0* Evacué's naar Delftse randgemeenten Sneeuwwitje jubileert DULLES EN EUROPA Op de bres Tiendaagse in goed wonen SPORTIEVE KEEDIlVG 0ENDA Pag. 2, Eerste blad DELFTSCHE COURANT Vrijdag 13 Februari 1953 DELFTSCHE COURANT Onafhankelijk dagblad Waakt sedert 1841 over de belangen van Delft en Delfland Verwersdijk 6-8, Delft, telefoon 131 en 1360 Postgiro 578434 UITGAVE: DELFTSCHE COURANT N.V Druk: Firma W. Gaade, Delft DIRECTEUR: M. KOOT Nassaukade 61, Rijswijk Z.H., lel. 181976 HOOFDREDACTEUR: G. G. KUNZ Esdoornlaan 18, Delft, telefoon 3020 DEZE week is de Amerikaan se minister van Buiten landse Zaken Dulles, ver- gegezeld van Stassen, de direc teur van het bureau voor AMSA, teruggekeerd in de V.S. Voor Ne derland was het verblijdend, dat Eisenhower Dulles heeft aange wezen als voorzitter van een hulpcomité voor de door waters nood getroffen gebièden in Ne derland, Engeland en België. Hij kwam overigens niet voor déze kwestie, maar om aan te dringen op spoedige ratificatie van de verdragen der Europese Defen sie Gemeenschap, waardoor Westduitse herbewapening mo gelijk zou worden. Het is duidelijk, dat men een verscherping verwacht van de koude oorlog door de Ameri kaanse maatregelen in het Verre Oosten. Nadat daar de Ver. Sta ten aan Tsjang .Kai-Sjek toe stemming hebben verleend het Chinese vasteland aan te vallen, en nadat dus de „neutralisering" van Formosa is opgeheven, is Tsjang de boondgenoot geworden der V.S'., die kan pogen de Chi nese burgeroorlog te doen her leven. Dat de V.S. dan buiten conflicten met Peking zouden blijven is een illusie, welke slechts door weinigen wordt ge deeld. Tsjang zal alleen tot het •offensief kunnen overgaan, in dien hij vliegtuigen, schepen en wapens ontvangt van de Ameri kanen, en het lijdt geen twijfel, dat hij die krijgt. Taft, die de senaatscommissie voor buitenlandse zaken leidt, heeft verklaard, dat er reeds oorlog bestaat tussen Peking en Washington (in Korea) en dat het nutteloos is, struisvogelpoli tiek te bedrijven. De militaire leiders van de Amerikaanse strijdkrachten hebben hun me ning niet onder stoelen of ban ken gestoken: zij zijn bereid met vliegtuigen,, geleide projectielen en schepen het eigenlijke China te bombarderen om zo een einde te forceren van de strijd, in Ko rea. De beslissing daarover ligt nu bij Eisenhower. Een voorjaarsoffensief van de geallieerden in Korea kan ge makkelijk leiden tot een open lijk Amerikaans-Chinees conflict. Mao Tse-toeng en zijn premier Tsjou En-lai hebben verklaard de Amerikaanse uitdaging- te aanvaarden en geen blijk ge geven van verzoenende- gezind heid. Tegen die achtergrond moet men de wens zien van de V.S., dat WesUEuropa zichzelf bevei ligt door hechte samenwerking, onderling en met de West-Duit sers. HET IS geen wonder dat in die omstandigheden de West- Duitsers verwachten, dat zij snel weer souverein zullen worden als bondgenoten van de Ameri kanen. Dulles heeft voedsel ge geven aan hun wens niet alleen 0< 'St-Duitsland. maar ook de aan Polen verloren gëbiedén bij het Westen te kunnen voegen. Hij zeide, dat Europese integratie de eenheid van alle Duitsers zou be vorderen, dat die eenheid een eerste eis was en dat de V.S. het Poolse bezit van de vooreen Duitse gebieden niet erkennen. Zij zullen een aantal clausules van de verdragen van Jalta en Potsdam opzeggen, welke Sowjetstaten tot beheerders maakten van de landen achter het ijzeren gordijn. (Zelfs wordt de Russische annexatie van Zuid- Sachalin en de Koerillen betwist door het opzeggen van die bepa lingen). Dulles heeft ook gesproken met de Duitse socialisten. Die lieten weten, dat zij' voor herbe wapening en integratie waren, op twee voorwaarden: dat nog maals moest worden gesproken met de Russen, opdat vast zou staan, dat die de eenheid der Duitsers niet wilden. En dat de Duitsers gelijkgerechtigd tot de Atlantische gemeenschap zouden kunnen toetreden. Vooral die laatste eis leeft ook sterk bij tal van leden der regerings-coalitie. Het is niet zeker, dat Adenauer de verkiezingen van dit jaar wint en dat schept onzekerheid. Doch ook overigens wil Bonn na ratificatie van de EDG tal van wijzigingen aanbrengen, om vol ledige souvereiniteit te herkrij gen en van alle toezicht der ■ge- wezen bezetters te zijn bevrijd. DEZE ONTWIKKELING nu heeft de Franse angst doen op leven, dat een Europese gemeen schap zou worden benut voor nationale Duitse doeleinden in dien Bonn gesteund door de V.S. de overhand zou krijgen. Parijs heeft een aantal wijzi gingen voorgesteld in de E D.G., welke reeds waren aangekon digd. Zo wil het troepen uit het Europese legen kunnen terug trekken, indien die in overzeese gebieden nodig zijn en officieren „rouleren". Benoeming en be vordering der officieren zou een Frans recht blijven. Als Frank rijk over minder divisies in het Europese leger beschikt door verplichtingen elders, moet het zijn volle stemrecht behouden. DELHIS NIEUWE Geldinzameling heeft de kwart millioen ruim gepasseerd DE evacuatiedienst van Delft heeft thans een regeling getroffen met de gemeen ten Schipluiden, Pijnacker en Nootdorp betreffende het ver zoek van de inwoners uit die plaatsen om evacué's bij zich op te nemen, ook in gezinsverband, en om behulpzaam te zijn bij het landbouw- en tuinderswerk. Bin nenkort zullen in de evocuatie- tëhuizen aanbiedingen worden gedaan. Er zij nogmaals op gewezen, dat toegang tot de noodgebieden alleen mogelijk is met een ver klaring door of namens de bur gemeester door het hoofd van de evacuatiedienst afgegeven. Al leen in gevallen van uiterste noodzaak zal een dergelijke machtiging worden uitgereikt. Vreemd bij de vele hulpverle ningen en faciliteiten doet het gedrag van de H.T.M. aan, die weigert deze evacué's gratis te vervoeren, ondanks het feit dat deze in het bezit zijn van een verklaring, dat zij niet bij fami lie of kennissen op bezoek gaan maar naar een nieuw onderko men reizen. Het geldsbedrag dat door Delft gedurende de laatste dagen ten bate van het Nationaal Rampen fonds werd bijeengebracht is in middels de kwart millioen gul den gepasseerd en verwacht mag worden dat het overschrijden van de drie ton binnenkort zal plaats vinden. Feest in „De Hertenhorst" Vanmorgen was er feest op ,,De Hertenhorst". Dé recreatie zaal was met slingers versierd, er waren bloemen en er was een speciaal versierde erezetel voor de „feesteling" de heer W. Th. Gerrits, de huismeester van (Ingezonden Mededeling) Nieuwe uitgebreide collectie Nylon Batist Everglaze en piqué- Mausts- Maar bovendien heeft Parijs zich tot Engeland gewend, om e<?n garantie te -verzoeken voor vijf tig jaar (en niet, zoals Londen reeds beloofde, voor de duur van het Atlantisch pact, niet dus tot 1969, maar veel langer), dat Lon den alle landen van de E.D.G. zal helpen beschermen' en zal helpen beletten, dat West-Duits- land zou uittreden, om zijn eigen politiek te voeren, nadat het over een nieuwe weermacht zou be schikken. De Britten hebben al. laten weten, dat zij troepen van het „kleine Europa" willen opleiden en zij hebben nu een kans, om weer een rol te spelen op het vasteland. In het Verre Oosten hebben zij niet veel meer in te brengen. Daar beslissen de Ame rikanen. Zo wordt dus door deze ontwikkeling Engeland wel nauwer naar het vasteland ge dreven. m VEEL - WEINIG NZE onvolprezen spoor- J wegen doen in deze dagen veel voor weinig geld. Al thans voor degenen die naar het Zuiden moeten. Voor een reis VoorburgBergen op Zoom, via Utrecht en Den Bosch, be taalde ik 5,20. Maar toen ik terugging en in Bergen op Zoom een kaartje nam naar Delft (via Den Bosch en Utrecht), kostte dat mij f 4,65. Dat is, als men het goed bekijktheel be grijpelijk, want de N.S. bereke nen de omweg niet welke nood wendig moet worden gemaakt. Maar het doet toch wel even vreemd aan dat men 55 cent minder betaalt als men een kilo meter of tien verder moet rei zenIn normale omstandig heden is de transportfabriek van meneer Den Hollander zo gek niet. Hetzelfde feit dat de Spoor wegen noodzaakt ten behoeve van een aantal reizigers veel te doen voor weinig geldroept ons op morgen veel te laten doen voor véél geld. Want u weet het: de padvinders en welpen en de padvindsters en kabouters gaan morgenmiddag aan de arbeid onder het motto: „Mouwen om hoog, ons land moet droog!" Ze ■zullen vragen of ze karweitjes voor U mogen opknappen en de kabouters zullen oliebollen ver kopen welke door de padvind sters worden gebakken. De jongelui hopen met hun werk veel geld voor het Natio naal Rampenfonds bijeen te brengen. En omdat ik juist die spontane acties van de jeugd zo sympathiek vind, vraag ik U: doe wat U kunt opdat zij veel, heel veel voor de slachtoffers van de watersnood zullen mo gen afdragen. JOOST „De Hertenhorst", die daar van daag zijn verjaardag viert. De jarige werd uitgenodigd om te midden van de kring van evacueerden plaats te nemen en één van hen, de heer A. de Vos, las een door hem zelf ver vaardigd gedicht voor, dat in hartelijke bewoordingen de dank van de geëvacueerden ver tolkte voor het werk van de heer Gerrits. „Wij leven hier te samen, als een groot gezin „en daar staat heer Gerrits als een vader midden in" „Voor 14 dagen bij ons allen onbekend „Thans de man die ons ook mee [verwent" luidde een van de strophen. En het gedicht eindigde met deze veelzeggende regels: „Dat hij nog vele jaren wordt gespaard „Doch nimmer in ons midden [meer verjaart" Nadat een driewerf hoera was uitgebracht werd de jarige een prachtige actetas aangeboden en een fraaie bos bloemen. Na een dankwoord van de jarige bleef men, onder het genot van koffie en gebak, nog gezellig bijeen. De recreatie De recreatie-commissie kan, indien dit gewenst wordt, de bewoners van de Delftse evacua- tïeposten aangenaam bezighou den met het organiseren van ge paste ontspanning. Het is mogelijk om lectuur uit de Delftse leeszalen te verstrek ken en om gratis abonnementen van die leeszalen uit te geven. In de recreatiezaal van de evacua tie-tehuizen kunnen goochelaars, buiksprekers en vertellers optre den en kan poppekast worden vertoond. Voorts is het mogelijk verschillende .ontspanningszalen te bezoeken, zoals die van de K.A,J. aan de Nieuwe Plantage, waar gelegenheid is tot tafel tennis, dammen, schaken, bil jarten enz., en het Gereformeerd Jeugdhuis ingang Trompetstraat, waar alle middagen alsmede op Maandag- en Woensdagavond tafeltennis en verscheidene an dere spelen kunnen worden ge daan. Op Woensdag- en Zater dagmiddag kan de schoolgaande jeugd in het gebouw „De Haven" aan de Koornmarkt allerlei soor ten 'handenarbeid verrichten, t.w. hout-, papier-, karton- en klei- arbeid. Tenslotte is het ook mogelijk in de evacuatieposten films te vertonen en speel-, plak- en knutselmateriaal te verstrekken. De onderscheidene postcomman- danten wordt verzocht, na overleg met de geëvacueérden, de geuite wensen zo spoedig mogelijk via de V.V.H., West- vest, 7, kenbaar te maken. Het personeel van de Ge meente Bedrijven heeft 3676,28 voor het Rampenfonds verza meld. Personeel en directie van de fa Steenweg schonken 456,20. De opbrengst van de col lecten die tijdens drie toneel voorstellingen van „Kunst aan het Volk" werden gehouden alsmede een gift van de vereni ging, bedroeg in totaal 2.000, De Chr. Ver. voor E.H.B.O. deed een gift van 50, Twee Delftse jongens, die hun spaarpot tot op de bodem leegmaakten, droegen 2,16 bij. Het personeel van Bensdorp en Co te Delft staat gedurende vier weken twee uur loon af sommigen nog iets meer ten bate van het Nationaal Rampen fonds. (Ingezonden Mededeling) Wij ontvingen AMERIKAANSE KRISTAL NYLONS geheel geminderd, donkere naad, goede kleuren, maten 9 t/m. 11 ƒ4,95 FA SPEE Markt 25 MEER BUNKERS DAN MEN DACHT In het verslag van de buiten gewone verenigde vergadering van het hoogheemraadschap „Delfland" stond: De bunkers zijn thans opgeruimd. Dit moest zijn: worden thans opgeruimd. Naar verwacht wordt zullen alle bunkers eind volgende week op geruimd zijn. Sinds de bevrijding was men in de veronderstelling dat zich in Delflands zeewering 41 bun kers bevonden. Bij de laatste watervloed is men tot de ont dekking gekomen dat dit aantal veel hoger is. Verscheidene bun kers lagen geheel onder de dui nen verscholen, maar zijn Zon dag door het water bloot ge spoeld. Tot dusver heeft men er dan ook al zestig geteld. Ver wacht wordt dat dit aantal nog zal stijgen. Weense schrijver steunt Rampenfonds De bibliotheek van de Tech nische Hogeschool zocht dezer dagen naar het boek „Trocknen und .Kühlen" van de schrijver Rudolf .Schlenk. Bij informatie bleek dit boek in Nederland uit verkocht te zijn. Wellicht zou de schrijver, die te Wenen woont,, nog een exemplaar bezitten. Er ging een briefje heen, maar ook: de schrijver kon geen exemplaar ;r leveren. Wel had hij nog zijn correctieproef welke hij aan de bibliotheek heeft afgestaan. Er was een briefje bij waarin werd gezegd dat men de proe ven niet aan de schrijver behoefde te betalen. „Stort U het bedrag maar in het rampen fonds", schreef de heer Schlénk. Weer een van de vele bewijzen hoe men in het buitenland met ons meeleeft. AHet per fiets of benenwagen Een actie van de Delftse woninginrichters t-v AT de woninginrichters een j J bijzonder krachtige loot nnrn rl c> aan de Delftse midden- standsstam vormen moge blijken uit het feit dat men behalve de jaarlijkse meubelbeurs nu- ook zoals gemeld een „woningtien- daagse" gaat organiseren. Eer- lijksheidshalve dient vermeld te worden dat het hier een lande lijke actie betreft - waarvan het initiatief uitging van de Stich ting voor de Woninginrichting, maar daartegenover staat dat de woninginrichters in elke plaats zich financieel geheel zelf moe ten bedruipen. (Ingezonden Mededeling) Multicolor kamga- rens, in alle mo derne tinten, van bij zonder goede kwa liteit, in confectie naar maat 138,50 152,50 VSEE23&ESEE& Zoals in de boekenweek de waarde van het lezen, van een goed boek wordt belicht, zo wil deze meubel-tiendaagse aanto nen hoe de woning aan gezellig heid, intimiteit en smaak kan winnen als men haar nog beter inricht en aankleedt. Aan de ope ning van deze tiendaagse op 12 Maart a.s. zal een feestelijk tintje worden gegeven, want de dag daarvoor formeert zich ergens in onze stad een optocht met voorop een muziekcorps en daar achter de woninginrichters met hun vervoermiddelen, die het aan pakkende leuzen en plastische uitbeeldingen omtrent de waarde van een goed meubelstuk niet zullen laten ontbreken. De Markt is het eindpunt van deze stoet en hier wordt dan de openingsrede uitgesproken, wellicht door Delfts eerste burger. Veel propaganda In de tijd die nog rest wordt: een grote advertentie-activiteit ónwikkeld, er zullen raambiljet ten verschijnen, affiches, en wan neer het startschot voor de tien daagse gelost is zullen vlaggen en misschien wel speciaal ver vaardigde het publiek de weg wijzen naar de aan de actie deel nemende winkeliers. Momenteel bedraagt dat aantal circa twintig, maar dat is voor uitbreiding vat baar. Tijdens deze woning-tiendaagse staat voorts een attractie voor de kinderen op het program en ook ontbreekt een etalagewedstrijd niet. Voor hen die de mooiste eta lage aanwijzen en dat mooie wordt dan door een jury bepaald die men zal trachten uit leden van huisvrouwenverenigingen sa men te stellen zijn diverse mooie prijzen beschikbaar op het terrein van woningim'ichting. Het tijdstip voor deze woning- tiendaagse is gunstig gekozen. Lentetijd-schoonmaaktijd, hebben de organisatoren gedacht, en wel ke huisvrouw wil daarna niet eens een welgevallig oog op een nieuw meubeltje of iets dergelijks laten rusten? Dat is ongetwijfeld een factor, die van de woning-tien daagse in de loop der jaren mis schien wel net zo'n succes maakt als de meubelbeurs thans reeds is. OP ELKE DEUR EEN PLAKZEGEL! Morgen zullen driehonderd duizend leerlingen van vierdui zend scholen in Nederland, juist als bij de actie voor de kinder postzegels, met bestelformulie ren langs de huizen komen, dit maal voor de verkoop van de watersnoodzegel. De Algemene Nederlandse Onderwijzers Federatie (A.N. O.F.j heeft het comité waters noodpostzegels 1953 haar volle medewerking toegezegd. Tot Woensdag a.s duurt de eerste fase der actie: het opnemen van bestellingen waarbij nog geen geld moet worden afgegeven. „Nood aanpakken door zegels plakken" luidt het motto. Zodra u een bestelling voor één of meer zakjes van een gul den (vijf postzegels van 10 cent met opdruk van een extra toe slag ad 10 cent) hebt gedaan, dient het kind u een plakzegel te geven „Watersnoodpostzegel 1953", die u op uw deur kunt plakken ten teken, dat u reeds voorzien bent. Een week later begint de af levering. Deze duurt van 20 tot 27 Februari. Aan de kinderen dient pas geld te worden afge geven, wanneer zij in die week de bestelde, postzegels aan huis komen brengen. DE ADOPTIE VAN MIDDELHARNIS Nu zowel Doetinchem Amersfoort er aanspraak op. ma ken om de gemeente Middelhar- nis te adopteren heeft Delft, dat eveneens dat voornemen had, zich teruggetrokken. Men meent hier terecht dat een adoptie door drie gemeenten niet gewenst is. Wethouder Bühler, die namens het gemeentebestuur de adoptie kwestie behandelt, heeft zich nu in verbinding gesteld met - de Vereniging van Nederlandse Ge meenten te ,'s-Gravenhage. Daar heeft men hem beloofd vóór 16 Februari bericht te zullen zen den welke noodgemeente nog niet geadopteerd is en dus waar schijnlijk wel prijs zal stellen op hulp van Delft. (Ingezonden Mededeling) ZEILJOPPERS met Ritssluiting MONTYCOATS Voor Dames en Heren thans een enorme collectie in diverse kleuren o.a. Groen-Rood-Marine- Wit vanaf ƒ32,50 'OULtfeZD JACOB GERRITSTRAAT 6-8 TELEFOON 879 V.H. KAREL MEN (Ingezonden Mededeling) IN ONZE SPECIALE ETALAGE NU... PANTALONS Tweed pantalons vanaf 14,95 Zuiver wollen kamgaren pant, vanaf ƒ27,50 Corduroy pantalons in grijs-bruin- -n blauw J De „Falcon" een prima -gab. pantalon ƒ49,75 DE FAVORIET VAN DEZE WEEK IS: Een 100% wollen gabar dine 'pantalon. verschillende kleuren met ritssluiting verstelbare band, met patentsluiting Engelse zoom Anti slipband Hórlogezakje ■k 2 achterzakken bandsluiting ƒ45,- Kledingmagazijn VAN UFFELEN de zaak die heren kleedt OOK VOOR PANTALONS Delft, Jac. Gerritstraat 12- Telefoon 1584 Vlaardingen, Hoogstr. 202, Telefoon 2195 STILLE OMGANG Zoals gemeld, wordt in d e nacht van Zaterdag 14 op Zon dag 15 Maart voor Delft en om geving de Stille Omgang te Am sterdam gehouden. De bijeenkomst ter voorberei ding tevens jaarvergadering wordt Vrijdag 27 Februari gehouden in de Congregatiezaal Brab. Turfmarkt. Pater Egbert Spruit o.f.m., verbonden aan het werk van de „Open Deur", zal het woord voeren. - Anneke Elro Zondag voor de 800e maal op de planken WANNEER Anneke Elro van het Rotterdams Kinder toneel Zondagmiddag in Stads Doelen als hoofdrolspeel ster fungeert in het sprookje „Sneeuwwitje en de zeven dwer gen", staat zij voor de achthon derdste maal in deze creatie op de planken. Een jubileum-voor stelling dus. Toen Anneke Elro zeven jaar oud was en reeds veel over sprookjes had gedroomd, mocht zij voor het eerst met haar ouders op vrije Woensdagmid dagen mee op een tournee van een sprookjesensemble. Op deze middagen kreeg zij een paar vleugeltjes aangemeten of een puntmuts opgezet en mocht dan voor elfje of dwerg spelen. Na dat zij de lagere school en de Mulo had afgelopen had zij het grote verlangen om te „blij ven spelen". Johan de Meester raadde haar de toneelschool af en adviseerde haar privé-lessen te gaan nemen. Bij Mieke Flink bekwaamde zij zich daarna in spraaklessen en het zeggen van gedichten en proza. Hoewel An neke Elro bij het grote toneel in vele rollen speelde, bleef zij ook in sprookjes spelen en vooral „Sneeuwwitje" en „Doornroosje" waren haar lievelingsstukken. De sprookjes bleven haar grote liefde behouden, ondanks het feit dat door haar huwelijk met de directeur van een theaterbureau een drukke tijd voor haar; aan brak. In Augustus van het vorig jaar was zij dagelijks iheër dan vier uur op de planken en reisde meer dan 4500 K.M. door Nederland. In Den Haag werd Anneke Elro na haar voorstellingen met bloemen overladen, grote en DE NIEUWBOUW DER TECHN. HOGESCHOOL Dé nieuwbouw van de Tech nische Hogeschool maakt goede vorderingen. Begin Maart van dit jaar zal reeds het eerste ge bouw namelijk de windtunnel in gebruik kunnen worden geno men. In Juni zal kunnen worden begonnen met de overbrenging van de machines van het ge bouw voor W. S. en V. aan de Nieuwe Laan naar het gebouw voor werkplaatstechniek in de nieuwe T.H.-wijk. De uitbreiding van de afdeling voor biochemie aan de Juliana- laan zal omstreeks Augustus van dit jaar worden opgeleverd. Zoals bekend zullen de dien sten in het hoofdgebouw van de T.H. worden overgebracht naar het rode scheikundegebouw. Be gin Maart zal men beginnen om in dit gebouw de nodige voorzie ningen te treffen, zodat ver wacht mag worden dat de nieu we inschrijving van studenten met September a.s. zal geschie den in het nieuwe hoofdgebouw. kleine bloemstukjes, die in een lange rij door kinderen werden aangedragen. Er was een tuiltje bloemen bij met een briefje, waarop slechts één zin: „Ik vind je erg lief Sneeuwwitje". In een weeshuis werden haar tien boe ketten witte najaarsbloemen ge bracht, die de kinderen zelf uit de omringende tuinen plukten. Anneke moest later door alle zalen om ieder kind een „wel te rusten" te wensen en hen toe te stoppen. „Vermoeiend" is haar óórdeel, „maar oneindig veel mooier dan welke vacantie ook". (Ingezonden Mededeling) PARAPLUIES in ruime sortering en modellen reeds vanaf ƒ6,95 FA SPEE Markt 25 Eigen atelier voor parapluie-reparatie Vrijdag 13 Februari CITY: The greatest show on earth, mei Betty Hutton, Cor nel Wilde, Dorothy Lamour en James Stewart, 8 uur (14 j.) DELFIA: Het dozijn blijft voor deliger (Belles on their toes) met Jeanne Crain, Mirnay Loy en Edward Arnold, 7 en 9 uur (a. 1.) DOELEN KINO: Affaire in Trinidad, met Rita Hayworth en Glenn Ford, 7 en 9 uur (18 j.) FLORA: Vlammende pijlen, met Sterling Hayden en Forrest Tucker, 7 en 9.15 uur (14 j.) ROXY: Een nacht zonder zonde (Die Nacht ohne Sündé), 7 en 9 uur (14 j.) Zaterdag 14 Februari CITY: The greatest show on earth, met Betty' Hutton, Cor nel Wilde, Dorothy Lamour en James Stewart, 2.30 en 8 uur (14 j.) DELFIA: Het dozijn blijft voor deliger (Belles on their toes) met Jeanne Crain, Mirnay Loy en Edward Arnold, 2.15, 4.15, 7 en 9 uur (a. 1.) DOELEN KINO: Affaire in Trinidad, met Rita Hayworth en Glenn Ford, 2.30, 4.30, 7 en 9 uur (18 j.) FLORA: Vlammende pijlen, met Sterling Hayden en Forrest Tucker, 3, 7 en 9.15 uur (14 j.) ROXY: Een nacht zonder zonde (Die Nacht ohne Sünde), 2.15, 4.15, 7 en 9 uur (14 i.) STADS DOELEN, 8 uur: „Mul- tatuli" met „De wacht aan de Rijn" t.b.v. Nationaal Ram penfonds. MUSEA: „Het Prinsenhof" en „Huis Lambert van Meerten", 105 uur en „Paul Tetar van Elven" 114 uur: Perma nente tentoonstelling; Kunst handel W van Bokhoven, Wijnhaven 13, 96 uur: Aqua rellen van F J. Alkemade (Zondags gesloten). AGENDA DEN HAAG Vandaag KON SCHOUWBURG, 8 uur: ,,'t Is maar betrekkelijk", door Haagsche Comedie. GEBOUW v. K. en W„ 8 uur: „The Messiah", door „Excel sior". KLEINE COMEDIE, 8 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting" door Comedia. Morgen ZEISS PLANETARIUM „Haag sche Courant", 3.45 en 8 uur: „Een reis langs de planeten". GEBOUW v. IC. en W., 8 uur: „Geschichten aus dem Wiener- wald". DILIGENTIA, 8 uur: Louis Kaufman, viool, m.m.v. Ge rard Hengeveld en het Rönt- genkwartet. KLEINE COMEDIE. 8 uur: „Als een Phoenix" 'eh „Toevallige ontmoeting" door" Comedia. (Ingezonden Mededeling) Verenigingsnieuws S.S. Q. „Westerkwartier-Delft" Afd. handbal: Vrijdagavond geen trai nen, zowel voor dames als heren, wegens reorganisatie. Afd. speeltuin: Zaterdagmiddag in zaal Nieuwe School, straat. Gewijzigde tijden: jongens var. 47 jaar en meisjes van 414 jaar van half vijf tot zes uur; jongens 714 jaar van zes tot zeven uur. HET GENEEST VLUGGER EN BETER wanneer Gij er Akker's Kloosterbalsem op doet. Deze heerlijke, zuiverende wondbalsem reinigt en geneesi wonden van allerlei aard, (speciaal ook brand wonden), voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook als wrljfmid'del bij rheumatiek, spierpijn en I lendenpijn wordt Akker's Kloosterbalsem I al drie geslachten lang geprezen met de woorden: „Geen goud zo goed" Goud plus vijftien! Zo poseerde het echtpaar P. J- MakkusM. A. MakkusQuak, Zuiderstraat 128, vijf jaar ge leden voor onze fotograaf. Dat was bij het zestigjarig huwelijks feest. Zondag a.s. is het 65 jaar geleden dat beide echte lieden in het huwelijksbootje stapten en zij genieten nog een goede gezondheid al is het ge zicht en gehoor van Oma niet zo best meer. Opa, die zijn gehele leven het vak, van schoenmaker beoefende, kan zich in het huis houden en met het doen van boodschappen nog best verma ken. Beiden zijn rasechte Delve- naren, al stond de wieg van Opa in Kethel en Spaland, Zes kinderen heeft het echtpaar Makkus en de jongste dochter, die niet ver van het ouderlijk huis afwoont, helpt daar vrijwel dagelijks. En voor de klein- en achterkleinkinderen is haast een telmachine nodig; het aantal loopt tegen de veertig. Dan heb ben we u de leeftijden nog niet verklapt. Zij: 90, hij: 89. Profi ciat, en een gezellig feestje Zaterdagavond! jeugd in de zaal Anthonie Heinsius- straat. 's Avonds acht uur zangrepetitie in het lokaal „Maranatha", Jan Dljkstraat, C. S. V. D. Wanneer de wedstrijd Ter Leede IC.S.V.D. I doorgaat, trekken we om half drie precies de Nieuwe Langendijk, samen met het derde elftal. D.G.V. „Sparta" Wij vertrekken a.s. Zaterdagavond met de tram van half zeven van Rotterdammerpoort naar de Kringuitvoering in Den Haag ten bate van het Rampenfonds. Voor de pauze gymnastiek, daarna vertoning Olympische turnfilm. D.G.V. „Iduna" Zaterdag 14 Febr. wordt in de grote zaal van de Dieren tuin te Den Haag een propaganda- avond georganiseerd ten bate van het Rampenfonds. Het programma bestaat uit gymnastiek en de vertoning van de turnfilm van de Olympische Spelen. Onze vereniging werkt ook mee. Komt dus allen.-Kaarten zijn verkrijgbaar 1,per persoon bij de heer Kodde, Miquelstraat 41, Den Haag. Tel. 119985, Waarschijnlijk zijn er ook nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar. W.S.V. „De JoliSe Tippelaars" Zondag moeten diegenen welke hebben ingeschreven voor de Voorjaarsserie om negen uur bij de tramhalte Binnen- watersloot zijn. Denk er om warm kleden en zorgt vooral voor hand schoenen. Terug om ongeveer drie uur. Degenen, welke nog niet hebben in geschreven kunnen dit alsnog doen bij de leiders. W.S.V. „Klein Vrijenban" Zondag 15 Februari lopen wij de 15 km-tocht van de Haagse Wandelsportver. „De Haagse Vierdaagse". De eerste tocht van 10 km is wegens de tijdsomstandig heden vervallen. Dus alle leden kunnen deze serie uitlopen. De afstanden zijn nu 15, 20 en 25 km. Wij vertrekken om negen uur met de fiets van het station en die met de tram gaan om kwart over negen van de Rotterdammerpoort. Dë startplaats is vanuit het Paviljoen, Rij swjj kseplein. D. V. V. „Full Speed" Kaarten HollandDenemarken te Rotterdam aanvragen vóór 16 Februari. Betaling moet bij aanvrage geschieden. Kaarten Holland-België aanvragen vóór 26 Febr. alleen schriftelijk aan het secretariaat: Spiekmanstraat 27. B.E.C. Vrijdag 20 Februari a.s. wordt er weer gekaart in de clubtent. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij de heren: P. van Opzeeland, Tulp straat 1 en W. van der Kraaij, Piet Heinstraat 14. N.V.V. Bestuurdersbond „Delft" De N.V.V. Bestuurdersbond Delft be richt aan de in Delft ondergebrachte evacué's,welke georganiseerd zijn in een der bij het N.V.V. aangesloten organisa ties, dat zij op Dinsdag 24 Februari a.s. voor deze leden zitting zal houden in het gebouw „Ons Huis", Oude Delft 201, alwaar zij voorzover mogelijk alle ge wenste inlichtingen kunnen bekomen, en waar zij nader contact met hun respectievelijke organisatiebestuurders uit Delft kunnen opnemen Het ligt in de bedoeling om dan op een nadere te bepalen datum voor deze leden een bijeenkomst te organiseren DELFTSE GROENTENV EILIN G (Notering van hedenmiddag 14.00 uur) Kropsla C 38, per 100 stuks; stoofsla 79, andijvie 78I 86, prei A f 4245, spruiten 3758, alles per 100 kg; selderij 16, per 100 bos. BURGERLIJKE STAND 11 Februari Joseph Anthonius Maria, z. v. P. Th. Blom en J. Ch. M. Hofmeester, De Vriesstraat 52. Boudewijn, z. v. P. Ridder en J. H. M. Backer, Hoofstraat 16. Naaldwijk (Honselersdijk). Johnny, z. v. J. Oosterman en E. Baijards, Rietveld 200. Frederika Elizabeth, d. v. J. J. A. Bulder en H. A. M. Ahlers, Kloosterkade 109. Jan Baptist, z. v. C. H. van der Zanden en H. M. de Swart, Pieterstraat 27, Magdalena Hendrika Maria, d. v, G. H, Kleijweg en C. M. van Vliet, Abtswoudseweg 44, Schipluiden. 12 Februari Comelis Antonie, z. v. A. Keu kens en M. Hoogland, Delf- gauwseweg 214. Overleden: 9 Februari Pietertje de Ruiter, 60 j., we duwe van J. Stougie, Rozen burg, Zanddijk 15. Bernard Keizer, 68 j., gehuwd met J. Unk, Papelaan 28, Voorschoten. Sent Alewijnse, 81 j., weduw naar van C. S. W. Rosbergen, Oosteinde 133. Cornelis Hamerpagt, 66. j., ge huwd met S. Punt, Markt 15. 10 Februari Hillegonda Koolhoven, 83 j., gehuwd met B. Oversluijs, Nieuwe Plantage 54. Willem van den Bosch, 74 j., gehuwd met A. F. Gouwens, eerder gehuwd geweest met M. Th. van den Heuvel, Rot terdam, Bloemstraat 30B. Elisabeth Eckenhausen, 76 j., Phoenixstraat 50a. 11 Februari Marinus Cornelis Morien, 83 j., weduwnaar van CH, van Doorn, Caspar Fagelstraat 46. Van een fabriek aan de Rot- terdamseweg werd de fiets van B. gestolen. K.N.A. MET „GASLICHT" In het kader van'de Multatuli- NATU-wedstrijd speelt de toneel vereniging „Kunst na Arbeid" op 21 Februari „Gaslicht".

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 28