U WAT HET HANDELSBLAD ONTVING Vol bewondering voor de strijders tegen Het water verbeten Engeland gereed tot verweer tegen springtij CARNAVALSVERBOD BRENGT GROTE SCHADE Let /sampenjoncL Negende verantwoording uoor B NATIONAAL RAMPENFONDS: ALGEMEEN HANDELSBLAD VAN DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 3 Schouder aan schouder om het behoud van de dijk DB Nota van de regering en discussie ln de Tweede Kamer hebben ons reeds een overzicht gegeven van de toestand, zoals die na de watersnood ls ontstaan. Tevens zijn reeds richtlijnen uitgestippeld omtrent de wijze waarop de voorzieningen, nodig tot leniging van de ogenblikke lijke nood en voor het herstel zullen moe ten plaats hebben. De Nota heeft zeer terecht, "al een afbakening gegeven van de taakverdeling: Het Nationaal Rampenfonds zal zich ln de eerste plaats bezighouden met de leniging van de nood en de vergoeding van schade ln de persoonlijke sfeer; de overheid heeft daarnaast de taak om het economische leven weer aan de fang te brengen, dus: drooglegging, erstel van boerderijen, bedrijven en woningen, voorzover deze buiten haar hulp niet mogelijk zijn. De offervaardigheid van ons volk, de krachtdadige hulp uit de gehele vrije wereld, zijn zo groot, dat men mag vertrouwen, dat het Rampenfonds die taak zal kunnen vervullen. Het wil ons voorkomen, dat daartoe een goede terreinafbakening tussen de particu liere organisaties, die op dit terrein werkzaam zijn en de betrdkken depar tementen van openbaar bestuur al bij de aanvang af goed georganiseerd dient te worden en dat met name aan het vraagstuk der comptabiliteit al direct de nodige aandacht wordt be steed. Slechts op deze wijze kunnen teleurstellingen ln de toekomst worden voorkomen. Bovendien zal men goed doen zo spoedig mogelijk bestek op te maken van hetgeen nodig is en zo mogelijk omtrent de voorziening b.v van textielgoederen, regelingen treffen met de fabrikanten en handel. Op deze wijze zal men onge twijfeld ook schokken ln de productie kunnen voorkomen. Hoewel de be dragen waar het hier over gaat ln de tientallen millioenen lopen, zijn zij toch ln verhouding tot ons nationaal In komen en productiecapaciteit niet van zodanige omvang, dat stagnatie be hoeft in te treden of schaarste zou ontstaan. Alles kwam evenwel plotse ling en veroorzaakte daardoor hier en daar stagnatie. Ons economisch leven heeft zodoende ook Indirect gevolgen van de ramp ondervonden door stag natie ln het normale economisch ver keer. Het is van belang, dat alles thans zijn normale loop herneemt. VOOR wat betreft de schaden in de publiekrechtelijke sfeer zal het apparaat voor de afwikkeling van oorlogsschade worden Ingeschakeld. Een spoedige regeling zij hier gewenst. Er ls thans gelukkig een ver schil met de toestand direct na de oorlog, toen aan alles gebrek was en de herstelmaterialen met mondjesmaat moesten worden toegewezen. Deze schadevergoeding, tezamen met de waterstaatskosten, zullen voorshands het grootste bedrag voor het herstel uit maken. Hoeveel millioenen hiervoor nodig zijn is nog niet bij benadering te bepalen. Dr Drees noemde als totaal bedrag der schade, rond een milliard. Zolang nog vele boerderijen en woningen onder water staan is nog niet na te gaan hoeveel zij voor herstel behoeven. Men mag echter wel aannemen, dat tezamen met de kosten van herstel der dijken en andere waterkeringen enkele honderden millioenen nodig zullen zijn. Deze be dragen zullen zo spoedig mogelijk wor den uitgegeven; materieel zijn wij in de gelegenheid het herstel direct ter hand te nemen. Wij moeten er op rekenen, dat deze bedragen in één, ten hoogste twee jaar, gefinancierd zullen moeten wor den. Budgetair zullen ze voorlopig wor den geboekt op de Buitengewone Dienst I, die. zoals men zich zal herinneren, na de oorlog is ingesteld als afsplitsing van de Kapitaaldienst, voor buitenge wone uitgaven met aflopend karakter. Daarmede zijn echter de nodige midde len nog niet verschaft. Minister Drees heeft hieromtrent slechts gezegd, dat wel in ieder geval hiervoor een beroep zal moeten worden gedaan op de z.g. tegenwaarde rekening van de Marshall hulp. Zoals men op de bankstaat van De Nederlandsche Bank kan zien. beloopt deze bijzondere rekening thans meer dan 1100 millioen, waarvan ca 900 mil lioen beschikbaar kan zhn. Het bedrag is groot genoeg; de Amerikaanse regering heeft reeds medegedeeld, dat zij bereid is haar medewerking te verlenen om deze middelen voor het herstel te gebrui ken, maar onmiskenbaar bestaat hier te lande een begrijpelijke terughoud'ng om een dergelijk bedrag in geldvorm te mobiliseren, wat ernstige inflatoire ge volgen zou kunnen hebben. Wjj hopen dan ook. dat de regering, wanneer zij aan de Amerikaanse regering voorstel len doet tot besteding van de?» tegen- u-aorde-gelden, slechts tot een gering hedrag hieruit voor het herstel zal put ten en daarnaast meteen deze rekenir» kan liouideren om aldus een mogelijk» inflatoire psychologische tendens te keren. H ET aanbod van de Amerikaanse re gering om naar believen teeenwaarderekening te putten is ongetwijfeld zeer edelmoedig en goed bedoeld, maar wij als volk. hoewel dank baar voor de vele buitenlandse hulp stellen or nriis op. zelf ook ons deel in de hevst.elkocten te dragen en daarbh zoveel mogeliik ons met moeite herwon nen monetair evenwicht te bewaren. Wel zou een inschakeling van een in- terpat'onale instantie wellicht mn<r»1H|t ziin. Bv. de Tntern. Bank voor Weder opbouw en wel met een nationale lenin»" Het is bekpnd. hoe deze bank er naar streeft om haar aandelenkapitaal in de nationale valuta der deelnemende landen te mobiliseren door uitgifte van lenin gen in de betrokken land»n. Hiertoe zon thans voor ons land een aanleiding kun nen bestaan, wanneer althans onze re geling niet van oordeel is. dat zri zelf door een nationale ienipg deze buiten gewone uitgaven kan dekken, iets waar aan wii niet twijfelen Dit alles is echter een zaak van het I tweede plan: het materie1» h°rste] staa' thans op de voorgrond. Niettemin zal men ook op dit punt goed doen zich te heraden over de financiering opdat men in de naaste toekomst, die ook in finan cieel opzicht weer nieuwe verrassingen kan bieden, althans deze zorgen gedekt; heeft. Transfer voor Rampenfonds uit Indonesië (Van onze correspondent) Djakarta. 12 Februari. Verscheidene bladen blijven aandrin gen op het verlenen van toestemming voor de transfe- van de bijdragen ln In donesië voor het Rampenfonds naar Nederland. De mogelijkheid daartoe Is blijkbaar nog in onderzoek. flvfjpz m-eri -advertentie) L>e beste Tip op dit ls. dat een leder zeer veel zendt Aan net Rampenfonds. Due gireer aanstonds Op negen vijf - zeven v|]i wel bekend Stichting Dierenrampfonds opgericht Opgericht is de Stichting Dieren- rampenfonds, door dr mr W. W. Hugen- holtz, voorzitter van de Wereldfederatie tot bescherming van dieren, de heer H. van Poelgeest, voorzitter van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren en de heer J. Fremery Kalff, voorzitter va.n de Nederlandse politie bond voor dierenbescherming. Het doel is gelden te verzamelen voor de leniging van de nood der dieren. Er is reeds een beginkapitaal van enkele duizenden gul dens bijeengebracht. De Stichting is ge vestigd te 's-Gravenhage en haar giro nummer is 154. Penningmeester is de heer Ras en de secretaris majoor Seppen. TN Engeland woeden nu reeds drie dagen sneeuwstormen, welke dorpen A- hebben geïsoleerd en bet verkeer hebben ontwricht. Men schat het aantal geblokkeerde hoofdwegen op 40 en dat der secundaire wegen op 200. In de heuvels van Derbyshire zijn verscheidene dorpen van de buiten wereld afgesloten. Treinen en auto's zijn ingesneeuwd. Dat een nieuw overstromingsgevaar in verband met het te verwachten springtjj niet denkbeeldig wordt geacht, bewijst het nieuwe alarmsysteem, hetwelk heden van kracht is geworden. De waterschapsraden zullen bjj het eerste onraad de politie moeten waarschuwen, die op haar beurt de plicht heeft de bewoners te waarschuwen met behulp van luidsprekers, fakkels en signalen. De B.B.C. Is hedenmiddag begonnen het „lichte programma" elk uur te onder breken om mededelingen te doen. Ook 's nachts geschieden extrauitzendingen. Zomerzotheid in overweging (Van onze correspondent) Maastricht, 12 Februari [N Limburg en ook ln Brabant is, met algemene instemming, vanwege de stormramp de Carnavalsviering stop zet. De grote autobusondememingen, lie Camavalsritten op Aken, Keulen en Dusseldorp Inleggen, zijn nog een stap verder gegaan en willen zelfs geen feestgangers, als ze zich zouden voor doen, over de grens brengen. OP DE KOKSENDIJK op Zuid-Beve land, tussen het water in de Kruinin- gen- en de Pieterspolder werkt men- aan ersterking tan het dijklichaamOp de achtergrond de Kruiningenpolder. Koningin bezocht geteisterd Zierikzee Gesprekken met en voorlichting door velen (Van een onzer verslaggevers) TZONINGIN Juliana heeft Woens- dagmiddag het ontruimde Zierik zee bezocht. Tegen een uur voer het rykspolitievaartuig met de lands vrouwe aan boord de havenwijken binnen. Staande op de achterplecht zag zij de grote gaten, die het water in beide dijken heeft geslagen. Het grootste ervan is nu gedicht, zodat verzanding van de haven voorkomen is. Door de overige openingen stroomt het water soms nog onstuimig de vaargeul binnen. Het vereist heel wat zeemanskunst om daar een schip in de goede koers te houden Bij de aanlegplaats te Zierikzee had den zich enige tientallen personen, onder wie burgemeester jhr mr J. Schuur- beque Boeije en enige andere autori teiten opgesteld om H.M. te verwel komen. De Koningin ging eerst aan boord van het flottieljevaartuig Schou wen, waar zij werd begroet door kapi tein Ier zee Van Waning, commandant maritieme middelen te Zierikzee. Daar na zette H.M. voet aan vaste wal. Zij was vergezeld van haar secretaresse, mevrouw Smitt-Avls en haar adju dant. de kapt. luit. ter zee Stegeman De commissaris der Koningin ln Zee land. jhr mr de Casembroot. was te Bergen op Zoom achtergebleven wegens- een lichte ongesteldheid Zijn echtge note bevond zich echter onder hen die H.M. op de kade te Zierikzee tegemoet traden. Het zou verkeerd zijn te menen, dat Zierikzee thans na de evacuatie een uitgestorven stad is. Er zijn ongeveer 28Ó0 mensen vertrokken, maar er wonen er nog enige duizenden, die niet kunnen worden gemist Zo o.a. een groot aantal arbeiders, die aan het herstel van de gebroken dijk werken Toen de Koningin de Havenkade op wandelde. en even bleef staan om de vernielingen aan huizen en zijstraten toegebracht. In ogenschouw te nemen, konden enige vrouwen haar tranen niet bedwingen. Na ongeveer honderd meter over het hobbelige plaveisel te hebben afgelegd stapte H.M. in een auto en reed langzaam naar het centrum. Bij de Corneliastichting. het Zierikzeese ziekenhuis op de Oude Haven, dat min of meer als doorgangshuis voor zieken voor het gehele eiland fungeert, en waar zich alle op Schouwen wonende specialisten bevinden, liet de Koningin enige pakjes aanreiken. Inmiddels draaf den de mensen, die de aankomst van de Koningin in de haven hadden gade- dagen. door de kapotte straatjes tus sen verwoeste en verlaten huizen, over uitgerukte deuren, lappen vuile stof. glasscherven en wijd uitgestrooide erwten, naar de straat van het stadhuis De meeste winkels in Zierikzee zijn nu gesloteD en geblindeerd. In de woningen der weggetrokken burgers zijn de gor dijnen toe. Toch zijn nog enkele winkels in bedrijf, van iedere branche een stuk of acht. De winkeliers hebben erom geloot wie zou blijven en wie zou evacueren. In waterlaarzen DE Koningin, in waterlaarzen ge stoken, stapte in de Meelstraat, waar overal mensen achter de ramen stonden, uit de auto en betrad het bevlagde stadhuis. Hier in de stem mige Burgerzaal, waar het sombere licht van deze buiige wintermiddag met moeite binnendrong, werden tal van personen, die zich in deze dagen van ramp en redding bijzonder hebben onderscheiden, aan H.M. voorgesteld De Koningin stelde hun allerlei vragen en gaf duidelijk blijk van haar Inge nomenheid met wat zij te horen kreeg Een Urker visser zei dat zijn mak kers, die hadden meegeholpen aan de reddingen, vandaag naar hun geboorte plaats zijn teruggegaan om daar een ipeciale dankdienst bij te wonen. Hij illeen was in Zierikzee achtergebleven. Een Zierikzeeënaar, B. Schot, wij heb ben zijn naam onlangs al in het eerste verslag van de toestand in deze stad na de ramp vermeld, vertelde aan de Koningin hoe het hem gelukt was 400 a 500 mensen te redden. Dr C M. van Hoorn gaf in weinige woorden de moeite weer, die hij had moeten ondervinden bij het halen van zieken uit over- troomde huizen Politiemannen, schip pers, ambtenaren van de P.T.T. en van Binnenlandse Zaken, de burgemeester en de brandmeester van Giethoorn, zij allen gaven de Koningin een totaal beeld van de wijze, waarop hier in Zeeland hulp was verleend. De burgemeesters van de zeer zwaar getroffen gemeenten Nieuwer- kerk en Oosterland gaven te kennen, dat het aantal slachtoffers in deze dorpen officieel niet zo groot is, maar dat het werkelijke getal een veelvoud er van zal blijken te zyn. Later vernamen wij, dat het vrijwel weggevaagde Nieuwerkerk waar schijnlijk 150 en Oosterland Sirjans- land 60 doden zal moeten betreuren! Ook werd aan H.M. voorgesteld de Amerikaanse majoor George A. Worth, commandant van een colonne dukws met Duitsers bemand. Deze officier van de elfde Engineers Combat Group kon nauwelijks geluid uit zijn keel laten komen, als gevolg van een zware kou, die hij had gevat ten gevolge van het feit, dat hij met een der dukws aan de grond was komen te zitten, en hrj ge ruime tijd slechts met moeite het hoofd boven water had kunnen houden. „Is n't marvellous", sprak de Koningin be wonderend, vooral toen z\j hoorde hoe Mees Toxopeus een dergenen was, die deze dappere redders te hulp waren ge sneld. Majoor Worth deelde ons daarna mee, dat hij vooral lof kon toezwaaien aan de Duitsers, die in de dukws werk ten. ..Ik mag ze niet zo graag, die Duit sers". zei hij, „maar zij doen toch uit stekend dienst". Aan de hand van kaarten N de raadzaal werd H. M. vervolgens aan de hand van kaarten op de hoogte gebracht van een doorbraak op Schou- wen-Duiveland en van het herstelwerk, dat nu reeds in volle voorbereiding is. Ir Koning van de Prov. Waterstaat ver telde H. M. iets van de moeilijkheden in de z.g. Schelphoek. waar een enorm gat is van nu al 25 k 30 meter diepte, een gat waar heel ons bestaan van af hangt, zei hij. De veearts Van den Akker ver telde hoe men alle moeite gedaan had het vee van het eiland te redden. Van de 10.600 runderen op Schouwen-Duive- land zijn er nu 7000 gered, en naar Goes getransporteerd, om verder te worden gezonden naar Zeeuwsch-Vlaanderen en... Groningen. „Hoe heeft u toch zo'n nauw samenwerkend gezelschap bij elkaar kunnen krijgen?" vroeg de Ko ningin. „Dank zij onze gemeentesecreta ris de heer Mulder", zei de burgemeester. Ten slotte gaf H. M. als haar mening te kennen, dat allen zeker eerst enige rust nodig zullen hebben na de inspan nende dagen, die nu achter de rug zijn. H. M. schudde bij het verlaten van het stadhuis de handen van Zierikzeeënaren, die zware persoonlijke verliezen hadden geleden. Omstuwd door het juichende publiek reed de vorstin toen de Meel straat uit en het stadje door met zijn vreemd gewoel van buitenlandse en Ne derlandse militairen, matrozen en politiemannen. De Koningin begaf zich Toch stelt deze onthouding, die van harte gaat. een eigenaardig probleem voor honderden café- en restauranthou ders en winkeliers. De gemeenteraad van Maastricht, die dezer dagen het maskeren verbood bleek hiervoor oog te hebben. Honderden, voor wie de Vas tenavond, de kurk is waarop hun zaken drijven zullen grote inkomsten moeten derven. Niet alleen te Maastricht, ook ln Kerkrade, Sittard, Venlo en andere plaatsen. Ze zitten met de handen in het haar en in genoemde raadsverga dering werd steunregeling bepleit, want die mensen moeten de Ingeslagen goe deren kunnen betalen. Voor Maastricht hoorden we. van deskundige zijde, de te derven inkomsten schatten op li mil lioen gulden, waaraan de andere Cama- valscentra nog wel een millioen toevoe gen. Men rekende te Maastricht op een bezoek van 200.090 vreemdelingen, die ieder gemiddeld wel 5 zouden ver teren. Twintigduizend Maastrichtenaars zouden nog wel een paar ton laten rol len. De rest zou door winkeliers van Carnavalsartikelen, transportondeme- naar het veldje, niet ver van de gas fabriek, waar zij in een helicopter stapte voor een rondvlucht over Brouwers haven, St. Annaland, St. Maartensdijk, Stavenisse naar St. Philipsland. Per auto zijn wij daarop van Zierik zee over smalle modderige kronkelende weggetjes tussen loodgrijze zeeën door gereden de enige verbinding met het Noorden van het eiland. Op sommige plaatsen was dit rijden verre van een genoegen, vooral wanneer er een tegen ligger aankwam, of wanneer er een vrachtwagen moest worden gepasseerd waar arbeiders zand aflaadden voor het vullen van zakken. Overal onderweg boerderijen tot de dakgoten overstroomd, een enkele maal nog een dode koe, drij vend wrakhout van stallen enz. Verder dan het verlaten Noord-Gouwe zijn we echter niet kunnen komen aangezien de weg daar geheel overstroomd was. Men kan de weg wel berijden, maar zeker niet met groter snelheid dan 12 km per uur. mingen. enz. worden geïncasseerd. Bel gië zou ln ruime mate aan dit vertier en verteer hebben bijgedragen, voor misschien wel tien millioen franken. De hevig tegen Benelux agerende stad Tongeren, zal om het verbod van Carna val wel niet rouwig wezen. De Carnavalsverenigingen van heel Limburg gaan nu in beraad om de ge dupeerde middenstanders te helpen. Ge dachten gaan naar viering in beter seizoen, dus iets als een zomerzotheid. Of een zo typisch folkloristisch feest zich naar hoge lente of vroege zomer laat overplanten blijft een vraag. RAMPGEBIED KAN WEER TELEFONEREN Zij het ook via nood- verbindingen Op alle plaatsen ln Zeeland en West- Noord-Brabant waar nog mensen wonen is thans weer telefoonverbinding. Soms is de verbinding slechts voorlopig via een mobilofoon, hier en daar liggen noodkabels, maar zoals de toestand thans is kan men overal contact krijgen met de rest van Nederland en als het moet ook met het buitenland. Men hoopt de interlooale verbinding van Breda naar Rotterdam, die omge legd was via Den Bosch, een dezer dagen weer via Dordrecht te kunnen leiden. In West-Noord-Brabant is thans alleen Heyningen buiten dienst, doch daar woont practisch niemand meer. In Willemstad is het telefoonkantoor weer in gebruik voor 25 k 30 abonné's. Wat Moerdijk betreft, daar zou de telefoon gisteravond weer in gebruik komen. In Biesbosch zijn 5 van ae 15 abonné's nog niet weer aangesloten. Hank ls weer te bereiken. SOLDATEN ZETTEN ZANDZAKKEN AAN DE DIJK! Mannen van de 41ste afdeling Veldartillerie vullen zand zakken en slepen deze de dijk op via een van planken gemaakte glijbaan Deze foto werd gemaakt by Rilland- Bath op Zuid-Beveland. 11 He administratie van het \1ec- A'dam 250; N. G. H. Brussel j 300, ij ae aaiuinisirane van nei R Emmei) f 250; p M Neu,ny meen Handelsblad zijn, sedert gisteren, de volgende giften voor hel Rampenfonds binnenge- Nationaal komen: Giftei ten van f 1000. en hoger Compagnie de Pont-a.-Mousson, Nan cy (Fr.) 5000; New York Herald Tribune, Parijs 1000; B. d. G. v. d. H. A'dam 1000; J. J. F. Vogelenzang 1000. Giften van f 750. tot f500. M. Overveen 750; Th. M Arcachon. Gtronde (Fr.) f 500; directie N.V. Formosa 600; gezamenlijk per soneel Formosa rest. en Vami 600; Afd. A'dam Nederl. Reisvereniging 500; mevr. E. C. S. Lausanne ƒ500; mej. G. H. L. A'dam 500; personeel Smits Adv. en Servicebureau N.V. A'dam 561; D. H. A'dam 500. Giften van f 500- tot f 100. Pers. 'n TIP VAN BOOTZ Dir. Japonnenind. E. Herz, A'dam 459; Pers. drij Senefelder A'dam 350; U. B. 1. Milaan 300; J. M. v. D. Haarlem f 250; mevr. K. O.-M. Groningen 250; W. K. Amers foort f 200; dames B. Villeneuve (Zw.) f 200; E W. K. Naarden 150; wed. E. d. V. L.-H. Bloemendaal 101; L. L. A'dam f 250; mej. A. H. C. (Seine) 250; A. L. Chur (Zw 150; Centre d'Expension Frangaise, Parijs f 200; T. C. Laren N.H.200; be manning Saint Paul 120; W. F. v. T. Aerdenhout 125; E. W. v. T. Aerden- hout 125; mr H. A. IJ. Hilversum 250; A. H. S. jr Hilversum 400. Giften van f 100. J. W. v. E. Barchem (G.); dr L. A. A'dam; C. J. K. Nijmegen; G. A. B. Bilthoven (Ut.); F. W. V. A'dam; no. 207625; P. d. K. Baarn; J. G. H. Hilver sum; H. B. A'dam; J. S. V. Harmeien; Reclamebureau „Holland"; W. V. A'dam; J P. R. te R-: fa Jan H. de Wjjk Hamburg: ir H. L. Laren (N.H.); dr D. L. H. Hilversum; W. C. J. Breda: K.O. R. A'dam: M. S. Haarlem; M. K. Amersfoort; ir S. J. V. A'dam: The Cona coffee Machinecomp. London; A. C. Parijs; P. J. T. Haarlem; G. S. Zeist; A. A. v. B. Osaka (Japan); mevr. A. B.G. Wageningen; J. C. B. Heerde; P. S. Tanger (Maroc.); A. R. Leek (Gr.); dir. en pers. „Tonol". A'dam. len van f 50. Mevr. G. A. E. B. S.V. Haarlem; A. G. C. v. d. P.—D. A'dam; dr F. d. K. Amersfoort; mr F. v. d. G. Haarlem; A. S. K. A'dam: mevr. C. E. Doorwerth; mevr. C. B. B.M. Purmerend; R. F. H. Bennekom; M. S, Brussel; fa H. G. U. d. B. Heerde; P. v. S. Bussum; jkvr C. R. H. Genève; N. N. A'dam: dr G. C. G. A'dam; fa J. J. H. A'dam: G. d'E. ParQs; P. U. S.L. A'dam; mevr. A. Gift, M. L. B.de L. Hilversum; mevr. R. B. S.L. Aerdenhout; C. G. A'dam; A. W. v. R. A'dam; ir Fr. M. Stockholm; wed. prof. dr A. d. K.v. A. A'dam; N. N. Winterswijk; W. J. P. W. A'dam; mej. H. S. Velp (Gld.); mevr. K. F. P. v. 'd. S. Apeldoorn; damesbridgeclub Nijmegen; Bridgekas B.B.F.H. A'dam; H.V. A'dam; J. H. M. A'dam; mej. A. C. G. A'dam; A. S. E. A'dam. Giften van f 25. Mevr. A. D. A'dam; F. v. B. Zwolle; Bridgeclub V. P. Heemstede; R. A. Nij megen; W. C. E. N. Huizen (N.H.); Wed. F. J. d. G. A'dam; F. E. S. A'dam; fa v. Rouwendal afd. copieerior. Amers foort; fa v. Rouwendal afd. Accoun tantskantoor Amersfoort; fa v. Rouwen dal afd. handelslnst. Amersfoort; W. B Den Bosch; N. N. Haarlem; mevr. wed. E S.V. Haarlem; J. C. G. A'dam; J. H. M. E. Bloemendaal; mr K. J. C. Den Haag; mej. A. S. L. Haarlem; G. K Overveen; mej. W. v. B. A'dam; N. J K Naarden; B G. S. A'dam; V. J. R. Amersfoort; C. R. A'dam; mevr. de wed. J. v. d. V.v. K. Valkenburg-Houthem; A. C. B. A'dam; J. S. Heemstede; A. J. F. v. d. A. A'dam: T. S. A'dam; mevr. G. A. P.—W Bilthoven; A. L. M. Zut- phen; J. E. K. Valburg; dames D. A'dam; R. d. B.d. R. A'dam; H. A. d- B. H. Oosterbeek; Bridgepartij Den Haag; M. D. K. A'dam: ir C. A. D. A'dam; F. A. B. Zutphen; mr J. G. S. Den Dolder; W. J V. P. Beilen; zr E. M. A. d. J. Naarden; D. C. J. A'dam; P. O. A'dam; A. W. Den Haag; C. d. V. Naarden; J. D. d. J. Haarlem; J. v. P. Huizen (N.H.); Een bridgepot A'dam; N. N. Maartensdijk (U.); B. M. A'dam; klasse IB Raamplein; 1ste O.H.S. A'dam; M. L. A'dam; G. S. Haarlem; P. J. K. A'dam; X. IJ. Z. A'dam; ir B. den B. De.. Bosch; E. G.L. A'dam. Giften van f 20. N. F. Aalst (N.B.); Ir F. A. S. Den Haag; B. W„ A'dam; T. C. S., A'dam; mevr. E. M. H. A'dam; Brldge- potje Blarlcum; J. L. Wassenaar; G. J. G., Zutphen; Canastapot Appo- moma, A'dam; P W. A. S., Zand- voort; J. D., A'dam; W. E. J Haarlem: G. W. K., Apeldoorn; ir P. W. J. K.. Venlo: C. W. H.. Bussum: A. v. d. K.. A'dam: L. H., A'dam: mevr. J. H. v. M.C. v. S. A'dam: J d. G.. A'dam. Giften van f 15. E. 4 F., A'dam; A. J. R., A'dam, mevr wed A. d. R.-E., Nieuwenuam; wed. J. F. v. G. Overveen; Fotobureau Bij het HANDELSBLAD kan worden gestort voor het Postgiro 35858 Gemeente Giro Amsterdam H 1900 met vermelding „Stormramp" Bankrekeningen: Nederlandsche Handel-Mij, Kas-Associatie, Rotterdam- sche Bank, Amsterdam. Stortingen zfln ook mogelijk bij onze bijkantoren Elke dag zullen de ingekomen gelden in ons blad worden verantwoord v. d. R., Delft; H.C.S., Zutphen; W. R., Delft; J. S. v. d. H„ A'dam; N.N. Gorredijk; F. GA'dam. Giften van f 10. Mej. M. S. A'dam; J. L. te B.; G. E. N. v. S. A'dam: Mej. H. C. N. Wiesba den; G. C. N. Breda; Joh. K. A'dam; N. N. Blaricum; K. S. Landsmeer; Mej. H. C. Br. A'dam; W. P. C. B. A'dam; Mevr. C. B. A'dam; Mevr. Th. Eerbeek; Th. L. N. B. Bilthoven; W. F. M. A'dam: S. S. Laren (N.H.)A. S. Voorschoten: S. H. E. A'dam; J. P. P. Heemstede; Mej. T. d. V. A'dam. Mevr. J. A. W.—J. Den Haag; Mej. J. M. L. Bilthoven; Mej. S. A. E. Bussum; C. B. T. A'dam; G. F. W. Gouda; E. A. B. A'dam; H. E. v. W. A'dam; P. W. B. Leiden; J. A. M. H. Zeist; P. D. M. L. Utrecht; J. R. A'dam; J. V. Nijmegen; J. K. Breda; P. V. A'dam; H. v. K. A'dam; Mevr. wed. M. A. R.-B. A'dam; IJ. G. Den Bosch; B. O- Aerdenhout; Ha W. A'dam; Mej. E. B. Broek in Waterland; „vier Amstelveense bridgers Amstelveen: dr R. B. S. A'dam; G. d. B. A'dam; J. A. W. Hilversum; D. B. Naarden; J. J. N.- V. Apeldoorn; A. J. v. G. met verlof uit Indonesië: Honknieuws Edam; Mevr. H. E. N. L. B.-W. Haarlem; J. S. Hove (Engeland); Mevr. J.-C. Breda; Ad. G. Brussel; T. d. J. Blaricum; J. J. S. Voor schoten; S. R. Zaandam; P. H. S. Over veen; G. A. M. Z. Den Haag; V. B. Aal- borg (Denemarken); Mej. C. G. v. d. S. Apeldoorn; F. W. A. A'dam; Mej. C. M. B. A'dam; Mevr. J. C. B.W. Laren (N.H.); A. F. Amstelveen; Zr. M. U. A'dam; W. J. G. v. M. A'dam; Mevr. J. P.-K. A'dam; Mej. J. K. A'dam; Mej. J. W. B. A'dam; J. B. A'dam. Giften van f 5. N. N. Mjjdreoht; wed. J. J. A'dam; W. K. G J. Abcoude; mevr. de wed. B. d. R.v. M. Epe (Geld.); wed. A. G. B.K Naarden; mevr. A H.S. Lelden; J J. M. A'dam; N. v. B. M. Santpoort; mej. H. C. Br. A'dam; C.1 G. V. Utrecht; mej. W, V. A'dam; W. R. A'dam; mevr. wed. D. J. B. Eefde; N. N. A'dam; T. M. Purmerend; W. P. F. Amersfoort; S. V. A'dam; H. V. A'dam. Giften van f 2.50 Mej. M. D. Bussum; G. E. v. S. P. Hengelo (O.); S. W. J A'dam; mervr. de wed. M. C. W. S.N. A'dam; A. L. P. A'dam. Diverse giften Pot dames Maandagmiddagbridgeclub Hengelo 70; A. N. v. G Overveen 75; Bridgeclub B. v. D. ƒ65; Bridge club Wencke Bachstraat Velsen-Noord ƒ60; Damesbridgeclub Lunteren ƒ40; U. S. Soestdjjk ƒ40; A. Th. v. d. B. Co. Aerdenhout 35; mr J. W. R. Haar lem ƒ30; opbr. bridgepot van één mid dag A'dam 30; Kinderen W. K. A'dam 6.10; inh. bridgepot dames C. K., J. K„ K. K. en R. G. Den Haag; H. W. C. K. A'dam 45.18; Bridgepot „Chem- sige" Maam 63.75; Drie om één, A'dam 76.38; Mevr E. M. Tübingen 91; Kas voormalige Meppeler-studie- club Meppel 94.14; Mej. C. M. H. Vel- sen ƒ45; Breukelen's bridgepotje ƒ40; Loterijclub afd. Lithografie Senefelder A'dam 32.80; Mevr C. M. M. T. Del den CO.) 30; loterij ..potster" A'dam 11.25; spaarpot van Annemiek. Ro bert. Elske de M. I. Heemstede 3.37; spaargeld Robert de M I. Heemstede 0.41; cabaretclub Handelsblad 27.68; E. H. Darmstadt 12; M. v R. A'dam 1.05; Uit de spaarpotkop Lieftinck A'dam 18.66; Iemand in Brussel B. frs. 100; Litvin Company of America, New York 5; Overseas Foodstuff Imp. Fr Cy. Lausanne S20; Bemanning St. Paul van Soclété Navale de l'Ouest Fr. frs. 7.300. Rectificatie The Mercantile agency New York 3800 moet zijn The Mercantile agency R. G. Dun Co.. N.V. New York 3800; C.A.R.L.S. Den Haag 0.75 moet zijn C.A.R.L.S. Den Haag 75.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2