BOEKHOUDEN Rijnstreek Mgr. W. Nolet Ondanks Reformatie bleef het Katholicisme bewaard Weest niet ongerust over de ingezamelde goederen 1 RECHTZAKEN Koopman wegens inbraak, diefstal en heling voor Haagse Rechtbank Leidse inzameling van geld is de £127,000 gepasseerd GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 EERSTE BLAD - PAGINA 2 LEZING VOOR LEIDSE KATH. WERKGEVERS „We zouden kunnen zeggen; we hebben het ver gebracht! Maar beter is het, te spreken over hetgeen er nog ontbreekt aan onze katholieke emancipatie. Er is nog zoveel te doen Juist daarom zou ik een politieke scheuring onder de katholieken be treuren. Er zijn nog zeer veel princi piële zaken te behartigen en daar is eenheid voor nodig. Zo zullen we er o.a. voor moeten waken, dat de so cialisatie niet wordt doorgevoerd. En op het terrein van de wetenschap zullen de katholieken hun achter stand moeten inhalen". Aldus besloot gisteravond mgr. No- let, pastoor te Amsterdam en oud professor in de kerkgeschiedenis te Warmond, zijn inleiding over het Eeuwfeest der Kerkelijke Hiërarchie, die hU in de Vergulden Turk hield voor de Alg, Kath. Werkgeversver., lering Leiden. Mgr. Nolet ving aan met er op te wijzen, dat het voor een land heel ge woon is, bisschoppen te hebben. Na St. Willibrord heeft Utrecht nog 59 bisschoppen gehad; de laatste werd ft» 1559 aartsbisschop. Toen kwam de opstand onder lei ding van Willem van Oranje en was het uit met de vrijheid der katholie- ken.Toch was er wel enige organi satie te bespeuren, o.a. onder leiding van de apostolische vicarissen als Sasbout Vosmeer en Rovenius, die het godsdienstig leven op gang wisten te houden. Kort voor zijr dood (1601) moest Johan van Oldebarneveldt verklaren, dat 90 pet van de Hol landse bevolking katholiek was. Ro gier wijst er in zijn boek over het Katholicisme na de Reformatie op, dat de katholieke invloed in het cultu rele leven tijdens de Gouden Eeuw bijzonder groot is geweest. IEDERE PASTOOR WAS PAUS Helaas hebben de katholieken hun eenheid niet bewaard en bracht de 17e eeuw de scheuring van het Jan senisme, met als uitvloeisel daarvan (maar niet te vereenzelvigen) het oud-katholicisme. In 1729 overleed de laatste apostolisch vicaris en stel de Rome de Nederlandse katholieken onder de nuntius van Brussel, die echter niet in Nederland mocht ko men en dus hc-t bestuur niet kon uit oefenen. Zo ontstond er een verwarde toestand, die langer dan anderhalve eeuw geduurd heeft. Er werden wel iswaar aartspriesters aangesteld, maar in feite was iedere pastoor Paus in eigen parochie. Men moet grote bewondering hebben voor de wyzc, waarop deze pastoors het ge loof hebben bewaard. Zij beschikten niet over scholen, maar werkten door de bisschoppen er een wezenlijk deel van uitmaken als bestuurders van de Kerk. De bischoppen begonnen met de indeling van parochies. In 1868 ver scheen 't bisschoppelijk amendement over het onderwijs, dat de school strijd inluidde, die o.a. door het prachtige werk van Schaepman werd gewonnen Zou dit zonder steun van de bisschoppen mogelijk geweest zijn? Er is geen land waarin „Re- rum Novarum" zo goed is doorge voerd als in Nederland en het kath. organisatieleven <s menig ander land ten voorbeeld, die zonder bisschop pelijk hiërarchie niet bereikt gewor den zouden zijn. Maar daarmede zijn we er nog niet, aldus mgr. Nolet. Er is nog meer te doen. Wil het goed gaan in de we reld, dan moet het katholieke beginsel overal worden doorgevoerd. Na de pauze kregen de leden cn genodigden gelegenheid met mgr. Nolet van gedachten te wisselen, waarvan druk gebruik werd gemaakt en waarbij vooral werd stilgestaan bil de geloofsafval, die zich in de eerste plaats in de grote steden open baart. De voorzitter, do heer J, A. E. Aalders, dankte tenslotte mgr. No let voor zijn boeiende inleiding waarvan de aanwezigen veel hadden kunnen leren. Leidse scholen geven nog steeds Door onderstaande bijdragen is de collecte op de Leidse scholen ten ba te van 't Rampenfonds tot 9.868,15 gestegen. O.L. school Drie Octoberstr. 78.70 O.L. school voor V.G.L.O. Oude Vest 27.80; Kweekschool V. O. Vliet 36.13; R.K. Lyceum, Mariënpoelstr. 303.Chr, school voor L.O. Lust hoflaan 6.57. Assoc. in kl. clubs door SPECIALISTEN Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEFOON 26658 (Advertentie) In 1960 gaat Blauwe Tram verdwijnen Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, heeft de Noord-Zuid Hollandse Vervoersmaatschap pij het plan om in het jaar 1960 de blauwe trams in Leiden, zo wel naar Den Haag als naar Katwijk en Noordwijk, door bussen te vervangen. We moe ten dus nog zeven jaar genoe gen nemen met de treln-trams in de Brcestraat. Goed besteed in Vlissingen Leiden gaat eilanden-dorp helpen Om enige geruchten de kop in te drukken, heeft wethouder St. Men ken het nuttig gevonden ons iets mee te delen over de goederen, die in Lei den zijn ingezameld ten bate van de slachtoffers in het rampgebied. Het Leidse publiek, dat zo buitengewoon royaal gegeven heeft, wenst vanzelf sprekend graag te weten wat er met die goederen wordt gedaan. De ingezamelde goederen zijn op verschillende punten in de stad gesor teerd en èpgeslagen. Deze opslag ge schiedde op uitdrukkelijk verzoek van het Roode Kruis in Den Haag, dat Uii: wcrr.icii uoui .- geen ruimte heeft om al de ir.geza- en in de gezmnen. De Nederlandse*cWe g0Eder£n centraal op te kerkprovincie was uiteengevallen In fit- t-i7-f.i.-fi.,» een ïantal parochies zonder organi-LeldEn heefUh™ satorische eenheid. De Franse overheersing bracht meer vrijheid en als gevolg daarvan ook meer eenheid, o a door 't prach tige werk van Le Sage ten Broek, die kath. Nederland weer aan een eigen pers hielp. Inmiddels begonnen de onderhan delingen over het herstel van de bis schoppelijke hiërarchie, maar er kwa men nieuws moeilijkheden toen Ko ning Willem I aan het bewind kwam en hij invloed in do benoeming der bisschoppen wilde uitoefenen. Er kwam in 1827 weliswaar een concor daat tot stand, maar het werd nim mer uitgevoerd. Ondertussen openbaarde zich een rivaliteit tussen het Zuiden en Noor den ten aanzien van de zetel van de aartsbisschop. Tenslotte besloot Rome mgr. Zwijsen, bisschop van Den Bosch, tot aartsbisschop van Utrecht benoemen (1853) waarmede het herstel van de Bisschoppelijke Hiër archie een feit was. RESULTATEN VAN HET HERSTEL. In het tweede deel van zijn be toog wees mgr. Nolet er op, dat een Kerk, die niet door bisschoppen be stuurd wordt, geen Kerk is, omdat LEIDS JUWEEL 1952-1953 De tweede toneelavond van het Loids Juweel was evenals de eerste een bevestiging van Leidens belang stelling voor het toneel. Het waren oorspronkelijk vijf amateurverenigin gen, die in het St. Antonius Clubhuis gisteravond hun prestaties zouden tonen in de edele wedkamp om de prijs, doch „Litteris Sacrum" had zich teruggetrokken, zodat er nog vier overschoten. Ook nu was er veel zorg besteed aan de uitvoering der een-acters en wij kunnen ons voorstellen, dat de jury geen gemakkelijke taak heeft. De toneelvereniging „Nut en Ver maakt" had een aardig spelletje van J. W. Broedelet gekozen, „Mond- schein Sonate" geheten, een spel van maan en mensen. Vervolgens kwam de toneel vereniging ,Tot Ieders Ge noegen" met een uit het Engels ver taalde één-acter „Als de vos de pas- si preekt". Het Chr. toneelgezelschap „Semper Avanti" had de voorkeur gegeven aan een spel uit de bezet tingstijd door Ben Albach „Drie bur gers", terwijl tot slot de R.K. Toneel vereniging „Vondel" met „Russische eieren" kwam aandragen Er is met veel ambitie gespeeld met vaak ver assend goede resultaten, waarvoor dankbaar werd geapplaudisseerd. Tijdens de pauze werd gecollec teerd voor het Rampenfonds. sen voor textiel en schoenen en twee opslagplaatsen voor meubelen, bedden kachels, en2. Bij elkaar is er zóveel, dat er 25 zware vrachtwagens mee gevuld kunnen worden! De Vereniging var. Nederlandse Gemeenten heeft de stad Vlissingen reeds aan Leiden toegewezen' wegens de relaties, die er reeds seaert 1945 tussen beide steden bestaan. Boven dien verwacht het Leidse gemeente bestuur binnen enige dagen, dat er nog een dorp op de Zuid-Hollandse eilanden ter adoptie aan Leiden zal worden toegewezen. Naar dit dorp zal een groot deel van de goederen verzonden kunnen worden, terwijl ook de mogelijkheid bestaat, dat Lei den een ploeg gemeente-werklieden zal zenden om mee te werken aan het herstel. In afwachting hiervan blijven de goederen dus nog even in de opslag plaatsen. Zolang de evacué's nog niet naar hun dorpen zijn teruggekeerd, heeft het weinig zin hen van nieuw huisraad te voorzien. Dit geldt gro tendeels ook voor de kleding e.d. Bij aankomst in de opvangcentra zijn de evacué's van het eerst nodige voor zien; de rest komt later wel. Het Leidse publiek behoeft dus niet onge rust te zijn over de bestemming van hetgeen zij zo spontaan gegeven heb ben. Er zijn opmerkingen gemaakt over het feit, dat er reeds twee zendingen goederen naar Vlissingen zijn ver zonden, terwijl deze stad in vergelij king tot andere plaatsen niet zwaar getroffen is. Opgemerkt mag worden, dat er in Vlissingen 200 gezinnen al les kwijt zijn. De woningen zijn ech ter blijven staan, zodat deze mensen zich thans weer kunnen installeren, mede dank zij de hulp van Leiden. Voor de zwaarde: getroffen gebieden blijft er nog genoeg over! Het Leidse gemeentebestuur heeft zelfs aan Vlis singen weer een opgave verzocht van goederen, die er nodig zijn. De moge lijkheid bestaat, dat er binnen enkele dagen nog een transport naar Vlis singen volgt. Het voormalige weeshuis in de Ro denburgstraat is aangewezen tot uitdeelpost, waar in Leiden verblij vende evacué's hetgeen zjj nodig heb ben kunnen krijgen. Ook evacué's, die in de omliggende dorpen zijn onder gebracht, kunnen bij deze uitdeelpost terecht, wanneer zy tenminste voor zien zijn van een verklaring. Reeds hebben evacué's uit Lisse en Hazers- woude van deze Leidse uitdeelpost gebruik gemaakt. De wethouder wees er ons ook op, dat plaatselijke acties met het doel geld e.d. in to zamelen voor de getroffenen, goedkeuring van het gemeentebestuur nodig hebben. De goedgekeurde acties worden in de plaatselyke bladen gepubliceerd, zodat het publiek weet wat wel cn wat niet echt is. In twijfelgevallen wordt men aangeraden eerst infor maties in te winnen. Overal wordt nog hulp geboden. De twee Leidse Huishoudscholen zijn druk in de weer met het herstellen en wassen van de gegeven kleding stukken, voor zover die niet voor onmiddellijk gebruik gereed waren. Bovendien bestaat er een plan in Lei den een z.g.n Oliebollendag te organi seren, waarvan de datum echter nog niet is vastgesteld. Indien mogelijk zal dit Zaterdag a s. zijn. Nadere be richten volgen nog. Het aantal kistjes met kleine ge bruiksvoorwerpen, dat bij het Roode Kruis, Rijnsburgerweg, is ingeleverd, bedraagt reeds 80. Morgen worden de eerste kistjes aan in Leiden verblij vende evacué's uitgereikt. REEDS 56.000 EX, „DE RAMP" IN LEIDEN BESTELD. Nieuw bestuur Leidse Boekverkopers. Alleen al bij de Leidse boekhande laren zijn reeds 56.000 exemplaren besteld van het boek „De Ramp", dat binnenkort in een oplage van minsters 300.000 .xemplaren zal ver schijnen met foto's en een korte be schrijving van de waterramp. De prijs bedraagt 3.50 en men wordt ver zocht bij intekening vooruit te beta len. Het hele batig saldo van deze uitgave komt t°r beschikking van het Rampenfonds. De afd. Leiden van de Ned. Boek verkopersbond heeft besloten de avond, waarop Simon Carmiggelt, Annie Schmndt en Garmt Stuiveling zouden spreken over „Humor in de Ned. Letterkunde", die op 28 Febr. a.s. in het kader van de Boekenweek te Leiden zou worden gehouden, te verschuiven lot na Pasen, vermoede lijk naar 13 April, Wegens aftreden van de voorzitter is het bestuur van de Ned. Boekver kopersbond, afd Leiden, gewijzigd. De samenstelling luidt thans: J G. Zandvliet, voorzitter; mevr. M. Stam- Hommes, secretaresse; B. de Kier, penningmeester, en A. Gast. Donderdag 12 Februari. De Ned. RJC. Middenstandsbond, afd. Leiden, zou a.s. Maandagavond het Vastenavondfeest in Den Burcht gaan vieren. Wegens de ramp is het feest .echter uitgesteld tot 7 April aanstaande. Hedenavond is er op de gebruike lijke tijd in-door-training van de R.K. Hockeyclub „Siseo" in de gym.- zaal Langebrug. Ook het Vastenavondfeest van de Jongensclub in de St Petrusparochie, dat a.s. Zondag gehouden zou wor den gaat niet door. Wel is er a.s. Zondagmiddag een bijeenkomst in het clubhuis Garenmarkt van half vier tot zes uur. De welpen /an de Pareival-horde van de St. Franciscusgroep werken a.s. Zaterdag dapper mee aan de actie „Mouwen omhoog, ons land moet droog". Hun Carnavalsfeest gaat niet door, maar Zaterdagmiddag zijn alle welpen om arie uur aanwe zig in het hordehol. In uniform! Werknemers in de land- en tuin bouw zijn opge oeper een aantal va- cantie-bonnen beschikbaar te stellen vor het Rampenfonds. Gedacht wordt aan een bedrag van 10.— per werk nemer. Ook chèque-bonnen van de Raad van Arbeid of van de Cen trale Onderlinge kunnen hiervoor verzilverd worden. De gelegenheid hiertoe bestaat a.s. Zaterdagmiddag van 3 tot 6 uur aan de volgende adressen: Pieter de la Courtstraat 28A, Herenstraat 95 en Joubert- straat 23A. Hedenmorgen arriveerde in Lei den het rijdende postkantoor van de P.T.T., dat watersnood-zegels en en veloppen verkoopt ten bate van het Rampenfonds. Het postkantoor, een fraaie rode truck met oplegger, koos standplaats op het Stadhuisplein en vrij spoedig meldden zich reeds de eerste kopers. Er .varen zelfs bestel lingen bij van honderd en tweehon derd zegels. Dat zet zoden aan de diik! Toch was men niet helemaal tevreden over de toeloop. Het Stad huisplein ligt trouwens een beetje achteraf. Daarom werd besloten 's middags te verhuizen naar de Oude Beestenmarkt aan dc Steenstraat, waar het ongetwijfeld drukker zou zijn. Om half twaalf kwam burge meester Van Kinschot ook een hoe veelheid zegels kopen. En na het goe de voorbeeld van Leiden eerste bur ger volgden de andere kopers van- ratoruimutensilien weggenomen zelf. STADSKOK. verduisterd. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift geti teld „The Population-Dynamics of the Fruit Tree Red Spider" de heer H. J. Hueck, geboren te Rotterdam en thans domicilie houdende te Delft- gaauw. DE ONEERLIJKE LABORANT De Haagse arrondissementsrecht bank heeft hedenm'orgcn de labo rant B. B. uit Leiden, conform de eis van de officier van Justitie, tot één jaar met aftrek veroordeeld. B. had zich als arts voorgedaan cn zo binnen weten te dringen is het laboratorium voor het Nederlands Instituut voor Preventieve Genees kunde te Leiden. Bij zijn werkzaam heden In dit laboratorium had hij microscopen, lenzen en andere labo- Burgerlijke Stand Geboren: Matthias, z. van M. van der Maden en M. M. van Leeuwen; Rudolf, z. van J. van der Zwart en B. J. Jansen; Hillegonda Maria. d. van J. J. H. van der Boog en H. M. Scholte; Antje Charlotte Marjolijn, d. van J. Renes en J J van den Bosch; Jan, z. van A. Zitman en C. Kruit; Robert, z. van H. J van der Woerd en J. H. van Leeuv/en; Rudolf Sjirk, z. van J. Stouten en E. Ykema; Kla- z;na Johanna, d. van A van West broek en W. E van Leeuwen; Johan- na*Wilhelmina Maria d van J. H. vari Kessel en A Th. van Dijk; Arie, z. van A. Gaasbeek en L. Franken. Hendrika, dr. van A. Nieuwpoort en J. Tieman; Arie Johannes Theodorus z. van H J. van Gomeren en E. J. van der Wal; Dennis Pieter Frans, z. van A. van Houte en E W. C. van Haarlem; Ida, d van H. van der Meij en J Noort; Abraham z. van J. Treur en J P. Peters; Carla d. van D. Har- tevelt en F. Slebert; Reinerus Hen- dricus Adrianus, z van F. J. J. Sla ger en M. J. van Diest. Overleden: J. J. Varkevisser vrouw 88 jaar. Gehuwd: C. Paardekooper en A. Haarland; H. M. Troost en C. Bek- ker; J. Verhoeven en Th. J. Mossel; H. P. Stuifzand en P. M. de Jong; A. G. M. Grimbergen en M Kore- man; W. dc Romijn en G. L. van Schalk; J. B. Smits en G. Falize; H. Seetsen en J. M. Brouwer; J. W Roem en J. de Boo; G. W. Gleijm en J. W. Vermeulen, Een jaar en zes maanden werden hedenmorgen door de officier van justitie bij de Haagse Rechtbank ge- eist tegen de Leidse koopman A. V. wegens diefstal meermalen gepleegd. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij in de nacht van 24 op 25 Oc tober '52 ingebroken had in een sui- kerwerkfabriek aan de Gerard Dou- straat te Leiden, waarbij 357 aan lonen werd ontvreemd, benevens waardezegels en sigaren. V. ontkende deze diefstal. Hij zei- de, dat toen hij bij de fabriek kwam, daar twee mannen te hebben aange troffen, die waarschijnlijk aan deze inbraak en diefstal debet waren. De boekhouder van de fabriek vertelde bij de inbraak een paar glacé handschoenen te zijn kwijtge raakt, die hij die nacht in de fabriek had achtergelaten. Een vriend van verdachte had ver klaard, dat verdachte bij hem thuis een paar glacé handschoenen had af gegeven. Vervolgens werd tweede tenlaste legging tegen V behandeld, namelijk diefstal van sigaretten. De winkelier bij wie de sigaren waren gestolen gaf een uitvoerige uiteenzetting hoe men de sigaretten ontvreemd had uit een ruimte boven zijn etalage. In totaal waren 405 doosjes gestolen. Getuige meende dat niemand anders dan verdachte voor deze diefstal in aanmerking kon komen. Een broer van verdachte zeide, dat deze hem in die tijd een flink aan tal pakjes sigaretten te koop had aangeboden, waaronder merken die bij de winkelier ontvreemd waren. Aan andere getuigen had verd. even eens sigaretten te koop aangeboden. De officier achtte het ten laste ge legde wettig en overtuigend bewe zen en vroeg, mede met het oog op verdachte's strafblad, een jaar en zes maanden. Dc verdediger, noemde de bewij zen tegen V. uitermate zwak. Hij meende dat het wettige en overtui gend bewijs niet geleverd was en vroeg daarom vrijspraak.' Uitspraak over 14 dagen. Daarna heeft terecht gestaan L. Ch. C. V.. wie ten laste was gelegd van zijn broer A. V., die zojuist te recht had gestaan, sigaretten te heb ben gekocht, afkomstig van diefstal. Hij had de partij aan een derde door verkocht. Verdachte zei pas later te hebben begrepen dat de sigaretten van diefstal afkomstig waren. De officier geloofde hier geen woord van en eiste wegens schuld- heling 50 boete of een maand hech tenis en een voorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak over 14 dagen. 't Begon met een scheut of steek Kruschen Salts brafcht de bevrijding. Maar anders... Er zijn talloze gevallen ook onder Uw bekenden waar de wereldbe roemde Kruschenkuur op korte ter mijn verlossing bracht van die slo pende rheumatische pijnen. De aan sporende werldng van Kruschen op de bloedzuiverende organen kan ook bij U dat wonder te weeg brengen Begin daarom vandaag nog de heil zame Kruschenkuur. Dan smoort ge Uw rheumatiek in de kiem in plaats van te komen van kwaad tot erger. (Advertentie) lot Dinsdag 10 Februari 1953 was ontvangen: 120.7631 Op Woensdag 11 Februari 1953 is ontvangen; £fro,'s 2480,— °ank 1204,39 2644,84 Lollecte scholen 452 20 Zodat in totaal tot Woensdag 11 Februari 1953 is ontvangen 127.545,10 Gevestigd in dc weck van 2 tot er met 7 Februari. J. T. A. van Aan holt, ambtenaar ter secretarie. Lammen- se hansweg 76; J. M. van der Meer Akerboom en fam,, Maurltsstr. 65; E. M J. BestelinkArends, Bilderdijkstr. 5; D C. Donders—Bekker. Calandstr. 57; J. Benschop, 3 Octoberstr. 61a; J. M. T. van den Berg, 1.1. verpleegster 13/27; A J. Boss van Charanto, electro-wik- kelaar. Zoeterw.weg 124; G. J. Breod- vcld, mil. timmerman KM, Zaanstr. 15; J. Otgaar—Bregman en fam., Bomeo- strnat 49; I. F. A. Trap—Bulten, Vei lingkade 9; C. M. van Diomen, reli- gieuse, Hooigracht 11/19; K. Ekkerman. 1.1. naaister, Parkstr. 10; C, le Febre, huisschilder, Nleuwebrugsteeg 13; W. H M. Gilberts, G Douatr. la; C. L, Ha- braken, Rapenburg 122; T. J. van Has selt, Roodb.str. 40; R. L. Mansoer— Haye, typiste, Paviljoenshof 24; A. L. Hermans, Boerh.laan 23; J. J. M. Her mans, Boerh.laan 23; L. J. Houffe- laar, Nleuwsteeg 37a; C. J. L. Hülsbeek, maotsch. werkster. Oudo Vest 27a; H. M M. Hollants, Oude Vest 27a; L. L. Jong, Geracht 7; G. C. Keereweer, loodgieter, Formosastr. 24a; J. Keere weer, werkster, Doelensteeg 17a; M. Nij* hof—Van Kampen, Morsweg 92b; C. ten Kr.te, Nwe Rijn 8; J. ten Kato, Nwo Rijn 8; A, P. Kelder, v. Slingelandt- laan 5; Wed. C. van LieropKuijper, Hooigracht 13'27; J. P. M. Lelkens, arts. Rijnsb.weg 10; J. H. M. M. Loenen en fam., leraar oude talen, De Sittorlaan S. Meijburg, W. Singel 95; J. N, Molenaar, kantoorbed., Heemskerkstr. if'-H J'i LIndon—Neuteboom, VeiJingknde 14; A. M. v, Noll, reli- gieufJt Polikaanstr. 1; H, A. Verhoogt— Van Noort, Hooigracht 29a; Wed. H. H Itorrt—Romein, d. M, v. Stroofk.straat 5b: C. E. Samsom, 1.1. verpleegster, W. Singel 27; M. Schmidt, Sterrenwacht 2; J. Schwarz, Lammonsch.weg 69; D. Seo- gers, militair, Haagweg 16; L. Soetors, onderwijzer BLO, Wasstr. 65; T. Ter burg—Tammenga cn fam.. Meerhof 25; W Timmer en fam., omployé BPM, Tesselschadestr. 23a; M. Tisslnk en fam,. electrician, W. Rozenstr. 10a; L. E. Tjon- A-Joe. W, Singel 10; T. E. van Tol, dienstbode. Hooigracht 15; J. Tromp, J. v. Goljonkado 37; G. A. M. v. Turn- «out, wijkverpleegster, Rijnsb.weg 18; Borsje-Versteeg. H. Rijndijk 172a; H. P. Vogela en fam., bedrijfs leider, Hogorbeetsstr. 4a; M. S. Voor hagen, J. v. Goijenkade 7; A, C. T. HcuzenDe Vrcode, Langebrug 24. Vertrokken in de week van 2 tot en met 7 Februari. W. Antheunissen, Kernstr. 11, 's Gravenhage, C. Reiniersz- kade 277; J. M. Th. EllchBergers, Doezastr. 23, Indonesië; M. Beukenholdt, Oudo Vest 89, Wassenaar: Lange Kerk* dam 107; W.Blanken, Trancvaalhof 31, Gouda, Rozcndaal 21; A. D. van Enter, Rapenburg 103, Rotterdam, Heemraads singel 182; R. O. Eraser, Oude Singel 242, Frankrijk; G. D. Frijlink, Zoeter- woudsesingel 76, Oegstgeest, Konlngin- nolaan 4; L. van der Gaag, Bakh. Roze- boomstraat 1, Haarlem, Wilhelmina- park 9; J. J. M. van Huiten, Morssin gel 8, Lisse, Zwnnendreef 24; D. .u. Huijskamp, Boerh.laan 3, Alblasserdam, Cortgene 49; R, C. Kandou, Groenhoven- straat 2, *s Gravenhage, Heemskerck- straat 10; W. van Kempen, Garenmarkt 30, Amsterdam, Lauriergracht 41; D. Kleljn, Ververste. 43. Tilburg, Hout straat 184; J, M. Kooreman, Heren gracht 25. Bloemendaal, Brcderodclaan 54; L. Kroon, Rapenburg 59, Amster dam, Liergouw 3 hs.; G. Kuijken, Haar lemmerstraat 268, Zoeterwoudo, Hoge Rijndijk 86; W. vun der Laan en fam., H. Rijndijk 40, 's Gravenhage, Pr. Mau- rltslaan 37; F. Lantlnga, Zoeterw,sin gel 107, Maarsson, Zandpad 10; J. H. Mys, Houtlaan 29, Arnhem, Rosendaalse- weg 485; F. Nyslngh, Rapenburg 4, Rot terdam, Ochtervoltstr. 64a; H. F. A Ooms, Hoogl. Kerkgracht 56, Hongeloi O.. Roltzstr. 38; C. van Opstal, Haag- weg 33, Oegstgeest, Wilhelminapark 33; W J. Rijpma, J. Lievensstr. 13, 's Gra venhage, J. v. Nassaustr. 51; A. Samsom on fam,, Lccuwerlkstr. 21, Do Bilt U., Nlmrodstr. 2; C. M. C. I. Schroinor cn fam., Atjehstr 67, Leiderdorp, B. G. Cortslaan 35; C. M. Seller, Heemskerk- straat 76, Almelo, Gravenstr. 1; J. Scr- ller, Stoenstr. 53a, Katwijk. Drieplasson- weg 17; T. K. van der Slui6, Houtlaan 29. Arnhem, Rosendaalseweg 485; L. C. van Son, Borgerstr. 10, Arnhem. Euse- bius Buitensingel 28; W. F. J. Teunis- sen van Manen, H. Rijndijk 83, Amster dam, Deurlostr. 86 III; J. Vader, Was- straat 2, 's Gravenhage, v, Hoeylaan 21; M. B. Wanders, Rijnsb.weg 9, Amster dam, Hoondiepstr. 20; G. S. Westcrouen van Meetoren, J. v. Goyenkade 40, Was senaar, W. Pyrmontlaan 3; R. A. Wij- nonds, Rapenburg 59, Amersfoort, St. Ansfridlusstr. 18; J. Zandvliet, Sam. de Zeo'shof 19, 's Gravenhage, Franklinstr. 133; M. Ziedses des Plantes, Rijnsb.weg 120, Amsterdam, Deurlostraat 80IV. BOSKOOP OPERETTE-CONCERT. Gisteravond gaf het gemengd koor „St. Bonlfacius" uit Alphen a. cl. Rijn met medewerking van de solisten mevr Tomeij, mevr. v. Schaik en Su- ze Beurse sopranen, en dc heren Th J. van Leeuwen, tenor en Jos Teu- nen, bas, onder begeleiding van het Rijnlands Symphonie-Orkest een operette-concert, waaraan tevens medewerkte het meisjeskoor „Uni sono". Voor de aanvang deelde de leider, de heer Chr. A. v. d Mark, mede, dat tengevolge van het feit dat de voor bereiding tot dit concert in een te ver gevorderd stadium verkeerde, uitstel niet wel mogelijk was. Het programma was vrijwel gelijk aan dat hetwelk de vorige maand in Avifauna ton gehore werd gebracht cn waarvan een uitvoerige recensie in ons blad werd opgenomen. Laatste Berichten PHILIPS SCHENKT HALF MILLIOEN. De N.V, Philips' gloeilampenfa brieken en haar dochtermsatschap- pijen in Nederland hebben besloten een totaal bedrag van 500.000 in geld en goederen uit te irekken, om aan de nood tegemoet te komen. Hiervan is reeds een bedrag van 350.000 aan het Nationaal Rampen fonds overgemaakt. Intussen heeft ook het personeel van Philips, behalve het loon van twee uur overwerk, een aanzienlijk bedrag ter beschikking gesteld van het Nationaal Rampenfonds, Woensdag 11 Februari j.l. bedroeg het totaal bedrag aan gold, dat de werknemers van Philips ten behoe ve van de getroffen van hun loon of salaris laten afhouden, reeds meer dan 285.000. In dit totaal is dan nog niet begrepen het bedrag, dat bijeen zal worden gebracht door twee uur over te werken. GEEN KONINKLIJKE BEZOEKEN MET FEESTELIJK KARAKTER. Koningin Juliana zal in de naaste toekomst alleen de getroffen gebie den bezoeken en verder sociale werkbezoeken aJeggenzo vernemen wij van gezaghebbende zijde. Alle bezoeken die een enigszins feestelijk karakter dragen heeft zij voorlopig afgezegd, mede iy ver band met het. feit, dat men daarvoor 'misschien gelden zou uittrekken, die thans beter op andere manier be steed kunnen worden. KONING BOUDEWIJN NAAR ZUID-FRANKRIJK Koning Boudewijn van België is heden, Donderdagochtend per vlieg tuig naar Zuid-Frankrijk vertrokken. Volgens een communiqué van het kabinet van de koning hebben de artsen van koning Boudewijn hem aangeraden naar het Zuiden te gaan, daar hij uiterst verzwakt is door de griep, die hij veertien clagen geleden opliep. Daar zijn herstel niet normaal verliep, zijn de artsen van mening dat de koning een rust van zeker duur in het Zuiden nodig heeft.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2