Be lieer Van Daal te Valkenswaard dertig jaar scheidsrechter V erenigi n gsiiie u ws SLUITING VAN SOLISTENCONCOURS HARMONIE PHILEUTONIA Van achter het voetlicht „Krijt Op Tijd" kampioen der Kempen Woensdag 1 1 Febr. 1953 (1) Pagina 2 OP DE STOEP Agent WOENSDAG CHICAGO THEATER: „De Straat' (Gutan) 18 jaar, 2. 4.15, ,7 en 9.15 uur. REMBRANDT THEATER: „Manon Lescaut (18 jaar). Reprise van Henri Clouzot-film, 4.15, 7 en 9.15 uur. 2 uur: Jubi leum-uitvoering Rotterdams Kin dertoneel, met „Sneeuwwitje". CINEMA PARISIEN„Misdaad N.V." (IS jaar), 2, 4.15, ,7 en 9.15 uur. CITV THEATER: „De wraak der Quantero's" (14 jaar), 2.30 en 8 uur: PLAZA THEATER: „1001 Nacht" (Arabian Nights), 2 en 8 uur. PHILIPS' SCHOUWBURG: 8 uur: „High Noen" (IS jaarï. ACADEMISCH GENOOTSCHAP: 7.45 uur: BriOjedrive. NACHTDIENST APOTHEKEN: Van Tilburg, hoek Demer-Vrijstr. Hoebens, Leenderweg 171. DONDERDAG BUDEL-DORPLEIN: Ontspannings gebouw: 20 uur: film „De vreemde Pungier" (18 jaar). GELDROP: Boerenleenbank Zesge huchten 17.0019.00 uur. Boe renleenbank Geldrop 18.0010.30 uur. K.A.B. gebouw 20.0022.00 uur: Bespreking Lourdes-reis door de Kajotters. City-theater 16.30 uur: Jeugdconcert door het Bra bants Orkest. OIRSCHOT: Kantongerechtsgebouw, 23 uur: Spreekuur ambtenaar bouw- en woningtoezicht. Raad huiskelder. 23 uur; Zitting amb tenaar gewestelijk arbeidsbureau. Tilburg. VALKENSWAARD: Bioscoop Palace 8 uur: „Grens-incident (IS jr.) met collecte voor rampgebied. Examens LEENDE. Op het te Eindhoven ge houden examen algemene handels correspondentie Engels slaagde onze dorpsgenote Tilly v. Asten. P.dr. Aanbestedingen LEENDE-STRIJP. Maandagavond werd doorarchitect Rijckelijkhuizen uit Heeze het bouwen van een woon huis met fruitbewaarplaats voor re kening van W. C. Palen te Leende- Strijp aanbesteed. De hoogste inschrij ver was; H. v. Lieshout, Leende met 16.550.v. d. Kruys. Soerendonk 15.850.Fr. van Eert, Leende 15.590:en de laagste J. Engelen, Leende, met 14.599.De gunning werd aangehouden. Jubilaris onderscheidde zich op velerlei gebied Zaterdag receptie VALKENSWAARD. Zaterdag 14 febr. zal de heer P. van Daal, Holle- weg 49. Valkenswaard, het feit her denken, dat hij 30 jaar onafgebroken heeft gefungeerd als scheidsrechter van dc K.N.V.B. Dit mag ongetwijfeld een unicum genoemd worden, daar het slechts voor weinigen is weggelegd een dusdanige periode onafgebroken als arbiter te fungeren. Temeer nog, daar de leeftijdsgrens door de K.N.V.B. is vastgesteld op 45 jaar. Dit gold voor de jubilaris echter niet, want tot op heden heeft de heer Van Daal. niette genstaande zijn leeftijd van 54 jaar, nog steeds iedere Zondag wedstrijden in de afdeling van de Brabantse Voet balbond van de K.N.V.B. geleid. Toen de heer Van Daal in 1923 zijn actieve voetballoopbaan besloot bij het toenmalige „Geenhovia", dit in verband met een blessure, wilde hij zich niet voorgoed uit het sportleven terugtrekken. Hij meldde zich daarom als arbiter. Hij behoefde niet lang op zjjn aanstelling te wachten en men zag hem in het seizoen 19*23 reeds als scheidsrechter optreden. Dat zijn lei ding respect afdwong bewees hei feit, dat bij zijn eerste aanvrage opname plaats vond in de K.N.V.B. Ook in deze regionen werd de aandacht spoedig op hem gevestigd, want na enkele jaren in de vierde en derde klasse geleid te hebben, vond regelmatige aanstelling plaats in de tweede klasse. Vele wedstrijden hebben in deze klasse onder zijn leiding plaats gehad en wel voornamelijk in Limburg. In 1943, toen de jubilaris het 20-jarig ju bileum herdacht, reikte de K.N.V.B hem het bonds-enderscheidingsteken uit. In deze periode werd de heer Van Daal ook belast met de leiding van eerste klas wedstrijden. Ook op or ganisatorisch gebied heeft de jubilaris zich onderscheiden. In samenwerking met de heer E. Berendse richtte hij de scheidsrechtersvereniging te Eindho ven op. Later volgde op zijn initiatief de kring Valkenswaard en omstreken, waarvan hij geruime tijd voorzitter en VOOR RAMPENFONDS Collecte opbrengst in verschillende dorpen BEST Zondag j.l. werden tijdens de H.H. Missen en het Lof in de beide parochie kerken alhier collecten gehouden voor de slachtoffers van de watersnood. Deze collecten hebben in totaal f 3585 opge bracht. t.w. f 2650 in de St. Odulphus- kerk en f 935 in de St. Antoniuskerk. Tijdens de Kerkdienst van de Nederl. Hervormde Gemeenten alhier werd eveneens voor de slachtoffers gecollec teerd in samenwerking met de Nederl. Hervormde Gemeenten te Oirschot. Zaterdagavond hield het kaartgezel- schap „Strijd in Vrede", gevestigd in café ,,De oude Barrière" van de heer Hub. van de Meulengraaf alhier, zijn maandelijkse vergadering. Uit de gedane mededelingen bleek, dat twee leden het gezelschap hadden verlaten, doch dat vier nieuwe leden waren toegetreden, zodat het aantal leden steeds toene mende is. Op voorstel van de voorzitter werd door alle leden spontaan besloten uit de verenigingskas een bedrag van f 50 te storten in de kas van het Na tionaal Rampenfonds voor de slachtof fers van de watersnood. Verder werd besloten op Zaterdag l4 Februari a.s. om 8 uur een gratis kaartconcours te houden, waarbij wild als prezen zal worden uitgeloofd. BUDEL Het mooie voorbeeld, dat Budel-Dor- plein heeft gegeven, werd thans ook In de kerkdorpen Budel en Buael-Schoot gevolgd. De hiervoor in het leven ge roepen ophaaldienst, waarvan de gehele leiding van de inzameling berust na mens burgemeester C. J. J. Remmen by de heer H. Smets, directeur gewes telijk arbeidsbureau. Dorpstraat 20 a alhiei, werd een groot succes. De pa rochianen hebben zich weer eens hier bij van de goede kant laten zien door tal vbn splinternieuwe kledingstukken vanerend van baby-uitzet tot winter jas, welke met graagte werden bijge dragen, Het geschatte bedrag hiervan beloopt ongeveer f 10.000.Tegelij kertijd had eveneens een huis-aan-huis collecte plaats, welke de royale som van 10.550.opbracht, waarvan door Budel-Dorp 8200.en door Budel- Schoct 2350.—. De bewoners die in de gelegenheid zyn evacué's uit de nnodgebieden op te ne men, worden dringend verzocht zich hiervoor ten gemeentehuize op te geven onder opgaaf van het aantal gewenste- personen. De inwoners die plaats heb ben voor stalling van vee uit de nood- gefcieden, kunnen zich hiervoor opgeven bjj de voorzitter van de N.C.B., de heer P. Compen, Maarhezerweg 17. DIESSEN De huis aan huis-collecte voor het Rampenfonds bracht in Diessen 6400 cp. In de kerken werd tijdens een col lecte 600 opgebracht. Er werd veevoe der by elkaar gebracht met een waarde van 3500 gulden. In totaal is dit dus voor de gemeente Diessen een bedrag van 10.000.of 28 gulden per gezin. GOIRLE De opbrengst van de collecte voor de noodgebieden Zondag j.l. in de paro chiekerken gehouden heeft nog het mooie bedrag van f 3225 opgebracht, n.l. St. Jan f 1900. Maria Boodschap f 1025 en Paters Nieuwkerk f 300. HULSEL Afgezien van eventueel later binnen gekomen giften, bedroeg de collecte, die te Hulsel huis-aan-huis werd gehouden ten bate van 't Rampenfonds, de mooie som van f 1010. Hiernaast werd tege- ïykertijd nog een inzameling gehouden van rogge, aardappelen en bieten, waar van de opbrengst ook overweldigend was. Naar vernomen werd kwamen na derhand nog verschillende giften binnen. LIESHOUT De totaalopbrengst van de collecte voor het Rampenfonds te Lieshout be draagt f 9610. Dit is een gemiddelde van f 17,50 per gezin. LEENDE De tijdens de kerkdiensten van Zon dag j.l. gehouden collecten ten bate van het Nat. Rampenfonds hebben niet min der dan f 984 opgebracht, terwijl het thans technisch adviseur is. Ook heeft de heer Van Daal lange jaren zitting gehad in het kringbestuur de Kempen, waarbij hij tevens werd belast met de functie van competitieleider voor het Zaterdagmiddag-jeugdvoetbal. Boven dien leidde hij vele jongemannen tot arbiter op en was hij ruim 23 jaren consul van de K.N.V.B. in Valkens waard. De scheidsrechtersvereniging kring Valkenswaard en omstreken heeft het initiatief genomen de dag van het ju bileum niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Onder haar auspiciën zal Zater dag in hotel Riche (C. Driessen) aan de Markt te Valkenswaard een recep tie worden gehouden, bij welke gele genheid de jubilaris tevens afscheid zal nemen als scheidsrechter. Het zal hem ongetwijfeld niet aan belangstel ling ontbreken. Opleervluchten Budel- Dofplein BÜDEL. Dè opleervluchten der duïv- ven van de leden van De Gevleugelde Bode zullen v&nuit'"Lommel,; Moll, Aer- schot en' Ottignies (België) gehouden worden, waardoor dit gezamenlijk zal kunnen geschieden met de vereniging „De Grenspost"'Hftictel-Dorp. De datums hiervoor zullen nog nader bepaald wor den. De bondscontributie zal vanaf heden door de leden kuifnen betaald worden uitgezonderd van de jeugdleden tot en met 17-jarige leeftijd welke hiervan zijn vrijgesteld. Verzilvering vacantie- bonnen bouwbedrijven Son SON. Naar wij vernemen zullen de arbeiders, die werkzaam zijn in de bouwbedrijven in. de gelegenheid worden gesteld twee vacantiebonnen te verzil veren en wel op Zaterdag 14 Febr. n.m. van 3 tot 6 uur bij de heer Th. v. d. Ven, Wilhelminalaan 8. Jaarvergadering O.R.K. Acht Zaterdag hield de handboogschut- terij „Oefening Baart Kunst" in café Van Tienen een algemene ledenver gadering. Na het openingswoord door de heer Jan Timmers, waren de jaar verslagen aan de orde, die evenals het verslag van de. kascontrolecommissie voor 1952 werden goedgekeurd. De kascontrolecommissïeleden van 1952, de heren H. Veraa, Dekkers en Wols- wijk werden bedankt voor hun werk; de heren Veraa, Hendriks en Wols- wijk werden bereid gevonden voor het komende jaar zitting te nemen in deze commissie. De aftredende be stuursleden A. v. Dijk, P. H. Rovers en G. van Kemenade jr zagen zich met grote meerderheid herkozen. Het bestuur deed daarna mededeling dat O.B.K. 25,ter beschikking had gesteld van het Rampenfonds. •Naar algemene feest- vereniging in Aalst Supportersclub Aalst Vooruit gaat zich in verenigingsverband begeven en doet daarbij een beroep op allen, die krachtdadig mede willen werken voor het algemeen belang. Na het twee-jarig bestaan als sup portersclub stelde het bestuur bij de laatste vergadering vast een meer al gemeen karakter te geven aan het doel waar naar gestreefd wordt, om ook voor de toekomst in Aalst een vereniging te bezitten, die nagenoeg bij alle festiviteiten, maar ook bij da gen van kommer en leed, spontaan be schikbaar staat om de helpende hand te bieden. Het bestur twijfelt er niet aan, dat na de uitzonderlijke successen van be- vrijdings- en St. Nicolaasfeesten ieder die belang heeft bij de goede zaak zich spontaan zal aansluiten. Donderdag avond zal om 8 uur in café Vereijken Eindhovenseweg een bijeenkomst houden waarbij iedereen wordt uitge nodigd om te komen luisteren en te praten over de oprichting van een dergelijke algemene feestvereniging. „HET BRABANTS ORKEST" Avondconcert in Geldrop uitgesteld GELDROP. Het avondconcert dat Donderdag in het City Theater door Het Brabants Orkest zou worden gc- j geven, kan door bijzondere omstandig heden niet doorgaan, en moet tot een latere datum worden uitgesteld. I De nieuwe datum zal nader bekend I gemaakt worden. Zij, die zich reeds I van plaatskaarten hebben voorzien. I kuncn hun geld. tegen afgifte dezer I kaarten, terug ontvangen aan de kassa van het genoemde theater tijdens de kassa-uren. I Het jeugdconcert, gaat echter wel j door en vangt aan om 16.30 uur zoals I ronds is aangekondigd. In verband met de huidige omstan- digheden zal het programma van dit jeugdconcert in dier voege worden gewijzigd dat in plaats van de Ouver ture „Der Zigeunerbaron" van Strauss, dc Ouverture ..Leonore III' van Beet hoven zal worden gesDeeld. De solist Evert van Tright. Ie hoboïst van Het Brabants Orkest, die 's avonds zou optreden zal nu 's middags spelen tijdens het jeugdconcert. AALST De R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph te Aalst houdt Donderdag avond half acht een algemene leden vergadering in het'parochiehuis. Deze belangrijke avond, die meer bedoelt is als ontwikkelingsavond verdient de belangstelling van alle bouwvakar beiders, daar de heer v.d. Dries, hoofd bestuurder een uiteenzetting zal ge ven van de P.B.O.. specifiek geldende voor het bouwvakarbeidersbedrijf. BUDEL In verband met het dringende verzoek van de heer J. Dwars voorzitter van de Nederlandse Bond van Oud-Strijders en Dragers van het mobilisatie-kruis om een geldinzameling te houden onder de leden van iedere afdeling ten bate van 't Nationale Rampenfonds heeft 't bestuur afdeling Budel besloten hiertoe over te gaan. Hoewel het afdelingsbestuur ten volle begrypt dat vele reeds hun gaven hebben geofferd ter leniging van de grote nood, vertrouwt het er echter op dat allen die van deze ramp gespaand zjjn gebleven, zonder uitzondering nog een extra gift zullen bijdragen. Giften kunnen worden overgemaakt per post wissel of wel rechtstreeks worden over handigd aan de heer F. van den Dungen penningmeester ten gemeentehuize al hier ofwel b\i de heer J. Verkennis se cretaris Grootschoterweg 28. GELDROP Onder leiding van de heer J. A. Jan sen, voorzitter der K.A.B.. kwamen de besturen der K.A.B.K.A.J., de aange sloten vakbonden en de leden der Cre do Pugno-club bijeen om enkele zeer actuele punten te behandelen. Mede gedeeld werd, dat de arbeiders van Geldrop besloten hadden gevolg te ge ven aan het verzoek der overheid en daarom acht uren zullen overwerken voor de leniging van de nationale ramp, die over ons volk gekomen Indien in een bedrijf een en ander niet mogelijk is, d3n zal hiervoor een snip peidag worden afgestaan. Naast deze bijdrage van overwerken of afstaan van een snipperdag en de geldelijke bijdrage bij dé huis aan huis-collecte,, werd door het gehele kader besloten ooi* bedrag van de gehouden huis-aan-huis collecte inmiddels is gestegen tot f 4220.06. Hierby dient echter aangete kend te worden dat in dit laatste be drag aanzienlijke bijdrage van diverse verenigingen zyn inbegrepen. MAARHEEZE Naar wjj vernemen is het in Maar- heeze voor het Rampenfonds, in huis- aan-huis- en kerkcollëcten bijeenge brachte bedrag f 7835.88. wat meer dan f 12 per gezin betekent. OERLE De Zondagmorgen in alle H.H. Mis sen in Oerle gehouden collecte ten bate van het Nationaal Rampenfonds, bracht buiten de reeds gehouden collecte de mooie som op van 710.In totaal is nu door de inwoners van Oerle 25447.50 bijeengebracht. VALKENSWAARD De Zondag gehouden collecte heeft in de St. Nicolaaskerk opgebracht 2915 en in de St. Antoniuskerk 1875. Door de directie van Bioscoop Palace werden Vrijdagavond drie één uurs voorstellingen gedraaid. De bruto-op- brengst geheel voor het Rampenfonds bedroeg 1222.55. 'k als,-stff;idsorgar.is»itic hiervoor -een offer te brengen.' Daarto*e:- zullen de K.A.B., de K.A.J. en de aangesloten vakbonden een bepaald bedrag uit trekken. Verder werd door de voorzit ter medgedeeld, dat op 25 Mei (2de Pinksterdag) de Bossche Dioc. Bond haar 50-jarig bestaan zal herdenken. Het ligt in de bedoeling dit feit voor alle leden te vieren op Zondag 19 Juli in het sportpark „De Vliert" te Den Bosch. Verwacht Wordt dat ook vele leden der Geldropse afdeling deze her- dsnking aldaar zullen meemaken. Ver der is het de bedoeling, dat alle leden f 0.10 offeren om namens de 100.000 leden van de Bossche Bond de Mgr. Hendrikx-stichting een altaar met be nodigdheden aan te bieden voor het te bouwen kinderhuis. De leden der af deling ontvangen hierover nog nader bericht van het bestuur. Ook Herwo nen Levenskracht zal dit jaar jubile ren. De t.b.c.-vereniging bestaat op 15 Juni a.s. 40 jaren. Ter plaatse zal een jubileumcommissie worden ingesteld, waarin alle vakbonden, instellingen enz. zullen zijn vertegenwoordigd Donderdagavond om 8 uur belegt de afdeling Zesgehuchten van de K.V.P. een openbare vergadering in café J. v. d. Bommel, Papenvcort. Deze vergade ring, die bedoeld is voor alle stemge rechtigde inwoners van Zesgehuchten, beoogt een zuivere coördinatie van de specifiek Zesgehuchtense belangen in het kader van de gemeenschappelijke Geldropse belangen. Evenals vorige keer hoopt het bestuur ook thans weer op een grote belangstelling. GOIRLE In de door de K.V... afd. Goirle, ge houden vergadering met het doel de a.s. gemeenteraadsverkiezingen onder de aandacht te brengen, presenteerde zich het nieuwe bestuur bij monde van voorzitter A. van Strijp, die aan kondigde, dat een hogere activiteit op hetprogramma staat. Burgemeester Albers uit Rucphen kon door eva cuatie-problemen in zijn gemeente zijn aangekondigde lezing niet hou den, zodat hij werd vervangen door drs. Van de laar uit Den Bosch, secre taris van de K.V.P. aldaar. De voor zitter richtte een hartelijk woord van hulde tot de afgetreden voorzitter P. Eijsermans, die jarenlang de K.V.P.- belangen in Goirle heeft behartigd. Ter erkenning van deze verdiensten overhandigde hij een verzilverd K.V.P.-speldje en hjj sprak de hoop uit, dat hen het nieuwe bestuur met zijn gedegen adviezen zou blijven bij staan. De heer Eijsermans zegde dit gaai-ne toe, terwijl hij er aan toevoeg de ,dat hij de leiding bij het jonge be stuur in uitstekende handen weet. Drs. Van de Laar gaf o.a. als zijn mening te kennen, dat de oorzaak der verdeelheid in de partij van tijdelijke aard zal blijken en hij z.et me, be langstelling de advieze tegemoet van de commissie die deze kwes'ie in stu die heeft. Spr. noemde verder een eis, dat in de gemeenteraden principiële personen zitting krijgen, waartoe krachtige katholiek-politieke eenheid nodig is. Na een zeer interessante uit eenzetting stelde de voorzitter namens het bestuur voor, dü jaar niet met een K.V.P.-lijst uit te komen, omdat de omstandigheden daarvoor momen teel niet geeigend zijn. Hierover werd nog een breedvoerige discussie gehou den. In een vergadering rond half vasten zal hierop worden teruggeko men. De opkomst was slecht. HEEZE Rector Jansen heeft Maandagavond iets los geslagen in het gemoed van onze arbeidersmeisjes. In een begeeste rende rede heeft hy aangetoond, dat het arbeidersmeisje naar Lourdes wil gaan Qm zich hoger op te werken, op dat hét later als vrouw en moeder de voor haar weggelegde dienende taak iets heeft te geven van haar grote in nerlijke waarde. Daarvoor zullen per soonlijke offers gebracht moeten wor den. Reeds starten in Heeze 15 deel neemsters en de actie wordt heden Woensdag ingezet met een plechtig Dof in de kapel der eerw. Zusters. Hierna gaat elk meisje proberen iets extra' te verdienen om zelf een bedrag btfeen té sparen, terwijl de acties hun winst storten in de „Lourdespot", waaruit straks elk der deelneemsters haar deel krijgt toegewezen. Mej. Wies Bruijsten is de' beheerster der financiën, mej. Trees Kessels zal voor de inning zorg dragen. De Kajotters doen ook mee en om de krachten te coördineren is er daarom Donderc'iag a.s. een bestuursvergade ring van K.A.B., K.A.J, en V.K.A.J. De KA.J. stortte èerst nog 25in het Rampenfonds. SON Naar we van de besturen van de onderlinge vèe- en jaardenverzekering van Son en Breugel vernemen zullen beide verenigingen op Donderdag avond om half acht in de zaal bij Koo ien éen gecombineerde vergadering houden. Onder meer zal op deze ver gadering een uiteenzetting worden ge geven door de heer Cunnen uit Til burg inzake herverzekering. Beide besturen rekenen dan ook op aller op komst. VALKENSWAARD Hoe kan het anders dab. dat voorzitter v. d. Wiel de K.A.B. ontwlkkelingsavond Maandagavond inleidde met enkele woorden te wijden aan de nationale i-amp met als pleister op de wonde de giganti- se hulpverlening door alle mogeiyk, ac ties. Spr. moest er echter zijn veront waardiging aan toevoegen, dat ter plaatse de KAB bij geen enkele actie is gekend. De belangstelling was minder dan gewoon. Het feit dat er overgewerkt wordt is hieraan voor een deel debet. Als spreker was dr. Verhagen te gast. die in een uitvoerig betoog de solidariteit der standen' schet^tc( Muziekkorps „Euphonia" in jaarvergadering bijeen GELDROr In zijn openingswoord op de jaar vergadering van het Zesgehuchten mu ziekkorps „Euphonia", die Zaterdag gehouden werd in café A. Geeven, wees de voorzitter er op. dat het fees telijk karakter ditmaal ontbrak in verband met de nationale ramp. Hij dankte directeur en onder-directeur voor het gepresteerde in het afgelo pen jaar. De leden werd er op gewe zen het repetitie-verzuim zo gering mogelijk te doen zijn en vooral ook thuis veel te oefenen. Het punt bestuursverkiezing werd na het jaarverslag aangehouden, daal de tijd dat candidaten konden worden ingediend te kort bleek. Indien binnen 14 dagen geen candidaten zijn inge diend worden de heren P. v. Gerven en Ant. Smits herkozen beschouwd. Er werden 6 leerlingen officieel als lid aangenomen, terwijl er nog 4 in opleiding zijn. Namens de reiskas- commissie gaf de heer H. Kampers een uiteenzetting over de geldmidde len e.d. Er zal een uitstapje worden gemaakt met een culturele opzet. De comrhissie zal diverse plannen ont werpen en die aan de vergadering voorleggen. Medegedeeld werd, dat zal worden deelgenomen aan het bondsconcours te Kaatsheuvel op 25 Mei dat aldaar door de harmonie St. Jan wordt georganiseerd. Het ver plichte nummer is „Petite Suite" van Adr. Kousemaker, De repetities voor de tamboers zullen, als de dagen langer worden en het weer geschikt is om buiten te oefenen, gehouden worden o.l.v. de directeur, iedere Zaterdag van 17.30—18.00 uur. Naar aanleiding van de rondvraag werden nog diverse besluiten genomen. Bij uitrukken zal de directeur voortaan schriftelijk order krijgen. Getracht zal worden de volgende maal de dona teursavonden over drie dagen te ver delen. Besloten werd uitsluitend sere nades te brengen bij 40- en 50-jarige jubilea. Indien dit van de zijde van de betrokken personen zelf wordt ge vraagd. zal het ook gedaan worden bij zilveren jubilea. Door de onder-direc teur zal op Zaterdag een extra repe titie worden gegeven voor de nieuwe lingen. Er gingen ook-.stemmen op of er door het korps iets kon worden gedaan om de nood der getroffenen te lenigen. Volgens de voorzitter lag dat meer op de weg van Zesgehuch ten Vooruit, die dat zou kunnen doen in samenwerking met de andere plaat. Uitstekende prestatie van kleine virtuoos In de harmoniezaal Van Mierlo aan de Hoogstraat heeft de sluiting plaats gevonden van het internationaal sclis- teneoneours van de K. E. harmonie „Phileutonia", ter gelegenheid van het "0-jarig bestaan dezer harmonie, in September 1952. Op deze sluitingsdag werd een zeer merkwaardige prestatie geleverd door de zevenjarige P. Peters uit Veldhoven, die met piston oitfegen- zeggelyk de „beste prestaties" leverde in het concours, waaraan 170 dilettanten hehhen deelgenomen. Begrijpelijkerwijs moeht hij voor zijn buitengewone pres tatie op „piston" in de 4de afdeling met 92 pnt. en lof der jury een daverend applaus in ontvangst nemen. De jury, wederom bestaande uit de heren A. v. Leest en H. v. Doorn te Weert, heeft, aan onderstaande solist'en de volgende onderscheidingen uitge reikt: G. v. Baal, Eindhoven, trompet, 3de afd. 64 pnt., 2e prijs; Th. v. Slinten. Eindhoven, clarinet, 3e afd., 76 pnt., Ie prijs: G. Swinkels, Eindhoven, clarinet. 3e afd. 73 pnt.. Ie pr.ijs; G. v. Liempt. Eindhoven, trompet. 3e afd.. 61 pnt.. 2e prijs: L. v. Hoof—Wijn, idem, clarinet duo. Ie afd. 67 pnt., 2e prijs: A. v. Lieshout. Eindhoven, tuba. Uitmuntend heid. 70 pnt., 2e prijs; K. v. d. Elshout. Eindhoven, bariton, Uitmuntendheid, 76 pnt.. Ie prijs; Duo L. v. d. Brink en J. v. Leeuwarden, Eindhoven, clarinet- duo, Uitmuntendheid, 90 pnt'., Ie prijs; H. v. Engeland, Nuenen. bugel, 4e afd.. 73 pnt., Ie prijs; H. v. Engeland. Nuenen, piston. 4e afd. 75 pnt., Ie prijs: A. v. Engeland. Nuenen. trompet, 2e afd.. 58 pnt.. 3e prijs: M- v. d. Velden. Nuenen. bugel. 4e afd., 72 pnt., Ie prijs; J. v. Keulen, Nuenen, kl. trom. 3e afd.. 76 pnt.. Ie prijs; A. Smeulders, Nuenen. alto, Leveringstijden eieren Aalst en Waalre AALST-WAALRE. In afwijking van normale inlevertyden voor eieren worden de leverancies er opmerkzaam op maakt, dat deze week inlevering dient te geschieden voor Aalst op Vrijdagnamid- dag en voor Waalre op Donderdagna- selijke verenigingen. Daarna sluiting, middag en Vrydag voormiddag. Rnod jaar- en kasverslag MAARHEEZE In café H. Scheepers werd de jaar vergadering gehouden van de aldaar gevestigde handboogschutterij „Srijd in vrede". De voorzitter kon in zijn ope ningswoord tevreden zijn over het af gelopen jaar. Talryke prijzen werden gewonnen. En het eerste zest'al komt in de hoogste, de z g. ere-afdeiing. doch ook het 2e en 3e zestal liet van zich spreken, Het ledenaantal breidde zich ook nu weer uit. Uit het kasverslag bleek, dat ook financieel goed was ge werkt. De bestuursverkiezing bracht het aftreden van H. Scheepers, die zich herkiesbaar stelde. Na stemming bleek, dat H. Scheepers met grote meerder heid van stemmen was herkozen. Nadat het financiële gedeelte was afgewerkt, kwam hernieuwing doelhuisjes aan de GERWEN In verband met de biddag werd de aangekondigde uitvoering van de R.K. J.B. op 7 en 8 Februari, uitgesteld. Deze zal nu gehouden worden op Zon dag 14 en Maandag 16 Februari telkens om 7.30 uur in zaal Geven. HULSEL De plaatselijke boerinnenbond, die de laatste tijd een grote activiteit aan de dag legt, kwam afgelopen Zondag met „Maria's macht te Lourdes" voor het voetlicht. Over belangstelling viel niet te klagen, want de zaal was ge heel uitverkocht. Ongetwijfeld is iedereen ruimschoots tevreden ge weest over dit prachtige Maria-spel, Onder de pauze werd een kleine ver loting gehouden. Een gedeelte van de opbrengst werd afgestaan aan het Rampenfonds. SON De vorige week kondigde wij de première opvoering aan van het door de Sonse acteur Willem Hendriks ge schreven toneelstuk„Het kwaad straft zich zelf" op Zaterdag 7 en Zon dag 8 Febr. In verband met de Na- tonale rouwdag, werd ook deze opvoe ring vanzelfsprekend afgelast. Wan neer deze nu zal plaats vinden zal nog nader bekend gemaakt worden. Even tueel reeds besproken plaatsen blij ven geldig. Uitslag kaartconcours Bergeyks Vriendenkring BERGEYK. Onder grote belangstel ling eindigde Zondag de kaart- en ba rakwedstrijd in zaal Tilburgs, alhier. Het was een gezellige en vriendschappe lijke strijd. De voornaamste uitslagen waren: Kaarten: 1 J. Teeuws Fzn.H. Lepe laars; 2 P. SmetsJos. van Veldhoven; 3 J. van HoutJ. H. Tilborghs; 4 G. LoosA. Dar is; 5 G. v. d. DungenH. Tilburgs; 6 F. ValkenaarsM. v. Otten; 7 F. WillemsA. Loos; S P. DaniëlsG. Daniels; 9 J. v. d. PutteJ. Theeuws Wzn.; 10 P. OtwalsW. Theeuws. Barak: 1 L. Tilborghs; 2 F. de Leyer; 3 M. Tilburgs; 4 Ant. van Mol. Na het uitreiken der prijzen en pre mies bracht de secretaris van de Vrien denkring een woord van dank aan de genen. die een premie hadden geschon ken, aan de heren Jos. van Veldhoven, P. Smets en Jos, Tilborghs voor hun goede medewerking en aan alle deelne mers voor hun trouwe opkomst. Cirschotse Verkenners gaan oliebollen bakken OIRSCHOT. Evenals vorige jaren zul len ook nu weer de Oirschotse verken ners en welpen de huismoeders helpen bij het bakken van oliebollen voor de a.s. Vastenavond. Zij komen de bestellingen huis-aan-huis opnemen. De netto-op brengst is voor het Katholiek Jeugd werk. Door mede te werken aan deze ac tie steunt men dus een prachtig doel. De bestelde oliebollen zullen Vastenavond- Zondag prompt op de afgesproken tijd worden thuisbezorgd. ZEELST. In haar laatste wedstrijd voor de competitie van de Kempische biljartbond is „Krijt op Tijd" erin ge slaagd de kampioenstitel voor één jaar te bemachtigen. Onder enorm grote belangstelling werd Zaterdag in club lokaal v. Keulen te Zeelst deze wed strijd gespeeld tegen „Nooit Volleerd" uit Bergeijk. Nooit Volleerd heeft zich tot 't uiterste geweerd en haar spor tieve plicht "tot de laatste carambole vervuld, maar kon de in prima vorm verkerende huisclub de overwinning niet ontnemen. Met 786 tegen 614 ca ramboles werd Krijt op Tijd winnaar en tevens kampioene der Kempen. Krijt op Tijd slaagde er tijdens deze competitie in alle thuiswedstrijden te winnen, terwijl in uitwedstrijden tweemaal verloren en eenmaal gelijk gespeeld werd, zodat uiteindelijk 15 punten behaald werd uit 10 wedstrij den. Maar gemiddelde bedraagt over de gehele competitie 683, een prachtig cijfer. Het hoogste wedstrijdgemiddel. de was 957, terwijl de hoogste serie van de gehele competitie op naam staat van B. v. Keulen met 159 ca ramboles, Deze speler behaalde ook het hoogste persoonlijke gemiddelde over de gehele competitie, nl. 16.15. De wedstri,jd tegen Nooit Volleerd kenmerkte zich door prima spel en een rustige sfeer. Nadat Nooit Volleerd in de eerste partij met 6 caramboles de leiding genomen had, kwam Krijt op Tijd er steeds beter in en liep me( sportieve houding en 't prachtig elke partij een aantal caramboles uit, zodat voor de aanvang der laatste par tij tussen H. Kuyken en B. v. Keulen Krijt op Tijd met 202 car. de leiding had. Het kampioenschap was toen na tuurlijk zo goed als binnen, tenzij er in de laatste partij een wonder ge beurde Onder doodse stilte ving de laatste partij aan met na de eerste 5 beurten een kleine voorsprong voor v. Keulen; na 10 brt, had Kuyken de leiding en na de voorlaatste beurt was de stand 257-252 in het voordeel van Kuyken. Deze bracht het in zijn laat ste beurt met een'prachtige 50 tot 307, waarna v. Keulen in de nas toot na een jammerlijke touché op 25 strandde, aldus zijn totaal op 277 brengend. Kuyken revancheerde zich dus schit terend voor zijn destijds in Bergeijk opgelopen nederlaag. Na afloop werd Kryt op Tijd door vele aanwezigen gefeliciteerd, waarna de heer De Bont, vice-voorzitler der thuisclub, het woord nam. Na aller eerst een minuut stilte in acht te hebben genomen voor de slachtoffers van de watersnood, feliciteerde hij het kampioenszestal van zijn club. Spreker memoreerde de goede geest, die altijd heerste en noemde dit een speciaal kampioenschap nu Krijt op Tijd in deze laatste wedstrijd wegens ziekte van twee vaste zestalspelers, met 2 reserves moest aantreden. Tenslotte bood hij onder daverend applaus 6 bloembouquetten aan. Na mens Nooit Volleerd sprak de voorzit ter dezer vereniging. Hij prees de sportiviteit der kampioenen, roemde de prachtige prestatie, reeds in deze eerste competitie behaald. Onder het aanbieden van een prachtige bloemen mand, feliciteerde hij nogmaals Krijt op Tijd. Namens het kampioenszestal dankte de voorzitter, de heer B. v. Keulen. Namens zijn vereniging dank te hij vooral Nooit Volleerd voor de ge schenk. De uitslag van deze wedstrijd over 15 brt.: Krijt op Tijd—Nooit Volleerd: B. v. Keulen—H. Kuyken 277—307; A. v. SantvoortF. Kuyken 18798; P. v, KeulenJ. Houbraken 13783; A. v. d. MeydenJos. Antonis 8346; J. v. d.A. Antonis 6638; J. Tops Jac. Antonis 3642. Totaal 786614. Verschil 172 car. Gem. Krijt op Tijd 8.73. Gem. Nooit Volleerd 6.32. orde. De vergadering ging er mêe coord dat het bestuur déze zaak nader uitvoert. Daar de vereniging haar 12' jarig bestaan gaat' herdenken, is men in de gelegenheid, orrr een Nationaal con cours te organiseren, doch daar men rekening moet houden met het weer, is dit zeer zeker een gewaagde onderne ming. Van dit plan werd dan ook afge zien. Wel werd op voorstel van het be stuur besloten om na het a.s. schiet- seizoen een hazenconcours te organise ren over 2 Zondagen op het laatst van September of begin October. Verder bracht de voorzitter nog woor den van lof aan die schutters, die zich zo kranig gehouden hebben tijdens de zifting voor het nat. 12-tal. Koning Jos. Scheepers wist zelfs 3 schiftingen mee te maken. Janjmer dat in Boxtel J. fecheepers zo met pech te kampen kreeg. Aangezien er van de rondvraag geen ge- afd., 62 pnt,, 2e prijs; F. Verbruggen, Nuenen, bugel, le afd., 65 pnt., 2e prijs; M. Wouters, Nuenen, kl. trom. le afd. 64 pnt., 2e prijs; W. v. d. Velden. Nue nen .bugel, Uit'm., 76 pnt., le prijs; H. Velden, Nuenen, piston, Uitm., 74 pnt., le prijs; J. Findhamer, Nuenen, tuba. Uitm.. 65 pnt., 2e prijs; J. Wer- naartJ. Findhamer. Nuenen, duo tuba, Uitm.. 65 pnt., 2e prijs; J. Wernaart, Nuenen, tuba .Ere-afd.. 76 pnt., le prijs; J. Bergmans, Veldhoven, trompet, 4e afd., 70 pnt,, 2e prijs; J. v. Gerwen, Veldhoven, tuba, 4o afd, 64 pnt'., 2e prijs; A. Donkers, Veldhoven, sax-bariton, 4e 72 pnt., le prys; P. Peters (7 jaarl. Veldhoven, piston, 4e afd., 92 pnt., le prijs met lof; Fr. Peters, Veldhoven, bugel. 4e afd., 84 pnt., le prijs: J. Pe- -s, Veldhoven, kl. trom. Ere-afd., 92 pntle prijs met lof: H. Peters, Veld hoven, sax soprano, Ere-afd.. 86 pnt., le prijs; Veldhoven's kwartet: J. Jansen, J. v. Gompel, Fr. Rooymans en A. Don kers, 4e afd., 72 pnt'., le pry's; A. Bar- tcls, Veldhoven, kl, trom, 4e afd., 66 pnt., 2e prijs; J. Schellekens, kl. trom. Veld- iven, 4e afd., 72 pnt., le prijs; K. Ver- .ndonk. Veldhoven, bugel, 3e afd., le prijs; B. Schellekens. Veld- hugel. 3e afd., 73 pnt., le prijs; J. Jansen, Veldhoven, piston. 3e afd., 74 pnt., le prijs; Cv Simons. Veldhoven, trombone, 4e afd., 68 pnt.. 2e prijs: G. Coppens, Veldhoven, bariton, le afd.. 75 pnt., le prijs; Duo G. Coppens en C. Coppens, Veldhoven, bariton-bugel, le afd.. 82 pnt., le prijs; H. Coppens, Veldhoven, Es bas, Uitm., 86 pnt., le prijs; J. Toonen, Best', kl. trom, 2e afd., 72 pnt., Is prijs; Duo A. Stabel en H. Javer, Hilvarenbeek, clarlne-alt sax, sup. afd., 72 pnt., le prijs; H. v. Galen, piston, Heeze. le afd., 67 pnt.. 2de prijs; L. .Bemelmans. Nuih. clarinet. Ere-afd. 72 T»nt. le prijs; .T. TonnAer Weert cla rinet. sup. afd., 84 pnt.. le prys; H. v. Doorn, Weert .clarinet, Ere-afd.. 75 pnt., le prijs; J. Vos. Oss. kl. trom. Uit'm., 72 pnt. ,1e prijs; P. Willemsen, Oss, bari ton, Eer-afd. 69 pnt. 2e prijsfr J. v. d. Zanden Oss .trompet, 2e afd., 68 pnt., 2e prijs; J. Wolters, A. Langeslag, Weert .piston-bariton. Uitm., 75 pnt., le prijs; J .Hensen, Schuten, alt sax, sup. afd.. 86 pnt.., le prijs; A. Kirkels, bas-sax. sup 96 pnt., le prijs met lof der jury;. G. Wamaar, Rotterdam, cla rinet. 3e afd.. 80 pnt. le prijs; P. de Winter, Rotterdam, clarinet, le afd., 81 pnt.. le prijs: Duo P. de WinterG. Wamaar, Rotterdam, clarinet, 2e afd., 93 pnt., le prys met' lof. Pater R. Groener sprak in Eersel over grote nood onder de jeugd OXTSTELLEXD AAXTAI, XOX-PASAXTEX EERSEL. De Eerselse K.A.B. hield onder grote belangstelling haar jaar vergadering in het parochiehuis. De bekende arbeiderspriester pater Re ginald Groener Assumpt, was de spre ker die een belangwekkende rede hield over de grote nood die er heerst onder de jeugd van de arbeidersstand over de gehele wereld. Deze nood is ontstellend groot, aldus spreker en zo weinigen zijn er die er zich bewust van zijn. Zo weinig wordt er ge daan tot leniging van déze nood. De ramp die ons volk heeft getroffen'is vre selijk. Het aantal verdronkenen stijgt schrikbarend. Daar moet geholpen wor den en het wórdt gedaan. Heel ons volk bruik werd^ gemaakt.^deelde^het^bestuur beoefent metterdaad de naastenliefde, die nu in deze bange dagen als een schone bloem openbloeit. Maar nóg groter als deze ramp is die. waardoor de arbeidersjeugd dagelijks wordt getroffen. Ontelbaar zijn de jonge zielen die in het arbeïdsmidden van de grootbedrijven verloren gaan. Dit is onze grote verantwoordelijkheid dat wij samen met andere standen van goeden wil trachten te bei-eiken dat Gods evangelie meer vat krygt op de levenshouding van alle mensen. Met het einde van de laat ste oorlog is een tydperk afgesloten. Wij staan thans aan het begin van een nieu we wereld waarin aan de arbeid een zeer belangryke plaats is toegewezen. Met zorg vroeg Pater Reginald zich af. door wie de arbeider van straks zal worden geleid, vooral nu de grenzen vervagen en een ideologische stryd steeds heviger wordt. Is het niet onrust barend dat in een stad als Tilburg door 25% van de jonge arbeiders van 17 tot 25 jaar de Pasen niet meer wordt gehou den en in een arbeidersparochie te Breda niet door 50%. Nu steeds meer geïndustrialiseerd wordt om meer te produceren dient men de arbeider de plaats te geven die hem als mens het schoonste door God ge schapen wezen toekomt. Zijn plaats is te staan boven de productie hij mag niet ondergeordend zijn aan de machine. Onze strijd moet zijn tegen het proleta riaat van deze machine, wil de mense lijke waardigheid niet geheel verloren gaan. Er is een grote dreiging. Het gaat om zielen van millioenen jonge mensen! De vergadering was geopend door voorzitter Frans Bullens, waarna de ge bruikelijke verslagen volgden. Uit dat van de secretaris J. Jansen noteerden wy, dat het ledental op het einde van het jaar bedroeg 193 tegen 175 in het "begin. Door de afdeling werd een gebruiks- coöperatie gesticht. In verband met de nationale ramp werd de muzikale opluistering achterwe ge gelaten. Er was een batig saldo van 160.waarvan 60 werd afgestaan aan het Rampenfonds. Door Theo v. Woerkum werden enige stemmige gedichten met gevoel voorge dragen. Aan het einde riep de geestelijk advi seur kapelaan v. Erven de leden op tot gebed voor de door de nood getroffenen. nog mede, dat op 15 Maart de jaarlijkse kringvergadering, zal worden gehouden, waar zeer zeker enkele leden heen moeten gaan. Donderdagavond om 7 uur 15 zal door de KAB afd. Maarheeze-Soeren- donk een jaar- en feestvergadering worden gehouden in zaal Wed. Rooy mans te Soerendonk. Na behandeling der agendapunten zal het cabaret WEMA uit Maarheeze optreden. Voor de deelnemers uit Maarheeze zal om 7 uur precies van hotel Hof van Hol land een extra bus vertrekken. SOERENDONK De Land- en Zuivelarbeidersbond hield in de zaal van de wed. Rooijmans zijn jaar- en feestvergadering. Voorzitte? Van Cranenbroek memoreerde de natio nale ramp en spoorde allen aan een offer te brengen. Na de beide jaarver slagen dankte hij de meisjes voor wie nio't's te veel was voor de lijdende mens heid. Hij betreurde, dat er niet meer donateurs waren. Na de gemeenschap pelijke koffiemaaltijd sprak de geestelijk adviseur pastoor Bos over de nationale ramp. STERKSEL Door de gehele R.K.J.B. afd. Sterkse! is nog nooit een kalveropfokwedstrijd georganiseerd, en daarmee gaat Sterk- sel per 1 Maart beginnen. De leden moeten de kalveren opgeven bij de se cretaris, waar zy boekjes voor het no teren van de verstrekte hoeveelheden 'voedel e.d. ontvangen. De kalveren worden geschetst en gewogen op de geboorte-datum; de hoeveelheden melk e.d. worden wekelijks genoteer.d Op de einddatum (laatst van Sept.) weer we gen en worden de beekjes opgezonden naar de Rijksveeteeltconsulent. Deze maakt uit de gewichtstoename, het voederverbruik, de kosten van opfok. Dan word.en de dieren door een jury, benoemd in overleg met de rijksvee- teeltconsulent, gekeurd op conditie, ontwikkeling, methode van opfok en kosten. Aan deze keuring is een les verbonden in Jongvee-beoordeling. Op gave deze week nog. Dit was een der voornaamste punten op de jaarvergadering van de R.K.J.B., waar voorzitter P. Giesen de opkomst vnj goed kon noemen. Openingswoord en jaarverslag getuigden van bijzon dere activiteit op allerlei gebied, zowel godsdienstig, sociaal als technisch. In samenwerking met N.C.B. en R.K. Boe- rinenbond was een bezoek gebracht aan de veeartsenijkundlge school te Utrecht, de K.R.O. studio te Hilversum en de Agrarische Jaarbeurs te Utrecht. Het theoritische gedeelte van de door de heer Maas, hoofdass. van de land bouwkundige voorlichting, gegeven cur sus in aardappelselectie werd met vrucht gevolgd, de komende zomer volgt het practische gedeelte. De pen ningmeester had een behoorlijk batig saldo, terwijl de aftredende bestuurs leden J. Loeff en W. Geelen met alge mene stemmen werden herkozen. Pas toor Verhoeven, geest, adv., sprak zijn waardering uit over de ontplooide ac tiviteiten. Hij merkte op dat het leden aantal niet groot was, maar dat de kwaliteit uitstekend was. Hij deed een beroep op de leden om jonge leden als lid of aspirant-lid aan te werven. Bij de mededelingen werd gesproken over de bedryfsbeoordelingswedstryd. Indien men niet kringsgewijze kan mee doen, dan wordt een plaatselijke wed strijd gehouden. Voor de wedstrijd in aardappelselectie gaven zich 12 deelne mers op. Opgave nog deze week. Op het proefveld wordt het nieuwe aardappel- ras „Gineke" beproefd, ook voor se lectie. Kringbestuurder Fr. v. <L Heuvel Nieuws uit Tilburg Tilburg doet volop mee aan de leni ging van de nood der slachtoffers van de watersnood. Tydens de collecten in de parochiekerken werd Zondag een totaal bedrag van 64.000.bijeengebracht. Een vluchtig geïmproviseerde bedelnap rondgang door de straten, bracht met be hulp der politie 52.750.op, zodat Til burgs algehele bijdrage, ongerekend de belangrijke giro-stortingen rechtstreeks, waaronder 17.500.der beide Zieken fondsen, tot 116.750. —is gestegen. -De Z. Ned. Bond van Pij^tduivenliefhebbers besloot 5000.uit de kas beschikbaar te stellen. En tenslotte wordt nbg ver meld, dat een 23-tal kunstenaars uit Til burg en omgeving dertig van hun wer ken kosteloos voor een verloting hebben afgestaan. In de kunstzaal Donders aan de Zomerstraat worden deze geëxpo seerd. Er werden onderhandelingen ge voerd met het vliegveld Gilze-Rijen om heden Woensdag een helicoptère op het Heuvel- of Piusplein te doen landen, ter opening van de loten-verkoop. sprak vervolgens nog over de persoon lijke vorming van de jonge boer en roerde enkele technische onderdelen aan. terwtfl als slot de technisch advi seur, de heer Van Gennip (Maarheeze) een lezing met lichtbeelden gaf over het 100-jarig bestaan van de Kerkelijke hiërarchie. i

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2