aan naar van HAR EN reegoa pi pro zen/ ft 75 Men eer „De Hond van Halderie" iVrijdag 13 Febr. 1953 (1235) Pagina 8 Bij de AI D A SIGAREN FABRIEK kunnen geplaatst worden vrouwelijke ombladplukkers Tevens plaats voor meerdere jonge meisjes om opgeleid te worden in diverse afdelingen. Aanmelden dagelijks aan de fabriek, Stratumsedijk, ingang Vondellaan. Bij een GROOTHANDEL IN SPEELGOEDEREN en HUISH. ARTIKELEN kan voor direct geplaatst worden een ervaren VERTEGENWOORDIGER voor hef rayon Brabant - Limburg. Zonder prima referenties en rijbewijs onnodig te reflecteren. Prima condities. Brieven onder No. 9474 bureau van dit blad. PICUl findhovfw vraagt voor onmiddellijke indiensttreding ter opleiding voor de aid, Fineerzeiterij ENKELE HANDIGE MEISJES Leeftijd 17—25 jaar, en voor plaatsing op verschillende andere afdelingen FLINKE JONGEMANNEN Leeftijd 1721 jaar. Aanmelden bij de afd. Personeel Tongelresestraat 29 heden avond 78 uur en dagelijks van 9 10 uur. AUTORIJSCHOOL Th. v. Gemert, Edelweisstraat 72. Eindhoven. Tel. 7743. HARDBOARD, Zachtboard, alle geriefhout. Van Bok hoven, Looyackerstraat, bij de oude molen, Stratum. AUTORIJSCHOOL D. Wort- man, erkend door de Kon. Ned. Automob. Club. 5, per uur. St. Jorisstraat 38, tel. 8363. Reclame drukwerk op elk gebied Drukkerij Oost-Brabant Wal 2 Eindhoven VERKOOP, reparatie eD verhuur van dekkleden en tenten. G. Keeris, tel. 5314 Gagelstr. 103a. Eindhoven HET COCOSHUIS. Cocos 95 cm. breed vanaf 3.75 p. mtr. Het Cocoshuis, alleen Hoogstraat 22 B, Tel. 2766, Eindhoven, MODERNE KIPPENHOK KEN, 4& X 6 290.—. Zooystraat 4, Telef. 8140, Woensel. Sportieve dames-molière met prima para-rubber onderwerk. IJiiUpkpnrlp natunrm Fraaie oxblood herenmolière met para-rubber onderwerk en lederen tussenzool. Prima herenmolière met lederen zool in bruin en zwart leder. Een reuze koopje. PLAATST MORGEN EEN SIREENTJE Zeer solide bruin lederen jongens-molière met sierlijk stiksel en lederen zool, ijzersterk. Zeer voordelig. 27-30 Ui 31-35 9.75 36-39 10.75 Filialen te Eindhoven, Hooghuisstraat 42; Den Bosch, Pensmarkt 32; Helmond, Veestraat 25; Nijmegen, Broer straat, hoek Pauwelstraat'; Tilburg, Heuvelstraat 44a. door Chr. A. Meijer J 12) „Kanus ocianus. Anders gezegd: zeehond. Een ge wone hond is kanus familjarus, dus moet een zee hond kanus ocianus heten. Waar of niet?" Dat is zo iets geks dat ik er geen antwoord op weet. „Ik ga maar eens kijken of mijn dame klaar is voor de start." „Mijn dame, zegt ie. Kapsonus! Houd haar twee streken achterlijker dan dwars, dat is het veiligste." Trixy staat Merok al te bewonderen als ik boven kom. „Hallo, Harry. Heb je ons vliegmachientje al ge zien?" „Morgen, Trixy. Natuurlijk, dat heb ik al bewon derd. Wat een klein ding. Als iedereen gehoorzaam is, zijn wij de enigen die gaan vliegen". Pa en Moe Van Beest komen tevoorschijn en groe ten me allervriendelijkst. We gaan de valreep af en nemen plaats bij de anderen: Boelsma, Klomp, Van Bosse, Dokhuizen cn Flip, die vandaag „voor zijn ge zondheid" de wal op gaat. Dokhuiren vraagt me waarom ik gisterenavond niet ben gekomen om te schaken. Ik verklaar, dat ik geen tijd heb gehad. Met een blik op Trixy, die naast me zit, zegt hij, dat hij het volkomen begrijpt. Voordat Van Beest in een auto stapt, komt hij naar me toe en zegt: „Zorg goed voor die krullebol en laat ze geen gekke dingen doen. Je bent de baas. Hier pak aan. Veel plezier. Dag!" „Dank u, meneer, genoegelijke morgen". „Dag Pa. Wie was er ook weer de baas?" Weg zijn ze. Ziezo, nu zijn we zo vrij als een vogeltje en nie mand zal zien dat we ongehoorzaam zijn. De anderen gaan allemaal rechts af de berg op, wij gaan links af naar de steiger van het vliegtuig Daar zitten twee mannen Engels te radbraken. De ene is de pi loot, de andere is.Flip, die we daarnet op de stei ger al hebben gemist. Nu is er dus toch een dwars kijker in de buurt. „Hé!" begroet hij ons „ik ken jullie. Ook boze plannen? 't Mag niet van de baas, maar hij kan me vertellen hoe laat het is. Ik ben meerderjarig". „Het zal niet druk lopen vanmorgen", zegt de pi loot. „Wat mij betreft, huren jullie het vliegtuig voor de hele morgen". „Wat kost dat?" vraagt Trixy dadelijk. „Vijftig kronen per uur". We overleggen even met elkaar. Ik heb van Trixy's vader twee biljetten van vijftig kronen gekregen. Flip glundert en zegt: „Ik heb er veertig kronen voor over. Zullen we dan maar beslissen dat we twee uur zullen vliegen?" „Uitstekend. Afgesproken". De piloot knikt tevreden en zegt dat we ruim twee honderd kilometer kunnen vliegen. Op mijn verzoek belooft hij over de Jostedalsbrae te zullen gaan. Dat is het grootste gletscherplateau van Europa. Nu naar het vliegtuig. Gunst, wat een klein muggetje; het wiebelt als een roeibootje als we er in stappen. „Heeft niemand iets vergeten? Daar gaat ie dan!" Daverende herrie maakt elk gesprek onmogelijk, maar dat zal wel wennen. Steeds vlugger glijden we over het water. Plotseling is het alsof de wereld on der ons wegzakt. Het water gaat schuin naar bene- len staan en de rotsen duiken achter ons weg. Wat een uitzicht! Ik vergeet alles, zelfs dat Trixy naast me zitPas een uur later denk ik weer aan haar. Toevallig kijkt ze ook net naar mij. Ze knikt me toe en trekt een gezicht alsof ze wil zeggen: „Hoe is het mogelijk dat een mens zó kan genieten". In haar ogen zie ik de weerkaatsing van een be sneeuwde bergtop, die we juist voorbij vliegen Dan duikt het vliegtuig en als ik recht vooruit kijk, zie ik Merok. Twee minuten iater strijken de drijvers over het water, 't Is afgelopen. Het kost ons moeite om op te staan. Het is ons alsof we dromen en we willen nog niet wakker worden. De piloot helpt ons bij het uitstappen. Ik geef hem een van mijn weinige sigaretten en bedank hem. Nog onder de indruk van de vliegtocht gaan we aan land. Flip strijkt meteen neer voor een hotel, maar Trixy en ik zijn blij dat we ons weer vrij kunnen bewegen. Als bij afspraak zetten we er een stevig pas in. Pas na een kwartier krijgen we behoefte aan een praatje. „Heb je er spijt van dat je Pa's aanbod heeft aan vaard?" „Spijt? Ik heb nog nooit van mijn leven zo geno ten. Er is niets wat ik zo bewonder als de natuur en die is hier overweldigend. Deze vliegtocht was mijn eerste en ik denk, dat ik nooit een mooiere kan ma ken. Heb jij al meer gevlogen?" „Jawel". Och, ja, dat is waar ook. Haar vader is rijk. Bij haar vergeleken ben ik maar een beestje. Een beest je bij een Beestje dus. We raken voor het eerst in gesprek en dat gaat zo gemakkelijk, alsof we elkaar al jaren kennen. Ik hoef me helemaal niet in te spannen om het gesprek gaande te houden, noch om belangstelling te tonen voor dingen die me niet interesseren Ik kan gewoon zeggen wat ik denk. Zij blijkt een heel gewoon, onbedorven meisje te zijn. Zij vertelt van haar studie, die haar uitstekend bevalt, van haar wedstrijden en vacantiereisjes. Na een uurtje kijkt ze op haar horloge en zegt. „Elf uur. Zullen we even gaan zitten voor we teruggaan?" Rechts van ons is een plateau waar een gedenk naald op staat. Ze tracht het opschrift te ontcijferen, maar dat mislukt. „Jammer dat we het niet kunnen lezen." „We? Jij alleen, hoor", en ik vertaal het vlot. „Wat, ken jij Noors?" Hoe kom je daar aan?" Ik vertel haar dat ik het van moeder leerde. Ze is een poosje stil, alsof ze ergens over nadenkt. Even later zegt ze: (Wordt vervolgd)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 26