SLA.... Gemeente-bedrijven Jaarvergadering van Groentenveiling EVC en het rampenfonds bouwen aan zelfbescherming Op de bres In Delft kwamen en gingen meer dan 1500 evacué's Prof. Thijsse komt terug uit Amerika L$ENt>A Pag. 2, Eerste blad DELFTSCHE COURANT Donderdag 12 Februari 1953 DELFTSCHE SU COURANT Onafhankelijk dagblad NVaakt sedert I841 over de belangen van Delft en Delfland Vcrwersdijk 6-8, Delft, telefoon 131 én 1360 Postgiro 578434 UITGAVE: DELFTSCHE COURANT N V. Druk: Firma W. Gaade, Delft DIRECTEUR: M. KOOT Nussaukade 61, Rijswijk Z.H lel. IS 1976 HOOFDREDACTEUR: G. G. KUNZ Esdoomlaan 18. Delft, telefoon 3020 HET communistische We reldvakverbond zal ook een inzameling gaan hou den voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland. Reeds heeft het W.V.V. een bedrag van vijf millioen Franse francs aan de E.V.C. overgemaakt. De E.V.C. deelt mede, dat afdracht aan het Nationaal Rampenfonds niet zeker is. De kans is groot dat de E.V.C. zelf het in te zamelen be drag verdeelt. Ziezo, dat weten wij alweer. De heren, die in de Tweede Ka mer met modder hebben staan gooien naar de Amerikaanse mi litairen die honderden Neder landse mannen, vrouwen en kin deren van een verschrikkelijke verdrinkingsdood hebben gered, gaan dus nu het geld dat in de landen achter het IJzeren Gor dijn en onder de communistische arbeiders in de landen van de vrije wereld zal worden ingeza meld- onder hun eigen standje verdelen: Wat betreft het geld, dat. uit Rusland en de satelliet staten 'komt, ach, het is natuur lijk jammer, dat dat niet aan de slachtoffers ten goede zal ko men, maar daar kunnen wij tóch niets tegen doen. Anders staat het echter met de inzameling in de vrije landen. Wij weten nu al, hoe de E.V.C. campagne zal worden gevoerd: bedriegelijk sn zonder de naam van de E.V.C. te noemen. Laat niemand hierin trappen. Nog beter zou het zijn, indien de justitie reeds bij voor baat iedere inzameling verbood die niet rechtstreeks het Ram penfonds ten goede zal komen. TOCHT •w-jET liep al tegen de avond H toen we in een dukw*) x over een weg reden of voeren) dieover een afstand van een kilometer of drie, onder water stond. Ik behoorde tot de regen- en windvangers van een verzameling soldaten, D-U.W.- arbeiders en Rode Kruismeisjes, die zichzelf in het voertuig had den opgesteld naar het voorbeeld van die makke schapen, waar van er óók zo veel in een hok gaan. De regen joeg over het grauwe, grauwe water dat ein deloos scheen. Die regen of was het dat gore water? striemde over. de hijgende en stotende dukw. De jongedames van het Rode Kruis waren van kou en narigheid al gauw haar tongetjes verloren. De mannen hadden al evenmin behoefte om te praten. Want waar het water het leven doodsloeg kan men alleen nog maar met ontzetting en gesloten mond kijken naar die resten van huizen en hofste den, waarin mensen hebben ge woond van wie, na die ramp spoedige nacht, niemand meer iets heeft gehoord. Er moéten er nog liggen onder het inge storte dak van die woning, waar een gordijntje uit een stukgesla gen raani naar buiten was ge waaid en naargeestig klapte in de wind. Midden in die onbeschrijfelijke triestheid stonden op de puin hopen van wat eens een huis was geweest een geestelijke en twee mannen. De dukw stopte. Iemand die naast_mij stond en ik hesen de jonge priester in het voertuig; de beide burgers klom men er op eigen kracht in. Nie- man vroeg er iets. Niemand vroeg: wat hebben jullie daar gedaan? Het sprak voor zichzelf. En alsof de geestelijke begreep wat er in allen omging keek hij ons bedroefd aan en schudde mistroostig het hoofd. Het zal nog wel lang duren voordat men alle slachtoffers van de ramp heeft gevonden. Toen we weer de droge weg opreden waar ik 's morgens was vertrokkken zag ik daar de cadavers van het verdronken vee. Er was sedert de ochtend wel hard gewerkt. Want de rij was aanmerkelijk kleiner gewor den. En ook het hondje, dat met gestrekte pootjes tussen de gezwollen koeienlijven had ge legen, was weggehaald. De des tructiebedrijven hebben ook de handen vol. JOOST DELE76 NIEUWS Elementaire EH BO-cursus in kader der B.B. thans voltooid WORDT de organisatie van de Bescherming Burgerbevolking en met name de werving daarvoor alom in den lande flink aangepakt, met de voorbereidingen voor de zelfbe scherming van de bedrijven in oorlogstijd is dat nog niet het ge val. Dat is begrijpelijk, want omdat alles op basis van vrijwillig heid geschiedt zijn hier voor de bedrijven uiteraard financiële consequenties aan verbonden Overleg tussen de regering en het bedrijfsleven over deze materie die men toch feitelijk moet zien als een onderdeel van de B.B. is nog gaande. Niettemin is een groep van 25 personeelsleden van de Gemeente Bedrijven geruime tijd geleden reeds met de elementaire cursus E.H.B.O. begonnen, waarbij als docent de bedrijfsarts dokter G. J. Storm van de G.G. en G.D. optrad. Deze cursus, die als een gewijzigde aanvangscur- sus voor het E.H.B.O.-diploma kan worden gezien, bestond uit achttien lessen van twee uur, welke wekelijks in de recreatiezaal van het GEB-bedrijf werden gehouden. Deze cursus is thans ten einde. Gedurende de afgelopen weken hebben de cursisten zich prac- tisch en theoretisch kennis kunnen verwerven omtrent het menselijk lichaam, de wijzen van verbandleggen, het begrip steriliteit, hoe te handelen bij flauwte, verdrinkingsgevallen, de gedragslijn tijdens en na een atoom-explosie enz. enz. De burgerlijke verdediging En gisteravond was het dan zo ver dat ir H. Alting, hoofd van de Bescherming Burgerbevolking, tijdens de laatste les een over zicht in vogelvlucht gaf van wat de taak in groter verband eigen lijk is: de burgerlijke verdediging. Zo gaf hij o.m. een schets hoe de plaatselijke organisatie van mate rieel en personeel er uitziet, hel werk van de wijk- en blokploegen en de zelfbescherming van de be drijven. De heer Storm sprak hierna over de medische zijde gaf aan hoe een reddingsploeg van negen man, waarvan acht gewa pend met de kennis van deze elementaire cursus en een leider met het eenheidsdiploma op zak, in gevallen van nood in het be drijf te werk zou kunnen gaai Twee fasen achter de rug De heer Alting heeft niet na gelaten dank te brengen aar deze cursisten van de Gemeente Bedrijven, welk bedrijf thans twee fasen van de totale orga- (Ingezonden Mededeling) *i De Amerikanen zeggen „duk" en wij hebben ervan gemaakt „duck". wat betekent „eend". Dat is niet gek be keken. want die voertuigen voelen zich. net ais eer.den, even goed op het land als in het water thuis. Toch is het fout om var. ..duck" te spreken. De voertuigen heten officieel dukw, "het geen een afkorting is van Detroit United Key Works, de Amerikaanse fabriek welke de ,.vaar-auto's" fabri- Achtervolging van Brits schip Het 3.539 ton metende Britse schip Incharran heeft geseind dat het in de Straat van For mosa door een onbekend schip werd achtervolgd en aangeval len. nooit op een klok als ie niet slaat. Met „ëlaan" bereikt U nim mer een gunstig resul taat. (zeker niet bij klokken). Breng 'm even bij PEPERSTRAAT 5 TEL 990 nisatie van bedrijfsbescherming een brandweer- en orde dienst van 22 man alsmede de deelnemenden aan deze cursus ten getale van 25 achter de rug heeft en de organisatie van tien man voor de opruim- en reddingsdienst reeds op papier heeft staan. Wat nu wanneer de opleiding alom in Delft voltooid is maar on danks de vrede paraatheid steeds geboden blijft? zo vroeg ir Alting zich af. Men moet dan stellig niet met de armen over elkaar gaan zitten. Als ideaal zag spr. dan feitelijk de stichting van een „Delftse B.B.-vereniging", die hij zou wil len omschrijven als een bundeling van verschillende groeperingen die werkzaam zijn op het terrein van de hulpverlening. Het is immers de bedoeling dat wij een grote familie worden, zo zei hij. En in zo'n vereniging is er zowel plaats voor een partijtje tafeltennis als voor het doen van oefeningen. Opdat recht geschiede' voor Nat. Rampenfonds Zoals reeds werd gemeld, zal de Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mob. Kruis, afd. Delft e.o., een toneelavond geven waarvan de baten geheel ten goede zullen komen aan het Nationaal Rampenfonds. Deze avond zal plaats vinden op Vrij dag 20 Febuari, in Stads Doe len. aanvang 8- uur. In samenwerking met' de to neelgroep van de A.-V. „Zig- Zag" zal worden opgevoerd het bekende toneelspel „Opdat recht geschiede" (The Winslow Boy) van Terence Rattigan. De regie berust in handen van de heer A. Toonen. Plaatsbewijzen zijn in voor verkoop verkrijgbaar aan de navolgende adressen: De Vries- straat 80, Adr. Pauwstraat 70, Palamedesstraat 28, C. Tromp straat 12, Pieterstraat 153. Dirk- langenstraat 38, Markt 65a, Groenlandselaan 7, Harmenkoks- laan 62, de „Gouden Arck" en indien nog voorradig aan de zaal. Plaatsbespreken: Woensdag 18 Februari a.s., des avonds van "I10 uur, in de „Gouden Arck" aan de Beestenmarkt. De biljartvereniging ,Ons Thuis" schenkt 100,aan het Nationaal Rampenfonds. De metaalwarenhandel A. van Overbeke, Scheepmakerij 38, doet een gift van 100, De federatie voetbal van de Sportraad heeft in overleg met alle Delftse voetbalclubs uit het fonds „bijzondere noden van de Delftse voetbalverenigin gen" 300,aan het Rampen fonds overgemaakt. Het bedrag dat door de fa Van Dijk en Hoogstede werd bijeengebracht, bedroeg niet 220,maar 320, De winkeliersvereniging Choorstraat deponeerde heden morgen op ons bureau 847.04 met het verzoek om dit bedrag aan het Rampenfonds over te maken. Medeleven in Zwitserland Een onzer lezers ontving van zijn dochter uit Genève een brief, waaruit we het volgende mogen ontlenen: Zo juist heb ik door de radio de toespraak van prins Bern- hard gehoord. Bedankt voor de (Delftse) kranten. Het is wel fijn, dat ik zo toch min of meer op de hoogte blijf. Wat een vre selijke toestand anders hè? Ik geloof dat nu het water al een beetje begint te zakken, is het niet? Er stond hier in de krant dat 16 Februari er een gevaar lijke sprinvloed komt en dat het er dan op aan zal komen. We zullen maar hopen, dat het goed afloopt. Het consulaat is hier erg actief. Maandagmiddag al kregen we een brief met het verzoek, geld te storten, en een dag later een zelfde verzoek voor kleren, dekens enz. Die- neke (een meisje uit Gelder- malsen) en ik hebben alle ken nissen afgeschooierd. Made moiselle Berguer en de andere dames die hier in huis wonen hebben enorme pakketten ge maakt, en vanmiddag hebben we alles naar het Rode Kruis- gebouw gebracht, waar een hele zaal voor Nederland is beschik baar gesteld, en waar een grote groep Nederlandse meisjes en dames zaten te naaien, te brei en, enz. Dieneke en ik hebben ook nog even geholpen; we moesten sokken van één paar aan elkaar naaien, pyamajasje en broekje aan elkaar vast, enz. Ze hebben al enorm veel bij elkaar gehaald. Iedereen spreekt met grote waardering over de „moed van de Hollan ders. de vlugge en goede orga nisatie van het reddingswerk" enz. Voorts vinden ze het hier erg leuk, dat de Koningin zelf overal naar toe is gegaan. Het is heel vreemd, maar Holland vindt veel meer sympathie hiep dan Engeland en België, ^iie toch óók- getroffen zijn". UIT HET JOURNAAL VAN HERMANDAD Door autodeur getroffen In de Fred. Hendrikstraat opende de bestuurder B. uit Rot terdam de achterdeur van zijn bestelauto- met zulk een kracht, dat niet alleen de deur opensloeg maar ook de ketting brak. De wielrijdster mevr. P. uit Delft werd door de openzwaaiende deur getroffen en viel op straat. Gelukkig werden alleen haar kousen beschadigd. In het wegdek van de Bras serskade ontstond, vermoedelijk door verzakking van de riolering, een gat van ongeveer een vier kante meter. Straks kan ook in het rampgebied worden geholpen (Ingezonden Mededeling) Een bedrag van twintigduizend gulden voor het Rampenfonds HET afgelopen jaar is voor de tuinbouw een jaar geweest van verrassingen. Niet in het minst waren deze onbereken bare factoren veroorzaakt door het weer, waarvan men zo zeer afhankelijk is. Het jaar 1952 kenmerkte zich door een bijzon der vroeg voorjaar met een voorspoedige groei, dat gevolgd werd door een zeer koude zomer en een zeer nat najaar. De omzetcijfers werden hierdoor echter niet ongunstig beinvloed. In totaal werd door de coöp. warmoezeniersvereniging „De Delftsche Groenten- veiling" een omzetcijfer bereikt van 9.466.713 of ruim 62.000 meer dan het jaar daarvoor. Het batig saldo bedroeg 122.257,88, waarvan tijdens de gistermiddag in Stads Doelen gehouden 52ste jaarvergadering een bedrag van 20.000 werd afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. De vergadering werd geopend door de voorzitter de heer H. Remme die de aandacht van de tuinders vestigde op de grote betekenis van. het veilingwezen zoals dit is georganiseerd in het Centraal Bureau voor de Tuin bouwveilingen in Nederland. Dat het in de tuinderij, ondanks alle sombere verwachtingen, telkenjare nog is meegevallen, is alleen te danken aan Gods zegen op ons werk, zo zei spr. Blijvend zal echter aandacht moeten worden geschonken aan de vorming van een vaste kern van klanten, zowel in het bui tenland als binnen de eigen grenzen. Daarom moet steeds nauwlettend worden gestreefd naar de aanvoer van kwaliteits producten. De export Bijzondere aandacht dient daarom te worden geschonken aan Duitsland, dat tot onze grootste rfnemers behoort. Het is gewenst dat ook de export naar landen als Engeland en België in dezelfde omvang ge schiedt. Wanneer men weet dat de totale export aan groen ten en fruit met zestig milli oen kg steeg en Duitsland in het afgelopen jaar tachtig millioen kg afnam, dan is het duidelijk dat de afzet naar andere landen moet zijn terug gelopen. De gevaren van han delspolitieke aard die de ex port bedreigen verdienen gro te oplettendheid. Ook op de binnenlandse markt worden niet steeds de beste pro ducten aangevoerd. Ook dit ver dient de aandacht. Op de eerst daags te houden algemene ver gadering van het Centraal Bu reau voor de tuinbouwveilingen zal een voorstel worden gedaan om meer aandacht te schenken aan de kwaliteit van de produc ten die op de binnenlandse markt worden aangevoerd. Hoewel er voor de toekomst enige donkere wolken boven ons hoofd hangen is er anderzijds in het buitenland grote behoefte aan onze producten, zo zei spr. Onder Gods zegen zullen we de moeilijkheden kunnen overwin nen. De jaarverslagen, waarvan we het voornaamste reeds hebben gepubliceerd, werden hierna goedgekeurd. Evenzo de balans en exploitatierekening, nadat hierover verslag was uitgebracht- door de financiële commissie. Van het batig saldo zal 1 pet van de omzet in contanten aan de leden worden uitbetaald. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Remme her kozen. In de plaats van de heer P. C. Elfferich, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer C. Meeuwis- se. Tot lid van de finainciële commissie werd in de plaats van de heer W. J. Arkesteijn benoemd de heer A. J. van Marrewijk. De voorzitter dankte de aftre dende heren en speciaal de heer Elfferich die hij een sieraad voor de Groentenveiling noemde en die het bestuur tot belangrij ke steun is geweest. Daar het aftreden van de heer Elfferich verband houdt met een wijziging in de aard vani zijn 'bedrijf, waar door hij geen lid meer kan zijn van de Groentenveiling, richtte hij enige afscheidswoorden tot de leden. Spr. zei steeds met ge noegen deel van het bestuur te hebben uitgemaakt. Hij wenste de leden een goede toekomst. Voorts werd besloten het be stuur machtiging te verlenen re gelend op te treden inzake de aanvoer, hetgeen noodzakelijk is om de duur van de veiling te bekorten. De maatregelen die hiertoe zullen worden genomen zullen tijdig met de belangheb benden worden besproken. Voorts kreeg het bestuur de bevoegdheid minderwaardige producten van de veiling te we ren. Tevens werd machtiging ver leend het veilingreglement in overeenstemming te brengen met de eisen van dé tijd en met de betalingsregeling van het Cen traal Bureau voor de tuinbouw veilingen. Het veilingpercentage werd gehandhaafd op 5 pet, evenzo de contributie en de kistenhuur. Een geanimeerde rondvraag besloot de vergadering. DE evacuatie-commissaris voor Zuid-Holland het lid der Gedeputeerde Staten ir C. H. Wittenberg heeft gisteren een bezoek aan Delft gebracht om zich op de hoogte te stellen van de wijze waarop Delft zijn eva cué's heeft ondergebracht. Hij had voorts een onderhoud niet het hoofd van de evacuatiedienst wet houder J. M. H. Baars. De heer Wittenberg toonde zich zeer tevreden over het feit dat men de gezinnen steeds bij elkaar heeft gehouden. Vooral met de in richting in de Geertruid van Oos- tenschool, waar ruimten zijn voor de vrouwen, mannen, jonge kin deren en babies en waar de KAJ door het afstaan van de zolder een uitstekende recreatiegelegen heid schiep, toonde hij zich zeer ingenomen. Ook de Hertenhorst vond hij uiteraard een zeer ge rieflijk onderdak en buitenge woon geschikt om straks als ver blijfplaats te dienen voor drie of vier grote gezinnen. De heer Wittenberg had voorts •verzoeken ontvangen uit Schip luiden, Pijnacker en Nootdorp, waar gezinnen bij landbouwers geplaatst kunnen worden. De evacuatiedienst heeft zich daar omtrent met de burgemeesters van deze gemeenten in verbinding gesteld. Het aantal evacué's dat momen teel op de afdeling Bevolking sinds het begin van de ramp staat geregistreerd, bedraagt on geveer 1500. Hiervan bevonden er zich gisteren circa 550 in de Delftse evacuatietehuizen, 350 vertoeven bij familie of kennis sen in onze stad, terwijl een zes honderdtal uit Delft haar familie leden of kennissen elders in het land afreisden. Opvangcentrum opgeheven De evacué's die thans in Delft arriveren weten de weg naar de evacuatietehuizen overigens reeds best te vinden. Zij laten zich registreren op de afdeling Bevolking van de gemeente secretarie en zoeken dan de tehuizen op. In verband hier' mede is het Patronaatsgebouw in de Raamstraat nu als op vangcentrum opgeheven. Laat u inschrijven! Met betrekking tot deze regis tratie verzoekt de evacuatiedienst de Delftse bevolking, in wier ge zinnen zich evacué's. bevinden, er op toe te zien dat deze allen op de afdeling Bevolking sfaan inge schreven. Dit is niet alleen van belang voor een goede huisves ting, persoonlijke voorzieningen of de uitkeringen gedurende hun evacuatie-verblijf, doch ook voor het verstrekken van schade-uit keringen. Het is dus in het belang van de evacué's zelf dat de afde ling Bevolking op de hoogte blijft van hun adressen en adreswijzi gingen. De werkverschaffing De Delvenaren die kennissen of familieleden onder de geëvacueer- den in de tehuizen hebben, wordt verzocht deze. 's middags of 's avonds te bezoeken, doch die nen zich allereerst te melden bij de leiding van het betreffende te huis. De commissie voor de werk voorziening heeft zich voorts be raden over de wijze waarop men de geëvacueerden een passende werkkring kan bezorgen. Om in zicht te krijgen in de verlangens en wensen is het gewenst dat alle evacué's tussen de achttien en 65 jaar, zowel mannen als ongehuw de vrouwen, zich laten inschrijven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Oude Delft. Als de commissie dan een overzicht heeft van het aanbod kan zij zorgen dat de boeren en tuinders onder de geëvacueer den ook bij boeren en tuinders tewerk gesteld worden, dat de meer jeugdigen een wei'kkring in Delft vinden en dat de valide werkkrachten in de rampgebie den de handen uit de mouwen kunnen gaan steken, waarbij rekening wordt gehouden met de plaats van herkomst. Nu meer dan 220.000 De hulpverlening draait nog al tijd op volle toeren. Dagelijks worden verbeteringen in de out- tilage en inrichting van de tehui zen aangebracht en momenteel zijn er weer lakens en matrassen uitgereikt, ook voor de particu lieren uiteraard. Het totale gelds bedrag is gisteren de 220.000 gepasseerd. Men verzocht ons voorts mede te delen dat alhoewel één lokaal van de kleuterschool in de Huy- terstraat werd gevorderd voor het inrichten van het Rode Kruis- noodziekenhuis, alle kinderen toch op de normale tijden de school kunnen bezoeken. En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk! Op het hoofdkwartier van de geallieerde luchtstrijdkrachten in Europa te Fontainebleau (Frank rijk) zijn verscheidene Neder landers werkzaam. Eén van hen is onze stadgenoot, de sergeant van de luchtmacht A. J. C. Link, wonende Molslaan 23A, die een administratieve functie bekleedt. Dezer dagen bracht hij met een aantal collega's uit vijf Euro pese landen een bezoek aan Pa rijs. Sergeant Link (geheel lijiks.) deed in 1946 zijn intrede bij de luchtmacht en kwam in Juni 1952 bij het hoofdkwartier in dienst. Delftse hoogleraar nauw betrokken bij plannen tot afsluiting der zeegaten De Delftse hoogleraar prof. ir J. Th. Thijsse, die enige tijd leden naar Amerika vertrok om gedurende enkele maanden col lege te geven aan de universiteit van Michigan, zal op verzoek van de Nederlandse regering Maandag a.s. per vliegtuig naar ons land terugkeren. Professor Thijsse, die direc teur is van het Delftse Water loopkundig Laboratorium en adviseur van de Dienst der Zuiderzeewerken, is zeer nauw betrokken bij de plannen om de Zuidhollandse en Zeeuwse zeegaten van Nieuwe Water weg tot Westerschelde af te sluiten*. Door zijn terugkeer geeft hij gevolg aan het beroep dat mi nister Algera gistermiddag in de Tweede Kamer heeft gedaan op een aantal topfiguren om samen te werken met een spoedig in te stellen studiecommissie, onder leiding van ir A. G. Maris, direc teur-generaal van Rijkswater staat. Vele proeven Zoals bekend heeft professor Thijsse enige jaren geleden in het laboratorium aan de Raam alhier een model van de be nedenrivieren en de zeearmen gebouwd, waarmede hij zeer vele proeven nam en de invloed van de waterstand op onze dij ken kon nagaan. Dit model bouwde hij in op dracht van de Nederlandse rege ring. Voorts nam hij ook proe ven in opdracht van buitenland se regeringen. Professor Thijsse was na de bevrijding een der belangrijkste deskundigen bij de strijd om het behoud van Wal cheren en had een belangrijk aandeel bij de voorbereidingen voor de afsluiting van de Brielse Maas. Met betrekking tot de recente ramp verklaarde professor Thijs se in Amerika: „Over vijftien jaar zouden wij voor overstro mingen onkwetsbaar zijn ge weest, indien de natuur ons ge durende die jaren de tijd had gelaten hadden wij een springtij in combinatie met de stormvloed het hoofd kunnen bieden." Nog niets bekend Bij het Waterloopkundig La boratorium was men van me- Prof. ir J. TH. THIJSSE ning dat het plan tot afsluiten van de zeegaten vooralsnog een regeringszaak is en deelde men ons mede dat het daar nog niet bekend is op welke wijze en in hoeverre het laboratorium bij de plannen en werkzaamheden zal worden ingeschakeld. Opsporing verzocht De 19-jarige A. Hillink, wo nende aan het Noordeinde alhier, was Zondagmorgen, na het be kend worden van de ramp, naar de noodgebieden vertrokken. Tot op lieden heeft zijn familie taal noch teken van hem gehoord, zo dat zij in de grootste ongerust heid verkeert. De commissaris van politie heeft thans, namens de familie, opsporing van de jon geman verzocht. Vlotte verkoop van watersnoodzegels Naar wij vernemen zijn tot gisteravond ruim zestigduizend postzegels verkocht met een toeslag van tien cent voor het rampenfonds. Dat is dus in twee dagen tijds. Het aantal verkochte eerste- dag-omslagen bedraagt bijna zevenhonderd. De periode, binnen welke deze omslagen van een bijzonder stempel worden voorzien, is ver lengd tot 14 Februari. Voor dit stempel moeten de omslagen aan het loket van het postkan toor worden afgegeven. Donderdag 12 Februari CITY: The greatest show on earth, met Betty Hutton, Cor nel Wilde, Dorothy Lamour en James Stewart, 8 uur (14 j.) DELFIA: Zó zijn we niet ge trouwd (We're not married) met Ginger Rogers, Fred Allen, Paul Douglas e.v.a., 7 en 9 uur (18 j.) DOELEN KINO: De Engel der duisternis (L'ange de la nuit) met Jean Louis Barrault, 7 en 9 uur (14 j.) FLORA: Spionnen van de Theems, met Ray Milland, 7 en 9.15 uur (14 j.) ROXY: Paniek op straat, met Richard Widmark, Paul Dou glas en Barbara bel Geddes, 7 en 9 uur (18 j.) Vrijdag 13 Februari CITY: The greatest show on earth, met Betty Hutton, Cor nel Wilde, Dorothy Lamour en James Stewart, 2.30 en 8 uur (14 j.) DELFIA: Het dozijn blijft voor deliger (Belles on their toes) met Jeanne Crain, Mirnay Loy en Edward Arnold, 2.30, 7 en 9 uur (a. 1.) DOELEN KINO: Affaire in Trinidad, met Rita Hayworth en Glenn Ford, 2.30, 7 en 9 uur (18 j.) FLORA: Vlammende pijlen, met Sterling Hayden en Forrest Tucker, 7 en 9.15 uur (14 j.) ROXY: Een nacht zonder zonde (Die Nacht ohne Sünde), 2.30, 7 en 9 uur (14 j.) MUSEA: „Het Prinsenhof' en „Huis Lambert van Meerten", 105 uur en „Paul Tetar van Elven". 114 uur: Perma nente tentoonstelling; Kunst handel W van Bokhoven, Wijnhaven 13, 96 uur: Aqua rellen van F. J. Alkemade (Zondags gesloten). AGENDA DEN HAAG Vandaag ZEISS PLANETARIUM „Haag- sche Courant", 8 uur: „Een reis langs de planeten". DILIGENTIA, 8 uur: Betty Jean Hagen, viool, en Boris Rou- bakine, piano. KLEINE COMEDIE, 8 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting" door Comedia. Morgen ZEISS PLANETARIUM „Haag- sche Courant", 3.45 uur: „Een reis langs de planeten". KON SCHOUWBURG, 8 uur: „Yerma" door Haagsche Com. GEBOUW v. K. en W., 8 uur: „The Messiah", door „Excel sior". KLEINE COMEDIE, 8 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting" door Comedia. BURGERLIJKE STAND Géboren: 10 Februari Josepha Anthonia, d. v. A. Mas- sar en E. A. M. van Halderen, Vondelstraat 2a. Maria Elizabeth, d. v. J. Haze- broek en E. G. J. M. Rooijak- kers, Ernst Casimirstraat 3. Alexander Anthonius Hendricus, z. v. A. Stolk en C. P, Klaas- sen, Torenstraat 4a. Alida Maria, d. v. W. Huffman en P. P. M. Koene, Achter om 21. 11 Februari Cornelis, z. v. J. J. van Halde ren en J. J. van Dongen, Lom bokstraat 24. Gerardus Adrianus Maria, z. v. A. J. Smit en L. M. Schaare- man, Oostsingel 94. Louise Helena, d. v. W.van Veen en J. Volkers, Singel straat 79. Padvinders gaan werken Zoals men weet hebben de Ne derlandse padvinders, teneinde ook een steen (en het liefst een flinke) bij te dragen tot vergro ting van het Nationaal Rampen fonds. een actie ontketend onder de pakkende leus „Mouwen om hoog, ons land moet droog!" Aanstaande Zaterdagmiddag zul len de mouwen worden opge stroopt en trekken de padvin ders de stad in om te vragen: wie heeft er werk voor ons?Zij hopen natuurlijk dat er veel werk aan de winkel zal zijn, zo dat zij een groot aantal guldens voor leniging van de nood zullen kunnen afdragen. Er zijn padvinders die een hele stapel aanmaakhout hebben gehakt. Zij zullen Zaterdagmid dag de bosjes gaan verkopen. Opbrengst natuurlijk voor Ram penfonds. MARKTBERICHTEN VEEMARKT DELFT Aangevoerd werden: 7 runderen, 38 nuchtere kalveren en één schaap. Prijzen varekoeien 550—1 800, nuchtere kalveren 35—45; runderen per kg slacht gewicht 2,40—/ 2,75. Handel traag. KAASMARKT GOUDA 12 Februari Aangevoerd werden 24 partijen: eerste kwaliteit ƒ2.70 2.30. tweede kwaliteit 2.242 26. extra kwaliteit tot 2,33. Handel goed. HONSELERSDIJK 11 Februari Tulpen: Rose Copland 53—69 ct, Pitt 5675 ct, Barigon 58 RQ ct, G. Harvest 70—92, E. Eddy 60— ct, Bandoeng 66—74 ct, dubbele 60— 77 ct, Albino 60—83 ct, W, Sail 45— 59 ct, C. Huil 105 ct, Motherday 90— 105 ct, alles per bos; Freesia: geel 40—89 ct. Wit 45—65 ct. Refracta 23— 37 ct, Caro 45—68 ct, grote witte 75— 130 ct, blauw 105—220 ct, iClaryke 200— 260 ct. per bosje; Anjers": wit 1529 ct. Sim 14—19 ct. Brenner 16—32 ct. Irene en Lucky Strike 36 ct. per stuk; diversen: Chrysanten 2580 ct. Ane monen 70—105 ct. p. bos; Hyaehinthen 9—20 ct, Ca 11a- 36—56 ct. Euphorbia 2430 ct, per stuk; Plumosagroen tot 1,65, per bos.Potplanten: Azelea 100— 200 ct, Primula Malecvides 15—32 ct, Primula Cinensis 13—22 ct. Cineraria 60—165 ct, Begonia 17—23 ct, per pot.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2