I srmiHG Oi ril m Namen van de slachtoffers van de overstromingsramp Antwerpenaren aan de wandel Zuid-Afrika leeft mee In Duitsland wordt steeds meer Een onsympathiek bedrijf ging in staking olie aangeboord Sint dag Annaland beleefde grote NAMEN SLACHOFFERS Het informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis verstrekt ons de zevende lijst van slachtoffers van de watersnoodramp. Daarop komen de volgende namen voor; FIJNAART Teuntje Driesprong, laatste adres: D 182. HALSTEREN Petronella van Oosta, geb. 11-4- 1901; Cornelia Paulus, geb. 23-7-1936; Johannes Raats, geb. 24-3-1920; Ma ria Elisabeth Petronella Roks, geb. 25-11-1934; Johanna Maria Raats, geb. 4-7-1909; Adriana Langenberg, geb. 29-9-1919. HOEK (Z.)) Aanvulling op le lijst d.d. 4-2-1953: Pieternella Janneke Smallegang, geb. 19-8-1952 te Hoek, dochter van Jan Jacob Smallegang en Janneje Pladdet, laatste adres: A 19. KAPELLE (Z.) Adriana Nijsse, geb. 22-6-1939. KLUNDERT Johannes Adrianus Blommers, geb. 19-12-1900, laatste adres: Kruger- Btraat 6. KORTGENE Annie Clement. 5 jaar, dochter van A. Clement, laatste adres: Torendijk; Wed. P. de Looff, laatste adres: To rendijk; Cornelia Nijsse-Bolle, onge veer 31 jaar, laatste adres: Torendijk; Wlhelmina Schrier, ongehuwd. MIHDELHARNIS Jacob Appel,, geb. 2-6-1930 te Mid- delharnis, laatste adres: Voorstraat 51; Jacob Troost, geb. 12-10-1930 te Sommelsdijk, laatste adres: Van Pal- landtspolder 1; Job Troost, geb. 9-8- 1935 te Melissant, laatste adres: Van Pallandtspolder 1; Adriane Vos, geb. 5-3-1943 te Middelharnis, dochter van Leendert Vis (overleden) en Trijntje Arendje Buth, laatste adres: Oost- voorgors 39. NIEUWERKERK Johannes Stoutjesdijk, geb. 1-3- 1877; Cornelia Krabbe, geb. 3-8-1879, echtgenote van Joh. Stoutjesdijk; Adrianus Kik, geb. 5-6-1946; Jan Ja cobus Kik, geb. 8-6-1949; Jozina Cor nelia Kik, geb. 8-7-1952; Jannetje de Jonge, geb. 4-10-1894, echtgeuote van Jan de Bil; Neeltje de Reus, geb. 10-3- 1913, echtgenote van Adriaan Stout jesdijk; Willy Goudzwaard, geb. 17-2- i940, dochter van Neeltje de Reus; Leentje Kooijman, ongeveer 8 jaar, zoon van J. H. Kooijman, laatste adres Ooststraat; Adriana Puit-Overbeeke, laatste adres: Ooststraat 185. i NIEUW-VOSSEMEER Maria Joh'anna Meesters, geb. 10-7- 1911. OtJVVERKERK Wed. van Jan Slager; Marina Koop man, 50 a 55 jaar, echtgenote van C. Westenbrugge, laatste adres: Molen weg. RILLAND-BATH Maatje Kriger, geb. 22-9-1872; Jan Nijsse, geb. 14-3-1934. STAVENISSE Johanna Geluk, geb. 5-3-1929 te Stavenisse, dochter van Jan Geluk en Pieternella Smits, laatste adres: Buurtseweg B 60; Anthonetta Pieter nella Quist, geb. 6-1-1892 te Stave nisse, echtgenote van Jacob Blokpoel, laatste adres: Kerkstraat A 303; He lena Wesdorp, geb 7-9-1889 te Stave nisse, echtgenote van Abel Jan van der Reest, laatste adres: Kerkstraat WILLEMSTAD Anna Bos, geb. 6-3-1874 te Willem stad, weduwe van D. Punt, laatste adres: Helsendijk C 1; Arie Balten Bos, geb. 17-12-1881 te Willemstad, laatste adres: Helsendijk C 1. Het Ned. Roode Kruis kan in ver band met de omstandigheden, waar onder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaar heid. Het is dus mogelijk, dat een en kele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken. IN LAND VAN HEUSDEN WERKEN DE GEMALEN WEER De directeur van de technische dienst van het land van Heusden en Altena heeft het verheugende bericht, dat gistermiddag om 13.30 uur begon nen kon worden met het wegmalen van het water door middel van drie buitengemalen. De gaten in de dijken zijn voorlopig gedicht. Gerechtshof veroordeelde journalist Het gerechtshof te Amsterdam heeft Woensdag de 44-jarige Amsterdamse journalist C. F. K. terzake van een voudige belediging en smaadschrift jegens een ambtenaar, veroordeeld conform de eis (bevestiging van het vonnis van de rechtbank) tot 200 gld. boete subsidiair één maand. De journalist had in het voormalige weekblad De Vlam twee artikelen ge publiceerd. In het ene had hij zich o.m. gekeerd tegen een periodiek, dat uit gegeven wordt door de journalist J. Fabius uit Den Haag, De Nieuwsbrief, welk blad hij superstaaltjes van gnie- pige achterbakse laster" verweet. Dit gaf de heer Fabius aanleiding een klacht in te dienen wegens eenvoudige laster. In het tweede artikel verweet de journalist o.a. staatsraad Dr. J. W. Meijer Raxmeft: „stukken aan publi catie ten behoeve van de koloniale re actie prijs te hebben gegeven", waar door hij door K. wegens smaadschrift werd vervolgd. Het hof wees de civiele vordering van 150 gld, die de staats raad had ingesteld, toe en bovendien werd K. veroordeeld aan de staatsraad diens kosten, begroot op 75 gld te be talen. Voor de ware shagroker is Sterling Shag het ideale merk! Door het speciale Niemeijer's Positief-Mild Procédé zijn geur en smaak van Sterling Shag zoveel lekkerder dan van gewone shag. Overtuig U zelf. Rook eens een week Sterling en vergelijk! Dan wordt ook Uw devies: (Advertentie) (Van c i Belgische correspondent) Toen enkele dagen geleden in de stad Antwerpen een tramstaking uitbrak, kwam er op onverwachte wijze een eind aan door de waterramp die België teis terde. De tramvervoerders waren wel zo vriendelijk, tydelyk de staking te schorsen om niet de vervoersmoeilykheden, die toch al groot waren in die da gen, te vermeerderen. Maar nu is de eerste schrik van de waterramp voorby: dat betekent dat de heren van de tram hun staking weer hebben voortgezet. Sinds enkele dagen heerst de grootste misère. Tienduizenden werklieden, scholie ren, kantoormensen moeten, voorzover zij of hun ouders niet over een auto be schikken, de dikwijls enorm grote afstanden in deze stad te voet afleggen. De straten bieden het beeld van karavanen die voortschuiven. Vooral op de topuren wriemelt het van mensen. „Wij zullen geven tot het pijn doet" (Van onze correspondent in Kaapstad) Het is voor de Nederlanders in Zuid Afrika hartversterkend om te zien, hoeveel medeleven de Zuid-Afrikaners betonen in de rampspoed, die over het oude stamland kwam. Spontaan wer den, zodra de omvang van het onheil tot de mensen doordrong, allerwege hulpcomitê's gevormd. De drang tot helpen werd zo groot, dat de Federa tie van Afrikaanse Cultuurverenigin gen besloot de vele acties samen te bundelen. De kerken van Nederlandse oorsprong organiseerden collecten op grote schaal. En toen dit alles ten slotte toch nog door de ongeorgani seerde spontaniteit tot verwarring- dreigde te leiden greep de regering- Malan in en stichtte een Goeverneur- Generaalfonds, dat thans als het grote overkoepelende orgaan werkt. De re gering opende het fonds met een gift van een half millioen gulden. Het is verheugend om allerwege op te merken, hoe de Afrikaners zich in deze dagen bezinnen op de stamver wantschap die er tussen onze bejde volkeren bestaat. Allerwege groeit de belangstelling voor Nederland. De pers herinnert er in tal van artikelen aan. hoe de Nederlandse bevolking in de jaren rond 1900 met geld en goederen het verslagen volk der Boerenrepublie ken gesteund heeft. De Afrikaners willen thans hun dankbaarheid beto nen voor wat Nederland toen gedaan heeft. Het leidende nationale dagblad Die Burger schrijft: „Wy zullen geven tot het pijn doet!" Generaal Van Fleet verliet Korea Generaal James van Fleet, bevel hebber van het achtste leger in Korea heeft het bevel overgedragen aan ge neraal Maxwell Taylor. By zyn vertrek naar Tokio uit Se oel juichten en weenden de Zuid-Ko- reanen om beurten. De generaal schudde de Zuid'koreaanse minister van Defensie de hand en inspecteerde een erewacht, In Maart gaat Van Fleet na 38 dienstjaren uit het leger. Dertig doden bij vliegtuig ongeluk in Egypte Een transportvliegtuig van de Egyptische luchtmacht is bij Cairo neergestort. Dertig militairen kwa men om het leven. Vijf inzittenden overleefden de ramp. Twee hunner zijn ernstig gewond. Het toestel was in een zandstorm terechtgekomen. Winnïngsgebied in Ne- dersaksen staat bovenaan In 1952 kon de Westüuitse Bonds republiek bijna 30% var de totale be hoefte vit eigen aardolie-productie dekken. Deze 30% bedroeg 1.75 mil lioen ton. Er wordt gerekend op een opbrengst van 2 nul voer. ton in 135:1. Reeds s:rds 1874 v.orcio in Duitsland aardolie gewonnen, maar de productie had jaren :ang slechts zeer geringe be tekenis. Het duurde welhaast een hal ve eeuw voordat de aardolie-opbrengst noemenswaardige omvang kreeg. In 1930 was dit 100.000 ton per jaar. In 1940 was deze hoeveelheid tot 1 mil lioen ton gestegen, niet in de laatste plaats doordat grote aardolie-hoeveel- heden waren ontdekt in het gebied Brunswijk-Celle, bij Hamburg en in Sleeswijk-Holstein. Begin 1940 werd ook in Eemsland, vlak bij de Neder landse grens, een aanzienlijke aard olie-laag ontdekt, maar hieraan werd geen ruchtbaarheid gegeven. Het leek er een tijdje op of deze Eemsla,nd-laag de opbrengst van het gebied Bruns wijk-Celle zou overtreffen. Door borin gen in de jaren van 1949 tot 1951 bleek evenwel, dat deze gebieden in Neder-Saksen bovenaan staan. Toch is ook d&. oliewinning in Eemsland zo veelbelovend, dat reeds een der mo dernste kraak-installaties, de grootste in haar soort in Europa, in dit gebièd werd gebouwd, die de gewonnen aard olie splitst in dieselolie, benzine en stookolie. Tot dusver werd in Duitsland slechts daar waar zoutlagen waren naar olie geboord, zoals momenteel in grote om vang in het gebied tussen Worms en Frankfort, In Neder-Saksen werd ech ter ontdekt, dat ook in gebieden, die tussen deze zoutlagen liggen, olielagen voorkomen, die de moeite van exploi tatie zeker waard zyn. In 1952 werd een nieuw olieveld gevonden tussen de Weser en de Ems, ten Noorden van de provincie Neder-Saksen. Ook in de beide voorgaande jaren was reeds met groot succes naar olie geboord in Mun sterland en Oldenburg, H.et leek er aanvankelijk niet op. dat deze velden veel zouden brengen, maar voortge zette boringen hebben het tegendeel bewezen en één toren brengt al 4.500 ton per maand. Dat er aan de Westkust van Slees wijk-Holstein olie voorkwam, was sinds 1.938 bekend. Tot vorig jaar werd het gebied van Heide als het centrum van de aardolie-productie in hef noor delijke deel van de Bondsrepubliek be schouwd, Onlangs werd echter ook in het gebied van Neumunster olie aan geboord alsook bij het meer van Plön. Hier brengt een toren sinds een paar maanden dag voor dag 30 kubieke me ter naar de oppervlakte. Bij Heide is een kraakinstallatie gebouwd, die jaar lijks 300.000 ton ruwe olie kan verwer ken. Deze installatie is ook voor bui tenlandse olie ingericht. Voor dit doel wordt een dertig kilometer lange pijp leiding van Brunsbüttelkoog, de aan legplaats van de tankschepen, tot het bedrijf in Heide gebouwd. Grote belangstelling bestaat er ook sinds enige maanden voor de boringen tussen Frankfort aan de Main en Worms. Geweldige aardgas-uitbarstin gen hadden bij de bevolking als over dreven verwachtingen gewekt op een aardolie-,,boom". Voor overdreven hoop is echter geen aanleiding. Toch wordt in Stockstadt, tussen Darm stadt en Worms, thans reeds door één boortoren 70 ton per dag geleverd. BONN VERBIEDT NAZISTI SCHE ORGANISATIE. De Westduitse regering heeft de ontbinding bevolen van het Freikorps Deutschland, een uiterst rechtse or ganisatie. Vier leiders zijn gearres teerd. Onder hen bevinden zich een vroegere Gauleiter, Frauenfeld ge naamd en de voorzitter van de Bruder- schaft, een vereniging van oudstrij ders. Voorts is een bevel tot inhechtenis neming uitgevaardigd tegen Dr. Gu- stav Adolf Scheel, oudstudentenleider, die de vorige maand door de Engelsen is gearresteerd samen met de groep- Nauman, verdacht van landverraad. By 35 leden van het Freikorps is huiszoeking verricht. Het korps telde „duizend en misschien wel tweedui zend" leden, voornamelijk in het Noor den van het land, zo is van officiële zijde verklaard. Het kabinet noemt het corps een nieuw-nazistische, para-rnilitaire orga nisatie, die zich nog steeds gebonden acht door de eed van trouw aan Hit- Ier en groot-admiraal DÖnitz als het wettige staatshoofd beschouwt. (Dö- nitz zit een gevangenisstraf van tien jaar uit wegens oorlogsmisdaden). Het stelde zich ten doel zich zonodig met geweld van de macht meester te maken en een „Duitse democratie" tp stichten na een volksstemming. Verscheidene leden van de S.E.D. de communistische partij van Oost- Duitsland, die zitting hebben in de spoi rwegdire ie te Halle, zijn uit de - E.D. eezet, van hun functies oot- heven en door de staatspolitie in hech tenis genomenu (Advertentie) A Begon met een scheut of steelt Kruschen Salts bracht de bevrijding. Maar anders... Er zijn talloze gevallen ook onder uw bekenden waar de wereldbe roemde Krusehenkuur op korte ter mijn verlossing bracht van die slo pende rheumatische pijnen. De aan sporende werking van Kruschen op de bloedzuiverende organen kan ook bij u dat, wonder te weeg brengen. 1 Begin daarom vandaag nog de heil- 1 zame Krusehenkuur. Dan smoort ge Ttw rheumatiek in de kiem, in plaats van te komen van kwaad tot erger. VERTEGENWOORDIGER VOORTVLUCHTIG Een grote Haarlemse uitgeverij is door een van haar vertegenwoordigers een 35-jarige gehuwde Amsterdammer voor een bedrag van ruim f 15,000 be nadeeld. De man is voortvluchtig sinds Zaterdag j.l, en men vermoedt, dat hij zich in België ophoudt. De fraude is uitgekomen, doordat de man de vlucht genomen heeft. De directie van de uit geverij was n.l. van plan een nieuwe administratievorm in te voeren en had al haar vertegenwoordigers een brief geschreven om 'n bespreking daarover -op het hoofdkantoor te Haarlem bij te Men kan niet zeggen, dat deze sta king populair is. Daarvoor grijpt zij te diep in het leven van de mensen in "en ontwricht zij teveel het maatschap pelijk verkeer, afspraken onmogelijk makend, het gezelligheidsleven be moeilijkend en over heel de stad de schaduw werpend van vertraging en ongewenst oponthoud. Er komt nog een andere reden bij, waarom deze staking onsympathiek is. De Antwerpse tram heeft een bij zonder slechte naam. Niet enkel dat er allerlei interne moeilijkheden zijn en dat de maatschappij sedert 1945 wordt beheerd door een „voorlopig -semi-officieel comité" ,daar de ver gunning tot exploitatie van de parti culiere maatschappij niet werd ver leend. Maar naar buiten treedt de ^Antwerpse tram onsympathiek op. fcï.K- ...afcerïaal dat. zij gebruikt is ou derwets. De wagens zijn vuil en ver sleten. Dikwijls ziet men hele lappen leder afgescheurd van een bank han gen. Op de meest onoordeelkundige manier zijn tegen de vensters recla me-affiches geplakt, zo dat zij het uitzicht belemmeren. Er is kortom niet de minste service. Onbeschaafd optreden Dit zou alles nog te verdragen zijn als niet heel Antwerpen zich te be klagen had over de meer dan onbe schaafde manier, waarop het perso neel zich gedraagt. Dit tart alle be schrijving. Is .er, vraagt men zich af, bij deze maatschappij, geen keuring van het personeel, of is men zo spoe dig tevreden, dat mannen met een taal ,die abominabel is en met een on gemanierdheid van optreden, die tel kens tot conflicten aanleiding geeft, de tramdienst vervullen? Waagt u het niet, reiziger, met niet gepast geld bij sommige conducteurs te betalen, want u zult een zondvloed van ziilke platte taal over uw hoofd krijgen, dat u zoudt denken in de Arabische wijk van Cairo of een andere Oosterse stad beland zijn. De kleding, die deze mannen dragen, lijkt meer op die van bedelaars dan van ambtena ren van een maatschappij, die, naar men zegt, het financieel best maakt en zeker in staat zou zijn deze afge dragen costuurns door nieuwe te ver vangen. „Nederlands Fabrikaat" schrijft opstelwedstrijd uit De vereniging „Nederlands Fabri kaat" heeft onder de leerlingen van de 3e en 4e klassen van de scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs een opstelwedstrijd uitge schreven over industriële onderwer pen. Het doel hiervan is, de belangstel ling van jong Nederland voor de na tionale industrie en voor het Neder landse produet te vergroten. Gekozen kan worden uit de volgende onder- wei'pen: 1 Hoe een zelf te kiezen pro duct tot stand komt. 2 De geschiede nis van een industrieel bedrijf. 3 Hoe een bepaalde industriële tak van nij verheid groeide. 4 De huidige beteke nis van een bepaald (e) industrieel be drijf of industriële bedrijfstak voor ons land, Het opstel mag niet korter zijn dan 1000 woorden en niet langer dan 5000 woorden. De termijn van inzen ding sluit op 15 April a.s. Als prij- ze worden uitgeloofd gemeenschap pelijke reizen, waarbij men de gast is van de Nederlandse industrie Over de toekenning der prijzen zal worden beslist door een jury, die bestaat uit de volgende personen: de heer E. J. Muller, voorzitter van de vereniging „Nederlands Fabrikaat", Dr. J. P. üuyverman, algemeen secretaris dezer vereniging, de heer J. H. Ruygrok, onderdirecteur van de gem, middelba re handelsschool te Den Haag, Dr. M, Weisglas. adviseur voor externe be trekkingen van het Verhond van Ne derlandse Werkgevers en het Centraal Sociaal Werkgeversverbond drs, H J. Jonker secretaris der jury. Prins Bernhard heeft het bescherm- heerschap van de prijsvraag aanvaard. wonen. Ook de verdachte ontving deze uitnodiging, doch zag daarin een aan wijzing dat zijn manupulaties ontdekt waren. Hij vluchtte met een auto van de zaak naar Breda en liet enkele brieven achter aan zijn vrouw en aan de directie, waarin hij o.m. clementie voor zijn misdrijf vroeg. De auto is in Breda in een garage aangetroffen. De politie heeft aanwijzingen, dat de man naar België is uitgeweken. Een onder zoek naar de fraude heeft uitgewezen, dat de verduisteringen zich over 5 jaar uitstrekken. Bierenrampenfonds opgericht Woensdagmiddag is ten overstaan van notaris Jongsma te Leiden opge richt de stichting dierenrampenfonds. De oprichters waren: Dr. Mr. W. W. Hogen'holtz, voorzitter van de wereld federatie tot bescherming van dieren, de heer H. van Poelgeest, voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren en de heer J. Fremey Kalff, voorzitter van de Ne derlandse Politiebond voor Dierenbe scherming. Zoals de naam aanduidt heeft deze stichting ten doel gelden te verzamelen voor de leniging van de nood der dieren. Er is reeds een beginkapitaal van enkele duizenden guldens bijeengebracht. De stichting is gevestigd te 's-Gravenhage en haar gironummer is 154. Nergens zo slecht als in Antwerpen Ik heb het voorrecht gehad in zowat driekwart van de wereld van trams gebruik te maken, maar nergens heb ik toestanden aangetroffen als in Ant werpen, waar men bijvoorbeeld de trams zo vol mensen laat lopen, dat men zich al worstelend er uit moet begeven, bij welke poging ik over drijf niet heren, maar vooral da mes, zich door het gedrang, de kno pen va nhun kleren zien gescheurd. Tot wanneer zullen de tramautoritei ten misbruik maken van het geduld van een publiek, dat intussen maar weer het tramtarief met 25 centiemen verhoogd zag en dus voor een simpele rit 3.25 fr. of 27 cent betaalt? De on tevredenheid over deze verhoging werd nog groter, toen men onlangs vernam, "dat een telling, die verleden zomer werd gedaan, heeft uitgemaakt, dat niet minder dan 35.000 personen per week gratis werden vervoerd. Men vraagt zich af of hierop geen bespa ring gevonden kan worden. Looneisen De stakers eisen nu hogere lonen, die de maatschappij weigert te ge ven. Alle besprekingen hebben tot hiertoe gefaald, en aangezien men aan beide, kanten een koppigheid aan de dag legt, die van geen wijken schijnt te weten, laat het zich aanzien dat de goede stad Antwerpen lang, misschien nog wel weken, te voet het dagelijks verkeer zal moeten gaande houden. Een offer, dat de Antwerpe naar met plezier zou willen brengen, als het een sympathieke onderneming gold, maar niet, nu het een maat schappij betreft, die zelfs als de tram wagens het gerégelde verkeer verze keren, een doorn in het oog van de burgerij is en de naam van de Schel- destad naar omlaag haalt. Het was op 18 Augustus 1950, dat H.M. de Koningin een bezoek aan de gemeente Sint Annaland bracht. Uit alle huizen wapperden toen de vlag gen. Honderden mensen juichten en zwaaiden en iedereen was dolgelukkig de landsvrouwe in zyn midden te zien. Na bijna drie jaar werd het opnieuw een onvergetelijke dag voor het plaatsje, zij het onder wel heel andere omstandigheden. Om ruim 3 uur landde een helicop ter met de hoge gasten aan boord op het schoolplein. Nadat enkele autoriteiten aan de koningin waren voorgesteld, begaf het gezelschap zich tiaar de nabijgele gen Rode Kruispost, welke in een school is ondergebracht, Hier wenste Hare Majesteit even rustig de situa tie te bespreken. De in dit lokaal aan wezige Rode Kruishelpsters werden ook alle aan de koningin voorgesteld. De burgemeester zette de ontwik keling van de rampspoedige nacht uiteen. Vervolgens onderhield Hare Majes teit zich nog enige tijd met en' Franse afgevaardigden, die door de burgemeester van Mantes, naar het getroffen gebied waren gestuurd, om in die gemeenten, welke het drin gendst hulp behoeven, de helpende hand te bieden. H.M. was door deze Franse bijstand zeer getroffen en verzocht beide he ren de burgemeester en bevolking van Mantes voor dit spontane medeleven dank te zeggen. Daarna vertrok H.M, met burgemeester Bouwense per auto naar Sint. Maartensdijk. Eerder op de dag harl H.M, de Ko ningin een bezoek gebracht aan Schouwen-Duiveland. Zij arriveerde daar in de haven van Zierikzee, met Al ruim 38000 vrijwilligers voor B.B. Toen op 26 Januari j.l. de werving van vrijwilligers voor de Bescherming Bevolking in de provincies Noord-Bra bant, Limburg en Overijsel één week aan de gang was, kon gemeld worden, dat in deze drie provincies zich in to taal 16.027 personen bereid hadden verklaard dienst te doen in de B.B. Dit aantal is sindsdien met onge veer 7000 gestegen, zodat in de ge noemde drie provincies thans ruim 23.000 vrijwilligers beschikbaar zijn. Vooral in de provincie Overysel zijn de resultaten van de werving zeer gunstig. Een week geleden, n.l. op 2 Fe bruari is de werving begonnen in Gel derland, Utrecht, 't Gooi en kring Gouda. Ook in cleze gebieden zijn de resultaten verheugend. In totaal heb ben in de provincie Gelderland tot nu toe 7125 personen zich bereid ver klaard aan de B.B. mee te doen, in Utrecht 6929 personen. In deze beide provincies en het Gooi en Gouda is'de stand ongeveer 15.250. In totaal voor de vijf provincies waar de werving aan de gang is, mag het aantal B.B.-vrijwilligers dus op dit moment gesteld worden op 38.250. In feite zal het aantal nog wel ho ger zijn. aangezien alle gegevens over de bereikte resultaten nog niet bekend zijn. Bandjirs veroorzaken overstromingen in Indonesië Bandjirs richten in verspreide delen in Indonesië verwoestingen aan. Bui ten Atjeh echter zijn tot op heden geen slachtoffers va.n de overstromingen gemeld. Vijfduizend personen in Solo op Mid den Java werden door de water toe vloed van de uit haar oevers getreden kali Pepe gedwongen naar hoger ge legen stadswijken te evacueren. Het Rode Kruis heeft voor de verdrevenen gaarkeukens ingericht en medicamen ten onder hen verspreid. Maandag zijn ook grote gebieden in de regentschappen Sragen en Su- kohardjo door overstromingen van de rivier Bengawan Solo onder water ko men te staan. Er is nog geen overzicht van de aangerichte schade te verkrij gen. De bewoners van de desa Tompoba- lang op Celehes werden gedwongen» naar veiliger oorden te vertrekken, In Makassar werden 20 kamponghuizen vernield. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Het treinverkeer in de omgeving van Semarang werd op verschillende plaatsen gestremd door een water vloed, tengevolge van aanhoudende regens. WERELDVAKVERBOND SCHENKT f 50.000.— E.V.C. zal het vermoedelijk uitdelen Het secretariaat van de Eenheids Vak Centrale heeft van het secretari aat van het -Wereld Vakverbond te Wenen de mededeling ontvangen dat het Wereld Vakverbond besloten heeft al zijn aangesloten organisaties op te wekken een grote inzameling te hou den ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Nederland. Het - W.V.V. telt haar leden onder de vak bonden van de Sowjet-Unie, Chinaj Tsjeeho-Slowakije, Bulgarije, Roeme nië, Polen, Korea, Albanië, Frankrijkj Italië, de Duitse democratische repu bliek, Indonesië e.a. landen. Als eerste blijk van solidariteit wordt door het W.V.V. aa.n de Eenheids Vak Centrale een bedrag van vyf millioen francs (ongeveer een bedrag van f 50.000. overgemaakt. Deze gelden en nog in te zamelen gelden en huisraad, kleding landbouwgereedschappen en dergelijke gebruiksartikelen zijn bestemd voor de minst draagkrachtigen onder de slachtoffers van de watersnood. Desgevraagd deelde men ons meeg dat afdracht aan het Nationaal Ram penfonds niet zeker is. Daarover moet nog worden beslist, De kans is groot dat de E.V.C. zelf dat bedrag gaat verdelen. een rijkspolitieboot uit Bergen op Zoom. Na een bezoek aan het roomska- tholiek ziekenhuis te Zierikzee, waar de koningin sprak met de moeder overste, begaf zij zich naar de trouw zaal van het stadhuis, maar men haar voorstelde aan kolonel van Wa ning, commandant van de maritieme strijdkrachten op Schouwen. Deze roemde het werk van Ierseker en Urker vissers, speciaal van schip per Schot, die 400 a 500 mensen red de. De koningin bezichtigde vervolgens Zierikzee en onderhield zich op straat met verscheidene omstanders. Van Zierikzee uit is zij per helicopter naar Brouwershaven vertrokken. Volkshogeschool „Overcinge" Cursus .Bestaan of leven" Van 23 Februari tot 7 Maart a.s. zal op „Overcinge" een algemene volksho- geschooleiarsus worden gehouden, waarin verschillende onderwerpen zul len worden besproken, gegroepeerd rondon het thema: „Bestaan of leven?" Deze cursussen zijn bedoeld voor ol ie volwassen Nederlanders, zonder on derscheid. die werkzaam of belangstel lend zyn in het. maatschappelijk leven. In het gehele jaar 1952 werden 54.601 woningen voltooid, waarvan er 1968 als duplexwoning werden ge bouwd. zodat in 1952 voor 56.569 ge zinnen nieuwe woonruimte werd ge sticht. Koningin landde per helicopter

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4