STADSVENSTER 'n Zeeuws paradijsje in „De Treek' Clubhuis Ingeborgbiedt gastvrij onderdak aan acht families uit Brouwershaven Licht in zaak van horloge diefstallen Florence, een stad om nooit te vergeten W. v. Iependaal boeit vele werkers van Polynorm Donderdag 12 Februari 19Ó3 Nog een prent uit Brouwersha ven. Hier ziet men het fraaie oude stadhuis met daarnaast het bekende hotel Ringelberg. Het aardige van het geval is de ouderen zullen het nog wel we ten dat het hotel vroeger een Bierhuis Biljart" was, met een deur in het midden en twee gro te ramen ter weerszijden. Nu is het pand veel hoger, zijn er bo ven meer ramen en beneden twee deuren aan de zijkanten en een groot raam daartussen. Het pand aan de andere kant van het stadhuis was vroeger veel hoger en reikte bijna tot de hoogte van de klok. (Van een onzer verslaggevers) Vanaf de Dodeweg bereikt men via de allerminst in paradijselijke staat verkerende Paradijsweg toch een klein paradijsje: het clubhuis ..Ingeborg", dat zo heerlijk in de Treker bossen verscholen ligt. is nu een oord. waar acht gezinnen uit Brouwershaven momenteel leven als één grote familie en zich daar opperbest thuis gevoelen. ..Ik ben natuurlijk liever thuus", zegt de bijna 77-jarige opa Bos. „maar het is nu eenmaal niet anders en we hebben het hier best getroffen." Zo denken de andere lui uit „Brouwe" Brouwershaven is zo'n Zondagse naam, die men nooit gebruikt er ook over. De evacué's in het clubhuis „In geborg" in de Treek gaan er niet weinig trots op. dat Jacob Cats in hun dorp Brouwershaven ge boren is Dat was nu weer een bijzonderheid van onze goede va der Cats, waarmee we niet op de hoogte waren. Enfin nu weten we het en het bewijs leverde een van onze redacteuren, die uit zijn prentbriefkaarten archief boven staande „ansicht" opdiepte. De Brouwenaren zullen wel zien, dat het een prent uit een grijs ver leden is. Opa Bos (77) nestor, Joppa Jans jongste Het clubhuis „Ingeborg" is eigen dom van het Jonge Vrouwen Gilde en doet dienst als conferentie- en vacantie-oord. Voortdurend wor den er in het houten gebouw, dat overigens van alle gemakken en moaern comfort is voorzien, bij eenkomsten en week-ends gehou den. Zodra echter bekend werd, dat tengevolge van de watersnood ramp tienduizenden vluchtelingen een onderdak moesten hebben, be sloot het bestuur van het Jonge Vrouwen Gilde in overleg met de beheerders Jo en Nico Busscher, van „Ingeborg" tijdelijk een eva cuatie-oord te maken. Onmiddel lijk werden de nodige maatregelen getroffen om de eilandbewoners zo goed mogelijk te ontvangen en toen Vrijdagmiddag een bus met 45 eva cué's uit Utrecht arriveerde, was men gereed. De vluchtelingen waren allen uit Brouwershaven afkomstig en de meesten zijn zelfs familie van el kaar. In de grote „huiskamer" za ten ze gisterenmiddag gezellig bij een. Niet allemaal, want de man nen blijven niet de hele dag bin nen zitten, maar moeder de vrouw kan niet zo makkelijk weg met al die peuters. Dat zijn er heel wat, want vader en moeder van Ast b(jv hebben dertien van de vijftien kinderen bij zich Het klei ne grut vermaakt zich best in en om het huisheerlijk gezonde peuters zijn het en het beloven ronde, stoere Zeeuwen te worden, die tegen een stootje kunnen. OPA BOS: 77 JAAR Want neem bijv. opa Bos eens; in die kleine gemeenschap van Brouwe heeft bijna iedereen een bijnaam en hij wordt genoemd „Stoppeltje Bos". Opa is bijna 77 en vertelde ons met trots nooit ziek te zijn geweest Hij werkt nog al tijd en nu is hij steeds in de om trek bij boerderijtjes te vinden, want als er maar koeien zijn is hij in zijn element. Opa komt uit een sterk Zeeuws geslacht: zijn oudere broers en zusters zijn ver in de tachtig en zijn „jongste" broer is 74 net zo oud als Johanna, die vroeger zo'n dikke vijftig ge leden zijn ..Zeeuwse schone" is geweest en die ook nu nog bij hem is. Ondanks alles in zij opgewekt en met dezelfde levenslust als waarmee de jongste van de Brou- we-familie. de veertien maanden oude Joppa Jans met haar heldere kijkertjes de wereld in blikt. Niet alleen de oudste en de jong- e. maar alle Zeeuwen hebben hun opgewektheid en levenslust behouden en zien vol vertrouwen toekomst tegemoet. Zij zijn dankbaar, dat zij er betrekkelijk nog zo goed afgekomen zijn. Van velen staan de huizen nog en wie weet, als het water snel zakt. Voorlopig blijven ze echter nog gasten van Jo en Nico Busscher. die het best kunnen vinden met 2123- Het scheepje, DE AVONTUREN VAN K 4 RITEIN ROB dat Rob wel zou willen kopen, is inderdaad nogal oud, maar het is goed onderhouden en onder de waterlijn ge heel met koperen platen bekleed. Het meet onge veer twintig ton en Rob heeft er wel zin in. De eigenaar vraagt er 1200 dollaj voor Een re delijk bedrag, vindt Rob. al kan hij proberen nog iets af te dingen Mis schien krijgt hij het scheepje nog voor dui zend dollarSamen met de eigenaar en Bill maakt hij een proeftocht en hij krijgt hoe langer hoe meer zin in het scheepje Ook Bill is er erg tevreden over. al i wrak van de .Ariadne" te gaan zoeken, zal hij I buurt is en alle aandacht nog heeft voor zijn weet hij niet. wat Rob met het scheepje wil niet van de partij zijn. Beiden hebben geen aan- dobber.Tenminste, zo doet hij het voorkomen, gaan doen. Als hij toch van plan is naar het I dacht voor de hengelaar, die nog steeds in de I met elders in het land gepleegde (Ie eilandbewoners. Een klein pro- 4'|i3taUtn °f„in Bem»kom en bleem vormt wel de taalwant Utrechtse politie houdt vijftal personen aan In de nacht van 16 op 17 Januari j.l. werd in Amersfoort een brutale horloge-diefstal gepleegd. Een hor logerie in de Langestraat moest het ontgelden, In de grote ruit werd een gat geslagen en op die manier slaagden de daders erin een aantal horloges en andere artikelen mee 1* 9e Utrechtse Politie te weten wie het gelaat van Floren- heeft in verband met deze en ook Ce heeft getekend, moet men d« (Van een onzer verslaggevers) Het reizen moet niet een snelle jacht worden om in korte t(jd veel te zien. We leven nu in de tijd van in vijftien dagen Spanje en elf dagen Rome uit en thuis. Het gevolg is een chaos van indrukken in het brein van de mens, die denkt „uit" te zUn geweest. Misschien is teveel de wens om te zeggen „ik ben er ook geweest" aanwezig. Dit reizen bekiyft niet, aldus luidde de mening van de heer Juul J. Jongenelen, die gisteravond in het A.G.-huls voor de MU tot Nut van het Algemeen een lezing hield over „Fiorenza la bella" (Florence, die schone). taal want Een groot aantal leden van de personeelsvereniging van Polynorm kwam gisteravond in de zaai van hotel Astoria bijeen. Willem van Iependaal be lichtte voor een aandachtig gehoor enkele figuren uit zijn Zaterdags ver volg hoorspel „Hotel Stoot-je-hoofd-niet". Met zijn vlotte direct aanspre kende verteltrant nam hfj de talrijke toehoorders mee naar de lymkitten, zoals Nederland er nog zovele telt. Tevens gaf hij een indruk op welke wijze zijn hoorspelserie is ontstaan. helaas weinig is Verschillende vra gen op dit gebied hem in de pauze gesteld, deden hem dieper hierop in gaan, zodat Van Iependaal zijn eigen lijke onderwerp „lijmkit" min of meer losliet om criminaliteit, gevan geniswezen en het reclasserings- vraagstuk in het gesprek te betrek ken. Over deze onderwerpen raakte men niet uitgepraat, zodat de avond om was. eer men er erg in had. Het geen door de met volle aandacht luisterende toehoorders merkbaar betreurd werd. Zo gaf Van Iependaal een ieder iets mee ter ernstige overdenking, waarvan het „oordeelt niet. opdat gij niet geoordeeld wordt" de grondge dachte vormde. Tijdens de pauze werd een collec te gehouden ten bate van het Natio- naai Rampenfonds, welke een bedrag van ruim f 38.opbracht. De heer I Van Iependaal werd bij het begin van de avond welkom geheten en I met enkele woorden ingeleid door I de voorzitter van de personeelsver eniging. die hem na afloop dank bracht voor de uiterst genoeglijke en leerzame avond, die hii het aanwe zige publiek had bezorgd. als de Zeeuwen zo onder elkaar aan het babbelen zijn, dan valt het toch maar niet mee om zomaar even het gesprek te volgen. Inmiddels vindt Nico Busscher. dat de knusse gemeenschap best ..draait". Er gaan al kinderen naar school, men is bezig voor de man nen werk te vinden op boerde rijen en er zijn al contacten ge legd met buurtbewoners, die het best gezellig vinden Zeeuwse boe ren op visite te hebben. Iedere avond alc de kinderen naar bed zijn. komen de ouders bij elkaar om een soort familie-raad te hou den. Allerlei probleempjes en „din gen van de dag" worden er dan eens rustig besproken. Er staat ook al een lichtbeelden-avond op het programma, waarbij ook de nieuwe kennissen uit de omgeving welkom zijn. Het medeleven van een ieder, zowel de officiële instanties als particulieren blee'- en blijkt nog daadwerkelijk uit de velerlei ga ven. die men heeft ontvanger. Voor zo'n gemeenschap is natuurlijk heel wat nodig en de Zeeuwen zijn goede eters en houden van dege lijke kost. Voor de kinderen staat een berg speelgoed klaar en af en toe deelt ouderen behoeven zich te vervelen. Tedere avond zijn er stapels dagbladen, er is radio, er kan een partijtje gebiljart worden en ook liefhebbers voor tafelten nis kunnen terecht. We hebben clubhuis „Ingeborg" van binnen eens goed bekeken en kwamen tot de conclusie, dat deze acht gezinnen uit Brouwershaven het met dit evacuatie-oord lang houden, verdacht van de ontvreem ding en van heling. De vermoede lijke daders zijn de Utrechtse ge broeders v. L. De jongste, de 24- jarige L. v. L. is eerst nog op vrije voeten gesteld, doch werd later wederom in bewaring gesteld. Intussen zijn drie horloges van de Amersfoortse diefstal terecht. De 31-jange B. uit Utrecht had na melijk vier horloges gekocht van de oudste der gebroeders, de 26- jarige P. v. L., waarvan er drie af komstig bleken te zijn uit de Amersfoortse zaak. Ook is aangehouden de 50-jarige Utrechter v. V._ die eveneens enige horloges, afkomstig van diefstallen uit andere plaatsen, van de gebroe ders v. L. heeft overgenomen. Ten slotte is in bewaring gesteld de 28- jarige De R.. eveneens uit Utrecht afkomstig. Het onderzoek wordt voortgezet en voorlopig zitten de aangehoude nen in het Huis van Bewaring te Utrecht. niet slecht getroffen hebben Wie had er ooit van kunnen dromen, dat zo'n houten gebouw temidden van de loof- en dennenbossen van „De Treek" nog eens voor 45 stoere Zeeuwen een paradijsje zou wor den? Een paradijsje, ja. want hun maar eens uit^ De j echte paradtis „Ach. mijnheer. ~'~u gjjgfifijr er is maar één Brouwe." zegt Opa Figuren uit „Hotel Stoot-je-hoofd-niet" vlot belicht Met pittige anecdotes steeds aan tonend. dat humor in wezen tragiek is. een pantsering tegen de wrede realiteit van het alledaags gevecht voor het naakte bestaan, bracht hij de lach in de zaal. Om daarna be grip te vragen voor deze zelfkant van or.ze hedendaagse maatschappij. Een begrip zoals hij constateerde, dat er Officieren beëdigd in Adolf-cantine In de cantine van de Adolf-kazernc zijn hedenmorgen 22 vaandrigs van de school Geneeskundige Dienst tot officier beëdigd. Zij waren namelijk met ingang van 1 Januari jl. tot re serve tweede luitenant aangesteld. De plechtigheid stond onder leiding van de regimentscommandant der Geneeskundige Troepen, luit.kol. W A. M, Loomans. De beëdigden zijn: K. Boekhout, H. J. v Marie. W. C. van Kan, E. F. Scholte-Ubing, J. V.'ijnhclt. M. G. Buis. E de Werk, R. K. Brouwer. A. J. Schransen. H. J Ballering. G. A. Wissink. J P. J J. Scholtcn, D. G. J. Nijland. H. W. A Berendsen, W. E. baron Snouckaert van Schouburg, J B M. Janssens, W, J. V. Kempkes. H. P M. J. op de Coe, D J. Janssen. G Luten. M. J G Muntz, J. M. F de Boer. Bij de plechtigheid waren alle of ficieren van het regiment en ook vele vrienden van familieleden van de te beëdigen officieren aanwezig. Schooljeugd loopt te hard van stapel Amersfoorts Schooljeugd toont zich zeer actief in de hulp aan de getroffen landgenoten Te actief! Aan vele inwoners is gisteren al ge vraagd door soms heel jonge school kinderen, of zij watersnood-postze gels wensten te kopen Die kinderen gaan buiten hun boekje. De postzc- gelactie moet door de scholen nog worden ontketend. De start geschiedt gelijktijdig en goed georganiseerd. Belangrijk is ook. dat de verkoop van zegels alleen zal zijn toegestaan aan leerlingen vanaf de vijfde klas. Men wachte dus even met het kopen of bestellen van zegels bij scholie ren. AUTOMARKT Op de automarkt werden aange voerd 37 motorvoertuigen. De vluchtelingen uit Brouwers haven. die momenteel in 't club huis Ingeborgin de Treek ver toeven. hebben een gezonde hon ger. Hier ziet. u een aantal eva cué's in de eetkamer, gereed om „aan te vallen". (DvA-Archifoto) De heer Jongenelen liet er geen twijfel over bestaan dat Florence inderdaad een prachtstad is. Om moet men de mens uit de tyd van de opkomst van deze Italiaanse stad kennen. De bezoekers moeten zich verplaat sen naar de vijftiende en zestiende eeuw. Welnu, de heer Jongenelen heeft er slag van om zijn gehoor in die tijd te doen leven. Met hem hebben de vele aanwezigen in de sfeer van die oude tyd Florence ge zien. Prachtig waren de lichtbeel den, die in de aanvang een inzicht gaven in de indrukwekkende sfeer van het fascinerende plein in Flo rence waar de geest en de rijkdom der middeleeuwen in architectuur, beeldhouwkunst en schilderkunst in eeuwigheid schijnt voort te leven. Het schone gelaat van Florence is geboren in een tijd van twist en tweedracht, in een tijd van kuipe rij. In de vele veldslagen tussen de nabuursteden trad Florence mees tal als overwinnaar uit de strijd. Die triomfen vindt men in alle uitingen van de beeldende kunst terug. Wandschilderingen en tapy- ten, plafondschilderingen alles spreekt van die zegepaal. De heer Jongenelen. zelf bewogen en geraakt door de beeldende kunst schilderde kleurrijk het beeld van Florence. Hy nam de tijd, vloog niet links en rechts om toch maar alles te zien, Nee. hij confronteerde zijn gehoor vooral met de mens uit Florence's bloeiperiode. De mensen, die vol charme door het leven gin gen, maar met evenveel gratie de gifbeker en de dolk hanteerden. Hij toonde de toeschouwers het mach tige ruiterstandbeeld, dat het plein beheerst en toverde het coloriet van geoxideerd brons van het ruiter beeld. het geel- en rood-oker der huizen voor hun ogen als een boeiend schilderij. Uiteraard kwam in zijn betoog het beroemde geslacht van de me dici naar voren. Zo tekende hij laatst, dat wij alle omrin gende volken op dit print, vóór zijn, behalve de Skan- dinaviërs. Ook dat laat zich horen. De winters ginds zijn nog langer en vaak ook kouder dan bij ons en in de tweede plaats hebben ze daar 't hout voor 't. grfipen. En meubels worden nog al tijd in meerderheid van hout gemaakt. Kort na de vorige oorlog werden er fanfares geblazen voor 't meubel van staal en ieder die zich „modern" noemde en „van deze tijd" achtte, prefereerde staal. Die mode Zaterdag Sjors en Sjimmy even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen ran tien tot twaalf uur. zij nog een keer om kwart over vier. Amersfoorts jeugd kan dan weer mee leven met hun nieuwste avonturen. Sjors en Sjimmy hebben ook gedacht aan de kinde- weg om 2 of om 4 uur ren uit de watersnoodge- Voor een kwartje kunnen bieden, want 10 van de er kinderen genieten scherp de figuren van Cosimo en Lorenzo de Medici en met hen vele anderen, die Florence het schone gelaat voor eeuwen gaven. Hij vertelde het boeiende ver haal van Savonarola, de Florentijn se dominicaner monnik, die Floren ce's bevolking in laaiende sacjnoe- nen tot boetedoening opriep. Eft zij kwamen met duizenden en offer den hun sieraden aan het vuur. Niet veel later stierf Savonarola, gehaat door de Medici, op de brandstapel. Wij zullen de reis maar onder breken. Veel heeft de heer Jonge nelen verteld van deze boeiende stad. De raad. die hij gaf om toch vooral stille en lange aandacht te besteden aan enkele dingen en niet alles te willen zien, zal door de aanwezi gen hopen wij zijn verstaan. Het gaat er niet om alle musea in Florence door te rennen, een of hoog uit drie schilderijen geven al voldoening genoeg. De inleider toonde ook nog duidelijk aan de verbondenheid in die dagen van het aardse met het religieuze. Zo kwam in de beeldende kunst een eigenaardige mengeling tot stand, die niettemin van een grootse allu re is. De kunstenaars uit die tyd hebben van de rijkdommen van hun opdrachtgevers geprofiteerd en wij. mensen van de twintigste eeuw profiteren er nog van. De heer Jongenelen werd inge leid door mr Cohen Tervaert, die vertelde, dat men deze bijeenkomst toch had laten doorgaan ondanks de recente gebeurtenissen, omdat wij moeten terugkeren tot de nor male gang van het leven. Overigens achtte hy het zeker van betekenis, dat men zich aan de onverganke lijke schoonheid van een stad als Florence kan opheffen uit de moei lijke tijd waarin wjj leven. CJMV richt een noodfonds op Het Bondsbestuur van het Chris telijk Jonge Mannen Verbond dat in Mei a.s. op Hemelvaartsdag zijn Eeuwfeest hoopt te vieren, heeft in verband met de Nationale Ramp, die land en volk getroffen heeft, besloten om de financiële actie on der de leden, waarvan de opbrengst bedoeld was voor een fonds lei derstraining, niet stop te zetten, maar de opbrengst van deze actie te be stemmen voor hulp aan de zich in de overstroomde gebieden I vindende afdelingen. De actie wordt krachtig doorgezet onder de naam CJMV-NOODFONDS 1953. De jaarlijkse Dankoffer-actie van het CJMV wordt bestemd voor het Nationaal Rampenfonds. Het Buitenhuis en vacantieoord van het CJMV, de Ernst Sillem I Hoeve in Den Dolder is ter be- I schikking gesteld van het Centrale j Evacuatie-Comité. I Het Bondsbestuur zal overwegen. 1 in hoeverre het wenselyk is het ka rakter van de Eeuwfeest-Bondsdagen aan te passen aan de ernst van dit rampjaar. Chauffeur reed weg „onder de invloed" Een chauffeur uit Woudenberg vertoefde gisteren op de Amers foortse automarkt. Voor hij tot han delen overging, ging hij echter er gens in een gelegenheid zijn dorst lessen. Dat is op zichzelf natuurlijk niet zo erg. als er maar geen al coholhoudend vocht aan te pas komt en dat was hier wel het ge val. Enigszins onder de invloed ging hij op een wagen af, startte de motor en reed weg. Toen werd hij gesnapt door de politie en naar het bureau overgebracht Daar mocht hy uitslapen en kon later met een proces-verbaal huiswaarts keren. netto recette der voorstel ling (en) wordt afgestaan en van aan het Nationaal Rampen- kunsten een poppenkastvoorstelling vingervlugge van goochelaar Randenbroekkwartier krijgt wegen fonds, speciaal voor de ge- prof. Roggini uit Apel- troffen jeugd. doorn. Wij hebben Sjors en Veel kinderen, veel Sjimmy eenmaal in actie kwartjes en des te gro- Niet zo lang geleden, op gezien en weten, dat zij 't ter het bedrag voor het oi r j jonge goedje op buitenge- ruiten en de wereld ziet grauw. Zo is 't wel een 31 Januari, JS c,_ ts geluwd. In kantoor en verjaardag van Prinses woon gezellige wijze kun iekenhuizen heeft het sta- Beatrix, traden de favorie- nen bezig houden. Daarom ten van de jeugd, Sjors en zullen de kinderen, die er /oor de kinderen heen gaan, er zeker geen Oranjevereniging spijt van hebben. „Bergkwartier" op. Het bracht, 't Is zelfs niet uit- was toen een geweldig len meubel zich de voor- De regetl tikt rang veroverd, maar in de Sjimmy, woning zag het zich tot een van de Q E regen tikt tegen de bescheiden plaats terug ge- Rampenfonds. Goed zo AGK Dit is de kathedraal van Florence II Campanile (Giotto) Steun van de zijde der boeren De agrariërs in Amersfoort en omgeving hebben zich wel zeer goed genouden. Ze stelden meer dan 200 plaatsen voor geëvacueerde runderen ter beschikking en ver zamelden meer dan 20.000 kg. voer- bieten voor het vee, dat nu afge voerd wordt van de verschillende eilanden. Het getuigt van een goe de, hulpvaardige geest onder onze boeren! Filmnieuws Vanaf morgen worden in Grand en City theater de laatste opnamen uit het overstromingsgebied vertoond. Voorts kan men beluisteren de rede van H M de Koningin, de toespraak van ZKH Prins Bernhard en krijgt men beelden te aanschouwen van de algemene gedenkdag. gesloten, dat rotan in het feest in de Markthal, waar- enkele keer meer in ons woninginterieur een blij- van de jongens en meisjes klimaat en vandaar dat wij vender concurrent van hout reusachtig genoten hebben. Hollanders, meer dan vele zal worden dan staal, andere volken de behaag- Enfin. doorkruist Al mocht de belangstel ling voor het tweede con cert van het Amersfoorts Cheerio roept jeugd Gemengd Koor niet zo groot zijn het doel, om een en to- flink bedrag voor het Ram penfonds bijeen te krijgen. Ook het revue- neelgezelschap „Cheerio" Zaterdagmiddag 14 Fe- onderafdeling van de speel- is bereikt, bruari komen Sjors en zijn turnvereniging 't Soester- Voor de luisteraars was lijkhedi zoeken in huis. Amersfoort, maar eens, dan zwarte vriend weer, maar kwartier organiseeert een het concert zeer boeiend Vandaar ook. dat wij bi- kunt. u zien, dat er op het nu voor alle kinderen in bijeenkomst ten bate van en de dankbaarheid voor zondere aandacht wijden gebied van 't interieur heel Amersfoort. In „Amicitia" het Rampenfonds. Zater- het gebodene uitte men in aan de inrichting van dat veel valt te beleven. U geven zij 's middags om dagmiddag wordt de jeugd het ruim offeren tijdens de huis, aan de geest en ge- kunt zo hier en daar wel twee uur een voorstelling zelligheid van 't interieur. Stadsvensterkijker hoorde iets leren om uw interieur en als de belangstelling erg verwacht in het clubge- te verrijken. Succes, ermee', groot blijkt te zijn, komen bouw aan de Noordewier- het Soesterkwartier collecte. Het bedrag luidt 110.91. Een aardig resul taat. Teneinde een geregelde voortgang der woningbouw te kunnen waar borgen is het gewenst, om. nu ir het Kruiskampkwartier op korte termijn nog geen terreinen in vol doende mate voor bebouwing ter j beschikking zijn. om over te gaan j tot het bouwrijpmakén van de gron- I den, omsloten door de Hogeweg, I Randenbroekerwee, T-iniedi.ik en de i Flierbeek. aldus schrijven B. en W aan de Raad. I De kosten van de wegenaanleg op j genoemd terrein worden geraamd op f 226.500,—. Uit de bij vroegere werken op- 1 gedane ervaring is gebleken, dat 'net bezwaarlijk is. om ook de aan leg van trottoirs en tegelpaden in het bestek op te nemen. De aan leg hiervan geschiedt, namelijk naar mate de woningen voor bewoning I Gerrit, z. gereed komen, dus tenminste 1 jaar Albert, z. na de eerste oplevering van de weg verharding Voor de gedeelten, wel ke niet direct bebouwd worden, "■ordt deze periode nog langer. Hierdoor wordt het werk voor een aannemer duur Het is daaróm vol gens R en W verent woord te ach ten dit onderdee' van de werkzaam heden in eigen beheer te doen uit- I voeren. Noteert U even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. telefoon 4632 Van 6 tot en met II Febr. „Achter Kloostermuren". Toe gang 18 jaar. Aanv.: Zo. 2-. 4 15. 6.45 en 9 uur Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. leven" Aanvang 2.30, 6 30 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7 telefoon 6272. Van 6 tot en met 12 Febr.: „Sprong in het hellevuur". Toegang 14 jaar. Aanvang: Zo.: 2.-. 4 15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 6.45 Woensdag 11 Febr. aanvang 2.- en 4 uur in onze Jeugdfilm-cyclus ..De geheimzinnige wildstroper" REMBRANDT THEATER. Langestraat 129. Van 6 t.m 9 Febr.: „Muiterij op het Goudschip". Toegang 14 jaar. Van 10 tot en met 12 Febr.: „Jungle Regiment" Toegang 14 jaar. Aanv,: Zo. 2.-. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDUK. Burgem. Grothestraat 38. telef, 2790. Van 6 tot en met 11 Febr.: ,De Derde man". Toegang 14 jaar. In de Donderdag-Cyclus 12 Febr „Song to Remember" Toegang 14 Jaar Aanv.; vr. 8.. uur. Za. en Do. 2 30. 6 45 en 9 uur Zo.- 2-, 4 15. 6 45 en 9 uur Ov. dagen 2.30 en 8 uur. DONDERDAG 12 FEBRUARI A.G.-HUIS 19-30 uur Sticht. Huish. en Gezinszorg Tweede lezing Cursus Budgetering. AMICITIA 20 uur Welzijnszorg Reg. Geneesk. Troepen Toneel voorstelling. RIJKS HBS. 19,30 uur Lezing over Burgerluchtvaart met film voor ouders en leerlingen (hoogste drie klassen Rfjks H.B.S. en Amers foorts Lyceum). VRIJDAG 13 FESRU.nRI A G. HUIS 19.30 uur Sticht. Huish, voor!, en Gezinszorg Cursus voor ouders en opvoeders door dr. v. d. Hooft en dr. Kapsenberg. AMICITIA. 20 uur Toneelavond Phoenix-Brouwerij GEBOUW VRIJZ. HERV 20 uur Concert Kleine Kunstkring MARKTHAL 20 uur Cabaretavond Huz Prins Alexander. ZATERDAG 14 FEBRUARI AMICITIA 20 uur Feestavond ver eniging „Ons Toneel" d'ORANJEBOOM 20 uur Cama- velsavond Biljartclub ..d'Oranje- boom". CLUBGEBOUW Noorderwierweg 2 en 4 uur kindervoorstellingen Cheerio ten bate van het 'Rampen fonds CLUBGEBOUW Noorderwierweg 20 uur: Pers.ver Stichting Centrale Womngzorg. Toneelavond ..Onder één dak" ten bate van het Ram penfonds. TENTOONSTELLINGEN 'T OUDE WEVERS HUIS Muurhuizen 227—229 Tentoonstelling werken van tien grafici en twee edelsmeden, tot en met 20 Februari geopend op werkdagen behalve Maandag van 10—5- uur. op Zondag van 2—6 uur. CANTINE BRONSWERK. Groningse straat. Expositie „Eigen werk". Op werkdagen geopend ook des avonds van 8—9 uur. Tot 15 Febru ari. A.G -HUIS - van 7 t.m 22 Febr. Tentoonstelling werken van leden der Amersf. Schildersgroep ,.'t Spec trum". Dagel geopend van 10—12 en van 2—5 uur Zondags van 14—17 AGENDA AMSTERDAM Donderdag 12 Februari. Stads schouwburg, 29 uur: Nederlandse Opera brengt Verdi's „Aida" AVONDDIENSTAPOTHEKEN Apotheken - dr. Van As Varkensmarkt 19a. telefoon 3767. Bergapotheek, Utrechtse weg 93. telefoon 3498. Burgerlijke Stand 11 Februari Geboren: Carolina Gemma Maria. Derksen en M. J, Visser N, Wallet en A. Walet. G. van Deuveren en T. Doppenberg Hendrika Louise, d. v. H Tiggelaven en H. Kerkhof Wil lem Gerardus Hendnkus, z. v, G. van Schalkwijk en A. J, v. d. Hei den, Gehuwd: S. de Jong en Th. A Klee J F. Post en E P Fremouv.v C. Veenendaal en K H Kruijs G. J. Haas en W van den Ham R. J. Knoop en G H. van Nieuwkerk.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2