STELLENDAM, kind van de rekening, nü: kind van Den Haag HAAGSCHE COURANT Vrijdag 13 Februari 1953 Pagina 3 Nog steeds drijven door wat eens Stellendamse straten waren, cadavers, trieste getuigen van een noodlotsnacht. De Haagse politie is met een jeep verschenen om, waar nodig in deze zwaar getroffen gebieden, hulp te verlenen Burgemeester Schokking en wethouder Dettmeijer in de dukw, die hen door de dorpsstraten voer. Als een sgmuuul staat dit bord „Stellendam" door de storm en het watergeweld neergedrukt maar niet gebroken Hier moet heel wat gedaan worden: burgemeester Schokking en wethouder Dettmeijer werden door de burgemeester van Goedereede en Stellendam door de weer vrijwel drooggelopenmaar nog modderige getroffen wijk van Goedereede geleid. Daar kan zelfs de Haagse jeep niet tegenop. Ergens tussen Goedereede en Stellendam heeft het opkomende hoog water de wagen gevangen. Maar er wordt reeds weer gewerkt aan het herstel van de bestrating van Goedereede. Als devies heeft men hier aangenomen: „Wy zullen er bovenop komen en wel zo spoedig mogelijk!" Dit is de Stellendamse Voorstraat, eens de hoofdstraat, nu een soort hoofd waterweg voor de dukws. Goedereede m gesprek met Den Haagnu eens geen burgemeesters, maar een inwoonster van Goede reede en hoofdagent Ter Hofstee van de Haagse politic Even kwam de magistrale dulcw in een hachelijke positie. Dat was toen de eVie kant wilde varen en de andere rijden. Zo hing het amphibie-voertuig toen, machteloosMaar met behulp van een andere dukw werd de normale horizontale Burgemeesters en wethouders, bemanning en persmensen werden plotseling door elkaar gesmeten. positie tenslotte weer bereikt Onze fotograaf moest voor dit plaatje op de schouders van een soldaat klimmen...

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3