Wat U en iedereen moet weten over Bescherming Bevolking ALBERT HEIJN BOS Kring Btschtrming Bevolking Bloem 24 Bakmeel 36 Cakemeel 45 Rozijnen ir«« «ni 16 Krenten 18 Diamantjes";:.? 49 Zaanse Koeken 55 Tulp Fondant 25 Choc. Pastilles 39 Heren Flikken 39 Gelderse Ham 47 Fijne Snijworst 41 Sardines 69 48 Zalm 95 Pruimen 37 Abrikozen 45 Custard ^54 29 PUdding 7 smak.™ 17 Puddingsaus 31 Ma 0pmimia^b^lr JIMMY BROWN ALS D I E P Z E E D U I K E R BIOSCOOP APOILO - ASSPiY Noordersingel - Assen - Telef. 2684 Van Vrijdag t/m. Zondag 15 Febr. een gewel dige actie-film vol Sahara-romantiek Tien van het Vreemdelingenlegioen (in prachtig Technicolor) met Burt Lancaster, de grote athleet onder de filmacteurs. Tien onverschrokken soldaten, tien gelukzoekers verwierven onsterlelijke roem onder de hete zon van de Sahara. Zij werden als wanhoopspatrouille de woestijn ingestuurd... met lauweren bekranst keerden zij terug en hadden als buiteen Berber prinses. Daverende actie fantastische humor hechte kameraadschap. Vrijdag 8 uur, Zaterdag 6.45 en 9 uur. Zondag 4.30> 6.45 en 9 uur. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag 15 Februari, 2,30 uur de spannende en actie-volle film Dusty Bates en de Smokkelaars Toegang elke leeftijd. Van Maandag 16 t/m. Donderdag 19 Februari een grote schepping van William Wyler, de film met een meedogenloos realisme Een vrouw bekent haar verleden (Detective Story) Het verhaal van een keiharde rechercheur, die ver pletterd werd door de roededelingen van zijn vrouw uit haar vroegere leven. Hij trachtte een louche dokter die „bijstand" bood aan meisjes in nood te arresteren, doch werd belemmerd door de beken tenis van zijn eigen vrouw. Een aangrijpende speel film van grandioos formaat. Kirk Douglas - Eleanor Parker - William Bendix. Maandag t/m. Woensdag 8 uur, Donderdag 7.30 uur- Toegang 18 jaar. Weggevlogen2 DUIVEN, bl. b. kroppers. Gaarne t.b.t.t. be zorgen. AdresDahliastraat 23, telefoon 3498 Te koop: 2 dragende voedsters en 2 rammen (1 Z.G.) en jonge konijnen. W. Dijkstra, lavastraat 42, Assen 10 gulden per maand Heren-, jongenscostuums, jassen,dames-,kinderkleding meubelen, rijwielen, stofzui gers, naaimachines, enz. Brieven no. 4816 bur. dezes Grote onderneming vraagt bos met ot zonder ondergrond te koop. Br. onder nr. 4819 bur. dezes (Dr. 1) Assen Er is gelegenheid voor aan melding als noodwachter bij a. de krlngnoodwacht (inbe grepen de blokploegen) b. de rijksnoodwacht (rijks mobiele colonnes) Inlichtingen worden verstrekt en aanmelding kan geschieden te Assen op Maandagen en Donderdagen van 14.00-16.00 uur en van 19.00-21.00 uur in de kleine trouwzaal van het gemeenlehuis en bij de blok- hootden te Smilde, Norg en Rolde ter gemeente-secretarie te Zuidlaren ter gemeente secretarie en bij hoold Zelf bescherming (Stationsstraat 5); te Eelde, Roden, Peize, Haren, Vries, Anloo, Gieien en Gasselte ter gemeentesecretarie en bij de blokhoofden PROEF wat 'i is en KIJK wat '4 kost l"n, ly/c*9l 500 gram per pak per pak 100 gram 250 gram per bus 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram per blik 250 gram 200 gram per nak per fles B0FFIE KOFFIE dat's bétere, ja beste koffie! MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! Geelt uw bestelling aan de Dode op. Zendingen boven f 8.- FRANCO thuis. ASSEN, Kruisstraat 2, tel. 2192 oorlowevaar Vraag Antwoord: Vraag Antwoord: Is er kans op een nieuwe wereldoorlog Dat weet niemand. Wij kunnen slechts hopen en biddendat die zal uitblijven. Niets is zeker. Moeten wij ons NU al op een eventuele nieuwe oorlog voorbereiden Ja, zonder uitstel. Een nieuwe oorlog mag ons niet onvoorbereid overvallen. Die voorbereidingen moeten NU getroffen worden, want hot opbouwen van de Bescherming Bevolking in Uw Gemeente kost tijd! Als er onverhoopt oorlog komt, wat zijn dan de gevaren, die Uw gemeente kunnen bedreigen Uw gemeente kan worden bloot gesteld aan vyandelijke aanvallen. Vergeet daarbij niet, dat aanval len niet gericht worden op on persoonlijke objecten, maar op Uw gezin, Uw woning, en Uw middelen van bestaan. Wie moeten aan die voorbereidingen meewerken De gehele burgerij van Uw Ge meente moet haar steun en mede werking geven en maatregelen nemen voor de bescherming van huis en gezin. Heb ik een taak bjj de Bescherming Bevolking? Ja. Er wordt zélfs op U gerekend. Zowel voor de blokploegen als voor de bemanning van alle dien sten heeft de B.B. een aantal vrij willigers nodig. Voor de noodzake lijke opleiding wordt gedurende ongeveer een halfjaar slechts 2 V2 uur per week van Uw vrije tijd gevraagd en verder zal er van tijd tot tijd worden geoefend. Kannen wjj tegen de gevolgen daarvan iets doen Ja, we kunnen daar toei degelijk iets tegen doen. De afgelopen oor log en proefondervindelijk en we- tenschappelijk onderzoek hebben aangetoond, dat de gevolgen van oorlogsgeweld voor de bevolking met tenminste de helft kunnen worden verminderd, mits ieder een weet, wat te doen en mits er een goed geoefende en goed uitge ruste hulpverleningsorganisatie is. Als ik meedoe, wat staat daar dan Eerst en vooral de voldoening, dat U Uw plicht hebt gedaan tegenover Uzelf, Uw gezin en de gemeenschap. Voortsin oorlogstijd betaling voor de tijd dat U dienst doet, in vredestijd een tegemoet koming voor de gemaakte onkos ten. In vredes- zowel als in oor logstijd gelden uitstekende sociale voorzieningen. Ook als een atoombom gebruikt wordt y-f Ja. De kans, dat tegen Uw ge meente een atoombom zal worden gebruikt, is klein. De voorraden van de ontzaglijk kostbare atoom bom zijn voorlopig slechts toe reikend, om alleen de allerbe langrijkste doelen in de wereld aan te vallen. Maar zelfs indien de atoombom gebruikt zou worden, kunnen de zelfbescherming en de organisatie Bescherming Bevol king de gevolgen daarvan sterk beperken. Wat kan ik NU voor de Bescherming Bevolking doen? Gehoor geven aan het beroep, dat binnen enkele dagen op U zal worden gedaan. Spoedig daarna kunt U dan beginnen met het vervullen van Uw taak, die voor Uzelf, Uw gezin en Uw Gemeente noodzakelijk is. Brandweer i en vrouwen De sociale voorzieningen der vrijwilligers en hun gezinnen zijn bij de wet geregeld. 99. Jimmy Brown en kapitein Toontje stapten stevig door. „Wat denk je Jimmy?" vroeg de scheepskapitein. „Zou er nog een kans bestaan, dat wij de kist met juwe len in handen krijgen? Of zou die meneer Reutelvink de hele zaak al verkocht hebben? Dan zal het niet meevallen al die kostelijke juwelen te achterhalen. Zullen we maar niet meteen beginnen met de politie van alles wat wij we ten op de hoogte te stellen Jimmy keek vrij somber voor zich uit. Hij was nooit erg gebrand op inmenging van de politie, omdat de heren meestal nog al eigengereid waren en verre van slim. Zijn stelregel was altijd: wat je zelf kunt doen, moet je niet aan anderen overlaten. En daar was hij altijd wel bij gevaren „We zullen maar niet de moed verliezen, kapitein", zei hij. „Hoofdzaak is, dat wij zo snel als onze benen ons dragen kunnen naar het huis van Reutelvink gaan. We kunnen altijd nog zien of wij de hulp van de politie dienen in nen. Er is ech ter één ding in deze hele ontwikkeling, dat me niet hele maal aanstaatDie drie kerels, die wij daar gebon den hebben achtergelaten, waren mij te mak, toen wjj weggingen. Zo'n pretje is 't tenslotte niet om daar aan handen en voeten gebonden in het struikgewas te worden neergegooid. Je had mogen verwachten, dat zij uit alle macht daartegen zouden protesteren. Dat deden zij echter niet. Ze lieten alles gewillig toe". i,Ach wat", zei kapitein Toontje geruststellend. „Wat konden ze nu protesteren. Ze wisten toch dat zij aan onze genade waren overgele verd". Jimmy knikte, maar helemaal gerust was hij toch niet. Met versnelde pas zetten zy hun tocht voort.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5