Daden zijn thans belangrijker dan vele woorden Duits „Freikorps" verboden Tweede Kamer wil de mannen aan het roer niet hinderen Haven van Zierikzee dreigt te verzanden EVEN VOORBIJ ZEVENBERGSCHENHOEK GAAT DE WEG ONDER WATER VERDER Vermisten waren inbegrepen bij totaal cijfer Reeds meer dan 31 millioen B. en W. willen vier duizend mensen laten onderzoeken 'n opprestatie Vogeleilandjesvallen ten offer Bod van f 25 op een warm bad en een etmaal slaap Redactie en Administratie N. Z. Voorburgwal 225 Amsterdam-Centrum Telefoon 3 8 2 3 2. Voor Koeriersters uitsluitend 6 2 336 (4 lijnen). Gemeente Giro P. 10.000 Postgiro 260728. Bankiers: Amsterdamsche Bank N. V. Bijkantoor Damrak. HET PARGOL Onafhankelijk Dagblad, opgericht in het oorlogsjaar 1940 door Pieter 't Hoen. Uitgave van de Stichting Het Parool te Amsterdam. Hoofdredacteur: Dr P. J. Koets. Directeur: W. van Norden. Abonnementen ƒ0.49 per week, 6.35 per kwartaal, losse nummers 0.13. DERTIENDE JAARGANG No 2482 VRIJ, ONVERVEERD WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gesproken. In een geest, die getuigde, dat men zich bewust- was, dat thans de mannen aan het roer niet gehin derd moesten worden: dat daden nu belangrijker zijn dan vele woorden. De verantwoording van het beleid komt dus later. Het was derhalve een sober debat, en een voorlopig, wat zijn conclusies betreft. Maar geenszins voorbarig. Wel stelde de AR-fractieleider dr Schouten het zo enigszins voor, omdat de totale schade nog niet bekend is geworden, maar wie het debat overziet, kan die stelling moeilijk onderstrepen. Het is goed geweest, dat de volksvertegenwoordiging zich heeft geuit over het élan der hulpverlening en tevens enkele vragen aan de orde heeft gesteld, welke spoedige beantwoording verdienen. Er zou een tekort zijn geweest, als de Kamer zoals o.a. na de watersnood in 1916 geschiedde naar mr Burger in herinnering riep had gezwegen totdat na lange tijd de aangekondigde wettelijke voorzieningen in behandeling zouden zijn gekomen. Daarom had de fractievoorzitter van de PvdA kennelijk ook als eerste op die rampzalige Zondag om dit debat gevraagd en had het hem aanvankelijk ook moeite gekost in een week uitstel te berusten. Achteraf wilde hij echter wel toestemmen, dat de voorzittzr het Juister had gezien. De Kamer was thans ieter voorbereid, o.a. door haar bezoe ken aan de getroffen gebieden. Zelfs kon nu de Zeeuwse afgevaardigde,, baron Van der Feltz, na een lange trein reis met oponthoud bij de Nederlandse douane, aan het debat deelnemen. Zijn bedrage viel evenwel wat tegen. Op het moment van de ramp was hij n.l. in ver band met familieomstandigheden in Den Haag geweest. Langer uitstel zou anderzijds wel licht de geest van eendracht, die nu het debat beheerste en die zowel regeringspartijen als de oppositie met de bekende uitzondering be- I oefenden en waarvoor dr Drees I expresselijk zijn erkentelijkheid be- tuigde hebben bedreigd. Nu reeds I vielen zich aftekenende accentver schillen te signaleren. Mr Burger kantte zich bijv. fel tegen «en vergoeding van huisraadschade door het Rampenfonds. Dit achtte hy een staatstaak. Dr Schouten echter had daartegen geen enkel bezwaar, zolang de stroom van giften blijft voortduren. Vrijwillige offerzin stelde hij boven verplichte. Wellicht zul len dus de meningen van beide heren ook over de financiering van het her stel uiteen gaan lopen. Blijkbaar hoop te de AR-man nog, dat de fiscale plan nen ten behoeve van de .industrialisatie door zouden kunnen gaan, terwijl de PvdA-er vrijwel aannam, dat door de belastingverlaging een streep zou moe ten worden gehaald en waarschuwde tégen een grote verschuiving van las ten naar de toekomst. Schadevergoeding Meer eenstemmigheid oestond er over de omvang van de schadevergoeding. Die moest, zo enigszins mogelijk, inte graal zijn en in tempo in ieder geval zo min mogelijk aan het oorlogsschaden- leed herinneren. Sommige getroffenen van nu hebben hun oorlogsschade nl. nog niet eens vergoed gekregen. Dit was een voorlopige conclusie, omdat eerst de globale raming van de ramp- schade bekend moet zijn. Dat dit nu nog niet het geval was, kon dr Schou ten verstaan, in tegenstelling tot de heren Burger en Weiter (KNP). Ten aanzien van de vergoeding van de bij de ramp aangerichte schade heeft de PvdA zich voorshands al sterk van de regering gedlstancieerd, zoals zij ook de w\jze waarop de getroffenen thans geldelijk worden geholpen in tegen stelling tot de CH-voorzitter Tilanus niet louter kon waarderen. Over de schreef ging echter de CPN door te be togen, dat toepassing van de wet op de materiële oorlogsschaden een nieuwe „ramp" voor de slachtoffers zou be- teken'en. Wie dat zegt, heeft kennelijk nog geen begrip voor de tragiek van de nationale ramp. Voor het overige bestond er een vrij grote mate van instemming met de regeringsvoomemens. De centralisatie van het dijkherstel de eventuele tem porisatie van de Zuiderzeewerken werden geaccepteerd, zij het dat bijv. de liberaal prof. Oud waarschuwde voor een sterk terugdringen van de water schappen. De bestudering van de af sluiting van de zee-armen werd met spoed tegemoet gezien. Over het alge meen kon men ook billijken, dat voors hands geen geëvacueerden naar het A Onze parlementaire redacteur geeft hierbij een beschouwend over zicht van de redevoeringen, welke gisteren in de Tweede Kamer zijn gehouden naar aanleiding van de regeringsnota over de watersnood. Voor een verslag van deze vergade ring verwijzen wij naar pag. 5. N buitenland zouden gaan. En vrijwel unaniem en spontaan was de lof voor de ontelbare burgerlijke en militaire helpers uit binnen- en buitenland. Voor zover er crïtiek werd ge oefend, geschiedde dat meest in vra gende vorm. Het waren vragen, die velen zich al gesteld zullen hebben. Hebben de waterstaatkundigen inder daad allang gewaarschuwd voor zwakke dijken Waarom werden de Duitse bunkers in de duinen niet eer der opgeruimd? Werd het Westland inderdaad ernstig bedreigd? Had niet des Zaterdags dringender kunnen wor den gewaarschuwd voor hetgeen het KNMI verwachtte? Waarom werd de ernst van de situatie op Schouwen- Duiveland pas zo Iaat onderkend Zullen de plunderaars strenger wor den gestraft en moet Nederland over meer helicopters de beschikking kry- gen? Heeft de week-end rust het ambtelijk apparaat niet verlamd? Ja, zelfs de S.G. ds Zandt sprak nu niet voor de Zondagsheiliging maar prees de militairen omdat zy meteen naar hun garnizoen waren teruggekeerd. Uiteraard had de CPN aan een ant woord op dergelijke vragen eigenlijk geen behoefte, zij wist allang dat de ramp veroorzaakt was door het Atlan tisch Pact, doordat de regering de dij ken had verwaarloosd ten behoeve van de bewapening tegen een „denkbeeldige" vijand uit het Oosten. Bovendien had de regering gefaald in de coördinatie van de hulpverlening, ja zelfs waren vrijwilligers teruggewezen, aan wie in feite de grootst mogelijke behoefte be stond. Ergerlijk achtten de communis ten het ten slotte dat de Amerikanen de hulpverlening misbruikten voor politieke doeleinden. Lering Wie daarachter politiek zoekt, moet zelf wel erg verpolitiekt zijn, zei prof. Oud terecht, terwijl dr Schouten consta teerde, dat van hulpverlening van achter het „IJzeren Gordijn" tot dusver helaas helemaal geen sprake was. En de libe rale leider stelde vervolgens vast, dat er natuurlijk fouten waren gemaakt en dat het een klein kunstje was die breed uit te meten. Maar een dergelijke ramp brengt onvermijdelijk fouten met zich. Dat nad hij als burgemeester van Rot terdam in 1940 wel geleerd. Wie dat niet inziet, bewees z.i. alleen dat hij geen er varing had op dit gebied. Niettemin achtte hij het evenals dr Schouten van belang, dat de tekortko mingen door de regering zouden worden onderkend, opdat daaruit lering kan worden getrokken. Het communistisch denkbeeld om een parlementaire enquête in te stellen vond echter nog weinig in gang. Wel werd algemeen aangedrongen op aanvullende nota's van regeringszijde. Die zullen ook stellig komen, want wat de regering ook heeft meegedeeld: volle dig is het beeld van de ramp nog aller minst. De watersnood zal de kamer debatten dan ook nog lang beheersen: Het laatste woord daarover zal pas over jaren klinken. In welke geest dat zal zyn, wordt echter pas door de maatre gelen van nu en straks beslist. Slachtoffers van ramp (Van onze Haagse redacteur) De opgaven van het aantal slacht-1 offers van de watersnood heeft de laat- ste dagen geen grote wijzigingen meer I ondergaan. De oorzaak daarvan is dat! in deze opgayen niet alleen waren be-1 grepen de geïdentificeerde slachtoffers, maar vooral de aantallen vermisten zo als die door de burgemeesters van de betrokken gemeenten werden geraamd. Weliswaar worden nu nog vele slachtoffers geïdentificeerd en moeten vele andere nog worden geïdentificeerd, maar de meesten van hen zijn reeds eerder door de burgemeesters als ver mist opgegeven, zodat door de thans vorderende identificatie het totale cijfer niet wordt verhoogd. In een belangrijk aantal gevallen is identificatie voor de begrafenis niet mo gelijk. In deze gevallen worden echter zeer nauwkeurige gegevens over de on bekende slachtoffers bij proces verbaal vastgesteld. Men hoopt dat het in de komende tijd mogelijk zal blijken reeds begraven slachtoffers op grond van deze gedetailleerde gegevens over uiterlijk, kleding, persoonlijke bezittingen, siera den enz. te kunnen identificeren, door vergelijking met gegevens over vennis- ten. Bjj het Nationaal Rampenfonds was gisteravond in totaal ruim 31 millioen gulden ten bate van de watersnoodgebieden binnenge komen. De besturen van de vijf centralen van overheidspersoneel, welke zitting hebben in de centrale commissie voor ge organiseerd overleg, hebben besloten het overheidspersoneel dringend aan te bevelen niet alleen over de maand Fe bruari maar ook over Maart en April één procent van het salaris ten behoeve van het Rampenfonds af te staan. In dien aan dit advies gevoig wordt ge geven zal het overheidspersoneel 2.500.000 opbrengen. De Caltex petroleummaatsehappy heeft 100.000 ter beschikking van het fonds gesteld. Te Eindhoven is een actie begonnen onder het motto „Hamers en dweilen". Deze actie beoogt de geëvacueerde ge zinnen een pakket schoonmaakartikelen en gereedschappen mee te geven ais zij naar hun woonplaats terugtrekken. De gemeente Benthuizen met 1300 Inwoners bracht 16.914.76 op. Het zelf zwaar getroffen Heusden offerde 20.000. Kiel „Klipfontein" bleek over volle lengte opengereten Duikers hebben, naar AP meldt, ont dekt, dat de „Klipfontein", die vorige maand bij Lourengo Marquez aan de Oostkust van Afrika zonk, over de ge hele lengte van de kiel is opengereten. In het casco van het wrak, dat op de stuurboordzijde ligt, zijn stukken rots gevonden. pjVEN voorbij Zevenbergschen- hoek verdwijnt de hoofdver keersweg onder bijna een meter water; de verbroken verbinding tussen Noord en Zuid. Het zal wel enige tijd duren alvorens deze weg wederom bereden kan worden, maar er wordt aan- gewerkt. En niet alleen aan weg. In het hele getroffen t.N'ted werken mili tairenP.T.TjN^&trs/'-weg- en dijlnoerK'ers er' Toeren agji het. herstel en de wederopbouw. Op pagina S vindt U hierover een reportage van onze verslaggevers. (Eigen foto) s ALBERT JASPERS Amsterdam - sinds 1913 Leidsestraat 11 - Ceintuurbaan 308 msma LAMPEN MET SFEER EN STIJL rw (Van een onzer verslaggevers) diek onderzoek ook voor ons land doel- De gemeente Amsterdam zal, als de raad er mee accoord gaat, een jaar lang een geneeskundig proefonderzoek by een ;edeelte van de bevolking laten instellen. iy dit onderzoek zullen ten hoogste vier duizend personen worden betrokken en de kosten worden geraamd op 60.000 gulden. Uit een studie van de Amerikaanse literatuur zo delen B. en W. aan de raad mede is gebleken, dat by een onderzoek van groepen der bevolking ouder dan 35 jaar, voor zover het vrou wen, en ouder dan 40 jaar, voor zover het mannen betreft, by ongeveer één procent een kankerachtige aandoening werd gevonden, benevens een groot aan tal afwijkingen, die voor geneeskundi" behandeling in aanmerking kwamen, en W. menen, dat het aanbeveling ver dient na te gaan of een dergelijk perio- matig zou zyn. Dit nu zou kunnen ge schieden door het instellen van proefonderzoek. Hierby zal gebruik worden gemaakt van de nieuwste laboratorium-methoden (cel-onderzoek ?oor de vroege diagnose van kanker, chsnisch onderzoek voor de herkenning var arterio-sclerose), welke daardoor op hiar waarde kunnen wor den getoetst. 5o nodig zal in bepaalde gevallen specidistisch onderzoek plaats vinden. Door dit proefonderzoek zal blijken, ln welke mate bl de bevolking aandoenin gen kunnen vorden herkend, waarvan een vroegtijdig behandeling een verder voortschrijden kan worden voorkomen. Hoewel hierbij in de eerste plaats aan kanker wordt gedacht, vallen ook an dere, als ziekte en doodsoorzaak belang rijke aandoeniigen, zoals circulatie- er stofwisselingssekten in het kader van een dergelijk oderzoek. Het is de beoeling voor dit onderzoek gebruik te mafen van vrijwilligers onder het gemeenteprsoneel en van gemeente wege lokaliteien en grote apparaten, zoals röntgentestellen, kosteloos ter be schikking te sellen. Met de leiding van het onderzoekial een commissie worden belast onder oorzitterschap van prof. dr A. Querdo, directeur voor de I Openbare Geandheidszorg. I Mocht het rsultaat van het onderzoek I zodanig zyn, at een onderzoek op bre- I dere basis gerchtvaardigd is, dan zullen j nadere voorstllen worden gedaan. Advertentie 'EEN FRAAI]BONTMANTEL VOOR 05 op z(jde gevoerd SEAL en BIBERET voor 135 De fijnste PBS PATT 400 Super Br. enfiw. VEMEN 375 Dé-té PELTERIJEN HilversumTel. 5787, Ger. Guliaan 33. Showroom Alm Nassaulcade 64, Tel. S7569 Showroom Gningen Oude Ebbingestr. 61b. Tel. 25766 z,end bnelkajt voor zichtzendlng door j Nederland an Postbox 116, Hilversui (Adi (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE, Woensdag. Een nieuw gevaar, rechtstreeks gevolg van de stormramp, bedreigt Schouwen. Het water, dat door de gaten in de dijken van de Zierikzeese haven voortdurend met kracht binnen- gulpt, voert zoveel zand mee, dat in die haven, die zo belangrijk is voor de aanvoer van alles van drinkwater tot gereedschappen een zandrug aan het ontstaan is. Als deze nog groeit, zullen grote schepen nog slechts bij vloed kunnen binnenlopen. Niet alleen voor de aanvoer is dit een bedreiging, maar ook voor een vlot verloop van de nog te evacueren bewoners. Toen ik gistermiddag van Katseveer naar Zierikzee ging met de voor duizend mensen gebouwde provinciale boot. was het reeds nodig vóór de havendijk (vrijwel in volle zee) op een kleiner schip over te stappen. Dc Bilt verwacht: inn Van Woensdagavond tot Don derdagavond. Veel bewolking met plaatselijk enlgo regen of sneeuw. Matige tot krachtige en langs de waddenkust tijdelijk harde Noord oostelijke wind. Temperaturen om het vriespunt. (Opgemaakt te 10 uur v.m.) Moi gen Zon op 8.02, onder 17.48 - Maan op 7.19, onder 15.41 HE'T WEER IN EUROPA 7 uur voormiddag Stations t.oest richt perai 7 HUI Max temp gist Oslo pool-snv NNO —17 - 8 Stockh. sneeuw NO 8 7 Kopenh. sneeuw O 1 2 Londen regen NNW 2 5 A'dam regen O 2 5 Brussel regen ZW 2 7 Parijs regen vVZW 3 9 Bord. geh.bew. w 5 12 Nice zw. bew wzw 5 8 Warsch zw. bew zo 6 Berlijn zw. bew zo 0 3 Zurich zw bew z 0 3 Wenen sneeuw ozo 0 3 De Rijkswaterstaat heeft voor hel herstel van de havendyken een afzon derlijk bestek opgemaakt, dat met de hoogste urgentie wordt uitgevoerd. Ir Slotboom van Verkeer en Water staat heeft aan B. en W. van Zierikzee verklaard, dat de vraagstuk ken, ontstaan door het enorme aantal en de grote omvang der gaten in de dijken vijftig jaar geleden onoplosbaar zouden zijn geweest; dank zij de tech niek en de ervaringen op Walcheren kan men nu optimistischer zijn. Om het wegverkeer tussen Zierikzee en Brouwershaven mogelijk te maken wordt, nu de grote provinciale weg no meters onder water staat, ook het werk aan de Schouwense dijk en aan de Bettewaerdse dijk zeer snel en kracht dadig aangepakt. Tussen beide dijken zal na dit herstel een strook ontstaan, die de wegverbinding Zierikzee Brouwershaven voorlopig veilig stelt. pOEN de iveede Kamer gisteren ver- gaderde'Ver de nota betreffende de watersnood bevonden zich in een zij vertrek de hoofdambtenaren van Rijkswaterfiat, belast met opbouw en 'herstel vantns dykenstelsel. Het waren an links \ar rechts: ij C. m 'I, Veld II n G BR de Graaft, beide,, hoofd, in genieur-aecteur van Rjjlcswater- taiii en <4 G thans directeur- renewal Rijkswaterstaat. Zy waken tebruik v< een kaart van de Storm vloed l95Sf}aarop met stokjes de hoog ste watstanden zyn aangegeven. Het verdwijnen van de beroemde vogeleiland jes" aan de Zuidzijde van Schouwen zal de natuurliefheb bers sterk treffen. Dit dorado voor vogelkenners in de zg. „inlagen" zal met deze inlagen verdwijnen. Zy worden volgespoten om er barakken voor de dijkwerkers op te zetten. Zonder water Die eigenares van mijn hotel, waar deerde zoeven ln een gesprek haar ver langen naar 24 uur slaap en een warm bad op 25 gulden. Zij zal waarschijnlijk voorlopig naar haar bad moeten blijven verlangen, want Zierikzee zit nog zonder water. De hoofdleiding van het pomp station bij Haamstede is weliswaar in tact en de aanvankelijke afsluiting bij Renesse is weer opengedraaid nadat met behulp van duikers de afsluiter^ op de leiding, die 25 cm onder het slik bleken te zitten, waren opgespoord. Vertraging in de komst van een bacterioloog, die moet vaststellen of verontreiniging van het water door bacteriën (cadavers) te vrezen viel. maakt het tijdstip van her stel der waterlevering echter onzeker. De situatie waarin ik vandaag dit eiland aantrof na het vorige week Don derdag te hebben verlaten, kan aldus worden samengevat: Sehouwen-Duive- land worstelt, maar is nog lang niet boven En het carillon van Zierikzee speelt „O Nederland let op U saeck" als een vermaan aan allen die voor deze ramp gespaard bleven, om nog lang niet over te gaan tot de orde van de dag. (Van onze correspondent) BONN, Woensdag. De Bondsregering heeft gisteren bekend gemaakt dat zij het z.g. „Freikorps Deutschland" heeft verboden. Dit verbod is uitgevaardigd op grond van het feit, dat de organisatie, die een rechtsradicale inslag heeft, plannen gehad zou hebben om de door de grondwet gewaarborgde democratische orde in Duitsland te ver storen. Bovendien zou het het doel der organisatie geweest zijn de regering in handen te nemen, desnoods met geweld. Een aantal vooraanstaande figuren van het Freikorps is gisteren gearres teerd. Onder hen bevinden zich Beck- Broichsitter, de voorzitter van de .Bruderschaft" (een organisatie van oud-militairen) en verder twee plaatse lijke leiders van het Freikorps, Hermann Lamp in Hamburg en Eberhard Hawranke in Bremen. Verder werd nog gearresteerd de vroegere Gauleiter van Wenen, Frauenfeld. De vyfde man tegen wie een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaardigd, is de vroegere rijks- studentenleider Scheel. Deze kon niet worden gearresteerd omdat hij namelijk al door de Britse autoriteiten in hechte nis is genomen bij de actie tegen de zg. Naumann-Kreis ran enkele weken geleden. Het Freikorps verklaarde zich ac coord met een in 25 punten herzien partijprogramma van de NSDAP. De leden van het Freikorps moesten zich door him op Hitier gezworen eed ver bonden voelen. Men erkende admiraal Dönitz als het rechtmatige staats hoofd. Antisemitisme en strijd tegen Jezuïeten en vrijmetselaars behoorden tot de taak van de orde, die onder het devies „Meïne Ehre heisst Treue" werkte. Het Freikorps werd ln Augustus 1951 in Hamburg opgericht, maar men gaf uit protest tegen officieren, die deel namen aan de Putschpoging van de 20ste Juli 1944, als officiële stichtings datum 20 Juli 1951 op. Aan de oprich ting van het Ffceikorps werd deelgeno men door de „fceudersohaft",- vertegen woordigers van de, Inmiddels verboden, Sozialistische Reiehspartel", de intus sen alweer opgeheven „Bond voor Waarheid en Recht" en de „Notgemein- schaft der SS". De groep had haar voor naamste accent in de plaatsen Hamburg en BremeD. Naar schatt:ng omvatte zij in totaa: on0eveer 1000 a 1500 leden, die georganiseerd waren ln „vryscha Joan Hammond in titelrol van Verdi's Aida In de opvoering van Verdi's Aida. morgenavond ln Amsterdams Stads- - -oi i„ u schouwburg door de Nederlandse Opera, ren", wel.ee door „vaandrigs" werden ÏÏf fn; Gr iet -r00tst.p. belang zal Joan Hammond van de Londense geleid. De leden waren verplicht tot on- mlin ni v!1 moKe"ikp tcr" c-: geregistreerd onder valse naam of onder nummers Achtergronden De actie die de Bondsregering tegen het Freikorps ondernomen heeft, kan men niet geheel losmaken van zekere politieke achtergronden. Het is namelyk zo. dat het bestaan van het Freikorps en zijn wijze van werken benevens zijn aan het nationaal-socialisme ontleende doeleinden reeds lang bekend waren. Er moet dus een reden zijn waarom men juist nu gemeend heeft te moeten ingrijpen. Zeker is. dat men niet onmid dellijk na de oprichting van het Frei korps al tot actie kon overgaan eenvou. dig omdat de competente organen van de regering en van de „Lander" enige tijd nodig hadden om het werk der or ganisatie en haar verbindingen precies te volgen en uit de doeken te doen. Toch is er wel enige reden om aan te nemen dat de Bondsregering hier is opgetreden tegen een rechtsradicale organisatie om dat zij er juist op dit ogenblik belang bij heeft te bewijzen hoe groot haar de mocratische betrouwbaarheid is. Toen enkele weken geleden de Engel, sen hun actie tegen de Naumann-Kreis ontketenden, werd door velen aan de Bondsregering verweten dat zij hier niet zelf was opgetreden maar dat klaarblij kelijk de controle op en het verweer tegen natlonaal-soclalistische elementen nog tvpisch een zaak van de bezettende mogendheden was. Tegenover dit verwijt stelt nu de Bondsregering haar actie van vandaag. Op zichzelf is er geen reden om de kwestie van het Freikorps bij zonder sensationeel te vinden. Organisa ties als deze bestaan er in de Bonds republiek waarschijnlijk wel bij tien tallen. Men kan zich er over verheugen dat één daarvan nu een flinke klap ge kregen heeft, maar men moet die klap dan toch wel in de eerste plaats be schouwen als een actie, die op het poli tieke credit van een Bondsregering

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1