EEN MILLIARD GULDEN SCHADE Dr Drees schat omvang van de ramp Blokkach of boycot van communistisch Cliina Breuk tussen Sovjet-Unie en de republiek Israël Bijzondere voorzieningen om herhaling te voorkomen Houding der communisten gegispt Herstel en onderhoud dijken primair bij waterschappen Tliunderjet stortte bij oefening neer Uitverkoop van allerhand gevonden voorwerpen Alleen Koninklijke werkbezoeken Malan wil meer bevoegdheden Gulden per schot Geen gratie voor de Rosenbergs Rampenfonds 34 millioen Ernstige bezor; Zuid-Afrika verleent ook faciliteiten gdlieid in Indië OPTIMISME BIJ SPOORWEGEN Koning Boudewijn Gasvergiftiging eist twee doden Handelsbesprekingen tussen Bonn en Kairo afgebroken Koude 'lucht naar onze omgeving Overal weer telefoon Lichte vorst De Dofdtenaar DIRECTEUR-HOOFDREDACTEUR L. W. A. DE BOT Donderdag 12 Februari 1952 8e Jaargang: No. 36 Verschijnt dagelijks ABONNEMENTSPRIJS «7 CENT PER WEEK Eigen Nieuwsdienst DEN HAAG. Rond een mil liard gulden schade heeft de ramp veroorzaakt. Zo luidde de schat ting van minister-president dr W. Drees, gistermiddag aan de Twee de Kamer meegedeeld. De pre mier en ook mr Algera, de minis ter van verkeer en waterstaat, deden nog andere mededelingen: er zullen bijzondere voorzieningen komen aan de landzijde van de dijken om afslag door overstro mend water te voorkomen, het pro bleem van het behoud van de waardevol gebleken binnendijken zal de regering met de polderbe sturen behandelen, er komt een ander waarschuwings- en alarme ringssysteem, de regering zal een noodwet voor het herstel van de getroffen dijken gereedmaken, op de eilanden zullen terpen worden opgeworpen ter beveiliging van de bevolking, de kwestie van de ver sterking en verhoging van de zee dijken zal in studie worden geno men en de regering zal een spe ciale commissie instellen voor het plan van de afsluiting van de zee armen. Minister Algera zei, dit probleem als het centrale punt van zijn beleid te beschouwen. Vanzelfsprekend zal het rapport van deze commissie open baar worden gemaakt. Dit is een volks zaak, aldus de minister. Ir. Thijsse zal daarvoor op verzoek van de regering uh de Verenigde Staten naar ons land terugkeren. Nu het nut van de helicop- ters zo overtuigend is bewezen, zullen er nu, spoedig dergelijke toestellen ter beschikking van onze defensie komen. Di. B-ceeS begon zijn rede met de be lofte van tijd tot tijd de Kamer te zul len inlichten over de stand van zaken, om onmiddellijk daarna de communis ten op de korrel te nemen. Mijn indruk van een eenheid onder het Nederlandse volk, zo zei hij, is een illusie gebleken. De communisten hebben zich daarbuiten gesloten. Nu moet ik wel spreken van „wel in bet algemeen een eenheid". De E.V.C. kwam met eisen op het ogenblik, dat er niet anders dan aanbiedingen binnenkwamen. De com munisten zullen nog zeggen, dat wü het land onder water hebben gezet, op bevel van de Amerikanen. Paul de Groot ge looft niet in de menslievendheid van die Amerikaanse „pest-generaals". Was er een Russische generaal gekomen, met Russische helicopters, dan zouden wü hen ook hebben ontvangen en bedankt. Ik geloof, aldus dr Drees, dat de com munisten zich ditmaal hebben vergist. Hun actie om het overwerk ten bate van het Rampenfonds te verhinderen is volkomen mislukt. En als de communist Gortzak zegt, dat het Atlantisch pact er de schuld van is, dat wü op de water staatswerken hebben moeten bezuinigen, dan moet hü nu dankbaar zün, dat nu de bedoeling is een deel van de tegen waarde-rekening te bestemmen voor het vredelievende werk van het herstel. Tenslotte probeerden de communisten nog een motie in behandeling te doen nemen over integrale vergoeding van inkomens door de staat, maar deze werd met 68 stemmen tegen verworpen. Zij gaven wel hun stem aan een motie van prof. Romme, mede ondertekend door zes andere fractievoorzitters, waar in de Tweede Kamer alle bevriende re geringen en volken de dank van het Nederlandse volk betuigt voor de „ster kende steun, die het zich ten nutte van de wereld waardig hoopt te betonen". Verantivoordelijkheid „Dat ik vertere, als ik maar nuttig ben", luidde de (Latijnse) spreuk, waar mee minister Algera zijn uitvoerige rede, die begon met een minutieuze opgave van alle gegevens over de weersomstan digheden en de waterstanden op 31 Ja nuari, besloot. Mijn ambtelijk apparaat en ik zullen alles doen, zo zei hij. Dit is een nationale zaalc, maar de verantwoor delijkheid voor de toestand van de wa terkeringen in ons land, die voor een groot deel bij de waterschappen en pol ders ligt, is ten opzichte van de Staten- Generaal niet effectief. Er moet echter in dit geval van de ramp een centrale verantwoordings plicht zijn en daarom stelde de minister een noodwet, voor de financie ring door het rijk van het herstel van buitendijken, in het uitzicht. De regering zal wel in ruime mate gebruik maken van het recht, dat in die noodwet zal zijn opgenomen, om allerlei zaken aan de lagere organen over te laten en met hen te behandelen. Wellicht zal deze ramp ook voor de provinciale besturen een stimulans zijn, om te komen tot een grotere eenheid in de waterschappen, zoals reeds in Noord- Holland is bereikt. Als een van de maatregelen, die zün genomen, om een dergelyke ramp in de toekomst te vermijden, zal het weer- schip Cirrus niet naar de Atlantische Oceaan gaan, om daar een Amerikaans weerschip af te lossen. In overleg met de Amerikaanse regering zal de kustwacht dit doen en kan de Cirrus in de Noord zee worden gestationneerd, om daar vandaan tijdig weerrapporten door te geven. Het zusterschip Cumulus zal de regering ook voor dit doel inschakelen, daar de weerrapporten over het Noord zeegebied zeer belangrijk zijn gebleken. (Zie verder pag. 2). Zuid-Hollandse ivaterschapsbond Eigen Nieuwsdienst ROTTERDAM. In een informele bijeenkomst van de Zuid-Hollandse Waterschapsbond te Rotterdam heeft de voorzitter, mr J. W. W. van der Hoeven, na zijn diepe deernis te heb ben uitgesproken met de slachtoffers van de watersnood, verklaard, dat de waterschappen in de dagen na de overstroming hebben getoond volledig te zijn opgewassen tegen de taak, die hun overeenkomstig de wet op de schouders is gelegd. De berichten over het overnemen van bepaalde waterschapsbevoegdheden door het Rijk heeft de heer Van der Hoeven met gemengde gevoelens vernomen. Hij heeft bewondering voor de prestaties op het ogenblik van de hogere water schapsorganen maar in de eerste plaats behoort het herstel en het onderhoud van de dijken te berust enbij de water schappen. DEN HAAG (ANP) Omstreeks 12.15 uur gistermiddag is een Thunderjet- straaljager van de vliegbasis Volkel'oij het vliegveld Gütersloh, gelegen ten Noorden van Paderborn (Duitsland), ver ongelukt, waarbij de 23-jarige sergeant vlieger H. Th. H. J. Sanders uit Nijme gen het leven verloor. De vlieger kreeg tijdens een oefening op geringe hoogte met motorstoring te kampen en probeer de een noodlanding te maken. Deze noodlanding echter had een ongunstig verloop. Tóen men de Thunderjet be reikte bleek de vlieger reeds te zijn overleden. Faroek liet zijn speelgoed liggen UITHOORN. Elf gulden legde een meneer gistermiddag op de tafel van veilingmeester J. G. Moerkoert in café Ven- drik te Uithoorn. Voor dat bedrag werd die me neer eigenaar van een miniatuur roulettespel, eens toebehorende aan koning Faroek en door de ex-vorst tijdens een reis van Kairo naar Ro me in de Constellation van de K.L.M. vergeten en achtergelaten. Een jaar lang zijn alle spullen bij de afdeling „gevonden voorwerpen" op Schiphol blijven lig gen en het werd tijd, dat een deel ervan nu onder de hamer kwam. Want enkele dagen geleden kwam nummer 15.000 een doodgewoon gebit ie opslagplaats binnen, pet kreeg een plaatsje Eigen Nieuwsdienst naast een kleine vijf- l op; een zeer hoog bedrag tig collega-gebitten, die volgens de veilingmees- reeds vele maanden op ter. een lange plank aan de Ook een partijtje foto muur wachten op hun camera's ging grif weg eigenaar. I voor bedragen van 75 tot Een klein gedeelte van I 95 gulden. Textiel was er al die gevonden voorwer- °P "e veiling met te zien, pen is dan gistermiddag want de K.L.M. heeft en- onder de hamer van de ^e}e dagen geleden alle heer Moerkoert gekomen, dekens, hoeden, jassen, Een blijkbaar erg profes- costuums, schoenen en soraal aangelegde reizi- petten naar de noodge- ger heeft in een vlieg- bieden gestuurd, tuig een kist met vijf en t?.e op,r1e"fst van. dertig flessen Hongaarse veiling blijft voorlopig wijn laten staan en gis- een paar jaar gereser- termiddag wilde niemand ve,„ daar meer voor geven Wat de meneer met de dan 44 gulden. I roulette van Faroek gaat doen, is met bekend. „Ze- Erg in trek waren de ker een klein clandestien ongeveer twintig koffers, speelclubje opzetten?", men zag mooie leren informeerde de veiling pronkstukken met nik- meester gisteren bij de kelbeslag en afgesleten koper. Die lachte maar kartonnen dragertjes. In eens en vond kennelijk doorsnee brachten ze dat hij voor elf gulden vijftig tot zestig gulden een koopje had. De directeur van de Unie van water schapsbonden, mr. Th. J. F. A. Dolk deelde mee; dat met de minister van waterstaat gesproken is over het herstel en over verzwaring van de dijken. Of dit laatste ook zal geschieden staat nog niet vast. De lieer Dolk was van oordeel, dat de aangekondigde noodwet de positie van de waterschappen niet mag versto ren. Hij achtte centralisatie van be voegdheden voor het herstelwerk bij de Rijkswaterstaat ongewenst. Volgens hem dient het overheidsbeleid voor de naaste toekomst er op gericht te zyn dat de waterschappen een fundamentele taak te vervullen hebben. In ons land behoort de waterschapszorf op de eer ste plaats te staan. Op een enkele uitzondering na ble ken de aanwezigen overtuigd van de wenselijkheid om een waterschapsbank op te richten. De plannen hiervoor zijn al anderhalf jaar oud. Voor de waterschappen in de getrof fen gebieden heeft het technisch bureau van de Unie van waterschapsbonden aanstonds na de ramp technisch ge schooid nersoneel met materialen ge zonden haar Goeree en Overflakkee, Voorne en Putten en het Noordweste lijk deel van Brabant. 'Op de klacht welke uit de bijeen komst werd vernomen, dat het onder houd van de dijken de draagkracht van de waterschappen te boven gaat, ant woordde de voorzitter, dat er twee mo gelijkheden zijn. Of de waterschappen dragen de kosten zelf of ze vragen overheidssubsidie. In dat laatste geval kan de autonomie gemakkelijk in het gedrang komen. Daarom voelde hij er meer voor de tijdelijke moeilijkheden zelf te overwinnen. SCHIEDAM. De Koningin heeft besloten dit jaar geen bezoeken af te leggen, welke met feestelijkheden gepaard gaan. Zij is voornemens al leen werkbezoeken te brengen bij voorkeur in de door de watersnood ge troffen gebieden. B. en W. van Schiedam hebben de Schiedamse Gemeenschap, die met de voorbereidselen voor het Koninklijk bezoek, dat voor September op het programma stond, was belast, ver zocht haar werk voor dit doel te eindigen. Debat in Zuid-Afrika KAAPSTAD. (Reuter). De Zuid- afrikaansc regering meent speciale be voegdheden nodig te hebben, omdat het land anders zou worden geregeerd door „de wet van de jungle". Charles Swart, de minister van Justitie, heeft gisteren in bet parlement een wetsontwerp ver dedigd, dat de regering vrijwel onbe perkte macht geeft om op te treden tegen de campagne der kleurlingen tegen de rassenwetten, welke nu reeds bijna een jaar aan de gang is. De regering is van mening, dat men die campagne niet met de gew—c middelen kan bestrijden. De bijna 93-jarige Stellendammer J. Coenraads, die steeds maar treur de om zijn hond Pluto het beest ioas eerst zoek en bleek later ver dronken heeft weer een n>eiwe kameraad gekregen. Uit alle d'rfen van hf.t land kwamen er aan de- dingen voor een pidere Plutp bij hei; noodziekenhuis te RÏj's-'wgk, waar de oude man, die Zondag a.s. zijn verjaardag viert, thans verblijft T AATSTE STUNT: Doelverde- diger Bos van Vitesse laat in de grote zaal van Musis Sacrum te Arnhem penalties op zich af vuren voor een gulden per schot. Eigen idee! Stopt hij de bal, dan gaat de gulden naar het Rampen fonds. Zijn de Arnhemmers hem te vlug af, dan krijgt de schutter zijn geld terug. Dat Bos goed in vorm moge zijn! WASHINGTON (Ass. Press). Pre sident Eisenhower heeft het gratiever zoek van het ter dood veroordeelde echtpaar Rosenberg afgewezen. De exe cutie in de Sing-Sing gevangenis- waar de Rosenbergs zijn opgesloten, is bepaald op 16 Februari. (Julius en Ethel Rosenberg zün hoofd figuren geweest in het beruchte spion- nagecomplot van Klaus Fuchs. Voor een groot deel door hun toedoen beschikte Rusland reeds in 1945 over het geheim van de eerste atoombom). Bleiswij k aan de top Eigen Nieuwsdienst DEN HAAG. Drie millioen gul den bedroeg gisteren de oogst van het Nationaal Rampenfonds, waar gisteravond werd afgesloten op een bedrag van ruim 34 millioen gul den. Het is goed hierbij te bedenken, dat er van het buitenland tot nu toe zeer weinig is geboekt. Men is over de grenzen nog aan het inzamelen, of het overmaken duurt nog even. Dit houdt tevens in, dat de vele millioen en van b.v. Curasao, Dene marken en Zweden nog aan het eindbedrag zullen worden toege voegd. Bleiswijk in Zuid-Holjland kan ge voeglijk aannemen dat het een record heeft gebroken. De collecte daar bracht f 41.000 op, hetgeen neerkomt op 65 per gezin! EisenhowerKiezen oi delen WASHINGTON (Reuter en AFP). President Eisenhower zal Ameri- ka's bondgenoten voor de keus stellen om een vlootblokkade van Rood Chi na af te kondigen of de leverantie van alle handelswaar aan Rood China stop Emigratie uit noodgebied DEN HAAG (A.N.P.) Aan adspi- rant-emigranten uit de getroffen ge bieden, die naar Zuid-Afrika willen emigreren, zal volgens een opdracht van de Zuidafrikaanfy, jregering thans alle mogelijke voorr„ .vorden verleend. Aan adspirant-, uit het Ne derlandse noodgebied, of reeds in het bezit, zijn van een vdrkvergunning vOoif Zw'ti-Aii-lka een isawwaag heb ben ingediend, kan cloor het Zuidafri kaans e èmigratiekantooi' in Den Haag een noodvergunning worden afgegeven. De permanente verblijfsvergunning kan dan in Zuid-Afrika zelf worden aange- gevraagd. Naar in Den Haag is vastgesteld, heb ben ruim driehonderd gezinnen in totaal ruim duizend personen een verzoek tot emigratie ingediend of een werkvergunning verkregen. De bedoe ling is om zoveel mogelijk van deze emi granten op de Zuiderkruis, die op 14 April vertrekt, te plaatsen. Het is van groot belang, dat adspi- rant-emigranten uit de noodgebieden voor zover mogelijk schriftelijk hun nieuwe adres (evacuatie-) adres opgeven aan het Zuidafrikaanse emigrantenkan toor, Raamweg 8 Den Haag. of bij een der aanmeldingskantoren. te zetten, aldus wordt te Washington aangenomen. De Verenigde Naties hebben reeds in Mei 1951 besloten om aan China geen leveranties van militaire aard meer te doen. Amerika levert in het geheel niets meer aan China, maar andere landen zoals Groot-Britannië onderhouden met Rood China nog wel handelsbetrek kingen. Gisteren heeft Rajendra Prasad, presi dent van de republiek Indië, uiting ge geven aan Indië's „ernstige bezorgdheid" over het Amerikaanse besluit om Tsjang Kai-sjek de vrije hand te geven, en over de plannen, die er zouden bestaan om de Chinese kust te blokkeren. De Indi sche president vreest van de nieuwe Amerikaanse politiek in het Verre Oosten een uitbreiding van de Koreaan se oorlog. De Amerikaanse' admiraal William Fechteler is er van overtuigd, dat een vlootblokkade van China uitvoerbaar is, maar men ontveinst zich niet, dat Amerika die blokkade eventueel geheel alleen ten uitvoer zou moeten leggen. Moskou eist terugroeping diplomaten MOSKOU (Reuter en A.P.) De Russische regering heeft vandaag bekend gemaakt, dat zg de diplomatieke betrekkingen met Israël heeft verbroken, dit naar aanleiding van de bomaanslag op het Russische gezantschap te Tel Aviv. Zij wil de Israëlische excuses, niet aanvaarden en eist de onverwijlde terugroeping' van alle Israëlische diplomaten in de Sovjet-Unie. Deze stap in het jongste onderdeel van de communistische campagne te gen de Joden en het zionisme, die in November .1952 begon met beschuldi gingen tegen Joodse communisten bij Schade zal meevallen Eigen Nieuwsdienst UTRECHT. Ondanks alle vernielingen hebben de Spoorwegen een optimistisch geluid kunnen laten horen. De schade voor het bedrijf zal nog wel meeval len en men is teruggekomen van de mening dat voor het herstel meer dan tien millioen gulden nodig zou zijn. Het moeilijkst te herstellen zijn de wer ken rondom de Moerdijk en in Zee land. Voor de eerste is een maand uit getrokken, doch het aantal maanden nodig voor het weer berijdbaar maken van de lijn Bergen op ZoomVlissin- gen is niet te schatten. De havenspo ren bij de linker en rechter Maas oever te Rotterdam hoopt men binnen een maand intact te hebben. Over de Sloedam zai men deze week weer enkel spoor kunnen rijden. Dan is de verbinding VlissingenGoes KapelleBiezelxng'e per spoor hersteld. H. M. J. Blomjous overleden TILBURG. Het oud-lid van de Eer ste Kamer, de heer H. M. J. Blomjous is overleden. Hij was 75 jaar. Van 1920 tot 1946 is de heer Blomjous senator geweest. Vele jaren ook was hij president-curator van de r. k economische hogeschool- het proces te Praag, gevolgd door de Russische beschuldigingen tegen Jood se artsen in Januari en de verwijdering van Joodse politici uit leidende func ties in de satellietlanden. Rusland heeft Israël officieel erkend, toen in Mei 1948 de Joodse staat werd uit geroepen. Gisteravond zijn in het hart van Tel Aviv straatgevechten uitgebroken, toen Israëlische communisten voor het Russische gezantschapsgebouw demon streerden tegen de bomaanslag op Maandag. Twintig mensen werden ge wond, toen het publiek de betogers met stenen bekogelde, onder het aan heffen van de kreet: Weg met de ver raders! onder doktershanden BRUSSEL (ANP). Naar Le Soir be richt, heeft koning Boudewijn zich aan een geneeskundig o-ndérzoek moeten on derwerpen. Daarbij is komen vast te staan dat de gezondheidstoestand van de jonge vorst niet zeer bevredigend is en dat hij zich ten zeerste moet ontzien. Het secretariaat van de koning heeft inmiddels bekend gemaakt, dat de ko ning zijn bezoeken aan de door de over stromingen getroffen gebieden enkele dagen moet onderbreken. Koning Bou dewijn is reeds enige tijd lijdend aan griep. GRONINGEN. De 58-jarige J. E. en zijn echtgenote, de 59-jarige C. K. E.-H., zijn in hun woning aan de Noor derhaven te Groningen waarschijnlijk reeds Dinsdag tengevolge van gasver giftiging om het leven gekomen. Toen gistermiddag om half een de politie en de G.G.D. werden gewaar schuwd. konden ze geen hulp meer ver lenen. Het echtpaar werd levenloos in de woning gevonden. Omtrent de oor zaak van de gasvergiftiging tast men nog in het duister. Prins Bernhard brengt iedere dag per helicopter bezoeken aan de rampgebieden, waar hij zich van plaats tot plaats op de hoogte stelt van de toestand. Hier verlaat de Prins het schippershuis te Numans- dorp in de Hoeksche Waard, dat tijdelijk dienst doet als gemeente huis. De Koningin in Den Haag DEN HAAG. De Koningin zal vandaag in de loop van de dag in het paleis aan het Lange Voorhout besprekingen voeren met de ministers LunsMansholt, Algera en Beyen. West of Oost, maar niet tegelijkertijd,, Steun aan het Rampenfonds Stort Uw bydrage op giro 9575 of zendt een postwissel naar het Nationaal Rampenfonds, Staten- laan 81, 's-Gravenhage. 75 millioen- 65 millioen- 55 millioen- 45 millioen- 35 millioen 25 millioen 15 millioen 5 millioen - ■70 millioen -60 millioen ~50 millioen "40 cyjlioen ~30 millioen 20 millioen -10 millioen Gisteravond tverd op het bureau van het Nationaal Rampenfonds af gesloten op ruim 34 millioen gulden. Dit is hierboven aangegeven met een volle zwarte lijnAangenomen mag worden dat thans rond f 15.000.000 onderweg of in verzameling is, het geen is aangegeven met een gearceerd blok. BONN (D.P.A.) De handelsbespre kingen tussen de republiek West-Duits- land en de Egyptische regering zijn gis teren afgebroken. De eisen, die Egypte stelt worden te Bonn onaanvaardbaar geacht. Een van de redenen waarom men de besprekingen, die maanden heb ben geduurd, heeft afgebroken, is dat de Egyptische regering niet alleen met vertegenwoordigers van Bonn onder handelde, maar ook met afgevaardigden van Oost-Duitsland, Reeds voor het begin van de onder handelingen had de Westduitse regering Kairo doen weten, dat zij niet wenste te onderhandelen met de Arabische lan den. wanneer die tegelijkertijd onder handelingen zouden voeren met Oost- Duitsland. Nog op de zevende Februari heeft de Egyptische regering bekend gemaakt, dat er geen handelsdelegatie uit Oost-Duitsland naar Egypte zou gaan. Twee dagen later echter vernam de Westduitse zaakgelastigde te Kairo, dal er wel degelijk een Oostduitse dele gatie naar Kairo onderweg was. Schadeloosstelling Een andere moeilijkheid voor het tot stand komen van een handelsovereen komst was het feit dat de Egyptische regering en de regeringen van de an dere Arabische landen zich vei-zetten tegen het in natura schadeloos stellen van Israël door West-Duitsland. De Ara bische landen zijn namelijk van mening dat daardoor het oorlogspotentieel van de Joodse staat opnieuw een ernstige bedreiging voor hen zou gaan vormen. Het K.N.M.I. deelt mede: Na het weg trekken van de depressie die ons de afgelopen dagen vrij veel regen bracht, drong een krachtige Noord-Oosteiüke luchtstroming naar onze omgeving door. Ten gevolge hiervan wordt nu koudere lucht van uit het Oostzeegebied aange voerd, zodat verwacht moet worden dat de temperaturen in het gehele land tot enkele graden beneden het vriespunt zullen dalen. Een krachtig gebied van hoge luchtdruk strekt zich nu van Noord-Rusland via Scandinavië naar Schotland uit. Bo ven het Middellandsezeegebied daaren tegen blijft de luchtdruk laag, zodat zich over grote delen van West- en Midden-Europa een krachtige Noord- Oostelijke luchtstroming handhaaft, waardoor de eerste paar dagen voort durende koude lucht naar onze om geving: getransporteerd zal worden. De eerstkomende 24 uur is echter niet meer dan twee graden vorst te ver wachten, waarbij de laagste tempera turen zullen optreden in het Zuid oosten van het land. BREDA (A.N.P.) Op alle plaatsen in Zeeland en W.-Brabant waar mensen wonen is thans weer een telefoonver binding, doch de schade aan het tele graaf- en telefoonnet loopt volgens des kundigen in de millioenen. Soms is de verbinding provisorisch via een mobilo foon, hier en daar liggen nooclkabels, maar zoals de toestand thans is kan men overal contact krijgen met de rest van Nederland en als het moet ook met het buitenland. :W HiV. J.Zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw. Matige tot krachtige en langs de kust mogelijk nu en dan harde wind tussen Noord en Noordoost. Tempera tuur om het vries punt tot lichte vorst. Miesje: Nog altüd maar winters!

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1