L. E. K. A. Donderdag 12 Februari 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURAN Eerste bïad A. J. M. IJsseldijk Op de leeftijd van 81 jaar is gisteren overleden, de heer A. J. M, IJsseldijk, die gedurende zestig jaar, te Rotter dam, Twello en Apeldoorn lid was van de St. Vincentiusvereniging. De overledene was begiftigd met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. G. J. van Delden overleden Op 76-jarige leeftijd is alhier over leden de heer G. J. van Delden. De overledenewas in onderwijskringen een bekende persoonlijkheid. Vanaf zijn 19e jaar tot aan zijn pensionnering was hij als onderwijzer verbonden aan de Tweede Chr. school in de School straat. Duizenden Apeldoornse kinde ren hebben van hem onderwijs mogen ontvangen en velen denken nog mot dankbaarheid terug aan de jaren, toen zij bij deze beminnelijke leraar in de schoolbanken zaten. Ook buiten de school en gedurende de tijd, dat de heer Van Delden van zijn pensioen mocht genieten, was hij op velerlei gebied werkzaam. Een lange reeks van jaren was hij secretaris van de afd. Apeldoorn dei- Ver. van Chr. Onderwijzers en ook als ouderling der Ned. Herv. gemeente verrichtte hij zegenend werk. De begrafenis vindt plaats op Vrij dag 13 Febr. op „Heidehof", des mid dags te 2 uur. Beroep aangenomen. Ds J. J. v. Petegem, predikant van de Vrije Evangelische Gemeente heeft het beroep tot predikant in algemene dienst (Inwendige zending) aangeno- Binnen een tijdsbestek van een half jaar verloor deze gemeente dus haar beide predikanten. In het najaar ver trok ds J. Ytsma als zendingspredikant naar Samosir. Dankbare evacué's op Het Loo „Het is eigenlijk ontroerend", ver telde ir S. G. van Geuns. Intendant van paleis Het Loo, „hoe zeldzaam dankbaar en ook hoe ruStig-opgewekt onze bejaarde Zierlkzeese gasten zijn. Zij praten nog niet over dat wat ach ter de rug is en zij zijn alleen maar bezorgd over hun kleine rieten mand je, dat al hun .bezittingen bergt. Mis schien begrijpen zij nog niet, dat zij werkelijk in het huis van de Koningin mogen blijven - en denken zij; dat er straks weer een autobus kan komen om hen weer verder te brengen" Zij schikken graag allemaal in een grote kring om de kachel, die be haaglijk brommend in hun dagzaal staat. Gisteravond hebben zij kennis ge maakt met de hofprediker, ds J. F. Eerkei, die vanmorgen om elf uur met hen een bidstond heeft gehouden. De geestelijke verzorging van de oudjes wordt overigens aan de predi kanten van hun eigen kerken overge laten. Voor een goede WERK KR Moet U zijn bij DE KR ER, BSÜMKIAAN 16 - TELEF. 2518 €j Wat is er te doen m Centraal-Theater: van 6—11 Febr. hoofdnummer „Vallei der adelaars", 14 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 11 Fe bruari 14.30. Donderdag 12 Febr. 19 en 21 uur hoofdnummer ,,'n Linke jongen", alle leeft. Minerva-Theater, van 612 Febr. hoofdnummer „De geluidsbarrière", 14 j., 18.45 en 21 uur. Woensd. 14.30. Ve'luwe-Theater: van 612 Februari hoofdnr „Muiterij op het goudschip", 14 j.; 18.30 en 20.45. Tivoli-Theater: van 6—12 Febr, hoofd nummer „Anna", 14 j.; 14.30. 18.45 en 21.15. Donderdag alleen 14.30, Café-restaurant Marktzicht, Show-or kest Jossy Huygens. Donderdag 12 Febr. Tivoli 20 uur, Vo caal concert „Kunst en Strijd". Dcnderdag 12 Febr. Centraal-Theater, 19 en 21 uur hoofdnummer ,,'n Linke jongen", alle leeft. Zaterdag 14 Febr., Poort van Kleef, 20 uur, Graficus met ,,Zijdie ge stuurd was". D'nsdag 17 Febr., Bordelaise 20 uur. Filmavond Passage-bureau Sterckel. Dinsdag 17 Febr. hotel Bloemink, 15 uur „Voor U mevrouw". Woensdag 18 Febr. Doopsgezinde Kerk, Paslaan, 20 uur, Tijrede ds P. van Oossanen. Donderdag 19 Febr. Hof van Gelre 20 uur Prop.avond Volksonderwijs. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling dlene, dat ln de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie in de N. A, Crt. zijn aangekondigd. Mouwen omhoog Ons land moet droog! De kaboutertjes doen het voor XJ! Men schrijft ons: Wat gaat het in een sprookje toch altijd gemakkelijk! U kent die verhalen wel. Een huismoeder kon niet slapen, omdat ze haar werk niet klaar had kunnen krijgen. Ze had heel lang doorgewerkt, maardit had nog moeten gebeurendat karweitje was er nog! Toen ze eindelijk insliep zag ze in haar dromen de kleine werkjes als bergen zo groot. A.s, Zaterdag wordt het sprookje werkelijkheid. U behoeft niet meer tegen .een kar weitje op te zien, wantde kabou tertjes doen het voor U. Kabouters, welpen, padvindsters, gidsen, verkenners, pioniers, voortrek kers, leidsters en leiders trekken er a.s. Zaterdag op uit om onder het motto „Mouwen omhoog, ons land moet droog", in uniform allerlei werk jes voor U op te knappen en zodoende minstens een gulden te verdienen voor het Nationaal Rampenfonds. Het wassen van de vaat, poetsen van Uw schoenen, harken en schoon maken van Uw tuin, boodschappen doen, brievenbussen en kachel poetsen, de stoep schrobben, houthakken, fiets schoonmaken enz., de kabouters enz. willen het graag voor U doen. We hopen, dat vele ingezetenen van Apeldoorn en omstreken Zaterdag het zelfde zullen doen als elders in het land: Het zichzelf gemakkelijk maken en hierdoor de leden van het Neder landse Padvindstersgilde, de Neder landse Gidsenbeweging, de Neder landse Padvinders en de Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging in de gelegenheid stellen geld te ver dienen voor de slachtoffers van de watersnood. Huisvrouwen gaan Kruiningen helpen In de Dinsdagmiddag gehouden verg. van de Ver. van Huisvrouwen opperde een der leden het denkbeeld om naaidozen te verzorgen voor de huismoeders in de getroffen gebie den, hetgeen voor Apeldoornse dames natuurlijk betekent voor huismoeders in Kruiningen. Men stelt nu- voor, dat de dames zelf groepjes vormen, die elk een naaidoos voor zijn reke ning neemt met alles wat er in hoort: schaar, klossen garen, kaartjes stop wol en zij, drukknopen, linnen kno pen, naalden en spelden, haken en ogen, enz. Wanneer de doos klaar is, inleveren bij de bestuursleden of andere bekende centrale inzamelings adressen, liefst zo spoedig mogelijk. Wanneer men zich Zaterdag a.s. in verbinding stelt met mevrouw Meijei-, v d. Heijdenlaan 26, telefoon 3462, bestaat de mogelijkheid naaidozen voor inkoopprijs te verkrijgen. Men kan natuurlijk vóór die tijd ai een en ander aanschaffen. Bloemen in Bloemink Het veertiendaagse programma van hotel Bloemink: „Voor U Mevrouw", werd deze week verzorgd door bloe menmagazijn „Iris", van de heer en mevrouw Van Driel. Er bestond, on danks het slechte weer Dinsdagmid dag, lévendige belangstelling voor. De stijlvolle „blauwe zaal" van Bloemink was geheel naar den aard ingericht en de aanwezige dames kregen, het mag gerust gezegd wor den, waar voor hun geld. De heer en mevrouw Van Driel hadden hun bloemenshow en -explicatie aange past aan de omstandigheden waarin momenteel, als gevolg van de waters nood, vele landgenoten verkeren en de baten van de middag werden dan ook ter beschikking gesteld van het Nationaal Rampenfonds Twee char mante meiskes boden bloembouqetj.es aan, waarvoor gegeven kon worden wat men wilde of kon missen voor het sympathieke doel. En ook in dit geval werd het „Voor U, mevrouw", voor honderd procent en gaarne ge- acepteerd. Overigens hebben de aanwezige dames tal van waardevolle tips kun nen opsteken, verband houdende met de verzorging van bloemen en plan ten in het algemeen, waarover de heer Van Driel vertelde, met de Ja panse bloemsierkunst, waarvan me vrouw Van Driel verklaarde, dat zij door Europeanen niet wordt begre pen, met het dragen van corsages enz. Zowel de heer als mevrouw Van Driel hadden een aandachtig gehoor, dat dikwijls dankbaar applaudis seerde. Wij togen huiswaarts met een ver langen naar de veertiende Februari. Wie nl.dan een bloem gestuurd krijgt op Valentijndag krijgt veel geluk in zijn leven, zoals de goede SI Valentijn het vroeger, in de derde eeuw na Christus, heeft veordineerd. En wie zou dat niet begeren? „Iris" was zo vriendelijk bussen te plaatsen, waarin men een gave kon deponeren voor de watersnood-slacht offers. Opbrengst f 78,90. (Advertentie) Nationaal Rampenfonds Wq nemen reeds uw bestellin gen aan op Watersnood lepeltjes a 2.50 De verkoop geschiedt ten bate van bovengenoemd fonds. Per stuk wordt 1.50 afge dragen. Aflevering over ca. 14 dagen. Concert van Mannenkoren voor het Rampenfonds Alle Apeldoornse mannenkoren geven vanavond in de Grote Kerk aan de Loolaan gezamenlijk een uitvoering, ten bate van het Nationale Rampen fonds. Er wordt geen entreegeld ge vraagd; aan de uitgangen zal een schaalcollecte worden gehouden. Deken G. Oostveen en ds J. de Groot zullen een kort woord spreken. Horeca-bedrijven voor Kruiningen Op initiatief van de afdeling Apel doorn van de Ned. bond van H.C.R. en S. hebben de Horecaf-afdellng en de afdeling van Hocres besloten in alle Apeldoornse hotel-, café en restaurant bedrijven collectebussen voor de klan ten te plaatsen met het opschrift: „Kruiningen herrijzei". In totaal zijn in de gemeente Apeldoorn zo honderd bussen geplaatst. De leden van genoemde afdelingen zijn voorts overeengekomen straks ge zamenlijk hulp te verlenen aan hun collega's in Kruiningen, wanneer deze hun bedrijven weer kunnen inrichten. V oör trekkers- ft 1 m avo nd De Apeldoornse Katholieke voor trekkers van het Nederlands Padvin- dersverbond hebben gisteren in de Poort van Kleef een filmavond gehou den ten bate van het Nationaal Ram penfonds. De leiding van deze avond berustte bij de heer G. Politiek, leider der voortrekkers. Jammer was het, dat de belangstelling voor deze avond zo gering was. Het heeft echter aan het programma van de avond geen afbreuk kunnert doen. Voor deze avond waren een tweetal films beschikbaar gesteld, o.a. Van Flevömeer tot Flevostad en Het leven van Arthuro Toscanini. In de pauze sprak een vertegenwoordiger van het Nationaal Rampenfonds, waar na een Amerikaanse verloting werd gehouden. Enkele voortrekkers zorg den voor de muzikale noot van deze avond. Veiling. Ten overstaan van notaris B. van Drimmelen is gisteren ingezet het woon- en winkelhuis met schuurtje en erf aan de Kinsbergenstraat 17, groot 1,58 are op f 8000. Het woonhuis met tuin aan de Tutein Nolt'neniuslaan 54 groot 4 are op f 7300.en het huis met schuurtje en tuin aan de Zutphensestraat 113' groot 3.75 are op f 3900.—. Bij de ten overstaan van notaris P. A J. Breedijk gehouden veiling is het woonhuis met stenen en houten schuur en tuin aan de Koppellaan 10, groot 4.79 are, ingezet op f 5300.— Apeldoorn helpt Verantwoording van de Midden- standsbank: T. Kf 100.— S. Af 100. - N. Nf 10.— Coliecte Ugchelen f 63.— Pers. Alb. Heijn, verd, d, de directie f 37. Cartonnagefabr, De Globe directie en personeel f 250,— G. J. Mf 100.- 12%-jar. Huw.feest fam. G. Veldhuis—HanekamP' f 33. De uitgestelde uitvoering van d?. Apeld. Wandelver. De Trekvogels zal thans plaats hebben op Zater dag 28 Febr. a.s. De opbrengst komt ten bate van het Nat. Rampenfonds, Medewerking voor deze avond verleent ook de toneelver. Het Noorderkwartier met De Rattenval, door Arie van der Lugt. De directie van De Poort van Kleef was zo welwillend voor dit doel de zaal gratis beschikbaar te stellen. De- Zondag jl, in de Herv. Kerk te Garderen gehouden collecte voor het Nationaal Rampenfonds bracht f 1142,63 op. Op initiatief van mevr. Fels en mot medewerking van mevr. Van de Born en mej. N. Zevenbergen werden in korte tijd in Garderen 170 exemplaren van het boek „De Ramp" verkocht. APELDOORN HELPT! Opgelet! Door het publiek worden nog steeds goederen, bestemd voor het Nationaal Rampencomité, afd. Apeldoorn, be zorgd bij de Zwitsalfabriek aan de Deventerstraat. Daar het depot van de nog aanwezige goederen thans gevestigd is in de Ko ninklijke Stallen van het Loo, wordt men verzocht de ter beschikking te stellen goederen aldaar te bezorgen of het Gemeentehuis, telefoon 3545, toestel 67 te berichten, waar goederen kunnen worden afgehaald. Voor de reeds in Apeldoorn aange komen evacué's is dringend behoefte aan werkkleding, overalls, lakens, kus senslopen, luiers, schorten en zak doeken. De kleine Geref. Gemeente (Rus tenburgstraat) heeft Zondag in haar diensten gecollecteerd voor de getrof fen gebieden en op deze wijze niet minder dan f 1097,75 ingezameld. De collecte, Zondag in de Baptisten Gemeente, aan de I-Ioogakkerlaan ge houden, heeft f 215.opgeleverd. Dezer dagen werd door de Ned. Bond van Ouden van Dagen een ge zellige avond gehouden, die verzorgd werd door de Vrolijke Zwervers. De opbrengst der collecte, f 103,63, is af gedragen aan het Rampenfonds 1953. De avond van de Apeld. Gym- nasiastenbond, welke Zaterdag in de toneelzaal van het paleis Het Loo zou worden gehouden, is uitgesteld tot Za terdag 21 Februari. De opbrengst van de avond zal ter beschikking worden gesteld van het Nat. Rampenfonds. In de Zondagmorgen door de Ned. Herv. gemeente te Ugchelen gehou den kerkdienst is f 390 bijeengebracht Voor het Nationaal rampenfonds. In Garderen heeft de collecte voor het Nationaal Rampenfonds bijna f 3000.— opgebracht, hetgeen neerkomt op ongeveer f 3.per inwoner. Kootwyk bleef niet achter Op de nationale gedenkdag was de ex tra collecte voor de rampgebieden in de Ger. Kerk te Kootwijk f 79.55. De Hervormden hadden alleen kerkdienst in Kootwijkerbroek, zodat hun extra offer daar werd gebracht. Deze op brengst gevoegd bij de collecte voor 't Nationale rampenfonds geeft dus een bedrag van ver over de f 400, dat door het kleine Kootwijk voor de getroffe nen is bijeen gebracht. Kunstnijverheids-artikelen. Handdruk Kleedjes v. 1.50 af. Theemutsen Werkmandjes Lampen VAN ZËBEN PASLAAN 3 APELDOORN BURGERLIJKE STAND. Opgave van 11 Febr. 1953. Gehuwd: C. Paul en M. Brouwer. Geboren: Peter, z. van T. Koopman en H. de Haan; Hendrica Esmeralda, d. van C. L. Westerhoff en J, G. Zandbergen; Hendrika, d. van G, Veldhuis en N. F. Spekking. Overleden: S. Lievaart, weduwe van H. Verheul, 80 j. tkreeknimivs Beekbergen Stierenhoudcrq Lieren. De stie- renhouderij Lieren staat er, blijkens mededelingen van het bestuur, gunstig voor. De vereniging vertoont groei, Het ledental is thans 33, dat is 5 meer dan in 1952. Er staan 157 koeien inge schreven. De stier Edonia's Icarus geeft reden tot tevredenheid, hoewel het drachtigheldspercentage iets lager is dan vorig jaar. Het bestuur is ge machtigd een nieuwe stier te kopen. Voor 1953 werd het dekgeld bepaald op f 8 per dier. Over de kas van de ver eniging de volgende berichten: ont vangsten 1' 1301.52, uitgaven f 1058,17, batig saldo f 243.35. In kas thans f 254.34. De aftredende secretaris, de heer F. Stufken, is herkozen. Voorst BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna M. G., d. van B. J. G. M. Stens en J. J. Hutten te Voorst; Jenneken L„ d. van G. Albers en M. J. Kerkdijk te Nijbroek; Aloy- sïus H. J., z. van A. J. Brinkman en A. V/. Berends 'te Twello. Gehuwd: G. J. M. Meulenbroek, 31 jaar, te Voorst en M. G. Meurs, 32 jaar. te Apeldoorn. Overleden: H. Teunissen, 55 j., echlg. van II. Wiltink. Watersnoodpostzegels De Stichting „Voor het Kind" deed aan het Plaatselijk Comité voor Kinderpostzegels een schrij ven toekomen. Het; was een oproep om mede te werken om de nood, die over een zo groot deel van ons volk is gekomen, te lenigen. Nooit tevergeefs wordt een be roep om onze medewerksters ge daan. De directeur van het Post kantoor. zoals altijd bereid, heeft de stand in het Postkantoor be schikbaar gesteld. Dinsdag 10 Febr. zijn wij gestart met de verkoop van de Watersnoodpostzegel. De zegel, ter waarde van 10 cent, heeft een toeslag van 10 cent, welke ten goede komt aan het Nationaal Rampenfonds. De eerste dag wer den 4555 zegels verkocht, zodat een bedrag van f 455,50 len goede komt aan bovengenoemd fonds. KOOPT DAAROM MET MILDE HAND VOOR HET ZO ZWAAR GETROFFEN DEEL VAN NEDER LAND. HET PLAATSELIJK COMITé. Klarenbeek Concert voor rampenfonds. De Clir. muziekvereniging Wilhelmina zal Za terdagavond in Klarenbeek een con cert geven, geheel ten bate van het Nationale Rampenfonds. Inzameling in Epe Een collecte voor de rampgebieden, Zondag in de kerken te Epe gehou den, heeft in totaal 4094.97 opge bracht. In de Ned. Herv. Kerk werd 1154.67 ingezameld, in de Geref. Kerk 1135.in de kapel „Waarheid en Genade" 951.65, in de kapel op de Haverkamp 441. en in de R.K. kerk 412.65, De oliebollen-actie van de Padvin derij, jl. Zaterdag ontketend en thans nog voortdurende, bracht op de eerste dag reeds netto 907.op. De ambtenaren en arbeiders van Openbare Werken hebben op zich genomen door overwerk 6000. bijeen 't,e brengen. Brammen Burgerlijke Stand van 5 t/m 11 Febr. Ondertrouwd: G. J. Brester 28 j. en G. J. Modderkolk 21 j; P. van der Bijl 29 j. en M. L. Ernste 37 j.; M. Veld huizen 21 j. en C. van den Beukei 20 j. Geboren: Adriana d. v. E. J. Spiege- lenberg en M. Klein Ganseij; Johanna Wilhelmina d. v. H. van der Burg en W. J. te Kamp; Gerrit z. v. G. Leem kuil en PI. G. Slijkhuis; Jansje d. v. W. E. A. Berendsen en J. Wijgman; Jacob z. v. W. G. ter Hove en E. G. Schoonheden; Hendrina Wilhelmina d. v. G. A. Hoevers en M. Kaatman. Overleden: P. G. J. Wansink echt genoot van J. Sangers 76 j.; L. J. C. Bor, 1 dag; H. J. Dennekamp echtge noot van H. Weijers 75 j. Per hefschroefvliegtuig Koningin in Zierikzee en op Tholen ZIERIKZEE. Ook gisteren heelt I-I. M. de Koningin weer een bezoek gebracht aan het rampgebied en wel allereerst aan Schouwen-Duivoland. Zij arriveerde in de haven met een RÜkspolitieboot uit Bergen op Zoom, vergezeld door haar particulier seore- taresse, mevr. N. SmittAvis. H. M. werd op de kade begroet door de bur gemeester van Zierikzee, jhr mr J. Schuurbeque Bocye. Na een bezoek aan het Kath, zieken huis te Zierikzee, waar de koningin sprak met de moeder-overste, begaf zij zich naar de trouwzaal van het stad huis, waar men haar voorstelde aan kolonel Van Waning, commandant van de maritieme strijdkrachten op Schou wen. De koningin heeft vervolgens Zie rikzee bezichtigd en zich op straat met verscheidene omstanders onderhou den. Van Zierikzee uit Is zij per hef schroefvliegtuig naar Brouwershaven vertrokken. Daarna heeft zij St. Anna- land, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Sint Philipsland bezocht, Sneeuwstorm in Engeland LONDEN. Tengevolge van een sneeuwstorm uit het Noordoosten, zijn in Noord-Engeland en Wales verschei dene dorpen afgesneden. De storm woedt nu reeds drie dagen. Honderden auto's onder een laag sneeuw bedol ven, zijn door de bestuurders achter gelaten. Ten minste veertig hoofdwe gen en 200 andere wegen zijn geheel geblokkeerd door de sneeuw, die op sommige plaatsen drie meter hoog ligt. De storm wordt ook in het zuiden van Engeland verwacht. Aan kei vmiïe Vele honden zijn des hazen dood. Er dreigt geVaar. Apeldoorn g'aat ljjclen aan wat wt zouden willen noemen een waters nood-aandoening, met Kruiningen als de voornaamste ziekte. Onze tele foon is vandaag en gisteren zo on geveer warm gelopen. Vaai alle kan ten is men aan de arbeid geslagen, of is men van plan dat te gaan doen. Huismoeders kijken nog eens heur linnenkast na en vullen naaidozen. Uitstekend werk, daar niet van. Want men kan om een klosje garen erg verlegen zitten. En we kunnen ons zo voorstellen, dat men daar ginds, toen 't er om ging nog iets van de boedel te redden, niet in de eerste plaats gedacht heeft aan de naaidoos. I-Ioe onmisbaar ook in een gezin. Anderen breien sokken. Allemaal nuttig en noodzakelijk. Maar er is een gevaar, dal we van het goede te veel krijgen. Men begrijpe ons goed. Er is veel, veel nodig, Waarom we er niet aan denken de geestdrift van het helpen to doden. Integendeel. Men vuile naaidozen en breie sok ken, maar laat de inzameling in vredesnaam georganiseerd geschie den. Want anders wordt t een chaos. Gisteren bv. meldden zich op onze redactie niet minder dan vier naai- dozen-comité's. Met niet minder dan veertien adressen, waar men z'n gave kwijt kan., Tegen die gave is uit de aard der zaak geen bezwaar, maar wel tegen die veertien adressen. We hebben de betrokken bericht geefsters 't waren ditmaal alleen vrouwen verwezen naar het Krui- ningen-comité, ten gemeentehuize. Wat we ook met anderen hebben ge daan, die met een of ander lumineus idee aankwamen. Er is een centraal punt, men stelle zich daarmede in verbinding. Dat voorkomt een langs elkaar heen- werken, wat een verzwakking van de hulpmogelijkheid betekent. Welke verzwakking we juist niet moeten hebben. Kruiningen is een gemeente van ongeveer vijf duizend zielen. Er zal veel nodig zijn, ook naaidozen en sokken. Doch voorkomen moet wor den, dat er een te veel van dat alles komt. De tijd, aan dat te vele gege ven, kan beter worden besteeu. Coördinatie, samenbundeling van krachten alleen kan voorkomen, dat er tijd en geld en goed verloren gaan. Of niet op de juiste wijze worden aangewend. Van bevoegde zijde gewerd ons het volgende: Van vele zijden werden reeds ini tiatieven genomen om de door Apel doorn geadopteerde gemeente Krui ningen te steunen. Hoezeer deze ini tiatieven waardering verdienen, is het echter gewenst geen afzonderlijke acties te ondernemen, voordat de centrale leiding der actie is aangewezen. Een aantal personen is van gemeentewege verzocht een comité te vormen, waar uit een werkcomité zal worden aan gewezen, Binnen enige dagen zal wor den bekend gemaakt, waar dit werk comité zetelt. Het is begrijpelijk, dat alle acties door dit comité zullen moeten worden gecoördineerd, ten einde de gehele hulpverlening te bun delen eri vruchtdragend te doen zijn. Nieuwe directeur van de Leeuwarder gevangenis LEEUWARDEN. Tot opvolger van de heer A, Jansen is bij K.B. benoemd tot directeur van de bijzondere straf gevangenis te Leeuwarden de heef A. Wedzinga, voorheen directeur van de bijzondere strafgevangenis voor jon gemannen te Zutphen. DEENS SCHIP IN NOOD DEN HAAG. Het Deense schip Anne Torm, verkeert 60 mijl N.N.O. van het lichtschip Terschelling, In moeilijkheden. De sleepboot Holland van de rederij Doeksen uit Terschel ling is uitgevaren ter assistentie. WAT ZEGT Roelf uut d'n Enk „Ik kryg er een Midwinter- dagmerrie van

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2