MATZE DUINSTREEK Groolse tetemuWs afgelast Flinke Jongens Grootse Ifosiennnials afgelast KIPPEN BROEDEN BETER DAN MACHINES HOE Lichte vorst Evert Casteiein Deze week Banketbakkerij RQSELEUR Zuidwijck een vrouwelijke Kantoorbediende Gebr. Van Hoeken's Houthandel a. een Nachtwaker; h. een Kantoorbediende N.V. Kon. Ned. Grofsmederij Timmerman UK. BalHiiÈÉ Henny Boes DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 HILLEGOM VLIEGTUIGBOM ONTDEKT. Aan de Zuider Leidsevaart is een vliegtuigbom ontdekt, souvenir van de bombardementen van 1945. De opruimingsdienst heeft do bom on schadelijk gemaakt. Opbrengst Rooüo Kruis-collCctc. De opbrengst van de inzameling al hier bedraagt 73.582,79. Dc op brengsten der kerkcollcctes, ruim f 12.000,—, is hierin niet begrepen, evenmin do bedragon, die rechts- streeks per giro het Rampenfonds bereikten. Deze wórden öp 25.000,—r- geschat, zodat Hillegom behalve de enorme hoeveelheid goederen de 100.000,— ver te boven gaat. Voor het Rampenfonds. Verza meld werd: door de leerlingen van de Julianaschool ƒ181.03,het per soneel der O.L. school bracht 538,44 bijeen; do toneelclub „Alliance" le digde de feestkas en schonk 101,25; De kerken offerden volgt: St. Mav- tinus ƒ4.100,—; St. Jozef ƒ3.600,—; de Ned. Herv. Kerk 2.775,—; de Ger. Kerk 1.500,dc kleine Chr. Gcr. Kerk 377,30. Verloting. Do Speeltuinvereni gingen Zang en Vriendschap en de IJsclub „De Tol" hielden gezamenlijk een verloting. Het batig saldo van ƒ600,— werd aan het Rampenfonds geschonken. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridge-drive. Ten bate van het Rampenfonds werd door de Bridge club „De Brug" een brldge-drlve ge houden, waarvan dc baten, ƒ103, komen aan genoemd fonds. De uit slag was: Groep 1: 1. Dames Sela—Van Heus- den 38M pnt.; 2. Van Leeuwen— Luyten 3734 pnt.; 3. Van Egmond— Vaassen 33 pnt,; 4. v. d. Meer—Van der Voort 32 pnt.; 5. Echtp. Derogeê 31 pnt.; 6. Echtp. Prins 2634 pnt.; 7. ParlevlietBoo 2534 pnt.; 8. Echtp. F v. d. Valk 2334 pnt. Groep 2: 1. Van 't Hof—Pluim- graaff 37J4 Pk 2. Echtp. Oudshoorn 3734 Pk 3. BauwRuckert 3534 pk 4. Échtp. Jordaans 32J4 pk 5. Mevr. HuibersVersteeg 3134 pk 6. Visser Schuitemaker 28 p.: 7. Mevr. Bauw —Van der Stel 2G]4 Pk 8. Parle vlietParlevliet 23 p. Groep 3: 1. Dames Hoekstra 2634 p.; 2. De JongVan Beelen 21J4 Pk 3. Bavelaar—De Jong 21 p.; 4. Da mes Polanen—Jagerman 1834 Pk 5. Echtp. Kruyt 17 pk 6. Huibers—Van Paridon 15)4 P- K.A.B. De afd. Katwijk aan den Rijn van de K.A.B. vergaderde in 't Parochiehuis voornamelijk ter be spreking van de viering van het 1ste lustrum der afdeling. Do voorz., de heer A. Hensen, loiddc de besprekin gen in met do mededeling, dat voor deze viering welke in de eerste helft van April zou plaats hebben, en dat voor een gezellige avond het gezel schap SteenvoordenHermans was uitgenodigd. Voor die dag stond echter als no. 1 op het programma een kerkelijke viering. Nog andere mogelijkheden werden besproken doch kondon vanwege de financiën geen doorgang vinden. De vergade ring ging met de voorstellen van het bestuur accoord. Besloten werd nog afgevaardigden,van de andere stands- organisaties en van naburige KAB- BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino. „Branquignol", volwasse nen. Lido: „Het mysterie van de gou den Adelaar", 14 jaar. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „De arend van Madagas car", 14 jaar. Rex „Artikel 251 bis", 18 jaar. afdelingen uit te nodigen. Het fi nancieel jaarverslag sloot met een batig saldo van 67,50. De actie voor do Stichting 1853—1953 werd in han den gegeven van de Raad van Over leg der drie standsorganisaties. Be sloten werd voor deze Stichting ƒ25,— bij te dragen en tevens een zelfde bedrag af te zonderen voor 't Rampenfonds. De avond werd verder doorgebracht in gezellig samenzijn. NOORD WIJK Oproep voor middenstanders. Hot is ons bekend geworden, dat reeds veel Vakbonden, door middel van circulaires, hun vakgenoten heb ben opgeroepen door het verzame len van dc nodige materialen en stukken bedrijfsuitrusting dc eerste sloot te kunnen geven voor het her vatten van getroffen ondernemingen. Indien en voorzover, een opgave van beschikbare materialen en stuk ken bedrijfsuitrusting nog niet heeft plaatsgevonden, nodigt de Noord- wijksc Middenstands Centrale (NMC) U uit aan haar secretaris, de heer H. Caspers, Van Limburg Stirumstraat no 6 to Noordwijk-Binnen, schrifte lijk een opgave te willen verstrek ken van de beschikbare materialen en stukken bedrijfsuitrusting. Mot nadruk wordt er echter op gewezen, cal indien de opgave reeds naar de Vakbond is toegezonden, deze aan de NMC achterwege kan blijven. Het gaat hier dus niet om een in zameling van levensbehoeften, doch uitsluitend om die materialen, welke nodig zijn om het bedrijf weer op nieuw tè kunnen beginnen. Evenmin gaat het hier om een in zameling, doch om een registratie van beschikbare goederen, materia len, gereedschappen en dergelijke, die men straks desgewenst wil afslaan. SASSENHEIM Candidatcnlijst gemeenteraad voor de KVP. Dc Politieke Adviescom missie voor dc KVP heeft de volgen de candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen samengesteld. 1. J. Kortekaas, 2. M. Malmberg, 3. J. C. Schrama, 4. J. Heemskerk, 5. J. Wesseling, 6. J. Nouweland, 7. Th. v. d. Geest. Als reserves worden vermeld: 1. W. Beijk, 2. J B. J. Reeuwlik, 3. Th. P. Zwetsloot, 4. L. Termeer, 5. Th. Witteman, 6. G. Waasdorp, 7. C. Ver- degaal Czn. R.K. Landarbeidersbond „St. Fran- clscus". Naar aanleiding van de oproep door de „Stichting voor de Landbouw", om een daad te stellen tot verlichting van de ellende van de getroffenen van de rampr verzoekt het hoofdbestuur de leden op te wekken, ivoor zover zij nog niet hebben ge- lofferd, het volgende te willen doen. 'Voor vaste arbeiders: De beschik baarstelling van dc waarde van een vacantiedag plus een u-urloon, ge fixeerd op 10.— per persoon. Voor losse arbeiders: Beschikbaar stelling van pl.rn. 10.aan vacan- tiebonnen. Dit alle3 is voorgesteld in overleg met mede-bedrijfsgenote». Vacantiebonnen kunnen tot 18 Febr. ingeleverd worden bij M. Beijk, Bijdorpstraat 6. WARMOND Mouwen omhoog. Ook de War- mondse verkenners en welpen zullen a.s. Zaterdag aan de actie „Mouwen omhoog, ,,het land moet droog" deel nemen. Zij zullen daarom steeds door onze gemeente twee aan twee pa trouilleren. Hebt U een karweitje op te knappen, lsat zij dit dan voor U doen. U geeft hen een kleine vergoe ding en U weet: het gehele bedrag komt ten goede van het Nationaal Rampenfonds. Gemeenteraad. De raad van Warmond is tegen Maandag 8 uur in vergadering bijeengeroepen. Op de agenda staat o.m.: Voorstel van B. en W. d.d. 10 Februari 1953 tot het aan gaan van een geldlening, groot ƒ200.000.voor de tijd van 6 jaren, tegen een rente van 334 pet. per jaar. Benoeming van een commissie uit de raad, welke commissie belast zal worden met het uitbrengen van een advies betreffende de eisen, waaraan een in deze gemeente op te richten verenigingsgebouw zal moeten vol doen, Benoeming van een plaatsver vangend lid van de Commissie van advies over het Pompstation van het Waterleidingbedrijf te Hillegom. ter voorziening in dc vacature, ontstaan door het overlijden van dc heer De Groet. B. on W. bevelen ter benoe ming aan de heer P. F. Vergeer, wet houder. WASSENAAR BOTSING OP RIJKSSTRAATWEG. Toen M. met zijn personenauto op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Weyermansstraat en voor hem rijden de truck met oplegger wilde passeren en daarbij op de iinkerweghelft te recht kwam, botste hij tegen een mo torfiets, bestuurd door B. uit Den Haag, die van de tegenovergestelde richting naderde. B. werd van zi.in motor geslingerd enkwam op de wegberm terecht. Hij liep een hoofd wonde op, die door dokter Hubbe- ling werd verbonden, waarna de man op eigen gelegenheid huiswaarts kon gaan. Zowel de auto als de motor werden beschadigd. Ruim ƒ1100.— voor Rampenfonds. De fancv-fair, die door de Buurt vereniging Kerkehout in gebouw Zui derhout is georganiseerd, heeft ten bate van het Rampenfonds een be drag van 1120.— opgebracht. De ba ten van deze fancy-fair waren aan vankelijk bestemd voor de inrichting "an een speeltuin in het Kerkehout Toen bekend werd, welke grote ramp ons land getroffen had, besloot het bestuur de fancy-fair wel te laten doorgaan, maar de opbrengst te be stemmen voor het Rampenfonds. Padvinders bieden zich aan. Ook in Wassenaar zullen padvinders, gid sen, verkenners en voortrekkers, ka bouters en welpen van alle gezindten a.s. Zaterdagmiddag de handen uit de mouwen steken voor de leniging van de nood, die de overstromingsramp met zich mee gebracht heeft. Wie karweitjes van allerlei aard op te knappen heeft, kan zich tegen een redelijke vergoeding die in het i rampenfonds gestort zal worden j verzekeren van de hulp van een pad- i vinder of pad vindster. Karweitjes voor jongens kunnen worden onge- J geven onder telefoon nummer 4353, voor meisjes onder nummer 2008. Kerkcolleoten. De collecten in dc diverse Wassenaarse kerken hebben Zondag in totaal ƒ23.685.56 opge bracht. In de R.K. kerken was de totale opbrengst, zoals gemeld f 12.213.56. In de Hervormde ker ken werd 5829.70, in de Gerefor meerde kerken 5102.12 en in de kerkdiens van de Protestantenbond ƒ720.18 bijeen gebracht. Gecombineerde Tuinbouwvergade- ring. In Het wapen van Leiden werd gisteravond een vergadering ge houden van de samenwerkende tuin bouworganisaties. De heer A. den Haan opende de avond en heette in het bijzonder wel kom de heer R. Adoli, die zich spon taan bereid verklaard had enkele door de Amerikaanse voorlichtings dienst beschikbaar gestelde films te draaien. Een van de films behandelde de wijze, waarop de natuur regelend op treedt in het leven van planten en dieren. Andere films hadden de vangst van sardines en het luchtver keer op Hawaii tot onderwerp. Ten slotte werd een muziekfilm over Tos co nirai vertoond. In de pauze werd ƒ55.gecollec teerd voor het rampenfonds. De drie Ir. P. Ubbels, directeur van het Rijksinstituut voor de Pluimveeteelt te Beekbergen, heeft voor de Vereni ging van Broedcrijen en Pluimvee- fokbedrijven in Nederland een lezing gehouden over broederijproeven op genoemd rijksinstituut, Het is bekend, dat in de eieren die lil do broedmachines worden gelegd, tijdens de broedperiode altijd "oen deel der kiemen afsterft. Bij het on derzoek wordt getracht de belangrijk ste oorzaken van de sterfte op te spo ren en verder wordt nagegaan, wat kan worden gedaan om de sterfte te doen verminderen. Een broedende hen, die haar werk goed doet, geeft in den regel zeer goede broeduitkomsten. Eieren van Zelfs 's nachts in de weer verenigingen vulden dit bedrag aan tot 100.—. Diefstal uit bakkerswagen. De broodbezorger K. deed aangifte van diefstal van borstplaat, koek, etc. uit zijn bakfiets. De wagen was afgeslo ten en stond op een erf achter een woning aan de Papeweg. De recher ché stelt een onderzoek in. Geboren: Gerardus Alexander, z. van G. J. Vermeulen-D. Harmse; An na Maria, d. van A. J. Schoorl-P. H. Kouwenhoven; Cornelia, z. van C. G. van Keppel-G. van de Vlekkert; Jo hannes Petrus Maria, z. van J. M. P. L. de Jong-W. C. Vermeulen; Marjo- lijn, d. van M. A. Hoolboom-C. H. van Bysterveld; Aliette Maria, d. van N. van der Bent-C. W. Renee. Ondertrouwd: J. Op den Kamp en P. M. M. Welschen te 's-Gravenhage; JJ. J. C. Baron Taets van Ameron- gen en W. W. Brouwer te Arnhem; F. A. Vink en M. J. Blonk; W. J. Hoogevecn en M. H. Ruygrok; F. L. A. Harte te Katwijk en J. C. Bach Kolling. Getrouwd: H. C. Voorham en A. C. Lagerberg; S. S. Derksen en R. M. van Rijn; D. J. Swagers en C. M. C. van der Holst; P. van Weerlee en C. M. Paa.rdekoper; D. W. den Drijver en T. van der Marei; G. JJ. I. Albers en J. C. Koek. Overleden: Cornelia Manshande 76 j.; Lucy Perné 77 j.; Baron M. E. L. van Tuyll van Serooskerken 48 j.; Hendrik Rijpkema 2 j.; Maria Ep- pen 69 j.; Helene Hsdwig 56 j.; Jo hannes Jacobus Maria van der Holst mnd.; Johannes van Egmond 42 j.; Adriana Jbhanna Kaaks 79 j. ZOETERMEER Geëvacueerd vee. Landbou wers en anderen, die vee hebben on dergebracht uit de rampgebieden, dienen, voor zover de plaatselijke bureauhouder hiervan niet op de hoogte is, een en ander onverwijld ter kennis van deze functionnaris te brengen. Het is onder geen enkele voorwaarde toegestaan, dit vee in het district te verplaatsen of weer mede terug tc geven aan de eigenaar zon der gepleegd overleg en verkregen toestemming van de plaatselijke bu- reauhouder van de kwartiergever. BK. E.HB.O. De E.H.B.O. heeft haar jaarvergadering gehouden. On danks het slechte weer was da op komst bevredigend. De voorzitter opende met Chr. groet en heette al len hartelijk welkom. Ook de gees telijke adviseur, pastoor Voorham, was aanwezig. Besloten werd om dit jaar bij genoegzame deelname weer een nieuwe cursus te geven. Voorts werd er aan herinnerd dat a.s. Maan dag 16 Februari een oefen avond wordt gehouden in het parochiehuis onder leiding van verbandmeester de heer C. Koene. sommige kippen, die in de machine zeer slecht uitkomen, komen onder de kloek beter uit. Gezien deze fei ten begon een van de biologen, de heer J. W. Kuiper, met continue me tingen van de temperaturen, die in het broednest van de kip optreden. Hierbij werd indirect ook een nauw keurige registratie verkregen van het aantal malen ,dat een broedende hen haar eieren „keert", waarbij de tem peratuur in het nest iets daalt. Gebleken is, dat de kip overdag met tussenpozen van 34 tot 1 uur de eieren keert en 's nachts met tussen pozen van 1 a 2 uur. In Nederland werden de eieren in do broedmachi nes overdag meestal driemaal ge keerd en 's nachts in het geheel niet. Volgens een Amerikaanse publica tie uit 1932 zouden bij vaker keren betere uitkomsten worden verkregen en vele Amerikaanse broedmachines zijn dan ook uitgerust met een in richting om het keren geheel auto matisch verscheidene malen per et maal te doen geschieden. Op grond hiervan en het waarge nomen gedrag van de broedende hen werd besloten allereerst de invloed van het vaker keren na te gaan door vergelijkende proeven met broedma chines van het model dat in ons land het meest gangbaar is. Bij de proe ven werd het driemaal per dag ke ren vergeleken met 24-maal keren .er etmaal, dus ieder uur. Gebleken _s, dat bij het ieder uur keren een betere uitkomst werd verkregen van tenminste 6 pet. van het aantal in gelegde eieren. Ook werd geconsta teerd, dat bij 24-maal keren de ge middelde kwaliteit van alle kuikens, die levend uit het ei kwamen, be ter was. Op dit gebied doet zioh echter nog een aantal vraagpunten voor, die ver der onderzocht dienen te worden, al dus spr. Ten aanzien van het machi naal broeden zijn er in de laatste ja ren op het instituut tevens verschil lende andere onderzoekingen gedaan, zoals metingen over de verdeling van de temperatuur in broedmachines en over de invloed van de barometer stand op de werking van de regula teurs. wordt het weer? (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). LICHTE VORST. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw. Matige tot krach tige en langs de kust mogelijk nu en dan harde wind tussen Noord en Noord-oost. Tempera tuur om het vriespunt tot lichte vorst. Wilt U iets weten? Vraag: Wij zijn aan 't oud-pandoe ren. Er wordt 130 ogen gespeeld (met de pot), doch de tegenpartij vergeet troef bij te spelen. De slag ligt om, doch nu vraagt de buitenstaander (no. 4) de slag te mogen zien (er werd toen erkend, dat er fout ge speeld was). Nu wilde men het spel dood houden. Nu is mijn vraag: 1. moet degene, die fout gespeeld heeft, aan mij of in de pot betalen? 2. Als men een kaart bijgespeeld heeft en even later merkt, d.at het een ver keerde was, mag" men haar dan rui len, of moet men betalen? Antwoord: Een buitenstaander mag zich eigenlijk niet niet het spel be moeien. Wat de gestelde vragen zelf betreft: 1. Degene, die fout heeft ge speeld moet betalen alles wat ge derfd is: dus aan de speler èn de pot. 2 Tijdens het spel mag men een ge maakte fout wel herstellen in zo verre dit „bekennen" betreft. Wan neer b.v. troef gevraagd wordt door A, B geen troef bijspeelt, doch dan bemerkt, dat C ook troeft en hij dus ziet, dat hij een fout gemaakt heeft, kan hij voordat de slag gedekt is zijn vergissing nog herstellen. 13 Febr.: zon op 8.— en onder 17.50; maan op 7.43 en onder 17.16 uur. Het K.N.M.I. deelt mede: Na het wegtrekken van de depres sie, die ons de afgelopen dagen vrij veel regen bracht, drong een krach tige Noord-oostelijke luchtstroming naar onze omgeving door. Ten ge volge hiervan wordt nu koudere lucht vanuit het Oostzeegebied aan gevoerd, zodat verwacht moet wor den, dat de temperaturen in het ge hele land tot enkele graden beneden het vriespunt zullen dalen. Een krachtig gebied van hoge luchtdruk, strekt zich nu van Noord-Rusland via Scandinavië naar Schotland uit. Bo ven het Middellandse Zeegebied daarentegen blijft de luchtdruk laag, zodat ziel. over grote delen van West en. Midden-Europa een krachtige Noord-oostelijke luchtstroming hand haaft, waardoor de eerste paar dagen voortdurend koude lucht naar onze omgeving getransporteerd zal wor den. Do eorstekomende 24 uur is echter niet meer dan 2 graden vorst te verwachten, waarbij de laagste temperaturen zullen optreden in het Zuid-oosten van het land. üet ui&eA. in ëwiapn De weerrapporten van hedenoch tend te 7 uur luiden temp. OSLO sneeuw 11 C. KOPENHAGEN geh. bew. —3 LONDEN sneeuw 1 AMSTERDAM geheel bew. 1 ERUSSEL geheel bew. 2 PARIJS regen 2 EORDEAUX onbewolkt 2 NICE licht bew. 3 WARSCHAU sneeuw —6 ZURICH sneeuw 1 MARKTBERICHTEN GOUDA, 12 Febr. Kaas. Aan voer 24 partyen. Prijzen: lo soort 2,27—2,30, 2e soort 2,24—2,26, extra kwaliteit 2,33 per kg. Handel goed R'VEEN, 11 Febr. Bloemen. White Sail 3456 ct. Goldyi Harvest 6081 ct. Albino 5279 ct, Rose Copland 4872 ct. W. Pitt 5269 ct. v, d. Eerden 53—69 ct. John Gay 46 53 ct. Ibis 4853 ct. Crown Impe rial 3848 ct. Krelage 3755 ct. Amidotte 44—50 ct. Krelage 3755 ct. Pink Gem. 52—59 ct. Brigthling 5054 ct. Zenober 4250 ct. Delica te 48—52 ct. Cordei Huil 65—71 ct. Her Grace 75—80 ct. E. Eddy 60—73 ct. Nansen 5863 ct. Dubb. tulpen 4655 ct. BI. druifjes 8—17 ct. Actea 3234 ct. Early Glory 38—45 ct. Whrestler 36—42 ct. Magnificonse 40 47 ct. Wilg. Kat 3—25 ct. Kastanje takken 1228 ct. Freesia's I 90 ct— 1.60, idem II 2248, Hyacinthen 20 34 ct. TER AAR, 11 Febr. Groente. Witlof 1. 31—41 ct. idem 2. 21—29 ct. idem stek 518 ct. Spruiten 3346 ct. idem afw. 21—29 ct. Uien 2843 ct. idem drielingen 19—25 ct. Kroten 13idem B. 5—9 ct. Rode kool 8 ct. Rabarber 41 ct. alles per kg. Knol selderij 1220 ct. idem stek 4 ct. p. stuk. Stoofsla 2.00 per kist. Appe len: Goudreinetten 15 ct. per kg, Slechts eenvoudige avonden vinden plaats. Zie adv. van Zaterdag. TORONTO'S, een heerlijk on dun koekje met roomboter bereid, van 0.80 voor 0.70 p. 200 gr. ZANDSCHAAFJES, van 0.70 voor 0,60 per 250 gram COCOSBLOKJES 0.75 per 250 gram. BREESTRAAT 54, LEIDEN. Deze week knaiprijzen per 500 gram Prachtlappen, vanaf l, Dik vet gerookt spek ï.io Rookworst met spek 0.80 Gehakt half om 0,90 Gemalen rundvet bij vlees 0,60 Reuzel 0,70 Mager rookspek 1,40 EXTRA RECLAME: per kg. 100 gram pekelvlees en 100 gram schouderham 70 ci. BIJ ONS DE BETERE KWALITEIT TEGEN DE LAAGSTE PRIJS GROENVELD HAARLEMMERSTRAAT 246 TELEFOON 25783 Kath. Tennisvereniging Onze banen zijn voor spe lers (sters) uit de stad Lei den zeer gunstig gelegen. Op Zondag 15 Februari a.s. van 11.30 tot 13.30 uur wor den in „Sion" Deyleroord- Wassenaar leden ingeschre ven en baantijden bespro ken. Zeer gunstige tarieven en een ruime speelgelegen- heid. Clubs voor beginners en gevorderden, Lesclubs Jeugdafdelingen. Kleding volgens kath. voorschriften Secr.: Lange Kerkdam 91, Telefoon 2252. De N.V. Leldsche DuInwaterMaatschappij vi-aagt voor zo mogelijke directe indiensttreding kunnende typen en bij voorkeui bekend met het gebruik van moderne kan- toormacnlnes. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan de Directie der L. D. M., Stationsweg 12. Leiden. Adverteert in dit Waard 7, Le den vraagt voor spoedige indiensttreding: liefst met enige ervaring. Schr. soli, met uitv. inlichtingen. Voor ENIGE van 1521 jaar bestaat bij do te LEIDEN golegenhcid voor OPLEIDING TOT SMID. SoIIioitatiot le richten aan de afdeling Personeelszaken, Zuidsingel 6668, tot uiterlijk 18 Februari. 100 Gram iflUSCETKRAKELINGEN voor 25 cent bij aankoop van 2.50 aan kruidenierswaren. Slaolie, per fles 1,55 Bruine Bonen y kg 0,48 Citïoenbonen ly. kg. 1.— Capucijners, ly. kg 1, Witte Bonen, y. kg. 0 55 Appelmoes, literblik 0,59 Doperwten, literblik 0,68 Spinazie, literblik 0,65 Pot Kersen 0,85 Macaronie en Vermicelli, kg. 0,39 Grove Rijst, y, kg. 0,59 De beste Koffie, 250 gr 1,88 Huishoudkoffie, 250 gr. 1,45 De beste Thee, 100 gr. 0,55 Huishoud Thee. 300 gr. 1. Gr. bus Schuurpoeder 0.25 Glim-Sehoeneream, per doos 0.25 Glim Meubelwas, per doos 0,50 2 Staven Seep 0.35 200 gr. pruimen 0.25 200 gr. gem. fruit 0,35 MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50, uitsluitend tegen contante betaling. EEN PRIMA gevraagd bij J. J. RODE- WUK, Weipoortseweg 51. Zoeterwoude, 7005 GEVRAAGD: Flinke hulp in de hulshouding Luxe Bakkerij Alb. Segers, Veursestraatweg 10, Leid- schendam, Tel. 1479. 2988 GEVRAAGD: en Leerling of Halfwas. W. J. v. d. LAAN, Nieuwkoop, Tel. 76. 2971 Gevraagd een netto SLA0ERSLEE6LING CF HALFWAS voor wijk- en winkelwerk tel. 778072. L. J. BAARS, Herenstraat 135, Voorburg Slechts eenvoudige avonden vinden plaats. Zie adv. van Zaterdag. 3" Gem. betalingsvoor waarde: voor solide perso nen verkrijgbaar op gem. betalingsconcüties Heren- costuums, dames- en heren- regenj assen, demi's, win termantels enz. enz. Vraagt inlichtingen! Br. onder no. 6678 bureau van dit blad. 3* Prijsjassen a.s. Zater dagavond 7.30 uur J. Rem merswaal, Nieuwe Wete ring. 6669 3* Nette werkster biedt zich aan voor Dinsdag of Donderdag. Br. onder no. 6674 bureau van dit blad. 31 Kinderfiets ter overna me gevraagd voor meisje van 8 jaar. Br. onder no. 6679 bureau van dit blad. 3* Te koop: nieuwo lucht bandenwagens. Kampers Wagenbouwbedryf Narm- straat 9, Tel. 24887. 6680 3* Vrijdag a.s. prijsjassen in café Zoetemelk te RUp- wetering. Aanvang 8 uur. <3 Gesmolten rundvet f 0.70. bladreuzel f 0,65. Carbonado 1,59, 1,69 1,79; 150 gram beste ham 0,68; 100 gram rookworst 100 gram pekelvlees ƒ0,09; palingrookworst 1,25. Koopman, Maredyk 7, Lel den. 7003 Abonneert U op „Sursum Corda" 3* R. K. Zakenman vraagt I 1500,— ter leen tegen beh. rente en afl. 30 per week, eventueel onderp. 1 of borgen aanwezig. Brie ven onder no. 6681 bureau i van dit blad, 3* Kunt U een beetje pia nospelen, maar toch niet vlot, een Engelse wals, tango of foxtrot, volg dan onze Amerikaanse metho de en U speelt perfect. Ook voor guitaar, accor deon microfoonzang enz. Speciale cursus, Muziek school Zwaag, Korevaar» straat 5, tel. 24358. Voor StGUUuUluklUetk ais: ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS. KAARTEN BIDPRENTJES FOTO-BIDPRENTJES N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 LEIDEN

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2