Duizenden dichten de dijken met dagelijks wisselend succes Liefde, die niet te keren is Langzaam herstelt Walcheren zich EVACUATIE ADRESSEN RIJKSWATERSTAAT BERICHT; Komende springvloed niet buitengewoon gevaarlijk TWEE MAAL WATERSNOOD Delflands smalle duinen Achtste lijst van W at ersnoochslachtoffers VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA Het voorlopig dijkherstel op Walcheren verloopt vlot. De gaten in de zee dijk bij de „Schone Waardin" zijn provisorisch gedicht, zodat het achterge legen poldertje, dat aan de andere zijde wordt begrensd door een inlaagdijk, kan worden drooggepompt. Men is nu bezig deze ayk verder te versterken Dit geldt ook voor de zeedijk bij het fort Rammekens en bij het fort De Ruyter. Tussen Westkapelle en Domburg gaat men voort met het doen van voorlopige voorzieningen aan de zwaar beschadigde zeedijk Het waterwin gebied bij Vrouwenpolder, dat overstroomd was, wordt met behulp van een gvote pomp weer drooggelegd, doch het zal vermoedelijk nog lange tijd duren voordat de gemeente Middelburg, aan wie deze waterwinning toebe hoort. weer drinkwater uit de duinen kan verkrijgen. Voorlopig behelpt men zich in de Zeeuwse hoofdstad dus nog met water dat per tankschip uit Rot terdam wordt aangevoerd. Het dijkherstel tussen Veere en Vrouwenpolder is, wat Walcheren betreft, het verst gevorderd. Ook wordt hard gewerkt aan de ophoging van de binnendijk tussen de onder gelopen Oranjepolder en de achter liggende polder. Men zal trachten deze gaten voor Zondag te dichten. Er zijn hier zeer veel mensen aan de slag. Personeel van de Ned. Spoor wegen heeft het gat, dat in de spoor dijk by de Sloedam_ is geslagen, ge sloten en de spoorlijn hersteld. Vol gende week zal hierover drie maal daags weer een spoorverbinding tus sen Vlissingen en Kapelle in beide richtingen worden onderhouden. ARNEMUIDEN IS DROOG. Het ondergelopen deel van het dorp Arnemuiden is nu weer nage noeg geheel droog. De militairen, die bew.akings- en hulpdiensten hebben verricht op Walcheren, op Noord- Beveland en op Zuid-Beveland ten Westen van het kanaal, zijn naar hun onderdelen teruggekeerd. Slechts 250 a 300 man genie blijven nog tot 17 Februari op Walcheren. Deze mili tairen werken aan de dijken van Ritthem en Westkapelle. In de Walcherense kamper, zijn 800 arbeiders gehuisvest, die op Wal cheren en de Bevelanden werken. Ook in Zeeuwsch Vlaanderen wordt hard aan het dijkherstel gewerkt. Terneuzen biedt alweer een vrij nor- jnale aanblik, doch er moet nog veel schade worden hersteld. Op Schou wen wordt met man een macht ge werkt aan de versterking van twee dijken, die een verbinding tussen Zierikzee en Brouwershaven moge lijk moeten maken Op het eiland moet huisvesting worden gevonden voor honderden arbeiders Prinses Wilhelmina heeft reed' een barak geschonken, die in Zierikzee wordt opgebouwd en de aannemer, die belast is met het herstel van de zeedijk nabii Zierikzee zal de inla gen met zand volspuiten om hierop barakken te kunnen plaatsen. Het gevaar, dat de haven van Zie rikzee zal verzanden doordat het wa ter dan door de dijkgaten vloeit veel zand meebrengt, is nog steeds acuut en eist spoedige voorzieningen. NOORD BEVELAND NIET GUNSTIG. pet. zijn wegens overslag, kwel, en/of neerslag geheel of gedeeltelijk nog geïnundeerd ongeveer 7700 ha. Daarenboven dreigen- verschillende polders wegens waterbezwaar onder te lopen. Met man en macht zijn en worden verschillende hulppompen en hevelinstallaties geplaatst, waardoor het water in dit gebied ongeveer 65 cm. is gezakt. PRINS B^RNHARX» BIJ DE WERKERS. Ook gisteren heeft Prins Bernhard, zoals steeds tot nu toe, in een Ame rikaanse helicopter, een bezoek ge bracht aan een groot aantal plaatsen in het getroffen gebied. Hij landde onder meer te Poortvliet Scherpe- nisse, St. Maartensdijk, St. Anna- land, Nieuw-Vossemeer. Ooltgens- plaats, Klundert en Moerdijk. De nrins heeft dit bezoek voornamelijk besteed aan een oriëntatie omtrent de vorderingen die ziin gemaakt met het herstel van de dijken, zulk' van wege de komende springvloed. Op vele plaatsen heeft hij het werk be zichtigd van het burger- en militair personeel, waarbij hij tegelijkertijd de Franse, Belgische en Amerikaanse militairen bij hun hulpactie bezig zag. In Klundert, waar Z. K. H. zich tijdens het langdurige verblijf uitvoe rig liet voorlichten ever de stand van zaken, had hij nog contact met de Italiaanse brandweerlieden die hier behulpzaam zijn by het versterken van de dijken. De prins prefereert voor zijn toch ten naar het rampgebied een helicop- tère van Amerikaanse makelij, om dat deze is uitgerust met een z.g. skids, waardoor het toestel op zeer beperkte ruimte kan landen, hetgeen met de Nederlandse en Engelse hef- schroefvliegtuigen, die weliswaar groter zijn, doch landen op wielen, niet het geval is. NIEUWE DOORBRAAK GEDICHT, Woensdagnacht is op het eiland Tholen weer een dijk doorgebroken, de zogënaamde eerste dyk bij het De directeur van het informatie bureau van het Ned. Roode Kruis in Den Haag verzoekt dringend voor het aanvragen van een informatie over het evacuatieadres van verwanten, voor elke persoon op wie een aan vrage betrekking heeft, een formu lier duidelijk in te vullen, dat de vol gende gegevens over die persoon dient te bevatten, en als volgt ge adresseerd moet zijn: Informatiebueau van het Ne- derlandse Roode Kruis Jan Everstraat 1, t-Gravenhage Verzoeke inlichtingen over naam: voornamen: geboortedatum: geboorteplaats- woonadres in het watersnooagebied (gemeente, straat en huisrummer): aangevraagd door: naam en voorletters: adres: aard verwantschap: datum van aanvraag: TWEEDE SLACHTOFFERTJE OVERLEDEN. Het tweejarig zoontje van de fa milie den B. uit Zierikzee, die naar Schiedam is geëvacueerd, is gister morgen overleden. Zoals bekend, werd het ventje samen met een baby in een vlaag van waanzin door de moeder van een 12 meter hoog bal- con op straat geworpen. De baby is reeds overleden. Mevr. den B., die zich ook van het balcon op straat wierp, verkeert nog in zorgwekkende toestand. AUTORITEITEN NAAR RAMPGEBIED De helicopter van de Marine Luchtvaartdienst is vanmorgen om- streekt 9.45 uur van het vliegveld Valkenburg vertrokken voor een vlucht over de geteisterde gebieden. Aan boord bevinden zich de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr. L. J. M. Beel; de staatssecretaris van Marine, vice-admiraal H. C. W. Moor man en de chef van de Marinestaf, vice-admiraal A. de Booy. Zij zullen waarschijnlijk een bezoek brengen aan Zierikzee en Zype. Het is ontroerend te zien, hoe gi-enzen verdwijnen en hoe internationale solidariteit en vriepdschap zich manifesteren", sprak prins Bernhard gister- ai ond als president van het Nationale Rampenfonds voor de B B. C. tot het Engelse volk. De prins gaf voor de Engelse radio-omroep een uiteenzet ting over de ramp en een verzekering, dat Nederland zich weer zou hers rellen. Het kernpunt van de radiorede was echter een gevoel van grote dank baarheid voor de vele buitenlandse hulp, die naar Nederland toegestroomd is en nog dagelijks stroomt Het Norman dische dagblad Paris- Normandie" hield een inzameling bij zijn abonné's en kreeg in drie dagen bijna 30.000,voor Nederland, de Amerikaanse stad Boston adopteerde Brouwershaven en heeft om luchtfo to's verzocht, die de actie die Bos ton zal ontwikkelen moeten onder steunen en het Rampenfonds-Neder land in Rome kreeg gisteren weer 4.500,binnen. Een Noor, die onbekend wenst te blijven stelde 20 kubieke meter tri plex hout voor het noodgebied be schikbaar, lady L. Deterding te Parijs schonk een kwart ton en in Dene marken is een steunorgamsatie op gebouwd, die wellicht uniek is. Zo stroomt het geld en de goede ren van alle zijden van de wereld binnen, maar het is niet alleen het dorp Sint Maartensdijk. Direct iia de I hooS nodige geld, dat zo zeer ontdekkin- is men met de dichting I aanspraak maakt op onze dankbaar- begonnen en men slagade er ook in 't beid, het is vooral dat ongekende ge- gat te sluiten, .se dijk uie ter plaat- ™el van saamhorigheid, het ontroe- se zeer zwak was en versterkt was sende idee, dat een klem meisjes m met zandzakken, vormde de enige1 Venezuela een paar kwartjes uit het dorn. waarin I haar spaarpot haalt om de kinder- waterkerine voor het dorp, waarin thans nog tweeduizend mensen hui zen. Het water stroomde door een gat, dat in de versterking was geslagen Behalve de stadspolder bij Kort- gene, de Oud Kortenepolder, de An- nanolder, de Catspolder, de Onrust- en lleP reeda de P°Wer m- polder en de Oostpolder, lopen thans de andere bolders op Noord-Beve land ook schade op. De waterleiding van de polder? op het eiland is voor een groot deel bui- l ten werking. Met man en macht is j men er op Noord Beveland reeds in i fl^slaagd, enkele binnendijken te dichten, zodat gedeelten van de on dergelopen polders weer droog lig gen. De dijk van de Willem Adriaanpol- der is voor een groot gedeelte weg geslagen. Het herstel van deze dijk zal, naar men voorlopig beraamd heeft, een millioen kosten. Er gaan zelfs stemmen op dat men alleen de binnendijk van de polder wil ver sterken en de polder aan het water wil prijsgeven. Een beslissing hierin is echter nog niet genomen. Ook de situatie in de Annapolder is niet gunstig. tjes van een landje, dat zij nog niet eens op de landkaart kan aanwijzen, te helpen. Waarom liet die taxi-chaffeur uit HOEKSCHE WAARD NOG ONDER WATER. Behoudens een 22-tal gaten in de dijken van de hoofdwaterkering in de Hoeksche Waard, is deze kering op ontelbare plaatsen min of meer be schadigd, op sommige plaatsen in vrij ernstige mate. Verder zyn tal van binnendijken doorgebroken en ernstig beschadigd. Ongeveer 8700 ha. van het water schap heeft geen dijkbescherming meer. Deze oppervlakte komt overeen met 40 pet. van de oppervlakte van het waterschap. Van de overige 60 dat de springtij-hoogwaterstanden niet steeds even hoog zijn. Beurte lings treedt namelijk steeds een hoog en een laag springtij op. Deze ver schillen ongeveer 40 a 50 centimeter. Zo zal het verwachte aanstaande springtij 40 centimeter hoger zijn dan verwacht was voor 1 Februari jl. Dit verschil is echter betrekkelijk ge ring, gezien de grote invloed die de wind op de waterstand heeft. De hoogwaterstanden, die optreden by windstilte, kunnen nauwkeurig wor den voorspeld. De invloed van een storm kan echter zeer groot zijn. Een combinatie van springtij en een storm uit het Noordwesten ver oorzaakt zogenaamde stormvloed, die een waterstandsverhoging kan gevent van een a twee meter. Hiervoor die nen echter alle omstandigheden sa men te werken. Dit gebeurde op 1 Februari. Gelukkig komt een dergelijke sa menloop van omstandigheden slechts hoogst zelden voor, zodat het wel pessimistisch is om dit het aanstaan de weekeinde weer te verwachten. Zolang er voor het tijdvak van 13 tot 19 Februari geen aanhoudende stor men uit het Westen of Noordwesten worden voorspeld, bestaat er geen re den voor bezorgdheid. Om niettemin op alle gebeurlijk heden voorbereid te zyn is door de Rijkswaterstaat in overleg met de burgemeester en de militaire com mandant een bewakings- en waar schuwingsorganisatie in het leven ge roepen. De dyken worden bewaakt en door telefonisch contact van de verschillende dykbewakirogsposten met de commandoposten en de burge meester waarbij militaire jeeps met telefoon zullen worden ingeeet, is een zo vlug mogelyke waarschuwing verzekerd. Groepen arbeiders en mi litairen, auto'a er. materialen worden gereed gehoude on. direct op de be dreigde unten hulp te bieden. De bevolking kan het beste medewer ken door rustig te blijven, zich niet onnodig op de waterkeringen te be geven en zich niet ongevraagd te :engen in de beveiligingsmaatre gelen. Van Rijkswaterstaatszijde wordt ons het volgende medegedeeld: Bij velen blijkt grote ongerustheid te bestaan voor het aanstaande springtij. Deze ongerustheid is volko men begrijpelijk. Teneinde echter onnodige bezorgdheid te voorkomen mag de volgende uiteenzetting dienstig zijn. Op de Noordzee, de zee-armen en de benedenrivieren treedt een zoda nige getybeweging op dat de hoog waterstanden ongeveer twee maal per maand afnemer tot een „laag" hoog water, dat wil zeggen een dood. tij en daarna weer toeneemt tot een „hoog" hoogwater, een zogenaamd springtij. Voor Zeeuwsch Vlaanderen is het verschil tussen doodtij en springtij ongeveer één meter. Dat wil dus zeggen dat springtij ongeveer een halve meter boven gemiddeld hoog water ligt en doodtij een halve meter onder gemiddeld hoog water. Volledigheidshalve zij nog vermeld AANTAL SLACHTOFFERS WAARVAN HERKOMST BEKEN0 IS Stockholm gedurende een gehele dag al zyn verdiensten in een Roode Kruisbus deponeren en waarom ga ven de arbeiders van die Zuid-Afri kaanse fabriek ieder 23.— van hun weekloon? Het gebeurt allemaal door de ge heimzinnige kracht, die liefde heet en die in het leven van alle dag zo schroomlijk verwaarloosd wordt waardoor zoveel schone ondernemin gen schipbreuk lijden. In de afgelo pen weken heeft practisch de gehele wereld een bewijs gegeven hoe sterk de liefde is en welke kostbare ban den zij weet te leggen. Moge de vrucht van deze les het loon zijn voor allen, die ons land in deze dagen bij staan. STROOM VAN LIEFDE KENTERT NIET. De Nederlandse stroom van liefde blijft echter concurreren met de vloedgolf uit het buitenland. Zater dag a.s. te kwart over acht start het gezamenlijke radio-programma: „Beurzen open, dijken dicht" en men hoopt gedurende 7 kwartier een stroom van weldaden bekend te kun nen maken. De gidsen, padvinders en verkenners zullen a.s. Zaterdag de Hollandse huisvrouw zowel haar werk als haar geld uit handen ne men hun actie „Mouwen omhoog, het land moet droog". Het inschrijfgeld en de pry zen van een arresledzwed- stryd op Ameland werd in het ram penfonds gestort en de Nederlands-? kunstenaars zullen tweehonderddui zend loten van een gulden verkopen, waarmede men een van de 850 werk stukken van binnen- en buitenland se meesters kan winnen. Doetinchem heeft Middelharnis geadopteerd en bracht reeds meer dan een half mil lioen in natura, terwijl tevens voor bijna een ton aan contanten beschik baar werd gesteld. De goederen be- 3H. Jl. de JConittgin antaangl Franse genie-troepen werken in de afgelopen dagen met alle macht en met veel enthousiasme mee, om het water, dat een deel van ons land heeft overstroomd, te helpen keren. Zy opereren voornamelijk van uit West-Brabant en in West-Brabant. Zo zyn zy al enige dagen bezig in Tholen en Nieuw Vosmeer. Er is een afdeling van de Franse troepen in Duitsland en ook een afdeling ge nisten- uit Frankrijk zelf. Maar behalve deze Fransen, die zich geheel geven het water te ke ren, het kwijt te raken, zijn er an dere Fransen in ons land, die juist meer water willen. Het is de bemanning van het Franse schip „Carthage", dat zich op het Scheveningse strand bevindt, als ware het een grote strandstoel. De Franse genie-troepen blijven de eerstvolgende dagen nog oruk in de weer om medewerking te verlenen bij het dichten van de dyken. Ook zij wachten de springvloed van 16 Fe bruari af, waarvoor na de ramp, meer dan anders, alle aandacht be staat. L'e kapitein van de Carthage" l oopt inmiddels van het hoge water gebruik te kunnen maken weer vlot te komen en het ruime sop te Liezen. „Houdt u niet van Nederland?", werd hem gevraagd. „Wel van Nederland, maar niet van Scheveningen", antwoordt de kapi tein, wiens schip nu al zovele dagen op het strand zit. Inmiddels heeft hij goede hoop, dat hy volgende week weer op zee zal zyn. Gisteren ontving H. M. Koningin Juliana ten paleize Lange Voorhout in Den Haag de Amerikaanse radio-commentator van de W L. A. W. Roderick Macleish, die in Amerika een radio-actie voert voor de getroffen Neder landse gebieden, Roderick Macleish overhandigde Haar een brief namens de zes gouverneurs van New England en de burgemeester van Boston en Lawrence. H. M. neemt de brief in ontvangst. staan voor een niet gering gedeelte uit vee. De raadsleden van het Betuwse plaatsje Liende stortten hun presen tiegelden in het rampenfonds en een in Rotterdam gehouden veiling bracht de kapitale som van 137 000 op, door de verkoop van Italiaans en Israëlisch fruit. De luchtmachtkapel van de L.S.K., die gala-uniformen beloofd was, waarvoor een tournee door Neder land gehouden zou worden heeft be sloten de tournee doorgang te doen vinden, maar i.p.v. van naar de kleermaker, gaat de opbrengst nu naar het ram* eiif onds. Moge de zee weer gekeerd worden en de dijken het wassende water weer buitensluiten, de vloedgolf van goede gaven is nog lang niet gekeerd Dagelijks worden nog vanuit binnen- en buitenland nieuwe acties aange kondigd maar het blijft ook dringend nodig. Het moge overwel digend schijnen, wat al aan geld en goederen binnenkomt, maar het ram penfonds meldde gisteren een ont vangst van i 38.000.000.dat is een getal van 8 cijfers en de schade wordt voorzichtig geraamd op 1000.000.000 en dit getal telt nog altijd twee cij fers meer. Ernstig zal nu de vraag onder het oog moeten worden gezien, wat kan worden gedaan ter verdere bescher ming van Delflands zeewering. Hoe wel de schafe ernstig is, behoeft vol gens de dijkgraaf, van een noodtoe stand niet gesproken te worden. Ver volgens zei spr., dat uit het gebeurde de les is te trekken, dat de water- schapszorg een eerste vereiste is. Af gerekend dient te worden met het schromelijk tekort aan begrip voor waterschapskundige werken en wa- terschapskundige zorg. De heer H. Smitskamp sloot zich, namens de vergadering, by de woor den van de dijkgraaf aan. Oo voorstel van de heer B. W. Schipoers besloot de vergadering, dat het hoogheemraadschap de schade tot een bedrag van f 190.000 voor ei gen rekening zal nemen. Na de vergadering werd een ex cursie gemaakt door het gebied van het hoogheemraadschap. Het hoogheemraadschap Delfland heeft gistermorgen te Delft een bui tengewone verenigde vergadering ge houden. De dykgraaf, mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, hield en rede naar aan leiding van de gebeurtenissen in de nacht van 31 Januari op 1 Februari j.l. Na zijn deelneming te hebben be tuigd met de slachtoffers van de ramp, zei de dijkgraaf, dat Delfland dankbaar is, dat de dijken het hoge getij en de storm konden doorstaan, ofschoon in de duinen wel belangrij ke gaten werden geslagen en het dijkleger moestt worden opgeroepen. De totale schade aan het buitenver loop van de zeewering wordt geschat op 100.000, en die aan de strand- hoofden op 15.000. De aanwezigheid van bunkers heeft een aanmerkelijke schade aan de zeewering toegebracht. Thans zijn zijn deze bunkers gesloopt. FRANSE HELICOPTERES. Toen gisteren bekend werd, dat en kele hefschroefvliegtuigen, die in de noodgebieden opereren, terugge trokken zouden moeten worden, heeft het Nederlandse Roode Kruis j een verzoek om hulp gericht tot zyn I Franse zusterinstelling Het Franse i Roode Kruis heeft toen direct drie helicopteres ter beschikking ge steld voor de hulpverlening in de noodgebieden. KONINGIN OP TEXEL. Te 10.40 uur is vanochtend H.M. Koningin Juliana aan de haven van Den Helder gearriveerd op reis naar het door de watersnood getroffen eiland Texel. De overtocht over het Marsdiep werd gemaakt met de veerboot van de normale dienstregeling. H2T GENEEST VLUGGER EN BETER ■wanneet GIJ et Akkers Kloosterbalsem op •doet Deze heerlijke, zuiverende wond- balsem reinigt en geneest wonden van allerlei aard. (speciaal ook Brandwonden), voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert Se i°,.belan8"ilte groei van de nieuwe huid Maar ook als wnjfmiddel bij rheuma- iiek. spierpijn en lendenpijn wordi Akkefs Kloosterbalsem al drie geslachten lang ge prezen met de bekende woorden. „Geen goud zo goed" (Advertentie) Opgave van informatiebureau Roode Kruis Uitgegeven 12.2-'53. BRUINISSE. Echtgenote van v. d. Bregt. BURGH. van Loozen, Johannes, geb. 2.2.59; Nikerk, Jozina Sara, geb. 30.3.04, echtgenote van Marinus van Diest, Barendse, Elisabeth Jacota, geb. 21.3.14, echtgenote van Willem van Dongen; van Dongen, Cornelia Pie- ternella Jacoba, geb. 3.11.44; van Dongen, Stoffel, geb. 28.2.46; van Dongen, Marinus, geb. 28.11.48; Jon ker, Adrianus, geb. 12.5.80; Kenters, Janna, geb. 16.8.68; Fondse, Arnol- dus Josephus, geb. 23..12.91; van Loo zen, Neeltje, geb. 12.6.86. 's-GRAVENDEEL. Van Soest, Margaretha, geb. 18.5.98; Kranendonk, Maaike, geb. 27.12.40; Smitshoek, Willem Teuntje Adriana, geb. 6 6.99. Aanvulling van personalia 5e lyst d.d. 9.2.53. van den Berg, Hendrik, geb. 1.8. 1887, d.d. 6.2.53 overleden en voorlo pig begraven in Dubbeldam. Aanvulling van personalia le lijst d.d. 4.2.53. Groot, Jacob, geb. 18 12.98; Appel doorn, Jan, geb. 30.12.99. 's-GRA VENPOLDER, de Witte, Geertje, Jacoba, geb. 17.7.95, echtgen. van Kornelis van der Weele. HONTENISSE. van de Velde, Jacobus, ca. 66 jaar. KAPELLE. Nysse, Foort, geb. 24.11.37. KORTGENE. Dierkx, Bernhard, geb. 24.9.46; Verburg, Jan, geb. 21.7.95; van Hoorn, Jannetje Pieternella, geb. 22.10.85; Platschorre, Levina, geb. 16.4.69, weduwe van Johannes Ver wei. KRUININ GEN. Aanvulling van personalia 5e lijst d.d. 9.2.53. Saaman, Arie, geb. 25.7.04; Poel man, Cornelia, echtgenote van Arie Saaman; Saaman, Jan, geb. 30.12.32. MIDDELHARNIS. Appel, Hendrik, geb. 23.10.26. NIEUW JRKERK. van de VeldeEveraert, Magda- lena Stephanie Aloisa geb. 18.2.13; van de Velde, Maria Aloisa, geb. 12.8.34; van de Velde. Petronella Paulina, geb. 9 3.40 van de Velde, Ni- colaas Jacobus Maria, geb. 13.11.47; van de Velde, Rosalie, geb. 8.3.52. Geïdentificeerd: van Lenten, Arentje, geb. 1882; Koese, Lodewijk Jacob, geb. in 1941; Koese, Jan Marius, geb. in 1952; Ta- nis, Claartje, geb. in 1877; Kieviet Martha, geb. in 1925. Einde van de 8e opgave. (Het Ned. Roode Kruis kan in ver band met de omstandigheden, waar onder de gegevens an deze verlies- lyst worden verzameld, niet de vol ledige garantie geven voor de be trouwbaarheid. Het is dus mogelyk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk aal blijken).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5