Vita VANGERTJES De Nederlandse ijshockeyploeg profiteerde beter van de kansen Keuzecommissie maakte selectie Ceylon wijzigt zijn Davis Cup-ploeg Oud papier? Bel de Paaaw Telex Operator Jongste Bediende (vr.) AM. LOODSEN TE KOOP TEKENAAR STENO-TYPISTE „ZONDAGS VRIEND" Kantoorjuffrouw ALGEMEEN DAGBLAD Donderdag 12 Februari 1953 ALGEMEEN DAGBLAD Pag. 4 Nieuwsdienst Algemeen Dagblad DEN HAAG. De ijshockeywedstrijd NederlandBelgië, dia gisteravond op de HOKU is gespeeld, heeft nog eens bevestigd, dat de Canadezen, die nu niet meededen, anders het tempo aangeven en de aanval organiseren. Er werd nu weliswaar in een aantrekkelijk tempo gestart, doch dit zakte na enkele minu ten reeds af; dit kwam ook het spelpeil niet ten goede. Over het geheel genomen waren de Belgen iets meer in de aanval, maar op de beslissende ogenblikken faalden zij, mede door het ontbreken van hun cracks Noterman en Wald- schmidt. De plaats van hun nationale keeper Heirman werd ingenomen door De Bruyn, die bovendien het ongeluk had vlak voor het verstrijken van de eerste speeltijd door een hoog schot zo danig te worden gewond, dat de wed strijd geruime tijd moest worden onder broken. De Nederlanders hadden toen met 10 de leiding uit een fraai doelpunt van Loek. die met Schwencke en' Overakker de beste combinatie aan onze zijde vorm de. Al moet gezegd worden, dat van Reede speciaal in de achterhoede bergen werk heeft verzet. De tweede speeltijd kenmerkte zich door enthousiast spel aan beide zijden met soms verrassend goede aanvallen, waarvan de Nederlan ders iets meer profijt wisten te trekken door vijf maal te scoren. Smit verrichtte de hattrick, nadat Leclercq en Briels de Belgen met 13 de leiding had gegeven. Overakker en Fischer namen de beide andere Nederlandse doelpunten voor hun rekening en Leclercq verkleinde de achterstand tot 64. Bij het sluiten van deze editie was de wedstrijd nog niet geëindigd. Om de wereldtitel ijsdansen DAVOS. Het wereldkampioenschap ijsdansen voor paren begon gisteren met de verplichte figuren (vier dansen). Na de eerste dag leidde het Engelse paar Jean Westwood-Lawrence Demmy met 111.4 pnt en plaatscijfer 6, gevolgd door hun land genoten Joan Dewhurst-John Slater met 110,0 pnt. en plaatscijfer 10. Daarna volgen twee Amerikaanse paren 'en nog een Engels. Op de zesde plaats staat het Nederlandse team. Lydia Boon-Aad van Dam met 96,9 pnt. en plaatscijfer 29. Op de 9e plaats staat het Nederlandse echtpaar Odink met 83,7 pnt. en plaatscijfer 45. Kraak, Bennaars en Van Roessel niet gekozen Nieuwsdienst Algemeen Dagblad DEN HAAG. Voor de training van het Nederlands elftal, die op 17 Februari begint, zijn de volgende 23 spelers uitgenodigd: Alberts (Vitesse), Biesbrouck (RCH), v. d. Bogert (DOS), Boskamp (Ajax), Clavan (ADO), Claus (Helmondia), v. Ede (Sparta), C. v. d. Gijp (Emma), Hendriks (Vi tesse), Klaassens (VVV), v. d. Kuil (VSV), Kuypers (Volewijckers), Landman (Sparta), Lenstra (Heeren veen), Louer (Noad), Louwers (Eind hoven), Luiten (DOS), v. Raalte (Blauw Wit), v. Schijndel (SVV), Te. bak (Eindhoven), Terlouw (Sparta), De Voogd (Haarlem) en Wiertz (DWS). Men zal opgemerkt hebben, dat onder deze geselecteerden de namen ontbreken van Kraak, v. Roessel, Bennaars, en Odenthal, die hetzij in het Nederlands elftal speelden, hetzij regelmatig voor de training werden uitgenodigd. De Technische- en Keuzecommissie heeft bij de selectie van de spelers zoals trouwens bij haar eerste optreden had aangekondigd haar aandacht ge schonken aan de technische en tactische capaciteiten van de spelers, alsmede aan hun mentale gesteldheid en hun huidige vorm. Nu is deze taak door het feit, dat de competitie reeds zo lang stil ligt, belangrijk moeilijker geworden. Daarom heeft de Keuzecomimissie uitdrukkelijk verklaard, dat de mogelijkheid blijft bestaan, dat alsnog spelers worden uit gekozen om aan de training (of trai ningsbijeenkomsten) deel te nemen, in dien de Keuzecommissie daartoe aan leiding vindt. Voor de derde maal Tenslotte won Chelsea Nieuwsdienst Algemeen Dagblad LONDEN. Op bet terrein van Arsenal is gistermiddag voor de derde maal de bekerwedstrijd gespeeld tussen Chelsea en West Bromwich Albion. De beide vorige ontmoetingen eindigden in een gelijk spel Nu won Chelsea met overtuigende cijfers (40) en komt Zaterdag uit in de vijfde ronde in een thuiswedstrijd tegen Bir mingham. Chelsea heeft deze overwinning voorna melijk te danken aan Miles Spector, de 18- jarige schooljongen, die van de directeur van zijn school te Hendon. speciaal vrij had gekregen om deze wedstrijd te spelen, Hij legde de basis voor twee doelpunten, die de tweede helft werden gemaakt. Karei van der Meer. de Haagse voetbalscheidsrechter, ontving een uit nodiging om wedstrijden om het kam pioenschap van Zuid-Amerika in Peru te leiden. Competitie in Zeeland gaat door Nieuwsdienst Algemeen Dagblad BREDA. De schade, die door overstromingen a3n de voetbalvelden in Brabant en Zeeland is aangericht schijnt nog al mee te vallen, Tot deze conclu sie 'kwam de vergadering van district Zuid I. dat Dinsdagavond bijeen kwam om zich over de toestand te beraden. Zierikzee en Burgh ('beiden op Schou wen) zijn voor de lopende competitie natuurlijk uitgeschakeld en de terrei nen van E.M.M. (Vlissingen) en Goes hebben door de hulpverlening enige schade geleden. Maar men behoeft niet over te gaan toit het instellen van een nood-competitie. Het is zelfs zo. dat binnen enkele we ken de competitie met uitzondering van Zierikzee en Burgh weer volle dig hervat aal kunnen worden. Wel moeten hiervoor enkele noodmaatrege len worden genomen. Zo zal het pro gramma van de 4e klasse G (Halsteren en omgeving) voor vier weken worden opgeschort. Verder zit men nog altijd met het ontbreken van de verbinding bussen Zeeland en West-Brabant. In af wachting van het herstel van deze ver binding zal men voorlopig alleen Zeeuw se cluibs tegen Zeeuwse clubs en Bra bantse tegen Brabantse cluibs laten spe len. Over vier weken zal men opnieuw bijeen komen om de nieuwe toestand onder ogen te zien. T ennis ver rassingen te Parijs Nieuwsdienst Algemeen Dagblad PARIJS. In de kwartfinales van het heren dubbelspel in de internationale kam pioenschappen overdekte baan van Frank rijk hebben Borota en Ducos, tegen de ver. wachting in. verloren van Grandet en de jonge Lemyse met 6-4 4-6 4-6 12-14. Na de bijkans twee uur spelen was de 54-jarlge Borotra nog lang niet uitgespeeld! De Zwe den Davidsson en Elieason wonnen van de Fransen Bernard en Destremau met 3-6 6-0 6-3 6-4, Voorts sloegen de twee Amerikanen Patty en Larsen de Fransen Bolelli en Peliz- za 6-4 6-3 9.7. Ook in het gemengd dubbel spel was er een verrassing: mej. Patorni, een speelster van de eerste serie en Ulrich kregen klop van een paar jongeren, mej. Brunon en Sassine 7-9 6-3 7-5. In het herenenkelspel verweerde de jonge Perreau Sas9ine zich geducht in de achtste finale tegen de zieke Deen Nielsen. Deze sloeg hem eerst na vijf sets 4-6 6-3 6-1 4.6 6-3. De uitslagen van de kwarteindstrijden waren: Larsen slaat Ulrich 6-4 8-6 6-2; Da vidsson slaat Destremau 4.6 3-6 6-3 6-2 6-3; Patty slaat Eliason 6-4 6-3 6-1. Tenslotte werd ook de vierde kwarteindstrijd heren dubbelspel gespeeld, waarin de Denen Niel sen en Ulrich wonnen van de Fransen Cochet en Kermadec 6-4 6-1 6-3. Bas Paauwe, oud-speler van het Nederlands voetbalelftal, heeft zijn con tract met de vereniging Maurits, waarbij hij als oefenmeester in dienst was, tegen het einde van het seizoen opgezegd. COLOMBO. Na verschillende wed strijden te Colombo en op andere plaat sen heeft het bestuur van de Ceylonse Tennis Bond de ploeg voor de Davis beker, welke begin Mei tegen Nederland komt spelen voor de eerste ronde van de Davis beker, belangrijk gewijzigd. Twee oudere spelers van de vier, die aanvankelijk waren aangewezen, zijn vervangen door één jongere, een speler van slechts zeventien jaar; Ferdinands. De andere twee zijn Ernst en Fonseka. Ernsrt is de oudste, kampioen van Cey lon in 1952. Ook Fonseka is een speler die nog geen twintig jaar is. De in schrijving voor de Davis beker heeft, ook ten doel een reis door Europa te maken Bern krijgt de Europese athletiekkanipioenschappen ZÜRICH, Nu gebleken Is, dat Zli- rieh niet voldoende accommodatie kan bieden voor de Europese athletiekkam- pioenschappen in 1954 heeft de Zwit serse athletiekbond zijn keuze laten val len op het stadion Neufeld. De Zwit serse bond heeft nu de internationale athletiekorganisatie er van op de hoog te gesteld, dat de kampioenschappen te Bern zullen worden gehouden. verschijnen Iedere Dinsdag, Donderdag en Zaterdag in de gehele landelijke oplage. TELEFONISCH kunt U ze opgeven onder No. 11.32.70 K 1sn- na 17.00 uur tot 22.30 No. 11.10.09 Prijs tot 4 gezette regels f 2.50 per plaatsing Iedere gezette regel meer 0.50 Advertenties onder nummer 15 ct. extra BIJ 3 ACHTEREENVOLGENDE PLAATSINGEN VAN DEZELFDE TEKST WORDEN SLECHTS 2 PLAATSINGEN IN REKENING GEBRACHT. Bewijsnummers alleen op aanvrage tegen betaling van 14 cents. Voor advertenties met een groter lettertype: 49 ct. per mm-rege! mmjiM.vmm GEVRAAGD Nette Meisjes gevraagd alle afdelingen. Stoomwasserij Streevelaar, Raephorststraat Kapsters Ie en 2e kapsters ge vraagd. C. J. Montijn Zn, Voorschoterlaao 31. Tel. 226'21. Werkzoekenden De Ned. Be. trekkinggids a f 0-75 in alle R'damse kiosken verkrijgbaar. Colporteurs gevraagd 1 plaatjes aan part. Zeer hoge verdienpten. Bi", met inlich tingen onder No. 8583, Adv.- Bur. Harte, Zaagtnolendrift 35a. R'dam. Gevraagd: op Technisch Han delskantoor adm. kracht 19 a 22 jaar, goed handschrift en interesse voor electrotechniek, goede getuigschr. Br. onder no. D 7196 bur. v. d. biad. Gevr. vlot meisje in de huis houding niet ben. 20 j. Hoog loon. Bij Hengeveld. B. Dorps straat 140. R'dam-N. Tel. 45350. Verkopersf sters) gevr. voor aantrekkelijk cultureel artikel aan particulieren. Hoge provi sie en soc. verz. Uitsl. erv. krachten. Br. no. D 7195 bur. v. d. blad. Apothekers-assistente ge vraagd met enige jaren prak tijk. W. F. v. d. Weerd, Gro te Kerkstr. 4, Meppel. Voor Vrijdag gevr. bij dame alleen nette juffrouw voor hulp huish. Stadhoudersw. 12a. BI ij dorp. Voor direct gevraagd in goed beklante volkszaak op de Markt te Temeuzen een nette handige" buffetjuffrouw, niet ouder dan 35 jaar, genegen enig huishoudelijk werk te verrichten. Intern. Br. met korte levensbeschrijving, foto en verlangd loon aan Adm. Bureau „Het Land van Hulst", Villa „Tivoii", Tel. 2, Hulst. Mij. v. Levens-, Volks- en Spaar klckverz. vraagt: actief Agent. Voorl. bijverdienste, event portef. beschikbaar. Volledige hulp en opleiding van inspecteur. Br. onder No. D 7206, Bur. van dit Blad. Mevr. Anokkee vraagt net Meisje, 16—17 J. Van 8.30 tot 1430. Adrianalaan 140, Tel. 80627. Net Winkelmeisje of Juffrouw, liefst met vak bekend Slagerij A. v d. Valk, West-Kruiskade 69. fel. 31998. Leert beter autorijden. Autorijschool Palace. Th. A. Rogier. Door K.NA.C. erk. Instructeur. Harddraver-straat 43, Blijdorp. Telef. 83906. Achterkant D.P.-station. Auto- 1951 er a motorrijschool E. de Groot rijdt met nwe Oldsmobiles lesmotoren T.W.N. en Husqvama. Tevens ver- e motoren. Aelbrechtskade 162, Tel. 39619, R'dam. Bondsauto- en Motorrijschool H. P. Take njdt met Standard Vanguard en Vauxhall 1952. Gedipl. K.NA.C.-Instructeur*. Jan Sonjéstraat 4, Telef. 36777, Rotterdam. Kunstdans - ballet - rhythmiscbe gymnastiek. Dames-, meisjes- en kleuterklassen. Speciale rhythm, en lenigheidsgymn. voor dames in de ochtenduren. Inl. dag.: Dansschool Evi Bleys, Berglustlaan 40, Telef. 47013. GEVRAAGD Jong echtp., semi-arts, zoekt Kamer(s) met of gebr. van .keuken. Brieven No. D.7170. Bur. r. d. blad. Echtpaar z.k. zoekt Inwoning Door a.s. eohtpaar gevr. Kamers, ongem. of gest. met keuken. C. v. d. Graaf, Noord- .4, Rotterdam. Gevraagd Zit-slaapk. door heer, liefst in Zuid. Br. D 7194 bur. v. d. blad. Heer ambt. w. zit- en slaapk. of zit-slaapk. m. voll. pens. op nette stand in Centr. of Zuid en liefst goede berging voor fiets e.d. aanw. Br. prijsopg. no. D 7191 bur. v. d. blad. A.s. echtpaar zoekt ongem. kamer en keuken, onversch. waar. Br. No. D 7197 bur. v. u. blad. AANGEBODEN Rusthuis Bergrust heeft plaats yooyoüdè dame of héér. Hyg. rz„ modern comf. Straatweg I R'dam. Tel. 47087. Kamers m. of z. pension i en gevr. Pensionb. Narcissenstr. 117 c, 78516. Eindpunt lijn 9. Kamers v. logies m/z. ontbijt p. week spec, condities. Hotel Boskamp, Putselaan 78. Telef. 75346. Rotterdam. Te huur, centrum, fl. gem. ka. liefst voor kantoorruimte, bevr. no. D 7200 bur. d. blad. Volledig pens. aangeb. v. jon geman in gezin v. 3 personen. Hogenbanweg 20d, Rotterdam- West. Gr. gem, zit-slaapk., balcon, badk., wc. geheel vrij, voor heer, b.b.h.h. z.pmet tel. 45.p.m. Vroesenlaan 32 B. Blijdorp. Nelissen Pensionbureau. Zoekt U gecontroleerde kamers m. of z, pension, wendt U tot be ëdigd makelaar. Math.laan 360b. Telefoon 30115. Aangeb. en gevr. zit-slaapk. m. of z. pension, ook vooi korte termijn. Pensionbureau Van Aalst, Mathenesserlaan 373 b. telefoon 51526. AANGEBODEN Luxe auto's x. chauffeur te huur, 4 tot 6 persoons. H, Linkels, Kerdijkstraat 26. Ie straat rechts Noorderhavenkade v.a. halte lijn 3 Bergpolder. Tel. 80647, Rotterdam. Flinke Slagershalfwas en I gersjongen gevr. V.g.g.v. Adr. v. d Ende. Avenue Concordia 19, R'dam. Werkster gevraagd van 7.30 tot 2 u. n.m. en net Meisje van 7 30 tot 2 u. n.m. Br. No. D 7201 Bur. van dit Blad. Eerste en tweede Kapster fevr- Dameskapsalon Oomkens, Buys Ballotsingel 87, Schiedam, Tel. 65704. In Limb. Leraarsgez. fl. beseh. Hulp i. d, Huish. gevr., intern. Mevr Kaaien, Beukelsweg 34a, Tel. 39698. Gevraagd Flinke Werkster. Aanm. liefst na 7 uur 's avonds Lange Nieuwstr. 173. Schiedam AANGEBODEN B.z.a. vertegenwoordiger. Be kend met zuivel- en agrarische producten alsmede belastingen en financiële aangelegenheden. Br. No. D 7172, Bur. v. d. Blad. Echtpaar, alg. ontw., ook Frans. Duits, Engels sprekend, m. eigen kantoortje, tel., schrijfmaeh. enz., zoekt 's avonds bijver dienste. geen colportage. Br. No. D 7184. Bur. v. d. Blad. Net Meisje 23 J. b.z.a. voor dag en nacht. 1 Mrt. of eerder. Br. No. D.7089. Bur. v. d. bl. B.z.a. bekwaam chauffeur. Liefst bij particu lier. Br. no. D '7199 bur. v. d blad. B.z.a. Kappersbed. Goed kun nende kn. en sch. Nic. Smit, Feykenstr. 6 Harderwijk. Chem. Analyst wil avonduren productief maken onverschil lig wat. Br. No. 1644. Bijkant. AD., Hoogstr. 56, Schiedam. Wie helpt jongeman 26 j. aan chauffeursbetr. onversch. waar, genegen alle voork. werkzaamh. ie aanvaarden. Br. No. D 7205, Bur. v. d. Blad. PENSIONS ©.d. AANGEBODEN Rocbanje aan Zee. Gem. ka mers te huur Mei. Juni, Juli, Aug. Wed. C. 't Mannetje, Vlielander Heinlaan 1. Hotel 25 jr rustig logies, str. w. v.a. 2,50 p.p., f 5. Echtp. p.n. en 'gr. fam. z.-sl.krs, Hui ze v. Speykstr. 36 Den Haag. BOEKENBEURS GEVRAAGD Te koop gevr.: Boeken op elk gebied. Firma J. A, Vei'looy, Pijnackerpleln 12, Tel. 40843 Autostalling aangeboden in nette vertrouwde garage (Cen trum), Herlaerstraat 19 t/o. Ge rechtsgebouw, telefoon 81220. Laat Uw auto niet onnodig buiten staan, wij hebben stal ling voor U, Busken Buetstraat 122, te bevr. tel. 30609, R'dam. Tevens gebruikte auto's te koop Te huur Fords, Skoda's, Volks wagens '50 z. chauffeur. Ons materiaal recommandeert zich zelf. Van Nieuwenhuyze's Auto bedrijf, Aelbrechtskade 154. Rotterdam, telefoon 34508. Adverteert in dit blad AUTO'S - RIJWIELEN - MOTOREN AANGEBODEN Autobanden, vrijwel alle maten, gebruikt en gecoverd. P. C. Visser, Willem Ruyslaan, Rotterdam- Magazijn geopend van 8','z—5»A uur. Telef. 27722. Privé-adres: Telef. 23734. Nat. Rampfonds. Van de bij ons in de maand Februari gekochte of gerep. auto's wordt door ons 15 pr. van de winst aan het Nat. Rampfonds afgestaan. Molenaars, Anna Paulownastraat 62. Telefoon 30525—84407. De grootste voorraad merkrij-' wielen v.a. f 124.75 bij Joh, Hayema.ve. Vrijenbansestraat 32—34. telefoon 48291. Desge wenst op termijnbetaling. Te koop wegens overcompleet in goede staat zijnde motor- driewieler. mer. C.Z. met ge sloten laadbak, 500, Thofex N.V.. Goudsesingel 65, Tel. 26924. 27956 tot 6 uur. Carrier te koop aangeboden, open bak. Te bevi. tel. 38189. R'dam. Alvorens een auto te kopen of te verkopen, vraagt eerst de Koersen der wekelijkse Bnavo- veilimgen Rotterdam en A'dam. Afd. „Documentatie", v. Olden- barneveltstr. 116. Rotterdam. 0 ct. postzegels bijsluiten. Wordt ook Auto-wijs". Van Part. aan Part. Hansa cabriolet 1938 i.g.st. Desk. ond. toegest. met nat. bew. en w.bel. Tel. 9—6 uur 47153. Te huur aangeb. voor heer zit-slaapk. met of zonder ont bijt. Br. no, D 7198 b. v. d. b. Benzo Rijwielen en Stofzuigers zelfde prijs als bij fabriek. M. Geurden, Vierambaohtsstr. 16, Telefoon 32454, Rotterdam- Auto- en Motorartikelen. Rui me sortering; billijke prijzen. Zie onze etalages. D. Hofland, Goudsesingel 107-109. tel. 26580. Avros, de ideale bromfiets, voorzien van koppeling aan het stuur, terugtrapnaaf en hand rem, bagagedrager, dimlicht, pomp, jiffystand. Leverb. in 3 kleuren, compl. voor f 444. Goosen's Motorenbedrijf, Nwe Binnenw. 311; A. H. v. Gent, Zwaanshals 287, Motorhuis Kees, Oranjeboomstraat 36. Te koop Ford '47 3',4 ton, platte bak, prima staat. Akker, Kem pensingel 40, Rotterdam-Noord, Ford Sedan 1948, Skoda Sedan 1949. Simca Sedan 1950, alle wagens worden met garantie verkocht. Te bez. Allround Garage. Lisstraat 20. Tel. 43048. Motorrijwiel T.W.N. 200 c.c. 1937. B.S.A. 1943 500 c.c. met Buddy sit. Desk. onderzoek toegestaan. Visser, Palestinastr. 92, R'dam-O. Te koop van particulier Opel Kapitan Sedan, Dec. 1950. KI. beige z.g.a.n. Alle denkbare accessoires. GeL 40.000 km. verbr. l—lil. Nat. bewijs en All Rjsks. Tel, K 1751—9352. Nash 39 Cabriolet, citroen 38 sport coupé te koop. In zeer goede staat, aan/n. bod. P. Vis- ler, Ruivenstraat 14, Tel. 40175 Rijwielen. Locomotief, Batavus, Burco, Maxwell, Gruno en Heko. Sport, Race. Toer en Ballon, met derailleur en 3- versnellingsnaven. Ook gem. betaling. Adr. van Herpen Noordmolenstr. 30, tel. 47290. Rijwielonderdelen. Banden: buiten 3.95; binnen I 119; kettingen 1.95; kettingkasten 2.95; jasbesehermers 1.49; pompjes 0.79; sportsturen 5.95; schuimrubberdekken vanaf 2.40; spatborden 3.45; stuurtassen 1.25; dubbele tas ten vanaf 4.95; bagagedragers 0.98 enz. Adr. van Herpen, Noordmolenstraat 30, tel. 47290- Wegens overcompleet aangeb. Ford V 8 60 P.K, 1938 m. Nat, Bew. Benz. 1 op 9, pr, staal. Nieuwe accu, z.g.a.n. banden. Moet weg. Prijs slechts 750.-. Tel. 76993, van 9-5 uur. GEVRAAGD Te koop gevraagd, goed onder houden Bestelwagen, liefst Volkswagen of Bedford. Br. No. D 7187, Bur. van dit Blad. Wij betalen f 5.voor ver sleten dooh gave autobanden. Fa. Caspers, Schulpweg 160, Rotterdam. Telefoon 72005. Gevraagd een prima zw£ te Chevrolet of Ford dan 1946, '47 of '48. Prijs a van Mourik Zn Tel. Nieuwland bij Leerdam. Aangeboden te Gouda een mooie vrije woning in ruil voor woning te R'dam. Br. aan Rlhijnvis. Feithslr. 22. Gouda. Woningruil. Zwart:anstraat 2e verd., 3 kam., gr. keuken, zol- derk. tegen woning Rotterdam- Zuid aan hoofdstr., Tel. 52794. Heb 2 kamerwoning Z. Wil rui len voor 3 kamerwoning. On verschillig waar in R'dam. Br. No. D 7188, Bur. van dit Bl. Woningruil Alphen. Wie wo ning zoekt te Alphen a. d. Rijn gelieve naam. adres en wen sen op te geven onder No. D 7206, Bur, van dit Bla<ï. In Rotterdam Geriefelijke flat riant uitzicht, 2 kam., eethoeki grote keuken, gr. badcel. 2 bal eons, 6 meter kelder, tel. aansl., ruilen voor huis provincie Utrecht. Brieven onder No. D 7163. Bureau van dit Blad ONROEREND GOBO GEVRAAGD Flink huis te koop gevr. voor zelfbew. (7 pers), omgeving R'diam. Br. No. D 7164, Bureau van dat Blad. Ter belegging van vrijkomend geld 1 of 2 solide Panden te koop gevraagd. Br. No. D 7203 Bur. van dit Blad. AANGEBODEN Te koop Kruidenierszaak in Harlingen. Groot pand. onder en boven woning, moet weg wegens omstandigheden. Koop prijs met inventaris f 14000. Goederen factuurprijs. Brou- wersstr. 19. Br. onder No. D 7162, Bureau van dit Blad. Te koop Herenhuis Schiebroek, c. v. f 17000.- k.k. Br. no. D 7148, Bureau van dit Blad. Te koop: Pand Diamantweg 16, Hillegersberg. Bovenhuis leeg; 5 kamers, keuken, warande, zolder. J. Hout.huysen, Tol lensstraat 67, Tel. 47221. Te koop weg. bijz. omstan- digh. een nieuw geb. Heren huis, prachtig gel. langs de Vliet nabij Delft. Voorz. van stalen ramen, centr. verw., voor- en gr. achtertuin, Dir. te aanv. Vrije vest.vergunning aanw. Br. no. D 7193 b. v. d. b. Winkel met woning, melkzaak met kleine wijk, omzet 1200 per week. Koopprijs 12.500. Inl. Nieuwveld. Beukelsdijk 84. Tel. 36904. Zeer modern Cafetaria, gun stig gelegen aan markt en ha ven. Koopprijs 15.000. Inl. Nieuwveld. Beukelsdijk 84. Tel. 36904. AANGEBODEN Gramofoonplaten. Enorme keuze in alle merken. Platen spelers vanaf 2.per week. De9gew. op gamakk. bet.cond. Hees en Co. N.V.. Schiedamseweg 111, Telefoon 38509, R'dam, VRAAG EN AANBOD FIRMA THEODOSE C. THEODOSSIADIS, OF ALEXANDRIA EGYPT, convey ithedr sincere sympathy to their principals and' the Dutch Nation, for the •tragic losses arnd damages occurred to them by the weather calamity. Hij haalt het gauw I. DE PAAUW Rotterdam-C. Meermanstr. 17, Tel. 113010 (2 lijnen 1 Rotterdam-W. Vlerhavensstraat 73. Tel. 52385 Vlaardlngen, Maassluissedijk, Tel. 4185 privé: Lindesingel 94. Tel. 48382 GEVRAAGD MMAAihandei K. v. d. Sluis. Wij kopen fabrieksoipruimingen: Verzorgen en slopen van oude machines enz. Vraagt prijs, wij komen, Tel. 52237 52451 39615, Schans 100, Rotterdam. Uw juiste adres voor kelder-, zolder-, fabrieks-, magazijn opruimingen, archief vernietiging, oude metalen enz. Fa. Rigil, Hennewierstraat 24. Tel. 37757, Paradijslaan 57, Tel. 113803. Waterschade. Te koop ge vraagd beschadigde, doch nog verkoopbare goederen. Brieven met omsohirijiving onder No. 7146, Bur. van dit blad. Inboedels of gedeelten, naai machines, antiek, Perzen, kle den, lopers en linnenkasten. Berlijn, Heemraadssingel 106B, Tel. 32569. Smymawerk gevraagd. Is be reid elk gewenst model of pa troon te knopen. Br. No. 7816, Adv. Bur. J. Grijseels Jr., Nwe Binnenweg 166. en verkoop van antieke sieraden en Juwelen, koper, porselein, meubelen etc. Ikoon". Eendrachtsweg 14, telefoon 25656—43162. Waarschuwing' Goud, zilver, juwelen, gouden munten. Hoog ste prijzen betaalt vertrouwd adres: H. J. Berkelouw, Jonker Fransstraat 30 b, C., tel. 28289. Kunsthandel Arti. In- en koop van schilderijen, koper en tin, kamfer- en dekenkis ten, gothisoh koperen kronen. Telefoon 43560, Noordsinel 199 Gevraagd: Mankanaries, Groen donkerbont 5.50, Geel en. lichtbont 1 7.—. Parkieten j 9,p, p. Tel. 49390. Worden ook afgehaald. N. Huisman, Zaagmolenstraat 41, 'n Vangertje doet het AANGEBODEN De Hout Centrale, D. A. Confurius, Putsestr. 10a, R'dam-Z Tel. 79898. Hardboard 61 x 122 f 1.40, 91 x 122 f 2.25, 12- x 122 f 3, 138 X 122 f 3.50, 153 x 122 f 3.75, 183 X 122 f 4.o0, 213 X 122 f 5.2. Hout, triplex, eternit, plaatcarton, sierlijsten, beits Een prima kofferschrijfmachine met fraai schrift (met 12 m. voll. fiabr.gar.) is een kostelijk bezit. Betaling te regelen met 15— p. nrnd. Vr. inl. of demonstr. ook 's avonds) aan „Pols voor Kantoor". Heemraadsstr. 58-60, R dam, Tel. 52.1.00 (K 1800). Ronson Dealer Reparatie. Rotterdam. Telefoon 24300. d. Heyden, Coolsingel A 4, Breiwol Frisia zomer crêpe kantwol in 12 kleuren 100 gram van ƒ2.98 nu ƒ2.15. Pakjes Van Wijks kantwol (3 bollens in 18 kleuren, voldoende voor een jumper met gratis patroon, ver palkje 398. Jaegerwol 100 gram 125. Graslinnen lakens f" 3 95 1«220 v. 4.95 nï 4.45. 180/220 I 5.95. Slopen /39. Damaffl tafellaken. 120/150 I 395. Popeline p mefer c m. breed In 6 kleuren 1.15. Fabrlekspartij baddoeken t 225 en ook anidere soorten. Zie verder onze Prijzen 1.15, 40 lager in prijs. De Regenboog baddoek (dubbel badstof) 79 ct Geblokte keukendoeken 68x68, 79 ct M. Roobol, Gouw straat 18. Rotterdam. Telefoon 75901. Aaneeb zean lanige zwartei Autokacheltje aangeboden 1 bontmantel (kalf, m. 42. 150.maand gebrmkt grote capa- Na 8 u. Van Somerenweg 10,; citeit. Afm. 22 bij 24 11 cm. eindpunt lijn 16/17. Tel. 33539. koop Heren kapperszaak, x parfumerieën, op goede te Rotterdam, woon ruimte beschikbaar. Br. No. D 7186, Bur. van dit Blad. Schrijfmachine. Gebru Hermes-baby te koop. Billijke prijs. Tel. 47021, Verf f 1— per kg., binnendeu ren f 7.—. ijzeren- en houten binten, hardboard, vloerhout 3, steigerhout. enz. Mer- curius, Zwaanshals 110 c, Te lefoon 83359. Slaapkamers in verschillende houtsoorten. bestaande uit; grote 3-deurskast, toogledilcant, 2 nachtkasten, tafel en 2 stoe len, geheel compleet nu I 325, f 393, f 450. „De Meubelbeurs". Grote Visserijstraat 8-10, Rot terdam. Te bereiken met tram lijnen 4, 11. 16 en 22. Gemakkelijke betaling. Meube len. tapijten, bedden, dekens enz. 200 Modelkam. Lage pr. Br. No D 6695, Bur. v. d. Blad, Vlees- en kaassnijmachi weegschalen, ook revisie. Kees Mijnders. Soetendaalsekade 53. Telef. 40307. IR'dam-Noord. Te koop Brandkast, merk Berkel. buiten groot 67 x 7 hoog 136. voetstuk 25 cm. T< lefoon 47278. Gemakkelijke betaling. Meube len. karpetten, bedden, slaap banken enz. HOVI. Witte de Withstraat 17. Rotterdam. Te koop: 2 pr. Schrijfmaeh. Underwood, Woodstock Elite. Na 6 uur. C. J. Corbeth, Math, dijk 177b, R'dam. Alleen Brinkroan's Lichtpalels kan zulke extra voordelige aanbiedingen brengen als on derstaande: 6 zijden kroonkap- jes, diverse kleuren 4.50 (per stuk 0.85). kroonkapjes met bandfluweel, 6 stuks 7.50 (per stuk 1.35), ganglantaarns, ge heel koper 3.85. slaapkamer- must be able to type at high speed from spoken ant written English, Knowledge of German and French also required. to Nijgh Van Ditmar, SCHEEPMAKERSKANTOOR ZOEKT zakenhitsen Beddenreparatie. Laat Uw matrassen vakkundig bijvullen en overtrekken in een speciaal -Beddenhuis. Dus bij M. J. v. d. Linden, Zlvai-t Janstraat 67, Telef. 44824. Alle reparaties in één dag klaar. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf Albino sneeuwwitte Cement weerbestendig. brandvrij, roest- werend, verft landhuis, boerderij, fabriek, betonbouw en ijzer- constructies blijvend prachtig wit en waterdicht. Meer dan 15 jaar in de handel. Nog niet geëvenaard. Proefpakket 5 kg 12.50 rembours. Fa. Alb. J. van Wijk, Pijnacker, Tel. (Berkel) K 1891412. Leverancier aan Rijks-, Gem.- en Directie-werken. Allen die door watersnood schade hebben geleden kunnen bij ons hun meubelen laten rep. of spuiten tegen een speciale prijs. Firma Godschalk v.h. Oppert, Meermanstraat 36, Dirk Smits- straat 38, Telefoon 28760. Koffiemachines K.D.D. ged. H.M. met aoitom. warmte regeling. Grindweg 78, R'dam. Tel. 43129. Reviseren, ombouw, potten. Komt, ziet en overtuigt U. Slagerij P. ,1. Baartman, Nieuwe Binnenweg 286, Telef. 33541. Bloedworst 18 ct, tongeworst 30 ct, ham 45 ct, pekelvlees 42 ct, Jlles per 100 gr. Lamsbout 1.80 per 500 gr. Sleutel- en Slotenhuis, alleen Ruilstraat 57, Telef. 33000. Uw sleutel verloren? Duizenden soorten Yale enz. Geen 1.25, doch vanaf 0.70. Klaar terwijl U wacht. Voor Pasen nog een costuum, mantel of mantelcostuum zon der vooruitbetaling f 4 p. w. Fa, G. Kuiken. Putsebocht 201, Telefoon 76601, gesloten huis. schrijfmachine snel en goed gerepareerd onder gar. Vooraf prijsopgaaf. A. Hen- mmk, Hoeksestr. 20, tel. 48328. Geef ons maar verse waar van Bosselaar. Het beste vleespro duct voor Hond of Kat zon der zout. Dag. thuisbezorgd. Gev. Abatt. R'dam, Tel. 113901. Koop geen slaapbank alvorens de 10 modellen gezien te heb ben van Rietveld. Essenburg- straat 34. Prijzen 1- en 2-pers, f 100.-. f 125— f ISO.-. Timmerwerk, onderhoud, ver bouwingen aan woonhuizen, be drijven, keukene.d.v.inwoning. Vr. offerte Tel. 33345, R'dam. Reformhuls Natuurleven heeft alles voor 't .Jlauserdieet", Oostzeedijk 21, tel. 22703; Adr. Mildersstr. 98a. tel. 30113. R'd. Dames- en Herenkleding naar maat en confectie. Desgewenst betaling in overleg, Zonder vooruitbetaling. Super Chique, Schieweg 141, Telefoon 47020. Uw matras of ledikant ver maken wij tot opklapbed of kantelopklapbed. Vraagt prijs. Van Oudheusden. Bedden, en Meubelhuis „Ideaal". Goudse- plein, hoek v. d. Werffstraat, telefoon 26157. Voor behang- en witwerk naar J. van den Berg, Proveniersstr. 37 B. Telefoon 45698. We moeten zuinig zijn, maar VITA Diepvries 'komt op tafel! Dat kan, want VITA 1« niet duur. Aan 600 gram VITA bladgroente heb je evenveel als aan 1000 gram niet-bevroren bladgroente, want er gaat niets verloren. Bovendien schenkt VITA vitamine C, die vooral in de winter zo nodig Is. Vraag echter vooral het vertrouwde merk VITA! Wie VITA eet, voelt zich fitter Spinazie 500 gram 0.72 Speksnijbonen 500 9r.m 0.79 Sperciebonen500 gram 0.95 Losse spruiten 500 gram 0.57 Bloemkool haai0.97 Let er op, dat U het bekende merk VITA krijgt VIIKRJJGIAAR m MÉÉR &AM 3000 VOORAANSTAANDE WINKELS IN NEDERIANO VOOR VIÏA PRODUCTEN: J. J. RODENBURG Nwe Binnenweg 239, tel. 32264 11 J. R 0 0 S WESTER FRUITHANDEL I. Meineszpleln 32, tel. 32762 HET ADRES VOOR VITA-PRODUCTENj JOH. BEZEMER SCHIEDAMSEWEG 38 TELEFOON 37078 Voor VITA-PRODUCTEN naar D. VAN DELZEN VITA-Diepvriesproducten voorradig bij: J. VERSCHUREN Kleiweg 95 - Telef. 44021 D. L. RODENBURG VITA-DIEPVR1ES steeds voorradig bij": Speciaalzaak v. Vita-diepvries L. H. POT SCHIEWEG 127a - TEL. 41743 A. BERKHOUT ROSIER FAASSENSTR. 12a Telefoon 34204 DEPOT VITA N.V. D. L. UW ADRES VOOR DIEPVRIES-PRODUCTEN VOOR NU EN DE TOEKOMST Handel in Galanterie emaille-waren, steengoederen, speelgoed enz. Gebr. v. d. Weg, Schoolstr. 6 Middelstum. Schermclub vraagt nog enkele dames- en herenleden, ook 0 geoefender. Schermmateriaal disponibel. Clublessen 5.p maand. Inl. Tel. 11061619760. Haringvliet 90, Rotterdam. Geen goede huwelijkskans der behoorlijk kapselPrima permanent wave bij Maison Femi, Mathen.weg 58, Tel. 31273. schalen, extra groot, dubbel glas. compleet 5.85, de laatste stuks liangrokkappen 9.95, vo- lant.kappen, dubbele zijde. 13 95, de nieuwste keukenver lichting 2.45, grote maat sche- merlampjes, compleet 2.85, Door goede winstgv. zaak enorme grote partij schemer- wordt 5 a 10 mille ter leen lampkappen va. 1.25, 5-lichts gevr. hoge rente. Aan deg. houten kronen 19.50. grote I fel'. neer met commerc. aan- maat huiskamerkappen 5.50, leg^^kan^ medewerk, aangeb. 7-50. 9.50. koperen kronen, compleet 16.50, houten wand- verlichtingen. compleet met kapje 2.95. koperen wandver- Massage-instituut Schepenstraat 12c, beneden. R'dam. Sport-, vermagerings- en fithoudende mass, voor dames en heren. Moderne hyg. salons. Dagelijks van 10—6 u„ behalve Zondag. Nieuw gediplomeerd personeel. J Amerikaanse legergoederen nergens voordeliger. B. C. de Vos. Utenhagenstraat 208, te lefoon 76507. Aquarium-ver warmers. Gla zen, alle maten wa7t 7.—. Thermostaten in fraai ver chroomde. verkoperde buizen 1.95 (h.j. garantie), vol automatisch, zelfde uitvoering met neon eontröle lamp 21 (1 j. garantie). Adres: Amuni- tlehaven 5. Thelo Den Haag lichting, model lantaarn electrische strijkijzers v a. 6.50, nachttafel lampjes geheel com pleet 2.95 En nu allen op naar Brinkman's Llchtpaleis. Schie damseweg 35a, R'dam-W., Tel. 34099, Te bereiken met de lij nen 8, 10. 17. uitstappen halte Prinses Theater. Wij plaatsen en bezorgen door geheel Rot terdam en daar buiten. In onze speciale etalage is al ie.ts te bespeuren 1 de komende heer leg kan worden. Br. onder No. D7192, Bur. van dit Blad. Huwelijk. Alleenst. vrijgez. 35 jr, m. eenv. woning z. k. m. flinke jonged. of wed. tot 35 jr. een k. geen bezw. Liefst plattel., best. ser. Br. No. D 7165, Bureau van dit Blad. Huwelijk. Welke nette Heer met goede positie of een za kenman van Chr. beginselen wil een goed huwelijk sluiten met nette Dame 43 jaar. G.G ongehuwd,, leeftijd gaarne tot 47 jaar. Br Nr. D 7167, Bureau van dit Blad. Kennismaking. Twee jongem., Schrijfmachines billijk aange- werkzaam in West-Afrika. zoe- boden: fonkelnieuwe Under- lcen briefwisseling, event, later wood en Everest, weinig ge- kennism. met twee leuke da- Aangcbodcn extra groot eiken cylinder-bureau. Blndmaat 170 bij 100 cm. Veel bergruimte. Prijs 175,Var Citterss'.r ~J, Rotterdam-W. bruikte Ideal (eliteletter) dub bel folio en Olympia Elect.n sche Rheinmetall telmachin en enige handtelmachines nv contröleslrook. Levering ond garantie. Jonkers, Haringpa' kerstraat 44. Tel, 34981. tot 29 j. Liefst alleenst, migszins bemiddeld Geschei den geen bezwaar. Br. liefst m. 'oto cp erew. ret. aan: Hasse- vint. Emmaar, S.C.O.A., P.O. 3ox 534, Lagos Nigeria, Br. W. \frika. Kraamtnr. „Sifra", Bergselaan 155. Prijzen v.a. f 85 t/m f 125 Ook voor langer verblijf. Rot. terdam. Telefoon 46399. Bijstand en advies in alle rechtszaken en contracten. Tot 9 u. 's avonds. Van Driel. thans Noordsingel 188, Telef. 44787. Massage iedere dag beh. Zond. 10—6 u. Inst. La Haye De Sillestr. 196, Den Haag. Telef. 772210. Moderne hygiënische inrichting. Laat Uw was particulier was sen 40 cent per kilo. Wordt gebracht en gehaald. Telefoon 113924, Aegidiusstraat 132 c. H H. Bestuursleden. Bekende radio artisten brengen U avondvullende succes rt tegen zeer lage condities f 150 per avond. Vele dankbetuigin- gemVr. inl, postbus 909, R'dam Sportmassage, vermagerings massage, manieure en hoogte- zon door gedipl. krachten. Kon. Sophiestr 25, Den Haag, Tele foon 772866 t/o V.U.C.-stadion (Schenk-kade). 2 Vloerkleden, prachtkleuren iVemt D kennismaking en hu absoluut nieuw. Omstandig- weUjk? Schrijf om inlichtingen heden 55 p. stuk, Math.laan naar De Toekomst, afd 5. Post- 1208 A. bus 390. Rotterdam. Voor sport, en Indische massa ge. Geopend van 12—6 uur. Copemicuslaan 183. Den Haag. Dame en Heer, 50 j., zoeken kennism. of in clubverband. Br. No. D 7204 Bur. v ,d. Blad. Massages-Vibro-Hoogtezon, Co- lumbusstraat 226 (drukbel), Den Haag. 2 Romney loodsen 11 x 30 m. 5 Quinsetloodsen 7.50 x 11 m. of langer 4 Nissenhutten 5 x 11 m of langer Construetieloodsen In iedere afmeting. Directie keten- Noodwoningen in verschillende maten. HANDELSBEDRIJF VOOR BOUW EN MONTAGE 0. Binnenweg 121 br Rotterdam, Telefoon 111528 Machine- en gereedschapfaforiek te Rottendam vraagt: met enige jaren tekenikamenpractijk. Leeftijd 25 jaar. Brieven beittreffeoide opleiding1, ervaring, salarisvemvach- tinig enz, te zenden onder No. D 7190, Bur. v. d. Blad Door Handelskantoor gevraagd l in Nederlands en de moderne talenv. Bij voorkeur H.B.S.-opledding. Brieven onder No. D 7189, aan Bureau van dit Blad. „HEBRON" EN „ZON EN SCHILD" Ned. Herv. Inr. voor Zenuw- en Geesteszieken te Amersfoort vragen LEERLING-VERPLEGENDEN van Chr. beginselen (ongehuwd m. en v.), ter opleiding voor het B-diploma. Salaris gedurende de opleiding f 1324.41 tot f 1578.17 p. j. (plus de ver hoging per Maart 1951), onder aftrek van f 700.— voor kost en inwoning. 3 Weken vacantie per jaar. Diploma's niet vereist. Voor de eerste aanschaf' van uniformkleding wordt gezorgd. Soil, aan de Genees heer-Directeur. GEVRAAGD volslagen KOKKIN zelfstandig kunnende werken, ook enigszins bekend met a la Carte. In badplaats van Juni tot September. Br. onder No. D 7202. Bur. van dit Blad. Gevr. per 1 Maart Gerout. TANDARTS-ASSISTENTE Br. met uitv. inl. onder No. 2077. Adv.-Bur. B. KNOL, Math.laan 310, Rotterdam. Lees vooral deze week het- weekblad 12 pagina's waarin opgenomen repor tages en foto's van de watersnoodramp in Ne derland en België. GEMEENTE LEKKERKERK BEKENDMAKING De Burgemeester vap Lek- kerkerk maakt bekend, dat de partiële herziening van het plan, regelende de bestemming in onderdelen voor de gron den, gelegen buiten de bebouw de kom langs de Lekdijk in die gemeente, zoals deze her ziening door de Raad dier ge meente in zijn vergadering van 4 Februari 1953 is vast gesteld. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage zal liggen van 12 Februari tot en met 26 Februarii 1953. Lekkerkerk, 5 Februari 1953. De Burgemeester voornoemd, VAN DER WILLIGEN. GEVRAAGD: NETTE plm. 20 jaar. om af te reke nen met de broodbezorgers en voor lichte adm. werkzaamh. Brieven onder No. 8576, Adv.- Bur. Harte, Zaagmolendrift 35a, ABONNEERT U op het

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3