Eisenhower weigert gratie aan de Rosenbergs Voor Stalin bestaan we niet... Amerikaanse regering gaat voorzichtig te werk NET PERSOON JONGSTE BEDIENDE Blauwvingers Zaken*Blauwvimgers Donderdag 12 Februari 1953 Pagina 4 Hun misdaad is „het moedwillig verraden van een hele natie" jjVolledig recht geschied zegt president President Eisenhower heeft ge weigerd gratie te verlenen aan Ethel en Julius Rosenberg, die op beschuldiging van het verraden van atoomgeheimen ter dood zijn veroordeeld. De datum van te rechtstelling is bepaald op 16 Fe- buari a.s., vijf dagen na de Woens dagavond door president Eisen hower genomen beslissing. In een verklaring zegt de presi dent o.m.: „De aard van de mis daad, waaraan de Rosenbergs schuldig zijn bevonden, is veel ernstiger dan het doden van een medeburger: het gaat hier om het moedwillig verraden van een ge hele natie, hetgeen zeer goed de dood van vele, vele duizenden on schuldige burgers ten gevolge zou kunnen hebben. Door hun daad hebben deze twee personen in feite de zaak van de vrijheid ver raden, waarvoor op dit ogenblik vrije mensen strijden en sterven". President Eisenhower zegt verder dat zorgvuldige bestudering van de zaak hem de overtuiging heeft gege ven, dat aan de Rosenbergs „volledig recht is geschied". „Er zijn noch nieu- ■IIIIIIIIII1ËIIIIIIIIIIIIIIM Engelands bossen hebben zwaar geleden (Van onze correspondent in Londen). Men is in Londen thans druk doen de het benedengedeelte van het be kende schilderijenmuseum, de „Tate Gallery", dat als een kleine witte tempel aan de Noordoever van de Theems gelegen is, te ontruimen we gens de vrees, dat de kelderruimten, waarin honderden waardevolle schil derijen zijn opgeslagen, bij het komend springtij zullen onderlopen. Vorige week stroomde het water reeds over het wegdek. Het is een zwaar' karwei, waaraan ieder in het museum, van de directeur tot typistes, en studenten, meehelpt. Ook Lagerhuisleden kwamen van het nabije parlementsgebouw over om mee te sjouwen. Het noodweer van vorige week heeft, naar thans blijkt, een enorme verwoesting aangericht in de grote bossen in Noord-Oost Engeland en Schotland. Er zijn meer bomen ge sneuveld dan er in het gehele jaar 1953 zouden worden gekapt. Het za gen van de gevallen reuzen zou meer dan twee jaar in beslag nemen, maar de meeste stammen zullen reeds over negen maanden vergaan zijn. Intussen zal de regering alles doen om zoveel mogelijk van het waarde volle timmerhout te redden. Voetbal. Geen gratis kaarten voor officials De wedstrijd NederlandDenemarken. De KNVB verzoekt ons het volgende mede te delen: in verband met het grote aantal girostortingen voor de wedstrijd NederlandDenemarken op 7 Maart a.s. te Rotterdam wordt de le den van voetbalverenigingen dringend verzocht hun aanvragen en stortingen te doen bij het bestuur van hun ver eniging. De verenigingsbesturen wordt ver zocht de girostortingen met opgave van de gewenste kaarten zo spoedig moge lijk te doen. Ter voorkoming van te leurstellingen wordt er de aandacht op gevestigd, dat aan geen enkele official van de KNVB bestelformulieren wor den toegezonden. Ook zij kunnen uit sluitend bestellingen doen door stor ting van het bedrag op postrekening 58928. Zuid-Amerikaanse uitnodiging voor K. v. d. Meer De Haagss voetbalscheidsrechter Karei van der Meer heeft een uitnodiging ont vangen aan het eind van deze maand naar Lima. de hoofdstad van Peru. te komen om als arbiter te fungeren in het tournooi om het kampioenschap van Zuid-Amerika. Aangezien het tournooi ongeveer vier weken zal duren, is het nog niet zeker of onze landgenoot de in vitatie zal kunnen accepteren. Schaatsenrijden. Broekman en Maarse •wonnen in Zweden Wedstrijden in oud stadion te Stockholm Gerard Maarse won Woensdagavond in het oude. ongezellige. Olympische sta dion te Stockholm de 500 meter, (tijd: 44.2) en Kees Broekman bleef dit seizoen nog steeds ongeslagen op de 5000 meter, zij het. dat hi.i slechts met 0,1 seconde verschil over Anton Huiskes. die na onze Europese kampioen reed, zegevierde (tijd: 8.34.5). Het vroor ongeveer drie graden en er stond een ongemakkelijke valwind in het stadion, dat slechts matig was be zet. Kees Broekman had zich geërgerd aan'de voorbeschouwingen, welke in een deel van de Zweedse pers ten aanzien van de wereldkampioenschappen te Hel sinki hadden gestaan. Daarin kwam de zinsnede voor: Broekman's energie is. als hii in de Finse hoofdstad aankomt, uitge blust. Wel nu. zo beet Broekman fel van zich af. toen een Zweedse journalist hem in het stadion te Stockholm een vraag stelde, wij zullen in Helsinki zien. dat ik nog lang niet uitgebrand ben. Integen deel, alle Nederlandse rijders zijn er juist op gebrand, de Noren, de Zweden, de Russen, de Finnen en de Oostenrij kers fel partij te geven. Inschrijvingen voor Helsinki 29 rijdèrs van de partij. Voor het wereldkampioenschap in het hardrijden op de schaats, Zaterdag 14 en Zondag 15 Febr. a.s. te Helsinki, zijn 29 rijders uit 9 landen ingeschre ven- uit Engeland 3, uit Nederland 4, uit Oostenrijk 2, uit Korea 2, uit Rus land 4, uit Noorwegen 4, uit Zweden 4, uit Hongarije 2 en uit Finland 4. we bewijzen, noch verzachtende om standigheden aan het licht gekomen, die een wijziging van het vonnis zou den rechtvaardigen". In Maart 1951 werd het echtpaar we gens atoomspionnage voor de Sovjet- Unie ter dood veroordeeld. Alle beroe pen, ook dat bij het hooggerechtshof, werden afgewezen. Aanvankelijk was de terechtstelling vastgesteld voor de week, die 12 Januari begon. De exe cutie werd echter uitgesteld teneinde de beklaagden in de gelegenheid te stellen, de president om gratie te ver zoeken. Tegen de tenuitvoerlegging van het doodvonnis is in vele landen, vooral van communistische zijde, een uitgebreide campagne gevoerd. Weekstaat Ned. Bank Saldo schatkist boven f 1 milliard Men zal geruime tijd terug moeten gaan om op de verkorte balans van de Nederlandsche Bank een saldo van het Rijk aan te treffen, dat de f 1 milliard overtreft. Gestadig is dit saldo de laat ste tijd opgelopen, gevoed door de voortdurende vraag" naar schatkist papier van de zijde der banken, die haar saldi, zodra ze te hoog opliepen, ten dele in dit papier omzetten. Die banksaldi op haar beurt groeiden aan onder invloed van de stijgende devie zenvoorraad. Het resultaat van deze ontwikkeling, die al vele maanden gaande is, weer spiegelt zich in de jongste weekstaat, die een saldo schatkist vertoont van f 1051 millioen, terwijl in het verleden deze post soms bijna tot nihil was teruggebracht. De afgifte van schat kistpapier duurt voort, en in bevoegde kringen acht men het dan ook niet uit gesloten, dat het saldo van het Rijk bij de centrale bank nog verder zal aangroeien. Bankbiljetten in omloop zijn juist weer beneden de f 3 milliard terecht gekomen op f 2982. Een verdere daling mag verwacht worden. Zowel goud als deviezen zijn ver meerderd, zodat, na de stilstand van de vorige week, thans blijkbaar weer con- vertibele valuta in het gele metaal is omgezet. Goud en deviezen samen zijn daarmee gestegen van f 3799 tot f 3847. Saldo's van banken zijn vrijwel onver anderd gebleven, evenals de bijzondere rekening, waarvan de bestemming sinds de overstromingsramp onderwerp van gesprek is in verband met de vraag hoe het herstel van het rampgebied zal worden gefinancierd. Deze zgn. tegen waarderekening is groot een kleine f 1163 millioen. India's straatvegers staken Epidemieën dreigen, maar. géén loonsverhoging! In India, waar mensen en vee de straten op meer dan één manier be vuilen, zijn de gemeentelijke straatve gers zeer belangrijke lieden. Hun be langrijkheid is des te groter, omdat hun beroep een „gesloten" beroep is; dat betekent in dit geval, dat, hoewel zij ongeschoolde arbeiders zijn, deze mensen toch van een bepaalde afstam ming zijn: alleen bepaalde kasten der allerarmsten komen voor deze betrek kingen in aanmerking. Dit betekent, de staking der vegers, die in de negen grootste steden van Oettar Pradesj is uitgebroken, de bevol king in ziekten en vuil gedompeld heeft. Ondertussen zouden de on handelbare gemeentebesturen lie ver omkomen in hun eigen vuil, dan dat zij de lonen der straatve gers zouden verhogen! In Allaha bad de geboorteplaats van Nehroe waar het afval opge tast ligt, de stad, die een centrum van bedevaartgangers is en dien tengevolge vaak ook een broed plaats van ziektekiemen is, hebben duizend vegers hun bezem neerge legd. Twee personen zijn inmid dels gearresteerd wegens mishan deling van een onderkruiper. Intussen hopen zich karladingen vuil in de straten op. In Cawnpore staken 1200 van de 1855 vegers. In Benares, beroemd om zijn ligging aan het heilige, doch modderige water van de Ganges, waarop gewoonlijk de half-verbrande lichamen drijven van personen, die behoord hebben tot de allerarmste families, die niet voldoende brandstof kunnen betalen voor een be hoorlijke verassing in Benares, waar het heilige vee door de straten dwaalt, staken drieduizend straatvegers en de voorzitter van de bond van vegers is in honger staking gegaan tot een over aldus de Manchester Guardian, dat de eenkomst met het gemeentebestuur be- straatvegers bijna niet door anderen I reikt is. Ook in Agra en Mieroet zijn te vervangen zijn. Het is dan ook te begrijpen, dat de zwaar-onderbetaalde vegers in sta- lking gegaan. SNEU VOOR NEDERLAND „Als ik neen zeg, betekent het neen (Van onze Londense correspondent) In Londen is een boek over Tito, verschenen, van de hand van zijn me dewerker Vladimir Dedijer, dat ge deeltelijk een auto-biografie is. De gebeurtenissen, welke tot de breuk met Stalin leidden, worden uit voerig besproken, waarbij een schel licht wordt geworpen achter de scher men van het Kremlin en vooral op Stalin's vaak weinig hartverheffende uitlatingen tegenover de Joego-Slavi- sche leiders. Opmerkelijk voor het gehalte daar van, is het gesprek in Februari 1948 tussen Stalin en Kar del j, Tito's tegen woordige minister van Buitenlandse Zaken. Het onderwerp was de tolunie, wel ke Tito en de thans overleden Dimi- trof tussen de Balkenlanden wilden afsluiten. Stalin zei, dat tolunies in het alge meen onwerkelijk waren en vroeg Kardelj een voorbeeld te noemen van een tolunie, welke goed functioneerde. Kardelj noemde Benelux. Het gesprek ging als volgt verder: Stalin: „Benelux, dat is niets". Kardelj: „Dat is België, dat is Luxemburg. Stalin: „En niemand anders". Kardelj: „Daar is nog Nederland". Stalin: „Neen". Kardelj: „Ja, Nederland maakt er ook deel van uit, kijk maar naar de naam Benelux, het betekent België, Nederland, Luxemburg". Stalin: „Als ik neen zeg, betekent het neen". De meester had gesproken. Generaal Bradley tegenstander van marine-blokkade Van betrouwbare zijde te Was hington wordt vernomen, dat gene raal Omar Bradley, voorzitter der Amerikaanse commissie van staf chefs, zich Dinsdag, in de besloten zitting der commissie voor Buiten landse Zaken van de Amerikaanse senaat, heeft uitgesproken tegen een Amerikaanse marineblokkade, daar dit z.i. het gevaar van een wereldoorlog met zich zou bren gen. Bekend is, dat Bradley wèi voorstan der is van een door de verbondenen uit te oefenen economische blokkade en wel op grond van de mening, dat hierdoor hetzelfde zoü- worden bereikt, doch zonder het risico, dat een marineblokkade met zich zou brengen. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft de senatoren in particuliere ge sprekken gewaarschuwd tegen over ijlde beslissingen bij de behandeling van de vraag „blokkade of niet?" Vóór een blokkade zijn de aanhangers van MacArthurs „bombardeer en blok- keer"-politiek, die tevens van mening zijn dat het zwaartepunt van het Ame rikaanse optreden in Azië moet zijn gelegen. In bepaalde diplomatieke kringen te Washington is men van mening, dat de regering-Eisenhower zeer voorzichtig te werk zal gaan en dat zij naar minder gewaagde methoden om het oorlogs- MIJNENVEGERS AAN BOORD. Te Washington is meegedeeld, dat de Amerikaanse marine thans kleine houten mijnenvegers in aanbouw heeft welke aan boord van tank- of vrachtschepen meegenomen kunnen worden en van daar af te water gelaten wanneer zij hun werk moe ten doen. Zij hebben een diepgang van slechts ruim een meter en krij gen een bemanning van zes koppen. potentieel van communistisch China aan te tasten, zal zoeken. India ernstig bezorgd President Prasad van India heeft naar aanleiding van president Eisen hower's nieuwe politiek ten aanzien van Formosa verklaard, dat India „ernstig bezorgd" is over de jongste ontwikkelingen, die zijns inziens de oorlog in Korea zouden kunnen uit breiden. Dit is het eerste officiële commentaar op Eisenhower's besluit om Formosa te deneutraliseren. In een toespraak tot het parlement bij de opening van het debat over de begroting verklaarde Prasad nog, dat hij hoopte, dat uitbreiding van de oor log zou worden voorkomen en de pro blemen op vreedzame manier zouden worden opgelost. GEVRAAGD als zelfst. vertegenwoordiger voor de verkoop van een nieuw product aan detail handel en huis aan huis voor Zwolle en omgeving. Kleine waarborg gewenst. Brieven Fa H. VAN ENST en Zn, Sclireursweg 54, Enschede. gevraagd (mnl.) In bezit van dipl. typen. Brieven aan Firma FERNHOTJT, A. Paulownastr. 16, Zwolle. TE RUIL AANGEBODEN een nieuwe kleingezins- woning te Zwolle tegen woning met 3 a 4 slaapk. Brieven onder No. 7449. BIJVERDIENSTE AGENTSCHAP Oude VOLKS- en LEVENSVERZEKERING MIJ zoekt voor Zwolle en naaste omgeving EEN OF TWEE actieve Personen voor incasso van bestaand agentschap. Borgstorting vereist. Uitv. sollicitatie-brieven met vermelding van leeftijd, andere werkzaamheden, vroegere betrekkingen enz. onder No. 7458. Lessen gevraagd Lessen gevraagd in Brazili aans of Portugees. Brieven onder No. 7453. Kamers gevr. Jongedame zoekt aardig kosthuis met huiselijk verkeer. Brieven onder No. 7432. Apothekers-ass. zoekt zon nige zit-slaapkamer met volledig pension. Brieven onder No. 7441. Jonge gehuwde vrouw, man zeevarend, vraagt 2 ongemeub. of gest. kamers m. kookgelegenheid. Over dag veel afwezig. Brieven met prijsopgaaf en omschr. onder No. 7442. Kamers aangeb. Zonnige slaapkamer met pension te huur voor eenv. juffrouw, b.b.h.h. Brieven onder No. 7446. Huizen gevr. Te huur gevraagd 4 zomerhuisjes, elk met 6 a 7 slaapplaatsen, van 25 Juli tot en met 29 Aug. Op hoge zandgrond, Drente of Veluwe. Brieven: F. W. Volkers, Hereweg 6, Groningen. Gevraagd, te koop of in huurkoop een woonwagen of woonark, bev. keuken, 1 slaapk. en 1 woonk. Brieven onder No. 7435. Te koop gevraagd aan de rand van de stad een wo ning (voor zelfbew.) met grote tuin. Brieven onder No. 7445. Woningruil Gevraagd flat Hanekamp. Aangeboden nieuwe woning W. Barendszstraat. Ver- huisvergoeding aangeboden Brieven onder No. 7448. Woningruil. Kamer suite, keuken, gang, 3 slaapk., tuin, schuur, voor 1 kamer woning met 1 of 2 slaapk. Brieven onder No. 7440. Wie ruilt mijn vrije bene denwoning (nieuwbouw) voor grotere woning in Kampen? Brieven onder No. 7434. Betrekk. gevr. Alleenstaand meisje, 24 jr, zoekt een werkkring. Uit stekend naaister, ook herenwerk. Goede om gangsvormen. Brieven onder No. 7431. Bekwaam chauffeur b.z.a., in bezit rijbewijs A. Ook voor enkele dagen p. wk. (Bijverdienste). Brieven onder No. 7454. Chauffeur b.z.a. voor luxe- en bestelauto. In bezit rij bewijs B.-E. Brieven onder No. 7456. Flinke boerenknecht b.z.a., goed kunnende melken en m. paarden omgaan. Tegen 1 Mei. M. Lubbers, p/a J. Bongers, E 613, Heino. Dame, 30 jaar, N.H., zoekt plaatsing als huishoudster- in klein gezin, liefst waar- baby is (dipl. kraamverz.) of bij heer alleen. Br. met uitv. inl. onder No. 7443. Befrekk. aangeb. Een zelfstandig dagmeisje gevraagd, niet beneden de 18 jaar, welke de gehele huishouding kan ver zorgen. Textielhandel „Ribo", Fresiastraat 49-51, Zwolle. Aanmelden 's av. na 7.30 uur. Gevraagd, tegen 1 Mei, een boerenknechtje bij J. Vis- scher, C 118, en een boe renknechtje, 15-16 jaar, bij G. J. Visscher, C 60, Dalfsen. Meisje voor de morgen uren gevraagd. Aanmelden Mevr. Elemans, Bagijne- singel 19, Zwolle. Flink meisje gevraagd, niet beneden 16 jaar, van 8 tot 3 uur. Groeneweg 60, Zwolle. Flinke jongen gevraagd voor expeditie en magazijn leeftijd 16 a 17 jaar. Firma Is. Troostwijk, Voorstr. 2fl, Zwolle. Flink meisje gevraagd per 1 Maart voor de morgen uren en/of enkele hele dagen, niet beneden 18 jr, zelfst. kunnende werken. Vertrouwd met kinderen. Mevr. Klarenberg, Nieuwe Deventerweg 82, Ittersum. Zelfstandige hulp in de huishouding gevraagd voor de dag in gezin van twee mnl, personen. N.H. Brieven onder No. 7425. Nette werkster gevraagd voor Donderdags. Aanm. na 6 uurHoogenbosch, Diezerstraat 111, Zwolle. Flink dagmeisje gevraagd, begin Maart. Mevrouw Schaepman, Pr. Hendrik straat 15, Zwolle. Net R.K. meisjegevraagd. Aanmelden tussen 7 8 uurMevr. Bantzinger, Buitenkant 3, Zwolle. Gevraagd een flinke win keljuf fr. voor achter in de week, 3 dagen. Liefst erva ren. Aanm. Fruitema, Van Ittersumstr. 112, Zwolle. Nette jonge werkster ge vraagd voor Donderdag- of Vrijdagmiddag. Brieven onder No. 7451. Gevraagd een net meisje voor de dag. Kreder, Ble- kersstraat 30, Zwolle. Aan melden tussen 79 uur. Gevraagd een net meisje voor de dag of dag en nacht. Zelfstandig kunn. werken. B. van Dalfsen, Trekerweg 10, Leusden (U) Flinke noodhulp voor direct gevraagd. Mevr. v. d. Sluis, IJsselkade 20, Kampen. Gevraagd een aank. boe renknecht, leeft. 14-15 jaar. A. v. 't Oever, Kuyerhuis- laan 26, bij Zwolle. Gevraagd in klein dokters gezin in Amsterdam meisje voor d. en n. Brieven mevr. Tjeenk Willink, „De Voge lenzang", Wezep (Gld.). Net meisje gevraagd voor de huishouding tot plm. 2 uur. J. Vreugdenhil, Com missiestraat 5, Zwolle. Gevraagd huishoudster in moederloos gezin met vijf kinderen, 3 schoolgaande. Brieven onder No. 7444. In ambtenaarsgezin (G.G.) 3 lel. kinderen te Zwolle, wordt tengevolge lang durige ziekte vrouw, voll. zelfst. hulp gevraagd. Brieven onder No. Te koop gevr. Gevraagdpl.m. 2C 2e hands, doch goed ge- Zwolle, galvaniseerde golfplaten, ook bij gedeelten. Opgaaf met prijs onder No. 438, Adv. Bur. B. H. v. d. Vegt, Dalfsen. Te koop beste zware be trouwbare ventersponnie en een handwagen. II. W. van Voorst, Fresiastr. 55, Gevraagd s een kinder stoel en een salonkast- trapnaaimachine. Brieven onder No. 7426. Ter overname gevraagd Oud-Hollandse stoelen met biezen zitting. Brieven onder No. 7427. Piano te koop gevraagd van particulier. Brieven met merk en prijs onder No. 7433. Te koop gevraagd 1 boxer, teef, niet ouder dan 1 jaar. G. Docter, Zandweg, Olde- broek. Tel. 259 K 5252. Te koop aangeb. 7447. Kennismaking Vlot meisje zoekt dito vriendin, lft. 18-19 j. P.G. Liefst wonend in Assen dorp. Brieven onder No. 7439. Te koopprima haard kachel, merk Olga No. 8, compleet, en z.g.a.n. crème kinderwagen. Van Galen straat 44, Zwolle, na 7 uur. Te koop wegens over compleet een 2-persoons veren bed met peluw en een g.o.h. vloerkleed. Th. k Kempisstraat 157 a, Zwolle. Aangeboden Kadok film projector, 16 mm. Piet Heinstraat 39, Zwolle, na 6 uur. Te koop Chow Chow hond 1 jaar, reu, bij J. Kamphuis' Nieuwe Brug G 23 a, Ommen. Te koopschrijfmachine, Remington, met gr. wagen, z.g.a.n. Emmastraat 4, Zwolle. 2 roodbonte vaarskalveren te koop van goede prod, koeien van A stal. W. v. d. Berg, Verbindingsweg 2, bij overweg naar Ittersum. Te koop 2 stuks gekapte essenbomen. M. van Hulst, Straatweg W.Z. 228, Nieuwleusen. Te koop een partij koemest. J. Velthuis, Kamperweg 7, 's-Heerenbroelc. Lessen aangeb. E.Z.P. Muziekschool, Dir. H. K. J. v. d. Vegt, Brink, Zwolle, Tel. 3953. Privè-les Piano, orgel. Accordeons f 150,-, t 10,00 per maand. Guitaren f 50,00, f 5,00 per maand. Mandolines f 55,00, 5,00 per maand. Banjo's f 60,00, f 5,00 per maand, zonder vooruitbetaling. Bij contante betaling gratis 3 maanden les. Huizen aangeb. Te koopnet burger- woonhuis met tuin, voor aan in Assendorp. Vraag prijs f 5.000,00. Het perceel is binnenkort vrij van huur en ontruimd te aan vaarden. Inl. Makelaars G. Veenstra Co., Wal- straat 6-8, Zwolle. Te koof? R.K, meisje b.z.a., 28 jaar, in klein gezin voor dag of dag en nacht of als huis houdster. Brieven onder No. 7430 Voor het vakkundig en Slachtkippen en konijnen vlug laten breien van j te koop gevraagd. H. Jens, truien, vesten, sokken enz. I Pluimveehandel, Thor- schrijve men ond. No. 7450. 4 beckegracht 46, Zwolle. Zieke kinderen geeft U zuivere natuurhoning, die licht verteerbaar, ver sterkend en genezend is. Ruwe (onbewerkte) natuur- honiing v.a. f 1,25. In 2y. kg bussen nog 17-24 °/o goedkoper Alleen Vrijdag markt Zwolle (t.o. Tijl). Bijenstand „De Koershof", Diepenveen, Speciaalzaak voor ver- plegingsartikelen en med. rubberwaren. B. Kamphuis, Melkmarktstraat 8, Zwolle, Ook per postbestelling Uitknippen. Voor kippenvoer, duiven- voer en vogelzaden het voordeligste adres: Zunne- beld's Voederhandel, Van Karnebeekstraat 58, Zwolle, Telefoon 5897. Wol koopt U het voor deligst bij Jac. Veenstra, Diezerstraat 109, Zwolle. Te koopdivans, tafels, stoelen, kasten, clubjes, clubstellen, opklapbedden, alle soorten ledikanten, dressoirs, theemeubel, naaimachines, bijzettafels, kapok bedstellen, eiken kabinet. Van Karnebeek straat 75, Zwolle, Tel. 3652. Parapluies Geef met ver jaardagen een parapluie, tompouce, opvouwbare of langer model. Grote sorte ring zwarte damespara- pluies, herenparapluies. pa- rapluie-wandelstokken en wandelstokken. Parapluie- magazijn „Regen". Oude Vismarkt, Zwolle. „Reparatie-inrichting". WQ hebben voorhanden prima droog aanmaakhout. Kan aan huls bezorgd worden. H. Zijlstra, Hout handel. Zwolle, Tel. 7792. Corsetlen, B.H.'s, buikgor dels, Gemakkelijke beta ling, 6 maanden garantie Levering direct. Handels onderneming „Elegantia" U wordt aan huis bezocht Postbus 34. Zwolle. Gummilaarzen en heet- waterkruiken vulcaniseren wij in één dag. „Vulcano" Melkmarkt 54, Zwolle. Te koop2 fauteuils, 4 stoelen, dressoir, uittrek- tafel, divan, kasten, alle soorten ledikanten en kapok bedstellen, kinder ledikanten, kachel, fornuis enz. Vechtstr. 26, Zwolle, Telefoo- 7213. Elke Zaterdag heerlijke roggestoeten met krenten a 90 cent per stuk. Bakkerij Kamphuis, Diezerpoorten- plas. Zwolle. Telef. 6868. Vader verrassen Rintex dassen Speciale aanbieding in chroom polshorloges. Chronex, 15 st. ancre, 100 °/o Zwitsers fabrikaat, vanaf f 49,00. Klokken voor kleine schoorstenen f 27,00. Grote keuze wekkers f 7,95, f 8.75, f 8,95, f 9,50, f 10,35, I 12,45, f 12,75, f 13,50, f 14,40, f 15,00, f 17.00. P. W. den Blanken, Melk markt 24. Zwolle. Te koopuitneembare markttent, groot kippen hok met zadeldak, fiets- schuren. kolenhokken. Gebrs Marsman, Houtbouw KI. Grachtje 30, Zwolle, Telefoon 7862. Wollen dekens koopt U het allesbeste en goedkoop bij Jac. Veenstra, Thomas 1 Kempisstraat 36, Zwolle. Diversen Contact- en alle andere sleutels direct klaar Sleutelwinkel". Achter de Broer en 18, Telefoon 7719, Zwolle. Te koop aangeboden z.g.a.n. accordeon met pianoklavïer, 120 bassen en 2 registers, merk Mareschi. Brieven aan de Agent van dit blad, H. Jonker, W 2, Wezep. Te koopprima kippen hok, geheel compleet, en 2 werkbanken met laden. J. A. Harmelink, Rijks straatweg S 60, Wezep. Te koop een g.o.h. jongens- rijwiel, compleet met licht. Te bevr. Klein Grachtje 10, Zwolle. Te koop 2 Eikenbomen, één lichte en één zware, gesch. voor bergroeden. Tevens gevraagd een aankomend boerenknechtje, goed kun nende melken, bij H. J. v. d. Beeke, Marshoek, Dalfsen. Te koop zware wex-kbank, 2.30 x 0.70 m, prijs 50 gld. W. Oldenhof, Tel. 727, Markstraat 7, Heerde. Te koop aangeb. 1 bruids japon met sluier en tasje, ivoorkleur, billijke prijs. Blieven onder No. 7438. Te koop een jonge Duitse Herder, 5 mnd oud, rasecht. H. van 't Oever, Haatland, Erf 65, Kampen. KERKNIEUWS Ncd. Herv. Kerk. Beroepen te Harlin- gen (toez.), F. Bloemhof te Spannum; te Kuinre (toez.), M. C. Don, cand. te Am sterdam. Aangenomen naar Wesepe, P. M. van Waarde te Kuinre; naar Mijdrecht (toez.) F, N. M. Nijssen, vicaris te Delft. Benoemd tot vicaris te Erichem, G. Griffioen, cand. te Apeldoorn. DS A. DEKKER TE VOORBURG OVERLEDEN. In de ouderdom van ruim 84 jaar is te Voorburg overleden ds A. Dekker, eme ritus predikant van de Ned. Herv. ge meente te Otterloo. Ds Dekker werd 12 November 1868 te Groot Ammers geboren, studeerde te Utrecht en deed op 25 Juli 1897 intrede in zijn eerste gemeente Nieuwpoort (classis Gorinchem). Daarna stond de thans over ledene te Bergambacht 19001902; Ga meren (classis Bommel) 19021913; Gies- sendam 19131017; Hoevelaken 19171921; Opheusen (classis Tiel) 19211926; Bleis- wijk 1926—1929; Nieuwe Tonge 1929—1932; Ernst 19321935 en te Otterlo (classis Arn hem) 1935 tot 1 April 1939, toen hem na ruim 41 dienstjaren emeritaat werd ver- lee.nd. Ds Dekker behoorde tot de Gere formeerde Bond :in de Ned. Herv. Kerk en heeft zeer voor het Christelijk onder wijs geijverd. Zeepost Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haalt jes. Indonesië: „Willem Ruijs" (2 Maart) Ned. Nw. Guinea „Amstelbron" (5 Maart); Ned. Antillen: „Willemstad" (17 Febr.); Suriname: „Cottica" (18 Febr.); Unie v. Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: „Stirling Castle" (14 Febr.); Canada: „Groote Beer" (18 Febr.); Australië en Nw. Zeeland: „Himalaya" (19 Febr.); Zuid-Amerika (niet Bra zilië): „Andes" (28 Febr.); Brazilië: „Alioth" (24 Febr.). Auto's Te koop 1 Tempo Matador gesloten bestelwagen met Volkswagenmotor, 1950, 1 Fiat, 500 cc, gesloten bestelwagen, 1950. Firma II. Scholtens, Tuinstr. 34, Zwolle. Te koop bestelauto '49-'50, Tempo. 800 kg laadverm. v. particulier. Prima staat. Loopt 1 op 12 a 13. J. Or- delman, Enkweg 6, Epe, tel. K 6780-446. Diversen Zwollenaren Denkt U aan de filmavond van de Be weging van Europese Fede ralisten op Vrijdag 13 Febr. om 8 u. in Hotel v. Gijten- beek Spreker de Heer P. Brijnen van Houten te Wassenaar. Toegang 25 ct. De Secr. afd. Zwolle, f 1.500,00 ter leen gevraagd Hoge rente. Borg aanwezig Brieven onder No. 7428. Te huur gevraagd, omtrek Watersteeg - Herfte of N.O. kant Zwolle stuk weiland, groot 1-3 ha, on verschillig welke kwaliteit. Wil goede prijs betalen (desgewenst vooruit be talen). Brieven onder No. 7429. Denkt U aan de uitvoering Gem. Zangver. O.B.K. te Berkum, Zaal Boi'st, 14 Febr. a.s. Donateurs vrije toegang. Ten bate Rampenfonds. Kapitaal beschikbaar voor credieten vanaf f 2000,- voor le en 2e hypotheken en voor aanb. in vaste dienst. Brieven onder No. 7437. Welke heer heeft Maandag 2 Febr. bij de sortering der ingezamelde goederen zijn zakschaar in de Buiten- sociëteit uitgeleend. Terug te bek. O. Vismarkt 34 a. Wie heeft op dezelfde avond mijn 4-kleurenpot- lood van de vensterbank bij de schoenenafdeling in bewaring genomen. Gaarne teruggave dp Oude Vis markt 34 A, Vrijdag. Hilversum I. 402 m. 7 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 12 AVRO. 16 VARA. 19.30 VPRO. 21 VARA. 22.40 VPRO. 23—24 VARA. 7 Nieuws. 7.13 Gram. 8 Nieuws. 8.IS Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 10 Causerie. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Orgelspel. 11.20 Radiofeuilleton. 1140 Bas en piano. 12 Orkest. 12.30 Medede lingen. 12,33 Sport. 12.48 Gram. 13 Nieuws. 13.15 Mededelingen. 13.20 Muziek. 13,50 Gram. 14 Koolrpraatje. 14.20 Viool en piano. 14,50 Voordracht. 15.10 Sopraan en piano. 15.30 Muziek. 16 Gram. 16,30 Voor de jeugd. 17 Orgel en zang. 17,20 Causerie. 18 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Hoorspel. 19 Meisjeskoor. 19.1-5 Cau serie. 19.30 Causerie. 19.50 Berichten. 20 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voordracht met muziek. 20.30 Causerie. 20.40 Causerie. 21 Opera. (22-22.15 Bui tenlands weekoverzicht). 22 40 Causerie. 22 45 Avondwijding. 23 Nieuws. 23.15 Causerie. 23.30-24 Gram. Hilversum II. 298 m. 7-24 KRO. 7 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Instrumentaal septet. 7.45 Morgengebed. 8 Nieuws. 8,15 Gram. 9 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 9.45 Schoolradio. 10 Orkest. 10.45 Klein vrou wenkoor, 11 Voor de zieken. 11.40 Orkest. 12 Angelus.12.03 Politiekapel. 12.55 Zonnewij-zer. 13 Nieuws. 13.20 Actualitei ten. 13.25 Pianoduo. 13.45 Voor de vrouw. 14 Orkest. 14.30 Muziek. 15 Schoolradio. 15.30 Sopraan en tenor. 16 Voor de zie ken. 17 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gram. 17.40 Muziek. 18 Militaire reportage. 18.10 Instrumentaal octet. 18.30 Muziek. 18.52 Actualiteiten. 19 Nieuws. 19.10 Regeidngsuitzending. 19,30 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Orkest. 21 Causerie. 21.15 Strijk- kwartet. 21.50 Klankbeeld. 22.05 Muziek. 22.25 Klankbeeld. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige, Katholieke kerk". 23 Nieuws. 23.15-24 Gram. TELEVISIE 20.15-21.45 AVRO. 1. Journaal. 2. Scheppende handen. 3. Weerbericht. Pauze. 4. „Ga je even mee naar de kel der". 5. Dagsluiting. Brussel 324 en 484 m. 324 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten, 12.34 Vlaamse liederen. (Om 12.50 Koer sen). 13 Nieuws. 13.15 Orgel en zang. 14 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Idem. 16 s Muzikaal programma. 16.40 Gram. 17 Nieuws. 17.10 Piano. 17.45 Gram. 18.10 Causerie. 18.20 Gram. 18.30 Voor de sol daten. 19 Nieuws. 19:40 Gram. 20 Viool recital. 20.15 Orkest. 21.45 Gram. 22 Nieuws. 22..10 Kroniek van de Staten- Generaal der Oudstrijders. 22,15 Interna tionale Radio-Universiteit. 22.45 Liede ren. 22.5523 Nieuws. 484 m. 12.05 Muziek. 13 Nieuws. 13,10, 14.30, 15, 15.45 en 16 Gram. 17 Nieuws. 17.15 Gram. 17.30 Piano. 19 en 19.40 Gram. 19.45 Nieuws. 20 Orkest. 22 Nieuws. 22.10 Muziek. 22.50 Nieuws. PASSAGIERSSCHEPEN Boschfontein, pass. 12 Febr. Kaap Guardefui, n. Mombassa. Bonaire, 11 Febr. te Trinidad. Bloemfontein, 11 Febr. te East London. Jagersfontein, 12 Febr. van Teneriffe, n. Amst. Nieuw Amster-. dam, 10 Febr. van New York n. Curasao. Oranjestad, 11 Febr. te Pto Limon. Si- bajak, 11 Febr. te Wellington. Veendam, 12 Febr. te New York. VRACHTSCHEPEN OP INDONESIË Indrapoera, pass. 12 Febr. Minicoi. n. Belawan, Kedoe, 12 Febr. van Port Said n. R'dam. Modjokerto, 11 Febr. te R'dam. Tai-akan, 12 Febr. van Suez n. Djakarta. Tomori, 10 Febr. te Djibouti.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3