srmmf, Niet uitstellen, maar heden doen Schade wordt voorlopig op een milliard geraamd Overmiff Minister-president Drees kondigt tal van maatregelen aan België heeft 150 millioen schade Koningin weer naar rampgebied Zevende lijst van slachtoffers Rampenfonds en Roode Kruis werken onder hoogspanning Voor het Rampenfonds kan nooit teveel gegeven worden HET WACHTEN 15 OP U Wijzigingen in de Kieswet DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 (Van onze parlementaire redacteur) £R IS OP HOOG NIVEAU overleg over de definitieve schade regelingen gaande; wat reeds werd bekend gemaakt is slechts van voorlopige aard. De middenstandsbanken zullen per geval maximaal 4000,crediet mogen geven. De getroffenen behoeven zich over hun belastingen geen zorgen te maken. Bij de evacuatie wordt er naar gestreefd het gezinsverband te behouden of zo snel mogelijk te herstellen. Vordering van woonruimte is niet' nodig, daar het aanbod meer dan voldoende is. Een zeer voorlopige raming van de schade komt onder alle voorbehoud tot een bedrag van één milliard. De met het oog op de werkgelegenheid in te dienen voor stellen tot belastingverlaging zullen tengevolge van de ramp moeten worden herzien. In ieder geval zal een verlichting van het bedrijfs leven noodzakelijk zijn, al zal de regering thans niet zover kunnen gaan als zij oorspronkelijk van plan was. Nederland zal zijn NAVO- verplichtingen nakomen; voor de financiering der ramp wordt een beroep gedaan op de Marshall-guldens. Teneinde grotere paraatheid tijdens de weekends te bevorderen worden nadere maatregelen overwogen. Mede met het oog op eventuele toekomstige rampen zal de organisatie Bescherming Burgerbevolking zo snel mogelijk worden uitgebouwd en in het algemeen verband worden ingepast. Autoriteiten werden op tijd gewaarschuwd 7IEHIER een bloemlezing uit de rede- voering, die de minister-president, dr W. Drees. Woensdagmiddag in de Tweede Kamer heeft gehouden ter beantwoording van de de vorige dag gemaakte opmerkingen en gestelde vragen. Dr Drees gaf nogmaals een overzicht van de paraatheid der centrale autori teiten. Er is geen ministerraad gehou den om grote vertraging te vermijden. Wel vonden uitgebreide telefonische contacten plaats. Eerst nadat de minis ters de eerst noodzakelijke stappen hadden gedaan, ziin zij zich persoonlijk in vele plaatsen in het rampgebied op de hoogte gaan stellen. In het alge meen, zo verklaarde minister Drees, waren de autoriteiten veel vroeger ge waarschuwd den men wel aanneemt. Ook in de noodgebieden zelf is op grote schaal gewaarschuwd, maar ve len reageerden met een ,,het zal zo'n vaart wel niet lopen". Betreurenswaar dig achtte dr Drees het, dat aan Schou wenDuiveland in eerste aanleg niet voldoende aandacht is besteed. Met klem stelde hij vast, dat op de eerste dag reeds vele boten van de ma rine zowel als andere vaartuigen aan de reddingswerkzaamheden hebben deelgenomen, vaak met zeer groot le vensgevaar. Was de organisatie Be scherming Burgerbevolking reeds ge reed geweest, dan zouden tal van vraagstukken veel gemakkelijker op te lossen zijn geweest. Militaire hulp De helicopters hebben onschatbare diensten bewezen. Ook hun militaire waarde staat thans vast, zodat er alle reden is deze vliegtuigen in ruime ma te in het defensie-apparaat in te scha- Hersielwerk vorderI goed De schade aan dijken en kaden 'n het in Be.lgië overstroomde gebied wordt officieel geraamd op 1 milliard Belgi sche francs, ongeveer 75 millioen gul den. De schade aan particuliere eigen dommen bedraagt eenzelfde som. Tus sen Gent en Dendermonde is de toe stand thans normaal, dank zij >'n deze streek verrichte werkzaamheden. De gaten in de dijken van de Schelde en enkele zijrivieren zijn gedicht, waar door verschillende dorpen droogvielen. Meer stroomopwaarts zijn enkele zeer grote gaten in de Scheldedijken gesla gen. waardoor een flink gebied nog blank staat. Stroomafwaarts van Ant werpen werkt men thans aan de dich ting van een groot aantal bressen, waaronder enkele zeer grote. Wanneer de binnendijken tussen de polders alle dicht ziin, zal een groot gebied droog vallen. Grote moeilijkheden leveren de twee diepe gaten bij Kallo en Beren- drecht op. De getijdestromen zijn hier zeer sterk. In de buurt van Bergen en Charleroi zijn overstromingen opgetreden, door dat regen- en sneeuwval de rivieren snel doen stijgen. Algemene vergunning tot overwerk verlengd Op Maandag 2 Februari is voor arbei ders van zestien jaar en ouder, werk zaam in bedrijven die voor de getroffen gebieden werken steunacties hieron der begrepen een algemene over- werkverkgunning verleend voor het maximum aantal uren, dat krachtens de Arbeidswet kan worden toegestaan. Deze zou gelden tot en met Zaterdag 14 Februari. Zij is thans verlengd tot en met Zaterdag 28 Februari a.s. *t met een scheut of steek Kruschen Salts bracht de bevrijding. Maar anders... Er zijn talloze gevallen ook onder Uw bekenden waar de wereldberoemde Kruscbenkuur op korte termijn verlos sing bracht van oie slopende rheuma- tische pijnen De aansporende werking van Kruschen op de bloedzuiverende organen kan ook tij U dat wonder te weeg brengen. Begin daarom vandaag nog de heilzame Kruschenkuur Dai smoort ge Uw heumatiek in de kiem. in plaats van te komen van kwaad tot erger. Adv. l.M. kelen. Ducks waren ook in het Ameri kaanse leger meer in parate eenheden ingeschakeld. Vandaar, dat zij hierheen werden gezonden met Duitse hulpbe manningen. Grote waardering had dr Drees voor het optreden van de radio zendamateurs. die ons land zulke uit nemende diensten hebben bewezen. Schade De totale schade is nog niet werke lijk te ramen, gelijk de ervaring met de dijken van Walcheren na 1945 leert. Er zijn nog tal van onvoorziene om standigheden. Onder alle voorbehoud dan ook gaf minister Drees het reeds in de aanhef genoemde getal van één milliard. Voor de financiering der scha de bestaan nog geen definitieve plan nen. Het Rampenfonds is een particuliere instelling, in welks bestuur regerings vertegenwoordigers zitten ter coördi natie. Het zal van de opbrengst der in zamelingen afhangen, welke taken het Rampenfonds op zich zal kunnen ne men. Als algemene taak van het Ram penfonds zag dr Drees onder meer het soepeler uitwerken van de door het rijk toe te passen vaste regels. Het fonds kan beter de individuele omstan digheden in aanmerking nemen. Het is dan ook van grote waarde, dat het Rampenfonds over zo groot mogelijke bedragen de beschikking krijgt, meen de minister-president Drees. Schaderegeling CR is alleen teruggegrepen op de oor- logsschaderegelingen, omdat deze reeds bestonden en er direct begonnen moest kunnen worden met uitkeringen. Definitieve regelingen zullen volgen. Al te grote verschillen met de bestaan de regelingen moet men echter niet venvachten .daar deze tot onbillijkhe den zou leiden. Vooral voor lichte scha den zal een zeer eenvoudige regeling nodig zijn. Over het landbouwschadeherstel zal nader overleg met de georganiseerde landbouw worden gepleegd, ook inzake het t.b.c.-vrij maken van de veestapel De gemeenteraadsverkiezingen zullen in de noodgebieden worden uitgesteld. Franse delegatie was in St Annaland De gemeente St. Annaland op Tholen kon zich gistermiddag in grote belang stelling verheugen. Tegelijkertijd met H.M. de Koningin bezochten de chef van de sociale dienst en de particuliere secretaris van de burgemeester van Mantes, een stad ten Zuiden van Parijs, het zwaar getroffen dorp. De Koningin heeft zich met deze Franse afgevaardig de, die op last van hun burgemeester de helpende hand moesten bieden in die gemeenten, die het zwaarst waren getroffen, enige tijd onderhouden. Voorts heeft H.M. zich diepgaand op de hoogte gesteld van de toestand in de gemeente en van het verloop van het hulpverleningswerk. Daarna heeft zij zich naar St. Maartensdijk begeven. Ook Scherpenisse en St. Philipsland zijn be zocht. Eerder had koningin Juliana een be zoek gebracht aan Schouwen-Duiveland Zij bereikte het eiland met een rijks- politieboot van Bergen op Zoom uit, be gaf zich eerst naar het r.k. ziekenhuis en daarna naar het stadhuis, waar men haar vooral op de hoogte bracht van de gang van het reddingswerk in die fatale stormnacht. Inzonderheid roemde men het werk van de vissers uit Ierseke en Urk, die vele honderden mensen het leven hebben gered. Ook heeft H.M! de Koningin op straat met verscheidene voorbijgangers gesproken. Verder heeft H.M. nog Brouwershaven bezocht. FIJNAART Teuntje Driesprong, D 182. •HALSTEREN Petronelia van Osta, 11.4.01. Cornelia Paulus, 23.7.36. Johannes Raats, 24.3.20. Maria E. P. Roks, 25.11.34. Johanna M. Raats, 4.7.09. Adriana Langenberg, 29.9.19. HOEK (Zld) Aanvulling op le lijst d.d. 4.2.'53: Pie- ternella J. Smallegang, 19.8.52 te Hoek, dochter van J. J. Smallegang en J. Pladdet, A 19. KAPELLE (Zld) Adriana Nijsse, 22.6.39. KLUXDERT Johannes A. Blomtners, 19.12.00, Kru- gerstaat 6. KORTGENE Annie Clement, 5 jaar, dochter van A. Clement. Torendijk. Wed. P. de Looff, Torendijk. Cornelia Nijsse Bolle, ongeveer 31 jaar. Torendijk. Wilhelmina Schrier, ongehuwd. MIDDELHARNIS Jacob Appel, 2.6.30, Voorstraat 51. Jacob Troost, 12.10.30 en zijn broer Job Troost. 9,8.35. Van Pallandtspolder 1. Adriane Vis, 5.3.43 te Middelharnis. dochter van L. Vis (overleden) en T. A. Buth, Oostvoornegors 39. NIEUWERKERK Johannes Stoutjesdijk 1.3.77 en zijn vrouw Cornelia Krabbe, 3.8.79. Adri- anus Kik. 5.6.46. Jan J. Kik. 8,6.49. Jozina C. Kik, 8.7.52. Jannetje de Jonge, 410.94. echtgenote van Jan de Bil. Neeltje de Reus, 10.3.13, echtge note van Adriaan Stoutjesdijk. Wil ly Goudzwaard, 17.2.40. dochter van Neeltje de Reus. Lecntje Kooijman. ongeveer 8 jaar, zoon van J. H. Kooij man. Ooststraat. Adriana Puit Overbeelte. Ooststraat 185. NIEUW-VOSSEMEER Maria J. Meesters, 10.7.11. OUWERKERK Wed. van Jan Slager. Marina Koop man, 5055 jaar, echtgenote van C. Westenbrugge, Molenweg. RILLAND-BATH Maatje Kriger, 22,9.72. Jan Nijsse, 14.3.34. STAVENISSE Johanna Geluk, 5.3.29, dochter van J. Geluk en P. Smits, Buurtseweg. B 60. Anthonetta P. Quist. 6.1.92. echtge note van J. Blokpoel, Kerkstraat A 303- Helena Wesdorp, 7.9.89, echtgenote van A. J. van der Reest, Kerkstraat A 363. WILLEMSTAD Anna Bos, 6.3.74, weduwe van D. Punt en haar broer Arie B. Bos, 17.12.81, Hel- sendijk C 1. [Het Ned. Roode Kruis kan in ver band met de omstandigheden, waaron der de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaar heid. Het is dus mogelijk, dat een en kele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken.] Vooi Slei re shagrokc :rling Shag het ideale Door het speciale Niemeijer's Positiel-Mild Procédé zijn geur en smaak van Sterling Shag zoveel lekkerder dan van gewone shag. Overtuig U zelf Rook eens een week Sterling en vergelijk! Dan wordt ook Uw devie (Advertentie, lng Med.) Van konijnen lof kinaulo's Nog sleeds stromen de gaven binnen ATOG steeds staat Nederland interna tionaal in liet middelpunt der be langstelling. Uit alle delen van dc wereld worden giften in geld en goe deren ten behoeve van dc getroffen gebieden ontvangen. Frankrijk zond een compagnie genietroepen, met 44 kipauto's en 36 vletten naar ons land. Een autofabriek in Stuttgart stelde een ambulance-auto ter beschikking en de regering van Neder-Sakscn schonk f 22.500.In Spanje werd reeds f 40.000.ontvangen. De collecte in Noorwegen bracht ruim ccn millioen gulden op. Particulieren en instellingen, die in verschillende landen dc inzame lingen van kleding, schoeisel en andere artikelen leiden, zien zich dikwijls voor grote problemen geplaatst, in verband met opslag.cn transport. LIET (communistische) Wereld Vak verbond te Wenen zond de E.V.C. in Nederland een bedrag van f 50.000.—. Onder de tachtig-millioen leden van het W.V.V. zal een inzameling ten bate van de slachtoffers van de watersnood wor den gehouden. Afdracht van de f 50.000 aan het Rampenfonds is nog niet zeker. De kans is groot, dat de E.V.C. het be drag zelf verdeelt. In Canada liggen 50 buitenboordmo toren met lange schroefas ter verzen ding naar Nederland gereed. Dè groot ste joodse vereniging in de V.S. schonk circa f 40.000. De vorst van Monaco, prins Regnier III, schonk twintig mille. En in ons land Ook binnen onze grenzen is de mate waarin de getroffenen hulp wordt geboden, ontroerend. Het personeel van „Werkspoor" in Utrecht en Amsterdam gaat twee weken lang overwerken. De bijdrage van werkgevers en werkne mers zal dan de vier ton overschrijden. De Caitex Petroleum Maatschapoij (Nederland) gaf het fonds f 100.000. Texel schonk 500 konijnen voor de in Utrecht verbliivende evacué's. Ze zul ten een welkome afwisseling in hel menu vormen. De gezamenlijke Neder landse jeugdorganisaties en instellingen voor het jeugdwerk brachten 35 mille voor het Rampenfonds bijeen, ondanks de financiële moeilijkheden waarin zij verkeren Op de giro van de provinciale griffie m Limburg is tot en met gisteren ge- VIJF EN DERTIG millioen gulden in de kas van bet Nationaal Rampenfonds is meer dan de vage toezegging van een milliard. Het is een variatie op een oud spreekwoord, dat evenwel nog niets aan actualiteit heeft .ingeboet. Stelt n daarom niet uit tot morgen, wat gij beden doen kunt. Bedenkt, dat snelle hulp dubbele hulp betekent. Daarom niet geaarzeld, maar onmiddellijk gedacht aan het NATIONAAL RAMPENFONDS Gironummer 9575 Den Haag TENEINDE de arbeid van het Nationaal Rampenfonds te ontlasten, hebben wij onze administratie m dienst gesteld van deze hulpverlening. Bezorgt daarom Uw bijdrage aan het kanioor van één van onderstaande dagbladen onzer N.V., of stort het bedrag op de achter de naam vermelde girorekening. Dagelijks zullen wij in dit blad dan verantwoording van de ontvangen gelden publiceren. Dagelijks ook wordt het totaal van het ont vangen bedrag aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. HELDERSE COURANT: Koningstraat 62—64, Den Helder. Giro 449041 SCHAGER COURANT: Loet 9, Schagen. Giro 66189 NW. ENKHUIZER COURANT: Weslerstraai 91, Enkhuizen. Giro 539495 DAGBLAD VOOR WEST-FRIESLAND: KL Noord 9, Hoorn. Giro 531193 ALKMAARSCHE COURANT: Voordam 11, Alkmaar. Giro 187294 DAGBLAD KENNEMERLAND: Breestraat 77, Beverwijk. Giro 449380 DE ZAANLANDER: Stationsstraat 71—73, Koog aan de Zaan; Gedempte Gracht 4, Zaandam. Giro 449546 Wij vervolgen onze dagelijkse verantwoording van de door ons in dank ontvangen bedragen met een nieuwe lijst. Naar ons is gebleken, slaan de Noordhollanders in de grote nationale hulpactie een prachtig figuur. Houden zo! Wilt u ook behoren tot degenen, die geen gift schonken, maar een offer brachten? U weet de adressen. Kano Ver. „De Geuzen", Zaandam, f 25.—; J. P.. Alkmaar, f 5.—; mcj. A. E. S., Alkmaar, f 100.Kaartclub Luim Kit, Alkmaar, f 75D H Alkmaar, f 10.-; J. G., Alkmaar, f 10.-; J. B. J., Alkmaar, f 10.—; J. J„ Alkmaar, f 7.—; Buurtver. Zaadmarkt-Zijdam, Alkmaar f 50—'; A. S.. Alkmaar, f 5.—; M. L.. Alkmaar, f 10.—; A. V., Alkmaar f 20.—' N. S.. Alkmaar, f 10.-; J. H.. Alkmaar, f 5.-; B.. Alkmaar.' f 48.-;' wed. B., Alkmaar, f 2.50; Garage Willem Schmidt, Alkmaar, f 235.60; Personeel garage Willem Schmidt, Alkmaar, f 264.40; Pers. Ver. „Cheerio", Alkmaar, f 300.—Zangver. „De Lofstem", Alkmaar, f 35.—- Bridgeclub van 4 dames. Alkmaar, i 10.-; K.. Alkmaar, f 20.-; dames van Korps K. en V., Alkmaar, f 50.—; Fam. de G. en Fam. S., Kaartpot, Alkmaar, Dameskoortje van de Bond v. Plattelandsvrouwen, Heiloo, f 10. E.. Alkmaar, f 10.—J. S., Alkmaar, f 10.—; R. B„ Oudorp, f 7.50; Lucht beschermingsdienst Blok 9, Stationsweg en Omg„ Alkmaar, f 645.76; C. P., Alkmaar, f 100.A. A. v. O., Alkmaar, f 35.mevr. G J S v W.. Alkmaar, f 25.-; T.V.O.NA, Alkmaar, f 150Berger Bridgeclub.' Bergen, f 250.—; Voetbalwedstrijd De Kennemers—Rest v. Kenncmer- land, f 339.15; Rijwielstalling Beverwijk, f 2.50; Bev. Rennersclub „Ken- ncmerland", f 25.—; Bev. Gem. Zangkoor „Zang en Vriendschap" (nage komen gift), 1 15.—; Ev. Lutherse Gem. te Beverwijk, f 135.15; Gèz. Speeltuincombinatie te Beverwijk, f 90.—; mevr. A. K„ Beverwijk, f 13.30; B. V. „Meerestem", Beverwijk, f 10.—; Geh. Onth. Ver. „Kindergeluk"! Beverwijk, f 105.—; mej. N. T., Beverwijk, f 5.—; H. J. v. R., Beverwijk, f 50.—; Biljartver. „Anti-Kets", Beverwijk, f 25.—; Collecte Filmavond CPN*, Anna-Paulowna, f 10.—; C. v. d. L., Hoorn, f 5.—; A. P., Hoorn, f 10.—; Sociëteit „Niet Klappen", Hoogwoud, f 43.40; Toneelver. „Nieuw Leven", Spanbroek-Opmeer, f 25.—; P. K., Hoorn, f 10.—; A. D., Koog, f 10.—; Kleuterschool Berkenweg, Zaandijk, f 45.—; De Rooswijkse Vrienden, Zaan dijk, f 11.61; M. F. R„ Zaandam, f 30.—; (giro) Pers. kapsalon Lust, f 20.32 Zaandam; J. C. v. d. R., Den Helder, f 10.—; Kanarie-Ver. „Onze Kamerzan gers", f 50.—; Erica D., Den Helder, f 1.17; H. C. J., Den Helder, f 5.—; Alg. Bond van Ouden v. Dagen, Den Helder, f 50.R. E. W., Den Helder, 1' 10.—; mevr. M. Z., Den Helder, f 2.50; wed. H„ Den Helder, f 12.50; W. V.,' Den Helder, f 5.—; Kees B. (sneeuwruimen), Den Helder, f 0.50; Omwisse ling Amerik. geld (zie 11/2) f 12.10; K. de V., Enkhuizen, f 10.—. stort een bedrag van f 815.800. Hierin zijn niet begrepen de bijdragen van de mijnen en de opbrengsten der collecten van het Roode Kruis en van de kerk- collecten. Ned. Herv. Kerk vormt watersnoodcommissie Het moderamen van de generale sy node der Ned. Herv. Kerk heeft een watersnoodcommissie ingesteld. Deze is onderverdeeld in zes commissariaten, onder leiding van een deskundige com missaris, en wel voor: het pastoraat onder de geëvacueerden, de diaconale zorg voor de geëvacueerden, de zorg voor de inkomsten van hen, die in dienst der kerk in de nood- en evacua- tiegebieden werkzaam zijn, het herstel van het financiële leven der getroffen gemeenten en het herstel van gebou wen, inboedels van predikanten en vol ledig in het pastoraat werkzame per sonen. De leiding der commissie berust bij de secretaris-generaal en de secreta ris voor algemene zaken der Ned. Herv. Kerk. De commissie heeft besloten, de door büitenlandse kerken verleende hulp te besteden in overleg met de in het landelijk Interkerkelijk Bureau Noodvoorziening Samenwerkende Ker ken. Weisonfwero inaed'end Bij dc Tweede Kamer is een wetsont- weip ingediend tot het aanbrengen van een aantal los van elkaar staande wijzi gingen in de Kieswet. Naar het oordcel van de minister van Binnenlandse Za- ke-t dient in de gewijzigde wet te wor den bepaald, dat intrekking van ccn op dc dag tier candidaatstelling bij liet hoofdstcmbureau overgelegde schrifte lijke verklaring van bewilliging, door een candidaat. niet mogelijk is. Verder zullen, zo meent de minister, gecombineerde candidatenlijsten bi) de gemeenteraadsverkiezingen duidelijk te onderscheiden moeten zijn van de zelf standige lijsten. Volgens het wetsont werp moet een door de burgemeester aan te wijzen ambtenaar de bevoegd heid hebben aan kiezers toestemming te verlenen om in een andere gemeente te stemmen. Voor de leden van alle ver tegenwoordigende lichamen dient te gelden, aldus het wetsontwerp, dat een lid zijn lidmaatschap verliest, bij ver vulling van een daarmede onverenig bare betrekking. Voorzieningen werkloze hoofdarbeiders Dc staatssecretaris van Sociale Zaken beeft dc nieuwe richtlijnen voor plaat sing en beloning van werkloze hoofd arbeiders op werkobjecten goedgekeurd. Er zijn vier groepen gevormd, al naar gelang het niveau der te verrichten werkzaamheden. Het loonsehema is in gedeeld in vijf gemeenteklassen. Op het loon kunnen toeslagen van 5 pet. en in bijzondere gevallen van 10 pet. worden gegeven. Broekman op 5000 m nog ongeslagen Maaise won te Stockholm de 500 meier De schaatswedstrijden, welke gister avond m het -.me g:. ..uige 6 ü.vn van Stockholm werden gehouden, le verden weer enige Nederlandse suc cessen op. Gerora Moorse zegevierde op de s00 meier in de voortreffelijke lijd van 44.2 sec. en Kees Broekman prolon geerde zijn ongeslagen record van dit seizoen op de 5000 meier. De uitslagen luiden: 500 meter. l. Gerard Ma arse (Ned.) 44 2 sec.; 2. en 3. Jonsson en Stroom (Zweden) 44.4; 4. Lirsscm (Zweden) I-n «T'fnvanderVoort (Ned.) 4o,0; b, Lindberg (Zweden) 45.3; 7. en 8. Samueisson (Zweden) en Kees Broekman (Ned.) 45,5; 9. Anton H u s k e s (Ned.) 46,1; 10. Egbert van 't Oever (Ned.) (nieuw pers. record). («SI T'er: Kees Broekman (Nod.) 8 min 34,5 sec.; 2. Anton ?UJ'sl<es <NecU 8 min. 34,6 sec.; 1'Often berger lOostenr.) 8 min. a IK t' S'SSC fessen (Zweden) JjyS 3ï°.sec-i 5- CM) Erik Asplund (Zweden) 8 mm. 39.5 sec.; 6. Henk Schuier (Ned.) 8 min. 43,8 sec (nieuw pers recnid); 7. Van der Voort (Ned.) 8 min. 46,4 sec.; Sfnb5w ;"n 'l Oovcr <Ncd'' 8

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3