Buitenland zamelt steeds meer in Een hoge militair „viel' de lucht in rampgebied Misselijk -Duik in verdronken land- Nauwelijks papier genoeg voor hel h(denktngsboek „De Ramp r~ Giro-nummers 9575 412739 Scandinavië spant de kroon Hervormd Nederland offerde mild Ruim 31 millioen uit Intermezzo in Zuidlandspolder VERRASSING TOEN HOGE BEZOEKER BEKEND WERD Lof van Ridgway voor de soldaten IN GESTOLEN BATTLE-DRESS MENSEN GERED Pseudo-dokter werkte in Zierïkzee Bij liet Rode Kruis in Den Haag kraken de zolders HOE EEN OVERZICHT VAN DE RAMP WERD VERKREGEN Nos 40 vermisten in Halsteren j- Verlieslijst n Koningin en Prins in lief schroef vliegtuig GIROSTORTINGEN KOSTELOOS WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Redactie en Adm NJZ Voorburgwal 225, Amsterdam Bankier; Twentse he Bank, Amsterdam. Telefoon 87900—39222 (10 UJnen) PostJbua 859 Gem.-Giro Amsterdam T 500 Postgiro no. 412739 Abonnementsprijs 49 cent per week; 6.35 per kwartaal Losse nummers 13 cent Versdhijnt dagelijks Ttouuf- ELFDE JAARGANG No. 238* f IETS KOUDER Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk regen of sneeuw. Matige tot krachtige, langs de kust tijdelijk harde of stormachtige naar Noord tot NO. draaiende wind, maar in het uiterste ZO. aanvankelijk nog zwakke tot matige wind tussen ZO. en ZW. Iets kouder. Morgen: Zon op: 8.02 Maan op: 7.19 onder: 17.48 onder: 15.41 UITGAVE: N.V. DAGBLAD TROUW Mnofrlrédacteur: Pr J A H J S BKIJINS SLOT De communisten zijn druk bezig de watersnood voor hun partij uit te buiten. Nu, het is begrijpelijk, dat zij wel wat nodig" hebben om hun tanen de invloed in het Nederlandse volk een beetje te ondersteunen. Daarom zijn zij maar direct begon nen met te verklaren dat de waters nood de schuld van de regering was. De dijken waren verwaarloosd, volgens de communisten, omdat het geld, daarvoor nodig, verbruikt werd aan de herbewapening, Het ontbreekt er nog maar aan dat zij de schuld van de storm en van de springvloed aan de regering geven. Toen de Amerikanen met mensen en materieel te hulp snelden, spraken de communisten niet over hulp, maar over een bezettingsleger. Wanneer ra ken we het weer kwijt, zo vroegen ze. Van de Duitse hulptroepen, die vrij willig hierheen kwamen, vertelt „De Waarheid" dat zij in smetteloze jassen en zonder één spatje op hun glimmen de laarzen op de dijken staan terwijl de Nederlandse arbeiders en boeren en marinejongens het werk doen. De waarheid is, maar niet de com munistische, dat die Duitsers prachtig werk verricht hebben en even hard geploeterd hebben als alle andere hel pers. De communisten buiten de waters nood uit ter wille van hun Russische politiek. Zij gebruiken de watersnood om bij de bevolking tegenzin te wek ken tegen de politiek der Westerse herbewapening. Zij zijn bezig de Nederlandse volks kracht te ondermijnen. Dat doen zij ook door het zaaien van paniek onder de bevolking. Zij trachten daartoe het komende springtij op 16 Februari nu reeds uit te buiten. Alsof niemand anders in Nederland daarvan wist, bombarderen zij de re gering met telegrammen daarover. Alsof er geen spontane actie van ons volk was, meteen georganiseerd onder leiding der bevoegde autoriteiten, om de bedreigde punten in de dijken te versterken en de gaten te dichten, ko men zij met telegrammen, waarin de hulp van „het werkende volk" wordt aangeboden. Maar de communisten vertegenwoordigen het werkende volk niet. Zij vertegenwoordigen alleen een gestadig dunnend aantal misleide stak kers. En terwijl de communisten aldus be zig zijn de watersnood en de ellende, die daarvan het gevolg was, te exploi teren voor hun duistere en anti-na tionale doeleinden, heeft het Neder landse volk, waar deze lieden zich moedwillig buiten plaatsten, in grote eendracht zich aangegord tot de groot ste hulpactie, die ooit werd gepresteerd in Nederland. Een hulpactie, die gesteund werd door landen uit de gehele vrije we reld. Niet uit de Russische! Wat trou wens ook niemand begeert. De communisten moeten niet denken dat zij met hun actie iets winnen. Ons volk 'heeft hen in de gaten! Onder de slachtoffers van de watersnood heeft dit valse pathos en heeft deze al te duidelijke poging om uit de nationale ellende politieke winst te slepen, een allerellendigste indruk gemaakt. Iemand die een uitvoerige tocht door de noodgebieden gemaakt had en met velen daar gesproken had, zeide ons dat er daar niets en niemand meer verafschuwd werd dan de communis ten. Degene die daarop volgt is de AVRO. Nat. Rampenfonds „Trouw" (Voor slachtoffers van de watersnood) Denemarken heeft thans 10 millioen kronen 5*/j millioen gulden geofferd voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland en Zweden Hoopt vandaag de 10 millioen kronen meer dan 7 millioen gulden vol te maken. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft na zijn terugkeer te Washington van zijn Europese reis verklaard, dat de kabinetscommissic voor de noodgebieden, waarvan hij voorzitter is. zich zonder verwijl met president Eisenhower zal verstaan over mogelijke hulp verlening. m In Achthuizen op Overflak- kee verongelukte tijdens reddingsvluchten een Engels g hefschroef vliegtuigEr vie- len geen slachtoffers. De Nederlandse legatie in Argentinië heeft machtiging gekregen een halfjaar lang inzamelingen te houden. Zaterdag, op de drukste dag van de zesdaagse te Ant werpen. zullen 40 dames uit Putte in de Belgische provincie Noord-Brabant een collecte houden onder de 30 000 toeschou wers in het Sportpaleis. Chili heeft 1000 Nederlandse immigranten vrije overtocht en vestiging aangeboden in de Zuidelijke provincie Chiloe. et Engelse motorjacht „Warrior GbrainV fê&z ion)* V» trekt van daag uit Torquay naar Vlissingen met 60 ton kleding uit South Devon aan boord. Een van de vrijwilligers, die het vaartuig be mannen, is de heer W. R. Urquhart uit Torquay, wiens Nederlandse vrouw tijdens de stormvloed haar familie bezocht en werd gered. Het Franse Rode Kruis heeft 3 millioen frs. en 50 ton goederen ingezameld. Het internationale Joodse hulpcomité te Wash ington heeft 10.000 dollar aan de Neder landse ambassadeur overhandigd. Joego slavië heeft financiële hulp toegezegd. Zo wel in Rilland Babh als in Wissekerke zijn twee vrijwilligers van het Noorse Rode Kruis aan het werk getogen, ieder met vier walkie-talkies. Zij zijn met 25 van deze apparaten uit Noorwegen gekomen. Uruguay Het „Instituto cultural Uruguas Hoianda" bereidt een grootse nationale hulpactie voor. Een groep van de Nederlandse Reisver- emging heeft van een hotel te Colmar een reductie op de rekening gekregen van 5000 Zwitserse frs. ten bate van het Rampen fonds en goederen van de skileraren en het, sporthuis te Adelboden. Dr. Carl Mclntire, voorzitter van de in ternationale raad van Christelijke kerken, heeft de Amerikaanse kerken verzocht op de beide volgende Zondagen bijzondere collectes voor Nederland te houden. Op IJsland zijn 40.000 kronen bijeengebracht. (Van onze Haagse redactie). Blijkens tot en met hedenmorgen door de quaestor-generaal der Ned. Hervormde Kerk ontvangen berichten, heeft de Zondag gehouden collecte voor het Rampenfonds in 80 gemeenten rond 213.000 opgebracht. Dit is dus slechts een klein deel van het totale aantal Ned. Hervormde Gemeenten in Nederland, dat op 1400 kan worden gesteld. In het bedrag zijn o.a. begrepen de opbrengsten van Den Haag en Am sterdam met randgemeenten, die resp. 50.000 en 70.000 bedragen. In Delft werd 11.850 bijeengebracht en in Scheveningen rond f 21.000. De op brengsten van Rotterdam en andere grote steden zijn evenwel in dit voor lopige totaal niet opgenomen. In Zweden worden plastic klompjes ten bate van de slachtoffers verkocht voor I kroon. De staatsradio zal Vrij dag een heruitvoering geven van het radioprogramma „Karusellen", bij wijze van ,IIaak-in"-3cne Het advert entiéver- bod. waaraan altijd krachtig de hand wordt gehouden, wordt voor deze gelegenheid op geheven. De toegezegde bijdragen van com merciële ondernemingen zullen, evenals die van particulieren,, worden, bekendgemaakt r- Stockholm :?ij.-. biljetten .i&rigeprakl met een geknakte tulp. De tekst luidt: Help Holland. Zweden zal Haamstede adopteren De Nederlandse gemeenschap Pella in Zuid-Centraal-Iowa heeft de week van 1522 Febr. bestemd voor Holland Relief Week Ierland heeft reeds voor 4500 dollar kleding en andere goederen gezonden. RAMPENFONDS Bij het Nationaal Rampen fonds is tot gisteravond in totaal ruim 31 millioen gulden binnen gekomen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIM In een persoonlijke boodschap heeft generaal Ridgway, de opperbevelheb ber der geallieerde troepen in Europa, de Amerikaanse troepen geprezen voor hun reddingswerk en het verlenen van alle andere hulp bij de watersnood in Nederland. Generaal Ridgway bracht in zijn boodschap tot uiting, dat hij zich per soonlijk overtuigd had van de omvang van de ramp. Zijn bijzondere lof uitte hij jegens luitenant-generaal Eddy, de opperbevelhebber van het Amerikaan se leger in Europa, voor de efficiency waarmee hij persoonlijk de hulpver lening geoiganiseerd had. De Ameri kaanse troepen zetten hun hulpverle ning onverminderd voort. De 19-jarige expeditieknecht A. J I hielp bij het sorteren van ingezamelde K. uit Den Haag is gearresteerd wegens kleding, twee costuums, een winterjas het feit dat hij zich een aantal goe- en een „battle-dress" meegenomen deren, bestemd voor de slachtoffers van de watersnood, heeft toegeëigend. Deze jongen heeft ook, naar hij zelf egt, in de noodgebieden verscheidene mensen gered, hetgeen de politic aan nemelijk acht. K. had eerst uit een school, waar hij Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis verzoekt tot nader berichtv^'eeiv ingezamelde goederen meer naar Den Haag te zenden, omdai hiervoor geen opslagruimte ter beschikking is. Inge zamelde goederen moeten ter plaatse worden opgeslagen en zoveel mogelijk worden gesorteerd, waarna schriftelijke opgave van hoeveelheid en soorten gaarne zo spoedig mogelijk ingewacht wordt bij de intendance van het Nederlandse Rode Kruis, Fluwelen Burg wal 19, Den Haag. In de nota over de watersnood, welke de regering heeft gepubliceerd, zijn gegevens verstrekt, waaruit blijkt, dat eerst op 3 Februari, 's morgens om 7 uur een duidelijk, allesomvattend beeld van de ramp was verkregen. Wegens het ontbreken van voldoende concrete gegevens werden, zodra de weersomstandigheden dit toelieten, verkenningsvluchten gevlogen, onder meer ter bepaling van de prioriteit bij de hulpverlening. Deze verkennings vluchten leverden als gevolg van de bijzonder slechte weersomstandig heden op Zondag 1 Februari een frag- Goeree-Overflakkee dat in Stellendam de situatie hoogst ernstig was en dat Middelharnis gedeeltelijk onder water stond, terwijl in Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland de toestand kritiek werd gemeld. In de namiddag van 2 Februari was meer inzicht verkregen in de algemene situatie, hoewel de nauwkeurigheid van de berichtgeving omtrent de voren staande eilanden nog gering was. De situatie op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee werd echter als het ernstigst onderkend. Op 3 Februari 7 uur waren de mentarisch beeld. Van Schouwcn-Dui- aardrijkskundige gegevens volledig bij eland werden geen gegevens ont vangen. De bij luchtverkenningen van de ramp verkregen gegevens werden on middellijk aan de betrokken instanties, o.a. de Rijkswaterstaat, doorgegeven. Eveneens werden luchtfoto's, die, in verband met de slechte weersomstan digheden gedurende de eerste dagen van de ramp, eerst later beschikbaar kwamen, onder de betrokken instan ties verspreid. Tot 2 Februari 7 uur lag in de be richtgeving de nadruk op de gebieden rond Rotterdam, Dordrecht, Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren, Zuid-Beveland en Texel. Op dit tijdstip trad de ernst van de situatie op Schouwen-Duive land en Tholen eerst duidelijk op de voorgrond. Door de geïsoleerde ligging van de zwaarst getroffen gebieden kwamen geen nauwkeurige gegevens binnen. Omtrent Tholen werd slechts bekend, dat Stavenisse was geïsoleerd, omtrent Het aantal intekenaren voor het gedenkboek van de waters nood „De Ramp" is reeds geste gen tot bijna 300.000. En steeds komen er nieuwe intekenaren binnen. De aanvankelijk vastgestelde oplage van 50.000 stuks was reeds berekend op een verkoop, die zelfs „best-sellers" in ons land nauwe lijks bereiken. Thans is het nood zakelijk gebleken deze oplage te verhogen tot meer dan 300.000 stuks. Gedacht wordt zelfs aan ten oplage van een half millioen. Als men bedenkt, dat voor de oor- »ronkelijke oplage reeds een hoeveel- illlllllIlM REEDS 300.000 I INTEKENAREN lllllllllllllllllllllllllll minimi llllllllllll heid papier nodig was ten bedrage van f 20.000 en dat voor het drukken daar van acht grote drukkerijen in Neder land waren ingeschakeld, kan men zich voorstellen dat de thans vastgestelde oplage grote moeilijkheden opwerpt met betrekking tot hel verkrijgen van het benodigde materiaal en het orga niseren van de werkzaamheden, die voor het vervaardigen van dit boek nodig zijn. Begrijpelijk is ook dat voor een der gelijk grote oplage het materiaal en de I arbeid niet meer gratis ter beschikking kunnen worden gesteld. Men stelt zich voor, de eerste 50.000 exemplaren, volgens de oorspronkelijke opzet, geheel kosteloos voor verkoop ten bate van het Nationaal Rampen fonds ter beschikking te stellen. De rest van de oplage zal tegen kostprijs berekend worden. Ook dan zal er, gezien het grote aantal, een zeer aan zienlijk bedrag voor het Rampenfonds overblijven. De „Vereniging tot bevordering van de belangen des boekhandels", die de uitgave van het herdenkingsboek op zich heeft genomen, verzoekt het pu bliek dringend het bedrag, dat voor het boek be'aald moet worden, vooraf te voldoen en daarmee dus niet te wachten tot het tijdstip van ver schijning, aange-ien hierdoor grote moeilijkheden zouden kunnen ontstaan. gewerkt en de berichtgeving zodanig, dat de voortdurende wijzigingen in de situatie spoedig konden worden bepaald en noodzakelijke maatregelen konden worden genomen. Het onbruikbaar worden, resp. droogvallen van wegen, de nauwkeurige locatie van dijkdoor braken, zwakke plaatsen, noodgebieden e.o. kon snel worden verwerkt en doorgegeven. Cs Volgens opgave van het gemeente huis te Halsteren zijn op het ogenblik in deze gemeente 68 slachtoffers van de watersnood geteld, waarvan er 28 zijn geborgen. Er worden nog 40 per sonen vermist. DE RAADSVERKIEZINGEN Evacué's voorlopig niet ter stembus? (Van onze Haagse redacteur) De komende gemeenteraadsverkie zingen in de rampgebieden vormen een probleem, dat reeds de volle aandacht heeft van het ministerie van Binnen landse Zaken. Er moet op korte ter mijn een regeling worden getroffen, aangezien de candidaatstelling op 14 April is bepaald en men geruime tijd te voren moet weten waaraan men zich te houden heeft. Momenteel wordt een naarstig onderzoek ingesteld naar de toestand, waarin de bevolkingsre gisters der getroffen gebieden zich be vinden, aangezien zonder bevolkings register een verkiezing niet wel mo gelijk is. In de gemeenten, waar het grootste deel der bevolking nog aanwezig is en de administratie zich in goede orde bevindt, zullen de verkiezingen waar schijnlijk wel kunnen doorgaan Voor de steden en dorpen, waarvan de in woners mei-endeels zijn geëvacueerd, zullen de verkiezingen waarschijnlijk moeten worden uitgesteld. De beslis sing is nog deze week te verwachten. M ij publiceren op pag. 2 de zesde lijst van de ver liezen uitgegeven door het Nederlandse Rode Kruis. H. M. de Koningin heeft een bezoek gebracht aan Hellevoet- sluis, Den Bommel, Willemstad en de Moerdijk. Per sleepboot vertrok H. M. naar Den Bommel op het eiland Goeree en Over flakkee. Van daar begaf zij zich te voet naar een punt op de dijk, waar mariniers met de herstel werkzaamheden bezig waren. In een truck reed H. M. naar Nieuwe Tonge, waar zij zich langdurig met de inwoners onderhield Daarna vloog de Koningin per helicopter naar Oude Tonge, dat 300 doden telt. Hier liet zij zich door de burgerlijke en militaire autoriteiten van de toestand op de hoogte stellen en maakte een tocht door de zwaargetroffen gemeente. Wederom per helicopter ging H.M. daarna naar Willemstad, waar zij aan de Waterpoort landde. Tijdens een klei ne rondwandeling door de gemeente be zocht zij de opgeworpen dam aan de laadpoort, vanwaar zij een overzicht had op de ondergelopen polder van Westhoek. Met eer. vaartuig van de Rijkswaterstaat vertrok H.M naai Moerdijk, waar zij enkele beschadigde woningen bezocht. Om halftien des avonds was de Koningin terug Soestdijk. Zij was in gezelschap van mevrouw M. SmittAvis, particulier secretaresse, en majoor Van der L den. Prins Bernhard is van Woens- drecht uit per helicopter naar de Zeeuwse eilanden gegaan. Op Zuid- Beveland bezocht hij Rilland-Bath, Hansweert, Baar.andt. Ellewoutsdijk en Wolphaartsdijk. op Noord-Beve land landde hij ie Kortgene en Co- lijnsplaal Daarna bezocht prins Bern hard Zicrikzee »n Sint Phihpsland In al deze plaatsen surak hij met inwo ners en nam hei herstel van de dijken in ogenschouw. Gisteren nam de Prins de vernielingen te Raamdonksveer en Numansdorp in ogenschouw. Van een onzer verslaggevers) Een paar minuten stond gisteren in Zuidland een hoge militair alleen op een dijk in de zwaar geteisterde polders. Niemand van de werkers op de dijk begreep eigenlijk goed wie die vreemde militair 1 was, die zojuist per helicopter teas gedaald. Maar de militair verbrak zelf de stille. Hij stapte op het kleine groepje mensen af en zei: ,,Ik ben de Prins, vertel mij eens hoe u het hier maakt". Het viel de dorpsbewoners te zwaar om. zo geheel verrast met dit bezoek van de Prins, te vertellen in welke benarde omstandigheden zij hadden verkeerd. Een vrouw barstte plotseling in tranen uit. „Oh, Hoogheid," stamelde zij, „het is verschrikkelijk." Zij wees met haar beide handen in de richting van de grauwe watermassa in de eens zo vruchtbare polders, alsof zij zeggen wilde: „Daar ligt de oorzaak van alle deernis." En met haar weenden anderen: Stevige boeren kerels, die hun vee hadden zien verdrinken en op deze trieste middag met lede ogen hadden gadegeslagen, hoe jonge, vaardige handen de cadavers uit het water haalden; vrouwen, op wier gezichten de diepe zorgen des levens zich in luttele dagen hadden afgetekend. Snikkend en zwijgend bleven de mensen zo staan, dicht om de Prins. De koninklijke gast begreep deze plotselinge opwelling. Hij sprak woorden van troost en vroeg de verslagenen sterk te zijn. „Natuurlijk Prins," zo verbrak een moedige man de stilte. „Wij zuilen sterk zijn. Wij zullen de burgemeester voor U halen." Waar was de burgemeester. Dat was waar ook, ja, de eerste burger van het dorp had de Prins moeten begroeten. Het ging ook zo vreemd vanmiddag. In de sporadische gevallen dat deze bevolking de eer te beurt valt een hd van het Koninklijk Huis in haar mid den te hebben, is het feest. En op een eerbiedige afstand mogen zij dan de hoge gast toejuichen. Behalve de bur gemeester en nu is hij er niet. Het kleine groepje mensen groeit uit tot een menigte. Ais een lopend vuurtje gaat het nieuws door het dorp. Ieder een wil de Prins begroeten en de hoge gast laat zich niet onbetuigd. Hij strijkt eens door de stugge haren van een kleine man, die ondanks het verbod van zijn moeder de deur is uitgerend. „Jullie kunnen zeker niet naar school?" vraagt de Prins. De kleine jongen weet wel waarom dat niet mogelijk is, maar hü durft toch zeggen: „Gelukkig niet." Om die op merking lachen de mensen. Een oud moedertje vindt het optreden van de jongen wat brutaal en zij verontschul digt hem met: „Ja, de kinders hebben er ommers nog geen weet van." De dorpsdokter is intussen ook ge arriveerd. Hij geeft als een van de autoriteiten van het dorp alvast een uiteenzetting van de stand van zaken en aandachtig luistert de menigte. Ten slotte komt dan burgemeester De Kool, een burgervader, die in Zuidland op de handen wordt gedra gen. De vrouwen en mannen lachen als zij hem zien. „Burgemeester, de Prins wacht allang op U," roept men hem toe in koor, De Prins informeert uitvoerig naar vele dingen en dan verdwijnt hij in de helicopter. Met nieuwe moed trekken de mensen aan het werk. De dijken zullen dicht! Later bood hy op straat iemand die met een zwaar pakket liep te sjouwen aan, dit pak voor hem weg te brengen. Ook dit pak verdween naar zijn eigen huis. Vervolgens kocht hij Rode-Kruis- emblemen, die hij op de gestolen „battle-dress" bevestigde. Zo uitgerust begaf hij zich naar het rampgebied, waar hij verscheidene mensen gered schijnt te hebben. Hij hing hier de held uit en liet zich zelfs interviewen door een verslaggever. Toen hij Zaterdag thuiskwam wachtte de politie op hem, aangezien het was opgevallen, dat hij tweemaal op een dag met een groot pak was thuisgekomen. De 36-jarige K. B., hoofdcommies bij een der ministeries in Den Haag, .s eveneens gearresteerd wegens dief stal van ingezamelde goederen. Hij had geholpen bij het sorteren van goederen ?n daarbij een paar wollen handschoe nen in zijn zak gestoken. Voorts is te Dordrecht gearresteerd de 26-jarige bouwvakarbeider L. J. A. van D. uit Den Haag, die met een Rode-Kruiscolonne naar het ramp gebied was gegaan. Toen er niets te doen viel, had hij zich op eigen gele genheid naar Zierikzee begeven, waar hy, voorzien van een Rode-Kruistas, voor „dokter" speelde, sigaretten en kousen vorderde en dergelijke. De politie vond op hem allerlei goe deren die tot de uitrusting van een zeer goed geoutilleerd redder behoren, zoals een rubberpak, een compleet stel ondergoed en een paar dekens. Waar schijnlijk heeft Van D. zich deze goe deren willen toeëigenen. De directeur-generaal van de PTT heeft goedgevonden, dat met ingang van heden op girostortingen op post rekening no. 9575 ten behoeve van het Nationale Rampenfonds geen stortings rechten behoeven te worden betaald, evenmin als dat het geval is voor de stortingen op girorekening no. 17 ten behoeve van de radio-actie „Beurzen open dijken dicht" Dit bericht geldt tevens ter inlichting van de directeuren der postkantoren, die nog nader bericht ontvangen. In Dinteloord, hoewel zelf zwaar ge troffen, bracht de collecte van het Ram penfonds f 20.000 op. plus f 3.783 in de kerken. Dit komt neer op meer dan f.25 per gezin. Z.K.H. prins Bernhard stapte in een Amerikaanse helicopter om een vlucht van ruim drie uur boven het rampgebied te maken. In het hefschoefvliegtuig de Amerikaanse pilootmajoor Jack W. Ruby uit Florida.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1