UITVERKOOP LINDEBS Puistjes Aan drooglegging en herstel werf met energie en enthousiasme R. Ph. O. brengt bijzonder werk op uitnodiging van het Nut Kamer van Koophandel Dordrecht neemt deel in de Stichting Z.H. 1953 Oorspronkelijke opzei doorkruist Papendrecht kwam voor het grootste deel onder water 11.000.000 m3 water per uur.... Dr Colijnschool in September gereed 's-Gravendeel werkt aan zijn herstel 'n KORTE DOCH HEVIGE Dordtseh Dagblad Pag. 2 Donderdag 12 Februari 1953 Instelling, die hulp wil verlenen aan door watersnood getroffen bedrijven De Kanier van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht is gistermiddag in openbare vergadering bijeengeweest ter behandeling van het voorstel van het bestuur om deel te nemen aan het werk der zogenaamde „Stichting Zuid-Holland 1953". Deze Stichting is opgericht door mr, L. A. Kesper, Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, en mr. K. P. van de Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam. De laatste heeft het initiatief ge nomen tot oprichting an deze instelling, die snelle hulp aan, door de watersnood getroffen, kleine bedrijven wil geven door middel van crediet-verstrekking. Het oorspronkelijke voorstel nam het bestuur echter terug, omdat de Regering de hulpverlening centraal wil regelen, onder meer door liet doen herleven van det schade-enquête-commissies. Omdat de Stichting desondanks nuttig werk kan doen besloot de Kamer in de Stichting deel te nemen voor een bedrag van ten hoogste 30.000.daarmee het gewijzigde voorstel van het bestuur aan nemende. Ook nam men het besluit om. by w\jze van gebaar, het Nationale Rampenfonds een gift van 2000.aan te bieden. De voorzitter van de Kamer, ir. R. A. Jas, opende de vergadering met een kori woord, waarin hy de ramp en haar gevolgen aan een kleine beschouwing onderwierp. De heer Jas merkte onder meer op, dat de reële zijde van de cata strophe de gevolgen v an de periode 19401945 benauert. Het enige, dat deze ramp gunstig doet afsteken by de donkere bezettingstijd is, dat zy niet door mensen werd veroor zaakt. Evenals na de bevrijding overziet men ook thans nog niet wat de gevol gen van ae watersnood zijn en nog n zijn. mogen aannemen, ^jat aevöói'speilmf&i nauweujKS -pespmis- t:sch genoeg zijn'. Het Neaerianase voik, zo ging ir. Jas verder, heeft echter energie genoeg om er weer bovenop te Kumen en hopelijk zal ook de Dorui- se Kamer van Koophandel bij mogen dragen aan het herstel. Nadat de heer jas gezegd had, aat het verlies van mensenlevens natuurlijk, veei zwaarder weegt dan het materiële nadeel, dat de watersnood ten gevolge heert, verzoent hij ae leden zich van hun zitplaatsen te vei heffen teneinde enkele ogenblikken ae omgeKomenen te herdenken. Snelle hulp De voorzitter besprak daarna het oor spronkelijke voorstel van het bestuur om aeel ie nemen in de Stichting Zuid* Holland 1953 tegen een bedrag, dat zoais hij het uitarukte belangrijk zijn ten aanzien van het vermogen der Kamer. Hij schetste de uitwerking van hei door mr. Van de Mandele genomen initiatief, dat neerkomt op de herleving van de Stichting 1940, die zich bezig hield met het verlenen van hulp aan door oorlogsgeweld getroffen bedrij ven. De materiële omstandigheden van toen en nu, aldus de heer Jas, zijn ver gelijkbaar. Het voordeel is nu, dat de organisatie „Stichting Zluid-Holland 19o3" zeer snel in het leven geroepen kan worden en dat men bovendien kan werken met inachtneming van in 1945 opgeoane ervaringen. Het oorspronke lijke doel van de Stichting om door het verlenen van creöieten vooral de klei nere bedrijven de helpende hand U ■bieden, wordjt echter dooikruist door het voornemen van de Regering deze materie centraal te regelen, waarbij men heeft gedacht aan het instellen van een schade -enquête-commissie. Symbolische bijdrage Het bestuur, zeide de voorzitter ver der. is van mening, dat ondanks dit de Stichting bestaansrecht zal hebben, om dat zij wellicht helpen kan waar over heidsinstanties dit op formele gronden niet meer kunnen doen. Er zullen onge twijfeld gevallen overblijven, die door hulp op het particuliere initiatief zijn aangewezen. Het bedrag, waarmee de Kamer aanvankelijk in de Stichting Gezinsverzorgsters kregen getuigschrift Tijdens dezer dagen gehouden examens voor het verkrijgen van het getuig schrift Gezinsverzorgster slaagden op 11 Februari de volgende dames; M. Boer, Krimpen a. d. Lek; G. Bor, Hoog Blok land; C. v. d. Burght, Rotterdam; J. Gelderman, Rotterdam; A, Gort. Hil- legom; W. Kooyman, Ottoland; H. C. Kruijs, Nijmegen; J. de Kuijper, Rhenoy; W. Meijer. Opheusden; G. v. Nieuwen- huizen; Putten; A. Nugteren, Leerdam; W. Nijhof, Barneveld; B. Oechis. Nijme gen; A. Rakhorst, Barneveld; M. Ruiten beek. Lopikerkapel; B. v. Seters, Stel lendam; J. Troost, Stellendam; W. Zwij- nenburg, Bleskensgraaf. De examencommissie bestond uit de de docenten en bestuursleden der Ned. Hervormde Stichting voor opleiding van gezinsverzorgsters te _Dordrecht. Als ge- deel zou nemen, kan echter verlaagd worden en wèl tot 30.000. hetgeen ruim voldoende zal zijn onder de ge wijzigde omstandigheden. De heer Jas koppelde aan dit voorstel de mede deling, dat het bestuur van oordeel is, dat de Kamer zicih niet geheel aan de actie tot steun van het Rampenfonds kan onttrekken. Gezien de aard van de Kamer, (een orgaan, werkzaam in het be lang van handel en nijverheid) kan echter niet meer dan een gebaar worden gemaakt. Het bestuur stelde daarom voor 2000.in het Rampenfonds te storten, als sym bolische bijdrage. Toch nuttig Het voorstel kwam vervolgens in dis cussie. Verschillende leden vroegen na dere inlichtingen of deden suggesties. Een lid wees ook op de financiële pro blemen. die aan schade-vergoeding en verstrekking van credieten vastzitten. Een ander drong aan op medezeggen schap van de Kamer in de Stichting. De voorzitter en de secretaris, mr. G. J van Oostveen, beantwoordden de spre kers, daarbij toegevend, dat door de aankondiging van de regering om de hulpverlening centraal te regelen de plannen van de Stichting doorkruist worden en op dit moment niet klaar en duidelijk vast staat wat gedaan zal moe ten worden. Het is wel zeker, dat er iets gedaan zal kunnen worden en daarom is het zeer nuttig, dat een organisatie ge reed is, om waar en wanneer nodig, hulp te bieden. Schaderekening In de rondvraag vroeg ir. Jas hoe de Kamer dacht over een verzoek van een bedrijf om de Regerlmg te vragen of schaderekeningen versohoven mogen worden naar het vorige boekjaar. Een der leden merkte onder meer op. dat de schaderekening afhankelijk zal ziin van de uitkeringen uit het Rampenfonds en I dat de Minister, mede met het oog hier- op, een dergelijk verzoek wel. niet zal kunnen toestaan. Men besloot evenwel I het verzoek onder de aandacht van het j ministerie van Financiën te brengen. In Dordrecht 1752 evacué's In Dordt zijn inmiddels aangegeven 1752 evacué's en wel van: Abbenbroek 4, Achthuizen 6, Al- blasserdam 6, Bleskensgraaf 9, Den Bommel 5, Brouwershaven 24, Bruï- nisse 41, Dongen 2, Dreischor 22, Dubbeldam 21, Duivendijke 4, Eiker zee 10, Ellemeet 2, Fijnaart 2, Gouds waard 4, 's-Gravendeel 950, Hendrik Ido Ambacht 4, Herkingen 4, Hoge en Lage Zwaluwe 18. Kerkwerve 2, Klaaswaal 1, Klufidert 16, Krabben- dijke 7, Kruiningen 2, Maasdam 1, Middelburg 3, Middelharnis 30, Mole naarsgraaf 1, Mijnsheerenland 4, Nieuwerkerk (Z.) 31, Nieuwe Tonge 7, Noordgouwe 36, Numansdorp 3, Ooltgensplaat 31, Oosterland 28, Oud Alblas 13, Oude Tonge 29, Ouwerkerk 2, Papendrecht 27, Puttershoek 12, Raamsdonk 1, Ridderkerk 3. Rilland- Bath 2, Serooskerke 2, St. Philipsland 3, Sliedrecht 9, Sommelsdi.jk 27, Stad aan 't Haringvliet 1, Stavenisse 19, Stellendam 9, Strijen 75, Vlissingen 1, Werkendam 3, Wijngaarden 5, Zeven bergen 6, Zierikzee 46. Zonnemaire 6, Zuid-Beijerland 2, Zuidland 8. Advertentie. Een overzicht van de werkzaam heden aan de Noordhoek te Papendrecht. Zoals men ziet wordt er hard gewerkt. W atersnoodschade De Burgemeester van Dordrecht wijst belanghebbenden er op. dat alle aangif ten van watersnoodschade voortaan moeten worden ingediend bij het Dis trictsbureau Schade-enquête-commissie gevestigd Wijnstraat 79 alhier, telef. 8540. De aangifte moet "blijkens mededeling van dat Bureau geschieden met gebruik making van bij dat bureau verkrijgbare formulieren. De tot dusverre bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken ingediende aangiften zijn naar genoemd bureau doorgezonden. De Burgemeester voornoemd, Mr. J. A. H. J. van der Dussen. „Petrouchka" van Strawinsky T1 IJDENS het concert, dat het Rotter- dams Philharmonisch Orkest op Maandag 16 Februari in Kunstmin zal geven, zal een van de belangrijkste! werken van de laatste 50 jaar worden uitgevoerden wel Slrawinsky's ..Pe trouchka". Igor Strawinsky is een van1 de meest dominerende figuren in- de. muziekhistorie van deze tijd. Hij was i eens het zwarte schaap in de Europese! muziekwereld en bracht de schoolse er. conservatieve muziekliefhebbers in op-1 schudding. Het eerste werk. dat de al gemene aandacht trok is zijn muziek bij1 het ballet „De Vuurvogel dat voor het eerst in Parijs werd uitgevoerd m 1910 door het Diaghileff Ballet. In 1912 volg de het grote ballet Petrouchka" en de opera „De Nachtegaal" en in 1913 de opmerkelijke muziek bij de .Sacre du Printemps" Tot en met „De Nachte gaal" was er maar weinig in Strawirss- ky's muziek, dat niet kon worden af geleid van de stijl van Rimsky-Korsa. kow. Borodin en de andere componis ten uit de Russische school maar om streeks de tijd dat de ..Nachtegaal'' werd voltooid, kwam hij sterk onder de invloed van de grote Oostenrijkse com ponist en muziektheoreticus Arnold Schönberg. VÏ POREN van deze invloed kan men K-' vinden in passages van „Le Sacre du Printemps". Uil de vroegere perio de is „Petrouchka" ongetwijfeld het meesterwerk. Met uitzondering van „Le Sacre du Printemps" en ..De Nachte gaal" zijn in de latere werken harmo nieën toegepast, die zo ingewikkeld zijn, dat zij slechts door ingewijden kunnen worden begrepen, wat tot gevolg heeft, dat de publieke opinie over deze wer ken dan ook zeer verdeeld is. Dat „Pe trouchka" een meesterwerk is. daaraan behoeft niet te worden getwijfeld. Het is geschreven in een heldere en door zichtige stijl, die duidelijk is terug te voeren tot die van Rimsky Korsakow doch in vele opzichten zeer origineel is en in het bijzonder in de brilliante rhyth- miek. Het is balletmuziek, maar deson danks heeft het bewezen in de concert zaal als zelfstandige muziek te kunnen Zuiver «n ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart.de ziekte kiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN Bi HUIDAANDOENINGEN MWaMWsMW» Burgemeester Keyzer kan tevreden zijn Vol trots kon Papendrechts actieve burgemeester, de heer P. J. Keyzer, ons vertellen, dat de herstelwerkzaamheden in zijn zwaar getroffen gemeen te, in volle gang zijn. De dijk aan de Noordhoek is verhoogd, verbreed en ver sterkt en sinds Zaterdag is men druk bezig met het leeg zuigen van de polder. Ook draait het poldergemaal weer op volle toeren. Hierdoor hoopt men te be reiken, dat binnen een week of vijf de Benedenwaard de Overwaard is droog gebleven weer watervrij te hebben. Dat dit vooral ook voor Papendrecht van groot belang is, moge blijken uit het feit, dat van de 878 ha oppervlakte er ongeveer 800 onder water staan! Daarmee zijn we er natuurlijk nog niet, aldus de heer Keyzer, want de 310 ondergelopen huizen moeten alle eerst grondig worden onderzocht, voor de mensen er weer in kunnen. Bovendien zal er een aantal onbewoonbaar moeten worden verklaard en niet meer worden opgebouwd. Breder en hoger Zorgen heeft burgemeester Keyzer dus nog genoeg. Hij laat echter de moed niet zakken en vol energie werpt hij zich op de talloze problemen, die zich momenteel voordoen. We denken bijvoorbeeld aan de vele mensen, die hun woningen moesten ver laten. en thans in hoofdzaak elders in de gemeente onder dak zijn gebracht, maar ook aan de werkzaamheden aan de kapot geslagen dijk. Overigens kan men hierover alleen maar tevreden zijn. In recordtijd is het grote gat ge dicht. Dat dit geen sinecure is geweest moge blijken uit het feit, dat er een gat in was ge slagen van 120 meter lengte, waarvan de grootste diepte 3 meter beneden N.A.P. bedroeg. Hierdoor stroomde per uur 11.000.000 m3 water de polder in. De technisch ambtenaar H. J. van der Meulen was er zich van bewust. hier alleen met inzet van groot materieel iets bereikt kon worden. In overleg met de burgemeester nam hij daarom contact op met de dijkgraaf, de heer F. de Hartog. met het gevolg dat de heer G. Dekker, directeur van de firma J. M. Dekker en Zoon. op dracht kreeg alle nodige maatregelen, om de dijk te dichten te nemen. 80.000 man-uren Met groot organisatievermogen pakt de heer Dekker de zaak aan, uiteraard, in overleg met de hoogheemraad A. A. Visser, de heer Van der Meulen en ir. P. Blokland van de Rijkswaterstaat. On der de bekwame leiding van de heren Jac. van Leeuwen en C. van der Wiel en ir Blokland en met volle medewer. Ondanks alle tegenslag werkten de do delijk vermoeide mannen echter door en Donderdag 5 Februari, om zes uur, was de dijk gedicht. In hetzelfde tem po werd doorgewerkt met het resultaat dat er thans een dijk ligt met een kruin breedte van 8% meter, een hoogte van 4.80 meter boven N.AP. en een voet breedte van 40 meter. Zelfs is men al bezig aan de herbestrating. Goede hoop Daar ook de standzekerheid van de dijk vergroot moest worden heeft de N.V. Aar. Volker bagger mij. de achter de dijk ontstane wiel met zand volge spoten. Hiermee begon men vorige week Zaterdag reeds. En nu rest nog de droogmaling van de ondergelopen Benedenwaard. zodat zo spoedig mogelijk met het herstel aan woningen en bedrijven kan worden begonnen. Wat dit betreft is burgemees- ter Keyzer vol goede hoop. Men is niet Daarmee waren de moeilijkheden nog Van plan bij de pakken te blijven neer- niet opgelost Door het niet weglopen zitten jen binnen afzienbare tijd hoopt van het water werd bijvoorbeeld de men in een herrezen Papendrecht te bak D. 6. groot 130 ton. geladen met kunnen werken zware stortsteen van 3 tot 5 ton, door j de stroom gegrepen en door het sluit- gat gesleurd, hoewel ze met vier zware I trossen, voorzien van ankers van 1501 kilo verankerd was. Met behulp van tien boten wist men te voorkomen, dat een mastbak hetzelfde lot onderging. Ge lukkig is echter het schip inmiddels weer „buitengaats" gebracht. Wel valt over de vreugde van het herstel, dat steeds naderbij komt. een schaduw. Papendrecht heeft na melijk twee slachtoffers, het kindje van de familie Kraal en de heer A. W. Veth, die beiden zyn verdronken. Het stoffelijk overschot van de laat ste is nog steeds niet gevonden.... In het gebouw van het \ederlandse Leger des Heils in de Nieuwsiraat, is gisteren een tentoonstelling gehouden van tekeningen, die de leerlingen van de \putrnle school aan de Vest luidden vervaardigd. De kinderen, in hoofdzaak leerlingen van de t ierde klas, hadden veelal de watersnood ah onderwerp gekozen. De tekeningen toerden ten bate van het Rampenfonds verkocht.. Ook was er een verloting van ge schenken en een thee-verkoop. De opbrengst van een en ander tvas f 32,50 voor het Rampenfonds. Op de foto ziet men de kinderen aan hel werk. Gisteren is in een der lokalen van de Julianakerk de tweede ouderavond van de dr. H. Colijnschool gehouden. De heer E. G. van de Rest opende de avond met het doen zingen van Psalm 27 vers l._ het lezen van Psalm 97 en gebed. Voorts heette hij de vele ouders harte lijk welkom, waarna hij de leiding overdroeg aan het hoofd der school, de heer K. van Loon. Deze deelde onder meer mede, dat men de heer Colijn Jr. bereid had gevonden de eei-ste steen voor het gebouw te leggen. Vervolgens kwamen de kinderen aan bod. met declamatie en zang. Stuk voor stuk zetten zij hun beste beentje voor. Een hartelijk applaus beloonde hun prestaties. Mejuffrouw Van der Meer gaf hierna een beeld van het schoolleven. Onder meer vertelde zij een aantal komische voorvallen. In de pauze, waarin consumpties werden verstrekt, had men gelegenheid het werk der kinderen te bezichtigen, zoals tekeningen van de watersnood, zelf gekweekte bloemen enz. Daarna gaf ir. J. Dicke. ontwerper van de school, nog een overzicht van de stand van zaken. In September hoopt men het gebouw te kunnen betrekken. De heer van Loon vertelde over de in richting. Men heeft toestemming gekre gen om tafeltjes en stoeltjes aan te schaffen. De heer Van Loon sloot de uitnemend geslaagde avond. Avond voor het Rampenfonds Weer twee helicoptères geland Gisterochtend en gistermiddag landden op de weilanden ten Zuiden van de Zee havenlaan, tussen Zuidendi.ik en Straat weg, helicoptères. Na enkele minuten ko zen zij het luchtruim weer. Het doel van dit korte bezoek aan Dordt is onbekend. Faillissement Gisteren is failliet verklaard H. Gies- sen te Leerdam, Parkstraat 3. Rechter commissaris is mr W. J. Hofdijk, pre sident van de rechtbank, curator mr W. Spronk, adyocaat en procureur te Gorcum. Geref. Gemeente De collecte, die de Geref. gemeente voor het Rampenfonds heeft gehouden, heeft ƒ1808,47 opgebracht. Vervolg Stadsnieuws Pag. 6 worden uitgevoerd, ook al ontbreekt het visuele element. M!T het oog op Strawinsky's naam, zou men zich kunnen voorstellen, dat voor een liefhebber, die het werk voor het eerst benadert, deze muziek wat ingewikkeld voorkomt, echter het tegendeel is het geval. Het merendeel van dit werk is zo doorzichtig, als b.v. een werk als „Shéhérazade" en er zijn slechts enkele passages, die als „moei lijk" kunnen worden bestempeld. Indien men dit werk enige malen heeft gehoord is men er geheel mee vertrouwd geraakt en zal men er ten volle van kunnert ge nieten. Het is niet mogelijk om een uitvoeri ge analyse van dit werk te geven. Dit heeft trouwens weinig zin, omdat de be doelingen van de componist zo overdui delijk zijn. dat een analyse bij het luis teren alleen maar in de weg zal staan. In het programma zal een kort re sumé van de inhoud van het ballet wor den opgenomen. Men verwacht in ver band met de uitvoering van dit bijzon dere werk. een grote belangstelling voor dit concert. Over zestal weken hoopt men,droog te zijn In de gemeente 's-Gravendeel is men druk aan het werk om het normale le ven weer op gang te krijgen. Men hoopt over een zestal weken de gemeente al weer droog te hebben. Het gemeente huis is al droog. Gisteren is men met het schoonmaken begonnen en over en kele dagen zal men het weer kunnen betrekken. Ook met het opruimen van de kadavers gaat het vlot. Hiermee hoopt men vandaag gereed te komen Eveneens bevredigend gaat het met de Centrale keuken. Van vandaag af kan men hier tegen betaling gebruik van maken. Tot gisteren werden de maaltij den gratis verstrekt. Tijdens de opruimingswerkzaamheden in de Mookhoek werd op een zoldertje een aantal dieren zonder eten gevonden, namelijk 22 konijnen, 2 geiten en een marmot De dierenbescherming heeft zich hier over ontfermd. Tenslotte noemen we nog het bezoek dat burgemeester en mevrouw Boot uit Hilversum aan 's-Gravendeel hebben ge bracht. Zoals men weet heeft Hilversum reeds veel hulp verleend. Verdere hulp verlening is toegezegd. Advertentie. (A GAANDE KOMENDE MAN Ingekomen: C. J. Judkins, zendeling en G. A. Israelsen, zendeling, van Rotter- dam, Stadhoudersplein 29d naar Singel 168; Th. A. Lommelaars. los arb., van Schiedam, Vriendschapstr. 5b naar Rie- dijk 54; J. W. H. Feirabend, kant.bed., van Stein, Arnoldenstr. 29 naar C. v. Be- verenstr. 7: A. V. M. M. Smit, rëligieuse, van Utrecht, D. Roesstr. 13 naar Voor straat 132. Wie verhuizen ging Verhuisd: A. C. Doterem, zonder, van A. Maartenshof 4 naar Varkenmarkt 7 rd; E. Duchow en echtg., zonder, van Joh. de Wittstraat 13 naar Wouwstraat 1 C rd; M. Portier en gezin, zonder, van Joh. de Wittstraat 13 naar Wouwstraat 3Crd; W. F. Lintjes en gezin, betonwerker, van Singel 213 ben. naar Wouwstraat 3 A; J. J. Bouterse, fabr.arb., van J. Catsstraat 98 naar Weissenbruchstraat 15 zw; P. Scia- vocelli, fabr. arb., idem; wed. J. Janmaat, zonder, idem; A. de Jong en echtg. be steller PTT, van Weissenbruchstraat 15 zw naar Jacob Catsstraat 98; A. Buitink, zon der. van Krommedijk 32 naar Bloemstr 5: W. de Waard en gezin, los arb.. van Snoo- kenhof 8 naar Alms voetstraat 23: A. Sehonewille en echtg.. controleur, van H. I-Ieijmansuijsstraat 69 rd naar Havik straat 5 A zw. Vanaf VRIJDAG 9 uur delegeerde voor de Centrale Raad ??;king van een grote groep arbeiders en aanwezig de heer A. Hofman uit Utrecht i vrijwilligers, biigon men Maandag reeds met de verwerking van 103.000 zakken wezig en voor de Dordtse Mevr. Jimmink. Huishoudschool zand. 25000 ton zand, 3000 ton stort- De geslaagde «ezimveraorgslers gaan steen 1500 m3 klei 1200 m2 zinkstukken i verschillende standplaatsen per njsbeslag. Maart hun practijkjaar beginnen. Dit 30ono man monodievemer waren is beslissend voor de toekenning van 30.000 man-uien nodig eereik?l0ma' t>er T£j"Ie betrekke™* smalle toegangswegen zowel overdag Op 23 Februari hoopt het Stichting-1 als 's nachts moest worden aangevoerd, bestuur weer met een nieuwe cursus j was het noodzakelijk het gewone ver- 'e beginnen. keer drastisch te beperken. HOOG EN LAAG WATER Vrijdag 13 Febr. Hoog le get. 4.59 uur, 2e get. 17.19 uur; laag le get. 0.06 uur, 2e get. 12.35 uur. Een deel van onze voorraden moesten we nat verkopen; het grootste deel werd naar de Ozon getransporteerd en naar onze eigen snel ingerichte droogkamers. Al deze goederen moeten er in snel tempo uit. want de artikelen voor hel nieuwe seizoen liggen op ruimte te wachten. We brengen thans grote partijen textiel, wol, kousen, tapijten, gordijnen, confectie enz. enz-, natuurlijk alles tegen spotprijzen. Wij kunnen niet alles etaleren, want de etalagevloeren zijn nog nat OP ALLE AFDELINGEN VAN ONDER TOT BOVEN ZIJN KOOPJES TE HALEN, ALLES PREVIA KWALITEITEN

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2