orfóm Leeuwarden krijgt (autonome) Friese plaatsnaamborden In Gaasterland1 pet van de veestapel Gladde wegen veroorzaken veel auto-ongevallen Begroiingsvergadering Leeuwarder Raad Over subsidie „Pro Rege" zal nog nader gehandeld worden Ook de gemeente Leeuwarden heeft een urgentie-plan. Weth. J. K. Dijkstra heeft dat plan gistermorgen ..gepubliceerd'' in de vergadering van de Leeuwarder raad. die aan de begroting gewijd was. In het plan werd o.m. opgenomen een op lossing van het veemarkt-vraagstuk, van de centrale riolering, van bode- en par keerterreinen in de Friese hoofdstad. Wethouder Beeksma (van Sociale Zaken) deelde mee. dat deze week nog een E.T.I.F.-rapport over de huisvesting van be jaarden in Leeuwarden tegemoet kan worden gezien. Urgentie-plan Weth. Dijkstra (Opcnb. Werken) bracht het urgentie-plan ter sprake. Het omvat niet in chronologische volgorde cen trale. riolering (twee Inleidende rappor ten zijn gereed met voorlopige conclusies), het veemarkt-vraagstuk, de problemen van parkeerruimte en bodeterrein, inrich ting van een recreatie-centrum in „een zeker stadsdeel", waarover overleg met de sportwereld wordt gepleegd, de Rond weg West, bestrating van bet industrieter rein West, pen nieuwe Prins Hendrik- en een nieuwe le Kanaalsbrug.en een nieuw wegdek voor de Emmr.kadé N.Z Wat be treft de uitvoering van deze werken is enig optimisme gewettigd. Bejaarden-huisvesting Het E.T.I.F. zal deze week nog oen rap port klaar krijgen over'de huisvesting van ouden van dagen in Leeuwarden, vertel de Wethouder E. Beêksma. Leeuwarden heeft 7.000 inwoners boven 65 jaar. Daar van zijn er 900 in tehuizen opgenomen. Uitbreiding van hel Stadsverzorgingshuis is nodig en nuttig. Daardoor wordt nieuw bouw echter niet uitgesloten. Tijdens de sectievergadering hadden verscheidene leden de kwestie van het ge bruik van Friese namen op de plaatsnaam- borden. weer ter sprake gebracht. Zij wa ren- van gevoelens, dat het in 1952 inge nomen standpunt wel kon worden herzien, in. aanmerking genomen de praktijk in andere Friese gemeenten. In de Memorie van Antwoord merkte het College van B. en W. op, dat deze vraag een onderdeel van de vraag van het Fries in het rechts verkeer vormde. Het nadere standpunt van de regering diende, zo zeide de M.V.A. te worden afgewacht. Gistermiddag brachten mevr. A. A. Von deling-van 't Hof (p.v.d.a.) en de heer J. van der Schaaf deze kwestie op het tapijt, lie eerste wees op een levenstijl, die ook tot uiting zou kunnen komen in Friese plaatsnaamborden, de tweede achtte deze borden een noodzakelijke voorziening in de huishouding der gemeente. De heer Van der Schaaf diende 'n voorstel tot het plaatsen van Friese plaatsnaaraborden in, dat mede-ondertekend werd door de he ren L. v .d. Meer (c.h.u.), G. D. Kamstra (k.v.p.), J. Vellinga (p.v.d.a.) en B. P. v. d. Veen (v.v.d.). Het College van B. en W. nam dit voorstel over, nadat de voorzitter er op gewezen had, dat deze plaatsnaam- horden „autonome" borden zouden zijn en niet geplaatst zouden worden op grond van de Wegenverkeerswet. Tenslotte nam dc Raad dit voorstel zonder hoofdelijke stem ming aan. Subsidie aan „Pl'O Rege" De Militaire Bond „Pro Rege" vroeg om subsidie aan de Leeuwarder Raad met het oog op het Chr. Militaire Tehuis in de Friese hoofdstad. Het college van B. en W. adviseerde, op dit verzoek afwijzend te beschikken. Niet omdat men niet over tuigd was van het nut van militaire te huizen. maar omdat het Rijk in dit op zicht in een door hem geschapen behoefte moet voorzien. De heer J. van der Schaaf wilde graag Ln positieve zin op de aanvraag van Pro Rege 'beschikken. Hij zette het belang van de tehuizen uiteen en achtte het dc gast heersfunctie van een garnizoensplaats om in deze behoefte mede te voorzien. Hij diende dan ook ..een motie-achtig ding" in. waar- de .horen' van der Meer. Kamstra en "mevr? Vondeling zich achter stelden. Steun kwam er van de zijde van de heren Vel linga en W. C. Dijkstra (P.v.d.A.l, waar bij de laatste er op wees, dat de „motie" zo ruim behoorde te zijn. dat ook andere Militaire Bonden dan ..Pro Rege-' op sub sidie aanspraak zouden kunnen maken.» Er werd aan het eind van de besprekingen ge stemd over de vraag of dc raad in begin- rol voor een subsidie aan „Pro Regè" was. Met 25 stemmen tegen 9 (CPN en een ge deelte van de P.v.tl.A. stemde tegen) werd de subsidiëring ter nadere beoordeling in handen van het college van B. en W. ge steld. De hear O. Santema (CHU) 'wilde graag, dal de raadsleden (vertrouwelijk) het rapport over „Kneppel-Freed" zou den mogen bestuderen. Aan de Tweede Kamer-leden is die gelegenheid ook ge geven. De voorzitter, merkte op, dat ook hij geen weet had van dit rapport en dal het toch wel in dc reden ligt, dal h(j als hoofd der Leeuwarder politie dit rapport het eerst zou kunnen inzien. Koninklijk onderscheiden ,D:c Burgemeester van' Le'euwarden. Mr. A..A. M Van dei- Meulen, heeft gisteren de eremedaille in 'brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend aan de heer R. W. v. d. Horst, bediende in de apotheek van Dr. S. W. Dantzig aan de Voorstreek. De heer Van der Horst is op 10 Febr gedurende 40 jaar aan de apotheek ver bonden geweest. In die 40 jaren heeft hij zïch doen kennen als een uiterst plichts getrouw en accuraat personeelslid. (Advertentie) ZEER OUDE GENEVER ANNO 1690 WAT LP/EpT LEVÉRT IS GOED' [2H3Z3EB5T Afvoer van vee en producten van Schouwen-Duiveland De Minister van L„ V. en V. heeft de Provinciale Voedselcommissaris van Zee land op grond van het Voedsel-voorzie- ningsbesluit, de bevoegdheid toegekend voor de afvoer le beschikken over de op het eiland Schouwen en Duiveland aan wezige producten van land- en tuinbouw, bewerkt cn onbewerkt, landbouwwerktui gen en landbouwgereedschappen, alsmede vee en pluimvee. De Prov. Voedselcom missaris van Zeeland kan op deze wijze bij de afvoer van vee en producten, waarmee op Schouwen en Duiveland moeilijkheden optreden, beter behulp zaam zijn. Bandjirs richten in verspreide delen in Indonesië verwoes tingen aan In verspreide delen in Indonesië rich ten bandjirs verwoestingen aan. Buiten Atjeh echter zijn tot op heden geen slacht offers van de overstromingen gemeld. Vijfduizend personen in Solo (midden Java) werden door de watertoevloed van de uit haar oevers getreden Kali Pepe, gedwongen naar hoger gelegen stadswij ken le evacueren. Het Rode Kruis heeft voor de verdrevenen gaarkeukens inge richt en medicamenten onder hen ver spreid. De correspondent van Aneta in Solo meldt, dat Maandag ook grote gebieden in de regentschappen Sragen en Sukohardjo door overstromingen van de rivier Ben gawan Solo onder water stonden. Er is nog geen overzicht van de aangerichte schade te verkrijgen. De correspondent van Aneta in Makas sar (Celebes) meldt, dat een noodweer Zondag de bewoners van de Desa Tompo- balang dwong naar veiliger oorden. In Makassar werden 20 kamponghuizen ver nield Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De Amerikaanse verliezen in Korea Volgens het Amerikaanse ministerie var defensie hebben de V.S. in Korea tot dusver 129.819 man verloren, dit is 395 man meer dan de opgave van vorige week. Schippers over bruggen Ledenvergadering „Schuttevaer" In Café „De Beurs" kwamen gister avond de leden van de afd. Leeuwarden der Kon. Schippersvereniging' „Schutte vaer" bijeen, onder voorzitterschap van mr. H. Schootstra. Uit het jaarverslag van secretaris K. Holwerda stippen we aan, dat de afd. in haar korte' bestaans- périodë een ledenwinst boekte Van 150%, terwijl tevens een aantal personen en be drijven zich als donateur had laten'in schrijven. Ook het financiële gedeelte al bevatte het dan geen grote bedragen was optimistisch. De heren mr Schoot stra en K. v. d. Noord werden aangewe zen om de afdeling te vertegenwoordigen op de landelijke jaarvergadering, welke dit jaar in Terneuzen zal worden gehou den. In de vacature K. Holwerda werd voorzien door de verkiezing van de heer J. A. v. d. Akker, die belast wordt met het secretariaat. Met enkele goed geko zen woorden bracht mr. Schootstra dank aan de scheidende secretaris, de heer K. Holwerda, voor het werk dat deze in het belang der afdeling heeft verricht. Dc agenda omvatte verder een groot aantal voorstellen, die bijna alle betrek king hadden op de verbetering van vaar ten, bruggen en de verlichting daarvan ten behoeve van de scheepvaart. Bij daarvoor in aanmerking komende instan ties zal men diverse verzoeken indienen, o.a. tot verbetering van de verlichting bij de spoorbrug over de Greuns bij Leeu warden. Men was tevens van mening dat de aanlegplaats bij deze brug ook enige restauratie zal moeten ondergaan. De be-, dieningstijd der bruggen, sluizen en pon ten in de Noordoostpolder zou men graag met elkaar in overeenstemming gebracht zien. Ook de Stationsbrug in Franeker kwam nog in discussie; de sluiting op spoortijd is nl. een belemmering voor de scheepvaart. De bruggen in Leeuwarden hadden, het „vrij zwaar te verduren" tijdens deze bijeenkomst. Volgens diverse le den ligt het in de bedoeling van het ge meentebestuur om enkele stadsbruggen in de toekomst door één man "te laten bedienen. Dat wil dus zeggen, dat de stadsbruggen voor de scheepvaart da gelijks langer gesloten zullen blijven en daarmee is de scheepvaart aller minst gediend. Bovendien brandt op geen enkele brug in de Friese hoofdstad" na tien uur des avonds licht, hetgeen vooral bij de toe- ga ngsbruggen gevaar op kan leveren voor schippers die ter plaatse niet bekend zijn. De tweede Kanaalsbrug wordt slecht ver licht (met een stormlantaarn). In deze kwesties en nog enkele andere zal men trachten verbetering te verkrijgen. Kerkelijke verkiezing Reitsum c.a. Gekozen in de Ned Herv. Gem. tot kerkvoogd, de heer W. Folkert- srna, tot notabel de heer J. Wassenaar te Lichtaard, „Beairix-Oord" ier sprake in Raad Oosisiellingwerl In de> raadsvergadering van Oosterwol- de is gisteravond wederom „Beatrix- Oord" ter sprake gekomen. In de vorige raadsvergadering had het raadslid de heer A. Vondeling (p.v.d.a.) vragen gesteld aan de Burgemeester. Het Dagelijks Bestuur van het sanatoriuum zou voornemens zijn enkele stukken grond te verkopen. Burge meester -Bontekoe zegde toen toe, deze kwestie nader te onderzoeken. Gisteravond werd een brief voorgele zen van het bestuur van Beatrix-Oord. Enkele heidegronden worden op verzoek van de Ned- Heide Maatschappij in het ka der der werkverruiming ontgonnen. Over leg is gaande met het Staatsbosbeheer tot behoud van het gehele terrein als natuur t monument. De heer Vondeling merkte op, dat Fries land in deze kwestie .,op zijn openst" moet zijn. Men moet zich niet door sussende woorden van het bestuur in slaap laten brengen. De voorzitter verklaarde, dat een gesprek met de secretaris van het 'bestuur - geleid had tot de verzekering, dat „Beatrix-ooi'd" in het geheel geen verplaatsing naar elders overweegt en dat men zich stipt zal houden aan het votum van de algemene vergade ring van 17 October 1950, Waarin besloten werd, dat de nieuwe gebouwen van Beatrix- Oord in Appelscha zouden verrijzen. De heer M. de Boer (AR) merkte op, dat het onjuist zou zijn, wantrouwen te koes teren ten aanzien van het beleid van het bestuur van het sanatorium. Op de ver-, gadering hopen we morgen terug te komen. Demping van Sneker Singel in bespreking Sncek. Op Maandag 16 Februari aanstaan de zal in hotel Hanenburg een debat-avond gehouden worden over de voor- en nadelen van de demping van de Singel. Op deze avond, die georganiseerd wordt door het „Snitser Fry'sk Forban" zal het woord wor den gevoerd door.' drs. H. Halberlsma en door de heer T. Zandstra. SNEEK: In 'het raadsverslag van de ge meente Wijmbritseradeel is een onjuist heid geslopen. In tegenstelling met ons bericht, werd- het verzoek van de Herv. School te Heeg, om gelden beschikbaar ie stellen voor de aanschaffing van zgn. Galjard Bijbels, niet ingewilligd. Wel wer den aan deze school gelden toegestaan voor de aanschaffing van „Non Parel"- Bijbels, die goedkoper zijn. Rijksweg Drachten-Quatrebras voor verkeer vrijgegeven Woensdag is het nieuwe gedeelte van de Rijksweg DrachtenQuatrébras vóór het verkeer vrij gegeven. Hiermee is dan de snelverkeersweg tussen deze plaatsen een feit geworden. 25-jarig N.C.L.B.-jubileum te Scharnegoutum De afdeling Zuivel van de N. C. L. B. te Scharnegoutum heeft op sobere wijze haar 25-jarig bestaan herdacht. Wegens 25 jaar C. N. V.-lidmaatschap werd de- gouden in signe uitgereikt aan de leden, de heren Y. de Boer. J. Dijkstra, H. de Jong. K. Ooster kamp en P. Spieringa. In een historisch overzicht vertelde de voorzitter, de heer J. Dijkstra, dat een in Scharnegoutum belegde vergadering van 't N. V. V. in Februari 1928 tengevolge had, dat er een N. C. L. B.-afdeling werd opge richt onder leiding van de heren A. Runia, hoofdbestuurslid, cn Sj. Jouwstra van Oos terend. Het hoofdbestuurslid, de heer A. de Vries, sprak een bezielend woord over: De strijd die was; de strijd die blijft. Verschil lende afgevaardigden spraken het jubile rende bestuur toe. Nieuws uit de Noord Oost Polder N.O.P. en de Ramp De complete schooljeugd van Ens heeft het plan opgevat een bazar te houden ten bate van de slachtoffers in de gétroffen gebieden. Schoolkinderen in Ens verkochten wil gekatjes. Hun (knappe) winst gaat naar het N. R. F. Uit Ens en Nagele zijn- ook ploegbazen naar de noodgebieclen gegaan. Goes wordt hun standplaats Ze zijn „uitgelëend" tot het begin van de N.O.P.-oogst. Begraafplaatsen Nagele en Ens De firma Hogenbirk kreeg opdracht tot het aanleggen van een begraafplaats te Ens en te Nagele. In Ens op kavel P. 93: in Nagele ten Noorden, van het woon wagenkamp. Terrein voor ruiterverenïging De Directie zal voor de ruiterverenï ging van Ens een terrein in orde doen brengen. Drie nieuwe bestuursleden Delfstrahuizen. Onder voorzitterschap van de heer H Kraak besprak de C. H. Kiesvereniging de candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er wer den drie nieuwe bestuursleden, een in de vacature van de heer H. Pen, die zich niet herkiesbaar stelde, en twee ter uit breiding van het bestuur, omdat de ver eniging een zo grote omvang aanneemt, benoemd. Gekozen werden de heren V. Holtrop, II, Wierda en E. Bijlsma Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noord- bergum (tóez.) C. Bogert, cand. te Lut'el- gccst (N.O.P.) Aangenomen naar Wesepe, P. M. van Waarde te Kuinre. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Beroe pen te Ulrum, Z. G. van Oene. cand. te Kampen; te DoesburgDoetinchem, G. v. d. Brink, cand. te Voorburg. Ds. H. Numan had auto-ongeluk Ds. H.' Numan te Wyoming (Canada), laatstelijk predikant van de Geref. kerk te Hattem (Gld daarvoor te Hijlaard is kortgeleden eëri auto-ongeluk over komen, clat voor hem nog goed is afge lopen. Bij het afslaan van de hoofdweg werd zijn aüto door een grote Canadese truck aangereden, waardoor het achter gedeelte van de aüto totaal versplinterd werd. De predikant, die de enige inzitten de was, werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De volgende dag kon hij' echter weer naar zijn woning terugkeren. Ds. Numan is thans zo goed als hersteld. Benoemd Benoemd tot chef-kaasmaker aan de Coöp. Ver. van Melkproductenfabrieken „De Combinatie" afd. te Stompetoren (N.H.) de heer P. Teitsma te Dronrijp. Bij beschikking van de Minister van L., V. en V. is aan de heren J-. Russchen en D. S. de Haan te Drachten, op hun verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Comm. van Toezicht op de Rijks- •landböuwwinterschool tè Drachten, en zijn in die functie benoémd de heren E. Riemersma te Drachten en A. J. Atsma te Oostermeer. Benoemd tot hoofd aan de Chr. Kleu terschool le Veenwouden, mej. L. v. d. Heide, thans als zodanig werkzaam te Hommerts. Geslaagd Aan de R. U. te Groningen is geslaagd voor. het doet. examen godgeleerdheid (eum laude) de heer A. S. van der Woude te Qostcrlittens. Marktberichten Veemarkt Wolvega anvoer bertroeg 105' arkens, 536 zouten schap 11 Febr. De totale stuks waaronder 692 146 zware varkens) clitere kalve ren, 1 geit en 13 paarden. Ondanks de slechte wegen was de aanvoer goed. De han del was bevredigend. Notering zouters 1.75- -1.77. Dé besten even boven .de notering. Naar zware varkens was dc vrnug«ian. de vorige week. wat tot uitdviiVIcing kWaih in de prijzen. De waren zo hoog wel. Note ring vette biggen 1,701,80.; Genieste zeu- weerbericht Weersverwachting, geldig van P.onaejr dagavond tot Vrijdagavond (opgemaakt te 10 üur): LICHTE VORST Zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw. Matige tot krachtige en langs de kust mogelijk nu en dan harde wind tussen Noord en Noord-oost. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. ZON"- EN* MAANSTANDEN" 13 Febr. Zon op S.00. onder 17.50 Maan op 7.43, or.der 17.16 V' radioprogramma s VRIJDAG 13 FEBRUARI Hilversum II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramof., 7.15 Ochtendgymna stiek. 7.30 Instrumentaal septet. 8.00 Nieuws en weerberichten. S.15 Gramof.. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramof., 9.45 Schoolra dio, 10.00 Orkestconcert. "10.4'5 Klein vrou wenkoor. 11.00 Voor de Zieken. 11.40 Ka merorkest en solist. 12.03 Politiekapel. 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws. 13.20 Actuali teiten, 13.25 Pianoduo, 13.45 Voor de vrouw 14.00 Strijkorkest. 15.00 Scroolradio, 15.30 Sopraan en tenor, 16.00 Voor de zieken, 17.00 Voor de jeugd, 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gramof.. 17.40 Lichte muziek, IS.00 Militaire reportage, IS.10 instrumentaal oc tet, IS.30 Lichte muziek. 18.52 Actualitei ten', 19.00 Nieuws, 19.19 Regeringsuitzen- ding Verklaring en toelichting. 19.30 Gra mof., 20.25 De gewone man. 20.30 Prome nade orkest en klein- koor, 21.00 „Knots en bondig", causerie, 21.15 Strijkkwartet, 2.1.50 „De strijd tegen de brand", klankbeeld, 23.00 Nieuws, 23.15-24.00 Gramof. Regionale Omroep Noord Golflengte 18S meter. 19.10-19.30 De stem van het Noorden, gen al naar kwaliteit 1.551,65. Alles p. kg levend gewricht ne zonder korting. Op de biggenmarkt was de aanvoer niet groot en de handel was matig. De prijzen bleven onveranderd. Notering 3545. Voor de schapen geen notering, Bij de nuchtere kal veren was het slecht. De vorige weeks prij zen werden dan ook niet gehaald. Notering 11,800,90 p." kg levend gewicht. Paarden waren er nog al flink aangevoerd. Zoals al tijd veel belangstelling maar weinig kopers. Notering 600900. Zeer kleine aanvoer, op de pluimvee- en kónijnenmarkt met slechte handel. Notering pluimvee 1,252,50. Ko nijnen 34. Groenteveiling Dokkum. 11 Febr. Kroten S12 p. kg. rode kool 90130. savoye kool geel SU130 p. 10 kg, breekpeen 1114. prei 3942. spruitkool 2760, uien 2641, witlof 2052, p. kg. koolrapen 45 p. 10 kg, appels 72 6, peren 4-1. Groenteveiling Harlingeu 10 Febr. breek peen 1016, boerenkool 42 p. kg. koolrapen 1,35 p. 31 kg, prei 41 p. kg. rode kool 7.00 10.20, savoye kool 6.5US.60 p. 100 kg. spruitkool 4068, uien 3239 p. kg, witte kuol 6.00 p. 100 kg, witlof 4656. Appelen: Goudreinette standaard A.B.C. resp. 2528, 21.24. 15—16, huishoud I en II resp. 10— 22, 7—10, fabriek 9^-11, Jonathan, stand; A, B en C. resp. 3336. 34—35, 2635, -huis houd I en II ïesp.-, 142St 1316. fabriek - ÏO-^jL3. Bramley'Sgedling hüièh. 1*13'. Gtoi. Kro-ö'ir fiuïshiud 7 én. II rësp. ,10r12, 6. Peren: St Remy huish. I 15, Winterlouw- tje huish. I 14 p. kg. Friesland helpt verder N.O.P. blijft niet achter Et een gister door de besturen der land bouworganisaties uitgeschreven vergadering in. verband met hulp aan de getroffen ge bieden werd besloten écn procent van de veestapel af te staan cn bovendien 15 kilo hooi per hectare. De burgemecsier deed toe zegging in de vergadering van B. en W. voor (e stellen het persen van het hooi voor re kening van de gemeente te nemen. De raad zal daarOyer dan nader hebben te beslissen. •Zo doet Gaasterland burgerij cn gemeen tebestuur het. Barradeel deed het t.e.m. 10 Februari zo totaal £51.233.77. Sexbierum-Pietersbierum f 20.382,87, Oosterbierum f7.452.20, Tzumma- rum éii .Firdgum f 11.514,20; Minnertsga £7707.80, Wijnaldum f9353,10 en Almenum f 223.60. Dronrijp zit nu op f2o.079,25, Dat wil zeg gen per gezin f47,40. Het bedrag van Op- einde (f 6108.25) moet geschreven worden op de offervaardigheid van de bewoners van Opende (Gr,) Leerlingen van de Chr. Nat. School, te Echten zamelden £149 in. Ze leeg den er hun spaarpotten voor en riepen bo vendien de hulp van hun ouders in. Kerk-collecten In de Geref kerk (e Echten bracht de collecte f765,27 op, In Berlikum (N.H. Kerk) f4100 plus een schaap (de toezegging dan Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor Tengevolge van dc gladde wegen deden zieli in onze provincie een groot aantal on gevallen voor, die alle nog betrekkelijk goed afkopen. Slechts materiële schade werd gemeld; persoonlijke ongelukken kwamen nergens voor. Tussen Bant (N.O.P.) en Lemmer waren ds. en mevrouw Hettinga van Oudemirdum op weg naar huis, toen de auto plotseling begon te slippen. Na over de kop geslagen te zijn. kwam deze in dc bermsloot terecht. Met een passerende auto van de Polder directie werden dominee en mevrouw Het tinga naar huis vervoerd. Op de weg bij Bozum kwam de heer P. Noordmans van Ylens in botsing met een hem tegemoetkomende politieauto. Hier de den zich eveneens geen persoonlijke onge lukken voor; beide wagens werden licht beschadigd. Te Haule geraakte, bij het nemen van een bocht, een auto van. de Coöp. Aankoop Vereniging in een ber-msloot. Met behulp, van een lier en eigen personeel werd de wagen weer op het droge gebracht. Doordat de auto slipte, geraakte de heer H. Iiasman te Appelscha de macht over het stuur kwijt. De wagen, die uit de rich ting Oostenvolde kwam, reed daarop de Stokersverlaatvaart in. Eveneens tengevolge van de gladde weg botste te Opeinde (Sm.) een personen-auto tegen de vrachtwagen van de heer Welling te Oudega. Beide wagens werden ernstig beschadigd. In Buitnepost werd in het centrum van het dorp de petroleumbakfiets van de heer W. Postma aangereden, doordat een Volks wagen bij het afremmen begon te slippen. Zowel de bakfiets als de personenwagen werden beschadigd. Eveneens te Buitenpost werd de heer T. Boksma te Drogcham, die reed in een per sonenauto met aanhang, verblind door een tegenligger. Hierdoor reed hij tegen een aan de kant van de weg geparkeerde trai ler van de Ford-fabrieken. Ook bij dit on geval werden beide wagens licht bescha digd, natuurlijk); Nijega-Ope:nde (N.H. Kerk) f856.50; Minnertsga (Ger. Kerk) f863; Wijckel (N.H. Kerk) f 1300, (Ger. Kerk) £920; Sneek (Ger. Kerk) f7.575. De begra fenisvereniging te Echten droeg f 100 aan het Fonds af. Uit de N.O.P. De Noordoostpolder blijft niet achter, Een oliebollenfeest van de Ulo-schooljeugd en van "de leerlingen van de Landbouwbuishoud- school. gecombineerd met een bazar, braeht een kostelijke middag en avond, maar ook f 1400 in het laatje van het Rampenfonds. Wat betreft de kerkcollèctenN.H. Kerk 'Em- meioord f 1130. Ens f 632, Luttelgeest f 386, Marknesse f666 en Bant f477. Geref. Kerk: Emmeloord f1900. Van andere plaatsen zijn de bedragen nog niet bekend. EFFECTENNOTERING AMSTERDAM OBLIGATIES 10 Febr. 11 Febr. Nederland 1948 3'/ Nederland 1947 3% 3 Nederland 1937 3 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 \OTUEVE AANDELEN Ned. Handel-Mij. A. K. U. Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Nederl Ford Philips G. B. Unilever OXDERN*. EN MI JEN Dordtse Petroleum Kon. Petroleum Amsterd. Rubber Holl Amerika Lijn Ned. Scheepv. Unie H. V. A. Deli Maatschappij Senembah Mij. OBLIGATIES Rotterdam 1937 3'/} Fr. Gr. Hyp.B 3'A 3 9415/n 951-4 159 42 170% 160 15S 19S 162% 1S6% SSl3/ie 142 130% 102 Sl% Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 171 ifi2% 16S 95V16 95% 9 415/16 159 X 167% 159% 140 129% 104% S2JJ 171% 162% 169% Meelfabr. Ned. Bakk. AMERIK. FONDSEN Rep. Steel TMe Water

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3