l^lfo'Amerikaans roken roken Meubelbeurs stemt tot tevredenheid Valentijndag-dagder vriendschap Tap ijt-mannequin Maakt het hun gezellig! miiiiumiaxaiiiiiimim viiiiiiiiim Prof. Minnaert heden 60 jaar j6044 aanmeldingen bl'j Student is zwaar Qeëvacueerde scholieren Nu maar geen dagje uit Limburgia houdt geen carnaval gedupeerd Zaterdag zullen LflXEERAKKERTJÏS Vorm eigen bibliotheek UTRECHTSCH NIEUWSBLAD Donderdag 12 Februari 1953 - 60e Jaargang No. 242 Pagina 2 trekt zeer grote belangstelling De tweede Vakbeurs voor Meu belen en Woningtextiel, die momen teel in de Jaarbeursgebouwen op het Vreeburg wordt gehouden, mag zich in een grote belangstelling ver heugen. Wij vernamen, dat men zeer voldaan is over het bezoek en men krijgt over het algemeen de indruk, dat de exposanten over de resulta ten van deze beurs niet ontevreden zijn. Op deze expositie blijkt, dat de nieuwe modellen in de lichte en mo derne uitvoering steeds meer veld winnen. Het aantal fabrikanten dat de nieuwe koers op dit gebied gaat volgen, wordt als het ware met de dag groter. Speciaal bij de afdeling Rotan meubelen merkt men zeer originele modellen op. In de reeks van noviteiten zijn een zestal primeurs voor de Nederlandse markt. Zo bevindt zich op de parterre van het Jaar-beursgebouw een ..tapijt- mannequin", die automatisch een keur van vloerkleden in alle moge lijke dessins voor het oog van de be langstellende bezoeker ontrolt. Het is een handig bedacht middel om vooral in etalages van zaken voor woninginrichting de aandacht van net publiek te trekken. Door deze „mannequin" na sluitingstijd in te schakelen, kan de winkelier zelfs in de avonduren zijn tapijten, gordijn stoffen. tafelkleden enz. op een aan trekkelijke wijze tonen. De „tapijt- mannequin" trekt uiteraard veel be langstelling van de kant der bezoe kers. Uit het buitenland (België) heeft meen reeds orders ontvangen. Dezelfde firma van de tapijtman nequin komt op deze Beurs uit met hand gedrukte stoffen die voorzien zijn van fraai gekleurde, typisch Ne derlandse voorstellingem. Ze zijn zo vervaardigd, dat men ze voor ver schillende doeleinden kan gebruiken, zoals bijv. voor gordijnen, hoofddoe ken, wandkleden, souvenir-kleedjes enz. Een licht, sierlijk schrijfbureau wordt in een der stands in het Lan- denpavïljoen geëxposeerd, waarvan het blad een aparte, bijzonder prac- tische vorm heeft. Het Vlinder-bu reau, zoals dit vooral voor kleine Woon- en kantoorruimten uiterst doelmatig schrijfbureau heet, bezit geen laden, doch biedt gelegenheid tot het opbergen van bureaubeno digdheden door een aan het schrijf blad gemonteerde wand met opberg ruimte. Het bureau wordt ook in op klapbare vorm gefabriceerd. Plastic-schuim Een nieuwigheid in de matrassen- fabricage vormt het gebruik van plasticsehuim. dat tal van voordelen in zich verenigt. De matrassen ver vaardigd van dit nieuwe materiaal zijn goed isolerend en nooit kil; zij blijven steeds veerkrachtig en soe pel. Het plastic-schuim maakt de matras, die aan twee zijden beslapen kan worden, aardstraal-werend. Verder is er een firma die de alge mene klacht van de huisvrouwen, dat de kostbare ruimte van de lin nenkast niet tenvolle benut kan worden vanwege de conservatieve indeling van schaarse planken, ter harte heeft genomen. Zij heeft een interieur geconstrueerd, dat aan de- ze bezwaren tegemoet komt. Losse plankjes en laden worden namelijk vervaardigd, die in op gelijke af stand gemaakte sleuven geschoven worden, waardoor men zelf in staat is elke gewenste indeling tot stand te brengen. Een uiterst nuttig voor werp voor de huismoeders is een hoes van plastic, waarmee het bed je van wieg of kinderwagen kan worden overtrokken. Het vervangt dus hot hospitaallinnen, waarvan steeds als nadeel wordt beschouwd, dat het, als de babies woelig zijn. spoedig verschuift en dan niet meer aan zijn doel beantwoordt Morgen is het alweer de laatste lag van deze vakbeurs, die naar men aanneemt, ongetwijfeld aan de ge stelde verwachtingen heeft voldaan. Ook uit het buitenland bestaat er grote belangstelling Het aantal Bel gische en Franse bezoekers is zeer groot, zo deelde men ons mede. Geen Paasveetentoonstelling te Utrecht Evenals dit te Rotterdam het geval was. besloot ook het bestuur der Vereniging voor het houden van Veetentoonstelling en Concoursen Hippique te Utrecht, de voorgeno men Paasveetentoonstelling te Utrecht niet te houden. Door de overstromingsramp is een groot toe voergebied van gemest vee verloren gegaan. Het bestuur zal zijn aandacht nu concentreren op de komende ju bileumtentoonstelling die gedurende drie dagen van de tweede week in September zal worden gehouden. Dan zal het 25-jarig bestaan van de nieu we Utrechtse veemarkt worden her dacht. alsmede hei feit dat 25 jaar ge leden de eerste grote vee- en paar- dententoonstelling en concours hip pique op deze marktterreinen werden georganiseerd. Het ligt in de bedoe ling bij deze vee- en paardendagen een speciale dag te bestemmen uit sluitend voor keuringen van fok vee en het houden van een exportvee markt. HET NAPOLITAANSE LIED Voor de Vereniging ..Dante Alighieri" treedt Vrijdag 13 Febr. in Hotel des Pays Bas te Utrecht op Roland Bran- caccio met een programma van Napo- litaanse liederen. Hij wordt aan de piano begeleid door Cesarina Buonerba. DE REISDUIF GEEFT 25.— De Utrechtse Postduivenvereni ging „De Reisduif heeft ƒ25.— gestort voor het Rampenfonds. Os. H. v. d. Linde beroepen te Middelburg Dr H. v d. Linde, de bekende secre taris van de Oecumenische Raad van Kerken te Utrecht die zich weder in de Herv. kerk beroepbaar had gesteld, heeft een beroep ontvangen naar de Herv. gemeente te Middelburg. Dr. v. d. Linde, die Utrechter van ge boorte is. heeft zich grote bekendheid verworven door zijn rapport over dc ..Situatie van de protestanten in Span je" in samenwerking met de R.K. ka pelaan dr F, Thijssen; met wie hij ook de gespreksmogelijkheden van het Re formatorische en het Rooms-Katholie- ken Christendom nagaat, waarvan bei de geestelijken de voornaamste resul taten hebben neergelegd in het boek ..Geloofsinhoud en Geloofsbeleving". Prof. Wisse schreef een tijdwoord De bekende Chr. Geref. predikant prof. G. Wisse schreef een tijdwoord bij de Nationale Ramp. die ons land ge troffen heeft, Onder de titel: „Gods sprake uit den Stormvloed" verscheen het in druk bij W. M. den Hertog te Utrecht. Het is meer een ernstig woord, waar in meermalen op een verrassende wijze nieuwe licht geworpen wordt op de theologische problemen die er rond der gelijke rampzalige gebeurtenissen lig gen Prof. Wisse besluit zijn tijdwoord met de uitspraak: „Bergen zullen wij ken. heuvelen wankelen: Golgotha wordt nooit overspoeld". Hoe gezellig het gistermiddag was in de P.M.C. aan 't Wed, waar Zeeuw se en Zuid-Hollandse evacué's elkaar ontmoetten, blijkt wel uit deze foto. Mevr. Snoep-de Kok uit Krabben- dijke en mevr. M. v. d. Linde-Dale bout uit Dreischor zijn in geani- (Advertentie) COLLECTE EREFON'DS OUD- VERPLEEGSTERS UITGESTELD De collecte t.b.v. het Erefonds eud-verpleegsters. die op 14 Febr. hi Utrecht gehouden zou worden, is uitgesteld. de B.B. Vandaag viert prof. Minnaert. hoogleraar in de Sterrekunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en direc teur van de Utrechtse Sterrewacht zijn zes tigste verjaardag. Marcel Gilles Jozef Minnaert werd de 12de Februari 1893 te Brug ge geboren; aan de Vlaamse Universiteit te Gent studeerde hij biologie, waar hij in 1914 na het behalen van zijn doctorsgraad tot lector werd be noemd. Later, na zijn vestiging in Neder land, studeerde hij wis- en natuurkunde aan de Utrechtse Uni versiteit, en promo veerde hier tot doctor op een proefschrift, getiteld: „Onregelma tige straalkromming" (1925). Als observator aan het physisch labo ratorium kreeg hij de leiding van de helio- ph.vsische afdeling al daar; een jaar later volgde zijn benoeming tot privaatdocent in de natuurkunde der zon. Anrto 193? werd hij tevens privaatdocent in de didaktiek en methodiek der natuur kunde. Vermeld zij voorts zijn lidmaatschap van de Ned. Eclipscommissie. Een benoeming tot associated professor aan de Universi ty of Chicago werd door hem afge wezen: wel heeft hij naderhand de benoeming tot visiting professor aan deze universiteit aanvaard. Naast zijn hoogleraarschap en buitengewoon De geëvacueerde kinderen uit de noodgebieden blijven leerplichtig. Daarom bieden verschillende scholen in Utrecht lijdelijk herberg aan de kinderen uit Zeeland en Zuid-Hol land voor de tijd, dat zij hier geëva cueerd zijn. Ook de Christelijke school aan de Damstraat heeft daar om een tijdelijke uitbreiding van het leerlingental ondergaan Hier zit ten er zes. V.l.n.r. Ie bankMientje Otte. Hannie v. Oostenbrugge: 2e bank: Filip v. Oostenbrugge. Piet Ot te; 3e bank: Jo v. Oostenbrugge en 4e bank: Lena Otte. JAARBEURS EN KEUKENHOF WER KEN SAMEN IN BUITENLAND De Utrechtse Jaarbeurs en de „Keu kenhof" hebben besloten in het buiten land nauw samen tc- werken en de werkzaamheden op het gebied van de buitenlandse propaganda te coördine ren. Een en ander heeft tot doel. in het komende voorjaar een groot aantal buitenlanders er toe te bewegen, een bezoek aan Nederland te brengen. De Voorjaarsbeurs wordt gehouden van 17 t.m 26 Maart, de landbouwbeurs van 27 April t.m. 2 Mei. In deze maanden worden op de ..Keukenhof" wederom duizenden buitenlanders verwacht. BEURS ZUIVELWERKTUIGEN VERLENGD De duur van de Internationale Beurs voor Zuivelwerktuigen te Utrecht is in verband met het Internationaal Zuivel- eongres dat te Scheveningen zal wor den gehouden, met enige dagen ver lengd. De data zijn thans gesteld op 19 t.m. 30 Juni 1953. Op Zondag 28 Juni is de Beurs gesloten Benoemd tot. tijdelijk adj. accoun- Snt bij de Rijksaccountantsdienst H. oulogne te Utrecht. De heer C. Lensen te Utrecht is benoemd als onderwijzer ener school te Amersfoort. De heer W. van Drummeien te Utrecht is benoemd als onderwijzer aan de school aan de Jan Luykenstraat te Gouda. Mej. G. Th. Ondersma te Utrecht is benoemd als onderwijzeres ener Chr. schooi te Werkhoven. De heer B. Ton hoofdconducteur bij de N S te Utrecht, herdenkt op 17 Febr. a s. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Kinderclubje „Ons Huis" (wijk Abstede) heeft bij het U. N. een bedrag van f 10.ge stort voor het Rampenfonds. Dit geld was bestemd om sa men een dagje uit te gaan. De kinderen stelden de leidster voor hel geld aan het N.R.F. te geven Zij vonden, dat ze wel een dag konden gaan wande len! Gevonden Voorwerpen Kirvderbril, 1 paar wantjes, hamer oorbel. studieboek ruboerzadeldek. enige sleutels, enige losse handschoe nen en wanten; rolletje dubbeltjes; 2 muntbiljetten l: 1 portem.. Inh 6 ct„ 1 paar handschoenen, br. lea tas, inh sportkleding, 2 rijwielen, geel gi-jjze hoofddoek, 6 zakdoeken in zak je, Gal, Mod.; Parkervulpen, dames horloge zw. koordje Aan het Asyl zw. hond (Bouvier), idem zw. hondje Afhalen aan Bureau Paardenvele! op werkdagen van 13 tot 16 uur. Inlich tingen niet per telefoon. hoogleraarschap aan de Utrechtse Rijksuniversiteit alsmede zijn reeds vermeld directeurschap van de Ster- rewacht alhier is nog te noemen zijn lidmaatschap van de Koninklijke Ned. Academie v. Wetenschappen, de Kon. Vlaamse Academie en het feit. dat hij Foreign Associate is van de Royal Astronomic Society. Diverse publicaties deed hij het licht zien; behalve zijn reeds geme moreerde dissertatie vermelden wij „Natuurkunde in Leerlingenproe- ven" (1924), „De Natuurkunde der Zon" (1935) en het tweedelige „De na tuurkunde van 't vrye veld" (dL I in 1937. dL II in 1940 verschenen), „De Sterrekunde en de Mensheid" (1947), en voorts artikelen in diverse tijdschriften. ADJ. JORRITSMA EMIGREERT NIET De scheidende commandant van de parketwacht te Utrecht, adju dant Jorritsma, zal niet zoals wij meldden emigreren naar Noorwe gen. Hü gaat slechts met zijn vrouw een trip naar dit land maken Ook de welbekende Utrechtse ver eniging „Limburgia" heeft dit jaar van haar traditionele Carnavalviering afge zien. Hoewel alle voorbereidingen reeds waren getroffen en de daarbij behoren de onkosten werden gemaakt heeft net bestuur dit besluit uiteraard van gan ser harte genomen en verzocht ons de Utrechters hiervan even op de hoogte te stellen. Men weet het dus: ook in Utrecht dit jaar geen carnaval! Mej. W. Hoonakker schrijver een hypotheckkantoor Utrecht is eervol ontslag verleend. Gisteren was de laatste dag, dat men zich des avonds aan de aan- meldingsbureaux kon aanmelden als vrijwilliger bij de Bescherming Bevolking. 641 personen meldden zich ter opleiding voor een taak bij de B.B. aan. In totaal hebben zich nu 6.044 personen opgegeven. Het be nodigde aantal n.l. 7.000 is echter nog niet bereikt. Er zal altijd een zeker verloop plaats vinden door verhui zingen e.d. en niet alle aangemelde personen zullen de akte van verbin tenis tekenen. Voor de A-Kring Utrecht is ook nog een groot aantal vrijwilligers nodig voor bemanning van de Rijks Mobiele Coldnnes. Aanmeldingen kunnen nog de ge hele dag geschieden aan het Hoofd bureau van Politie aan het Paarden- veld en alleen deze week tussen 9 en 16 uur aan de stand staande in de hall van het Hoofdpostkantoor Neu- de. Iemand moet in de loop van Dins dag in het postkantoor aan de Bilt- straat een portemonnaie met ruim 500.. hebben aangetroffen. Een student heeft deze daar per onge luk laten liggen. Hij is door het verlies zeer ernstig gedupeerd want deze ƒ500.. had hij zojuist ontvan gen, zijnde het door het Rijk ver schafte renteloos studie-voorschot voor de tweede helft van het stu diejaar '52'53. Indien deze stu dent dit bedrag niet terugkrijgt wordt hi) zeer zwaar gedupeerd. Hij kan dan z'n studie niet voort zetten, maar moet niettemin deze ƒ500- aan het Rijk terugbetalen. Kom vriendelijke vinder wees zo sportief en geef het gevondene even gij de politie af, of bij het Buraeu Studentenhulp: Domplein 28, Utr. of bij het bureau van ons blad; in dit geval zorgen wij wel even dat het verder komt. bloemen spreken De dag der Vriendschap is weer in aantocht, de dag dat overal ter wereld bloemengroeten gewisseld worden. Bloemengroeten zonder be paald doel, alleen uit appreciatie voor elkaar werk of daden! Is dat niet een feestelijke gedach te op die ene dag in het jaar, Va lentijn, 14 Februari? Dan laten wfj onze befaamde nuchterheid varen en denken er alleen maar aan naar wie onze sympathie op die dag uitgaat. Dat de man dan een bloemetje voor zijn vrouw meebrengt, is haast vanzelfsprekend, maar Valentjjndag legt niet de nadruk op een gave uit liefde, doch wil louter de vriend schap eren en tevens iets moois brengen in het leven van alledag, dat voor velen zo vol zorgen is! Met Valentrjndag gaat het volstrekt niet om een bloemengroet van een man aan een vrouw, maar even d van de vrouw aan de man. van zieke aan zijn verpleegster, die zulk een engelengeduld bezit, van de secretaresse aan haar baas, die zulk een bullebak is. van de me vrouw aan haar werkstertje, van het schoolhoofd aan zijn onderwij. zeresje, die haar goede humeur be waart in een overvolle klas. En zo zjjn er voorbeelden te over, die we in eigen omgeving voldoende aan. treffen. Geschenken onderhouden de vriend schap zegt men wel eens en voor on verwachte bloemrijke geschenken geldt dit in het bijzonder! En als aanstonds de bloemenwinkels ons die allerliefste lentestukjes brengen, versierd met hartjes, als symbool van Valentjjndag, kan het niet an ders of we speuren in gedachten Het was, in dit ge teisterde Zeeland, toch een sterkte voor het harte ervaren hoe sterk deze Zeeuwse mensen zijn. Misschien was er. in de zéér ouden en in hen die. wie zij lief hadden voor altijd hebben ver loren, r :n groot stuk menselijke, doffe gela tenheid doch in de meesten met wie ik in aanraking kwam, was een stuk sterke en on wrikbare en bewus- t e aanvaarding van Gods ondoorgrondelijke wil. Ge staat hier, ver bijsterd en bewonde rend, voor een stuk Ne derlands graniet. Ge staat voor het Calvinis me in zij. volle, indruk wekkende wezen. Er is wél verdriet, maar er is zeker géén wanhoop, Er is wel verbijstering om de raadselachtigheid van het mensenlotmaar j Wèl I géén Wèl verdriet wanhoop er is geen verbittering. Er is het is moeilijk dit onder woorden te brengen er is grote verwondering dat men nu wéér weg moet van alles wat aan grond en woning en werk zo eigen en zo dierbaar is; maar er is niet de on peilbare leegte der ho peloosheid. Het is nier harteloos; het is alléén onbegrijpe- lijk-sterlc. Er is. in al die sterkte, zeker óók de grote troost om het medeleven van alle anderen. Wanneer ge met vele mensen spreekt ervaart ge dit met zekere blijd schap en trots: hoezeer het begrip voor wat ge schied is, van wie veilig zijn gebleven voor het geweld, een dubbele sterkte is voor dit zwijg zame volk. Tussen alle verwar ring; in het zicht van al het water met de lamen tabele daken, die her en der uit deze grijze vlakte omhoog steken; bij de, na één uur reeds „ver trouwde" aanblik van de diereneadavers en bij de afzichtelijke verhalen over dode mensen en de wijze waarop de dood naar hen sloeg temid den van dit alles is dit de troost. Er is in alle trooste loosheid. altijd, èrgens: troost. „We zullen op een ge geven ogenblik terug komen en we zullen op nieuw beginnen", zei een man toen hij de zak met al zijn hebben en houden op het evacua tieschip zette Zo ZIJN deze men sen. DOESJ1 Een groet van Valentijn. naar Iemand, die zulk een attentie nu eens echt verdiend heeft en er werkelijk van genieten zal. Op Za terdag 14 Februari gaat het ons lou ter om het geven zonder er dank voor te verlangen, waarin Valentijn ons in de prille oudheid is voorge gaan. Om het gebruik, dat wij thams toepassen, beter te begrijpen, is het ongetwijfeld de moeite waard om iets over deze Valentijn te vernemen. Hij was een Italiaanse kluizenaar, die omstreeks 250 jaar na Christus leefde. En als we de oude legende mogen geloven, dan deed deze brave man zeer veel voor zijn medemensen. Met oneindig veel geduld luisterde hij naar hun moeilijkheden en spe ciaal die gerezen waren tussen ge lieven en vrienden, hadden zijn spe ciale belangstelling. Waar hij kon. hielp hij met raad en daad. om de mensen tot elkaar te brengen. Daar naast koesterde Valentijn een grote liefde voor de natuur en in zijn hof kweekte hij met tederheid de meest exotische en schone planten. En im mer als een bezoeker getroost af scheid nam. gaf de wijze Valentijn hem een bloem als aandenken mee. Het is begrijpelijk, dat deze bloe men itn het grijs verleden sterk op de verbeelding hebben gewerkt en men geloofde dat zij geluk brachten! Als men ze schonk aan iemand, voor wie men sympathie koesterde, zou door het schenken van zo'n bloem uit Valentijn's tuin de genegenheid beantwoord worden. Schuchtere jonge mensen zouden door deze bloemen tot. elkaar gebracht worden, terwijl onherstelbaar schijnende breuken door deze wonderbloemen geheeld zouden worden. Later, en vooral in de Middel eeuwen. begon men de sterfdag van Valentijn. de 14e Februari, als een feestdag te vieren en werd het goe de oude gebruik in ere hersteld en werden er op die dag bloemrijke ga ven gewisseld. In Zwitserland. Frankrijk. Enge land en Amerika is Valentijndag uit gegroeid tot een echte feestdag en vooral in de Ver. Staten is „Valen- tineday" een zeer belangrijk bloe- menfestijn. Maar ook wij Hollanders willen dit feest meevieren, omdat bii al on ze nuchterheid onze harten warm kloppen en er in ons allen toch iets leeft van de prins uit het sprookje. met burgemeester de Ranitz en van Ginkel. Zij dragen de kap hun eiland nog en drukken daardoor des te meer een stempel op deze bij zondere ontmoeting van eilandbewo ners in de Domstad. En het is wonder lijk. zo snel als zij allen hier geaccli matiseerd zijn. De burgemeester, die zoals wij meldden, gisteren een kijkje kwam nemen, hield een korte toe spraak, waarin hij zeide, dat de ge meente Utrecht alsmede de burgerij alles in het werk toil stellen om het de evacué's zo prettig mogelijk te maken. „En", voegde jhr. de Ranitz hieraan toe, „binnenkort zal de ge meente opnieuw overgaan tot het uitdelen van kleding voor getroffe nen. Op de foto: een kijkje in het ontmoetingscentrum, dat geopend is op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag- (dus niet Zaterdag-) middag. V.l. v.r. ds K. Hart, dr J. G. Imhof, burge meester de Ranitz, mevr. Snoep, ds B. van Ginkel en mevr. v. d. Linde. Op de achtergrond, staande: de heer C. M. Schoonheim (Foto U.N.-v. d. Werf) Wie wii evacué's naar bijeenkomst rijden? Zondagavond van 8 tot 10 uur zal in het Diaconessenhuis een bijeen komst worden gehouden met eva cué's van alle gezindten, die in Utrecht verblijven. Zij die per auto vervoerd moeten worden, kunnen vervoer aanvragen bij het Prot. Mil. Centrum, Wed 3a te Utrecht, telef. 12045. Zij die evacué's willen rijden kun nen zich Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur aanmelden aan hetzelfde adres (ook telefonisch). Het groot aantal personen maakt het nodig de gastvrouwen en gast heren te verzoeken thuis te willen blijven. ZILVEREN JUBILEUM Heden herdacht de heer H. de Lange. Chef winkels inkoper, de dag dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Lubro. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit werd de jubilaris en zijn gezin op het Hoofdkantoor ontvangen en aldaar door directe, chefs en Collega's gehul digd. De oudste directeur de heer G. Schmidt Sr. memoreerde in zijn toespraak de toewijding en ijver van deze medewer ker en overhandigde hem een geschenk onder couvert. Hierna sprak de heer C. Schmidt de jubilaris toe en overhandigde hem het diploma en de zilveren medaille van de Ver. van Werkgevers in het Bakkers bedrijf. Namens het personeel werd eveneens een geschenk onder couvert overhan digd. De heer A. C. Lankmeyer te Mij drecht is benoemd als onderwijzer der Rijn school te Utrecht, waarvan hoofd de heer Grootvcld. De heer Tj. Mobach te Apeldoorn is benoemd tot onderwijzer ener Chr. ULO te Utrecht. Per 1 Maart. a.s. is verplaatst de accountant b. d. Rijksaccountantsdienst C. Mekking van Utrecht naar Haar lem. Wèg die afvalstoffen^ die Uw ingewanden verstoppen! Zacht en toch snel werken 1 Stichting Lectuurvoorziening opgericht Goede en goedkope boeken voor de jeugd Te Amsterdam hebben autoritei ten en figuren uit het bibliotheek, wezen een stichting in het leven ge roepen, die tot doel heeft het schrij ven, uitgeven en verspreiden te be vorderen van goede en goedkope jeugdlectuur en een zodanige brug te slaan tussen uitgever en scholier, dat de jeugd van 12 tot 18 jaar zich meer gaat interesseren voor het aanleggen van een eigen bibliotheek en dus voor aankoop van boeken. In het bestuur van deze stichting „Lectuurvoorziening jongeren" heb. ben ziting: de commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda; mej. A. J. Moerkerken van der Meuleh, mevr. A. A. Aarsen-Jansen, wedhoudster van Groningen; D. J. A. Geluk wet houder van Haarlem; G. A. van Riemsdijk, directeur van de Openb. Leeszaal en Bibl. te Amsterdam; H. v. d. Vlist, wethouder v. Utrecht J. C. Winterink, directeur N.V. We. reldbibliotheek en A. J. v. d. Vlerk, wethouder van Rotterdam (secre taris-penningmeester van de Stich ting, tel. K 1800—111380). De Stichting zal zo mogelijk uit gifte van nieuwe boeken en reeksen steunen, b.v. die van de z.g. A.T.- reeks, welke wordt uitgegeven by de Wereldbibliotheek te. Amster dam. Na de reeks „Avontuur en Techniek" zullen in de loop van dit Burgerlijke stond UTRECHT Geboren; Hele. na G. d. v. Diks-Vanderbroeck, Om. loop 2 bis A; Annelies L„ d.v. Kleij. weg-van der Steen Hoendiepstr. 39; Mieke H., d. v. de Bruijn-de Beer, Stadh.laan 69; Berta G. d. v. Onink. Bosvelt Kolfstraat 61; Elisabeth M. J., d. v. van Overbeek-Heerink, Ka. naalstr. 232; Cornelis A„ z. v. Le vering-van Elk Gruttersdijk 59 bisB Editha, d. v. Vennik-Vermaas K. Jansstr. 23 bis; Coenraad J. M. z. v. v. Harmeien-Scheel, Kanaalstraat 23 bis; Jaap M„ z. v. Th. A. Markus van Asten. Kerkstraat 20; Yvonne, v. Reindertsen-Wildschut, Zon straat 84; Martha M„ d. v. Bronk- Huizenga, KanaaJstr. 221; Armand G. F. M. z. v. Driessen- v. d. Palen, Leliestraat 33 bis; Johanna G. M„ d. v. van Gent-v. den Tempel Vleu- tenseweg 274. Ondertrouwd: W. N. van Arkel en M. Th. Andriessen; A. Benschop en W, H. Roseboom: .1, Blom en A, J. C. Wildschut; J. Bontrop en E. J. Steeg; C. Croese en A. J. Schrenke; C. B. W. D. Determan en W. Spronk; P. Dissel en A. C. Vervenne: D. van Dijk en J. M. Baauw; A. de Groot en H. Oord; G. Gijsen en S. M. E. A. Terpstra; J. Huis man en A A. v. d. Ben; J. H. W. Jans zen en H W. M. Makkee; A. P. van Leur en E. Molenaar; C. v. d. Meide en C. J. Klein: H, B. Nieuwendijk en J. B. Nagtegaal: W. J. A. Oostendorp en W. H. M. v. d. Brink; H. B. v. Ree en H. v. Doom: D, H. J. v. Rijn en C. M. Th. Kragten; C. N. Schinkel en A. J. Mul der: J. H F. de Wolf en G. Jansen; R. G. A Kool en E. L. Verhoeven. Gehuwd: N. A. Snel en Ohr. J. M. Grasso. Croeselaan 39; L. J. van Schie en A. Chr. v. der Straten, Nootdorp, Veenweg 162; C. A. de Kruijf en J. J. v. der Zeijden, Dieze. straat 20; C. M. Mulder en C. Poel man Vggeboomstraat 69; G. A. de Gast en W. F. van Laar, M. P. Lindostraat This; H. J. Levilee en J. v. Vliet, Oudegracht 32bis; C. H. Vos en W. C. Roelofs, Zuilen, Burg. v. Tuyllkade 126; B. Teunissen en T. Bijkerk Hertestraat 15; L, M van Veggel en F. M. van Breugel, Spinozaweg 67; G. Bos en W. Chr. Weerdenburg. De Bilt, Waterweg 94; W. F. H. Viejou en H. van Leeu wen Dollardstraat 27; A. Klein en C. Engelbart Willemstraat 22; C. W. Stoker en E. v. Geffen, Zandhof- sestraat 21; N. H. Sebregts en B. A. J. v. Nieuwburg, Tilburg, Sint Annaplein 8; C. van Rooijen en L. H. Emo, Appelstraat 14; T. P. van Megen en V. W. Bosman Rh. Feith- straat 9; J. Agelink en W. Spies, Kockstraat 13; J. J. P. de Swart en Chr. H. v. der Linden. Sumatrastr. 22; L. Wakkermans en W. M. Pot, jaar wederom zes aantrekkelijke en paedagogisch verantwoorde deeltjes verschijnen. Het moet u i- zo wor den, dat de boeken, die door het be stuur van de Stichting worden aan bevolen. een garantie bieden voor ouders, opvoeders en ook voor de jongeren zelf. Het bestuur is voorts bereid tussen koper en verkoper bemiddeling te verlenen. De nor male prijs van de W.B.-deeltjes is per complete jaaruitgave (dus zes deeltjes) ƒ4.50. Bij een collectief abonnement ten name van de Stich ting zal deze prjjs kunnen dalen al naar gelang het aantal deelnemers, tot 3.75 en daar beneden. De jeugd uit het gehele land kan van deze bemiddeling gebruik maken. Klassen, clubs e.d. kunnen zelf spaarfondsen vormen om gezamen. lijk boeken aan te kopen. Het is de bedoeling van de Stichting, dat in de scholen propaganda-commissies worden samengesteld, die het lezen van het goede boek stimuleren. Het bestuur zal aan alle smaken en in zichten trachten te voldoen. Zij zal de uitgifte van een cultuurserie, een sportserie, een serie over handvaar digheid. enz. bevorderen. In hoever re de Stichting hierin slaagt, hangt af van de belangstelling welke hiervoor bij de jeugd bestaat. Agenda DONDERDAG SCHOUWBURG. 20 uur. A'dams Toneel ..Driekoningenavond". GEBOUW VOOR K. en W. 20 OUT. Twentse Ver. ..Boerinne". UNIVERSITEITSHUIS, 19,30 uur. Oud Utrecht, alg. verg. 20,30 uur Mr. Agter „Het Utrecht van omstreeks een eeuw geleden" MARNIXZAAL Domplein 5: 19.45 ui>r, Jaarverg Vrouwenzendingsgroep Mej. prof. Kohlbrugge. NV HUIS. 20 uur. Spoortuindersver. Werklust en Ontspanning. DE BEIAARD Rijnkade 5: 20 uur, voor niet-Kathoheken „Het Huwe lijk". VRIJDAG JAARBEURS. 9 30—17,30 uur. Vakbeurs voor Meubelen en Woningtextiel. ORANJEHUIS Nieuwe Kade 30; 11 uur. Opening Wereld Kanarieshow, show geopend van 14—22 uur. PROT. TEHUIS v. MILITAIREN, W*d 3a, 14—17 uur. Bijeenkomst geëva- cueerden. NICOLAIKERK. 20 uur. Utr Studenten Koor en Orkest. Johannes Passion HOTEL DES PAYS BAS. 20 uur. Prins Brancaccio zingt Napolitaansa liederen. PROT. CENTRUM. Pr. Hendriklaan 10; 20 a. Christendom en Cultuur. Rev. H F A Eurlch the Anglican Church. BOT LAB. L. Nieuwstraat 106; 20 uur. Oost cn West, de heer K J Junius Ingerman „Dwars door de Jungle van Afrika" HOTEL NOORD BRABANT 20 uur, BIOSCOPEN Alleen voor Donderdag. Voorst om 14 30; 18.45 en 21 uur CAMERA Le Plaisir; 18 Jaar CITY; Angst voor het Huwelijk. 18 1. OLYMPIA Vrijd tm Zat Het t.egioen der Dapperen 14 J. Maand tm Don derdag. De strijd om het recht, 14 J. PALACE Het Publiek mag niets we ten 14 j. Vrijdag en Zat i8,4B en 21 uur; Maandag tm Donderdag 20 uur REMBRANDT, The greatest show on earth 14 jaar SCALA Het dozijn blijft voordeliger: alle leeftijden VREEBURG. Een Koninkrijk voor een huis a I. met Joh Kaart en H Davids FILM AC Nieuws alle leeftijden Vrij dag en Zat 1018,30 uur. Maandag tm Donderdag 10—10.45 uur SPOORBIO Nieuws 8—22,30 cur e 1 Mej. P M. M. Fossen te Rotterdam is benoemd als onderwijzeres ener Chr school te Utrecht-Zuilen, schoolhoofd de heer de Vries, Deil Engspijk, Korte Veersteeg 3: G. Hofman en W. A. v. Doornik, L. Nieuwstraat 88; J. D. Meijer en J. P. Dor. P.. Wagnerlaan 5'; I. Kool haas en M. C. Monhemius, "s Gra- venhage, Balistraat 193. Overleden: Jorden Gaasen beek, wed v. W. den Oudsten, 66 j. Kastanjestr. 12; Hendrik Luca geh. m. J. Hol, 76 j„ Zuilenstr. 23; Adri. anus Brinkman wed. v. B Hars kamp. Gruttostr. II; Cornelia A. Vendrig geh. m. H. M. J. Kuiten brouwer 53 j., Keulsekade 17.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2