M WOEDEND WITHUI: 1(11 WATER ZICH TEGEN DE TJALK „CORNELIS" 3PU GIRO Eerste poging tot het opwerpen van een dam in de vluchthaven mislukt COSTUUMS TAILLEURS Peek Cloppenburg NUTSSPAARBANK VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 DE BREDASCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA T De slag om de Nieuwe Sluis te Willemstad De tjalk „Cornells" wordt door een explosie tot zinken gebracht. WATER EN WIND hebben al vele malen het werk, dat door mensen handen gewrocht was, in één ogenblik vernietigd. Dat is duidelijk gewor den tijdens de stormramp, welke over ons land kwam en daarvan kregen we gistermiddag weer iets te zien op de Oostelijke Zeedijk aan het Hollands Diep bij Willemstad. Duizenden arbeidsuren werden in één fataal ogenblik weggevaagd, 's Middags had men een stap in de goede richting gedaan voor het dichten van het ongeveer zestig meter brede gat in deze dijk. Men had in het vluchthaventje bij de Nieuwe Sluis een schip laten zinken, nadat eerst een rijshouten bezinking met basalt er in was neergelaten. Het werk verliep aanvankelijk heel vlot. Men had toen de wind in de zeilen. Maar de hevige vloed, die 't water ongeveer 1 meter hoger opstuwde, dan de laatste dagen het geval is geweest, beukte tegen de boot en schuurde langs de kaden. Er ontstond onder het schip een door gang voor het water, waardoor in luttele ogenblikken tijds de krachtige golven vrij spel kregen en de tjalk van haar steunpunten losrukten. Het water stroomde weer met millioenen liters de Ruigenhilse polder in. Verslagen stonden al die harde werkers te kijken. Zij konden er niets tegen doen. De toestand by de Nieuwe Sluis is nu precies zoals na die rampzalige nacht. Het water heeft opnieuw de vrije loop gekregen. Nu moeten de energieke waterbouwkundi gen andermaal middelen gaan verzinnen om het zilte nat toch in zijn woedende loop te stuiten. „De Zeedijk moet dicht", is de leus. —Maar het zal nu wel ongeveer een week duren, voor men een nieuwe aanval kan beginnen. Aanval op de Nieuive Ssluis Van vorige week Dinsdag af zijn honder den harde werkers doende geweest op de grimmig koude uiterwaarden tussen Zwin gelspaan en Willemstad om voorbereidingen te treffen voor „De slag om de Nieuwe Sluis", zoals de, arbeiders het kernachtig uitdrukten. Er was door deskundigen van O. Dijkstra's Aannemingsbedrijf N.V. te Breda, dat dit werk op zich genomen heeft, in samenwerking met de firma Van Seven- ter uit Sliedrecht, een specialist op het ge bied van rijswerken, een uitvoerig plan op gezet, waarvan men hoopte, dat het, bijzon dere omstandigheden voorbehouden, zou slagen. Het heeft niet zo mogen zijn, want het schuimende en kolkende nat was on weerstaanbaar. De tjalk er in Hel inbrengen van de tjalk had een zeer vlot verloop. Door de sleepboot Ger-Jan uit Sliedrecht werd de 99 ton metende „Cor nells", een schip van Rederij Van der Schuit en Boom uit Rotterdam, dat al menig stormpje getrotseerd heeft, maar nu be stemd was voor de sloper, van het Hollands Diep af in het binnenhaventje gevaren. Door nijvere handen werd de boot, toen het even stil tij was, met sterke staaldraadkabeis aan de Westelijke oever vastgemaakt. Daar na liet men het schip vieren, zodat het met de achtersteven tegen de Oostelijke oever kwam te liggen. Het ging allemaal prachtig: de boot lag muurvast. Snel maakten allen, die van dit werk getuigen waren geweest zich uit de voeten, want luttele seconden daarna klonk het bevel „Springlading ont steken". Een doffe explosie was het gevolg. Langzaam zakte de schuit naar de diepte, totdat zij steunde op het zinkstulc, dat men Dinsdag vóór het gat op de bodem had ge legd. De haven was nu door een dam afge sloten. Het water stroomde niet meer zo snel, want slechts een kleine hoeveelheid kwam over de boot heen, die voorzien was van een hekwerk, waarin de stukken basalt en de zakken zand gegooid werden, welke door andere schepen waren aangevoerd. De tjalk was reeds geladen met tienduizenden kilo's basalt en een grote hoeveelheid zakken zand. Maar dat was nog niet voldoende. Er moest nog meer zand op. Zand en basalt Van de walkant en van de schepen smeten ongeveer 250 werkers, waaronder 100 mili tairen van het 333e bataljon Stoottroepen uit Oirschot, die deze week door dag en nacht te wei'ken onschatbare diensten hebben be wezen bij het herstel van de dijken, de zware stukken basalt en de zakken met zand voor en in het schip. Inwendig juichte men reeds, maar deskundigen als de heren O. Dijkstra en L. Jansen, directeuren van O. Dijkstra's Aannemingsbedrijf N.V., en de heer C. Bot, directeur van de firma Segeren, bekeken bet anders. Dag niet prijzen voor het avond is Zij merkten al dadelijk op, dat men de dag niet moet prijzen voor het avond is. En dat deden zij terecht, want tegen de grillige natuurlelementen staat men vaak machteloos. Zonder ophouden werd er ge werkt. De arbeiders en soldaten kankerden niet en zij dachten ook niet aan hun sigaret je. „De dam moet stevig worden en moet de vloed, welke ogenblikkelijk weer komt op zetten, keren" was het devies. Daarom is het zo jammer, dat al die arbeid tevergeefs is geweest. De vloed was krachtiger dan de voorgaande dagen en een ruwe schatting van mensen, die met het water vertrouwd zijn geraakt, maakte uit, dat het een bijna één meter hogere stand bereikt had, dan men 's morgens had waar genomen. Dit bleek funest te zijn, want de stroom wist de dam toch nog te door breken. Niet van boven, maar onder de schuit door. Met angstige blikken zag men dit aan. Nog meer zakken „Nog meer zakken zand en stukken basalt voor het schip gooien, jongens", riep de heer Dijkstra, „misschien dichten we dan de ont stane opening". Het was niet zo: de kracht van de vloed was sterker dan die van men sen. Grauw zag het water, dat de polder in stroomde door de bijna 23 meter diepe bres in de buitendijk, die ongeveer 100 meter achter het zinkstuk ligt. Met de minuut kwam er meer naar binnen en twee uur, nadat men de eerste voorbereidingen had aan beukende golven kunnen doorstaan. getroffen voor het maken van de dam defor het schip te laten zinken, wist men, dat tegen deze stroom niet te werken was. Tus sen het zinkstuk en de bodem van de „Cor nells" ontstond een grote opening. De tjalk begon te schudden van jewelste. Het gaat verkeerd „Nu loopt het verkeerd", fluisterde de heer Jansen ons toe, „want ook het steunpunt begint het te begeven". Enkele ogenblikken later werd de schuit door de fantastische kracht van de stroom van haar plaats ge stoten. Tientallen meters verder kwam zij weer tot stilstand. De woedende vloed had vrij spel. Het rijshouten zinkstuk werd hon derden meters ver de polder ingesmeten. Met een ontzettende snelheid stroomde het water langs het schip heen en schuurde de kade nog meer uit. Tegen dit geweld stond men machteloos. Bui'gemeester C. van der Hoofd, de wethou ders, het Waterschapsbestuur „De Ruigeri- kil", luitenant-kolonel C. Stoorvogel, eerst aanwezend ingenieur van de genie, en de aannemers van het werk, alsmede de arbei ders, stonden een moment sprakeloos. Enke len kregen tranen in de ogen. Was dat het resultaat van hard werken" Volgende week weer Maar de verslagenheid duurde niet lang, want de heer Dijkstra merkte op, dat men krijgsraad zou gaan houden en dat men van plan was om volgende week een nieuwe poging te wagen. Op dergelijke moet men trots zijn. Zij kennen het Water beter dan iemand anders en hebben op dit terrein meer tegenslagen als deze onder vonden. Maar steeds heeft men de strijd tegen het water gewonnen: bij de Zuiderzee werken en in Zeeland na de bevrijding. De Nederlandse waterbouwkundigen laten zich niet spoedig ontmoedigen. Onversaagd gaan zij voort, totdat de slag gewonnen is en de buitendijk bij Willemstad en de zeeweringen, die op andere punten langs het Hollands Diep doorbroken zijn, weer zijn hersteld. Deze werken moeten in de toekomst de kracht .van de steeds maar weer er tegen- BEKENDMAKING Registratie van evacué's Alle personen, die zich als geëvacueerden in Breda bevinden, dienen zich volgens de voorschriften van de minister van Binnen landse Zaken te laten registreren. Daartoe zal gelegenheid zijn in de Re ceptiezaal van het stadhuis (ingang Stads- erf) op de volgende wijze: Namen, beginnende met: M, N, O, P of Q op Vrijdag 13 Febr, 1953 R of S. op Zaterdag 14 Febr. 1953 T, U, V-, W, X, Y of Z op Maandag 16 Febr. 1953 Het verdient aanbeveling, dat het hoofd van het gezin zich zo mogelijk persoonijk meldt. Medebrengen van trouwboekje, pas poort of iets dergelijks zal de registratie ver gemakkelijken. Voor evacué's, die zijn ondergebracht in gestichten, ziekenhuizen, tehuizen voor ouden van dagen e.d. zullen ten stadhuize aan de hoofden van die inrichtingen for mulieren op aanvraag worden verstrekt, waarop de nodige gegevens kunnen worden ingevuld. Het registratiebureau is geopend van 8.30 -12.30 en van 14.0017.30 uur. Met man en macht werpen de arbeiders stukken basalt en zakken met zand op en voor de gezonken boot. Het was tevergeefs! Uitspraken Bredase Rechtbank Twee jeugdige Bredase knapen, de 22-jari- ge schildersknecht P. van D. en de 18-jari- ge zonder beroep zijnde L. W. D. K., namen in September j.l. te Breda een auto weg, met het plan deze te verkopen. Zij werden nu ieder veroordeeld tot 'een gevangenis straf van acht maanden, met aftrek plus onvoorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering. Deze uitspraak was con form de eis. De douane-ambtenaar A. van H. uit Nis- pen, die op 20 September 1.1. bij de door laatpost Esschen een vrouw enkele klappen in het gezicht gaf, omdat zij niet mee wilde gaan naar een visiteuse, kreeg een geldboe te van 1 of 1 dag. De eis was 5 of 1 dag geweest. C.J.M.V.-noodfonds Het bondsbestuur van het Christelijk Jonge Mannen Verbond, dat in Mei a.s. op Hemelvaartsdag zijn eeuwfeest hoopt te vieren, heeft in verband met de nationale ramp, welke land en volk getroffen heeft, besloten om de financiële actie onder de leden, Waarvan de opbrengst bedoeld was voor een fonds voor leiderstraining, niet stop te zetten, maar deze te bestemmen voor hulp aan de zich in de overstroomde gebieden bevindende afdelingen. De actie wordt krachtig doorgezet onder de naam „C.J.M.V.-Noodfonds 1953". De jaarlijkse dankoffer-actie van het C.J.M.V., welke altijd ongeveer 10.000 opbrengt, wordt bestemd voor het Nationaal Rampenfonds. Het buitenhuis en vacantieoord van het C.J.M.V., de Ernst Sillem Hoeve in Den Dolder, is ter beschikking gesteld van het Centrale Evacuatiecomité. Het bondsbestuur zal overwegen in hoe verre het wenselijk is het karakter van de eeuwfeest-bondsdagen aan te passen aan de ernst van dit rampjaar. Voorts deelt de C.J.M.V „Ginneken" mee, dat zij iedere Zaterdagavond om 7 uur in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te Ginneken vergadert en waar iedereen welkom is, in het bijzonder de ter plaatse zijnde geëvacueerde C.J.M.V.-ers. Zilveren jubileum bij De Etna De derde zilveren jubilaris in deze maand bij De Etna was gisteren de heer J. Sips van de afdeling fornuizen en eomforen.. Namens de directie voerde de heer Klep het woord, blij, wederom een jubilaris te mo gen gelukwensen. De heer Sips, aldus spr., is iemand die door nauwkeurigheid uit blinkt. Als blijk van waardering bood hij een cadeau onder couvert aan. De heer Bodewes vond het een genoegen, wanneer hij tot oudgedienden een woordje kan zeggen. De jubilaris heeft op de gas- comforen-afdeling veel werk verzet. Spr. heeft hem leren kennen als een rustig per- De directe chef van de jubilaris, de heer v. Os, bracht naar voren dat de jubilaris niet in tarief werkt. Voor dergelijke perso nen bestaat altijd veel belangstelling bij de baas. Deze aandacht is wat de jubilaris be treft, overbodig, omdat het iemand is met verantwoordelijkheidsgevoel voor zijn werk. De heer Van Gooi, onderbaas in die afde ling, memoreerde dat de jubilaris heel veel orders op onderdelen te verzorgen krijgt. Hij heeft dit steeds met veel nauwgezetheid gedaan. De heer v. Poppel, voorzitter van de fa- briekskern, huldigde de jubilaris namens het gehele personeel en bood een haard aan. Spreker bracht nog naar voren, dat de heer Sips reeds vooraf door de collega's op de af deling gehuldigd was. Van hen had hij een zilveren sigarettenkoker in ontvangst mo gen nemen. De heer Nuyten, voorzitter van de perso neelsvereniging, sprak eveneens woorden van gelukwens en overhandigde daarbij een cadeau onder couvert. Daarna kreeg de jubilaris de gelegenheid om de sprekers dank te zeggen voor hun hartelijke woorden en ook zijn erkentelijk heid te uiten voor de cadeaux die hij in ont vangst had mogen nemen. Tot slot werden de aanwezige personen in de gelegenheid gesteld, de heer Sips met zijn jubileum te complimenteren. AT cy AAR. ANNEER. VRIJDAG 13 FEBRUARI. Bioscopen. Casino: Limelight. Grand Theatre: Broadway Rhythm. Luxor Theater: De strijd om Apache Pas. Pdlace: Jungle Jim in het verboden land. ZATERDAG 14 FEBRUARI. 8 Uur De Graanbeurs: A.V.R.A. met „Een schoonmoeder uit duizend", ten bate van het Rampenfonds. 8 Uur Hotel Brabant: Heropvoering van het toneelstuk „Van ander ras", door B. A. G. voor Rampenfonds. Bioscopen. Casino: Limelight. Grand Theatre: Broadway Rhythm. Luxor Theater: De strijd om Apache Pas. Palace: Junglte Jim in het verboden tand. (Advertentie) PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN FRIS OL AAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Breda brengt ter openbare kennis, dat Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 28 Januari 1953 G. nr. 47433 H goedkeuring hebben verleend aan het be sluit van de raad d.d. 15' October 1952, waarbij is vastgesteld het partieel uit breidingsplan „Frisolaan" met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften. Breda, 11 Februari 1953. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd: C. KORTMANN. Veemarkt Delft Donderdag werden aangevoerd 7 runde ren, 138 nuchtere kalveren en 1 schaap. De prijzen: vare koeien 550800, nuchtere kalveren 3545, runderen per kg slacht gew. 2.40—2.75. Handel traag. FEBRUARI- AANBIEDING Beter... en toch goedkoper/ Anutards» Oaa Haag Rotterdam 6ioningon Uaawirdan Uttccht Haartooi lalden Araboln Nljmogon EindhovenBreda JONGELIEDEN BERAAMDEN OVERVAL OP B.B.A.CONDUCTRICE Da dag vóór Kerstmis wilden twee jonge lieden in Breda, gewapend met twee ijzeren staven en een alarmpistool, een overval doen op een conductrice van de B.B.A., die volgens hun inlichtingen in het bezit moest zijn van een groot bedrag aan geld. Dank zij een derde persoon, die door het tweetal in het complot was betrokken en die aan gifte deed bij de politie, werd dit snode misdrijf voorkomen. Het waren de 24-jarige kermisreiziger C. W. S. uit Oosterhout en de 21-jarige J. B., zonder vaste verblijfplaats, die zich giste ren voor de Bredase Rechtbank hadden te verantwoorden. Beiden ontkenden hardnek- Advertentie Velen maken gebruik van de mogelijkheid om automatisch te sparen door middel van de Vraag inlichtingen bij de Catharinastraat 15. Gironummer 8 911 Prins Bernhard voerde besprekingen te Klundert Gistermiddag heeft Prins Bernhard per helicopter een bezoek gebracht aan Klun dert. De Prins landde in de Voorstraat en onderhield zich met enige Amerikaanse of ficieren en het hoofd van de Italiaanse hulpcolonne, door wie hij zich uitvoerig liet inlichten over de herstelwerkzaamheden, welke zij verrichten. Inmiddels was ook burgemeester Drayer gearriveerd. Prins Bernhard informeerde naar de omvang van de ramp en naar de wijze, waarop de red ding .was geschied. Daarna maakte hij met de burgemeester in een jeep een rondgang door het getroffen stadje. Het bezoek duur de ongeveer een uur. Sckoolzwemdiploma's uitgereikt In het Sportfondsenbad vond deze week diploma-zwemmen plaats voor leerlingen van de Bredase scholen, die deelnemen aan het schoolzwemonderricht. De opkomst was ditmaal niet zo groot als gewoonlijk. Toch kan de directeur van het bad, de heer C. W. v. Schreeven met een toepasselijk woord aan een 197-tal meisjes en jongens het diploma uitreiken, t.w.: Meisjes A 60; meisjes B 35 (afgewezen 1); jongens A 58 (afgewezen 4) en jongens B 44. Bij ontstentenis van de gemeentelijk in specteur voor lichamelijke oefening, werden de gestelde eisen afgenomen door de heer Van Schreeven, bijgestaan door enkele le den van het personeel, t.w. Bep. v. Mourik en de heren C. Kuyten en F. Peeters. kig het plan gehad te hebben de conduc trice te beroven, hoewel B. dit bij het politie-verhoor wel had toegegeven. Zij be kenden twee fietsen, in de Mauritsstraat en op de Haagdijk, gestolen te hebben. In een café op het Stationsplein waren zij in con tact gekomen met een zekere Van de H. Deze werd onder het genot van een bor reltje ingewijd over de beraamde overval. Met dit doel voor ogen had men namelijk de fietsen gestolen. Toen v. d. H. even de kans kreeg, waarschuwde hij de dichtst bijzijnde politiepost, waarna groot alarm de plannen van het gevaarlijke tweetal in de war schopte. Waarom droeg u een ijzeren staaf en een alarmpistool bij u, vroeg de president aan S. Uit zelfverdediging, edelachtbare, ant woordde deze. Tegen wie dan vroeg de president weer. Och, ik heb wel meer slaag gehad, ver zuchtte verdachte. De officier van justitie, mr Temmink, merkte op, dat beiden reedb meermalen de kans gekregen hadden hun leven te beteren. S. met zes veroordelingen en B. met twee hadden zich daar bitter weinig om bekom merd, zodat het nu een kwestie geworden was tussen hen en de justitie. Jeugdgevan genis hadden zij er al opzitten. Daarom eiste mr Temmink tegen ieder drie jaar gevangenisstraf met aftrek. De eis is heel zwaar, luidde het commentaar van S. Zijn maat sloot zich daarbij aan met de woor den: „Ik hoop nog eens een voorwaardelijke straf te krijgen". Na het pleidooi, waarin vermindering van straf werd bepleit, bepaalde de president de uitspraak op 26 Februari a.s. Dringende oproep voor schoemvinkeliers Het bestuur van de R.K. Schoenwinke liersvereniging, afdeling Breda, nodigt alle schoenenvakmensen uit onze stad en de omgeving daarvan uit. te komen helpen bij het sorteren van de uit binnen- en buiten land naar Breda aangevoerde schoenen. Het is een zeer grote partij, waarvoor de hulp (bij toerbeurt) van alle collega's, alle schoenherstellers en alle vertegenwoordi gers en hun resp. personeelsleden dringend gewenst is. Er zal 's morgens, 's middags en 's avonds gesorteerd worden en er zal naar worden gestreeft, dat doorlopend een paar vakmensen aanwezig zijn. Medewer king wordt ook gevraagd van de vakmen sen onder de evacué's. Aan evacuatiecentra en aan particulieren, die genoemde getrof fenen onderdak verlenen, wordt vriendelijk verzocht dit bericht door te geven. Aanmelding op Vrijdagmiddag en Zater dag bij een van onderstaande adressen: K. van de Assem, Ginneken weg 137, tel. 6540; Broeders, Haagdijk 19, tel. 7758: Van den Brule, Veemarktsiraat 17, tel. 7824; De Gouden Schoen, Ridderstraat 27, tel. 6482, en Carl Sondermeyer, Bindstraat 18, tel. 7552. Het concert van Het Brabants Orkest in de Grote Kerk Voor het buitengewoon concert, dat op Maandag 16 Februari a.s. 's avonds om half- acht in de Grote Kerk te Breda door Het Brabants Orkest zal worden gegeven, is bij het samenstellen van het programma de keuze gevallen op de 4e Symphonie van Bruckner, omdat dit werk volgens de pers algemeen werd beschouwd als het hoogte punt van het seizoen en. zich gezien het bovenaardse karakter van de muziek buiten gewoon leent voor een concert in een kerk. Degenen die na de uitvoeringen te Eind hoven, Den Bosch en Tilburg vroegen om een herhaling van dit werk, krijgen thans de gelegenheid om het in Breda te beluis teren en steunen daarmede gelijktijdig de slachtoffers van de watersnood. Gerekend wordt op een massale belang stelling uit de. gehele provincie; na het concert kan men naar zijn woonplaats te rugkeren met trein- of busverbindingen in alle richtingen. Met het cog hierop is het aanvangsuur gesteld op halfacht. Kaarten a 5, 4 en 3 zijn verkrijgbaar aan alle V.V.V. kantoren in de provincie. Meer licht op Bavelselaan De Bavelselaan is van de Kerkhofweg af tot de gemeente Nieuw-Ginneken door het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf van een nieuwe straatverlichting voorzien. Het aan tal lantaarns is 1 thans verdriedubbeld en ook zijn nachtbranders aangebracht, het geen voordien niet het geval was. Een en ander wordt door de bewoners ten zeerste op prijs gesteld. Allerwege medeleven Hoezeer allerwegen wordt meegeleefd, blijkt wel uit het volgende telegram, dat het Arbeidsbureau alhier ontving: Personeel Gewestelijk Bureau Antwerpen wil getuigenis afleggen van warme sym pathie bij ramp die u en uw land treft. Drukt bewondering uit voor taaie wilskracht waarmede Nederland beproeving bezweert. Uniek pianoconcert in Concordia *t Is een bekend feit, dat kunstenaars ge voelsmensen zijn en dat nimmer op hen tevergeefs een beroep wordt gedaan, als het er om gaat het leed van hun medemensen te helpen verlichten. Het actieve bestuur van de Stichting „Jeugd en Muziek" alhier nam contact op met de Roemeense pianiste Clara Haskil, die zich spontaan bereid toonde om op Vrij dag 20 Februari a.s. te Breda een'recital te komen geven. Clara Haskil behoort tot de grootste vrouwelijke pianisten van deze tijd; vooral Mozart en de romantici vertolkt zij op schier onnavolgbare wijze. Een concert van. uitzonderlijk niveau staat het publiek te wachten. De gehele opbrengst zal ten goede komen aan het Rampenfonds, daar Con cordia gratis beschikbaar wordt gesteld en de fa Bender de vleugel eveneens gratis levert. Moge muzikaal Breda in groten getale dit waarlijk uniek concert bijwonen! Dank van de Zeeuwen Veel inwoners uit de Zeeuwse plaatsjes Krabbendijke en Waarde, die door de wa tersnood alles hebben moeten missen en. van huis en haard verdreven zijn, hebben een gastvrij onderdak in Brabant gevonden. Enkele dagen na de vreselijke nacht, toen het water vele dijken doorbrak, werden ook Krabbendijke en Waarde geteisterd door het water. In allerijl werden de bewoners van deze dorpen geëvacueerd en gebracht naar de evacuatie-centra in Bergen op Zoom en Ossendrecht. Van daar werden zij ver voerd naar steden en dorpen in het gastvrije Brabant. De heer H. M. Dek, evacuatie-commissaris voor de gemeenten Krabbendijke en Waarde, heeft dezer dagen al deze plaatsen bezocht. Hij ging naar Bergen op Zoom, Ossendrecht, Breda, Chaam, Baarle Nassau, Rijsbergen, Zundert, Oosterhout, Rijen, Oisterwijk, Vught, Eindhoven, Budel en St Oedenrode en sprak daar met zijn dorpsgenoten. Allen zijn kerngezond en hebben niets dan lof voor de hulp, welke zij van allerlei in stanties, verenigingen en particulieren heb- ben ontvangen. In meerdere plaatsen kwam het voor, dat de evacué's enkele dagen na aankomst door een1 dokter gecontroleerd j werden. „Namens de burgemeester van Krabben dijke en Waarde", aldus de heer Dek, „moet ik de Brabantse bevolking en allen die hun plaatsgenoten geholpen hébben heel harte lijk bedanken voor de steun, welke zijn in deze moeilijke dagen verleend hebben. Men zal het nooit vergeten." Terug naar Hooge Zwaluwe De evacué's die in de Raadhuisstraat te Hooge Zwaluwe wonen, hebben toestemming ontvangen om vandaag naar hun huizen te rug te keren. Burgemeester Godwaldt ver zocht ons met nadruk mede te delen, dat deze reëvacuatie alleen de bewoners van de Raadhuisstraat betreft. De anderen moeten nog op hun evacuatie-adressen blijven. Dames, maak u nuttig! Bij de uitdeling van kleding en andere artikelen aan evacué's in Concordia, waar mede de afd. Breda van de Ned. Ver. van Huisvrouwen zich heeft belast, bestaat nog grote behoefte aan dames, die daarbij de helpende hand willen bieden. De uitdeling geschiedt des morgens van 912 en des middags van 25 uur. Des avonds moeten de goederen worden gesor teerd en ook daarvoor komt men nog krachten te kort. Dames, die zich voor dit zeer nuttige werk willen inzetten, wordt verzocht zich bij het bestuur in Concordia te willen mel den.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3