*0® pe jittm Vand ie^rfv C Na de ramp Konden zij worden gered? Ja, zij iv er den gered „Freikorps Deutschlaiid" ontbonden Blauwe Gillette Mesjes Doktersadvies rm% i Wal een Wonderlijke Wereld De Krachtproef Pluto is dood Roomsmokkel naar België J De Verborgen Schat RADIO TWEEDE BLAD WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Haagse Brieven TT EN volle week lang heeft ons volk geleefd in de ban der verschrik king, die ons getroffen heeft. Een ver schrikking voor de nuodgebieden en zijn bewoners, een verschrikking voor heel het volk. En spontaan kwam de overweldigende hulp om te redden, wat er te redden viel. Om de slachtoffers de eerste hulp te verle nen, om tijdelijk herstel te brengen in de waterkeringen teneinde groter rampen te voorkomen. De vorige Zondag is ons volk in zich zelve gekeerd: gebed en boete en offer waren de vruchten van die dag. Maar het leven gaat door, voor ons volk en ook voor de bewoners der zwaar getroffen gebieden: men vangt het herstelwerk aan. Nu zal organi satie de plaats innemen.van sponta niteit. De doden kunnen niet weer tot leven gebracht worden. Voor hen blijft het volksgebed voor bun ziele- heil; de levenden uit de noodgebie- den moeten zo spoedig mogelijk weer bezit kunnen nemen van hun woon streken, om verwoesting geleidelijk te vervangen dooi- herstel en straks nieuwe welvaart, met behulp van de steun van ons allen, van onze over heid in het bijzonder. Dat dit gepaard zal moeten gaan met de oplossing van ernstige financiëel-economische pro blemen, is voor eenieder duidelijk. En dat deze oplossing ook met Ameri kaanse hulp zeer moeilijk zal zijn, is des te beter te begrijpen als we denken aan de problemen, waarvoor de regering reeds gesteld was vóór de ramp en waarvoor zij een oplos sing vrijwel gereed had om deze voor te leggen aan de Staten-Generaal. Dat was het vraagstuk der werke- wwvwvwvyvvww^ Amerikaanse boodschap T~)TJLLES EN STASSEN zijn terug van hun Europese trip. Ze heb ben niet alleen zelf informaties ingewonnen. Ze hebben ook infor maties verstrekt. Informaties over de politiek, welke Amerika denkt te gaan voeren en welke neerkomt op het tegenoffensief in de koude oorlog, wellicht ook in de hete oor log op Korea. Het is een politiek, welke zekere risico's met zich mee brengt. De nieuwe leiders in de V. S. willen echter de afmattings tactiek van de Sovjets doorbreken. De hulp van Europa willen ze hier bij gaarne aanvaarden. Doch dan de hulp van een eendrachtig Europa. Al dat getreuzel en gemier rond de „.Europese JDefensie Gemeenschap gaat Washington vervelen. De bood schap, welke de beide Amerikaanse staatslieden kwamen brengen, luid de dan ook kort en krachtig: We kunnen Europa slechts blijven steu nen, als het de weg naar de eenheid op politiek, militair en economisch gebied nu snel opwandelt. De partijleiding TN DE LAATSTE Partijraadsverga dering is de leiding van de K.V.P. voor een deel vernieuwd. In het presidium is geen wijziging gekomen. Niemand heeft iets ge zegd over de suggestie van de heer Asberg in de Maasbode, om niet langer een Kamerlid als algemeen voorzitter aan te wijzen. Wel werd een der vice-voorzitterszetels om streden, doch per slot kwam geen verandering in de bezetting. Pen ningmeester Alberts is nu ook in het presidium opgenomen. In het partij bestuur zitten thans twee dames en het zijn allebei nieuwelingen, Mej. Nolte en Mej. Stringa. Eerstgenoem de werd warm aanbevolen door de katholieke vrouwenorganisatie, die daarmede misschien even buiten haar boekje ging, maar toch succes boekte. In het Partijbestuur zit nog een vrouw meer (Mevr. Dings-Hen- drickx), zodat de dames nu toch wel goed aan hun trek komen. Opvallend is ook, dat Pater Beau fort in de plaats kwam van Pater Stokman. Onder de totaal 36 leden van het P. B. komen 16 nieuwelin gen voor. Geen gering getal. De roep om vernieuwing heeft niet ge heel vergeefs geklonken. loosheid, der investeringen, der be lastingverlaging voor het bedrijfs leven, der verhoging van huren en de compensatie daarvan. Daar was ook het overleg over verbetering van de positie der middengroepen. Deze vraagstukken zijn zeker niet „opgelost" nu de grote ramp van 1 Februari ons getroffen heeft. Zij zijn blijven bestaan, al zijn hun aspecten wellicht gewijzigd. Onze structurele werkeloosheid blijft grote zorgen eisen, ook al zullen straks op be paalde gebieden van herstel veel werkkrachten nodig zijn. Het be drijfsleven zal moeten investeren en daarvoor is belastingverlaging een efficiënt middel. De middengroepen mogen niet verwaarloosd blijven. De huurprijzen kunnen niet langer op een onnatuurlijk peil blijven en com pensaties zullen nodig zijn. Het lijkt een bijna onoplosbaar probleem, als men de gevolgen van de watersnood daarbij in het oog vat. F)aar is allereerst het enorme kapi taal-verlies, dat maar zeer ten dele door buitenlandse hulp kan worden vergoed, ook als de verwach te Amerikaanse steun verleend wordt. Daar is de verlaging van onze ex port, die zeker belangrijk zal zijn. On ze export in de landbouwsector in de breedste zin van het woord bedraagt altijd nog een kleine helft van onze totale export. En de getroffen gebie den waren krachtige peilers voor deze export. Daar is de terugslag op de indus trie, die leeft van de getroffen ge bieden en hun producten; men denke b.v. aan vlas en suiker. Daar zijn de enorme investeringen, die nodig zijn om het verdronken land weer bewoonbaar te maken: dijkversterving en dijkaanleg, her stel van wegen en spoorwegen. Daar is de woningbouw, waarin de overheid enorme bedragen zal moeten investeren end at alles op korte ter mijn. Daar zijn de grote bedragen, in de eerste maanden nodig, om de getrof fenen in staat te stellen in hun le vensonderhoud te kunnen voorzien. En de nog grotere bedragen om hun de gelegenheid te bieden hun woning straks weer in te richten. Nederland staat voor een uiterst zware taak. Een dubbel probleem, het ene: waarvoor de regering juist haar plannen in ge reedheid had, het andere: de ramp die in één nacht grote verarming bracht. Tn het licht van de kennis der hui dige ellende, de wetenschap van de honderden slachtoffers en van de hierboven grof aangeduide problemen mag het geen verwondering wekken, dat de pers zich bezint op de grote verantwoordelijkheid der overheid tijdens de eerste 24 uur na de ramp. Daarin zijn harde, wellicht onver antwoorde woorden gezegd en ge schreven. Een bezonnen oordeel is echter nog niet te vellen. Een onder zoek naar het optreden der overheid in de erste critieke uren is echter gewenst, al was het alleen om wilde verhalen en ongegronde critiek de kop in te drukken. Het is goed, dat de pers op deze zaken de aandacht vestigt, het is even juist als onze volksvertegenwoordiging deze zaken in behandeling, neemt. Advertentie) U herinnert zich de foto, waarvan wij hier een gedeelte afdrukken Zij stond in ons nummer van Woensdag 4 Februari, aan de kop, op de voorpagina. Velen hebben zich afgevraagd zijn de mensen, die daar op dat dak stonden te zwaaien naar die Engelse piloot, tenslotte nog gered Hoe - dat schrijven ze ons zelf "toffy* -tv** irusut*** -ZjpAi-r "7? TrrfC 2Saisi&vnMA 6fX. Arrestaties in West-Duitsland Nog altijd trouw aan Hitier T~)E WESTDUITSE REGERING heeft de ontbinding bevolen van het „Freikorps Deutschland", een uiterst rechtse organisatie. Vier leiders zijn gearresteerd, o.a. een vroegere Gau leiter Frauénfeld en de voorzitter van de „Bruderschaft", 'n vereniging van oud-strijders. Voorts is een bevel tot inhechtenis- Het ideale paar l) «cheert zich nog gemakkelijker, beter en «nelier als U de extra 1 •cberpe Gillette me«je« in een Gillette «cheerapparaat gebruikt.! Want ook die vormen een ideaal paar! Zij garanderen dat U zich] elke morgen «nel en perfect scheert. •N GILLETTE SCHEERAPPARAAT EN ZU BEHOREN BU ELKAAR Blue Gillette r n Thin Gillette Ea'5 per 5 Een „goeie morgenbegint met Gillette f neming uitgevaardigd tegen dr, Gus- taf Scheel, oud-studentenleider, die vorige maand door de Britten is gear resteerd samen met de groep-Nau- mann, verdacht van landverraad. Bij 35 leden van het „Freikorps" is huiszoeking^ verricht. Het kabinet noemt' het korps een nieuw-nazistische, para-militaire orga nisatie, die zich nog steeds gebonden acht door de eed van trouw aan Hit- Ier en grootadmiraal Karl Doenitz als het wettige staatshoofd beschouwt. (Doenitz zit een gevangenisstraf van tien jaar uit wegens oorlogsmisdaden). Het stelde zich ten doel zich zonodig met geweld van de macht meester te maken en een „Duitse democratie" te stichten na een volksstemming. COMMUNISTISCHE JEUGD Dij overvallen in de nacht van Maan dag op Dinsdag zijn in Beieren 23 leden van de illegale communisti sche jeugdorganisatie F.D.J. gearres teerd. Ook waren documenten in beslag genomen. Door deze arrestatie is het aantal le den van communistische organisaties, dat in de laatste week is gearresteerd gestegen tot ruim tachtig. Koning Boudeivijn TN EEN COMMUNIQUé van het Koninklijk Paleis te Brussel is Dinsdag meegedeeld, dat Koning Boudewijn op advies van zijn dokter zijn bezoeken aan de overstroomde gebieden moest onderbreken. De koning bezocht vorige week onmiddellijk na de overstroming het getroffen gebied. Daarna vertrok hij naar de RIvièra voor herstel van een griep. De pers critiseerde dit vertrek. Maandag is de 22-jarige Koning weer naar het rampgebied bij Ant werpen geweest, waar velen hem toe juichten. Waarom ik ROXY rook h ....ruik maar eens Slecht begin T-JET SPREEKWOORD: Een goed begin is het halve werk" is volledig gelogenstraft door de 63-jarige Ben Ames Williams, de zer dagen overleden in de Ame rikaanse staat Massachusetts ter wijl hij op het sportveld bezig was mét de vanouds in Schotland bekende .curling"-sport. Hij begon met het schrijven van 82 korte verhalen en er was geen uitgever, die er zich aan durfde wagen. Maar met het 83e begon zijn geluksster te rijzen. Naaien publiceerde hij er 300 en schreef hij nog veertig boeken, die in Amerika grote populariteit ver kregen. De dames TN AMERIKA is men aan het na rekenen geslagen en men kwam er tot de ontstellende ontdek king, dat, terwijl de werkende man nen meest op de democratische can- didaat voor het presidentschap Ad- lai Stevenson stemden, hun vrouwen voor het merendeel haar stem gaven aan Eisenhower. En die kwam er tenslotte. Onderschat de dames niet! s,Majoor Williams LIET LAATSTVERSCHENEN num mer van de „Sunday Express" bevat het wonderlijk verhaal van een man die niet bestond en toch liefdesbrieven ontving. Wie dat was? Het was een zekere Ma joor William Martin van de Kon. Britse Marine, een uitvindsel van de Britse geheime dienst gedurende de laatste oorlog. Hij werd met valse documenten „gedropt" op de Duit sers, die meenden door deze docu menten te werden ingelicht over de geallieerde plannen. Om het geval zo echt mogelijk te maken kreeg „Ma joor Williams" van alles op zak, w.o. de lidmaatschapskaart van een be faamde club. een pakje liefdesbrie ven, de bewijzen, dat hij een grote bankrekening en een welgestelde va der bezat. Er ontbrak zelfs niet een kwitantie van een dure verlovings ring! Permanent ]7EN EXCLUSIEVE meisjesschool in Tokio heeft 44 meisjes naar huis gestuurd, omdat ze tegen alle orders in tóch met geperma nente haren op school waren ver schenen. XJitstap je D |E HEER Harold Williams, die in Tenafly woont en in New York werkt, is forens en reist dus da- gelyks op en neer naar de wolken- krabbersstad. Nu had hij meegedaan aan een wedstrijd van boekverko pers en hij won de derde prijs: een reisje heen en weer naar New York. Advertentie TN DE TE McLeansboro (Ver. Sta ten) verschijnende Times Lea der verscheen een advertentie van mevrouw Ebb Hargrave. Zij vroeg 't volgende: „Wil degene of de genen die al mijn kippen stalen en de oude haan achterlieten, ook deze komen halen? Hij voelt zich zo een zaam". Dure man FNE HEER Heiman is een Duitser, die redacteur is van een Zwit sers tijdschrift, dat Britse lucht- vaartgeheimen onthult. Deze 60-ja- rige heer heeft nu aan de Britse veiligheidsdienst het volgende voor stel gedaan: Ik zal van verdere ont hullingen afzien, wanneer Britse luchtvaartfirma's bij mijn blad ad vertentie-contracten afsluiten. Dat blijken voor deze keer heel dure advertenties te zijn. In Engeland heeft men het aanbod van deze merkwaardige journalist van de hand gewezen. Denkelijk waren de geheimen niet zo erg geheim. Mikpunt TN HET Engelse Derby kan men geen nieuwe vuilnismannen krij gen. omdat op het toneel aldaar te veel de draak met hen gestoken wordt. Met hun tijd mee QP HET Marietta-College in de Amerikaanse staat Ohio vermeldt het lesrooster onder natuurkunde: De grondslagen van het reizen in het heelal. Kwast goed? A/TOCHT U door Beloetsjistan rei zen, laat u dan scheren bij de 35-jarige kapper Abdullah. Hij zal dan een trapleertje gebruiken om u bij de neus te nemen, want hij is maar 75 centimeter lang. Geen fluitketel HE AMERIKAANSE dichter. Robert Hillyer heeft een grote piano en een honderdjarig oud orgel (met luchtpomp) in zijn keuken neergezet, 's Morgens zit hij daar graag te mu siceren met een schuin oogje op het koffiewater. Kosteloze girostortingen jyjET INGANG van 10 Februari be hoeven op girostortingen op post rekening no. 9575 ten behoeve van het Nationale Rampenfonds geen stor tingsrechten te worden betaald, even min als dat het geval la voor de stor tingen op girorekening no. 17 ten be hoeve van de radio-actie „Beurzen open - dijken dicht": Het gevangenis-systeem als onderwerp van ons nieuwe feuilleton HET is wel een bijzonder toevallige omstandigheid, dat een gevangenisdirecteur (niet uit de ziudelijke pro vinciën) ons met klem zat te overtuigen van de waarde van „het geven van vertrouwen" in 't gevangenissysteem toen wij even tevoren de auteursrechten verwierven van een roman die op dit thema was opgebouwd. Kan er en dit is 'n vraag, die onze huidige minister van jus titie, mr. Donker, ongetwijfeld ernstig bezig houdt nog sprake zijn van het geven van vertrouwen zonder dat de algemene veilig heid aan een te groot risico wordt blootgesteld? En zo ja, tot hoe ver kan dit geven van vertrouwen gaan? De schrijver Nico J. P. Smith heeft met zijn roman „De Kracht proef' een warm pleidooi gehouden voor de gestrande jeugd die in de jeugdgevangenis eer dient te worden heropgevoed dan te worden gestraft. Zijn betoog is een hijzonder boeiende roman ge worden, waarin de oude ambtenaren, die zweren bij het nut der lichamelijke afstraffing een verheten strijd voeren tegen de „nieuwlichters" met hun opvoedkundige ideeën, die als min of meer halfzacht worden beschouwd. De ongewilde „proefkonijn" in deze strijd tussen systemen is een kleine jongen uit de sloppen, die als handlangertje van oudere misdadigers in de jeugdgevangenis verzeild raakte. Morgen zullen wij beginnen met de publicatie van deze roman in feuilletonvorm. Baas hersteltmaar. C CHIPPER G. VAN DER MOLEN, de Marine, de R.V.D., Radio-Scheve- ningen, een boer in Haastrecht, ge meente-autoriteiten en burgers, van Numa'nsdorp en vele anderen in ons land "hebben zich Maandag ingespan nen om een zieke oude man, die ver van huis verpleegd wordt, zijn hond terug te geven. Helaas is het niet ge lukt. Pluto, de hond van de 92-jarige Stellendammer J. Coenraads, is door schipper van der Molen teruggevon den, maar.. ..dood, aan boord van een cadaverschip. Gelukkig schijnt Coenraads er, dank zij zijn sterke gestel, toch nog bovenop te kunnen komen. Bij het ziekenhuis kwamen enorm veel aan biedingen voor een nieuwe hond bin nen. Men heeft tenslotte een keuze ge daan, zodat de oude man, als hij Zon dag a.s. zijn 93sie verjaardag viert, met een andere trouwe viervoeter zal worden verrast. Eis: fr. 300 mïllioen schade vergoeding WOOR DE RECHTBANK te Ant- werpen wordit een roomsmokkel- zaak behandeld, waarbij Belgische en Nederlandse zuivelfabrieken zijn be- trokken. Wel 2M> millioen liter room werd onder de benaming„geconden seerde melk" België binnengesmok keld, om er dan boter uit te berei den. Op gecondenseerde melk is geen invoerrecht verschuldigd, terwijl het invoerrecht voor room 9.5 francs per liter bedi*aagt. De Belgische Staat eist In deze smokkelzaak van groot formaat een schadevergoeding van 300 millioen francs. Van dit bedrag wordt 69 mil lioen francs van Nederlandse zuivel fabrieken geëist. EMART KINSBVRN 50) Hoor eens, Tateher, zei hij, als ooit een zwartharig, mooi meisje naar dit goud komt zoeken, dan is ze mijn halfzuster. Het goud hoort volgens 't testament aan haar toeniet aan mij. Ik heb de kaart en het testament van haar afgegapt. Maar denk er goed aan, als zij komt zoeken, dan ben ik dood. Als Madrona hier komt, zeg dan tegen haar, dat op drie-en-twintig Oc tober, 's middags om drie uur de schaduw van een boom hier boven West-Noordwest een kwart streek ten Westen valt. Onthoud dat goed, Noord- West een kwart streek ten Westen. Dan begrijpt zij het wel. Nou, Troy. ik denk zo, dat je me wel gaat snappen, is het zo niet? Ik nam dadelijk de krant en toen ik daarin las, dat die zwerver dood was en men het dagboek op hem had ge vonden, trok ik regelrecht naar Ri- verdale. En ik kan niet zeggen, dat mijn bedoelingen nu juist góéd waren. Kokomo de Kraai had me heel wat over je vrouw verteld. Ik hoor de nog meer over haar, toen ik daar aankwam. Ik keek een afschrift der documenten over de oude plaats van Sawyer eens goed in en vond het toen niet ondienstig eens een tijdje voor Israel Meade als van ouds te spelen. Dat ging gemakkelijk. Ik had niet anders te doen, dan te beweren, dat het een aangenomen naam was en nie mand kon bewijzen, dat het niet waar was. Het was een gemene streek. Troy, dat geef ik toe, maar ik speelde toch uitstekend mijn rol. En nu heb ik feitelijk alleen dit tot mijn verdediging te zeggen, Troy: Niemand heeft me tot deze bekentenis gedwongen. Ik heb gewoonweg als behoorlijk man mijn gouddorst weten te onderdrukken. Ik heb alles eerlijk tegen Zabelle verteld en haar gezegd, dat ik het haar niet kwalijk zou kun nen némen, als ze me verliet en dit en dat en zomeer, en ik zei haar, dat ik het je zelf uit eigen vrije wil zou vertellen. Ze vond het heel erg maarnou jamaar Tatcher's grijze snor begon te tril len en er kwamen tranen in zijn ogen. Troy.Och. Troy! Unity Tateher legde zijn armen op tafel en liet er zijn hoofd op neer zinken. Hij snikte als een schooljon gen. Troy sprong op en sloeg zijn arm om zijn schouders heen, En zo ston den ze bij elkaar, toen Madrona adem loos naar binnen kwam gesneld. Tupelo! Tupelo! riep ze uit. De modderbronnen zijn verdwenen! De storm heeft ze doen verdwijnen. Ze bevinden zich nu een mijl verder op! O, komkom toch! Daar móét dc schat zijn! Daar moet hij écht zijn! HOOFDSTUK XXIII. DE SCHAT. ADEMLOOS PLASTEN en ploeter- den Troy, Tateher en Madrona door de bergbeek, die door de storm tot een wild razende stroom was aangezwollen. Voor hen uit, op de top van een rond heuveltje, stond Zabelle heftig met haar zakdoek te zwaaien. Achter haar borrelden de modder bronnen op, vier in getal en spoten hun blauwgrijze modderstraal soms dertig voet in de hoogte, tegelijk met de zware brekers op de mijlen ver verwijderde kust. Tateher droeg een spade en een co- pie van de verloren kaart, door Troy index-haast getekend. Troy droeg een schop en'Madrona een oud zeemans kompas, door Tateher eens opgeschar reld uit een oude zeemansuitzet. Hier Troy! Hier! schreeuwde Tateher, stilstaande om dc kaart beter te kunnen bekijken. Hier is de plek, waar die grote boom moet hebben gestaan. Kijk maar! Geef me dat kom pas eens, Madrona. West-Noordwest ten Westendaar gaan we.... nu rechtuit! Laten we rekenen, dat die boom honderd-vijftig meter hoog was, dan moet zijn schaduw om drie uur 's middags zo ongeveer honderd-ze ventig meter lang zijn geweest. Ik zal die afstand afstappen. Hij zweeg plotseling en ging, zijn schreden tellend, tegen de heuvel op, met de ogen strak op het kompas ge richt. Troy en Madrona kwamen ieder met een spade achter hem aan. Ma drona was zo bleek als een doek. Hoeveel is eenderde van hon derd-zeventig? vroeg Tateher opeens. Zo ongeveer zeven-en-vijftig, is het niet? Ik heb nu honderd stappen ge daan. Ik maak stappen van zo tegen de meter. Zou ik dan met nog ze ventig stappen ongeveer bij die rots richel zijn? Troy schaitte de afstand. Ik denk van wel, meende hij. Dan ligt daar jullie goud! Kom mee! De schatting was vrij juist. Tateher moest twee-en-zeventig stappen doen, om de rotsrichel te bereiken. Hij had voortdurend in de juiste richting ge lopen. De rotsrichel bevond zich aan de rand van de heuvel en was ruim een meter hoog, rondom met dichte struiken bcgr'-eid. Daarboven op de kale heuveltop borrelden de Modder bronnen uit hom oude kraters omhoog. De geheimzinnige ondergrondse ka nalen, die hen met de ver verwijderde Oceaan verbonden, waren door de storm veranderd en de bronnen even onverwachts op hun oude plaats weer ontsprongen, als ze verdwenen waren' in de dagen van de oude Indiaan. Grote goedheid, geef me eens gauw dat houweel aan! riep Tateher. Het volgend ogenblik deden hij en Troy de harde, kleiachtige grond en losse steen naar alle kanten in het rond vliegen. Tateher lag onder de richel op zijn knieën te hakken en Troy ruimde het losgehakte weg. Zabelle en Madrona hielden elkaar bij de hand vast en stonden over de rand van de richel heen toe te kijken, in ademloze span ning. Het zweet droop beide mannen langs het gelaat, maai- ze voelden geen vermoeidheid. Nauwelijks drie voet beneden de ri chel bleef de houweel van Tateher tussen twee rotsen vastzitten. Hij ruk te hem er uit los en vond een muur tje van metselwerk. Koortsachtig gejaagd schepte Troy de losgewoelde aarde weg en Tateher begon het metselwerk stuk te breken. Een voor een lieten de stenen onder de slagen van zijn houweel los. Met een schorre, zenuwachtige kreet kroop Tateher op handen en voeten het ge maakte gat binnen, maar plotseling krabbelde hij weer terug. Madrona, zei hij geheimzinnig. Geef me een hand! Bevend en doodsbleek gehoorzaam de ze en klauterde van de richel om laag. Ze liet zich op de knieën vallen en kroop in de holte. Na enkele, ogenblikken van adem loze spanning hijgde ze: Ikik kan het ding niet naar me toe trekken! Je moet! zei Tateher met aan drang. Niemand anders mag het eerste goud eruit halen. Ik zeker niet! Ze trok met inspanning van a! haar krachten en tenslotte haalde z<_ er een vochtige, glibberige, leren zak uit te voorschijn. Met een sober gebaar reikte Tateher haar met bevende hand zijn mes toe. De anderen verdrongen zich om haar heen. Ze sneed de zak open En toen vielen er. glinsterend en glimmend, uit de oude zak goud klompjes over de grond, ter grootte van een erwt tot die van een duiven ei toe. Verbluft staarde Madrona geruime tijd naar het gele metaal en brak toen uit in zenuwachtig snikken. Ze wierp zich in de armen van haar man. Eerst verscheidene minuten later, toen ze even uitrustten van het ver sjouwen van de zware last, merkte Tateher droogweg op: Zeg eens, Troy, welk aandeel krijg jij hier nu eigenlijk van? Ma drona krijgt de schat. Zabelle krijgt mij en dat is een grote zegen voor die wouw ik win een vriendschap, die. naar ik hoop, nog honderd jaar zal durenen jijja, wat krijg jij eigenlijk? Troy dacht glimlachend na. AI is het alleen maar dit, zei hij eindelijk, dat ik het vaste vertrou wen heb verkregen, dat romantiek en avontuur nooit uit deze wereld zullen verdwijnen. Allen begonnen een beetje zenuw achtig te lachen, behalve Madrona. Zij zat erbij met een glimlachje op de lippen en dromerig voor zich uitsta- rende ogen. Madrona had hierin de leiding ener hogere Voorzienigheid gezien.... EINDE. DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I 402 meier AVRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gramofoonmuziek; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws: 8.15 Gramofoonmuziek8.45 Gra mofoonmuziek; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor en orgel; 9.25 Voor de vrouw: 930 Waterstanden: 9.35 Gramofoonmuziek; 10.35 ..Ik weel. ik weet \va; u niet weel" 10.50 Voor de kleuters: 11.00 Amusements muziek: 12.00 Plano, viool en cello; 12.25 „In 't spionnetje"; 12.30 Land- en tuir,- bouwmededelingen; 12,33 Orgel en pia no: 12.50 ,,U:t liet bedrijfsleven"; 13.00 Nieuws; 13,15 Mededelingen of gramo- foonmiiziek; 13.20 Lichte muziek; 13.55 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mys- iierie", hoorspel; 14.35 Alt en piano; 15.00 Voor de zieken; 16,00 „Tussen vier en vijf: 16.45 Voor de jeugd; 17,30 Militai re actualiteiten of gramofoonmuziek: 17.40 Gramofoonmuziek: 17.45 Regeringsuitzen- ding: J. J. v. d. Laan: „Nieuw Guinea's Australische buurman": 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen: 18.25 Reportage of gramofoonmuziek; 18 30 Lichte muziek; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Jazzmuziek: 19 40 Zang en orgel: 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Philharmonisch Or kest; 21.05 „Mijnheer Tik-Tak", hoorspel; 22.10 Gramofoonmuziek; 22.20 Gevari eerd) programma; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportadtiualiteiten23,30-24.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II 298 meter KRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gramofoonmuziek; 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gramofoonmu ziek: 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuziek: 9.00 Voor de huis vrouw: 9.40 Gramofoonmuziek: NCRV: 10.00 Gewijde muziek: 10.30 Morgendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gra mofoonmuziek: 11.50 „Als de ziele luis tert", causerie: 12.00 Angelus: 12.03 Amu sementsmuziek; (12.30-12.33 Land- en tuin. bouwmededelingenl12.55 „100 Jaar Kromstaf; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Hawaiianmuziek: 13.40 Ba riton en piano: NCRV: 14.00 Amuse mentsmuziek; 1445 Voor de vrouw: 15.15 Gramafoonmuzieik: 15.30 Radio Philhar monisch sextet; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Vocaal ensemble; 16.50 Gramofoonmu ziek: 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gramo foonmuziek; 17.40 Voordracht; 18.00 Gra. mofoonmuziek; 18.30 ..Op de stelling", causerie: 18.45 Gramofoonmuziek: 19 00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.30 Gramofoonmuziek; 20 00 Radiokrant: 20.20 Gevarieerd programma: 2145 Vragen aan voorbijgangers: 22.15 Orgelconcert: 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS-berichten; 23.15-24.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. VLAAMS, 324 meter 11.45 Gramofoommuziek; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gramofoonmuziek; (Om 12.50 Koer sen): 13.00 Nieuws; 13.15 Gramofoonmu ziek: 14.00 Engelse les; 14.15 Gramofoon muziek: 14.30 Franse les; 14.45 Gramo foonmuziek; 15.00 Kameroikesl en solis ten: 16 00 Lichte muziek; 16.10 Belgische muziek; 16.30 Gramofoonmuziek. 17 00 Nieuws: 17 10 Gramofoonmuziek: 17 15 Voor de kleuters; 18.15 Kamerorkest en solist; 18.30 Voor de soldalen; 19 00 Nws.; 19.40 Vrije Politieke Tribune; 19.50 Gra mofoonmuziek; 20.00 Klankbeeld; 20.20 Verzoekprogramma; 21.00 Voor de vrouw: 21.45 Verzoekprogramma voor de vrouw; 22.00 Nieuws; 22,15 Moderne muziek; 22.55-23.00 Nieuws. BRUSSEL, FRANS, 484 meter 12.05 Omroeporkest; 13.00 Nieuws; 13.10 Gra mofoonmuziek: 14.00 Idem; 15.00 ,.Le mvs. tére des Saint-Innocents", oratorium; 16.00 Lichte muziek: 17 00 Nieuws; 17.15 Verzoekprogramma; 18.30 Gramofoonmu ziek: 19.00 Omroeporkest; 19.30 Gramo foonmuziek; 19.45 Nieuws: 20.00 Koor- spel; 22.00 Nieuws; 22.10 Gramofoonmu ziek; 22.60 Nieuws.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2