■MeeVièï Begroting Maatschappelijk Werk ingediend C. rampgebied Duitsland benadeelt JNed er- land: se zeehavens Achtste lijst van slachtoffers watersnood FLAMINGO EILAND WAAROP STEMT U AF? PANDA EN DE MEESTER-DOKTER (Advert entte J Van „luchtjes" gesprokenBaby wedijvert met Moeder's keukengeuren en de onaf scheidelijke pijp van Opa. Al die geurtjes verdwijnen radicaal door Air-Wick met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl. Bij de Tweede Kamer is inge diend de ontwerp-begrotmg 1953 van Maatschappelijk Werk. Het totaal van de Gewone Dienst en Buitengewone Dienst I bedraagt f 70.944.560.Dat van de Buiten gewone Dienst II f 5.430.000.—. De aandacht wordt gevestigd op de omstandigheid, dat het meren deel van de artikelen van de onder havige begroting ongewijzigd uit de ontwerp-begrotingswetten van Binnenlandse Zaken, Sociale Zaken en Volksgezondheid. Uniezaken en Overzese Rijksdelen is overge nomen. Het is niet uitgesloten dat de minister zich in de loop van het dienstjaar genoodzaakt zal zien alsnog enkele suppletoire verho gingen voor te stellen. Een bijdrage van f 10.000.aan de Huishoudraad acht de minister verantwoord. Er wordt gestreefd naar de instelling van een Gezins raad. Voor maatschappelijk op bouwwerk is een aantal subsidies uitgetrokken. Het aantal geesteszieken neemt voortdurend toe, terwijl bovendien patiënten van Indonesië naar Ne derland zijn of worden gerepa trieerd. Als gevolg hiervan is het aantal patiënten, dat op grond van artikel 39 der Armenwet voor re kening van het Rijk moet worden verpleegd, toegenomen. De raming voor 1953 heeft betrekking op 920 CS nl nippers Ruim honderd boeren hebben meegedaan aan de wedstrijden om het Europees (Nou, Europees?) kampioenschap ploegen, die on langs te Saintfield in Ierland zijn gehouden. De winnaar is de Zweed Erik Wallstrom, die alle Denen, Noren en Ieren te vlug af was. Het volgend jaar zullen ook enkele Zuldamerikaanse boeren aan de ploegwedstryden deelne men. Men spreekt daarom reeds over het „wereldkampioenschap ploegen"Een Deense ar cheoloog heeft bij opgravingen in de omgeving van Renders op Jut land een vreemdsoortig voor werpje van vuursteen gevonden, dat de vorm heeft, van een vis Later werden nog zes van derge lijke steentjes gevonden. Men heeft ze zorgvuldig schoongemaakt en geconstateerd dat de steentjes nauwkeurige imitaties waren van echte visjes en voorzien van inke pingen voor het vasthechten van een snoer. Men gelooft dan ook, dat men deze visjes in het stenen tijdperk heeft gebruikt als kunst- aas De Engelse televisiekijkers zijn gisteren door de B.B.C ont haald op een spookprogramma, dat werd uitgezonden uit een eeuwen oud spookhuis in de omgeving van Londen. De toeschouwers zagen tot. hun stomme verbazing een fi guur op het scherm verschijnen, die. met zijn hoofd onder de arm, geheimzinnig rondscharrelde. De telefoon van de B.B.C. stond na de uitzending niet meer stil. Waren het echte spoken Maar de radio reporters zwijgen in alle talen patiënten tegen een gemiddelde prijs van f 1700.— per jaar Er wordt op gerekend dat in 1953 gemiddeld 8100 oorlogsslacht offers voor hulpverlening in aan merking zullen komen. Voor sociale voorzieningen voor Nederlanders in Indonesië is een bedrag van f 5.850.000.— uitgetrokken, waarin begrepen een bedrag van f 500.000.voor over- tochtskosten naar Nederland. Verdeling woonruimte De uitgaven van het Rijk ter zake van de aan de gemeenten te verlenen bijdrage in de kosten van het treffen van voorzieningen bij woningsplitsing ingeval van vorde ring. bewegen zich in dalende lijn. Verwacht wordt, dat voor 1953, niet meer nodig zal zijn dan f 125.000.—. Er wordt op gerekend, dat in 1953 1000 gerepatrieerden een pe riodieke uitkering zullen genieten van gemiddeld f 1.600.per jaar. De stijging van de algemene uit gaven voor de opvangcentra en contactpensions voor gerepatrieer den. welke uitgaven met de spe cifieke uitgaven tezamen thans od f 12.890.000.worden geraamd, vloeit voort uit de grotere per soneelsbezetting. welke nodig is voor de verzorging van ca 800 ge zinnen meer dan waarop voor 1952 was gerekend. Ambonezenzorg De algemene en specifieke uit gaven voor de woonoorden voor Ambonezen worden geraamd op f 16.053.000.—. De raming van de specifieke uit gaven is gebaseerd op 14 000 te verzorgen personen. Er wordt op gerekend dat aan allen nieuwe kleding moet worden verstrekt (f 2.100.000..—). Opgemerkt wordt dat de onder delen „culturele verzorging en ontspanning" en .geesteiiike ver zorging" ten aanzien van de oor spronkelijk terzake uitgeirokken bedragen met resp. f 181 000.— en f 25.000.zijn verhoogd tof onder scheidenlijk f 250.000. en 125 000 De bedoeling is thans om meer aandacht dan voorheen aan deze onderdelen der verzorging te schenken, Ten aanzien var de cul turele verzorging en de ontspan ning zal vooral het accent worden gelegd op de zelfwerkzaamheid Bij de thans gedachte opzet is rekening gehouden met de aan stelling van een tienta' sociale verzorgsters, waarbij onder meer wordt beoogd begrip voor de Ne derlandse verhoudingen bij de Ambnnese bevolkinessroeo tijdens hun tijdelijk verblijf in Nederland bij te brengen. Aanvragen omtrent evacuatie-adressen De directeur van het Informatie bureau van het Ned. Roode Kruis verzoekt dringend voor het aan vragen van een informatie over het evacuatieadres van verwanten, voor elke persoon op wie een aanvrage betrekking heeft, een formulier duidelijk in te vullen, dat als volgt geadresseerd moet zijn: Informatie bureau Nederlandscbe Roode Kruis Jan Evertstraat 1 's-Gravenhage, en voorts moet zijn voorzien van naam, voornamen, geboortedatum, geboorteplaats en adres van de ge- evacueerde in het getroffen gebied, alsmede naam. adres en graad van verwantschap van de aanvrager. HAAGSCHE COURANT Vrijdag 13 Februari 1953 Pagina 2 Autoriteiten naar 1~A Bï B 1\.T 1 De helicopter- van de Marine Luchtvaartdienst is vanmorgen omstreeks 9.45 uur van het vlieg veld Valkenburg vertrokken voor een vlucht over de geteisterde ge bieden Aan boord bevinden zich de minister van Binnenlandse Za ken, prof. dr L. J. M. Beel, de staatssecretaris van Marine, vice- admiraal H. C. W. Moorman en de chef van de Marinestaf vice-admi- raal A, de Booy. Giften en collecten De Lier 23.500; veiling van fruit en groente uit Israël en Italië 137.000; Militaire Belangenvereni ging van Beroepsschepelingen bij de Zeemacht: ƒ10.000; in Nederland wonende Zwitsers ƒ8.960; Liede (Geld.): ƒ10.000; Veenendaal: 126.500. De inzameling in Arnhem, waar mee men een millioen wil opbren gen voor het Nationaal Rampen fonds. heeft thans de 9 ton bereikt. Volgens de stand van dit ogenblik bedraagt de inzameling totaal 901.585. Er heerst in de Nederlandse havens Amsterdam en Rotterdam grote verontwaardiging over het opzeggen van de NOES-tarieven door Duitsland. Deze NOES-tarie- ven zijn de Duitse spoortaorieven, voor transitogoederen, die via Beneluxlanden naar Oostenryk gaan en die aan Nederland een redelyk aandeel in het verkeer op Oostenrijk verzekeren. De Kamers van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam en Rot terdam hebben aan de minister van Verkeer en Waterstaat een tele gram gezonden, waarin wordt aan gedrongen op het nemen van stap pen die er toe kunnen leiden dat spoedig de onderhandelingen be treffende deze affaire worden her opend. Tijdens de vergadering van de Kamer, die gisteren te Amster dam werd gehouden, deelde de voorzitter mede van de Rijksha vencommissie bericht ontvangen te hebben dat Duitsland met België overeen is gekomen de NOES-tarie ven te verlengen. „Dit maakt de BRUINISSE Echtgenote van v. d. Bregt. laatste adres: Noorddijk 19. BURGH (Z.) Van Loozen. Johannes, geb. 2.2.1859 te Burgh, laatste adres: C20; Nikerk, Jozina Sara. geb. 30.3.04 te Rotterdam, echtgenote van Marinus van Diest, laatste adres: C35; Barendse, Elisabeth Jacoba, geb. 21.3.14 te Burgh, echt genote van Willem van Dongen, laatste adres: C 19a; Van Dongen. Cornelia Pieternella Jacoba. geb.: 3.11.44, dochter van Willem van Dongen en Elisabeth Jacoba Ba rendse. laatste adres: C 19a; Van Dongen, Stoffel, geb. 28.2.46 te Burgh. zoon van Willem van Don gen en Elisabeth Jacoba Barendse, laatste adres: C19a; Van Dongen Marinus. geb.: 28.11.48 te Burgh, zoon van Willem van Dongen en Elisabeth Jacoba Barendse, laatste adres: C19a; Jonker, Adrianus. geb 12.5.1880 te Duivendijke. we duwnaar van Janna Metselaar, laatste adres: C24; Kenter-, Jan na. geb.: 16.8.1S68 te Burgh. we duwe van Adriaan Fondse, laatste adres: C17; Fondse. Arnoldus Jo- sephus. geb.: 23.12.1891 te Burgh. gescheiden van Johanna Catharina Veldhuis, laatste adres C17; Van Loozen. Neeltje, geb.: 12.6.86 te Burgh. laatste adres C 20. •s-GRAVEND EEL Van Soest, Margaretha. geb. 18.51898; Kranendonk. Maaike, geb. 27.12.40: Smitshoek. Willem- pje Teuntje Adriana. geb. 6.6.1899 Van den Berg. Hendrik, geb. 1.8.1887. dd. 6.2 53 overleden en voorlopig begraven in Dubbeldam- Aanvulling van personalia le lijst dd. 4.2.53 Groot. Jacob, geb. 1.8.12.1898. laatste adres: Langestraat; Appel doorn, Jan, geb. 30.12.99, laatste adres: Molendijk 50. •s-GRA VENPOLDER De Witte, Geertje Jacoba. geb.: 17.7.1895 te Duisburg, echtgenote van Kornelis van der Weele, laat ste adres: Schoolstraat 13. HONTENISSE Van de Velde. Jacobus, ca. 66 jaar. laatste adres: Tasdijk I 8 te Kloosterzande. KAPELLE (Z.) Nijsse. Foort, geb. 24.11.37 te Rilland-Bath. KOPTGENE Dierkx, Beryhard, geb. 24.9 46 te Djakarta, zoon van Abraham Dierkx en Augustine Jacobs, laat ste adres: Torendijk 117; Verburg. Jan. geb. 21.7.95 te Kats, echtge noot van Adriana Verhulst, laatste adres: Torendijk 41; Van Hoorn, Jannetje Pieternella. geb. 22,10.85 te Wemeldinge, laatste adres: To- CFEUILLETON 77 Toni zag zichzelf niet als een idealiste. Ze had alleen maar haar hele leven hard gewerkt en geleefd tussen mensen, die hard werkten om hun brood te verdienen. Ze kon zich het gezichtspunt van iemand, die een groot, fortuin had geërfd, niet goed indenken. Terwijl ze door de verpleging van Olivia Carlos kon vermijden, zag ze door ditzelfde werk Mark extra veel Hij kwam bijna dage lijks naar Olivia kijken en bij zijn eerste bezoek had hij met een lach je naar haar uniform gekeken. Ze ziet er echt uit in dat zie- kenhuispak, vindt u niet, dokter9 merkte Olivia op. die Marks blik volgde. Er waren lachrimpeltjes bij haar ogen. Ik ga echter nog lang met dood. al verga i! soms van de pijn. U gaat inderdaad nog niet dood. zei Mark lachend, en ik zal u iets geven om de pijn te ver zachten. Het is niét helemaal af doende. maar het helpt, We zullen doen wat we kunnen. Dokters en advocaten en ko ningen spreken altijd over zichzelf i:. het meervoud. Belachelijke ge wichtigdoenerij, mopperde Olivia ondankbar We voelen onr dan waarschijn lijk beter gedekt in onze verant woordelijkheid. antwoordde Mark droogjes Na elk bezoek liet Toni hem. als gebruikelijk, uit. maar zelden spra ken ze over iets persoonlijks. In deze regentijd waren er, behalve rheuma-patiënten, vele andere zieken en Mark had het razend druk Hij sprak nooit meer over de brief van zijn vader, die hij haar had laten lezen. Mark had enerzijds de indruk dat Toni het met Carlos eens was geworden. Ze zag er knapper en door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels bloeiender uit dan ooit te voren Ze keek natuurlijk uit naar Olivia's verjaardag, peinsde hij, waarna ze haar verloving met Carlos bekend zou kunnen maken Carlos was te BenijdenHij had de knappe administrateur de laatste tijd wei nig gezien, hoewel hij regelmatig zieke arbeiders moest behandelen. Gewoonlijk ging echter Sam. de inheemse voorman, of Fisk met hem mee bij een dergelijk bezoek aan de woningen van de inheemse werkkrachten. Deze huizen ston den aan de rivier, op een behoor lijke afstand van Floriana verwij derd. zodat noch de kooklucht, noch het lawaai van de negers tot het grote huis doordrong. Na verloop van veertien dagen deelde Mark Olivia mede, dat ze de volgende avond, als het koel was. enkele uren. mocht opstaan. Onmiddellijk zette de oude vrouw Fisk en Phoebe aan het telefoneren om haar vrienden bijeen te roepen voor een gok-avonuje. Ze grinnik te, toen ze Toni's verontwaardigde gezicht'zag. Kijk niet zo kwaad! Ik ben niet ziek. Ik heb alleen maar last gebad van wat pijn in mijn ledematen en dat is nu bijna over. Ik voel, dat ik geluk bij het spel zal hebben. Maar al die gasten en gokken is niet bepaald bevorderlijk voor de rust, wierp Toni tegen. Waarom wacht U er niet mee tot na Uw verjaardag? Ik zou niet graag zien, dat al onze goede zor gen voor niets geweest zijn. Daarvoor behoef je niet bang te zijn. Olivia was volkomen weer de oude. vol stijfkoppigheid en met een spotlicht in haar ogen. Het zal me goed doen de roulette weer eens te zien draaien' Als ik je ge weten ermee verlichten kan. wil ik je wel beloven, dat ik er tegen middernacht mee uit zal scheiden. HOOFDSTUK 26. De volgende dag was Mark opvallend ernstig tijdens zijn be zoek aan mevrouw Burden. Hij gaf haar echter wel toestemming voor haar gokpartijtje op voorwaarde, dat het niet langer dan twee uur zou duren. Je weet heel goed, jonge man, dat ik tóch naar beneden zou gaan. of je me toestemming geeft of niet. zei Olivia met een olijk lachje. Toen hij al by de deur was, voegde ze er aan toe: Bedankt voor je goede zorgen voor een oud mens. Voor je leeftijd ben je geen slechte dokter. Hij wuifde haar met zijn hand toe en antwoordde niet. Tot Toni sprak hij niet, voordat ze op enige afstand van de slaapkamer waren. Aan zijn gezicht zag ze, dat hij ergens over liep te piekeren en voorzichtig stelde ze hem een persoonlijke vraag. Markje hebt toch, hoop ik, geen slecht nieuws van thuis gehad? NeeHij bleef staan in de voordeur en 't was voor het eerst, dat hij het moeilijk vond om met Toni te praten. Enigzins abrupt zei hij tenslotte: Ik zou graag wil len, dat je met me meeging naar de plantage, er heeft zich een ernstig geval voorgedaan. Zou je even weg kunnen? Natuurlijk. Ik moet 't alleen mevrouw Bui-den even zeggen. Ze vloog de trappen op en met haar hoofd om de slaapkamerdeur, vroeg ze Olivia, of het goed was, dat ze met Mark meeging. Gewoon lijk hielp Fisk by de ziektegevallen op de plantage. Het was slechts een enkele maal, dat hij Toni's hulp had ingeroepen bij een vrouw of een kind. Ze vond het heerlijk met Mark samen te werken en te oor delen naar de bezorgde uitdruk king van zijn gezicht, betrof het hier een ernstig geval. Maar meest al werden ernstige gevallen onmid dellijk naar het ziekenhuis ge bracht Ze deed haar best haar nieuwsgierigheid te onderdrukken en gaf zich over aan de simpele vreugde samen met Mark te kun nen werken (Wordt vervolgd rendijk 29; Platschorre, Levina, geb. 16,4.69 te Kortgene, weduwe van Johannes Verwei, laatste adres: Torendijk 31. KRUININGEN Aanvulling van personalia 5e lijst dd 9.2.53 Saaman, Arie, geb. 25.7.04 te Kruiningen, echtgenoot van Corne lia Poelman, laatste adres: Spar- damme; Poelman. Cornelia, echt genote van Arie Saaman, laatste ires: Spardamme; Saaman, Jan geb. 30.12,32. zoon van Arie Saa man en Cornelia Poelman, laatste adres: Spardamme. MIDDELHARNIS Appel. Hendrik, geb. 23.10.26 te Middelharnis. laatste adres: Voor straat 51. NIEUWERKERK Van de Velde-Everaert. Magda- lena Stephanie Aloisa, geb. 18 2.13 te Amsterdam: Van de Velde. Maria Aloisa, geb. 12.8.34 te Stop peldijk; Van de Velde, Petrotiella Paulina, geb. 9.3.40 te Capelle;/Van de Velde, Nicolaas Jacobus Maria, geb. 13.11.47 te Capelle; Van de Velde, Rosalie, geb. 8.3.52 te Nieuwerlcerk. STELLENDAM Geïdentificeerd Van Lenten, Arentje, geb. 1882. laatste adres: Molenkade 53; Koe- se, Lodewijk Jacob, geb. 1941, laat ste adres: Wijl- 2 17a; Koese, Jan Marius, geb. 1952, laatste adres: wyk 2 17a: Tanis, Claartje, geb. 1877. laatste adres: Wijk 2 8; Kie viet Martha, geb. 1925. laatste adres; Meido.ornstraat 2. Het Nederlandsche Roode Kruis kan in verband met de omstandig heden. waaronder de gegevens van deze verlieslost worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogeiyk, dat een enkele wijzi ging achteraf noodzakelijk zal blijken. positie van de Nederlandse ha vens er niet gemakkelijker op", zei hy. Een der leden, de heer W. Reh- bock, zei in een overzicht, dat na de eerste besprekingen tussen mi nister Algera en de Westdeutsche Verkehrsminister op 21 en 22 Jan. de Nederlandse Spoorwegen geen uitnodiging tot nadere besprekin gen met de Bundesbahn hebben ontvangen. Spreker geloofde dal Duitse zeehavenkringen de NOES- tarieven een doorn in het oog zyn. Z« pogen het vervoer ten koste van de Beneluxhavens naar zich toe te trekken. Advertentie Bijzondere maatregelen op gebied van rechtspleging By de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot het treffen van byzondere maatregelen op het gebied van rechtspleging, naar aanleiding van d~ op 1 Fe bruari jl. ingetreden noodtoestand. Zo zal aan schuldenaren uitstel kunnen worden verleend, waarbij de positie van de schuldeiser niet uit 't oog mag worden verloren. De ramp heeft voorts tot. gevolg, dat het in sommige gevallen on mogelijk is wettelijke termijnen op het gebied van de burgerlijke en strafrechtspleging en van het ad ministratieve recht in acht te ne men. De rechtvaardigheid gebiedt daaraan tegemoet te komen door de mogelijkheid te openen, dat deze termijnen buiten toepassing blijven, indien deze in redelijkheid niet konden of kunnen worden in acht genomen. De „Kaapse staalkonstruksiemaat- skappy" heeft 15,000 aan het Neder landse Rampenfonds overgemaakt. Dit geld werd binnen vier uren inge zameld, Per arbeider werd een bijdrage van I 23 gegeven en het resterende deel werd door de directie bijgepast. f Advertentie) Wy hebben steeds voorradig de complete series van de vol gende vooraanstaande merken: PHILIPS TELEFUNKEN GRUNDIG FRIDOR ERRES GRUNDIG REPORTER welke wy U gaarne vrijblijvend demonstreren. Ruime sortering in Electrische Gramofoons wisselaars cassettes en compl. Radio- gram.-combinaties speciaalzaak Radio v. d. Horst ZOUTMANSTRAAT 29 TELEFOON 33.17.86 (Géén filialen) Uw oude toestel ruilen w;j in Betaling desgewenst in overleg jee beter lat dan Aeth<\ J- land HEDENAVOND Nederlands Bodemontginning .15 uur op de 324 meterband België (Vlaams Programma). Waarschijnlijk heeft, het toeval gewild (de radio-programma's worden doorgaans meer dan een maand van te voren vastgesteld) dat voor de Vlaamse microfoon van het N.I.R. zo spoedig na onze overstromingsramp een lezing zou, worden gewijd aan „De Geschie denis van de Ontginning van de "jage Streken van NederlandDe Mus getitelde lezing is opgeno men in de lezingen-serie onder de verzamelnaam De Wetenschap van de Bodem. Inderdaad is door deze ontzag lijke overstroming onze aandacht meer dan ooit op onze bodem ge vestigd, en wij vragen ons af hoe- vele van onze talrijke polders be neden de zeespiegel liggen. En hoe diep dan welDeze diepte kan gaan tot circa 5% meter. Wie realiseert zich (om maar iets te noemendat de uitgestrekte Haar lemmermeer (even groot, van oppervlakte als Walcheren) l^k ■meter onder N.A.P. ligtf Wie realiseert zich, dat deze enorme inpoldering pas een eeuw geleden (in 1852) gereed is gekomen en dat de kosten f Di.000.000.wa ren? Wie realiseert zich, dat vroe ger de turfwinning aanleiding was tot poldervorming f Wat dit aan problemen voor de bedijking met zich meebrengt, laat zich horen, maar wie had er toen gedacht aan het verziltingsvraag- stuk, waarvoor men zich tegen woordig geplaatst ziet Niet alleen komt er onder de duinrand zilt, kwelwater land-inwaarts, doch door de bemaling van het binnen land komt Uit de diepere bodem lagen zilt, water, dat onder de regenwaterlagen steeds aanwezig is, naar de oppervlakte geperst en doet zijn invloed op de plantengroei al op verscheidene plaatsen gevoe len. Men overweegt nu met het zoete water van het IJsselmeer de zilte binnenwateren van tijd tol tijd door te spoelen. ZATERDAG 14 FEBRUARI Hilv. I, 402 m. 7.00 VARA 10.00 7.00 Nieuws. 7.13 Gramofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.55 Kook- praatje. 9.00 Gramofoonmuziek. (Om 9.35 Waterstanden)'. 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 ''oor de ar beiders in de continubedrijven. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gramo foonmuziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 13.00 Nws en commentaar. 13.20 Accordeon- muziek. 13.50 Radioweekjournaal. 14.15 Hawaiianmuziek. 14.35 West- Fries programma. 15.00 Amateurs programma. 15.30 „Eerst denken, dan doen", causerie. 15.45 Gramo foonmuziek. 16.15 Radio Philhar- monisch orkest en solist. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Wereldkampioen schappen schaatsenryden. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Filmprogramma. 18,40 Regerings uitzending: „Zoeklicht op de Wes- VLEESWAREN! A8RIEK J. MEESTER N.V. terse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nws. 20.05 Gevarieerd programma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Weense muziek. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. Hilv. H, 298 m. KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmuz. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Ge wijde muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.'00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoon muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuz. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramo foonmuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.3012.33 u Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amuse mentsmuziek, 14.00 Boekbespre king. 14.10 Gramofoonmuziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Dameskoor. 15.00 Kroniek van Letteren en kunsten. 15.40 Harmonie-orkest. 16.00 Piano spel. 16.20 Luchtvaartcauserie. 16.30. „De Schoonheid van het Grego riaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muziek. 18,15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Accordeon- spel. 18.45 Buitenlandse correspon denties 19.00 Nieuws. 19.10 Gramo foonmuziek. 19.20 Parlementair overzicht. 19.30 Gramofoonmuziek. 20.20 Lichtbaken, causerie. 20.40 „100 jaar kromstaf", 21.00 Gevari eerd programma. 21.50 Actualitei ten. 22.00 Lichte muziek. 22.30 „Wy luiden de Zondag in!" 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 Gramofoonmuziek. Engeland, Home Service, 330 m. 12.00 BBC Welsh Orchestra en solist. 12.55 Gevarieerd program ma. 13.55 Weerberichten. 14.00 Nws. 14.10 Gramofoonmuziek. 14.55 Ar beiders- en mijnwerkersorkest. 15.30 Lichte muziek. 16 00 Schots orkest. 16.40 Sport. 17,35 Gramo foonmuziek. 18.00 Voor de kinde- 18.55 Weerberichten. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.30 Gevari eerde muziek. 20,15 Interviews. 20.45 Parlementsoverzicht. 21.00 Ge- ■iëerd programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Hoorspel. 23.45 Avondgebe den. 24.00 Nieuws. Engeland, Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 BBC Welsh Orchestra en solist. 13.00 Parlementsoverzicht. 13.15 Lichte muziek. 13.55 Sport- praatje. 14.15 Lichte muziek. 14.45 Voor de kleuters. 15.00 Variété Orkest en solisten. 15.45 Europese muziek. 16.15 Militair orkest. 1645 Sport. 17.45 Orgelspel. 18.00 Film programma. 18.30 Sportuitslagen. 19.00 Jazzmuziek. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws en radiojournaal. 20.25 Sport. 20.30 Hoorspel. 21.30 Concertorkest, koor en solisten. 22ii5 Hoorspel). 23.00 Nieuws 23.15 Amusementsmuziek. 24.00 Gramo foonmuziek. 0.56 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevarieerde muziek. 13.00 Nieuws, 13.25 Lichte muziek. 14.00 Carnavalmelodieën. 15.00 Volks muziek 13.00 Gevarieerde muziek. 19.00 Nieuws 19.30 Gevarieerde muziek. 21.45 Nieuws. 24.00 Idem. 0.10 Dansmuziek. 1.00 Idem. 2,15 Gevarieerde muziek. Brussel, 324 m. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.30 Weerberichten. 12.34 Omroeporkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Vlaamse mu ziek. 14.00 Symphonie-orkest en solist. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.OP Idem. 15.15 Ethnische muziek. 16.00. 16,15 en 16,30 Gramofoonmuziek. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Gramofoonmuziek. 17.S0 Or gelconcert. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws., 19.40 Gramofoonmuz. 00 Omroepserenade. 21.15 Accor- deonmuziek. 21.30 Gramofoonmuz. 21.45 Accodeonmuziek. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuziek met commentaar. 22.45 Gramofoonmuziek. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gramofoonmuziek. BBC European Service. Uitzen dingen voor Nederland. 17.0017.15 Engelse les voor be ginnelingen. (224, 49. 42 en 31 m.). 22.0022.30 Nieuws. Spiegel van de week. Sportjournaal. <224 en 49 m). AGENDA VRIJDAG 13 FEBRUARI Koninklijke Schouwburg 20 u.: „Yer- .a" Geb. v. K. cn W. 20 uur: „The Messiah", door „Excelsior". Kleine Comedie 20 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting", ZATERDAG 14 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg 20 u.: „Het Heilige experiment". Gebouw v. K. en W. 20 u.: „G'schichten aus dem Wienerwald". Dlligentia 14.30 Clara Haskil, piano: 20 u.: Louis Kaufman, viool, m.m.v. Gerard Hen- geveld en het Röntgen Kwartet. KI. Comedie 20 u „De Ander". Theater Poppenspelers 14.30 u.: „Mimi de won derkat" BIOSCOPEN Apollo: De eerbiedige lichtekooi, Barbara Laage, 12, 14.30, 16.45, 19 en 21.15 u. B. 18. Asia: Viva Zapata, Marlon Brando, 14.30, 18.45 en 21.15 u., Zond. 13.30, 16, 18.45 en 21.15 u. B. 14. Capitol: La Ronde (De Rondedans), Anton Wallbrook, 14 en 20 u., Zat. 14, 18.45 en 21.15 u., Zond. 16, 18.30 en 21.15 u. B. 18; Zond. 11.30 en 13.30 u. Paljas, B. 18. Centrum: Zonen van de Musketiers, Cornel Wilde, 13, 15, 17, 19 en 21.15 u. B. 14; Woensd. 13, 15 en 17 u. en Zond. 11.30 en 13.15 u. Zigeuneradel, Elke leeft. City: Ivanhoe (Wreker des Konings), Robert Taylor, 14.15, 19 en 21.15 u., Zat. en Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21 i; 18. Corso: Kinderen van de straat, Elke leeft. Vrljd. Zat. en Zond.; Ditte een mensenkind, B. 18, Ma en Dl.; Lajla B. 14. Wo. en Do.; 14.15 en 20.15 U.. Zat. 14.15, S.45 en 21.15 u.. Zond. 14. 16.30, 18.45 en 21.15 u. Hollywood: Mei geheime instructies, B. 14 t./m Zond.; Het zwaard In de woestijn, B. 18 van Ma. af; Vrijd. Zat., Zond. 14.30, 16.30, 19 en 21.15 u. Van Maand, af 14.30, 19 en 21.15 u.; Zond. 12 u. De gele hel, B. 18. Kriterion: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman), Fredrlc March, 14.30, 19.15 en 21.15 u., Zond- 13.30, 15.30, 19.15 en 21.15 u. B. 18. Metropole: Carrie, Laurence Olivier, 14.15 en 20.15 u., Zat. 14.15, 18.45 en 21.15 u„ Zond. 14, 16.15, 18.45 en 21.15 u. B. 18. Musica: Circus Arena, 14.15, beh. Zat. en Woensd. en 20 u„ Zat. 19.15 en 21.30 u.. Zond. 14.30, 16.45, 19.15 en 21.30 u. Elke leeft.; Zat. en Woensd. 14 en 15.30 u. en Zond. 11.30 en 13 u. Kindervoorst. Odeon: Ivanhoe (Wreker des Ko nings), Robert Taylor. 14.15. 19 en 21.15 u„ Zond. 14. 36.30, 18.45 en 21 u. B. 14. Olympia: Er kan nog meer bij (Room for one more), Cary Grant, 14 en 20 u., Zond. 14, 17 en 20 u. B. 14. Passage: Sterren stralen overal, 14.30, 18.45 en 21.15 u„ Zond. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u. Elke leeft, laza: In de macht van de gangsters (The turning point), William Hol den. 14.15. 19 en 23.15 u„ Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21 u. B. 18. Rembrandt: Rebecca, Laurence Oli vier, 14 en 20 U., Zat. 14, 18.45 en 21.15 u„ Zond. 13.30, 16, 18 45 en 21.15 u B. 18; Zond. 31.30 u. Vrouwen in de nacht B. 18. Rex: De eerbiedige lichtekooi, Barba ra Laage, 9.80—21.30 u„ Zond. 11.30 u. B. 18. Roskam: Tramlijn Begeerte (A street car named desire). Vivien Leigh. 20 u. beh. Di. en Do., Zond. 38.45 en 21 u. B. 38: Zat. 36 u., Zond. en Woensd, 34.30 u. Kindervoorst. Roxy: De Raadselachtige Mr. Moto, Peter Lorre, Vrljd., Zat., Zond. 34.30, 16.30. 19 en 21.15 u. Van Maand, af 14.30, 19 en 21.15 u. B. 14; Zond. 32 u. Het proces B. 18. Seinpost: The Conspirators (Het mys tery van de gouden adelaar), Hedy L,amarr, 34.15 en 20.15 u., Zond. 14.35, 17 en 20.35 U. B. 14, Studio: Operette, Willy Forst, 14, 16, 39 en 21.15 u. Elke leeft.; Zond. 11.30 u. Donker Afrika, Elke leeft. Thalia: Actie in de stille Zuidzee, John Wayne, 14.30, 16.30. 19 en 21.15 u„ Zond. 14.45, 16.45. 19 en 21.15 u. B. 14; Zond. 13 u. Kinder voorst. Uitkijk: The Galloping Major, Basil Radford, t/m Ma. 14.15, 19 en 21.15 u„ Zo. 13, 15.15, 19 en 21.15 u. Elke leeft. West-End: Limelight, Charles Chaplin 14.15 en 20.15 u„ Zat. 1.4.15, 18.30 en 21 u., Zond. 13, 15.45, 18.30 en 21 u. Elke leeft. Cineac: Actualiteiten, 924 u., Zond. '1..30 u. Cefa: Een man in een wit pak, Wo. cn Do. 20 u. B. 14. Wassenaar Astra: Het ls middernacht dr. Schweitzer, Pierre Fresnay, t/m Wo. 20 u„ Zat. en Zond, 19 en 21.15 u. B. 14; Wo. cn Zond. 14.30 u. Wlnterbloesem, Elke leeft.; La Traviata, Gino Mattera, Do. 20 u. B. 14 Voorburg Forum: Always In my heart, Elke leeft, t/m Wo. 20 u.. Zond. 14.30 u. BURGERLIJKE STAND BEVALLENC. Scharis-Geerlings, z.\ C. van der Net-van Rookhuij- zen, d.; J. C. Tamerus-Gravendeel, d.; S A. van den Berg-de Jong, z.: P. M. J. Bergenhenegouwen-Boek. z G. J. M. Moes-Heeremans, z.: A. van Rossum-Manschot, d.; G. Westerhof-Bouius, d.; G. Kalhom-de Vries, z.; P Langeveld-Gardien, z.; M H. R, Nieboer-Meijer, d.; J. Man- se-Minderhoud, d.; C. J. Bal-de Jong, d.; G D. Oudendijk-Maas, z.; A P. M van der Lans-van Rumund. d.; J. P. V. van Kessel-te Riet. d W. A. J Kerkhof-Beeuwkes, z.; K. Wergang-ten Hoeve, d.; H. van Kam pen-de Brey, z.; H. A. Verbruggen- van der Plas, z.; F. E. Brünings- Jüch, z.; A. M. Th N IJ man-Cohen, z.; H, F. Seitzinger-Kouwenhoven, z.; A J Boogaard-Langezaal. z.; C. A. Verhagen-Reindersma, d; A. L. Vlnk- Franzen, d.; F. Kleijheeg-Geiger, z.; E. Vink-Hus, d.; G van Dijk-Ver- boon, d.: J. G. Zoiitenbier-van der Schrler, d.; C. J. Pronk-Bouwens, d.; A. J. van den Ouden-Schults, d. OVERLEDEN; J. E Hahn, vrouw van D. E. D, Neyndorff, 58 j.; J, C. M A Westgeest, ongehuwde vrouw. 56 j.; C. M A. F. van Oostée Bis schop. ongehuwde vrouw, 61 j.; F. Jager, vrouw, gehuwd geweest met B J. Keijmel, 80 j.; P. Kranse, vrouw, gehuwd geweest met I. van Eek, 86 j.; A. W. de Haan, mari van F. Buschman, 45 j.; J. B. Caron, man, gehuwd geweest met M. F. Tap, 83 j.; E. Weijchardt, vrouw, gehuwd ge weest met J. W Huijsmans, 70 j.; E. C. Derksen. vrouw, gehuwd ge weest met H F. W. Perizonius, 85 j.: M. Dorst, man van G. Koomen, 71 j.; G. C. Looije, vrouw van A, Deme- nint, 32 j.; J. W. Jacobs, man van F. J. Reusen, 59 j.; J, M. Finkeln- berg, man van J. M. de Ridder, 56 j.; N. J. P Goesdorp, man, gehuwd geweest met J. M. E. Ros, 61 j. 21. Voorzichtig open de hertog Bruno de deur en keek, wie geklopt: had. „O, het dokter Vlijmp- jens"', zei hy, „komt u binnen, dokter." Graaf Isen Grim stak het zwaard, dat hy gereed had gehou den, weer in de schede terug. „En", vroeg hy kort aan de hofarts, „wat voert u hierheen? Is er nieuws?" „Zeker, graaf", ant woordde dr Vlijmp- jens, „er is een nieu we dokter ten paleize gekomen, die de ko ning onderzocht heeft." „Wat?!" riep de graaf verschrikt, „en heeft hy iets gemerkt van de slaappillen, die wij de koning hebben ingegeven?" „Nee, nee. graaf", suste de dokter, „de nieuwe dokter is gelukkig een kwakzalver, die niets zal bemerken van ons complot," „H'm". bromde Isen Grim, „en toch bevalt het me niet, Die dokter zou een medicyn kunnen geven, waardoor de koning weer helder wordt ,..en dan is mijn kans om koning te worden verkeken." „Wees gerust, graaf", antwoordde de schurkachtige hofarts, „de nieu we dokter heeft geen verstand van medicijnen." Hetzelfde dacht Panda, toen Joris hem een glas overhandigde met het verzoek, dit naar de koning te brengen. „Is DAT het medicyn voor de koning?!" riep hy verbaasd, „maar het is gewoon water!" „Welnee!" riep Joris, „het is AQUA, vriendjel Ge kent blijkbaar nog niet de helende kracht van Latynl"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2