HOOVER BOEKENWEEK 1953 KOOfnsg Haac tnifa fctcUeidet* m&UHfy. Positie boek baart nog zorgen AKKERTJES' RADIO-AGENDA OPGAVE PUZZLE No. 275 Ik hoef niet uit te kijken bij het oversteken... N.V. Dagblad Trouw '4 TROUW WOENSDAG 11 FEBRUARI 195J (Wij behouden oris het recht voor de uit de correspondentie blijkende mening onzer lezers in deze rubriek beknopt weer te geven. Brieven zonder volledig adres van afzender worden niet in behandeling genomen.) VOOR RAMPENFONDS Ik heb In deze dagen van persoonlijk initiatief een nieuwe belasting inge voerd, zo maar buiten de regering enz. om. Deze belasting is geregeld in heel weinig artikelen en is makkelijker te snappen dan een lboel andere. Het werkt zo: Als ik een pakje sigaretten koop, dan hef ik van mezelf tegelijker tijd een gulden. Ga ik in de toekomst naar een concert of doe ik andere dingen, die ik imin of meer als luxe beschouw in deze tijd, dan gaat dat.ook weer gepaard met heffingen. Al die heffingen gaan in een apart vakje van de portemonnaie en worden eenmaal per maand afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. Is dit misschien ook wat voor U? Ieder bepaalt voor zichzelf waarover hij of zü wil heffen en wat het tarief is. Dames, die niet roken, zouden bij voorbeeld het permanentje als luxe kunnen nemen of een paar nylons. Maar zoals gezegd: al die dingen bepaalt U zelf en U bepaalt ook het tarief voor elk geval. AMATEUR BELASTINGINSPECTEUR Ten behoeve van de geneeskundige verzorging in Italië is het tarief van de tram en andere openbare stadsver- ikeersmiddelen gedurende het week einde met 20% verhoogd uit de over weging, dat het gebruik van openbare vervoersdiensten buiten de gebruike lijke arbeidstijden een vorm van genot is. De ramp. die het vaderland thans heeft getroffen, zou een soortgelijke regeling ten onzent volkomen wettigen en door de publieke opinie ongetwijfeld met alle welwillendheid worden be groet. Daartoe zouden de grote ge meenten bijv. vijf cent toeslag op de tramtarieven gedurende het weekeinde moeten invoeren, ten einde ibij te dra gen in de bestrijding van de gevolgen van de watersnood, door het bedrag over te maken aan het Rampenfonds. Een adres van deze strekking héb ik gezonden aan de gemeenteraden van Amsterdam. Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Haarlem, Genua JOHANNA F. SMELIK Naar aanleiding van de rede van Z.K.H. prims Bernhard, waarin Z.K.H. ter leniging van de gevolgen van de ontzettende ramp, die ons vaderland trof, o.m. een beroep deed op het parti culier initiatief, overwoog ik het vol gende. Men roepe een instituut in het leven met -het doel op genotmiddelen, zoals gedistilleerd, sigaretten e.d. een dooi de verbruikers vrijwillig te dragen geringe -prijsverhoging te heffen. Dit instituut zou dan banderolles kunnen uitgeven in de prijs van bijv. twee, vijf en tien cent, die de fabrikanten en importeurs kunnen kopen en op al of een deel van hun producten aanbren gen. Een oranje banderolle als blijk van onze nationale eenheid en collec tieve wil om onze zo diep beproefde •landgenoten althans materieel te hel pen waar we kunnen. Wie vormt het comité tot voorberei ding en uitvoering? J. F. S. Zou men voor het Rampenfonds de prijs van elk pakje sigaretten niet met 1 cent kunnen verhogen gedurende enige tijd? Dat zou 'heel wat kunnen opbrengen. Er zijn trouwens veel ma nieren om het Rampenfonds te ver sterken, door toeslag op allerlei genot middelen. Er is zo ontzaglijk veel nodig. Amsterdam W. E. S. Nu wij een eerste offer gebracht hebben om althans in de levensnood van de getroffenen te helpen, blijft de zware taaik voor deze van alles -beroof den om weer opnieuw te beginnen. Daarvoor zal nog heel veel steun moe ten komen. Omdat het grootste deel van de 'bevolking niet in staat is daar voor op korte termijn voldoende bij te dragen, stel ik voor dat alle werkende landgenoten van hun verdienste iedere week in 1953, te beginnen met 1 Maart en eindigend op 31 Dec., 1 uur ver dienste afstaan voor de slachtoffers. Van de werknemers zou dit bedrag door de werkgever moeten worden in gehouden en wekelijks aan het Ram penfonds worden afgedragen. De zelf standigen, de winkelers en 'handelaren zouden iedere week zelf dit 'bedrag aan het Rampenfonds moeten overmaken. Het devies moet zijn: In 1953 iedere week 1 uur loon voor de slachtoffers van de watersnood! Den Dolder G. J. KOLHOFF Het minste, dat wij doen kunnen en dat ook reeds 'gedaan wordt, is de slachtoffers te steunen zoveel wij kunnen. Ter verhoging van onze bijdragen stel ik voor de eens zo gehate „tiende penning" weer im te voeren door bijv. 10% van ons inkomen af te dragen aan het Rampenfonds. Daar een dergelijke uitgave ineens voor de meesten te hoog zal zijp, zou den de werkgevers dit bedrag kunnen voorschieten en bijv. gedurende een halfjaar in termijnen van ons loon of salaris kuinnen afhouden. Verder zou van een groot aantal za ken 10% extra-belasting geheven kun nen worden a-ls 'bijv. van genotmidde len, weelide-artikelen, porti, allerlei vormen van vermaak, abonnementen op dag- en weekbladen. Ook verhoging van radio- en T.V.-belasting, van be lasting op tantièmes, gratificaties e.d. Eventueel verhoging van spoorweg-, bus- en tramtarieven. Uiteraard alles op basis van vrij willigheid. Dit plan is te verwezenlijken door zegeltjes te laten drukken -van ver schillende -waarden, die dan op de des betreffende artikelen, toegangsbewijzen etc. geplakt kunnen worden. Haarlem J. KOOL De ontstellende ramp, die ons vader land heeft getroffen, doet bij vele land genoten de vraag rijzen, hoe men nog rnee-r op gepaste wijze van zijn mede leven blijk -kan geven. Ligt het niet voor de hand, dat alle landgenoten, die door Gods goedheid gespaard bleven, gedurende zekere tijd zichzelf een gepaste soberheid op leggen, juist ten teken van rouw? Het leven moet doorgaan, ilk weet het, doch anderzijds kunnen wij ons ge durende een korte tijd onthouden van allerlei persoonlijke genoegens, zoals roken, meer dan strikt noodzakelijk consumeren, toegeven aan genoegens, De vrijvallende 'baten, die stellig in de tientallen milllloenen lopen, komen uiteraard ten goede aan het Rampen fonds. Het is slechts een suggestie ter over weging. Een abonné Tegen de aasgieren Sommige personen (schurken) schij nen het niet te kunnen laten onder welke omstandigheden ook, zich te ver grijpen aan goederen van anderen. Dit klemt wel zeer bijzonder in een nood toestand als zich nu in een groot deel van ons vaderland voordoet. In Uw artikel „Aasgieren aan het werk" treft mij de zinsnede: „De offi cier had eveneens zes maanden geëist, zeggende dat het hem speet, niet meer te kunnen eisen tegen deze man, voor wie iedere kwalificatie te gering is" Dat de officier van Justitie dat ge zegd heeft geloof ik gaarne, Maar dit niet kunnen van de O.v.J. ligt m.i. niet aan het betreffende wetsartikel. Art. 311 van het Wetb. v. Strafrecht spreekt in sub 2 over diefstal bij watersnood. De aanhef van dit art. luidt „Met ge vangenisstraf van ten hoogste zes jaren wordt gestraft". Hier had dus zes jaren geëist en op gelegd kunnen worden. De fout ligt m.l. in het feit, dat do betreffende zaak is behandeld door de „Politierechter" bij de rechtbank en niet door de meervoudige kamer van de rechtbank. In een zaak welke behandeld word: door een politierechter, kan Inderdaad niet meer dan zes maanden worden ge- eist. Moet er meer straf worden opge legd, dan moet de zaak behandeld wor den door de meervoudige kamer van de rechtbank. De vraag is dan ook waarom deze zaak behandeld werd door de politie rechter. Het komt mij gewenst voor. dat openbaar gemaakt wordt, dat een ieder die zich vergrijpt in omstandig heden als deze, niet gestraft kan wor den met zes maanden, maar met ze: jaren gevangenisstraf. Dit zal het rechtsgevoel van velen meer bevredi- gen. W. Een lezer. Misplaatst Op Maandag 2 en Dinsdag 3 Februari jl. zou de A.V.R.O. met haar revue op treden in Arnhem. Ondanks alle ver schrikkingen zijn deze avonden ook doorgegaan. Ik hoorde van iemand, die er zelf heen geweest is, dat de aan wezigen zich gewoonweg „dood" had den gelachen om de comische stukken van de artisten. I'k vind het gewenst dat deze schan dalige gedragingen van de A.V.R.O. eens openlijk aan de kaak worden ge steld. In de pauze was een collecte ge houden voor de slachtoffers van de watersnood. Ik stel mij voor, dat de aanwezigen „onder bulderend gelach" hun giften hebben gegeven. Ja, zoiets kan men verwachten van een omroep vereniging. die er prat op gaat bij uit stek „nationaal" te zijn. Eefde. J-H. Schrijf uw vrienden in het buitenland U leest allen in dit blad regelmatig, wat het buitenland voor onze getroffe nen doet. Gaarne wil ik ieder Uwer opwekken, voor zover U in het buiten land een vriend, kennis of zakenrelatie hebt, waarmee U wel eens correspon deert, dat U hem of haar een persoon lijke brief schrijft, waarin U tot uiting brengt, hoezeer de Nederlandse bevol king het waardeert, dat haar landge noten dit doen. Vertel hun, hoezeer ook hun mede léven de getroffenen sterkt en dat de Nederlandse pers dagelijks vertelt, hoe zeer hun land daadwerkelijk helpt. Praat niet over de nood. Men weet er in het buitenland alles van. Laat het geen huilbrief worden. Vraag voor al niet om hulp. Geef alleen uiting aan Uw dankbaarheid. En als U in een niet-getroffen gebied woont, zeg dan. hoe daar wordt gehol pen, en dat de industrieën daar op ver- Zoals te doen gebruikelijk, heeft de Com missie voor de Collectieve propaganda voor het Nederlandse boek, wederom een Boeken week georganiseerd, die zal worden gehou den van 28 Februari tot 7 Maart a.s. Ook ditmaal zal een geschenk worden gegeven bij aankoop van f 3.90 contant aan boeken. De daartoe uitgeschreven prijsvraag had geen bevredigend resultaat. Dit jaar dus geen geschenk-novelle; het geschenk van dit jaar bevat tien verhalen, verzameld door Anthonie Donker. De prijsvraag is niet vervallen: men kan de auteurs raden en in aanmerk ng komen voor boek" prijzen. Dan is er weer een uitgave voor de jeugd: „De Muze en de Selaoeneneen bloemlezing van 52 gedichten, bijeengebracht door Clara Eggink, een kleurplaat voor de allerjongsten .u-1 en een Boekengids, die op ruime schaal verspreid zal worden. Het Geschenk zal een oplage hebben van 130.000 ex. en de jeuigd-bloemlezing zal in 27.000 ex. verspreid worden. De boekenweek-affiéhe werd ont worpen door Fedde We id erna te Utrecht. De officiële opening van de boeken week zal dit jaar in verband met de nationale ramp, een ingetogen karakter dragen. H. M. de Koningin en Z. K. H. prins Bernhard zullen deze opening, op 27 Febr., in de Stadsschouwburg te Amsterdam bijwonen. Op een persconferentie, belegd door de Ver. ter bevordering van de belan gen des Boekhandels, wees de heer Chr. Leeflang, voorzitter van de propagan- da^comimissie er op, dat, al baart de positie van het boéle in Nederland geen overmatige zorg, die positie zeker nog moeilijk is. Daarom mag propaganda niet achterwege blijven. Er is bij het publiek een tendens tot het kopen van het goedkope boek. Als oorzaken van de moeilijkheden noemde spa*, o.a. de onrzetoelagting en de zware belasting druk op het koopkrachtige publiek: de boekhandel heeft last van een Ihaast ongeremde crediet-neming door het pu bliek. Hieraan zal goede aandacht moe ten worden besteed. De heer Leeflang besprak verder nog enkele andere pro- paganda-plannen en propaganda-acties. Een drijvende expositie van 500 boe ken in de tjalk „De Vrouwe Eva" zal drie maanden lang in ons land te be zichtigen zijn. Verder organiseert de Ver. lezingen voor personeels-verem- gingen en verspreidt zij artikelen voor personeels-organen en voor de kleine pers. Ten slotte memoreerde de heer Leeflang nog een minder prettig geval: in Utrecht is proces-verbaal opgemaakt tegen een boekhandelaar aldaar, die na sluitingstijd een lezing in zijn winkel had georganiseerd, een lezing die, zoals dat gewoonlijk is, gratis toegankelijk was. De commissaris der Koningin was aanwezig en de verbalisant stelde voor, 'ot schikking over te gaan. Uiteraard is daar niet op ingegaan. Met 'belangstelling wordt de uitspraak in het proces hierover tegemoet gezien, hoogde kracht voortwerken. Het komt mij voor dat een dergelijke brief, door duizenden lezers geschreven naar persoonlijke kennissen in het buitenland, als blijk van erkentelijk heid zal wonden gewaardeerd. Een Utrechtse fabrikant. Hulpactie Hongaren Wij waren juist van plan om via „Trouw" Uw lezerskring onze dank baarheid te betuigen voor de grote offervaardigheid ten behoeve van de Hongaarse vluchtelingen, toen ons de eerste berichten bereikten over de schrikwekkende ramp, die het Neder landse volk heeft getroffen. Nu zij het mij vergund vla „Trouw" Uw volk namens de Hongaarse gereformeerde vluchtelingen ons oprecht medelijden en medeleven over te brengen. Wij zijn door deze ramp diep getroffen. Er zijn velen onder ons, die onder de druk van de berichten over het grote onheil zeer geleden hebben. Wij zijn het er mee eens, dat de hulpactie voor ons meteen is stopgezet en dat de Nederlandse be- hoeftigen met alle macht te hulp wordt gekomen. Wij wensen van ganser harte, dat het Nederlandse volk deze ramp spoedig te boven komt en dat het ge loof in Gods barmhartigheid niet ge schokt wordt, maar eerder door deze zware beproeving versterkt, verdiept en bewaard wordt in onze Heiland, Jezus Christus. God, de Ontfermer geve, dat al wat over U allen is gekomen en zo bitter smaakt ten goede van Uw volk en de Kerk mag keren. Namens de Hongaarse gereformeerde vluchtelingen, ds. K. Göndöcz Hongaars Geref. predikant te Regensburg (Duitsland). Brief uit Canada Er is een golf van diepe ontroering en meeleven gegaan door de grote groepen Nederlanders, die hier in Zuid-Alberta wonen. Ook waren onze Canadese landgenoten diep getroffen en ontmoetten we veel hartelijkheid en sympathie. Hoe meer de berichten bin nenkwamen over de grote ellende die door duizenden geleden werd, hoe ver- slagener we werden, We kunnen U ver zekeren dat onze gebeden vele zijn. Uit alle delen van Canada kwamen de berichten, dat hulp aan de ge teisterde gebieden was toegezegd en dat alles zou worden gedaan om de slachtoffers die een nieuw bestaan in Canada willen opbouwen te helpen. We zijn als Nederlanders, kerkdijken Misschien voorboden van een-griep. Doe Br iets tegen: neem een"AKKERTJE?<— In korte tijd voelt U zich weer <iiïf helpen direct/ Donderdag 12 Februari HII.VKR8UM I. 4112 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8,00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws 7.J0 Gram VPRO: 7 50 Dagopening AVRO: 8 00 Nieuws. 8.15 Grum, 9.00 Morgenwijding. 9 lö Koor en orgo:. 9-2.5 Voor do vrouw. 9.30 Waterstan den. 9 35 Oram. 10 35 ..Ik weet 1k weet wat u met weet 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Armiserr.entsmuz. 12 0" Plano, viool er. ceUo 12.25 „in 't spionnetje". 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgel en piano. 12.50 ,,Uit het Bedrijfsleven" 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13,20 Lichte muz, 13.55 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Myste- ri", hoorspel. 14,35 Alt en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Tussen vier en vijf". 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Millitaire actualiteiten of gram. 17.40 Gram, 17.45 Reg.uitz.: J. J. v. d, Laan: „Nieuw Guinea's Australische buurman" 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproble- men. 18.25 Reportage of gram. 18.30 Lichte muz, 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuz. 19 40 Zang en orgel. 20.00 Niéuws. 20.05 Radio Philh. orkest. 21.05 „Mijnheer Tik-Tak", hoorspel, 22.10 Gram- 22,20 Ge var. programma, 23,00 Nieuws. 23.15 Sportoctuahteiten, 23.3024 00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Och- tendgymn. 7.30 Gram 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.UU Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10,00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Amusements- muz. (12.3012.33 Land- en tuinbouwme- ded.). 12.55 „100 jaar kromstaf". I3.0C Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Hawaiian- muz. 13.40 Bariton en piano. NCRV: 14.00 Amusementsmuz. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Radio Philh. sextet. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Vocaal ensemble. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17 40 Voordracht. 18.00 Gram. 18.30 „Op de stelling", causerie. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar, programma. 21.45 Vragen aan voorbijgangers. 22.15 Or gelconcert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. BBC in het Nederlands. 22.0022.30 op 224 en 48,54 m. Nieuws; Commentaar: De Engelse Literatuurgeschie denis. en nlet-kerkelijken, bijeengekomen en hebben weer iets ervaren van de eens gezindheid die we gekend hebben ge durende de oorlogsjaren. Als één man werd besloten een comité op te richten onder de naam „Help Holland Fund", dat zo spoedig mogelijk gelden bijeen wil brengen. Alle autoriteiten hebben haar volledige medewerking toegezegd. We zijn gestart met volle moed en zijn reeds dankbaar voor de tot dusver be haalde resultaten. Al voelen we ons volkomen thuis in dit nieuwe gastvrije land, het moeder land vergeten we nooit. God behoede Nederland.G. W. Frouws Hor.: 1. overtapbuis - 5. trede v. e. ladder - 0. alvorens - 10. nood druftig - li. harde stoot - 12. geweldig - 14. aanwezigheid elders - 16. deel v. h. gelaat - 17. opgestoken (van licht) - 18. monniken kleed - 10. leder - 21. ter gedachtenis (aan overledenen) - 23. traag - 25, afgesproken teken - 27. ijskegel - 28. bars - 31. inborst, karakter - 34. rivier in Italië -,.33. ratelpopulier - 37. zijde van het schip die van de wind is afgekeerd - 39. schrijfbord je - 41. deel v. h. geraamte v. e. schip - 44. maalin richting - 46. lust: op gewekte stemming 48. oppervlaktemaat - 49. spoedig - 50. hand vat - 51 jaargetijde - 52. de lange nekharen van leeuwen. Vert.: 1. schor - 2. tel woord - 3. opgewekt, bl« - 4. naam van de haas in sprookjes - 3. zintuig - 6. mening - 7. zeehond - 8. drietal - 13. legerafdeling - 15. bergplaats - 18. vader - 20. Egypt, waterlelie - 22. zangnoot - 23. ver binding door boot of spoor tussen twee plaat sen - 24. zangvogel - 25. graaf werktuig - 26. bittere afgunst - 29. veroberd - 30. draaiend wentelen - 32. En geland - 33. reeks - 33. slot - 36. mestschuit - 38. van geringe breedte - 40. water in Friesland - 42. bijwoord - 43. een aantal losgelaten steken - 45. Scan. munt - 47. afgemat. Oplossing 274 Hor.: sprlk, tombe, galop, basalt, berrie, even, bok, maat. sul. sta, ter leen, ass., bas, atol, sap, most, debuut, handel, uiten, sterk, storm. Vert.: pastel, iglo, kat, tob, open. barkas, abces, delta, boeldag, vuist, atlas, heg. cel, aarde, sorbet, border, stelt, duur, want, tik, hes. Ik kom bij mijn overtocht over het tapijt geen vastgeklitte hon den- of kattenharen tegen. En als mijn vingers „mijnwerkertje" spe len, worden zij ook niet besmet met ingelopen straarvuil. Dat komt, zegt mama, door de... ...onvolprezen Hoover stofzuiger. Waar die is, daar ligt altijd een grondig hygiënisch gereinigd tapijt op de vloer. Dierenharen noch Reg. Trade Mark scherp straatgruis bedreigen de gezondheid van Uw kinderen of de levensduur van Uw tapijt. De Hoover KLOPT, Veegt èn Zuigt, 's Werelds enige stofzuiger die daardoor vastgeklitte dierenharen opneemt en het vernielende straat- gruis verwijdert dat zich - zonder Hoover - in de pool ophoopt en de weefseldraden doorsnijdt. Vraag Uw Hoover-handelaar demon stratie bij U thuis. Hij KLOPT èn hi] Veegt èn hl] Zuigt De Hoover Hsndslnili N.V, Felckïtras» 15-29, Amtterdam-C. Worden ulfdkïWend geplaatst to de gehele ©ptaga van Troww Prtfs 50 cent per hoogte-millimeter fV&n Pijltje» worden geen bewijsnummers verstrekt) Betrekkingen gevraagd B.z.a. nette jongeman, 23 J». als verkoper in manufacturen of herenmodezaak. Br. o. nr. Tl-212824 Bur. Trouw Zwolle. 2 Verpleegh. z.z.g.g. in kinder- tehuis of rusthuis, reedseerder als zodanig werkz. G.G^ en N.H. T.iafst in t Gooi of omg or no T1-W7 Trouw A'dacn. Erv boekhouder zoekt avond werk. Adm-, belast., loonadm. enz Tel. 88099 of Br. no. Tl— 6028 Trouw A'darn. Biiverd. gevr. H'lem. Onversch. wat. Br. no. Tl—6026 Trouw Betrekkingen aangeb. Willem Kaptein's Handelson derneming N.V. Wetering schans 136 Amsterdam vraagt voor direct: flinke magazijnbediende voor het onderdelenmagazijn der „Kaptein Mobylette". Voor keur genieten zij. die reeds kennis bezitten van diverse motoronderdelen. Aanbiedin gen dagelijks tussen 10 en 12 uur aan bovenstaand adres. T2-72892 Fabrieks- en Handelskantoor vraagt mnl. employé, 2125 J voor administratie, minstens Mulo en praetük-diploma boek houden Tevens mnl. en vrl. administratief personeel voor vérkoop-afdeling en lichte ad ministratie, Woonachtig te A'dam. Br, No. C4100 van Bees Advert. Kant,, Leidsegr. 4b. T2—72770 Confecüe-atelier voor kinder jurken in het beste genre vraagt een zeer bekwame k napster, bij gebleken ge schiktheid goede vooruitzich ten, tevens plaats voor een net meisje op de handwerkaf- deling, Klaasen-Brtokman, Nieuwendük 100. Amsterdam T2-72709 In het Oudeliedenhuls der Ned. Herv, Gem. A'dam i: plaats voor een Vr. verpleeg hulp, P.G., intern, leeftijd tot 36 jaar. Aenv. sal. f 72.11 per mnd. jaren elders doorgebr. verhogen aanv. sal. Br. of pers. bez. vóór 12 uur directie Amstel 51. T2-72884 Suikerwerkfatoriek vraagt ge- rout, onderhoudsmonteur, leeft, tot 46 j. Kennis van stoocnin- stall-aties en electrieiteit strekt tot aanbeveling. Woonachtig te A'dam. Br. No. B3099 van Hees Adjvert. Kant.. Leldeegr, T2721777 Egon Pfeiffer Japonnenbedrljf ln het hoogste genre, vraagt voor direct bekwame huis naaister*. Aanm. dagel. 104 uur O Z. Voorburgwal 129, Tel. 44389 T2—72766 Gevr. in rust-verpleeginrich ting te Bloetnendaal een ver pleegster diploma B of ervaren verpleeghulp G.G. of N.H. to tem, spoedige indiensttreding. Br. rusthuis „Ons Thuis", Noorder Stationsweg 13, Bloe mend aal, T274157 Het Ziekenhuis Salem te Er- melo vraagt een hulp voor do Röntgenkamer. Zij. die als zo danig werkzaam zijn geweest, genieten de voorkeur. Br. aan Ide Directrice. T2—72780 Gevr. in banketbakkerij le winkeljuffr., bekend m. h. vak, v.g.g.v. Aanm. J. G. Renz, Uiterwaardenstr. 81, A'dam, tel. 713636. T272767 Zelfst. winkeljuffr. gevr. Aanm tussen 7 en 8 uur. Brood- en Banketbakkerij E, van Zijl, Ohasséstr. 111, A'dam, T2—72769 Huishoudel. pers. aangeb. Gedlpl. gez.verzorgster z. h pass. werkkr. v, d. morgen uren. Br. no, T3-6023 Trouw A'dam. Juffrouw, 41 jaar. zoz.g.g. in- pos. Chr. besch. moederloos gezin van gegoede stand, in centrum des lands. Brieven onder No. T35366 Trouw, Dordrecht, Huishoudel. pers. gevr. Huish. gezocht door heer al leen. Gegoede stand (58 j„ weduwn.). Goed kunnende ko ken en voor algehele verzor ging. Zorgzaam, opgewekt ka rakter. Uitv. Jnl., gewenst salaris etc onder no. T4-6022 Trouw A'dam. Gevr: dagmeisje 9—2 uur of werkster. Mevr. Mars. Joh. Verhulststr. 08 bv. A'dam, Wegens huwelijk tegenwoor dige fl, meisje v.d.e.n v.g.g.v. Felderhof, Stadionkade 71 II. Amsterdam. T4-72886 Fl. zeifat. dagdienstbode gevr. goede ref. Aanm. Mevr, Metz Willemsparkw 137. A'dam. T4-72816 Terstond gevraagd een Huis houdster. Midd. leeft.. Prot. F. Heemskerk. Noordwijker- weg 9, Rijnsburg. T4-72820 le en 2e meisje gevr. voor Engeland. Meerdere hulp aan wezig, Mevr. Gasman - Kra keling 11, Bennebroek. T4-S0472 „Gevr. per I Maart. Prettige hulp ln de hulsh. in kl. tand artsgezin (3 pers.). Werkster aanw. Mevrouw Homberg, Vondellaan 14.Beverwijk." Gevr. voor direct fl. hulp ln de hulsh. v.d.egi.. P.G. Huise lijk verkeer. Mevr. van de Pol, Weerestelnstr. 26. Hillegom, tel. 5889. T474158 Het Ziekenhuis Salem te Er- melo vraagt per 1 Maart a.». een tweede kookster, bij voor keur met inriohtingservanng. P«G. Brieven aan de Directrice. Meisje gevr. v. alle voonk. werkz .heden, liefst erugsz. kunn. koken. Hoog loon. Zondag en 1 mddd. p. w. vrij. U-trechtsestr. 41 A. A'dam. Mevr. M. Munier, Steenweg op Meehelen, Villa ,,'t Hof v. Laehenen", te Lier bij Ant werpen, vraagt voor direct flinke hulp i/d huish., P.O., leeftijd 25—30 i. Hoog loon, prima verzorging, gezellige sfeer, was buitensh., werkvr. v. zwaar werk aanw, Nadere Inl. G. P. de Jong, Woestduio- laan 63. tel. 2128. Doorn. Gevraagd: -Juffrouw vooi keuken (wegens huwelijk de tegenwoordige) N.H. Loon 1200 (incl. k. en i.) pen sioenregeling. Aanm. (en In- diensttrz.s.m. bij Directrice Ruimzicht, Voorst. Gl-d. Voor leden der W.B.V. ,,Am- sterdam-Zuld": Egidiusstraat 64 III, 37.85 p. mnd. - 3 slaapk. Bezicht. 12 Februari 1416 u. Insehr. moeten par briefkaart vóór 13 Febr. 10 u. v,m. op kant. J.I.kade 53 aanw. zijn. Alleen zij, die op urgentie- lijst van C.B H. voorkomen, kunnen op deze wornng tosohr. No. urgentieverklaring opge ven Mededelen: gezinssterkte, leeft, en geslacht kinderen, grootte der woning, reden van verhuizing, stamtooekno., rang. no. Onvolledige opgaven wor den terzijde gelegd. Net meisje v.d.ea. in gezin met kl, kinderen. Mevrouw van Valkenburg, Rustembur- gerweg 17, Bloemendaal. Tel. 25106. T4—-72778 Wedr. gepens. ambt. vraagt eeiw. deg, huishoudster m.l., G.G., goede beh., kl. verg. Br. 0. nr, T4212825 bur. Trouw Zwolle. Huisbediende gevr te A'dam in kl. gezin, intern, voor alle werkzaamheden, ook koken Geen hotel- of pensionperso- neel. Leeft 2545 j Br met referentie? onder no. T4-6O30 Trouw A'dam. Huizen, kam., pens. aangeb. Aangeb, 2 solide vrijstaande percelen Lijnbaansgracht op eigen grond nabij Wester straat met achterliggend bouwterrein met zij- en ach tergevel 2.50 m hoog, ge schikt voor onderstuk. Hu ren f 1966Lasten f 366 p. j. Aantrekkelijke prijs. Br. no. T5A-6024 Trouw A'dam Door eigenaar een prima in onderhoud verkerend perc. v. Swindendw.Ktr te k. aan geb. Huur f 1436—, lasten f 300,Koopsom f 13 500. Br no T5A-5952 Trouw A'dam. Te huur aangeboden: Garago in stad In het Noorden van het land, aan verkeersweg. Woning beschikbnar. Brieven onder no. T5a-6020 Trouw A'dam. Te koop magazijn- en opslag ruimte tezamen 86 m2. Nog enkele 2-kamer flats voor be jaarde mensen. Pr. Hendrik kade 153 A'dam Bezichtiging van Maandag t/m Vrijdag v. 14—16 u. T5a-72655 Zit-sl.kamer aangeb. m, of z. pens. voor 1 of 2 pers. A'dam- Z. Br. T5B-6032 Trouw. A'dam ln Chr, Rusthuis is nog plaats voor Dames Ook bedpatiënten Prins Mauritslaan 98. Den Haag T5C-72689 Huizen, kam., pens. gevr. Fa. Habeta, Timmerlieden, aannemers, makelaars, aan- en verkoop van huizen Ach tergracht 11, A'dam, tel. 33606, Echtpaar met 2 kinderen zoekt gem. kamers met ge bruik van keuken of kam- peerhuisje van Va Juli— V2 Augustus, in mooie omge ving. Brieven TSd'-ft030 Trouw A'dam. 2 Broers zoeken begin Maart z.- en si.kamer zonder pension met stookgel. Br. no. T6b-6D34 Trouw A'dam. Meubilair en Huisraad „Het Naaimachine Paradijs" Firidor. Lewenatein, Berntoa. 2e H. de Grootstr. 22. tel. 85289T8-72687 L. Wagenhuis betaalt veel geld voor gehele of gedeeltelijke inboedels en naaimaohlnes Tel. 26481. Ger. Doustraat 109, T8-72686 De Haardensmid. Schoorsteen vegen. Uw spiraal tot opklap- bed. Ceintuurbaan 212, 29320. na 6 uur 29436 T8-72685 Kamer vast tapijt b.v. 40 500 reeds vanaf f 98.-, leggen inbegrepen A. P de Zwart. Haarl.weg 529 bü Bos en Lom- marweg, tel 89774. T8-72684 Neem een Pfaff-Naaimachtoe. Pfaff is beslist de beste v Heijde, Rozengracht 8688. T8-72643 Schrijfbureau en Linnenkast te koop gevr Tel. 33836 T8-72690 Uw bed overtr. v.a. f 16.- Prasing, Ruyaohsfcraat 12a, Tel. 57029—54974 T8-72647 Is üw Keesje er van door? Een Pijltje brengt op zyn spoori AVONTUREN VAN VERSCHENEN ZIJN Mi VOLGENDE DEELTJESj 1. Tekko Taks op glad ijs. 2. Tekko Taks en de zoon van het Hemelse rijk. 3. Tekko Taks en het grote plan. 4. Tekko Taks en de 20 dagen. De prijs is: 75 ct. per deeltje. Stok voor stuk zijn het boeiende verhalen: uw kinderen zullen genieten van alle spannende avonturen, die Tekko Taks beleeft. De boekjes zijn verkrijgbaar bij al onze agenten en bezor gers. U kunt ze ook bestellen door storting van het bedrag op onze postrekening 412739, Gemeentegiro T 500 of per postwissel onder vermelding van de deeltjes, die U wenst te ontvangen, waarna franco toezending volgt, NJ5. VOORBURGWAL 225 AMSTERDAM. Voor U meubelen gaat kopen, komt eerst b(j Duykers aan lopen! Zw. eiken clubstel, geh verend f 275 Zw. Engels clubstel met uitgeschoren wollen moquette f 350,Iets speoiaala. BL eiken slaapkamer f 373.verende bedstellen. met garantie f 99 50 verende llgstoelltussens per stel f 35. enz. enz. Tevens le klas re- par.inr. Tel 58882, Eikenweg J. Bijl geeft veel geld v. meu bels. naaimach., kantoor- magazijngoe deren, Weesper- alraat 87. Tel 57750, A'dam. T8-72673 Opklapbed of tuimelbed met fabrieksgarantie, 1 pers. f 35, 2 pers. f 47 50 Dubbel divan- bed (inschuifbaar) per stel f 57.50, AUe bedreparatles in één dag gereed Beddenmaga zijn „Het Westen", Bilderdljk- straat 185, tel 85367, A'dam T8-72632 Kleding enz. Van Top tot Teen gekleed. Betaling in zes maanden „De Koning van Zweden", Keizers- graoht i49 Amsterdam. T9-72679 Wij leveren U op afbetaling alle soorten dames- cn heren kleding. Lescon, Bosb. Tous- satotstr, 64, tel. 120207. TO-72681 Februari-aanbieding'. Multico lour .cosbuums, pracht kwal. kamgaren 98. Kom, zie en overtuigt ul Gabardine panta lons, v.a, 21.50. „Het. Cen trum" (Joh. Tempel). Paleis straat 16 (hoek Singel): Haar lemmerdijk 141. A'dam T9-7275Ö Muziekinstrum., Radio Piano gevraagd. Tel, 58275 Borneostraat 7, Amsterdam. TlOa-9998 Te koop Am. orgel 11 reg The Saltlake Pr. 260.-. Br. no. TlOa6025 Trowv A'dam. Ons devies ls: doorgaan met de goedkoopste radioprijzen voor de nieuwste Philips, Er- res, Fridor. Telefunken, enz., t 62.50, 78.50, 95 I 115, -15, t 180, enz, enz Alles volle garantie. Radio Prins, sinds 1918. Hartenstr 2a. Tel 46181,Tl 0a—72762 Duitse piano 625 Eiken Feurich piano 775. 5 jaar garantie, Brederodestr. 2, tel. 95888TlOflr—72767 Auto's, Rijw., Vaartuigen Jawa Maico, CZ. Zeer spec, afbetalingsregeling. Motorhan- del „Markus v. Wees". Mar. nixstraat 242244, Amster dam-C.. Tel 39495. Tllb-72680 Autotransport 1-15 ton d. geh, Nederl. Ouke Baas, Tel. 94842 Tllb-72646 Mareis Autobedrijf, Rijks straatweg 340, Wassenaar, tel. 2545, heeft regelmatig voor verkoop in voorraad pl.m 50 automobielen in diverse uit voering en prijsklassen Deze wagens worden met garantie verkoohit, terwijl de betaling desgewenst gefinancierd kan worden Inkoop, verkoop rui len Tllb-7. D.K.W.'s en Opeis '51 zonder chauffeur va, f 12 50 p. dag, J Witte. Tldorestraat 11, tel 32092, Tllb-72651 Verhuur zonder chauffeur o.a. Amerik Ford 1953. 1952, 1951, Consul] 1958, Vauxhall 1953, 4 en 6 cyl., Volkswagen 1052 ook 8-pers Prijscourant wordt op aanvraag toegezon den G. J. Woutorse, Govert Fllnckstraat 320, A'dam, Tel. 98469 Tllb-72631 Aangeb. Opel Kapitan 1950, desk, onderz, toegest. Br. no Tllb-6029 Trouw. A'dam. De bromfiets waarop U wacht Mobylette de Luxe, automa tische koppeling, telescoop vork en trommelremmen f 485 Ook op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden L. v Ros som, Rozengracht 113, Tel. 35415, Tlilc-72644 Berint, de boste en goedkoop ste hulpmotor nu f 195.-. Evt f 3,54 p. week. C. Oly, Jan v Galenstr 6264. Telef 85697 Tllc-72652 ?aken, enz. Te koop een prachtige slagerij, welke compleet ls Ingericht, in een groot fabrieksdorp. Di rect. te aanvaarden. Ook ge schikt voor andere doeleinden. P. Zuidhof. Bedum (Gr.) T13-72885 8.000,4 10,000,ge vraagd als tweede hypotheek op een pand gelegen op eerste stand te Zeist. Aanbiedingen en nadere Inlichtingen onder let ter C Stichtse Courant Drie bergen. T18-72883 Te koop gevr, assurantiekan toor oi assurantleportefeuille, omg. Utrecht, Amersfoort, Hil versum, Br. no. T13-6031 Trouw A'dam. Lessen en clubs Welke Student wil bij Gym nasiast (2 kl.) toezicht oi huiswerk houden, Br. no. T14-6021 Trouw A'dam. Autorljles Snip f 5,per vol rhlesuur Tel. 12.16.20 lste Hugo de Grootstraat 3, Rus- tenburgeratraat 118, A'dam. Tl 4-72671 Tennisclub f 4 p m. vr. 1 bjv. Trainer, veel spel, T. 28802 27802 T14-72650 Auto- en Motorrijles Van Ros- sum,, Het adres Rozengr. 113. lel. 35415, A'dam T14-72669 Grondig piano-onderwijs. Le raar heeft enk. u. vrij. f 7 p. m Br. Tl4-5933 Trouw. A'dam, Diversen Laat ons U vrijblijvend voor- lichten bij aanschaf van gas haard, gasradiator, geyser of sanitair. Gebr. Blok. A'dam, Tel. 99649—08301. T16-72677 Oude sieraden en sloopgoud en zilver kopen wij tegen ho ge prijzen. Fa E. G. Heek man (M, Eggersman) Gr Hout- str. 164, Haarlem. T10-264834 Massages, Sauna baden enz., óók 's avonds. J. v, Lennepstr. 311, A'dam, Tel. 88981. T16-72716 Hoogspanningsont stekingsmag neten en ontstekingspoelen repareert en wikkelt Ott, Kui perstraat 25. Tel 21246 T16-72654 Telmachine t 175.In pri ma staat. PI. Parklaan. No. l. Tel. 50234 Amsterdam. T16-72882 Heeft U feest? WU verhuren stoelen, tafels glaswerk, ser viesgoed, enz. Keizerswaard, Utrechtsedwarsstraajt 13. Tel 49593. na 0 uur 39391 Tl 6-72642 Dak herstellen? Blok gauw ballen. WU verzoreen al uw loodgieterswerk, Gebr. Blok, Ruysdaelslraat 17, Amsterdam, Tel. 99049—98301. T10-726T6 Herstellingen en vernieuwin gen aan nw sanitair, gasfor nuizen enz worden door ons vakkundig en snel verricht. Vraagt prijsopgave Gebr. Blok, A'dam, Tel. 99649-98301 T16-72675 Geef ons uw oud papier. L^ger des Heils, Rapenburg, Tel 40870 El. Archiefvernie- tiging. Prima aanmaakhout T16-72è70 Slot defect? De sleutelexpert komt direct. Telef. 89665 lste Helmersstrast 62. TX6-72683 Inkoop van oud goud cn zilver. H- A. van der Zee. Elisabeth Wolff straat 61. T16-67937 Horloge kopen? Geen geld. hindert niet. De jaren geves tigde horlogezaak M. v. d. Linden, le Jan Steenstr. 132, tel. 716146. tussen Sarphatipark en Ferd, Bolstr. is er toe over gegaan elk merk en soort hor loge. pendule of andere klok, zonder vooruitbetaling te ver kopen vanaf f 1 per week, te gen normale prijs T16-72645 Naamplaten in emaille, glas en metaal. Herblot, Nassau- kade 123. A'dam, tel, 81840, T16-72648 Beëdigde vertalingen. Vlug en Correct door Ad Libitum, Gouda. T16-67625 Voor mooie behangsels en le klas werk H, O. Köhler, Pre- toriusstir. 19. Tel. 55713. Tl 6-72633 Uw loodgieter voor gas- en waterleidingen Gebr. Blok, erkende gas- en watenitters A'dam. Bel op 99649— 4. Prijsopgave vrtjblU- vend.Tl 6-72678 Aangeb. Bijbel Anno. 1663, iets besohadigd. Sweelinoklaan 9. Arnhenu_Ti 672764 Te koop epl-diascoop 8.3X8.3 compl, met lamp enz., z^.a.n. Zeer weinig gebruikt 325.—. Fotoh. Thissen, Balkbrug, tel. 730. Tl 674162 Ds. en Mevr. Brexnmer, zoeken contact met hun gemeente leden uit Bruinlsse e.o, Tijd. adres Burg, de Bruïnelaan 58. Zwljndrecht. SohrUf of bezoek ons.T16—72781 Te koop wegens afschaffing een zware merrie hit. Mak ln alle tuig, en kar en tuig. Arie van Veen Hzn.. Zuiltohem No. 237, Gelderland. T19—72763

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3