TA öe Blauwe safpeR ju „SNELLE HULP IS DUBBELE HULP" RMA Nederlandse-elftal-club voorlopig 23 man sterk Wat ?eeft de aether Prins Bernhard in Klundert Burgem. Funk leidde hulp uitstekend Prachtig werk van telefonisten HIGHSPEED GELICHT ZO KAN ALLEEN KOFFIE Half millioen van Philips Devies van Rampenfonds: Beursoverzicht Coppi niet in zesdaagse 5 BRABANTS NIEUWSBLAD Vrijdag 13 Februari 1953 Prins Bernhard is Donderdag, middag omstreeks kwart voor een per helicopter in Klundert geland. De Prins werd ontvan gen door de burgemeester en maakte een rondgang door het ondergelopen deel der gemeen te. Na een uur is hij vertrokken. Vior zijn rondgang per jeep on derhield de prins zich o.a. met enkele Amerikaanse officieren en met het hoofd van een Ita liaanse hulpcolonne In de wo ning van de burgemeester onder hield de prins zich met de ge troffen familie Lodders. KONINGIN KOMT IN STEENBERGEN STEENBERGEN, Donderdag. Koningin Juliana, die gisteren bij haar bezoek aan Sint Philips- land, heeft gesproken niet de burgemeester De Gou van Steen bergen (die tijdens de rampweek ook is opgetreden als burge meester van Sint Philipsland), heeft deze toegezegd dat zij bin nenkort ook een bezoek za brengen aan Steenbergen. Wan néér dit precies zal zijn, is no| niet bekend. De afgelopen week werd Steen- hergen al bezocht door de mi nisters Van Thiel, Witte, Zijl stra, De Bruyn, Donner en dooi de staatssecretaris Veldkamp. 1556 evacué's Steenbergen m Steenbergen, dat sinds de 1ste Februari evacué's aan het opne men is, heeft momenteel 1556 geevacueerden gerigistreerd. Ónder deze zijn er 888 uit de eigen gemeente. Uit Philipsland zijn er 316 evacué's onderge bracht, en uit Nieuw-Vossemeer 325. Bovendien zijn er nog en kele mensen opgenomen uit Fij naart, Klundert en enkele an dere getroffen gemeenten. NIEUW DIJ KG AT OP THOLEN In de vorige nacht is op het eiland Tholen weer een dijk doorgebroken, de zogenaamde eerste dijk bij het dorp Sint Maartensdijk. Direct na de ont dekking is men gistermorgen met de dichting begonnen men slaagde er ook in het gat te sluiten. De dijk, die ter plaatse zeer zwak was en versterkt was met zandzakken, vormde de enige waterkering voor het dorp, waarin thans nog tweeduizend mensen huizen. Het water stroomde door een gat, dat in de versterking was geslagen en liep reeds de polder in. Verwoesting en herstel in Philipsland Een ruwe schatting van de schade aan woonhuizen in Phi lipsland geeft aan dat men daar 80 totaal verwoeste huizen heeft en 160 woningen waarvan men vermoedt dat ze onbewoonbaar zullen zijn. Aan het herstel van de dijken in het dorp wordt thans gewerkt ender leiding van de heren Ko Stols en Willem van Nieuwen- huyzen. Men heeft echter te kampen met een groot gebrek aan zand in de onmiddellijke na bijheid, waardoor het tempo van het werk wordt bedreigd. Wij vernemen nog dat een mo biele ploeg voor tractoren die weer droog gekomen zijn in Sint Philipsland aan het werk is. Cadaver-trekken t ten einde NOODGEBIED HALSTEREN, 12 Februari Wij vernemen, dat het z.g. cadaver-trekken in het „verdronken land van Hal steren" ten einde loopt. In het midden van deze week schatte men het aantal nog te bergen cadavers op ongeveer 100. Gedu rende de afgelopen dagen is dit werk in hoog tempo voortgezet, zodat men verwacht, dat het ein de van deze week ook het einde van dit, uit hygiënisch oogpunt belangrijke werk zal brengen. Gsitermiddag nog werden circa 30 cadavers naar het destructie bedrijf te Son afgevoerd. loopt i (Van onze verslaggever) OUDENBOSCH, 12 Februari Burgemeester B. Funk van Oudenbosch heeft door zijn energiek en daadkrachtig gedrag tij dens de dagen, dat vanuit het Koepelstadje op grote schaal hulp werd verleend aan de getroffen gebieden, het hart van de bevol king gewonnen. Nu het leven in het Brabantse Rome weer het normale aanschijn heeft, met wellicht iets meer verkeer nog dan voor de ramp, hoort men allerwege de burgemeester prijzen. Onder zijn leiding heeft Oudenbosch dan ook prachtig werk geleverd. Dit werk begon Zondag 1 Fe bruari in de loop van de mor gen en heeft een week lang voortgeduurd. Zondagmiddag 8 Februari heeft het zandzakken- bedrijf, dat inderhaast uit de grond werd gestampt en waar over wij reeds schreven, de werkzaamheden gestaakt. Volledige overgave Een drukke week. waarin 'het Oudenbosslhe raadhuis gonsde als een bijenkorf. Het secreta- riepersoneel van hoog tot laag cn vele helpers bleven uren aan één stuk in touw om de hulp verlening te dirigeren en om in de chaos zo snel en goed moge lijk steun te bieden waar deze in Zevenbergen, Klundert, Fij naart of Dinteloord of elders het meeste nodig was. De telefoon ratelde aan een stuk en hierbij mag wel bijzonder vermeld worden het prachtige werk, dat door de telefonisten in Ouden bosch is verricht. Door de goede organisatie en de doortastend heid bij deze hulpverlening, werd Oudenbosch al gauw een centrum, waar men wist terecht to kunnen. De zandzakken „fir ma" heeft enorm veel goeds be reikt en veel groter schade voor komen. En naast deze strijd, om de dijken te houden en te dichten was er de zorg voor de evacué's en de zorg voor het vee uit de noodgebieden. Ook hierin heeft Oudenbosch groots werk ver richt en particulieren en ge stichten, pensionaten en kloos ters hebben weergaloos gehol pen. Namen zullen wij niet noe men, omdat dit niet zou stroken met de geest waarin het Koepel stadje zich heeft eeweerd. Even als Standdaarbuiten, Oud-Gas tel, Rucphen, Hoeven, Etten- Leur en zo vele andere gemeen ten heeft Oudenbosch met vol ledige overgave geholpen. Dit is hier dan uitdrukkelijk geboek staafd. (Advertentie) Neem ter bestrijding van KOU en GRIEP li de speciaal samengestelde HET OUWEL-CACHET TTuTTTTa waarborgt V/WaWWW smaakloos eh gemakkelijk innemen BURGEMEESTER FUNK daadkrachtige hulp De waterleiding naar Tholen bleef intact NOODGEBIED HALSTEREN, .2 Februari Wij meldden reeds, dat vorige week, een 10- ton zware artillerie-trekker, een hi- nsneed. van de duek- brug „Vogelenzang" - Tholen nabij de brug over de Eendracht in de zachte berm van de onder water staande weg is terecht ge komen en gekanteld is juist op de plaats, waar in die berm de watertransportleiding van Hal steren naar het eiland Tholen ligt. Omdat men vreesde, dat bij 't lichten van deze stalen kolos de waterleiding het zou begeven, waardoor ongeveer 10.000 men sen op het eiland Tholen zonder drinkwater zouden komen te zit ten, heeft men daarvan afgezien. Gistermiddag heeft men met be hulp van twee zware kraanwa gens deze karwei echter met suc ces geklaard. Het verkeer op de „duck-brug" was enige tijd. ge stremd. De highspeed-trekker zal na een korte revisie weer in ge bruik genomen worden. De wa terleiding bleef onbeschadigd. (Advertentie) smaken Dank zij het verhoogd aroma geuriger dan ooit pittiger dan ooit èn zuiniger dan ooit want: DUBBEL GEBRAND Wegenwacht paraat op weg en water Zelfs luilp bij bevalling De bekende gele rijders, de Samaritanen der Nederlandse wegen, hebben zich bij de wa tersnood-ramp beter dan ooit doen kennen als kerels, die van alle markten thuis zijn. Allerwegeen niet alleen op de weg hebben zij hun daad kracht en doortastendheid ge demonstreerd. Hun volle kracht gaven zij evenzeer aan het redden van mensen en vee als aan het repareren van de fecte motoren van talloze wer keloos liggende bootjes, zodat deze ingezet konden worden bij het reddingswerk. Ook de honderden voertuigen, die op de wegen van en naar het rampgebied motorpech kre gen, konden dank zij hun zwoegen spoedig hun weg vervolgen. En bij dat alles zagen zij nog kans eerste hulp bij ongelukken aan te bieden, ja zelfs in drie gevallen bij bevallingen uiterst ivelkome assistentie te verlenen Voor rampenfonds Tweede Kamer bijeen WIJZIGING L.O.-WET (Van onze parlem. redacteur) DEN HAAG, 12 Febr. Na het watersnooddebat van Dins dag, was voor de Tweede Kamer haar bijeenkomst van Woens dag de overgang naar het ge wone werk geen geringe. Toch kan men niet spreken van een algehele overgang, want de problemen, door de water snood teweeggebracht, zullen vaak van invloed'zijn op andere vraagstukken. Zoals nu reeds bleek bij de behandeling van de nieuwe stoomwet, volgens wel ke voor keuring van stoomstel- len van overheidswege een ver goeding kan worden gevorderd. De staatssecretaris wil over wegen of hij de kleine bedrijven in deze nog wat tegemoet kan komen. Voorts werd nog beraadslaagd over de uitbreiding van de in enting. welke voortaan in steden vanaf 50.000 inwoners eens in de maand kosteloos zal geschieden. Met voldoening zag de Kamer haar wensen vervuld door een wijziging van de L.O.-wet waar bij ook aan de nagelaten be trekkingen van onderwijzers een z.g. smartegeld wordt uitgekeerd. Tenslotte werd nog gesproken over de mogelijkheid op de lagere school les te doen geven in Esperanto, iets waarin ook de heer Gortzak nut zag. alsmede aangedrongen op spoedige oplos sing van de Friese taai-kwestie. (Advertentie) (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 12 Februari „Het Nationaal Rampenfonds stelt zich op het standpunt, dat de hulpverlening aan de getroffenen niet gezien moet worden als een gunst maar als een recht". Dit ver klaarde hedenmorgen de directeur van het fonds, de luitenant-ge neraal (b.d.) P. Alons. op een persconferentie in het paleis Noord einde, dat door H. M. de Koningin is afgestaan voor de hulpverle ning aan de noodgebieden. na, of de kinderen, die hun va ders hebben verloren bij de ramp, geholpen kunnen worden met studie-toelagen en dergelij ke. Ook aan buitenlanders, die in Nederland woonachtig waren, zal hulp geboden worden. De ruim 34 millioen gulden, die vanmorgen reeds bijeenge bracht waren, zijn voorlopig ge deponeerd bij de Nederlandsche Bank. Een adviescollege van acht vooraanstaande bankiers adviseert het Rampenfonds bij eventuele beleggingen. Van de 34 millioen is ruim vier ton afkomstig van het bui tenland. Het merendeel van dit door bevriende landen toegezeg de geld moet nog ontvangen wor. den. Generaal Alons verklaarde, dat het niet gewenst is, dat aan giften beperkende bepalingen worden verbonden. Het houden var een loterij ten bate van het Rampenfonds vormt thans nog een punt van overweging. WIJZIGING KNVB. PROGRAMMA Uitgesteld werden voor Zon dag 15 Februari de volgende wedstrijden: Baronie-MOC, Vir- tus-Baardwijk, D.H.V.-Madese Boys, Halsteren-De Schutters, S.C. Gastel-N.S.V. en Steenber- gen-H.S.C. Generaal Alons deelde mede, dat het Nationaal Rampenfonds tot dusverre een millioen aan het Rode Kruis heeft verstrekt en twee ton aan het Nederlands R.K. huisvestingscomité voor het lenigen van de eerste nood. „Snelle hulp is dubbele hulp" is de stelregel, die het fonds hul" digt. De hulp moet echter verant woord zijn. Daarom wordt met het doen van grote uitgaven ge wacht tot de geëvacueerden in hun woningen zijn teruggekeerd. Zij kunnen dan bij de ramp- schade-bureaux opgave doen van de schade, welke zij hebben ge leden. Het Rampenfonds zal echter niet met zijn hulp wachten tot de schade-opga ven onderzocht zijn. De getroffenen kunnen voorschotten aanvragen. Een speciale comissie bestu deert thans de schade-regeling voor verloren huisraad. Een andere commissie, die voor maatschapplijk werk, gaat EINDHOVEN. 12 Febr. (ANP) De N.V. Philips' gloeilampen fabrieken en haar dochtermaat schappijen in Nederland hebben besloten een totaal bedrag van f 500.000 in geld en goederen uit te trekken, om aan de nood te gemoet te komen. Hiervan is reeds een bedrag van f 350.000 aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. Intussen heeft ook het perso neel van Philips, behalve het loon van twee uur overwerk, 'n aanzienlijk bedrag ter beschik king gesteld van het Nationaal Rampenfonds. Woensdag 11 Februari j.l. be droeg het totaal bedrag aan geld, dat de werknemers van Philips ten behoeve van de getroffenen van hun loon of salaris laten af houden reeds meer dan f 285 000. In dit totaal is dan nog niet be grepen het bedrag, dat bijeen zal wouden gebracht door twee uur over te werken. 8000.- ontvreemd WEER rn JAAR VOOR TILBURGENAAR Tegen de voormalige directeur van de gemeentelijke woning- dienst te Tilburg, de 59-jarige J.L JR., eiste de Officier van Ju stitie bij de Bredase Rechtbank, mr D. Bins, opnieuw een gevan genisstraf van 1 jaar en 6 maan den met aftrek van voorarrest, wegens verduistering van bijna 8000,uit de gemeentekas, In Juni van het vorig jaar diende deze zaak, doch werd toen aangehouden i.v.m. het in winnen van psychiatrisch en re- classeringsrapport. In- het eerste rapport werd verdachte gety peerd als een grote slapDeling, die zijn huisgezin op veel te gro te voet liet leven. Feestjes waren aan de orde van de dag en H. speelde dan voor ceremoniemees ter. De Reclassering drong aan op een voorwaardelijke veroor deling met toezicht. Verdachte, in Augustus j.l. na 3 maanden detentie op vrije voeten gesteld, vertelde tot deze verduisterin gen te zijn gekomen om tekorten, die een wisselloper maakte, aan te zuiveren. Uitspraak over 14 dagen. Schijf offerde ruim f 18,— per gezin De bevolking van het kerkdorp Schijf heeft zich bijzonder gul hartig getoond voor de slacht offers van "de waterramp. De huis-aan-huis-collecte bracht voor het Rampenfonds f 2300.bin nen. De collecte die Zondag in de kerk gehouden werd, leverde 'n bedrag van 500,op. Het to taal, het prachtige bedrag van 2800,betekent een gemiddel de van 18,per gezin. DINSDAG WEER CENTRALE TRAINING Ook kans voor niet-gekozenen, die in vorm zijn DEN HAAG, 10 Februari (A.N.P.J Voor de training van het Nederlands elftal, die a.s. Dinsdag begint, zijn de volgende 23 spelers uitgenodigd: Alberts (Vitesse), Biesbrouck (R.C.H.), Van de Bogert (D.O.S.), Boskamp (AjaxJ, Clavan (A.D.O.), Claus (Helmondia), Van Ede (Sparta), Van der Gijp (Emma), nendriks VitesseJ, Klaassens (V.V.V.), Van der Kuil (V.S.V.), Kuypers (Volewij- ckers), Landman (Sparta), Lenstra (Heerenveen), Louer (NOAD), Louwers (Eindhoven), Luiten (D.O.S.), Van Kaalte (Blauw Wit), Van Schijndel (S.V.V.), Tebak (Eindhoven), Terlouw (SpartaJ, De Voogd (Haarlem) en Wiertz (D.W.S.J. De mogelijkheid blijft bestaan dat alsnog spelers worden uitge kozen om de training of trainingsbijeenkomsten te volgen. Ook is het mogelijk dat spelers, die plotseling een uitstekende vorm blij ken te bezitten en niet uitgenodigd waren, in het Nederlands elftal worden gekozen. De voorbereiding voor de wedstrijd tegen Zwitser land geschiedt onder meer door het spelen van trainingswedstrijden en daarom is het aantal uitgenodigde spelers groter dan voorheen het geval was. Frankrijk-Nederland niet van de baan DEN HAAG, 11 Februari (A. N.P.) Hoewel de door de Franse Voetbalfederatie voorge stelde datum om te Parijs een wedstrijd Frankrijk-Nederland te spelen ten bate van de slacht offers van de watersnood voor de K.N.V.B. onaanvaardbaar was met het oog op de wedstrijden tegen Denemarken Cl Maart) en Zwitserland (22 Maart), is de wedstrijd tegen Frankrijk nog niet van de baan. De beide bon den houden voeling met elkaar en in de eerstvolgende bestuurs vergadering van de K.N.V.B. zal de kwestie nader onder het oog worden gezien. V oetbal nroeramma afd. Brabant Voor de voetbalcompetitie van de afdeling Noord-Brabant van de K.N.V.B. zijn tegen a.s. Zon- 'e volgende ontmoetingen vastgesteld: Kring I, 1ste klas: R.B.C. 3- Rimboe. 2de klas A: Vivoo—Nieuw Borgvliet 2. 3de klas B: Meto 3-Rimboe 2, B.O.Z. 2-R.K.F.C. 3. 3de klas C: Vivoo 2-Cluzona 3. Kring H, 1ste klas: Rood Wit Virtus 2, Hoeven-Dioz, R.K.V. V.U.-Devo. 2de klas: B.S.C. 4-N.S.V. 2. Alliance 5-R.B.C. 4, Ves 2-Roo- sendaal 4. 3de klas B: Dioz 2-Hoeven 2, Cluzona 4-Devo 2. Kring ni, 2de klas C: Beek Vooruit-Advendo 2. 2de klas D: Rood Wit 3-Inter- nos 4. Deb 2-Zundert 2, T.S.V.- N.A.C. 5. Mermans stelt voor: riubwedstriiden vóór Nederland-België (Van onze correspondent) ANTWERPEN In een Ant werps dagblad heeft Jef Mer mans, de bekende internationale voetballer, voorgesteld om op de vooravond van de eerstvolgende wedstrijd Nederland-België de zestien Belgische eersteklassers in Nederland wedstrijden te la ten spelen tegen evenveel clubs uit de Nederlandse eerste klas. De opbrengst zou dan bestemd zijn voor de voetbalclubs in het noodgebied. die al hun materiaal verloren hebben en waarvan de velden onbruikbaar zijn gewor den. Chelsea: derde keer, goede keer! Op het Arsenal-terrein te Lon den is Woensdag voor de derde maal de bekerwedstrijd gesoeeld tussen Chelsea en West Brom- wich Albion, dat momenteel de leiding heeft in de 1ste divisie van de Engelse league. Dit keer zegevierde Chelsea met 40. waardoor de Londenaren zich geplaatst hebben voor de vijfde ronde. (Advertentie) 46 We waren blij, als we zo van Boldini afkwamen. Want de ke rel werd steeds meer brutaal en opdringerig. Uit zijn woorden en houding tegenover ons drieën sprak zo ongeveer het volgende: „Zeur nu niet. We zijn allemaal zware jongens. Doen jullie nou niet zo onschuldig en superieur! Laten we samenwerken en de poet onder elkaar verdelen!" Dit was echter zijn houding tegenover ons en het verklaarde nog niet waarom Buddy zo op hem gebeten was. Ik vroeg Bud dy er eens naar toen hij Boldini eenvoudigweg verbood met ons naar de cantine te gaan. Zijn antwoord aan mij was kort. „Hij is een gluiperige ratel slang, en de spion van Lejaune. Pas op voor hem. Hij loert op jullie." Hank vulde aan: „Ja, pas maar op voor die gabber". De eerste keer dat Boldini een protest tegen Buddy's optreden liet horen, nodigde de kleine Amerikaan hem prompt uit om mee naar beneden te gaan en zijn bezwaren tegen Buddy met zijn vuisten te tonen. Boldini sloeg deze uitnodiging af en was zo voor altijd de mindere. Ook sergeant nu helaas sergeant-majoor Lejaune loerde op ons. Wij waren echter te schrander en te voorzichtig om hem zijn kans te geven. Bij inspectie schroomde hij niet om onze uitrusting, onze bedden en uniformen, veel lan- ger en zorgvuldiger te bekijken dan bij ieder ander, behalve Buddy. Zijn harde blik was die van een panter of een ander wild beest, dat op zijn prooi loerde. „Wij zijn de sigaar, jongen," zei Buddy tegen me, na een van deze inspecties. „Hij heeft het op ons begrepen. Die vent doet me aan een griszly-beer den ken, alleen vond ik de beer nog sympathieker." „Yep," zuchtte Hank. „Hij is een soort griszlyMaar ik heb wel eens een griszly-beer geschoten. Ze gaan tenslotte al lemaal dood." Korporaal Dupré had ingezien dat hij 'n fout had begaan door ons tegenover Lejaune als mo- del-recruten te prijzen, en van af dat ogenblik behandelde ook hij ons uiterst streng. Onze grootste fout was, dat we j geen fouten begingen, en we be seften terdege dat onze positie uiterst hachelijk was. Binnen enige maanden was onze recrutentijd voorbij, en werden we echte légionnairs. Ik kreeg een kartonnen bord je boven m'n bed, waarop stond: John Smith, No. 18896, Soldat 2ième Classe. Als ilc mijn best deed. zou ik nog wel Soldat lière Classe ook worden. Het zelfde gebeurde met mijn broers de twee Amerikanen, Maris en St. André, en ons groepje bleef zo bij elkaar. We leerden wel wat marcheren dat is waarom het legioen in het III Een verhaal ui! het I VREEMDELINGEN- LEGIOEN door P. C. WREN I Negentiende Legercorps bekend staat als de cavalerie a pied. De marsen waren van ontstellende lengte met een onveranderlijke snelheid van vijf kilometer per uur. Over Engelse wegen, in het Engelse klimaat, en met de En gelse soldatenuitrusting, zouden zulke tochten ongelofelijk ge weest zijn. Over zandvlakten en rotsen, onder de Afrikaanse zon, en met de veel zwaardere be pakking van de légionnair, wa ren ze onvoorstelbaar zwaar. Eens maakten we een tocht van achthonderd kilometer, om dat de kolonel vond dat we „wat frisse lucht nodig hadden." Verder kregen we onderricht in sluipen en verkennen, veel exercitieoefeningen, eerste hulp en pionieren; we hadden schiet oefeningen en theorie. We moesten echter, als com pensatie voor het afstompende soldatenwerk, wat geestelijke arbeid hebben, en op voorstel van Michael gingen we Arabisch leren. Als we later generaal wa ren, en diplomatieke zendingen moesten vervullen, of als mili tair gouverneur op moesten tre den, zouden we er wat aan kun nen hebben. Het zou echter eer der van pas komen.... Uit de bibliotheek haalden we boeken, en verder namen we één keer per week les van een halfbloed Arabische klerk van het regimentsbureau. Ook gin gen we Arabische café's bezoe ken inplaats van Franse. We maakten goede vorderin gen, en na enige tijd waren we in staat met elkaar Arabisch te spreken. Het is gemakkelijk de taal te leren, vooral daar we in het land waren waar hij ge sproken werd. Zo gingen de maanden voor bij, en iedere week kreeg ik be richt van mijn lieveling. Ik ver nam, dat Gussie naar de militai re academie van Sandhurst ge gaan was. Oom Hector had zijn terugkeer weer uitgesteld, en was inplaats daarvan1 naar Kash mir gegaan om beren te jagen, daar hij weinig geluk had gehad bij de tijgerjacht in de middelste provincies van India. Over de Blue Water werd nooit meer gesproken. Isobel schreef me, dat ze bij haar eerstvolgende verjaardag de beschikking zou krijgen over haar vermogen. Zij was van plan dan een reis te gaan maken. Haar eerste reisdoel was Sidi- bèl-Abbès! „Ik hoop dat ze komt voor we vertrekken - of, dat we niet ver trekken voor ze komt", spotte Digby, toen ik Michael en hem het grote nieuws vertelde. Het was namelijk algemeen bekend dat een bataljon - dui zend man ongeveer - weldra naar 't Zuiden zou vertrekken, om aan de grenzen van het be heerste gebied te opereren. Dat betekende actie, en kansen op onderscheiding en promotie. We hoopten vurig dat we erbij zou den zyn. (Wordt vervolgd) Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met MARKTBERICHTEN Spruiten geschoond I 54-87. idem II 45-67, idem III 43-51, idem onge- schoond I 40-49, idem ongesch. II 20-21Schorseneren I 57-59. idem II 43-45, idem stek 28-34; Knolselderie A 34-40, idem B 16-32, idem C 11-26; Prei I 42-54. idem II 40-50, idem stek 30; Boerenkool 22-27; Witlof A II 70-71, idem A 63. idem B II 53-69, idem B 47-52. idem afw. 41- 54; Savoyen 16-30, Bruinebonen 72. Wittebonen 90-93; Sjalotten 56, Koolrapen 6-8; VVaspeen 26; Uien 23-26; Rodekool I 14-18, idem afw. 12-15; Breekpeen 7-13; Wittekool 7-13. Kroten I 11-12; idem II 6; Goudreinetten H I 23-32: idem Keu ken 20.; Comtesse Keuken 10; Jo nathan" Keuken 19-26, idem Hl 24; St. Remy Kroet 12. AMSTERDAM. 12 Febr. (ANP). De plotselinge belangstelling voor Amsterdam Rubber blijkt gisteren toch nog de omzet gestimuleerd te hebben, het totaal cijfer was ten minste ruim twee en een kwart millioen nominaal voor de aande len. HVA en AKU gingen hierbij voorop met ieder 115.000, daarna volgde Amsterdam Rubber met 77.000. In de. internationale papieren zat vanmiddag weinig beweging. Olies en AKU's ruim een punt lager, Philips .en Unilever nauwelijks prijshoudend, Til Anlwerpen is men er zeer hoos over (Van onze correspondent) ANTWERPEN Fausto Coppi zal niet deelnemen aan de zes daagse van Antwerpen, die deze Vrijdagavond begint. Als een bominslag was voor de directie van het Sportpaleis het telegram, dat ze Woensdag ontving: Coppi start niet! De verontwaardiging over de ze houding van de Italiaanse campionissïmo is in Antwerpen groot. Hij tekende reeds in No vember een contract en daarbij werd hem een startgeld toege zegd. zo hoog, dat het vior Ant werpen een record-bedrag is. Bovendien had men speciale af fiches in1 het Italiaans laten druk ken, die aangeplakt werden in Wallonië, waar duizenden Itali aanse mijnwerkers wonen. Elf duizend toegangskaarten waren daardoor reeds verkocht! Vol gens de directeur van de wieler baan zou Copni geweigerd heb ben zijn verplichting na te ko men op aanraden van z'n vrouw, die hem waarschuwde voor val partijen. Renn er sb i i eenkoms t in Breda (Van onze correspondent) BREDA Ten huize van Pel- lenaars heeft dezer dagen een bijeenkomst plaats gehad van 'n groep beroepsrenners, n.l. Nol ten, Suijkerbuïjk, Gelissen, Roks, Wagtmans, Van Est, Voorting, Faanhof, Dekkers, Haan en Van Breenen. O.m. is besloten, zo vernemen wij, dat van deze elf renners alle contracten zullen lopen via de manager Pierre van Leeuwen te Amsterdam. Competitie wieier- veteranen A.s. Zondag, 15 Februari, zal de kampioenscompetitie van de West-Brabantse Wielervetera- nenclub beginnen. De deelname belooft zeer talrijk te zijn. ZATERDAG 14 FEBRUARI Hilversum I - 402 m. - 7 VARA 10 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20-24 VARA VARA: 7 Nws. 7.13 Gram 8 Nvvs. en weerber. 8.18 Gram. 8.55 Kookpraatje 9 Gram. (Om 9.35 Wa terstanden! VPRO: 10 ..Tijdelijk uit geschakeld". causerie. 10 05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven. 11.30 Cello en piano. 12 Gram. (12.30-12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 13 Nws. en commentaar. 1320 Accor- deonmuz. 13 50 RadioweekjournaaL 14.15 Hawaiianmuz. 14.35 West-Fries progr. 15 Amateurprogr. 15.30 „Eerst denken, dan doen", causerie, 15.45 Gram, 16.15 Radio Philharm. ork. en sol. 17 Voor de jeugd. 17.45 Wereld kamp schaatsenrijden. 18 -Nws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Fïlmprogr. 18.40 Regermgsuitz.: ..Zoeklicht op de Wes terse Defensie". 19 Artistieke Staal- VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 ..Het Oude Testament deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie VARA: 20 Nws. 2005 Gevar. progr. 22 Socialistisch com mentaar. 22.15 Weense muz. 22 40 „On der de pannen", hoorspel. 23 Nws. 23.15-24 Gram. Hilversum II - 298 m. - KRO: 7 Nws 7.10 Gram. 7 15 Ochtendgym. 7 30 Gew muz. 7.45 Morgengebed en liturg, ka lender. 8 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9 Voor de huisvrouw. 0.35 Gram. 10 Voor cle kleuters. 10.15 Gram. 11 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12 Angelus. 12 03 Gram. (12 30-12.33 Land- en ttunbouwmededelingeni. 12.55 Zonne wijzer. 13 Nws. en Kath. nws. 13 20 Amusementsmuz. 14 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Dameskoor. 15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.40 Harmonie-ork 16 Pianospel. 1620 Luchtvaartcauserie. 16 30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17 Voor de jeugd. 18 Lichte muz. 1815 Journalistiek weekoverz. 18,25 Accor- deonspel. 18 45 Buitenl. corresponden ties. 19 Nws. 19.10 Gram. 1920 Pari. overzicht. 19.30 Gram. 20 20 Licht baken. 20.40 „100 jaar kromstaf". 21 Gevar. progr. 21.50 Actualiteiten. 22 Lichte muz. 2230 „Wij luiden de Zon dag in". 23 Nws. 23 15 Nws. in Espe ranto. 23.22-24 Gram. BRUSSEL 324 ni. - 11 45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Omr. ork. 13 Nws. 13.15 VI. muz 14 Symphonie-ork. en sol. 14.45 Gram. 15 Idem. 15.15 Ethische muz. 16, 16.15 en 16 30 Gram. 16.45 Eng. les. 17 Nws. 17.10 Gram, 17.30 Orgelconcert. 18.30 Voor de soldaten. 19 Nws. 19.40 Gram. 20 Omroepserenade. 21.15 Accordeon- muz. 21.30 Gram. 21.45 Accordeonmuz. 22 Nws. 22 15 Jazzmuz. met commen taar. 22.45 Gram. 23 Nws. 23.05-24 Gram. 4S4 m. - 11.45 Gram. 12.05 Idem. 13 Nws. 13,10 Verz. progr. 14.05 Idem. 15 Gram. 16.30 Gevar. muz. 17 Nws. 20.15 Gevar. muz. 20.30 Nieuwe chan sons. 21 Gram. 22 Nws. 22.10 Gram. 22 15 Jazzmuz. 22,45 Gram. 22.50 Nws. 23 Gram. 23.55 Nws.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5