Jan Mnsch verlaat het toneel erkeerssituatie in Amersfoort blijft gecompliceerd Amersfoort in 1951 en 1952 Er was gewaarschuwd; er waren boten Soldaat sloeg vrouwelijke luitenant Nederlandsch Economisch Instituut ziet weinig perspectief in waterverkeer en Trouwe bondsleden kri jg zilveren NV V-insigne „Tempo" groeit en bloeit Donderdag 12 Februari 1953 Wat het wegverkeer betreft kunnen volgens het Ned. Economisch Insti- tuut een tweetal punten naar voren worden gebracht. Allereerst de nieu we verbinding, welke als onderdeel van Rijksweg no. 1 tot stand is gekomen tussen Baarn en Hoevelaken. Uiteraard betekent de tot standkoming van deze verbinding een ontlasting van de stad Amersfoort, ook voor de toe komst. Toch is de neg op dit moment nog van geringere betekenis dan ze zou kunnen zijn. Thans neemt nl. het verkeer AmsterdamBussumHil versum, enz. nog de route naar Arnhem via Amersfoort. Wanneer de wegen in de gemeente Barneveid zullen zijn verbeterd, kan het verkeer komende uit de genoemde richting zijn weg via Barneveid kiezen, hetgeen een ver dere ontlasting van Amersfoort zal betekenen. Dat hiermee echter niets wordt bijgedragen tot de oplossing van het verkeersprobleem in de bin nenstad van Amersfoort is onmiddellijk duidelijk, indien men bedenkt, dat laatstgenoemd verkeer vrijwel steeds zijn route door Amersfoort koos via B.W.-laanDaam FockemalaanLaan 1914Dodenweg en dus in feite niets met het verkeer in de binnenstad te maken had. Samenvatting en conclu sies van I\'ed. Econ. Instituut Verschenen is het door het Ne derlandsch Economisch Instituut te Rotterdam voor de gemeente Amers foort samengestelde verslag van de economische toestand van Amers foort in de jaren 1951 en 1952. In de samenvatting en conclusies schrijft het N.E.I.. dat het by het beschouwen van de algemene ont wikkeling gedurende de laatste ja ren duidelijk wordt dat: 1. De industriële productie in de ze jaren gemiddeld op een redelijk niveau lag, doch bijzondere omstan digheden er toe leidden, dat de werkloosheid in hel begin van 1951. en het tweede halfjaar 1952 hoger was dan in Nederland en de pro vincie Utrecht; 2. de bevolkingsgroei gedurende het jaar 1951 betrekkelijk gering was en in het jaar 1952. mede on der invloed van de omvangrijker woningbouw een vestigingsoverschot van 275 personen viel waar te ne men; 3. de woningbouw een zeer be vredigende stijging te zien gaf. In 1952 werden practisch 600 wonin gen voltooid. Naar het zich thans laat aanzien zullen in het jaar 1953 zeker 300 woningen worden vol tooid. In overeenstemming met deze cijfers is de regelmatige daling van het percentage woningen waarin door meerdere gezinnen wordt sa mengewoond; 4. de verkeerssituatie vertoont, danks het gereedkomen van het deel Baarn-Hoevelaken van de Rijksweg nr. 1. nog geen verbete ring. Het wachten is thans op de goedkeuring van de Kroon van het zgn. kernplan. Wijziging spreekuur van burgemeester De burgemeester zal Vrijdag a.s geen spreekuur kunnen houden van 1011. doch in plaats daarvan 's middags van 34 uur. WOUDENBERG Vijf gegadigden voor ophalen huisvuil Voor het ophalen van huisvuil hebben zich 5 gegadigden aange meld. De inschrijving was als volgt: G. Veenhof 1372, D. J Bakkenes 1557. J. C. v. d. Berg 1580, G. v. Voskuilen 1924 en M. J. Bos huis 3500. Ook jeugd offert goed De collecte gehouden onder de leerlingen van de bijzondere lagere school ten behoeve van de nood- gebieden heeft 263,50 opgebracht. Predikbeurten Zondag 15 Februari 1953: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 6.30 uur: ds. J. H. Cirkel. Ver. van Vrijz. Herv. v.m. 10 uur: ds. P. v. d. Wal in „De Schans". Geref Kerk n.m. 3 uur: ds. E Torenbeek in „Eben Haëzer". Oud-Geref. Gemeente v.m. 9.30 uur en nun. 6 uur: leesdienst. Medische Zondagsdienst De medische dienst wordt Zondag 15 Februari a.s. voor Woudenberg. Maarsbergen en Maarn waargeno men door dr. A. J. v. Kekem te Maarn. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: een groene wollen hoofddoek, een bruingrijze kinder- want. Inlichtingen by de rijkspolitie te Woudenberg. Verloren: Koeienmerktang met rubber handvaten, een geelgroene gebreide meisjeswant, een doublé armband. een grijs autoreservewiel met Vredesteinband. een bruine le deren portemonnaie met 95 en legitimatiebewy s. Marktbericht WOUDENBERG Eiermarkt. Aangevoerd 13000 eieren. Prijs 1515,15 per 100 stuks. Handel traag. Rijkspostspaarbank Bij de Rijkspostspaarbank werd in Januari 1953 Ingelegd 8595.22, terugbetaald 7022,81. Opbrengst collecte De collecte welke Zondag 8 Fe bruari in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, heeft 2.130 opgebracht. Burgerlijke Stand 4-10 Februari 1953. Geboren: Cornelia Elisabeth, d. v. H. Veenvliet en E C. Heus. M. v. Rossumweg 20. Martmus Johannes, z. v. P. Wanner en G de Koning. Ekris 41; Jacoba Wilhelmina. d. v. C. Bos en B. Evers. Brinkkanterw. nr. 20 Ondertrouwd: Willem Lansing, 25 jr en Jacoba Wilhelmina Moesber gen 23 jr; Albertus Bartholomeus Dercksen 27 jr en Carolina Johan na Eilander, 24 jr. Getrouwd: Johan Hendrik Rein- sma en Jacomtna Westenerg Overleden' Hendrika Valkenburg 72 jaar echtgen. v. Evert Inken- haag. Tunnelprobleem eist begrip voor realiteit In wezen is het probleem van het verkeer in Amersfoorts bin nenstad zeer gecompliceerd. Er zijn nl. zovele aspecten aanwezig, dat een oplossing dan ook alleen maar kan voldoen, indien dit een radi cale oplossing is. Deze oplossing moet dan nl. voorzien in: le. het probleem van de verbinding van het Soesterkwartier met dê binnenstad: 2e. het probleem van het te drukke verkeer over de Langestraat, Utrechtse- en Arnhemsestraat; 3e. de verbinding van de nieuwe wijken ten Noorden cn Oosten van de stad met de binnenstad. Zoals bekend, is de voor deze problemen meest geschikt bevonden oplossing de aanleg van een rond weg rond de oude Stadskern ko mende van het Soesterkwartier. via een tunnelverbinding gaande door de beek en aansluitende op de grote weg naar Hoevelaken. Óf dit plan volledig tot verwezenlijking zal kunnen komen, staat op dit moment nog niet geheel vast'. Dat er een oplossing en wel een radi cale zal moeten komen staat echter wel degelijk vast. En dat deze op lossing op dit moment voor de tunnel naar het Soesterkwartier zeer dringt, is zo mogelijk nog ze kerder. Hoofd koel Toch is het. nu de uitslag van de beoordeling van het zgn kern- plan door de Kroon nog niet be kend is. goed de zaken reëel te blijven zien en het hoofd koel te houden by het nemen van een be slissing ten aanzien van het tunnel probleem. Men bedenke voortdu rend, dat de constructie van een grote tunnel de aanwezigheid van een voetgangerstunnel overbodig maakj vanaf het moment van de voltooiing van het bouwen der grote tunnel. Zuiver economisch gezien is er. indien het bouwen van de grote tunnel in de naaste toekomst doorgang kan vinden, in het geheel geen probleem, hetgeen ook uit het dit jaar aan burgemees ter en wethouders van Amersfoort aangeboden investeringsrapport blijkt waarin woordelijk slaat ver meld. dat de commissie het niet aanvaardbaar zou achten, indien in het jaar 1953 tot het bouwen van twee tunnels zou worden over gegaan. En de bus? Het aantal passagiers vervoerd door de stadsbusdienst was onge veer gelijk aan het gemiddelde aantal over 1949 en 1950. Ten op zichte van 1950 viel er een daling in dit aantal waar te nemen, on danks de stijging van het aantal afgelegde kilometers. Het statistisch materiaal, dat ter beschikking staat, is op zichzelf beschouwd voortref felijk en geeft een goed beeld van het wel en wee der verschillende buslijnen. De tijd. dat de busdienst geexploiteerd wordt is echter te kort orr. het trekken van vergaan de conclusies mogelijk te maken. Wellicht dat te zijner tijd een die- pergaande analyse van de schom melingen in bet aa ital vervoerde passagiers en de opbrengsten daar van kan worden gegeven. Stalenhoef verbetert zijn moyenne Tijdens de Woensdag in Zwolle voortgezette voorwedstrydén voor één plaats in de finale van de eerste klasse anker-kader 38 2 heeft de Soesier Ries Stalenhoef kans gezien zijn algemeen moyenne van Dinsdag j 1dat op 15.00 stond, te verhogen tot 15.71 Du betekent echter, dat Stalen hoef vandaag, de laatste dag. zijn best zal moeten doen 1 i de mi nimumgrens van 16.00 te halen, wil hij niet naar de tweede klasse de graderen. Wij weten, dat hij hiertoe in staat is. doch wel zal hij zijn taak se rieus op moeten vatten. De persoonlijke uits'aeen van de Woensdag gespeelde partijen zijn: De Kleine Weitenberg 255 350 23 23 64 60 11.08 15.21 350 151 19 140 19 20 18 42 7.94 299 350 20 20 61 64 14.95 17.50 350 222 18 13 82 75 19.44 12.33 de tweede dag is: 6 1272 62 6 1180 75 4 1180 71 0 842 76 140 77 85 61 20.51 15 73 1661 11.07 REGERINGSVERKLARING ZEGT: Op eerste dag gebeurde al wat er gebeuren moest en kon Buurtvereniging schonk kasgeld aan Rampenfonds De in 1950 opgeheven buurtvereni ging „Indische Buurt" beschikte nog altijd over een kassaldo van f 353.92 Men heeft nu besloten dit bedrag te storten op giro 3051 ten bate van het Rampenfonds L< in het speeltuinwerk De speeltuinvereniging „Jeugd- stad Eemzijde" belegt op 17 Februari 's avonds een bijeenkomst in de Aca demie van Beeldende Kunst Tijdens deze bijeenkomst zullen het woord voeren wethouder J. Koopman de heer A Annema hoofd der school psychologische Dienst Het onder- werD is ..vernieuwing in het speel tuinwerk". ezmg over vernieuwing Vonnis van krijgsraad luidt twee maanden (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Wanneer een man een vrouw slaat is dat erg. Maar het vnrdt erger, wanneer de man een militair zonder rang is en de vrouw, die de klap krygt. een Milva met sterren op haar kraag. Dit ervoer de 26-jarige soldaat J. K. uit Amster dam, die zyn opwelling van drift zag gelionoreerd met twee maanden ge vangenisstraf met aftrek. De zaak kwam Woensdag voor de krijgsraad-te-velde-West. „Feitelijke insubordinatie" stond er op de dag vaarding en soldaat J K. kon hier niets tegen in brengen. Het was zó gegaan: J. K. had last van zijn maag en moest worden ver pleegd in het militair hospitaal in Amersfoort. Op een morgen ging zijn zieke maag zo te keer. dat hij geen trek had in zijn ontbijt. „Toch maar Nog heel even en de expres- trein, die links onder de brug door komt, zal op enkele centi meters afstand langs de auto daveren, die gedurende een sneeuwstorm van de rechte weg af raakte en op de spoorbaan verzeilde. Twee inzittenden, die de trein op de auto zagen of- snellen, vonden het toch maar veiliger hel voertuig te verlaten. De foto werd gemaakt met een gewone box-camera door een voorbijganger, die de auto van de spoorberm zag aftuimelen. eten." vond de tweede luitenante E van de Milva. die verpleegstersdienst had en zij schudde K aan zijn arm De soldaat werd toen zó boos. dat hy de luitenante een slag tegen de schouder gaf Zij schreef een rappor tje en de zaak kwam aan het rollen. ..Maagpatiënten zijn vaak geprik keld," vergoelijkte de verdedigster Maar de heren achter de groene tafel achtten dat geen afdoend motief, waarop de soldaat werd veroordeeld. LONDEN Officieren en be manning van het Britse m.s. ..Bloemfontein" 117.800 ton) zijn Woensdag te Londen geëerd wegens het redden van passagiers en be manning van het Nederlandse schip .Klipfontein" 10.500 tont. dat vo rige maand bij Mozambique is ge zonken. (Van een onzer verslaggevers) Aan 46 leden van de Nederlandse Bond voor Vervoerspersoneel werden gisteravond in het Volksgehouw tijdens een speciaal daartoe belegde bijeen komst door Bondsvoorzitter H. J. Kanne de eretekenen, het zilveren NW- insigne. uitgereikt. Deze mannen waren een kwart eeuw of langer lid van het NVV. In verband met de nationale ramp meende de afdeling Amers foort van deze Bond er goed aan te doen de avond in alle eenvoud te laten verlopen. Erelijstje van trouwe vakbondsleden Bondsvoorzitter Kanne schetst historie Van degenen die voor het NVV- insigne m aanmerking kwamen er enkele tientallen die al meer dan 30, ja zelfs 35 tot 37 jaar on afgebroken lid van het NVV zijn. Dat zijn de veteranen in het spoorwegbedrijf die al vele ups en downs m de organisatie hebben meegemaakt. Bondsvoorzitter Kan ne noemde voor de vuist weg en kele onder de aanwezigen, n.l. Van Uitert, Wynands en Van Osch. die zich al vele jaren bijzonder on derscheiden heboen waar het er om ging de belangen van de Bond en hun kameraden bij „het spoor" te dienen. Na een inleidend woord van af delingsvoorzitter G. de Bruin richt te de heer Kanne zich tot de aan wezigen: ..Ons denken en doen wordt de laatste weken overschaduwd door de grote ramp welke duizenden van onze landgenoten getroffen heeft en onder de slachtoffers be vinden zich ongetwijfeld een aan tal medestrijders van onze Bond Laten wij ons daarop bezinnen maar daarnaast met voldoening denken aan hetgeen door het gro te bedrijf der Spoorwegen tot nu toe is gedaan om de nood te le nigen. Een kapitaal van 600.000 werd door de werkers van N S. bij een gebracht. Ook de Vakorganisa tie droeg daar veel toe bij en daar kunnen we slechts verheugd over zyn." Vervolgens behandelde de Bonds voorzitter in vogelvlucht de ge schiedenis, het ontstaan, de groei en de verdere uitbouw van de Bond Spr, schetste de toestanden van 50 jaar geleden en herinnerde aan de stakingen van 1903. Spre ker belichtte de houding van de spoormannen tijdens de Duitse be zetting en de buitengewoon snelle groei kort na de bevrijding. De heer Kanne meende dit alles te moeten releveren om daarmede de grote verdiensten goed tot uitdruk- Vanouds is in Amersfoort het weg- en railverkeer aanzienlijk belangrij ker dan het waterverkeer. Hoewel ook op dit moment het riviertje de Fem nog wel een functie uitoefent, is deze relatief zo ondergeschikt dat een uitgebreide behandeling daarvan nauwelijks gerechtvaardigd is. Niettemin kan het, omdat de meningen op dit punt nogal uiteenlopen zyn nut hehben op enkele punten nog even in te gaan, aldus deelt het N.E.I. in een elders aangekondigd verslag mee. Allereerst moge er de aandacht op gevestigd worden, dat sinds 1920 het watervervoer van en naar Amersfoort practisch constant gebleven is. gend karakter heeft, hetgeen in houdt. dat er slechts aanvoer van goederen naar Amersfoort plaats vindt. doch geen eindproducten van hier naar elders worden verscheept. Niet slechts blijkt, hieruit, dat de aarcl van de voortgebrachte produc ten in Amersfoort geen behoefte ann vervoer te water met zich brengt, doch tevens, dat juist door deze omstandigheid dit vervoer zelf in hoge mate is gehandicapt in zijn exploitatiemogelijkheden door het ontbreken van retourvracht. Waar eerder een slechter worden van deze mogelijkheden dan een wedergeboorte van de scheepvaart öp Amersfoort in het verschiet ligt. o a. door het aanzienlijk sneller da len van de gemiddelde kosten per kilometer voor het wegverkeer dan voor het verkeer te water, kan een erdergaande beschouwing van de ontwikkeling hier achterwege blij ven Slechts willen we nog even 'ijzen op het veel gehoorde argu ment. dat de waterverbinding van Amersfoort vanwege de slechte kwaliteit daarvan nooit tot de ont wikkeling van de stad heeft kun nen bijdragen. Ter weerlegging van dit argu ment. is het voldoende te wijzen op het feit. dat ook voor Nederland als geheel hetzelfde verschijnsel als voor Amersfoort valt waar te ne men en dat bovendien juist in de laren vanaf 1920 de gmei in de ge meenten in centraal Nederland en oostelijk Nederland v. aar de water- Eem draagt niet veel tot groei en bloei Dit betekent, dat de waterver binding geen enkele zelfstandige bijdrage tot de ontwikkeling van Amersfoort heeft geleverd geduren de een periode van zeer snelle groei dezer stad. Dit wordt ten dele ver oorzaakt door het feit. dat het ver voer te water een zuiver verzor- De volgende leden van de Ne- derlandsche Bond v. Vervoers personeel. aangesloten bij het NVV, werden begiftigd met het zilveren NVV-ïnsigne, dat wordt uitgereikt, aan hen die een kwart eeuw of langer lid van de or ganisatie zyn A. HoefmanG. de Bruin. G. H R de Groot. J. Tietema, J. Pruis, W. Sanbera. D. C. v. d Hoef. C. H. R Wynands. R. H. C. Hovthuyzen, J. Schouwen burgW A. Veenstra, J. J. H. Hilberts, P. Bakker. P. Timmer man. H Koster, P, Vink. H. J. E. Goossens. D. Mulder, J. Brey, Th. F. G Tielens, O. Brouwer, L. Rodink, G. van Uitert. D. v cl. Grift, E van de Brink. P. Cornelissen. Sj. Tolsma. W. Zui- dema, B. de Jong. J. Bergkamp, J. J. Heppener, W. Manten Sr E. Hoenderdaal. B van Bekkum. H. van Beek, S. iJan E ff eren, P. W. Hendriks. E W. Jacobs. M P Traarbach. H Achterbergh, W Vink. E. Wvigman. H. Adams. C vart Osch, H. Uitzinger, C. Arink. king te doen komen van hen die tientallen jaren, ook in minder gunstige omstandigheden, het NW en de daarbij aangesloten organisa ties trouw zyn gebleven „Zij zijn een lichtende voorbeeld voor de jongere leden. Als blijk van deze trouw ont- gen zij nu een eenvoudig ereteken dat tien niet moet ^ien naar de waaide van de draagspeld maar als symbool van trouw waar het er om gaat de socialistische maatschap pij te dienen," aldus de bondsvoor zitter. Na een dankwoord van het bonds lid. de heer J. J Heppener. speldde de Bondsvoorzitter de leden de in signes op de borst. verbindingen zeer middelmatig zijn te noemen, die van de andere ge meenten in on§ land sterk heeft overtroffen Incidentele verbeterin gen van het waterwegennet (Hen gelo) hebben in feite geen enkel effect gesorteerd. De geringe stijging van het wa tervervoer van Amersfoort van 1950 op 1951 moet geweten worden aan toevallige omstandigheden (o.a. het bouwen van de Prins Bernhard kazernei. DEN HAAG De voornaamste punten van de regeringsverklaring, die de minister-president dr W. Drees Woensdagmiddag in de Twee de Kamer heeft afgelegd, zyn de volgende: 1 Er is enige vertraging geweest, doordat de ramp op een Zondag plaats vond. Die vertraging is ech ter gering geweest. 2 Er heeft van te voren, op zo ruim mogelijke schaal, een waar schuwing van de bevolking plaats gevonden. Velen hebben echter ge meend. dat het zo'n vaart niet zou lopen. 3. Dat de ernst van de situatie op Schouwen en Duiveland niet eerder werd onderkend blijft betreurens waardig. Men kan er echter de re gering en andere instanties geen verwijt van maken, dat in de rap porten van de verkenningsvliegers op de eerste dag. aan dit gebied niet meer aandacht, werd besteed. De tweede dag echter is dit eiland van de aanvang af, als een der erg ste noodgebieden beschouwd. 4 Er waren boten, terstond op de eerste dag. Communistische insinua ties in dit opzicht houden in genen dele steek. 5. In het kader van de burgerlijke verdediging zal de alarmorganisatie verder worden georganiseerd De verwachting bestaat, dat Amerika ons blijvend helicopters ter be- I schikking zal stellen. 6. Onder alle voorbehoud kan de omvang van de schade worden aan geduid met een bedrag van een milliard De minister-president noemde dit een zware slag voor onze volkshuishouding, maar geen i vernietigende slag i 7 De regering zal een beroep op de V.S doen om te mogen putten uit de tegenwaarde-rekening van de Marshall-hulp. 8. De plannen tot verlichting van de belastingdruk, die al in de Kamer in behandeling waren, kun nen niet meer in hun volle omvang Boete van f 200 voor oud-Vlam-redacteur AMSTERDAM. Het Amster damse gerechtshof heeft Woensdag de 44-jarige journalist Frits Kief. eertijds redacteur van het voormali ge weekblad „De Vlam", veroordeeld tot 2000 gulden boete subsidiair een maand. Hij werd veroordeeld wegens een voudige belediging en smaadschrift ïegens de journalist J Fabius in Den Haag. uitgever van ..De Nieuwsbrief" en staatsraad dr J. W Meijer Ran- neft. gepleegd in artikelen met be trekking tot de zaak-Westerling. HOOGLAND Nieuwe blokkade van Berlijn BERLIJN. De communisten hebben Woensdag gesproken over een nieuwe blokkade van Berlijn. De Oost-Berlijnse partijleiding heeft een manifest uitgegeven, dat kennelijk door de Russen gesteund wordt en waarin staat, dat op een verdere isolatie van de Westerse sectoren gerekend kan worden als W'est-Duitsland de volgende maand het Europese defensieverdrag rati ficeert. Dergelijke consequenties kunnen alleen voorkomen worden wanneer het Westen het Russische voorstel voor de hereniging van Duitsland en Berlijn aanvaardt, zo dreigen de communisten Ploegen arbeiders waren in de Russische sector bezig met de aan leg van speciale trajecten en wis sels tp de S-bahn. Het leek er op alsof het doel van deze werkzaam heden was West-Berlijn van de dienst der S-bahn af te snijden. Goederen inzameling werd een succes Voor de geëvacueerden en getrof fenen int de rampgebieden werd in de gemeente Hoogland Woensdag een goederen inzameling gehouden. Het deed goed aan te zien hoeveel de ingezetenen voor de getroffenen inleverden. Hoogland heeft hoog water De hoge waterstand heeft ook zijn I moeilijkheden zn Hoogland langs I de Heideweg, achter de Langenoord en de omgeving Wolfhaarseweg. Vele weilanden en landerijen staan hier blank. De langs de Heideweg lopende beek is veranderd in een kolkende stroom. Voor de omwo nenden is het vaak zeer moeilijk om met droge voeten thuis te ko men. Kerken gaven 2530 voor Rampenfonds Ten bate van het Nationale Ram penfonds werden bij de verschillen de kerkdiensten de volgende collec teopbrengsten geboekt: R K. Kerk a d Langenoord f 1124. idem Hoog landerveen f 893. Ned. Herv. Kerk te Hoogland f 508. worden uitgevoerd. Maatregelen in het belang van het bedrijfsleven blijven noodzakelijk. 9. De regering heeft onze ambas sadeur in de V S. opdracht gegeven, de berichten tegen te spreken dat Nederland zijn defensie-verplichtin gen niet zou nakomen. 10 De schade-regeling zal een gemeenschapszaak zijn Maar het Rampenfonds moet zelf weten hoe het zijn gelden wil besteden. 11. De regeling voor de oorlogs slachtoffers wordt, toegepast, omdat deze regeling kant en klaar ligt. De regering legt er de nadruk op, dat het helemaal geen blijvende regeling is. 12 De regering is er van over tuigd. dat Nederland zal voortleven en zal voortwerken Zijn industrieel apparaat heeft vrijwel geen verlie zen geleden, zijn landbouw en vee teelt zullen spoedig weer op peil zijn. Ons volk gaat zijn weg vooruit en omhoog. SOEST De Ren- en Tourvereniging „Tem po" hield Woensdagavond in de zaal van café „Zonneheuvel" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. v. d. Broek, herdacht slachtoffers van de ramp. Hij stelde voor een bedrag van 25 te storten in het fonds van de Soester Sport Federatie Alle Soester Sportverenigingen maken namelijk gezamenlijk een bedrag over aan het Nat. Rampenfonds. Het ledental van Tempo groeit ge stadig De sfeer is er gezellig. De voorzitter herinnerde voorts aan de gehouden Ronden van Baarn en Soest, die goed zijn geslaagd, doch een nadelig saldo opleverden. Het jaarverslag van de secretaris, de heer H L. Schlebaum. meldt dat het ledental thans 48 bedraagt en 141 donateurs de vereniging steu nen De heer Sj. v. d. Broek bracht een financieel verslag uit. De kas sloot met een flink batig saldo. De heer V S. ten Haaf deelde mee. dat de kascommissie de boe ken en bescheiden van de penning meester in de beste orde had aan getroffen. In de nieuwe kascom missie werden gekozen de heren, V. S ten Haaf. B. Oudendorp en J. Kenter. Bij de bestuursverkiezing, stelde de heer C. C. Jellema zich niet her kiesbaar. wegens drukke werkzaam heden In diens plaats werd als 2e voorzitter gekozen de heer A La- mens. De andere aftredende be stuursleden. de heren H. L. Schle baum. H. Diters en J. Gerritse, werden bij acclamatie herkozen. Als datum voor het te houden jaarfeest, werd 7 Maart bepaald. Een cabaret-gezelschap is geënga geerd. De voorzitter deelde daarna me de. dat van de Kon. Ned. Wieier Unie bericht is binnengekomen, dat door ..Tempo" de Prov. Kampioen schappen van Utrecht en Gelder land. in Soest zullen worden ver reden en verzorgd, behoudens goed keuring van burgemeester en wet houders van Soest Tempo-rijders naar cycle-cross te Lochem De „Tempo-renners" H. van Dor- restein. J van Dorrestein. W Bar neveid. H. de Bree en J. Nyboer. zullen a s. Zondag deelnemen aan de grote Cycle Cross, die te Lochem zal worden verreden. Afscheid 17 Februari in Amicitia Onder de Nederlandse toneel spelers van onze tijd, is er niet één, wiens naam alle toneelminnaars in ons land zo vertrouwd in dé oren klinkt, als die van Jan Musch. De ouderen staan zijn prachtig gespeelde rollen nog duidelijk voor de geest: de jongeren, die welis waar niet hetzelfde voorrecht heb ben gehad, hem geregeld te kunnen zien spelen, kennen deze grote kunstenaar uit de verhalen en wie zijn diepe, klankvolle stem eenmaal heeft gehoord, beseft onmiddellijk, dat deze eenvoudige, bescheiden mens een uitverkorene is onder de j velen, die de toneelspeelkunst als hun roeping hebben gevolgd. Meer dan zestig jaren heeft Jan Musch zijn schone kunst gediend en met welk een machtige liefde. En nu is de tijd gekomen, dat Jan Musch afscheid gaat nemen van het toneel en van het publiek, z ij n publiek, dat hem zoveel jaren heeft bewonderd en toegejuicht. Hij neemt geen afscheid wegens gebrek aan vitaliteit of uit tegenzin in het reizen en trekken per treir. of autobus, neen. hij wil nu ook eens. natuurbewonderaar als hij is genieten van zijn huis in Blaricmn van de prachtige omgeving van het BARNEVELD liano, viool en klarinet, en hoe :an het anders, van het toneelspel van z'n jonger confraters en van z'n hobby; schilderen en boetseren Jan Musch neemt van Amersfoort afscheid in een voorstelling op Gooi, van z'n muziekavonden met Dinsdag 17 Februari as. in Ami'- muzikale vrienden, hy speelt zelf citia. Burgerlijke Stand Geboren: 4 Febr.: Anthonie Sa muel. zoon van Augustinus Louhe- napessy en Johanna Hiskia (Sta tionsweg 2); 4 Febr.: Mechtelina, dochter van Heimen Boeve en Rein- tje Toes (Mazenhofstraat 7); 5 Febr Rijk. zoon van Rijk van Loenen en Heintje van de Beek iPalmpol 3 5 Febr.: Jan, zoon van Jan Donker voort en Gerritje Zonnen (Kroon- straat 2); 7 Febr.. Donald Eliza, zoon van Thontjie Abraham en Adriana Soselisa (Stationsweg 2'; 8 Febr: Johannes Antonius Maria, zoon van Johannes Hendrikus van Dalen en Antonia Geertruida Epskamp (Ach- terveldseweg 48); 7 Febr.: Wilhel mina, dochter van Eibert van 't Hof en Elisabeth van Meerveld 'Blankenhoefseweg 2); 8 Febr.: Ma ria Lambertha Gerarda, dochter van Petrus Gerardus Horst en Gerarda Vos (Kerkdijk 24); 8 Febr: Mar- rietje. dochter van Marinus Pater en Neeltje Thomassen (Laageinder- wegl8)10 Febr. Harmen z, v. Harmen Roelofsen en Lubbert ie ten Hove (Tolnegenweg 23); 10 Febr.: Elberta Antoinette, dochter van Wilhelmus Hendrikus ten Hoven en Steventje Wijnbergen (Stationsweg 123': 9 Febr Frederik. zoon van Maarten Hoenderdos en Tmida Snoey (Har- remaatweg 26)10 Febr.: Gerrit Henri Martinus. zoon van Peter Kamphorst en Grietje Anna Maria de Vries (Lange Zuiderweg 42). Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: 6 Febr.: Hendrik van Veldhuizen en Janna van de Kui len; 11 Febr Aalbert Herman En gelen en Wilhelmina Bouw. Overleden: 6 Febr.: Jan Snellen 94 jr. w v H. van Butselaar iPmir- veenseweg 20); 5 Febr: Cornelia van Ee. 44 jr. e v W van Reenen 'Valkseweg 86"; 9 Febr Gerrit Jan Vermeulen. 86 jr. w v. A. Kaper (Garderbroekerweg 64). Openbare aanbesteding In de zaal van café „Zonneheuvel" vond Woensdagmiddag om drie uur, door de bouwkundige J Pilot, de openbare aanbesteding plaats van het bouwen van een landhuis aan de Plaswcg. in opdracht van de heer P. v. d Witte te Soest. De volgende in schrijvingen kwamen binnen, alle van Soester aannemers: A. 't. Lam. f 21.000A Logten- steijn. f 21.000.—; G. van Egdom, f 20.840.Wed. H. van Breukelen, f 20.800.W. van Breukelen, f 20 400 Th. H v. d. Berg f 19.500.—; H. van Asch. f 19.400. L. Stulp, f 19.350.—; E Karelse, f 19.187—; W. van Asch, f 18.390.—; H Geijtenbeek. f 17.800.—; R C. van Suydam. f 17.726.—: D. C. Stam, f 17.680.—; E. C. Higler. f 16900.—. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna G. d. v. H. Spijker en G. E, Traa; Leonardus, z. v. H, Smit en H. W. Nieuwen- huis; Antonia J. d. v. A. v. Geijten beek en J. Hofman; Adriana M, d. v. M. de Groot en E. H. Nap; Antje T d v, W. Koonian en A E. v. Kooij: Robert A. z. v. A. Renswou en D. M. Boeren; Jan z v. A. Kuij- venhoven en G. v. d. Munt; Jo hanna M. A. d v. F. Buskens en J. Westerveld; Gysbertus H. M. z. v. G G Tammer en A. G. Koek; Magdalena d. v. W, Hendriks en M. Nouris. Gehuwd: H. G, van Ooijen en C A. M, de Ruigt; J. Scholten en H. J. de Jong; L. M. v. d. Polder en M. W Roos; J Scharren burg en M. Wynands; J Koole en A. G. ten Raa. Overleden: Hendrikus Beiier 70 jaar echtgen. v. C. J. Wijntjes; Neeltje Sevenhoven. 30 jr. wed. v. K v d. Zouwen: Alijda Staal, 84 jr, wed. v. E J. Mossink. 'ïOEVELAKEN Bijna f 7.500 voor Rampenfonds Het totaalbedrag wat Hoevelaken bijeengebracht heeft is gestegen tot f 6.112.30, In de herdenkingsdienst welke Zondag j.l gehouden werd in de Ned. Herv Kerk werd voor dit doel bijeengebracht f 1 350. Het totaal is dus nu f 7.462.30, JUBILEUMUITVOERING UITGESTELD In verband met de ramp heeft het Fanfarecorps te Hoevelaken besloten de uitvoering van 14 Febr. a s. uit te stellen tot 7 Maart a s. De reeds gekochte kaarten blijven geldig.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3