Sport en Wedstrijden nieuwe haagsche couhant 4 DONDERDAG 12 FEBRUARI 1853 Ned. ijshocky-zege op België (9-4) (Van een onzer verslaggevers). I Nederland (zonder Canadezen) heeft gisteravond op de Hokij een 0—4 over winning behaald op het Belgische ijsihockey-team. Onze landgenoten waren dus productief dn deze, over het alge meen op laag peil staande wedstrijd. Het was wel een ontmoeting met hindernis sen: kort na het begin werd de Belgi sche doelman De Bruyn door een hoog schot aan het hoofd gewond en moest de ontmoeting reglementair aanvankelijk voor tien minuten worden gestaakt. Evenwel, men vond een andere oplos sing, tr kwam een pauze, en de zo ver loren gegane minuten werden bij de resterende speeltijden opgeteld. Kort na de hervatting moest de Nederlandse goalie driemaal vissen. Hij kon er weinig aan doen. de verdediging benam Van Os teveel uitzicht. De Belgen kwamen steeds met korte, wrikkende. maar snelle schaatsstreken naar voren en wis ten menigmaal de verdediging te ont wrichten. Na het derde Belgische doel punt veranderden de Nederlanders van taetiek. Het temoo werd verhoogd en het combineren, beter. Smit. die deze wed strijd wel bijzonder fortuinlijk was. gaf het sein voor een algemene aanval en toen kwam de voorhoede van de Oranje- ploeg pas goed op dreef. De Belgische goalie had het zwaar te verduren Even voor de bel kwamen de Belgen nog op zetten en verkleinde Leder" de achter stand. Maar de vermoeidheid deed zich bij de Beleen gelden en in de laatste speelhelft hadden ze niets meer in te brengen. Er kwamen toen enige fraa: doelpunten tot stand. Klein scoorde uit een solorush en even later volgde Feen- stra zijn voorbeeld met een achtste doe! punt. De gasten konden niet anders meer doen dan een muur voor hun doel mond op te trekken. Snoek wist met hulr> van de verdienste!iik werkende v. d. Baumen nog eenmaal door te bre (ken. De doelpunten werden gemaakt door Loek. Smit (3 x). Overakker. Fisher. Klein. Feenstra en Snoek voor de Nederlandse ploes. terwijl Du Pré, Leclerq (2 x) en Briels voor de tegen- punten zorgden. De tussenstanden luidden 10. 54 en 30. Vóór de wedstrijd gaven de junioren van HHYC een demonstratie. De spannende strijd tussen de ..grijze muizen" en de ..rode kikvorsen" eindigde in een gelijk spel (2- NederlandDenemarken Geen gratis kaarten voor officials Wedstrijd tegen Frankrijk nog niet van de baan Nationaal concours hippique te Bennekom Het 49ste nationaal concours hippique van de Vereniging tot Bevordering der Paardenfokkerij in Gelderland wordt Donderdag 14 Mei (Hemelvaartsdag» op het landgoed Hoekelum te Bennekom gehouden. Dit is besloten op de algemene vergadering, die gisteren te Bennekom gehouden is, Tot voorzitter in de vacature J. baron' van Brakell werd met algemene stem men gekozen de heer C. C. Hasselman te Zoelen. De aftredende bestuursleden M. Hejjbroek (Oosterbeek); D. C. T. Mod derman (Den Haag) en A. van Schothorst (Bennekom) werden heckozen. Sportverenigingen geven aan Rampenfonds De Verenigde Sportverenigingen ui Leidschendam en Voorburg. brachten f «50 bijeen voor het Nat. Rampenfonds. De sportvereniging Wassenaar stortte f 100. f 150 was de opbrengst van de re cette bij de wedstrijd WassenaarBlauw- Zwartcombinatie. GDA, dat een wed strijd organiseerde te Loosduinen tegen de Postduiven, bracht f 168 bijeen. De voetbalvereniging De Jagers gat een be drag van f 50. De voetbalvereniging GDA organiseert voorts bijeenkomsten op 14, 15 en 16 Februari, waarvan de baten ten goede komen aan het Nationaal Rampen fonds. De voetbalvereniging Duinoord Zuidamerikaanse uitnodiging voor Karei v. d. Meer De Haagse voetbalscheidsrechter Karei van der Meer heeft een uitnodiging ont vangen aan het eind van deze maand naar Lima, de hoofdstad van Peru. t,e komen om als arbiter te fungeren in het tournooi om het kampioenschap van Zuid-Amerika. Aangezien het tournooi De K.N.V.B. verzoekt ons het volgende ongeveer vier weken zal duren, is het mede te delen: In verband met het grote nog niet zeker of onze landgenoot de aantal girostortingen voor de voetbal- invitatie zal kunnen accepteren, wedstrijd NederlandDenemarken op Zaterdag 7 Maart a s. te Rotterdam wordt de leden van voetbalverenigingen drin gend verzocht hun aanvragen en stortin gen te doen bij het besutur van hun ver eniging. De verenigingsbesturen wordt verzocht de girostortingen met opgave van de gewenste kaarten zo spoedig mogelijk te doen. Ter voorkoming van teleurstel!; gen wordt er de MndMht op gevest, gd, I Ungt^'.kMi C. de Koning- dat aan geen enkels official van de jong 2—0 K.N.VB. bestelformulieren worden toe- Verheugend we, de sterke tegenstand, gezonden. Ook hun wordt verzocht be. I die de beide favorieten Boos en De stelLngen te doen uitsluitend met de jKoning ondervonden. Vooral Langbroek, storting op postrekening 58923, indien zij)volkomen kansloos geacht legen de na kaarten wensen, tionale jeugdkampioen, beet zo fel van Zoals wij meldden, heeft de Franse'zich af, dat zelfs Boogs meest optimis- voetibalfederatie zioh dezer dagen tot de tische supporters lange tijd aan de zege K.N.V.B. gewend met het voorstel, om 1 te Parijs een landenwedstrijd Frankrijk Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De voor gestelde datum 12 Maart was even wel voor de K.N.V.B. onaanvaardbaar met het oog op de reeds vastgestelde wedstrijden tegen Denemarken op 7 Maart en Zwitserland. Daarmee is de landenwedstrijd tegen Frankrijk echter niet te enenmale van de baan. De beide bonden houden voeling met elkaar en in de eerstvolgende be stuursvergadering van de K.N.V.B. zal de kwestie nader worden bekeken. Kolonel Van Houten ter aarde besteld Regeling voor werkloze hoofdarbeiders Weekloon kan met 10 pet worden verhoogd Staatssecretaris Van Rhijn heeft richtlijnen voor de plaatsing Verwoede strijd om jeugd- damtitel Om de Haagse jeugd-damtitel werd in het „Hof van Holland" de eerste ronde gespeeld van de eindstrijd, waarin Lang broek zich door het lot als vierde dcel- j nemer geplaatst zag. De resultaten waren: T. H. BoogR. A. de Een groot aantal militaire- en burger lijke autoriteiten bewees gistermiddag op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen te Den Haag de laatste eer aan M. C. van Houten, kolonel b.d. van de Kon. Marechaussee, die Zondag, 73 jaar oud, overleed. In de rouwkapel sprak de ko- - - - lonel W, Kist, commandant van het beloning van werkloze hoofdarbeiders i wapen. Hij noemde de overledene een °P werkobjecten goedgekeurd. Marechaussee par excellence, een man ™et betrekking tot de indeling der ;die in het korps gróót aanzien genoot, e.n ZIJn v'ei groepen gevormd, ver- ien die daarbuiten om zijn kwaliteiten band houdende met het niveau der werk- I a Is militair-historicus geëerd wordt. In zaair>heden. De beloning zal zijn afge- 11919 werd hij belast met de bewaking slcmd °P de aard der te verrichten van de Duitse Keizer te Doorn. De kolo- 'flKcn. Het loonschema. dat is ingedeeld nel W. Kist wijdde ook aandacht aaniin V1if gemeenteklassen,' vermeldt voor andere activiteiten: de heer Van Houten:de eenvoudigste werkzaamheden voor was o.a. vice-voorzitter van de inter- personen van 32 jaar en ouder een nationale organisatie tot bestrijding van w,'ee't}0?^ van J f50,35 in de eerste_ ge- 'de misdaad. Naméns het bestuur van de Stichting Nederlandse Legermuseum jsprak de kol. C. A. Hartmans, onder- directeur. De leden van het personeel, meenteklasse. Voor de groepen 2, 4 zijn deze bedragen resp echter van 42 jaar af f63,20. f76,75 en f87.30. Indien de hoofdarbeider uitmunt door van hun favoriet twijfelden. Deze stelde echter niet teleur en sleepte op het kritieke moment de winst uit het vuur. Den HaagRotterdam op het VUC-terrein De samenstelling van de voetbalelftal len van Den Haag en Rotterdam die Dinsdag a.s. ten bate van het Nationaal Rampenfonds op het VUC-terrpin te Den Haag tegen elkaar zullen spelen, zijn als volgt: Rotterdam: doel: Landman (Spar ta); achter: Visser (Xerxes) en Lager waard (Excelsior); midden: Van Schiln- del (SW), Terlouw (Sparta) en Dörr (Excelsior); voor: Van Ede (Sparta). Van Steenbergen (Fevenoord). Van de Hoek (Feyenoord), Van Pelt (SW), Jacques Heyster (Hej-mes DVS); reserves: Zon dervan (Feyenoord). Os ter holt (Hermes DVS). Van de Korput (Feyenoord) en Benningshof (Sparta). Den Haag: doel: Kok (ADO); achter: De Jong (ADO», Kraus (DHC); midden: Ven Beek (ADO), Zoutendijk (HBS) en Loof (ADO): voor: Schwenke (HBS), Kuneman (HBS', Van Hees wijk (HVV), Vollebregt <DHC> en Rijnvis (ADO). De wedBtrijd begint om 20.00 uur. Ned. ijsdansers doen 't goed te Davos Te Davos is een begin gemaakt met het wereldkampioenschap ijsdansen. Na het verplichte rijden bezette het Engelse jaar Jean WestwoodLawrence Demmy rpet 111.4 pnt en plaatscijfer 6 de eerste plaats. De Nederlandse paren Lydia Boon—Aad van Dam en het echtpaar Odink staan resp. 6e en 9e. stortte een bedrag van 25. De sportvereniging Turnlust schonk ƒ30 aan het Rampenfonds, de bridge drive club van BMT ƒ50. Het Bestuur van de sportvereni ging „Wilsonmeters" heeft f 100 gestort in de kas van het Nationale Rampen fonds. „De Ooievaars" schonk i 10. De verenigingen V.D.V. en Wester kwartier droegen ieder ƒ25 af. Bij de Duindorpse S.V. is een inzameling onder de leden aan de gang. De Verenigde Westlandse sportverenigingen hebben besloten de baten van hun eerstvolgende thuiswedstrijden af te staan aan het Rampenfonds. Weer successen van Ned. schaatsenrijders In Stockholm zijn gisteren tweedaagse internationale schaatswedstrijden begon nen. De uitslagen hiervan luiden ah. volgt: 500 meter: 1 Gerard Maarse (Ned.) 44.2 sec., 2/ Jonsson en Stroem (Zweden» 44.4, 4 Larsson (Zweden) 44,9. 5 Wim van der Voort (Ned 45.0 6 Lindberg (Zwe den) 45.3. 7/8 Samuelsson (Zweden) en Kees Broekman (Ned.) 45.5, 9 Anton Huiskes (Ned.) 46.1. 5000 meter: 1 Kees Broekman 'Ned 8 min. 34 5 sec., 2 Anton Huiskes (Ned.) 8 min. 34 6 sec., 3 Franz Offenberger (Oostenr.) 8 min. 37 7 sec., 4 Sigge Ericsson (Zweden) 8 min. 39.0 sec., 5 Carl Erik Asplund (Zweden) 8 min. 39 5 sec., 6 Henk Schuier (Ned.) 8 min. 43.8 sec. (nieuw pers. record), 7 Van der Voort (Ned.) 8 min. 46.4 sec.. 8 Egbert van 't Oever (Ned.) 8 min.. 51.7 sec., 9 Gunnar Hallkvist (Zweden) 3 min. 56 2 sec.. 10 Olie Dahlberg (Zweden) 8 min. 58 5 sec., 11 Arthur Mannsbarth (Oostenr.) 9 mina 01.7 sec., 12 Gerard Maarse (Ned.) min. 02,6 sec. bij de plechtigheid voltallig aanwezig,bijzondere Drestaties en toewijding kan herinneren zich de thans ontslapenehem een toeslag van 5 pet op zijn loon worden gegeven. In zeer bijzondere ge vallen kan. met toestemming van de mi nister, deze toeslag tot 10 pet worden verhoogd. De betrokken hoofdarbeiders kunnen ter vergroting van de plaatsingskan sen in het normale arbeidsproces in de gelegenheid worden gesteld om ge- durende een beperkt deel van de werk- Haag."G.fcJ.' van'Buurèm koionel gardei tijd deel te nemen aan cursussen e.d. regimpnt der Grenadiers; zijn voorgan-j Zodra de regeling wordt toegepast, ger de gen.-majoor b.d. ir M. Tans; stelt het gemeentebestuur een commis- dankbaar. Uit naam van de oud-officie ren sprak de gen.-majoor b.d. mr W. van den Hoek. Namens de familie is vqor de bewezen deelneming dank ge zegd. We zagen voorts jhr mr F H. van Kinschot, burgemeester van Leiden; ma joor D. baron Mackay, hoofd bureau Ceremonieel H.K.G.S. namens de Chef- Staf; de garnizoenscommandant van Den schout-bij-nacht b.d. Th. A. Appels, pen ningmeester van het Leger Museum; de kolonel der Marechaussee N, S Nam- mensma, commandant depót Apeldoorn; luit-gen. b.d. T. Bakker; luit.kol. der Mar. A, Losecaat van Nouhuys; kol. b.d. H. Latour: kol. der art. b.d. L. de Jongh; kol. b d. E. C. de Haan: luit.-kol. dr J. W. Wijn; namens het genootschap voor Napoleontische Studie; kapt. W. Sepp, (van de Ver. v. Officieren der Kon. Mar.; dr H. de Wilde, bestuurslid Leger Mu seum; W. H. Cool, voorzitter Stichting Menno van Coehoorn, en de kolonel der' art. b.d, F. G. Dürst Britt. tevens voor zitter Vereniging Officieren Artillerie. Opstelwedstrijd van de Ver. Ned. Fabrikaat De vereniging Nederlands Fabrikaat heeft onder de leerlingen van de 3e en 4e klassen van de scholen voor middel baar en voorbereidend hoger onderwijs een opstelwedstrijd uitgeschreven over industriële onderwerpen. Gekozen kan worden uit de volgende onderwerpen: 1 hoe een zelf te kiezen product tot stand komt: 2. de geschiedenis van een indu strieel bedrijf. 3. hoe een bepaalde indu striële tak van nijverheid groeide. 4. De huidige betekenis van een bepaald (e) industrieel bedrijf of industriële bedrijfs tak voor ons land. Het opstel mag niet korter zijn dan 1000 woorden en niet lan ger dan 5000 woorden. De termijn van inzending sluit oo 15 April a.s. Als orii- zen worden uitgeloofd gemeenschappe lijke reizen, waarbij men de gast is van de Nederlandse industrie. Prins Rernhard heeft het bescherm heerschap van de prijsvraag aanvaard. Terugkeer evacué's Minister Beel heeft thans de regeling voor de terugkeer van de bevolking naar de ontruimde gebieden in handen ge legd van de commissarissen der Konin- gin in de noodgebieden (dus niet meer in die van de burgemeesters, zoals we gisteren meldden). De desbetreffende commissarissen is verzocht aan ieder geval van mogelijke terugkeer algemene bekendheid te geven. Zolang voor een gemeente deze algemene bekendmaking nog niet heeft plaatsge vonden, is wederbevolking niet toege staan. Kon. Rott. Lloyd zorgde voor bericht 139 Zeevarenden zaten in ongerustheid De gezinnen van niet minder dan 139 zeevarenden op Lloyd-schepen bleken in het overgestroomde gebied te wonen. Terstond werd door de Lloyd een orga nisatie in het leven geroepen om door igen koeriers of telegrafisch een onder zoek in te stellen naar het lot dezer ge zinnen. In alle gevallen mocht het reeds vóór Maandag j.l. gelukken de betrok ken opvarende ergens oo zee telegrafisch in te lichten omtrent het lot van zijn familie. Aan slechts' twee van hen moest helaas mededeling worden gedaan van te betrèurén persoonlijke verliezen. Hoe Engeland in 1952 bouwde Het aantal permanente woningen, dat in 1952 in Groot Brittannië is gebouwd. bedraagt 239922. Dit is 45.000 meer dan Lustrum van CJMV Transpolaband in het voorafgaande jaar. ald-us is offi cieel te Londen medegedeeld. sie in, waarin o.m. zitting hebben ver tegenwoordigers van de bij de Stichting van de Arbeid aangesloten organisaties van werknemers. De regeling, die gedateerd is op 2 Februari 1953, heeft terugwerkende kracht en wel vooj- de hoofdarbeiders die op genoemde datum op een werk- object werkzaam waren, tot 30 Juni 1952 en voor de hoofdarbeiders, die op of 29 December 1952 op een werkobject werkzaam waren, maar niet meer op 2 Februari 1953, tot 29 December 1952. Emigranten uit noodgebieden Ook Zuid-Airika komt hun tegemoet Aan adepirant-enriigraniten uit de ge troffen gebieden, die neer Zuid-Afrika willen emigreren, zal volgens een op dracht van de Zuidatriiloaamee regering thans aile mogelijke voonramg worden verleend, terwijl de procedure speciaal voor hen wordt vereenvoudigd Aan ad- spirant-emigranten uit het Nederlandse nood'gebied, die of reeds jn het bezit zijn van een werkvergunning voor Zuid- Aftrifoa of een aanvraag hebben inge diend, kan door het Zuidafrikaanse emi- gratiekantoor in Den Haag een noodver- gnjinning worden afgegeven, De perma nente verblijfsvergunning kan dan in Zuid-Afrika zelf worden aangevraagd. Dit in tegenstelling tot de gewone pro cedure, waarbij vergunningen over Pre toria moeten lopen. Naar in Den Haag Is vastgesteld, heb ben ruim driehonderd geainseenheden in totaal ruim duizend personen een verzoek tot emigratie ingediend of een werkvergunning verkregen. De bedoe ling js om zoveel mogelijk van deze emi granten op de Zuiderkruis, die op 14 April vertrekt, ts plaatsen. Het is van groot belang, dat adtspirant-emigranten uit de noodgebieden voor zover mogelijk schriftelijk hun nieuwe (evacuatie)- adres opgeven aan het Zuidafrikaanse emdigratiekantoor, Raaimweg 8, Den Haag, of bij- een der verschillende aam- in eld i ngskantoren. Poging tot moord op een evangelisatieleider Gerechtshof verminderde straf van 8 tot 6 jaar In hoger beroep is de 43-jarige bank werker H. ter H. uit Weesp vanochtend wegens poging tot moord op de 45-jarige evangelisatieleider J. Zeeuw van Vrees wijk door het Amsterdams gerechtshof veroordeeld tot 6 jaar met aftrek. De rechtbank had verdachte 8 jaar opge legd. Verd. was tot zijn daad gekomen, om dat de evangelisatieleider sterke invloed had verkregen over de vrouw en de dochter van verdachte, die zich bij de evangelisatie groep hadden aangesloten. Oud-Kamerlid Blomjous overleden Vooraanstaande figuur in de R.K. Staatspartij In Tilburg is gisteren op 75-jarige leeftijd overleden de heer Henri M- J. Blomjous, die van 1920 tot 1946 voor de R.K. Staatspartij lid van de Eerste Kamer is geweest. Tevoren had de heer Blom jous zitting in de provinciale staten van Noord-Brabant, De thans overledene was directeur van de wollenstoffenfabriek J. A. Blom jous N.V, te Tilburg. Hij werd een der invloedrijkste leden van de Vereniging van Tilburgse Fabrikanten van wollen Stoffen en van de R.K. Werkgeversver-1 eniging. Gedurende een reeks van jaren iwas de heer Blomjous lid van het cura- jtorium der R.K. leergangen en Kath. Economische Hogeschool in Til burg, Later heeft hij beide onderwijs instellingen gediend als president-cura tor. In 1919 vertegenwoordigde hij ons land mede op de internationale arbeids- conferentie in Washington. De begrafenis geschiedt Zaterdagmor gen op het R.K. kerkhof aan de Oister- wijkse Baan in Tilburg. LOOSDUINEN Tuinder kreeg f 75 boete De tuinder F J. D. uit Loosduinen stond terecht voor de Haagse Economi sche Politierechter omdat hij onrecht matig chrysanten had geteeld. Ik heb een paar dagen te vroeg gewerkt, dat is mijn. overtreding, zei verdachte. Hij had wel de nodige vergunningen". Ik moest het doen, want ik moest spuiten enz." zei ver dachte. Voor Augustus had hij te weinig teeltvergunning gehad. Verdachte had een schikking van f 100 niet betaald. De of ficier van justitie eiste f75 boete en con form de eis werd verdachte veroordeeld. De door het Rode Kruis in beslag genomen gymnastiekzaal en twee klasse- lokalen van do Chr. Lagere School aan de Julianastraat zijn gisteravond vrijge komen. De goederen liggen thans opge slagen op de zolder van de Laetitiazaal aan de Haagweg. Evacué'» kunnen zich bij cis W. E. den Hertog vervoegen om een bewijs, op vertoon waarvan zij thans in het Kon. Paleis aan het Noordeinde kleren in ontvangst kunnen nemen. Mo menteel zijn in Loosduinen ongeveer 250 evacué's gehuisvest. Honderd per sonen zijn hier op eigen gelegenheid naar toe gekomen om onderdak te vin den bij familie. Zuid-Slavië zal op 15 Maart een wrien-d'schapppact tekenen met Grieken land en Turkije. Dit is het eerste van In Amersfoort zijn thans 800 evacué's de meeste afkomstig uit Zierikzee, Qos- I terland. Zonnemaire en Noordgouwe Donderdag 26 Februari viert de deze aard, dat het communistische Zuid- CJMV Tranepolaiband het eerste lustrumSlavië sluit met de landen der vrije met een uitvoering in De Vereniging. Er (wereld, sinds Tito in 1948 met de wordt een toneelstuk opgevoerd: „Een iKominform brak. Daarna wordt in Juni'n spook om u te spreken" en een revue:tweede overeenkomst getekend inzake „Vijf jaar Tranispola band". die wederzijdse verdediging. Getroffen wagenpark f 84 millioen De waarde van het wagenpark, dat door de watersnood is getroffen, be draagt ruw geschat f 84 millioen. Dit wordt gezegd in een brief, waarin de E.V O. (Alg Verladers- en eigen Ver voerders Organisatie) aan minister Algera heeft verzocht om zo nodig bij zondere maatregelen voor het bergen der voertuigen te nemen. A'damse subsidie aan Holland Festival B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad het voorstel doen toekomen onder nader vast te stellen voorwaarden aan de Stichting „Holland Festival 1953" een subsidie te verlenen van ten hoogste 30.000 en ten tweede een bedrag van 10.000 beschikbaar te stellen ten be hoeve van het geven van voorstellingen tegen lagere prijzen. Aan de Ned. Opera wordt voorgesteld een subsidie te geven van ƒ630.000. Bakker uit Loosduinen na aanrijding overleden De 62-jarige J. v. d B een bakker uit de Wilhelminastraat te Loosduinen, die vorige week Maandag op de Dr Lely- kade te Scheveningen door een vracht auto werd aangereden en enkele ribben brak, is gisteren in Rronovo overleden. Coöp. Veilingvereniging Loosduinen De Coöp. Veilingvereniging Loosduinen en Omstreken hield gistermiddag in Den VOORBURG Ter gelegenheid van haar eerste lu 'rum gaf de Voorburgse „Amateur Gomedie" gisteravond een herhaalde en zeer geslaagde uitvoering van het uit drie taferelen bestaande toneelstuk „De vreemde bezoeker" van Alberto Cassela, onder gastregie van Pieter van der Valk. Hoewel de diepte van het stuk zeer zware eisen aan de spelers stelde mag gezegd worden, dat de verschillende rol len in het algemeen uitstekend werden vertolkt, waarbij die van de Dood en Prins Sirki de Vitalba Alexandri, ge speeld door Herman Flaton, die tege lijkertijd zijn zilveren amateur-toneel jubileum herdacht, zeer bijzonder op de voorgrond trad. Aan het slot van de voorstelling brachten de burgemeester, dr J. W. Noteboom, wethouder mr L. A. J. M. Jonkergouw en pastoor J. B. M. Timb woorden van dank en hulde, zowel aan het toneelgezelschap als aan de heer Flaton in het bijzonder. Het batig saldo dezer voorstellingen alsook de opbrengst der collecten ten bate van de watersnoodslachtoffers, ten bedrage van ca ƒ250, worden afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. WASSENAAR Alles voor het Rampenfonds De fancy-fair, die de buurtvereniging Kerkehout in gebouw Zuiderhout organi seerde heeft 1120 opgebracht. Dit geld was aanvankelijk bestemd voor de in richting van een speeltuin in het Kerke hout. Het bestuur besloot echter het be drag voor het Rampenfonds te be stemmen. Ook .n Wassenaar snakken pad vinders er naar om Zaterdagmiddag de handen uit de mouwen te steken. Wie een karweitje te doen heeft, kan het nummer 4353, voor de jongens, bellen en 2008 voor de meisjes. Hout in Den Haag onder voorzitterschap van de heer W J van Kampen haar jaar vergadering. In de plaats van de heer J. P. van der Starre, die aftredend was, werd gekozen de heer A. C. van Spronsen, De heer L. van Vuurde werd gekozen tot lid van het dagelijks bestuur, terwijl de heer G, C. Klapwijk diens plaats als gewoon bestuurslid innam. De heer G. van Ros- sum volgde de heer M. J. Herfst op als voorzitter der financiële commissie. Besloten werd, dat de leden allen een snipperdag zullen geven voor het Ram penfonds. Het bestuur zal de opbrengst daarvan met een gelijk bedrag verhogen. Indien ook de Loosduinse Groentenvei- ling een gelijke maatregel treft, betekent dit een bedrag van f8000 voor het Ram penfonds Na de pauze sprak de voorzitter over de Integratie van Europa. Huish. personeel gevraagd Gevr. een flink net Meisje, niet ben. de 18 j. voor huish, werk van 9—12.30 uur. J. P. Coenstraat 15, bel rechts Net Meisje, v. dag en nacht, zelfst, kunn. werken, v.g.g.v. in gezin met 1 schoolg. kind. Heerenstraat 130, Voorburg, Tel. 778017. Gevraagd nette Werkster v, Maandag- en Vrijdagochtend van 91 uur. Mevr. van 't Wout, Merwedestraat 56. Net Meisje gevr. v. 8.303 uur, 15—16 jaar. Cornelis Jolstraat 101, Schev. Gevr. voor direct Meisje v. dag en nacht of voor de dag, zelfst. kunn. werken. Bezui- denhout 223. Gevraagd flinke jonge Werk ster, Maandag en Donderd. of Vrijdag. Alléén v.g.g.v. Telefoon: 321609. Net Dienstmeisje, flink kun nende wei-ken. van 8 tot 3 uur. Van Speykstraat 174. Gevr. Werkster; Donderd. of Vrijd. van 91 u. Schaloen- straat 90, tussen 5—6 uur. Huish. personeel aangeboden Net Meisje, 16 jaar, b.z.a. als hulp in de huish., van 9—3 uur. Pluvierstraat 399, Schev. Dame b.z.a. Hulp in de huis houding, liefst bij oude da me. Hulpbeh, geen bezwaar Van 9 tot 1—2 (bijverdien. sten). Brieven No 27502 X bureau van dit blad. Jonge Vrouw, 23 jr, m. doch tertje van 3 jr, zoekt haar passende werkkring in huls- houden bij heer of klein moederl. gezin, goede stand. Br. No 8678 K bureau blad. Betrekkingen gevraagd Bijverdiensten. Wegens ver-(actieve deelname, bij voor- anderde omstandigheden po. keur in de Meubelbranche, sitie gezocht, door zelfstan-1 eventueel depót, filiaal of dig werker, met organisatie-[showroom; salaris nader talent, verkoopkracht en overeen te komen. Brieven ruime handelservaring, voor I No 27507 X bureau blad. Betrekkingen aangeboden Gevr. Bakkersknecht (half- |P/aaf5 een Koerier, was). P. Kuiper, Langestr 22, 's-Gravenzande. f is a e manier Groothandel in Levensmiddelen vraagt FACTURISTE bekend met adm. werkz.h. Leeft. 18—-20 jr. Aanm. J. CJ. Halenbeek, Wingerdstraat 55. Tel. 322590, Te koop gevraagd Plano gevraagd. Uitsluitend i en prijs, Indigostraat 1, Te- van particulier. Br. m. merk[lefoon 323241. SCHRIJFBUREAUX, hele en ged. van inboedels, naaimachines en zolderoprui mingen. Prinsestraal 93 Tel, U 44-14. Na 6 uur; 33.51.86. Te koop aangeboden Simba merkrüwielen, direct van fabriek aan particulier, 20 in uw voordeel, Geïll. prijscourant gratis. Simba Rijw. fabriek, 's-Graven zande, Tel. 673, Naaldw.weg 24—26. Ondertrouwclrculaires Oud- Hollands, bedrukt, met en veloppen, 100 a 15.50. Drukkerij Oranje, v. Boet- zelaerlaan 81, tel. 551566. Wringers en Wasmachines. Betaling in overleg. Uitge breide keuze bij K. Jansons, Weimarstraat 340. t.o. Mar conistraat, Tel. 33 67 18. 1 Pers. Opklapbed met om bouw, Na 5 uur, Escamp- laan 72. Kinderwagens, opvouwbaar, vlot model ƒ79, ƒ94.50 Half Engelse wagens 129.50. Wandelwagens, kogelwielen, riemvering ƒ37 50. Triplo, Jurr. Kokstraat 55, Schev. Tel. 55 19 17. Terras- of Tuintafels, geheel hout, inklapbaar, in pr. st. verk, ƒ30; ook per stuk. Obreehtstraat 332. Modern Kinderledikantje m keurige matras ƒ20. Box ƒ10. Kindertafelstoel ƒ7.50. Prachtige babycommode, v. Musschenbroekstraat 30. Kinderwagen, in goede staat 25. Te bevragen Vermeer straat 33, Loosduinen. O! G; Nanda! Kyk nou eens: Herencostuums vanaf 20. Pantalons grijs ƒ12.50. Blok, Vaillantlaan 277. Baby-piano aangeb. 375, hoogte 1 Meter, pracht in strument, solide, garantie. Groot Hertoglnnelaan 61, Telef. 394086. Pedaalharmonium, 2 klav,, 7 spel; geschikt voor zaal e.d. Prijs 1900. Brieven onder No 3680 K bur. van dit blad. Ski's, 216 cm m. stokken 15, smoking, m. 46—48 05, kachel (Salamander) klein formaat ƒ11. Tel. 771309. Splinternieuwe grijze Kin derwagen, kogellagers er chromen spatborden, iets moois, halve winkelprijs. Beyerenstraat 59, bij Hoef- kade. Een Ligstoel 10.pluche divankleed ƒ20.een japon wol 16.50, 2 japonnen, zijde ƒ12.50 en ƒ7.50, m. 42. Alles in beslist goede staat. Event, willekeurig te ruilen tegen kleine theetafel, klooster tafeltje, naaibox (kleur licht), medicijnkastje, thee servies. Brieven No 8677 K bureau van dit blad. Invalidewagens. Zelfbewe- gers. Opvouwbare Duwwa- gens, ook kindermaten. Ge mak-, Draag-, Rolstoelen, enz. Goedkope Speciaalzaak. Siepkes, Apeld. laan 228 Eiken triplex f 5.75 per m2. latten. planken, lijsten, ronde stokken. Voordelig bij Joh. Baris, Kritzingerstraat 22. Telefoon 321337. Hardboard v.a. 1.50 p. m2. Zachtboard ƒ1.60 p. m2. Lat ten, planken, voordelige prij zen Joh. Baris. Kritzinger straat 22, Tel. 321337. Een goed begin, is het halve werk. A! Uw hout, Triplex. Board op maat gekocht bij de „Houthal". Hamerstraat 16. Bel op 112836. Uw oude hoed weer nieuw Uw oude hoed weer nieuw Uw oude hoed weer nieuw Voorkom teleurstelling, iaat bö ons modern geoutilleerd bedrijf, uw goede oude he renhoed behandelen. Heren- hoedenfabriek „Melbergen" Torenetraat 152. Tel. 117045. 332925. Zat, gesloten. Sumatre Vorstenlanden Sigaren 9-11-18 cent. Van ouds bekend adres. Sigaren fabriek H A. Muller. Stor tenbekerstraat 12. Braziel Havana, 1 Koloms-Koeriers 1 t/m. 15 woorden f 100: 11 t/m 20 woorden ƒ1.50; iedere 5 woorden meer ƒ0.75. Adver tenties onder No. extra 0.15. Bewijsnummers alleen op verz. ƒ010. Het tarief van de 2-koloms Koerlera wordt U gaarne verstrekt door de Koeriersdienst, Tele foon 18.41,55. toestel 5. Om technische redenen kunnen wijzigingen en annu leringen na opgave niet worden aangenomen. ANGLO-DUTCH Herenkleding, confectie en naar maat. Zonder contanten toch goed gekleed. Laan van Meerdervoort 281. DAMES-, HERENCONFECTIE Bedden, tapijten, meubelen. Gemakkelijke betaling, zonder kosten. „Windsor House'1 Fred. Hendrikplein. .Aert v. d. Goesstraat 2942, bij AMERIKAANSE RADIO Reparatie aan alle merken en onderdelen, Televisie ..Bush", Radio Evha, Weissenbruchstraat 109. Telefoon 77,73.09. MUZIEKVRIENDEN Wij hebben in voorraad: Matthaus Passion. Symphonieën, Concerten, Opera's op langspeelplaten! Pick-ups: Garrard, Paillard, Fridor, Dual. v.h. Muzfek-Smith, Nieuwstr. 25, Telefoon 112883. Huisraad te koop gevraagd Eiken, Mahonie, kasten, ta-len, radio, naaimachine, gas- fels, stoelen, eetkamers, fornuis. Lange Beestenmarkt slaapkamers, kantoormeube-122, Tel. 110925. Huisraad te koop aangeboden Dubbele Velours overgor- dUnstoffen, zeer zwaar ƒ9,35. Enkele Velours ƒ6,85, gra tis gemaakt. Koeleman's Fa- briekskantoor, W. de Zwij gerlaan 111. Fabrieksdubbelbed 54.50; ombouwen 16.60; wolma trassen ƒ24,50; opklapbed- den ƒ26.50; wollen dekens 18.90; Haardfauteuils 24.50; gothlek salonzitje ƒ285; HuUkamerstel 145. Conradkade 64. Molton Deken cadeau bij alle wollen dekens 22 50 ƒ34.50. Tochtdekens 3.75, Wolvlok matrassen 29.75 Roemers, Weimarstraat 45A DE NIEUWE HAAGSE een GEZELLIGE krant Te huur gevraagd Jongeman, 24 jaar, b.b.h.h I ontbijt, Den Haag West. Br zoekt gestoff. Kamer met'No 27509X bureau blad. Te huur aangeboden Vrüe gem. Zit-slaapk. geh. Gem. 2e en 3e Etage op goe of ged. pension, voor nette'de stand, ƒ150 per maand, 1 heer of dame. Oranjelaan 32, Maart te aanvaarden. Brie- Den Haag. ven No 8679 K bureau blad. Gem. Kamer met of zonder w. m. voor heer of dame b.b.h.h. v. Speykstraat 27. Gem. Zit-slaapk. v. Dame of Heer, b.b.h.h. m. of z. w.m Direct te aanvaarden. Aert v, d. Goesstraat 36. Honderden hulzen voor ruil beschikbaar. Billijk tarief Cocoser. Barentszstraat 29, Tel 336827. Plaats een Koerier. 't is d e manier Woningtuil Aangeb. 1ste Portiek-étage,1ste étage, omgeving Loosd. 4 kamers, Dibbetsstraat 65; weg. gevr. klein ben.huis of kl. I Bromfietsen en Rijwielen Rijwielen, nieuwe en 2de hands dames-, heren-, jon gens-, meisjes- en sportrij- wielen, le klas merkrijwie- len. Concurrentie onmoge lijk. Copernicusstraat 189. Zonder vooruitbetaling met f 7,50 per maand reeds een merkrijwiel. Personen in vaste dienst zonder borg. FoK8' rijwielspeciaalzaken.de! Genestetlaan 26. Goeverneur- laan 544. Rijwiel-Solex ter overname aangeb. Prijs 145; wegens omstandigh. Ampèrestraat 23 Rijwielen. Fongers, Simplex, Locomotief, Phoenjc. Grote sortering kinderrijwielen. Op gemakkelijke voorwaar den. Zonder vooruitbetaling. Hobbemastraat 73-73a, show- room, Zuid Buitensingel 170, Tel. 332300. BERIN1 THANS J 195,—. J 25,— vooruitbetaling. Aflossing 15,— per maand. Noordam Loosduinsekade 223—225 Telef 39140b Auto's en Motozen Motorrijwiel ter overname Idigd geen bezwaar. Telefoon gevr. Klein defect of bescha-1335539. Lessen en Clubs SPOEDOPLEIDING Steno (systeem „Groote"). Typen. Bij niet slagen gratis repetitie-cursus. Inst. Pferson, Loosduinseweg 355. Tele- Engcls - Steno - Typen. Frans. Duits. Steno moderne talen. Instituut Schip. 251 De la Reyweg, Tel. 332075 Ton's Bonds Auto-Rijschool. Nieuwe leswagens ƒ4 p. vol uur. Gratis halen en bren gen. Tel. 324614, Daltonstr. 102, zijstr. Valkenboslaan. 28 Febr, begint cursus tech nisch Engels. 18 Febr be gint cursus Engels spreken, 100 lessen ƒ75, 25 lessen ƒ25. Termüm'betiailiO'g. 1, 2 of 3 les p.w Luppemga, De Heemstrast 70. Diversen Kinderwagenkappen over trekken 12.50. Wandelwa- gens, kogelwielen v.a. 37.50 eventueel inruiling. Triplo. Jurriaan Kokstraat 55, Tel. 551917, Enig in Den Haag. Geduren de de maand Februari matrassen opmaken en/of repareren 1-pers f 8.50. 2- pers. f 12.50. Veren schud bedden vermaken tot 3- delige celmatras f 12.50. Dit kan alléén Opklapbedden- paleis, Beeklaan 189. Telef. 39.48.57. Het vanouds ver trouwde adres. 7 van onze omzet t.m. 14 Febr. voor de noodgebieden. Matrassen opmaken, 1 pers. f 8,75, 2 pers. f 12,75. Keurig werk in één dag. Geen adres te ver. v. Beynum, v. Alphen- straat 53—58. Tel. 724521 (ook 's avonds). Filmvoorstelling aan huls met dolgezellig kinderprogramma f 15,— p. voorstelling. Suma- trastraat 246. Tel. 113009. Lerares-coupeuse maakt en vermaakt dames en kinder kleding. Rabarberstraat IA. Zoutendijk keert, maakt, vermaakt, repareert. Maak loon costuum 55. Costuum keren 35. Columbusstraat 261, tel. 33 53 82. Permanent Wave ƒ6, geheel compl. Permanent stroom loos 10. Haarverven erj blonderen bij J. v. Anrooij, Valkenboslaan 358, Tele foon 336728. Vergrotingsiipparaten, ca mera's, filmtoestellen, alle merken. Betaling in over leg tegen vastgestelde prij zen zonder rente of kosten. Kupferschmidt, Laan van Meerdervoort 43. 65 ct HAARKNIPPEN 65 c* Elk gewenst model. Herenkapper J. v. d, Zwart, Vaiilant. laan 99. Restaurant Koos, Suezkade 100. Telefoon 337517. HET ADRES VOOR MOSSELEN met een prima getapt glas Amstel Pils. RUND-, KALFS- EN VARKENSSLAGERIJ annex fijne vleeswaren. Uitsluiten le kwaliteit. P. Leef- lang, v. Wassenaerstraat 64, Tel. 771331, Voorburg. IEDERE DAG VERSE SERINGEN 10 takken voor f 1,—. L. F. Dekkers, Zuiderparkaan 262, Beeklaan 105. Tel. 395579. BANKETBAKKERIJ „HET WITTEBROODSKIND" Thomsonlaan 53. Tel 390244. Bakt uitsluitend met room boter. NIEUW Pain de Noisettes, 55 ct per 100 gram. Zoutjes en kaaskoekjes 60 ct per 100 gr. Theegebakjes 17 ot p. stuk. Ijstaarten f 2,50 (6 pers.) Alles wordt thuisbezorgd. Voor verhuizingen door geheel Nederland. ALTRA Speeiaal kamerverhuizingen. Vraagt vrijblijvend prijsop gaaf. Tel. 335641. Veenkade 42. Koningstraat 15. ADMINISTRATIES, BELASTINGZAKEN Billijke tarieven. Prima ref. Boekhoudbureau Jonkman, Telefoon 18.18.83,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3