Polders vallen droog en dijken worden gedicht Kapitein Vader uit Leidschendam vadert over Koreaans weeshuis groene laiel Helpt allen GIRO 9575! WEST BRABANT HERSTELT ZICH Zevende lijst W atersnood-slachtoffers Machines komen boven water WILHELMUS IN 2 TALEN 3Utie GOLF Donderdag 12 februari 1953 0E LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA j Na een volle week van grote inspanning en afmattende arbeid herstelt zich in de gtroffen gebieden van de watervoed, het normale leven. Dit verheu gende verschijnsel kan men waarnemen in West-Brabant, waar in verschei cene gemeenten de openbare diensten zoveel mogelijk op oude schaal zijn hervat. Op smalle dijkwegen aan de rand van het zwaar geteisterde gebied zijn de ploegen van vrijwillige wei-kers en de karavanen van zandauto's nagenoeg verdwenen. Honderden studenten hebben de schop en de rubber laarzen kunnen opbergen en zijn vermoedelijk weer tot de studie terug gekeerd. De gemeente Oudenbosch is dagen lang het centrum geweest van de hulpverlening voor de overspoelde gebieden rond Fijnaart en Klundert. Daar werden naar schatting 200,000 zandzakken gereedgemaakt en met vrachtwagens naar het waterfront vervoerd. In de drie internaten van Oudenbosch waren de talrijke vrij willigers ondergebracht, men werkte in ploegen en de arbeid ging dag en nacht door. Deze West-Brabantse gemeente heeft momenteel ruim 1000 evacue's gehuisvest, die voorname lijk afkomstig zijn van het ernstig getroffen Fijnaart en Klundert. Zeer waarschijnlijk zullen de evacué's uit Fijnaart ongeveer 300 na de 16e Februari, wanneer de toestand niet verergerd zal zijn naar huis kunnen terugkeren. In de eerste dagen was Oudenbosch tevens een verzamelcen- trum voor vee. Ruim duizend koeien werden daar op een speelplaats ge- stalden nadien naar Hoeven en Ruc- phen afgsvoerd. Zondag jl is de vrij willige burgerlijke hulpverlening stopgezet en is het werk in handen gegeven van de militairen. ZEVENBERGEN KIJKT NAAR BAROMETER. De gemeente Standaardbuiten heeft het er wonderwel goed afgebracht. Men is daar met betrekking tot de aanstaande springvloed niet pessimis tisch, in tegenstelling tot Zevenber gen, waar de burgemeester met eni ge bezorgdheid de stand van de ba rometer in het oog houdt. Hier huist momenteel een afdeling van de te hulp gesnelde Italiaanse brandweer; de bevolking is voor het merendeel teruggekeerd. De 1500 H.a. grote Oudlandse pol der werd zeer ernstig door het water bedreigd. Op dit waterfront is dan ook hevig voor het behoud der dij ken gevochten. Dank zij de provin ciale waterstaat heeft men veel kun nen redden. Het blijkt, dat de rivie ren Mark en Rode Vaart thans een dusdanige waterstand hebben, dat men het water op deze rivieren kan lozen. Er werden maatregelen ge troffen tot het dichten van de dijken langs de zeezijden bij Hoge Zwaluwe Willemstad. WILLEMSTAB NOG GEÏSOLEERD. De gemeente Willemstad is over land nog steeds niet bereikbaar. Men is bezig aan het dichten van de dij ken achter de Zuidelijke Zeedijk van het Hollands Diep. Er zijn gisteren besprekingen gevoerd over het ieeg- malen van de polder in het gebied van Lage Zwaluwe, Rode Vaart en Zevenbergse Hoek. Het betreft hier het meest moeilijke poldergebied van de Brabantse Waterstaat. Aan het herstel van die dijken in deze streek werken naast Nederlan ders ook Fransen, Amerikanen en Italianen. De Italiaanse brandweer lieden, die met modern materiaal zijn uitgerust, werden gedetacheerd bij de Nederlandse Heide Maatschap pij Met behulp van de Amerikanen is de verkeersverbinding Zevenberg- se HoekMoerdijk nagenoeg her steld. Ook de Nederlandse spoorwe gen stellen alles in het werk om de lijn over de Moerdijk zo spoedig mo gelijk in dienst te stellen. In de gemeente Zevenbergen kwa men 430 woningen en 70 boerderijen onder water te staan. Reeds nu staat van aangespoeld materiaal. Er spoelt zeer weinig nog waardevol materiaal aan, waaruit de kracht van de water vloed kan blijken. In Zevenbergen zijn momenteel duizend militairen troepen gelegerd In Steenbergen werd meegedeeld dat het waterpeil in de Kruislandst- polder is gezakt, zodat op deze pol der kan worden geloosd. Het is de bedoeling de dijk langs de Glymese polder te verhogen en te verstevigen, om daardoor een goede afscheiding te verkrijgen tussen het overstroom de gebied van de Schelde en dat van Eendracht. Is deze dijk voor zyn nieuwe bestemming gereed dan kun nen de gebieden onafhankelijk van elkaar in normale toestand worden hersteld. Steenbergen telt ruim 1600 eva cué's van wie ongeveer 900 uit de eigen gemeente. De gemeente Nieuw- Vossemper is slechts met een boot te Voor de ware shagroker is Sterling Shag het ideale merk! Door het speciale Nlemeijer's Positief-Mild Procédé zijn geur en smaak van Sterling Shag zoveel lekkerder dan van gewone shag. .j. Oertuig U zelf. Rook eens een week Sterling en vergelijkI Dan wordt ook Uw devies: vast dat 30 landen volledig werden bereiken. Er zijn daar nog geen dij- verwoest. De cadavers van verdron- i ken gedicht. Dezer dagen zal de Bra ken vee zijn thans voor het meren- bantse waterstaat een begin maken deel afgevoerd. Men is in Zevenber- met het dichten van de Nieuw Vos- gen eveneens bezig met het sorteren semeerse dijk en de Moorsedijk. Opgave van informatiebureau Roode Kruis Maatregelen tegen verder bederf Vier tot vijfduizend tractoren en duizenden andere landbouwmachines, waaronder zeer kostbare, vooral maaidorsers, waarvan de geschatte waarde tot in de tientallen millioenen loopt, komen thans weer geheel of gedeeltelijk boven water. Op korte termijn zullen derhalve maatregelen moeten worden genomen om verdere schade door o.m. roestvorming, te voorkomen. Gebeurt dit niet, dan wordt een schade geleden die in de millioenen loopt. Er worden thans ir dit verband 50 technische hulpploegen ingezet. Met alle mogelijke middelen zullen de kostbare machines uit het water worden gehaald. Daarbij zal onder meer assistentie worden verleend door de genie en de Italiaanse brand weerlieden, die pas in Nederland zijn gearriveerd. Er zijn speciale maatre gelen genomen in verband met de grote aantallen machines die op het droge zullen worden gebracht. Van buiten het noodgebied zijn groepen monteurs met materiaal ter beschikking gesteld, die in de nood- gebieden deze werktuigen gaan schoonmaken, om ze tegen verder be derf te vrijwaren. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen, dat fle afvoer en berging van deze landbouwwerk tuigen vrijwel onmiddellijk gevolgd kan worden door dit noodherstel. De werktuigen die deze behandeling on dergaan hebben, kunnen zo enige tijd blijven staan en daarna, indien no dig, voor definitief herstel door de eigenaren naar de reparatiebedrij ven worden gezonden. De berging van de landbouwwerk tuigen zal, voor zover de eigenaren zulks zelf niet kunnen doen, geschie den door de plaatselijke bureauhou ders van de Provinciale Voedselcom- missaris. FIJNAART. Driesprong, Teuntje. HALSTEREN. van Osta, Petronella, geb.l 1.4.01; Paulus, Cornelia, geb. 23.7.36; Raats, Johannes, geb. 24.3 20; Roks, Maria Elisabeth Petronella, geb. 25.11.34; Raats. Johanna Maria, geb. 4.7.09; Langenberg, Adriana, geb. 29.9.19. HOEK. Aanvulling op le lijst d.d. 4.2.'53: Smallegang, Pieternella Janneke, geb. 19.8.52 te Hoek. KAPELLE. Nijsse, Adriana, geb. 22.6.39. KLUNDERT. Blommers, Johannes Adrianus, geb. 19.12.00. Clement, Annie, 5 jaar; wed. P. de Looff; NijsseBolle. Cornelia, onge veer 31 jaar; Schrier, Wilhelmina. MIDDELHARNIS. Appel, Jacob, geb. 2.6.30; Troost, Jacob, geb. 12.10.30; Troost, Job, geb. 9.8.35; Vis, Adriane, geb. 5.3.43. NIEUWERKERK. Stoutjesdijk, Johannes, geb. 1.3.77; Krabbe, Cornelia, geb. 3.8.79 echt genote van Joh. Stoutjesdijk; Kik, Adrianus, geb. 5.6.46; Kik, Jan Ja cobus, geb. 8.6.49; Kik, Jozina Cor nelia, geb. 8.7.52; de Jonge, Jannetje, geb. 4.10.94, echtgenote van Jan de Bil; de Reus, Neeltje, geb. 10.3.13, echtgenote van Adriaan Stoutjesdijk; Goudzwaard, Willy, geb. 17.2.40, dochter van Neeitje de Reus; Kooij- man, Leentje, ongeveer 8 jaar, zoon van J. H. Kooijman; Puit-Overbceke, Adriana. NIEUW-VOSSEMEER. Maria, Johanna, geb. Meesters, 10.7.11. OUWERKFRK. Wed. van Jan Slager; Koopman, Marina, 50 a 55 jaar, echtgenote van C. Westenbrugge. RILLAND-BATH. Kriger, Maatje, geb. 22.9.72; Nijsse, Jan, geb. 14.3.34. STA VENISSE. Geluk, Johanna, geb. 5.3.29, dochter van Jan Geluk er. Pieternella Smits; Quist, Anthonetta Pieternella, geb. 6.1.92, echtgenote van Jacob Blok- poel; Wesdorp, Helena, geb. 7.8.89, echtgenote van Abel Jan van der Reest. WILLEMSTAD. Bos, Anna, geb. 6.3.74, weduwe van D. Punt; Bos, Arie Balten, geb. 17.12.81 te Willemstad. Einde 7e opgave. (Het Ned. Roode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus moge lijk, dat een enkele wijziging achter af noodzakelijk zal blijken). Straaljager verongelukt Omstreeks 12.15 uur gistermiddag is een Thunder jet-straaljager van de vliegbasis Volkel bij het vliegveld Gütersloh, gelegen ten Noorden van Paderborn Duitsland) verongelukt, waarbij de 23-jarige sergeant-vlie ger H. Th. J Sanders uit Nijmegen het leven verloor. De vlieger kreeg tijdens een oefening op geringe hoog te met motorstoring te kampen en probeerde een noodlanding te ma ken. Deze landing echter had een on gunstig verloop. Toen men de Thun- i derjet bereikte bleek de vlieger reeds te zijn overleden. Een commissie van onderzoek is naar de plaats van het ongeluk vertrokken. HET KAMERLIDMAATSCHAP VAN DE HEER ROOLVINK. Het bestuur van de K.V.P. heeft mr. Roolvink, benoemd lid der Twee de Kamer, uitgenodigd die benoeming niet te aanvaarden. Naar het oor deel van de heer Roolvink zou dit betekenen de goedkeuring van een overtreding van het kiesreglement van de partij en hij meent aan die uitnodiging geen gevolg te kunnen geven. Hij zal in beroep komen bij de Partijraad en heeft inmiddels in overeenstemming met de bepalin gen van het reglement het lidmaat schap aanvaard. Het secretariaat van de K.V.P. deelt ons desgevraagd mede, dat het partijbestuur Zaterdag 1.1. na een zeer ruime besorekins eenstemmig heeft besloten de heer Roolvink te verzoeken zijn benoeming niet te aanvaarden, zulks op grond van de bepalingen van het reglement. (De zetel van mej De Waal was een Kwaliteitszetel). ECHTPAAR IDOR GAS VERGIFT GD. Woensdagmiddag omstreeks een uur werden politie en G.G.D. te Gro ningen gewaarschuwd. In een wo- I ning aan de Noorderhaven waren I geen tekenen van leven te bespeuren. Men ontdekte, de 58-jarige J. E. en zijn echtgenote, de 59-jarige C. K. E. H. levenloos in hun woning. Waar schijnlijk zijn zij door gasvergiftiging om het leven gekomen. FRIESE OVERHEID GAAT TURF STOKEN. In Friesland zal de provinciale en gemeentelijke overheid meer turf gaan stoken, omdat de veenderijen in Zuid- en Oost-Friesland zulke slechte uitkomsten hebben, dat zij dreigen te worden stilgelegd. Dit zou de werkloosheid aanmerkelijk doen toenemen en de aanmaak van cultuurgrond in de uitgeveende ge bieden benadelen Ged. Staten hebben thans het goe de voorbeeld gegeven door te be sluiten, dat het Ir. Wouda-gemaal te Takozijl voorlopig met turf zal wor den gestookt terwijl aan de gemeen tebesturen en scholen, voor zover dit mogelijk is turf voor de verwarming te gebruiken. HAARLEMMER, DIE VERDUISTERDE, VOORTVLUCHTIG. Een grote Haarlemse uitgeverij is door een van haar vertegenwoordi gers een 35-jarige gehuwde Am sterdammer, voor een bedrag van ruim 15.000 benadeeld. De man is voortvluchtig sinds Zaterdag jl. en men vermoedt, dat hij zich in België ophoudt De fraude is uitgekomen, doordat de man de vlucht genomen heeft. De directie van de uitgeverij was n.l. van plan een nieuwe admi- nistratievorm in te voeren en had al haar vertegenwoordigers een brief geschreven om een bespreking op het hoofdkantoor te Haarlem bij te wo nen. Ook de verdachte ontving deze uitnodiging, doch zag daarin een aanwijzing dat zijn manipulaties ont dekt waren. Hij vluchtte met een auto van de zaak naar Breda en liet enkele brieven achter aan zijn vrouw en aan de directie, waarin hij om cle mentie voor ziin misdrijf vroeg. De auto is in Breda in een garage aan getroffen. De pol'tie heeft aanwijzin gen dat de man naar België is uit geweken. Een onderzoek naar de fraude heeft uitgewezen, dat de verduisteringen zich over 5 jaar uit strekken. H. J. M. BLOMJOUS. t Na langdurige ziekte is Dinsdag te Tilburg Overleden de heer H. J. M. Blomjous, president-curator van de Katholieke Economische Hogeschool en oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Na zijn studie kwam hij in de wol- lenstoffenfabrielc van zijn vader. Van 1912 tot 1920 was hij lid van Pro vinciale Staten van Noord-Brabant en daarna tot 1946 lid van de Eerste Kamer. Al direct bij de oprichting van de Katholieke Economische Ho- feschool, nu 25 jaar geleden, werd ij tweede voorzitter en penning meester van het curatorium. Na de dood van baron van Wijnbergen werd de heer Elomious benoemd tot president. De overledene was ook president-curator van de R.K. Leer gangen. Hij was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en ndder in de Kroonorde van Roemenië. Leeuwarden en Ljouwert Ook de Friese hoofdstad zal thans tweetallige plaatsnaamborden, na melijk in het Nederlands en Fries krijgen. Aanvankelijk heeft het col lege van B. en W. zich hiertegen verzet, en met name de burgemees ter wilde liever wachten op het rap port van de regeringscommissie over het Fries in het rechtsverkeer. De leider van de A.-R.-fractie, mr. J. v. d. Schaf diende in de Woens dag gehouden raadsvergadering, ech ter een voorstel in tot het plaatsen van tweetallige plaatsnaamborden en toen dit door de andere fracties werd gesteund namen B. en W. het over, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangentS DROEVIGE TOESTAND „In Yondongpo. een armelijk voorstadje van Seoul, dicht bij het enorme militaire vliegveld van laatstgenoemde stad, staat aan de kant van de grote verkeersweg naar Inchon een bord met het embleem van het Nederlandse regiment Van Heutsz en de woorden „Netherlands rear". Langs een vijftig meter lange bin nenweg komt men door een poort, waar een Koreaanse soldaat op wacht staat. Een Koreaanse soldaat met een Nederlandse baret op waar hij trots op is. Hij bewaakt een klein complex van hout-en-papieren huisjes ln Japanse stijl, waar het Ne derlandse detachement Verenigde Naties zijn opslagplaats heeft van goederen, die aan het front niet di rect nodig zijn. In een van die ge bouwtjes woont de kapitein H. Va der, die het Nederlandse bataljon vertegenwoordigt bij het achtste Amerikaanse Leger op Korea. Beschermheer. Toen kapitein Vader nog maar nauwelijks in zijn nieuwe wonmg ge ïnstalleerd was, werd op een middag zacht op zijn deur getikt en een oudere, beschaafd uitziende Koreaan diende zich bij hem aan. In gebro ken Engels en met veel verlegen glimlachjes en buigingen vertelde hij directeur te zijn van een naburig weeshuis. „Ik dacht zo" meende di recteur Lie, „dat u misschien wel eens oude afgedragen uniformen van uw legeronderdeel hebt, die wij kunnen vermaken tot kleertjes voor onze kinderenen misschien wat voedselafval, want onze instelling is arm. Erg arm. Achter een grote dosis barsheid en ongenaakbaarheid verbergt kapitein Vader een nog veel grotere dosis naastenliefde en kinderen nemen een grote plaats in in zijn ruime hart. In zijn verbeelding za§ hij zijn eigen kinderen daar in Leidschendam al staan met lompen aan in plaats van behoorlijke kleren en met een hon gerige uitdrukking in de ogen „Hoe heet het weeshuis en waar staat het?" vroeg hij. „Goed, ik kom morgen eens kijken." Het vriest 20 graden binnenshuis. Toen de kapitein de volgende dag op de afgesproken tijd met zijn jeep het erf van het weeshuis opreed, stond de hele kinderschaar hem al juichend op te wachten. Honderdze ventig magere kleuters, die nauwe lijks kleren aan het lijf hadden. Met trieste donkere vraagoogjes, onna tuurlijke dikke buikjes en de krom me dunne beentjes. Het vroor twin tig graden en klappertandend van de kou stonden ze daar te zwaaien met papieren rood-wit-blauwe vlaggetjes. Boven de ingang was een groot pa pieren spandoek bevestigd met de woorden: „Welcome to capt. Vader, father of Nam Buk orphanage". (Hoe hadden ze het zo gauw voor elkaar gekregen?) Daarmee had het weeshuls kapi tein Vader maar meteen en zonder zijn voorkennis tot beschermer uit geroepen en hij heeft zijn functie ge accepteerd. De aanblik van die scha re kleintjes met hun van verwach ting schitterende oogjes en hun van de kou druipende neusjes nee, het was te erg. Hier moest ingegrepen worden. Toen wij ons van de toestanden in Nam Buk („Nam" betekent Noord, „Buk" is Zuid; deze twee woorden symboliseren de hereniging van Noord- en Zuid-Korea, die de Korea- nen zien als enige oplossing voor de terugkeer van normale toestanden) kwamen overtuigen, fluisterde de kapitein mij in het oor: „Mijn vrouw is al bezig om in Leidschendam kle ren voor ze te verzamelen. Diep geschokt. Wij waren diep geschokt door het geen wij zagen. Ir, een groot vertrek, waar het kwallijk riekte naar knof look en andere nare dingen, zaten zestig peuters van drie tot vijf jaar byeen. Dicht tegen elkander geleund op een grote kluit, gezeten op ruw houten bankjes en kistjes. De onder wijzeres gaf zangles en leidde het koor van schorre piepstemmetjes, dat bij onze binnenkomst verschrikt zweeg. De hoofdjes werden verlegen gebogen en honderdtwintig zwarte oogjes volgden nauwlettend al onze bewegingen. Wij zagen de adem van al die kleintjes en van de „juf frouw", als witte dampwolkjes omhoog kringelen naar het havelo ze, gevaarlijke doorgebogen houten plafond. Het vroor toen buiten 25 graden en in het lokaal zeker twin tig, want er was geen kachel en de meeste ruiten waren stukeen ijzige wind die je door merg en been ging, floot langs het dak, maar in het vertrek tochtte het alleen O, ja, aan een kachel was wel te ko men, maar niet aan de noodzakelij ke brandstof. In lompen. Diep weggedoken in onze met bont gevoerde parka's doorleefden wij de onbeschrijfelijke tragiek van dit weeshuis-bestaan, de intens droeve situatie van al die kinderen, die ver schrikkelijke kou moesten lijden in hun lompenflarden en hun hoogstens in rubberslofjes gestoken blote voet jes. Hoe lang reeds? In het slaapvertrek van de klein sten, die nog niet aan de lessen deel namen, lagen een twintigtal peuters, eigenlijk nog babies, slapend op dun ne rieten matjes op de harde houten vloer. In de klas van de groteren stonden de kinderen op een teken van de on derwijzer op en begonnen, eerst in het Koreaans en daarna in het Ne derlands het Wilhelmus te zingen „Dat hebben ze in twee dagen ge leerd", zei kapitein Vader trots. „Is het niet aandoenlijk?" Zo beijveren kapitein Vader en zijn echtgenote zich voor verbetering van het lot van honderdzeventig Ko reaanse kinderen, kleuters van twee tot elf twaalf jaar, die het slachtof fer zijn geworden van de oorlog, welke maar niet wil eindigen. Het Nederlandse Rode Kruis en andere sociale instellingen hebben zich eveneens reeds met de zaak bemoeid en binnenkort hopen wij te kunnen schrijven, hoeveel beter de kinderen het hebben gekregen en hoe onge kunsteld dankbaar zij het Neder landse volk daarvoor zijn. En niet het minst de Nederlandse verbin dingsofficier in Seoul, die zijn vrije tijd niet beter had kunnen besteden, dan door de zorg voor die stakkers op zich te nemen". De voorzitter van het Bedrijf schap van sierteeltproducten uit Voorburg, dr. A. J. Verhage, heeft gistermiddag in de grote afmijnzaal van de veiling „West-Friesland" de 13e West-Friese Flora geopend in aanwezigheid van talrijke genodig den en belangstellenden. Vaaii. de BLOEMKOOL-AFSTAMMING VOOR DE RECHTBANK. De meervoudige economische ka mer van de Alkmaarse Rechtbank heeft gisteren de zaadkweker P. B. uit Harenkarspe, vrijgesproken van een hem ten laste gelegde inbreuk op het kerkersrecht van de Rotter damse zaadhandelaar R. Zwaan, B. had zaad in de handel gebracht van een bloemkool die tot het door de firma Z. geteelde ras „Flora Blan- ca" zou behoren. De economische politierechter mr. Markus had op 7 Januari jl. de zaak naar de meervoudige Kamer verwe zen, dat een aantal ^etuigen-deskun- digen had opgeroepen. De verdediger dr. Berkhouwer, had verscheidene mannen uit de practijk van de bloem koolteelt, als getuige doen dagvaar den. De rechtbank was van oordeel, dat B. geen inbreuk op het kwekers recht van Z. gemaakt had en dat niet bewezen was. dat het door B. gekweekte zaad, „Rroeren's Reuze" hetzelfde was als de „Flora Blanca" van de fa. Z. De suggestie van de verdediger, een geheel nieuw deskundig onder zoek naar de identiteit van beide kwe kersproducten in te stellen, werd door de rechtbank afgewezen. Ook zonder dat onderzoek meende de rechtbank tot vrijspraak te moeten komen. HAAGSE EC'ON. POL.RECHTER. Verhuurde vergunning. Een glas- en verfhandelaar uit Boskoop had een tuindersbedrijf verhuurd met inbegrip van de vergunning van zijn broer. Hij was hiermee in over treding geweest want hij mocht niet in vergunningen handelen, aldus dc officier bij de Haagse Econ. Politie rechter. De huurder had een ver gunning op zijn eigen naam moeten hebben. De officier eiste 75, boete. Het werd 25,boete of 5 dagen. Ongestempeld. Voor de Haagse Economische Politierechter versche nen een detaillist in zuivelproducten uit Stompwijk en zijn neef, een pluimveehouder. De eerste had 60 ongestempelde eieren afgeleverd en de tweede had te Leidschendam 120 ongestempelde eieren verkocht. De verdachten bekenden. De trans acties van ƒ40,voor ieder hadden ze niet betaald, want 7 'n bedrag vonden ze wel wat hoog. De bepa lingen zijn er om gehandhaafd te worden, zei de officier en hij eiste 40,boete of 10 dagen. De Econ. Politierechter veroordeelde de detail list conform de eis, terwijl de pluim veehouder 25,boete kreeg. De asters. Een bloemkweker uit Leiden had op 1 September 1952 over 1605 m2 open grond onrechtmatig asters geteeld Hij was helemaal niet geregistreerd. Hij was weliswaar uit een tuindersgezin voortgekomen, maar hij zou niet geweten hebben dat hij geregistreerd moest worden. De opbrengst was gering geweest, want veel asters waren verregend. Een transactie van 100,— had ver dachte niet betaald. De officier eiste 100,75,— of 25 dagen zei de rechter.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4