Opzien ba rende aanbieding! KAMPIOENEN (assière Qoe er Uw voordeel mee Kant en klaar Geeft Philips één millioen? Bij 2 pakken Castella (voorde gezinswas) ontvangt u ter kennismaking 1 dubbel stuk Castella overvette Huishoudzeep van 29 centVOOR 6 CENT prestige GBEHHES H. ENGLEBERT N.V. enige eerste en tweede monteurs Kleine oorzaken WAAR DAT WIEL DRAAIT Pieter Canne Vrijdag 13 februari 1933 pagina Indonesië zamelde tot 1111 toe 8V2 ton in De N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken en haar dochtermaatschappijen in Neder land hebben besloten een totaal bedrag van 500.000 in geld en goederen uit te trekken voor de watersnood-slachtoffers. Hiervan is reeds een bedrag van 350.000 aan het Nationaal Rampenfonds overge maakt. Intussen heeft ook het personeel van Philips, behalve het loon van twee uur overwerk, een aanzienlijk bedrag ter be schikking gesteld van het Nationaal Rampenfonds. Woensdag 11 Februari j.l. bedroeg het totaal bedrag aan geld, dat de werk- nemers van Philips ten behoeve van de j getroffenen van hun loon of salaris laten afhouden, reeds meer dan 285.000. Hierin is dan nog niet begrepen het be drag, dat bijeen zal worden gebracht door twee uur over te werken. Het totale door Philips hijeen te brengen bedrag zal dus j niet ver van de één millioen gulden liggen. De Suez-Kanaalmaatschappij te Parijs heeft voor de slachtoffers van de watersnood een cheque uitgeschreven ter waarde van 50.000. Het Zweedse Rode Kruis en de Zweedse omroepmaatschappij hebben tezamen reeds ruim vjjf en een half millioen Kronen bijeengebracht. Bij het Centraal Comité Watersnood Nederland in Djakarta was Woensdag ruim anderhalf millioen rupiah ge stort. Bandung overschreed de half millioen, in Zuid-Sumatra brachten de plaatsen, waar de B.P.M. gevestigd is bijna 90.000 gulden op, voorts bracht Zuid-Sumatra ruim een ton rupiahs bijeen; in Medan was tot Dinsdag ruim anderhalf ton bijeengebracht en in Surabaja tot Woensdag bijna een half millioen rupiahs. Tezamen is dit bijna 8ü ton in Nederlandse guldens. De Benzine en Petroleum Handelmij. N.V. te Amsterdam, verkoopmaatschappij in Nederland van de Anglo-Iranian Oil Company Ltd te Londen heeft een directe gift van 25.000 doen overmaken. Deze gift wordt nog gevolgd door een bedrag dat thans wordt ingezameld onder het gehele personeel van deze maatschappij. Lady L. Deterding te Parijs heeft -5.000 overgemaakt aan het Rampen fonds. Concert bracht 16.500 op Het concert. Donderdagavond door het Concertgebouw-orkest te Amsterdam ten bate van het Rampenfonds gegeven, bleek gisteren al meer dan 16.500 tu hebben opgebracht. Hierin is nog niet begrepen de inzameling, die 't personeel tijdens de pauze hield, en slechts een deel van de opbrengst der loten, verkocht door de ..Concertgebouwvrienden". De geldinzameling in Amersfoort bracht 135.000 op, waaronder 10.650 van het gemeentepersoneel en 2.450 van het stalionspersoneel. Daarenboven werd in de kerken j.l. Zondag 41.000 ingezameld. De „Piet Hein" te Athene. De Neder landse lorpedobootjager „Piet Hein", op terugreis uit Korea, is gisteren de haven van Athene binnengelopen. De gezagvoer der heeft een bezoek gebracht aan de Griekse minister van Landsverdediging en aan de chef van de Marinestaf. Het schip zet na twee of drie dagen de reis naar Nederland voort. Ommelanden overtrad zuivelverordening Het Leeuwarder gerechtshof heeft gisterochtend de Coöperatieve Melkpro- ductenfabriek ,De Ommelanden" te Gro ningen veroordeeld tot 5.000 boete en be taling van een bedrag van 60.000 aan het Landbouw Egalisatiefonds. De assistent directeur, de 32-jarige D. S. uit Groningen werd veroordeeld tot 750 boete of drie maanden hechtenis. De procureur-generaal had veertien dagen geleden bevestiging ge vraagd van het vonnis van de economische politierechter te Groningen, die „De Om melanden" veroordeelde tct een boete van 67.500 en de assistent-directeur tot 750 of drie maanden, zulks wegens overtreding van de Zuivelverordening. In 1951 was een partij van ongeveer 430.000 kg suiker niet opgege\... aan het bedrijfschap. Men had door de partij te verkopen en daarna weer terug te ko 1 hiermee zo gemanipuleerd, dat een expo-t- heffing voor rekening van het bedrijfschap kwam en niet voor rekening van „De Om melanden". Het ging hier om een bedrag van 60.000. CULTUUR MIJ DE LAMPONGS Naar wij vernemen heeft de productie van de onderneming der N.V. „De Lam- pongs" in Januari 1953 41.500 kg. droge rubber bedragen. Alom profiteren thans de huisvrouwen van dit OASTELLA-aanbodEen dubbel stuk overvette huishoudzeep, mild en overrijk de eerste rang, waard om in het huis aanwezig te zijn van iedere heldere huis vrouwevenals CASTELLA-voor-de- schuimend, -voor slechts 6 cent. CASTELLA gezinswas, alom erkend als het keste en het huishoudzeep is een kwaliteitsproduct van veiligste wasmiddel in de hele wijde wereld Actief Wit' j de opzienbarende vinding, die in CASTELLA-voor-de-gezinswas is verwerkt, maakt uw was vele malen helderder en zachter. Alleen CASTELLA bevat Actief Wit, daarom kan geen enkel ander wasmiddel presteren, wat CASTELLA presteert. Vlekken vluchten voor Castella Haast u dus. Dit kostbare aanbod, waarvan in massa gebruik wordt gemaakt, kunnen wij nog maar heel kort handhaven... en het kan ook niet worden herhaald. Snelkookpannen DEMONSTRATIE In de VITRINE hoek ORANJEGALERIJ op Dinsdag 17 - Woensdag IS - Donderdag 19 - Vrij dag 20 en Zaterdag 21 Fe bruari a.s. Komt 1.' ook eens kUken? Op verzoek ook demonstratie aan huls. Oranjestraat 13. Tel. 65673 Broersvcld 137-139 Tel. <17736 - Schiedam ONGEM. KAMERS met kookgelegenheid of vrije etage op goede stand. Brieven onder no. S 475 Nwe Schied. Courant, Dam 18. Wijnen Gedistilleerd Huis van vertrouwen HOOGSTRAAT 51 Telefoon 66821 GEVRAAGD: tevens voor licht admini- stratief werk. Liefst in het bezit van M.U.L.O.-diploma j i Leeftijd 18-20 jaar. Br. no. S 474. bur. Nieuwe* Schied. Courant, Dam 18. j vraagt met spoed voor haar werkplaatsen in Voorschoten Aanmelden dagelijks 8-17 uur: DOBBEWEG 2 VOORSCHOTEN Handel en bedrijf Schied. goedkoopste visbedrljf levert U steeds de beste kwa liteit gebakken vis. L. Boer, Vlaardingerstr. 10. Het Motorpaleis levert thans nog een prima veulen lederen herenjas reeds vanaf f 139.50, damesmantel voor f een pracht Jekker f 104.75, renvest f 49.—, Aderen handschoenen met kap f 5-7o. lederen wanten f 5.90, lede ren renkappen f 5.75. scha penvacht wanten f 18-50. Voorts een enorme collectie laarzen, lederen tassen, re genbroeken, beenpijpen, lede ren sportkledlng voor dames en heren enz. enz. Het spe ciaal adres is en blijft Sche penstraat 111-115, R'dam- Blijdorp, Tel. 82950, Voor verse vis Is en blijft Schied goedkoopste visbedrljf het aangewezen adres. T Boer, Vlaardingerstr. 10. Keus uit meer dan 100 motor rijwielen. Ifa 125 cc. accu, claxon, teller, telescop. vork, verend frame f 990.Sparta 200 cc. teller, telescop. verend frame f 1275.—; Victoria 250 cc. de Ideale duomachine f 1745.—: Panther 3 Va k.k. de sportmachine bij uitstek f 1985.Norton 500 cc. zij klep. de Ideale zijspanmachine f 2530.Norton Dominator 2 cyl. f 3140.Tientallen an dere merken. Nergens meer keus, nergens beter service, nergens meer ervaring. Het Motorpalels. Schepenstraat 111-115, R'dam-Blljdorp, Tel. 82950. Kleine oorzaken kunnen grote gevolgen hebben, in gunstige en ongunstige zin. Als een voor beeld van het eerste gelden, ongetwijfeld, onze Deze kleine advertentiën, doelmatig op gesteld, zijn in staat U voordelen te bezorgen, welke haar geringe prijs ver te boven gaan. I Jasschermcn 1.25 2.25 2.S0 Spatborden per stel 3.65 Spatlappen 0.52 0.80 Pedalen p. paar 2.60 3.25 Sportsturen 4.95 6.50 7.25 Bagagedragers 0.S5 1.69 3.50 Autopeds 30.00 32.50 35.00 Kinderfietsje 18.50 21.50 Rolschaatsen 11.00 11.95 19.50 H.E. stofzuigers 135.-155.- Comb. tangen. Eng. sleutels. Steeksleutels, Dopsleutels, Zagen, Hamers, Booromslagen, Schaven, Winkelhaken. Alle gereedschappen voor elke vakman Electr. materiaal Philips lampen en lichtbalken TE VEEL OM OP TE NOEMEN. KOM EENS KIJKEN HOOGSTRAAT 67- TELEFOON 68436 18. Zo snel als zijn benen hem dragen konden wiebelde Koning iWiebelaer de stenen trappen van de kerker af en stak zenuwachtig |de sleutel in het slot van Pieter's cel. „Duizendmaal verschoning;" j riep hjj reeds voordat de zware deur goed en wel open was. „Ik heb U gegriefd, jongeman, zwaar gegriefd!" Met een deemoedig gezicht stapte hq op Pieter af, die zich op een houten krukje had neergezet I en drukte hem krachtig de hand. „Jij sprak de waarheid, vriend, maar |ik heb je niet geloofd. Ik ben een snert-koning! Wat ben ik dus? i U is een snert-koning" sprak Pieter. „Juist", vervolgde Wiebelaer. „Ik zal deze zware bal van jouw voet verwijderen en je, als tegen prestatie, benoemen tot mijn secretaris in buitengewone dienst". „Buitengewoon" antwoordde Pieter. „Kom nu" sprak de koning, Pieter met zich meetrekkend. „Mijn zoon zal verlangend naar je uit - zien!" Enige ogenblikken later stond Pieter bij de wieg. „Poeh!" lachte de Prins. „Blij dat je er bent, Pieter. Met jou kan ik tenminste een fatsoenlijk 'gesprek voeren. De mensen hier schijnen niets anders te w-n dan „Ta-ta" en zo. Hoe gaat het met je!" „Uitstekend, ik heb alleer cl in jullie gevangenis gezeten" antwoordde Pieter. „Wat vloog de Prins op. „Hoe halen ze dat in hun hoofd. Ik zal er direct met mijn vader over spreken.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6