Oude straatverlichting totaal onvoldoende De zaak-Toepoel 4rend$ oorbarige beschuldiging tegen wethouder Agenda Een idee ter navolging en DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 Raad Egmond Binnen De verbreding i an de Herenweg EGMOND-BINNEN In zijn openingswoord herdacht de voor zitter de grote ramp, die ons land in het begin van deze maand heelt getroffen. De Raad nam één minuut stilte in acht om de overledenen te gedenken. Ten aanzien van de verbreding van de Herenweg deelde de voorzitter mede, dat het Hoog heemraadschap de plannen ter verbreding heeft opgemaakt. De beslissing, of nu al dan niet daartoe zal worden overgegaan, wordt nu gelegd in de handen van de gemeentenaren. Daartoe is een comité uit de ingezetenen gevormd, voorname lijk om de openbare mening te Deilen. hoe men over 't algemeen tegenover de voorgestelde plan nen siaat. doch veel meer nog om de prijzen voor de aan te kopen stukjes grond te bepalen. Er ziin in overleg met het prii- zenbureau prijzen vastgesteld. De vraag is nu of de raad zich met deze vastgestelde prijzen kan verenigen. Het Comité uit de ingezetenen ging reeds met de priizenvaststelling accoord. Deze luiden: 4,- per m2 tuin grond: 2.- bouw(cultuur)grond en 1,- voor grasland. Voor de verbreding is naar berekening ruim 2Va ha nodig. Voor grond aankopen zal naar schatting be nodigd ziin 40.000,- a 50.000.-. Wethouder Hopman vraagt of de onderhoudsplicht voor wegen niet zodanig zal stijgen, dat uit voering niet mogelijk zal bliiken. Z.i. zal dit eerst terdege over wogen moeten worden, daar an ders de grondaankopen en het vele werk daaraan verbonden no deloos zal ziin. De voorzitter ant woordt. dat de grondaankopen meer in principe plaats vinden, nl. onder de uitdrukkelijke voor waarde. dat de grond zal wor den aangekocht, alléén, indien de gemeente de grond voor het ge stelde doel nodig zal hebben. Deze restrictie ondervangt alle moeilijkheden. Onder deze voor waarde is het van het grootste belang tot de aankopen over te gaan. De comitéleden hebben nu voldoende tijd om de ingezetenen langs te gaan. Daarna wordt met algemene stemmen tot de aan kopen besloten, met als richtlijn de vastgestelde prijzen, hiervo- ren genoemd. Verlichting. Aan de orde komt nu een be langrijk punt nl. de vérlichting van dc wegen in de gemeente. De oude verlichting is totaal on voldoende en behoeft dringend verbetering. De Provincie heeft uitgewerkte plannen, die vol doende rekening houden met de -toekomst. Dit vooral ten aanzien van de hoofdverkeerswegen, nl. de verbindingswegen van Heiloo en Alkmaar naar Egmond aan Zee en de Herenweg. De plannen houden in gloeilampenverlichting, kwikdampverlichting en een combinatie van deze twee ver lichtingsmethoden. Op voorstel van wethouder v.d. Reep wordt nog een verlichtingspunt aange bracht voor de pas aangelegde Dom Huiibenlaan. Wethouder Hopman stelde voor in de dorps kommen enkele lichtpunten de gehele nacht te laten doorbran den. De voorzitter deelt mede. dat de verlichtingskoslen momen teel ongeveer 2000,- bedragen. Bij uitvoering van dé voorgestel de plannen komt daar bij f 3438 plus 498 voor onderhoud, ter wijl daarenboven ineens zal moe ten worden betaald 2646.-. Deze bedragen zijn ramingen, Met de uitvoering Wordt het beter ge oordeeld te wachten tot de ver breding van de Herenweg een feit is geworden. Alzo wordt tot een verbeterde straatverlichting besloten, terwijl de nadere uit werking in handen wordt gesteld van B. en W. Bouwvolume Bij de rondvraag informeert de heer J. Mooij. hoe het staat met de woningbouw. De voorzit ter zet uiteen, dat in de vorige vergadering gesproken is over de bouw van woningwetwonin gen. Het plan-Belleman. dat nu eenmaal onverbreekbaar gekop peld zit aan het mooie plan tot omlegging van het rijwielpad te Egmond aan den Hoef heeft uit sluitend kans van slagen indien de gemeente de haar nog be schikbare voorraad aan bouw volume (nl. 5 woningen) daai-- voor beschikbaar wil stellen. In dat geval krijgt de gemeente een extra bouwvolume voor 19 wo ningen. Daarmede kan het eer ste gedeelte van het plan-Belle man verwezenlijkt worden. En bij doorgang van het olan-Belle- man zal ook de omlegging tot stand gebracht kunnen worden. Deze omlegging zal een zeer be langrijke verkeersverbetering be tekenen. Het is waar. dat dan voor de dorpskom Egmond-Bin- nen geen volume meer beschik baar is. Maar aangezien het hier twee zeer belangrijke gemeente belangen betreft, zullen de hier geboden kansen niet verloren mogen gaan. De heer C. Apeldoorn is be vreesd. dat bij de uitgifte van het nieuwe bouwvolume met de nu versterkte rekening zal wor den gehouden. In dat geval zal Egmond-Binnen gedupeerd wor den. zeer in het bijzonder de particulieren. De voorzitter ant woordt. dat met het oog op de migratie naar onze gemeente ze ker nieuw bouwvolume zal wor den toegewezen. Van dupering van particulieren is geen sprake, aangezien besloten was. dat het woningwetwoningen zouden wor den. Wethouder Hopman wijst nog met nadruk op het feit. dat met de bouw van 24 woningen een gemeentebelang is gediend. In deze woningen kunnen ook ingezetenen uit Egmond-Binnen komen wonen. Hun kansen staan gelijk met die van de ingezetenen uit den Hoef. Wethouder v.d. Reep zegt- te hebben tegenge stemd (in B. en W.-vergadering) omdat de woningen uitdrukke lijk aan de woningbouwvereni ging waren toegewezen. De voor zitter wijst er op. dat Egmond- Binnen over het geheel genomen goed is behandeld, nl. eerst 11 woningen agn de Peperstraat, daarna 6 woningen aan de Vee- I newatersweg. hoek Peperstraat en vervolgens nog 4 woningen aan de Dom Huijbenlaan. Eg mond aan den Hoef heeft daar- I tegenover alleen maar 4 huizen gekregen aan de Julianaweg. i Hierop geeft de heer C. Apel- doorn als ziin mening te ken- i nen. dat van de 21 toegewezen wpningen Egmond-Binnen er de I minste heeft ontvangen. De voor zitter onderstreept nog eens zijn i mededeling, dat er beslist nieu- Iwe bouwvolume zal komen. Ontvanger I Hierna brengt de heer C. Apel- doorn de benoeming van de nieuwe ontvanger ter sprake. De voorzitter zegt. dat deze bénoe- ming aan Gedeputeerde Staten moet worden voorgelegd. In een gecombineerde vergadering van de colleges van B. en W. van Egmond aan Zee en Egmond- Binnen is besproken, wat aan G.S. geadviseerd diende te wor den. Egmond aan Zee is voor de benoeming van één ontvanger voor beide gemeenten. Egmond- Binnen is voor een eigen ont vanger. Aldus is het advies op gesteld en aan G.S. doorgezon den. Wat de stichting van een nieu we landbouwschool te Egmond- Binnen aangaat, stelt de heer C. Apeldoorn voor de nodige stuk ken aan G.S. door te sturen met de mededeling er bij, dat de ge meente vóór de bouw van deze school is. De voorzitter wijst er op. dat de L.T.B. een plaats zal aanwijzen, waar de school ge bouwd zal kunnen worden. De doorlichting van de bevol king zal i.v.m. de ziekte van een der ambtenaren nog even dienen te worden uitgesteld. De grondaankoop van E. Sko- tarezak is in handen gesteld van de opzichter. Op de vraag of in verband met de voorgestelde verbreding van de Herenweg het café met to neelzaal van de heer Jac. den Houd ij leer zal moeten verdwijnen wordt geantwoord, dat dit een op zichzelf staand geval is. De heer Valkering informeert naar het. geschenk voor de af getreden opzichter. Het blijkt, dat deze graag een verrekijker wil hebben. Tenslotte wordt nog medege deeld. dat de brandweerauto de eerste maal voor niets naar het noodgebied is vertrokken, aan gezien de werkzaamheden al daar onmogelijk bleken. De tweede reis sorteerde meer effect. Er is daar prachtig werk ver richt. o Cf Na comité-vergadering ingetrokken LANGEDIJK Ook in de gemeenteraad van Langedijk zijn minder prettige woorden gevallen. Aan liet besluit. I om f 25.000.voor de slachtoffers van de watersnood i beschikbaar te stellen, van welk besluit wij gisteren I reeds melding maakten, was een vrij onaangename dis cussie voorafgegaau. Burgemeester Schelhaas begon met I een gevoelige herdenking van de slachtoffers, waarna I een minupt stilte werd betracht.. Tijdens de ramp ver- I loefde burgemeester Schelhaas op Goerce en hij dankte 1 de burgerij voor haar medeleven hij zijn terugkomst. voorzichtigheid bij het uiten van beschuldigingen. Nadat de raad ongeveer een uur in comité had vergaderd, legde de heer Slot een verklaring af. waarin hij zijn spijt betuigde over ce door hem aan het adies van weth. Kuiper ge uite beschuldiging: de voorzitter sprak hierover zijn voldoening uit. Ten aanzien van de besteding van do gevoteerde 25.000 waren dg meningen verdeeld. De heer Balder wilde nadere plannen om trent. adoptie van getroffen ge meenten afwachten: de heer Hee- ringa (P'-ot. Chr.) en de heer Kal- verdiik (arh.) sloten zich bii deze mening aan' de heer Dirkmaat (arb) vreecde dat door adoptie bevoorrechting zon ontstaan. De heer Brum (KVP) verk'aarrig rich vom-stander van adoptie. Na de comité-vergadering werd ech ter het voorstel van R en W.. om npf. bedrag VOO'- het pHrmti»«lan ti reserveren, z. b. st. aangenomen. Tijdens zijn afwezigheid nam weth. M. Kuiper zijn plaats in en het was de heer Slot van de Prot. Chr fractie, die meende deze wet houder in gebreke te moeten stel len wat betreft de maatregelen, die hij op de eerste dag van de ramp had moeten treffen. Volgens de heer Slot woonde weth. Kui per een partijbijeenkomst bij in plaats van op zijn post te zijn; de heer Volkers (CPN) sloot zich bij deze ci'itiek aan. doch de heer Kuiper werd verdedigd dooi-1 weth. J. Weel (KVP), die ver klaarde. dat weth. Kuiper de Zon dagmiddag door de heer Eecen belegde vergadering bad bijge woond. Ook de voorzitter, burge meester Schelhaas nam het voor zijn plaatsvervanger op en zei, dat de locó-burgemcester alles gedaan had. wat bil had moeten doen. hij had niet een partijver- aadering bijgewoond, doch een bijeenkomst van burgemeesters en secretarissen. Tenslotte maan. 2 de voorzitter de heer Slót tot Bevolkingsonderzoek op tuberculose AKERSLOOT. Naar wij ver nemen krijgen de voorbereidende werkzaamheden voor het bevol kingsonderzoek min of meer vaste vorm. Voor dat dit onderzoek plaats heeft zal er eerst een contact avond plaats heben op Dinsdag 17 Februari a.s., waarbij de huis bezoekers uitgenodigd worden, die dan verschillende instructies zullen ontvangen. Het onderzoek zal in verschil lende plaatsen in de omtrek wor den gehouden alsmede m Aker sloot. Zo zal naar alle waarschijn lijkheid de bevolking van de Woude, Stierop, Starnmeer, Ko- gerpolder, Oostdijk en Zuiddijk zich voor dit onderzoek moeten begeven naar Graftdijk op 11 Maart a.s. en de bevolking van de Schermer, behalve de West- dijk, naar Driehuizen op 12 en 13 Maart a.s. De bevolking van de Westelijk zal tegelijk met de -be volking van Boekel en Akersloot te Akersloot worden onderzocht op 23, 24 en 25 Maart a.s. De kosten bedragen f 1.05 per inwoner. Gezien het grote nut is het noodzakelijk dat iedereen hieraan medewerkt. Pas dan kan dit onderzoek slagen. NAAR DE HONDERD DUIZEND ALKMAAR Er blijven nog grote en kléine gillen oinnenKu- men bn <xe penningmeester van net Plaatselijk Rampentonas-co- mité. Gister kwam er een bedrag van J 1.239, waai onder een be drag van 100.van de oiljart- club van Westerlicht: het totaal bedrag steeg nierdoor lot een som van J 93.939.33. Men kan nog bijdragen storten op giro 17410 van de Ned. Miü- denstandsbank te Alkmaar onder vermelding „Rampenfonds Alk maar" of afgeven aan het loket van de Middenstandsbank. Choor*- straat 33. OOK IN LIMMEN: DE MOUWEN OMHOOG LIMMEN. Onder dit motto zullen ook de gidsen en verken ners van Limmen Zaterdag 14 Februari a.s. het dorp rondgaan om allerlei karweitjes voor de burgerij op te knappen. De bedoeling is n.l., dat elke gids en verkenner Zaterdag f 1. verdient voor hel Nationaal Ram penfonds. Karweitjes van alerlei aard zul len worden opgeknapt, zoals schoenenpoetsen, tietsen schoon maken, koper poetsen, tuintjes aanharken, ramen wassen enz. Aan de gidsen kan bovendien naai- en stopwerk worden opge dragen. In het algemeen zullen de karweitjes niet van te voren genoteerd worden. Geheel onver wachts kunt U Zaterdag dus be zoek krijgen van een verkenner of een gids. Zaterdag gaan dus in Limmen „de mouwen omhoog"- DONDERDAG 12 FEBRUARI BIOSCOPEN: REX: De dochter van de houtvester. VICTORIA: Dubbel spel. HARMONIE: The crimson pirate. APOTHEKEN: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apoth. Wanna-Mient, Mient C 13, Apotheker mej. F. Schuitema. HOTEL VICTORY. 8 uur: Derde cursus parapsycholo gie Schola Püblica. GULDEN VLIES: 8 uur: Con cert Haarlemse Orkest Ver eniging. Waterstanden: Vrijdag: Hoog water 7.20 en 19.25 u.: laag water 1.10 en 13,20 u. ZT.JDEWTNO De bridge-c^ub j ..Ziidewind" heeft tegen a.s. Za terdagavond een bridve-drive uit geschreven in café Ligthart. waarvan de onbren^st zal wor den gestort in 't Nationaal Ram penfonds. Ter animermg van dez" drive hebben de middenstanders van Ziidewind en 't Veld hier voor mome oriizen beschikbaar gesteld. Vorige week werd door j de bridgeclub f 10aan het Rampenfonds bijgedragen. 1 Dragline's vertrokken HEERHUGOWAARD-NRD. De vier dragline's, eigendom van de Fa. Blok uit Rotterdam, welke in dienst van de polder Heerhu gowaard werkzaam waren met het uitdiepen van bemalingssloten enz., zijn Zondagavond om 12 uur opgeroepen om te assisteren in de noodgebieden in Zeeland. Maandagmorgen-vroeg zijn alle vier dragline's met grote leger auto's vertrokken, geëscorteerd door de Militaire politie. Dit jaar zullen zij zeer waar schijnlijk wel niet meer in onze polder terugkeren. Meisje aangereden HEERHUGOWAARD-NRD. Zondagmiddag geraakte het 5- jarig dochtertje van de heer P. Westmeijer aan het Verlaat spe- lenderwijrze onder de auto van de heer T. Nauta, arts te Wieringer- waai'd. Plotseling stak het kind de spiegelgladde, met bevroren sneeuw bedekte rijweg over, waardoor het met het hoofdje te gen de auto botste. Door het plot selinge remmen kwam de auto uwars over de weg te staan, waardoor werd voorkomen dat de wielen over het kind heen gin gen. Na thuis door enkele genees heren te zyn onderzocht, werd het kind 's avonds op advies van dr. Herclcenrath, naar het St. Eli sabeth Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Naar wij vernemen is de toestand redelijk wel. T.O.G. PARADE HEERHUGOWAARD T.O.G. heeft j.l Dinsdagavond voor een goed gevulde zaal haar tweede opvoering gegeven van de Gym- revue 1953, en. met succes. Aan wezig waren o.a. de Z.E.W. heer pastoor van Diest en kapelaan Obdam, De revue die bestaat uit ruim 30 nummers is het zien en horen volkomen waard. De gyrnnu ro mers. zowel van dames ais heren, jongens en meisjes waren goed. Het nummer Grond-gymnasliek is altijd zeer aantrekkelijk. Het brugturnenTlames is ook vooruitgegaan en de jongens oogstten met het springnummer veel succes. De balletten waren zeer goed van gehalte. Costuums en belichting deden het best. Wat wij bijzonder mooi vonden was het sprookjesballet. Dan noemen we de medewer kenden oo de kleine ruimte de z.g. voordoek-mensen. De dames Dekker met hun partner Ürsem hadden met hun liedjes ook weer veel succes. De conferencier, als altijd de heer Th. Jongkind, deed het weer orima Ziin grote succes was het lied ..Kijk Omhoog", doelend op de nieuwe verlichting van de kerk toren, De tweede man willen we ook graag noemen n.l dé heer J. van Stralen. D° ske+eben wedden vlot gesneeld, Mej. Rika v. Toe ren completeerde de zaak, al bad men haar iets ffiêêr werk kunnen geven. Dan de muziek. Twee dames en vier heren o.l.v, de heer jan Beers hebben de bel» avond hun best eedaan en het tempo goed volge houden. De leiding vos in goede han den. De he>*en Bruin en van S''-a- len. mevr. Bruin, z» b°bben allen ear van hun werk Fen r'-aebt d»cor van de firma ^h. OrnoRmi- -'••1- eos'nums d» fi^ma f-er» ,i-ren u'l Amsterdam riio wnn- .-lormnni va41 JU Ttnnf was r'p SO' "(-)'•* ipi'ü»ht; "r> ir-Mit-i e*"i_ fin all"- tot in dn -nn'i», «-v-ZO'-od T-T-l l-ir-iiTnrV v-~" d-mr d» be°r Vl;«- Volgende iveek Woensdag uitspraak ALKMAAR In de contra-enquête, ingesteld door nir. H. Seholten namens de makelaar Toepoel als eiser in kort geding tegen de gemeente, is als laatste getuige ge hoord de makelaar S. Dekker te Heerkugowaard, die aanwezig is geweest hij de besprekingen die hebben plaatsgehad omtrent de verkoop van hel perceel Hekel- straal 17. Hij verklaarde, dat toen afgesproken was, dat dc weduwe Kemp voorlopig zou blijven wonen in de woning bij de bakkerij; dal zij toen beeft gevraagd, of er een kans was een ander buis te krijgen en dat de ma kelaar Toepoel toen gezegd beeft, dat bij zijn best zou doen, om te bewerken, dat zij in een buis zou komen, dat vrij zou komen als de heer Hooy, eigenaar van de bakkerij in de Hekelstraat, ging bouwen. Een positieve toezegging bad hij uit de mond van de beer Toepoel niet geboord. I Berg, hetgeen hij ook gedaan heeft. Dat dit voor de heer Lou- SCHAGEN. In alle kringen onzer samenleving is men schier onuitputtelijk in het lanceren van ideeën en suggesties op welke wijze onze zwaar beproefde land genoten kunnen worden geholpen. De gezamenlijke landbouworgani saties L.T.B. en Holl. Mij van Landbouw hebben wel een zeer origineel voorstel gedaan aan alle veehouders in de Zijpe. Men gaat n.l. van dc veronder stelling uit dat het redelijkerwijs gezien, nog geruime tijd kan du ren alvorens de overstroomde pol ders weer zodanig in cultuur zijn gebracht, dat er weer vee in kan worden opgenomen. Het thans reeds beschikbaar stellen van vee zou voor zeer velen, hoe lofwaar dig zulk een schenking ook is, een cadeau zijn waarvoor men nog niet, overal plaatsingsmoge lijkheden heeft. „Welnu", zeggen de besturen, „de kalftijd breekt spoedig aan. Als nu iedere vee houder één fokwaardig kuikalf wil aanhouden en opfokken voor onze collega's in de door de over stromingsramp getroffen gebie den, dan kan dit, wanneer het land te zijner tijd weer in cul tuur is gebracht, voor hen be schikbaar gesteld worden". Reeds is een rondschrijven met een be roep op hun solidariteit aan alle veehouders van Zijpe verzonden. Ofschoon men er zich volkomen van bewust is dat het voor de kleine bedrijven een groot offer zal zijn, rekent men er toch op dat een zo groot mogelijk aantal veehouders een fokwaardig kalf voor dit doel zal willen afstaan. Het is de bedoeling dat dit kalf te zijner tijd op het bedrijf waar het wordt opgefokt, ook wordt geschetst, waardoor dan vaststaat welk kalf beschikbaar is. De besturen hebben gemeend de behandeling van deze zaak in handen van de Voedselcommissa- ris te moeten geven, die ook be last zal zijn met de verdeling van het vee. Aan alle veehouders is tevens verzocht, zo spoedig mogelijk, in iederg eval vóór 20 Februari a.s., aan de Plaatselijke Bureauhouder, de heer de Haan te Schagen, op te geven of zij aan déze actie wil len meedoen. Wij wensen de initiatiefnemers groot succes met dit pracht-idee, waarvan verwacht mag worden dat het in meerdere streken van ons land zal worden overgenomen. Hij kan zich niet herinneren, dat 'die avond over het woning- burau is gesproken. De gemachtigde van de gemeen te, Mr. A. G. de Lange, betoogde, dat het niet bepaaldelijk ging om 't uitspreken van toezeggingen door de makelaar te bewijzen, maar om aan te tonen, dat hij in bepaalde gevallen „onbehoorlijk" had gehandeld. In de gevallen Frieseweg en 'Rozenstraat was daartoe het bewijs reeds geleverd. Het geval Comansstraal is niet volledig duidelijk geworden, aldus Mr. de Lange, die dit geval dan ook buiten beschouwing wilde laten. Maar in het geval Maurits- kade 25 achtte hij middels de ge tuigenverklaringen het bewijs ge leverd, dat de heer Toepoel het verkrijgen van een vestigingsver gunning had toegezegd, hetgeen niet is bewaarheid. In hel geval Hekelstraat, aldus spr.. heeft de makelaar de wed. Kemp allerlei schone dingen voor gespiegeld, waarvan niets is te recht gekomen. Het onbehoorlijke in deze vier gevallen is geweest, dat verkopen tot stand kwamen na vage toespelingen, waardoor betrokkenen gepraedisponeerd werden, terwijl het wezenlijke met betrekking tot de vestigings vergunningen niet is geschied. Als vertrouwensman heeft de ma kelaar Toepoel gefaald. Reeds terstond had in die gevallen voor de vestigingsvergunningen ge zorgd moeten worden, ter voor koming van de moeilijkheden, die nu hebben plaatsgevonden. De heer Toepoel heeft zich beklaagd over de publicatie van de ge meente, aldus vervolgde spr., die na herhaalde waarschuwingen ten slotte geen enkele garantie meer had, om de handelwijze van de makelaar een einde te doen ne men, welke handelwijze het woon- ruimtebeleid en de juiste ver deling van woonruimte heeft doorkruist. De gemeente heeft deze publicatie terecht geplaatst om verdere misleiding van het publiek te voorkomen. De zaakgelastigde van dé heer Toepoel. Mr. H. Scholten, achtte onbehoorlijke handelwijze in geen enkel geval bewezen, ook niet in de gevallen Rozenstraat en Frie seweg. In het geval Rozenstraat, dit in 1948 speelde, heeft de ma kelaar niet met een valse ver klaring gewerkt en in het geval Frieseweg heeft de heer Toepoel alleen een woonvergunning kun nen aanvragen voor de heer v. d. Ifeersvenvacli ting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. LICHTE VORST DE BILT, 12 Febr. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw. Matige tot krachtige en langs de kust mogelijk hu en dan harde wind tussen Noord en Noordoost. Tempera tuur om 't vriespunt tot lichte vorst. Uitvoering ten bate van liet Rampenfond» HEERHUGOWAARD Zondag 15 Februari a.s. geven de toneel ver, Harmonie, de muziekver. Hu- go, de gem. Zangver. „Ons Ge noegen, de Accordeonver. „Vita Accordeonistica" en de Gymnas- tiekver. Tavenu gezamenlijk een uitvoering in de grote zaal van de heer K. Evers alhier. De baten komen geheel ten goede aan het Nat. Rampenfonds. Er wordt om half acht begonnen en de toegang is gratis. De kosten voor fietsen stalling en gadêrobe is geheel vrijblijvend maar wat men geeft komt ten bate van het rampen fonds. Er zal een verloting wor den gehouden met fraaie prijzen. De prijzen worden door de ver enigingen betaald. De zaal is door de heer Evers gratis beschikbaar gesteld. Jaarvergadering K.V.P. OUDE-NIEDORP. Od Vrij dag 27 Febr.. 's avonds 8 uur, houdt de afd. Oude-Niedom van de K.V.P. de laarvergadering in Cale Liglhart te Zijdewind, Met hel oog op het voor alle leden belangrijke agendapunt over de a.s. gemeenteraadsverkiezing, ver wacht het bestuur vöor deze bij een komst een flinke belangstel ling, Bloembollencultuur EGMUND-BINNËN Dc plaatselijke aldeling van „Bloem bollencultuur" vertoont heden 12 Febr, m de zaal van Jac, den Hou- dilker te Egmond aan den Hoef de lilm „Hollands Glorie". Aan vang 8 uur 's avonds. Van Eg mond-Binnen rijdt de bus van Bak. Het is alleszins dc moeite waard deze film te gaan zien. REVUE HAD SUCCES EGMOND a/d HOEF „In Pace Nata" uit Limmen gaf in de zaal van Jac. den Houdijker een revue-opvoering, onder de titel „Aan het hof van Korting Ón trouw Het geheel was niet on aardig in elkaar gezet en de uit voering viel lang niet tegen. Hier bij dicne men te bedenken, dal „ln Pace Nata" afkomstig is uit een kleine gemeente, waar goede kraehtcn niet zo talrijk zijn. Dat men niettemin een zo groots op gezette uitvoering aandurfde, ver dient alleszins een woord van lol'. De vraag is gewettigd of'hier in samenwerking met verschillende verenigingen iets dergelijks ook niet, mogelijk is? In elk geval heeft „In Pace Nata" een leerza me avond gegeven. Dooi1 rle weersomstandigheden was de zaal maar matig bezet. Binnengekomen giften BIJ DE NOORDERPERS Bij de bureaux van de Noor derpers kwamen heden de vol gende giften binnen voor de slachtoffers van de watersnood: R.K. Gem. Toneelver. N.E.A., Andijk-YV. f 10.St. Augusti- nusver. afd. Alkmaar Stad f 100; reus niet kon, kan men Toepoel J YVilma en Reggiy te Zwolle f 80; niet verwijten! N.N. te Schermer f 300,een In het geval Mauritskade acht- j Kaartclub te Alkmaar f 5, te spr. niet bewezen, dat de ma- aid. Hoorn f 10,R. K. keiaar aan de heer Deetman een j Fff,0, '6®:' a%ko°r ,J.e koster- woon vergunning had beloofd. De i ™okker f W. te Alk heer Toepoel had ook in dit geval i geen enkele garantie gegeven. Bo vendien was in het koopcontract de clausule opgenomen, dat de heer Deetman niet aan het huis behoefde te bij ven hangen; de koop zou dus niet doorgaan, wan neer mocht blijken, dat vestigings vergunning niet zou worden ge geven. In het geval Hekelstraat 17 ten slotte, aldus betoogde mi, Schol ten, zijn de getuigenverklaringen nogal vaag, waaruit in ieder geval niet duidelijk is komen vast te staan dat dé heer Toepoel mevr. Kemp bepaalde toezeggingen heeft gedaan. Tenslotte zei mr. Seholten, dat het nu na jaren toch eenieder be kend is, dat men eerst een vesti gingsvergunning moet hebben. Dat behoefde de heer Toepoel tpch niet iedere keer weer op nieuw naar voren te brengen? 1 Daarom achtte mr. Scholten de j beschuldigingen als zou de heer Toepoel onbehoorlijk gehandeld i heben, onjuist. De pi-esident van de Rechtbank heeft de uitspraak bepaald op Woensdag a.s. des morgens om elf uur. U kunt uw giften bezorgen aan onze bureaux, hetzij per soonlijk, hetzij per brief of post wissel. Ook kan op onze giro rekeningen worden gestort. De gironummers van onze bureaux zijn: Groningen 70021, Leeuwar den 594459, Sneek 594461, Em- men 594460, Zwolle 486779, Alk maar 594463, Den Helder 594462 en Hoorn (ook te gebruiken door Schagen en omgeving) 110894. Dagelijks verantwoorden wij de binnengekomen giften in onze BAL-AVOND DANSINSTITUUT van Maandag 16 Februari voorlopig uitgesteld Ambtenaar benoemd OUDE NIEDORP De heer C. Groen uit Heerhugowaard. ambte naar ter secretarie te Langedijk. is benoemd tot tweede ambtenaar te Öude Niedorp. Dank zij de wel willende medewerking van Lan gedijk kan Gróen reeds op 16 Februari in dienst treden. V.Z.V. BIJEEN Hodfdschotel tras tweede terrein" 'T VELD. Dezer dagen ver gaderde het hoofdbestuur van de R.K. Sportvereniging V.Z.V. in „Huize Taxi", welke hierdoor meer het idee van „Reiswagen" ging vertegenwoordigen. De voorzitter, burgemeester IfL ™.or' R"amPE"' Kalb, kon een voltallig bestuur i oonn nGeieGrL_ welkom heten. De hoofdschotel van dc bespre kingen was wederom het intussen veelomstreden tweede terrein. De plannen tot verwezenlijking zou den deze winter uitgevoerd wor den, nadat de leden van de afde ling voetbal zich garant hadden gesteld voor een vlotte voltooiing van de werkzaamheden. Juist in verband met, het laat ste kan het die leden in het bi zonder, en ook vele anderen wel licht vreemd voorkomen dat tot nu toe geen daadwerkelijke acties zijn ondernomen. Zijper polder houdt toeslag ZIJPE. Het was voor het dagelijks bestuur van het water schap Zijpe en Hazepolder Dins dagmiddag een „zacht gekookt eitje" om de begroting aangeno men te krijgen. Haast niemand had er wat op die begroting te zeggen en iedereen was het cr mee eens om de omslag onver anderd te handhaven op f 19.50 voor cohtruabel- en f 17.25 voor egalementsland. i Verder vond iedereen goed, dat I er twee kwartjes per ha geheven Op zichzelf drag van f 3300.- dus een flinke gift. Tn beginsel ging de vergadering verder accoord met het voorstri om te trachten tot het oprichten van een waterachapsbank te ko men. Deze Waterachapsbank zal ongeveer op gelijke wijze werken als de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten, en in hoofd zaak gelden dienen aan te trek ken voor het financieren van waterschaosleningen op langere termijn. Volgens de Unie van Wa terschappen bestaat er aan een dergelijke bank grote behoefte, Ofschoon het R.K. Kerkbestuur j "i?t.v0?r.di! waterschap- zijn woord ingevolge genotuleerd lpt^n 25 .h,el moeilijk om telkens besluit, ook na de onverkwikke- I e' Keiden aan te trekken. Het lijkheden. gestand doet, heeft het Jf door deze bank mogelijk hoofdbestuur, na rijp beraad, ge- i L_ f'iaJ;n,s? ,n'Vl,n" ,ter, beurze i ruimer middelen toevloeien. Be sloten werd om voor f 1500 deel te nemen in het aandelenkapitaal van de nieuwe bank. Ook werd goedgevonden dat voor het verbouwen van de mo lenaarswoning en van reparaties aan de vijzel van afdelingen H en E geldleningen zullen worden aangegaan van resp. 3500 en 2000 gulden. De nieuwe rekening-cou- rant-overeenkomst zal f 68.700.— groot zijn en de kasgeldlening f 10.000.—. De begroting sloot met. een bedrag van f 5598.— aan on voorziene uitgaven. Tijdens de rondvraag bracht de heer W. Jimmink naar voren, dat een on derzoek. van de Landbouwvoor- hchtingsdienst heeft uitgemaakt, dat de vorige keer het bestuur i ten onrechte is aangevallen over de walerregeling in de polder. meend goed te doen om met de uitvoering van het oorspronke lijke plan te wachten tot het na jaar. De reden hiervan ligt voor namelijk in de grote financiële consequenties, welke deze actie met zich zal brengen. Het ligt dan ook voor de hand dat het bestuur in de komende maanden met ijver gaat werken aan een financiële basis, waarop te zijner tijd met meer succes kan worden voortgewerkt. Hierover volgen bij enkele weken nadere mededelin gen, nadat eerst een gecombineer de vergadering zal zijn gehouden. Het is een publiek geheim dat de parochiële jeugdverenigingen, c.q, Voetbal- en handbalvereni ging, jeugdbewegingen annex de Stichting R.K. Jeugdwerk in deze parochie, constant in geldnood verkeren, Hel bestuur acht het niet effi ciënt om hieraan het hoofd te bieden door allerlei afzonderlijke acties. Dit leidt- stellig tot ver snippering van organisatorische krachten en minieme resultaten. Een voorstel om gezamenlijk een actie tot verkrijging van het no- wij van verschillende zijden ver- digc geld te ondernemen vond 1 nemen, is men in Heerhugowaard dan ook bijval. Intussen zijn deze zeer matig te spreken over de plannen, welke voor onze paro- j manier waarop dc collecte in chie iets origineels inhouden, in Heerhugowaard voor het Natio- grole trékken reeds besproken naai Rampenfonds is gehouden en aanvaard. In de komende ce- en georganiseerd, combineerde vergadering zullen Critiek wordt uitgeoefend op deze plannen verder en meer con- het feit. dat vooraanstaande per- creet uitgewerkt worden. Gelijk sonen in het parochiaal of ge- zal dan aan de orde komen de meentelijk leven niet of ter nau- verbetering van het bestaande wernood zijn geraadpleegd en terrein. Dc afwatering deugt niet ook niet in de gelegenheid wer- mecr. Dit kan zeker verholpen den gesteld zelf de organisatie in WATERSNOOD- COLLECTE HEERHUGOWAARD. Naar worden door het leggen van twee drains in de lengte van de zuide lijke speelhelft. Met een klein aantal spelers-medewerkers is dit karweitje gauw voor elkaar, De besturen der onderscheidene hun parochie of dorpsgedeeltc in de hand te nemen. Verder ver hinderde de haast waarmede alles ondernomen is, dat overleg in ge zinsverband kon worden gepleegd. Vooral het feit dat sommige organisaties vertrouwen gaarne totaal ongeschikte personen met op een warme belangstelling van lijsten zijn rondgegaan is de oor- de gehele parochiegemeenschap zaak geworden, dat. de gemeente en van hun leden in net bizonder. i lijke collecte in deze gemeente Als alles naar wens en volgensslechts f 8300.— heeft opgebracht, plan verloopt, doen zij spoedig I Gelukkig heeft de kerkelijke wederom van zich horen. I collecte veel verzacht.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2