 's avonds in de Markthal. plaatsing ontvingen. Daar stak spontaneïteit in sneeuw van uw stoep rui men, de middagvaat af wassen, de ramen zemen, schoenen poetsen, nu ja, er verkenners, pioniersters en zijn tal van mogelijkheden, de De firma Ramselaar ver- èn voor het wandelen, èn *u„„, voor de actje zilverv]oot Nu zijn ze dan o_pnieuw met rijke buit belaan naar de Snouckaertlaan geko men. Twee zakken vol zil- Zilvervloot verpapier zijn aan de voor raad in de kelders van ons De leden van mantel- gebouw toegevoegd. Veel sportvereniging DVO doet dank, vrienden, resuvai 00k nog wat anders dan Teun en Jacob Kool le- Op 16 Februari komt in wandelen. Zij zijn ijverige verden ook hun aandeel. Markthal de Tiktak medewerkers van de zil- Goed zo, jongens! Voor Rampenfonds: Uurvoorstellingen in City-theater Naar aanleiding van vele ver zoeken een algeheel beeld te krij gen van de gebeurtenissen rond om de stormramp, worden in het City Theater van Maandag tot en met Donderdag a.s. uurvoorstel lingen gegeven. Hierin zullen wor den vertoond: de volledige Poly goon reportage van de Stormramp, de rede van H.M. de Koningin, beelden van de Algemene Gedenk dag. de toespraak van Prins Bern- hard. alsmede het. fotografisch re laas van de stormramp in België en Engeland. Dank zij de welwil lende medewerking van Polygoon- Profilti, die voor dit doel de repor tage gratis afstond, komt de gehele opbrengst ten bate van het Natio naal Rampenfonds. Wol en breipennen voor evacué's In navolging van andere steden heeft da Ned. Ver van Huisvrou wen afdeling Amersfoort een actie op touw gezet om wol en breipen nen in te zamelen voor de vrou welijke evacué's. Helpt allen mee. Vrouwen zitten niet graag met de handen over elkaar. Laten wij zor gen dat ze bezigheid krijgen en ln haar vrije tijd aan haar eigen kou sen. ondergoed enz. kunnen breien. U kunt uw wol en pennen af geven bij de volgende adressen: mevr. Schuitemaker. Vondellaan 43; mevr. Keyser, dr Abr. Kuyper- laan 23; mevr. Servaas. Rubens straat 75; mevr. Hartog, Utrechtse- weg 35 en mevr. Dormaar. Step- hensonstraat 79. Noteert U even GRAND THEATRE, Snouckaertlaan 4, telefoon 4632 Van 13 tot en met. 18 Februari: „One minute to zero" (De grote beslissing) 18 jr.) Aanv Zo. 2.-, 4.15, 6.45 en fl uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur In de Donderdag-cyclus 10- Februari „De vrouw met liet geschonden gelaat". Aanvang: 2.30, 6.30 en 9 uur (18 jr l CITY THEATER, Westsingel 7. telefoon 6572 Van 13 tot en met 19 Februari Aladdin en zijn lamp" (14 jr.) Aanvang Zondag 2.-. 4.15 6.45 en 9 uur Overige dagen2.30, 6.43 en 9 uur. Van Maandag tot. en met Donderdag a.s. uurvoorstellingen ten bate van het Nationaal Rampenfonds van de ..Stormramp", Aanvang 2.-, 3- en REMBRANDT THEATER. Langestraat 119, Van 13 tot en met 16 Febr ..Verboden Jungle" (14 ,1rl van 17 tot en met 19 Febr Het. mysterie van Tanger" (14 Jr Aanvang' Zo. 2 - 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige da gen 2.30. 6 45 en 9 uur CITY THFATER SOESTDIJK Burgem. Grothestraat 38, telef 2790. Van 13 t.m, 15 Febr ,.De stad der ver schrikking" (14 ,ir Van 16 tot en met 18 Febr ..De liefde van een frontsoldaat". (14 ir In de Don derdag-cyclus 19 Febr.' Het Bal boekje" (18 ir Aanv, 8 uur Za en Do 2.30. 6.45 en 9 uur Zo. 2 -, 4 15. 6 45 en 9 uur Overige dagen- 2.30 en 8 uur VRIJDAG 13 FK8RU.-.RI GEBOUW VRI.TZ, HERV - 20 uur Concert Kleine Kunstkring. MARKTHAL 20 uur Cabaretavond Huz Prins Alexander. ZATERDAG 14 FEBRUARI d'ORANJEBOOM 20 uur Carna valsavond Biljartclub „d'Oranje- boom". CLUBGEBOUW Noordewierweg, 2 en 4 uur kindervoorstellingen Cheerio ten bate van het Rampen fonds CLUBGEBOUW Noordewierweg 20 uur: Pers.ver. Stichting Centrale Woningzorg. Toneelavond „Onder één dak" ten bate van het Ram penfonds. ZONDAG 15 FEBRUARI CITY THEATER 10 uur I V.O.- Filmochtend met „Hoe groen was mijn dal". MARKTHAL Clubmatch Kynologen- club Gooi- en Eemland". TENTOONSTELLINGEN 'T OUDE WEVERSHUIS Muurhulzen 227—229 Tentoonstelling werken van tien grafici en twee edelsmeden, tot en met 20 Februari geopend op werkdagen behalve Maandag van 10—5 uur, op Zondag van 2—5 uur. CANTINE BRONSWERK. Groningse straat. Expositie „Eigen werk". Op werkdagen geopend ook des avonds van 8—9 uur. Tot 15 Febru ari. A.G -HUIS van 7 t.m 22 Febr. Tentoonstelling werken van leden der Amersf Schildersgroep ,.'t Spec trum" Dagel geopend van 10—12 en van 25 uur Zondags van 1417 AVONDDIENSTAPOTHEKEN Apotheken: dr Van As. Varkensmarkt 19a, telefoon 3767; Bergapotheek, Utrechtseweg 93. telefoon 3498. Burgerlijke Stand GEBOREN. Albertus Jan Hen drik, z. v. H. J Wunderink en A. M. U. Berger; Josepha Johanna, d. v, J. v. Bekkum en W. T. van Zui len; Jacobus Hendrikus Johannes, z. v. G. J. ter Hoeven en H. M. v. Kalleveen; Jean Francois Emile, z. v. H. M. de Roy van Zuijdewljn en W. v. Laar: Jacobus Gerrit, z. v. J. G. Krijnen en B. de Wit; Eveli ne. d. v. N. Wolfswinkel en E. Bouw; Aleida Cornelia, d. v. C. J. v. Wegen. ONDERTROUWD: J. v. d. Brink en A. N. Abbenes; J. v. Oven en C. Ruijs; C. F. Kersten en M, Krei- kamp; Andreas Lokker en G. Blan- kert; S. F. M. v d. Boomen en B. M, Koops; J. B. Eversen en C. J. Dricot; T. Jansen en G. Alberts; H. E. Doomernlnk en H. Blieken- daal. GETROUWD: J. C, v. Wijnen en R. M. Labree. OVERLEDEN: Wichert Timmer, 78 jr.. geh. m. W. v. d Kuilen; Dirkje Gouw, 74 jr., geh. m. J. Kraan.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2