Belgen, Fransen, Engelsen vechten voor Tholen Boete en celstraf geëist tegen roomsmokkelaars Zesde verlieslijst 's Avonds broederlijk bijeen, maar uitgeput Y.S. en Canada overwegen hulp Ned. Elftalclub uitgebreid Slechts twee Zeeuwse clubs uitgeschakeld Geslipte auto te water - man verdronken Hulpverlening in goede banen Stortvloed van giften CHEIPSIIIDI\C L!\ drukwerk HET VRIJE VOLK WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 PAGINA 4 Vervolg van voorpag om bet water te keren hebben driehonderd Belgen, een paar hon derd Hollandse jongens en honderd polderwerkers tienduizenden zakken klei in het ellendigste dijkgat van Tholen gesmeten. Ze zijn er een paar dagen geleden aan begonnen en nu rijden de tractors en jeeps er al weer over. Het sopt onder de ijzeren rij platen die er over liggen. Honderd meter verder is wéér een dijkgat. Ook dat moet dicht. Maar dit gat was het ergste: het bedreigde Sint Annaland en verderop Vosse- Het water sloeg tegen een huis je aan de voet van de dijk die hier kruist met een andere dijk. Het huisje sloeg weg bij de eerste vloedgolf. Er ligt nog wat puin van en men ziet de fundamenten Er ligt een bloemenvaas. niet kapotgeslagen, De vier mensen die hier woonden zijn verdronken. Tot een meter hoog staan de klei- zakken opgestapeld van St Anna land tot St Maartensdijk. Het is een borstwering, het lijkt een loopgraaf van een slagveld. Staat ge er achter en kijkt ge over het water, dan ziet ge daar ver weg de hoge buitendijk, tientallen meters zijn er uit weggeslagen. Met een rustig gebaar heeft water bouwkundig opzichter Jacht op de buitendijk gewezen en gezegd: die moet dicht. Er kwamen lange Rijn aken het haventje van St Annaland binnenvaren, vol zand. Een Engelse landingsboot lag klaar om het zand over te nemen. Midden in de nacht begon er over het haventje een lichtaggregaat te ronken en schijnwerpers speelden over de Royal Prince van het Rhine Squadron. De matrozen werkten en de volgende dag voeren zij uit bij hoog water: op weg naar het gat. Twee uur werken duizend man hulp en de eerste dam lag er in. Neen dat is geen dam om een woeste zee te keren. Het is een dam metje om de zuiging in het water op de verdronken polders op te van gen, die hindert bij het dichten van de binnendijk. Want niemand ziet kans voor de Zondag Tholens zeedijken dicht te gooien. Vandaar dat voor die tijd de binnendijk dicht moet zijn. Dit zal de waterkering en de stut en de veiligheid zijn voor dat tweederde deel van Tholen dat nog niet is overstroomd. Sergeant T. Dekker en korporaal L. A. J. Bierens van het regiment Chassé uit Ermelo zijn natuurlijk geen deskundigen. Dat hoeft ook niet. Ze hebben hun gezond ver stand en ze hebben het water gezien. „Laten ze ons nog maar veertien dagen hier houden", zeggen ze. „We kunnen hier goed werk doen en het is beter dan exercitie en oefenin gen...." Ze zijn hun barbaarse tocht in open driekwart tonners van Ermelo naar Bergen op Zoom vergeten. In die ijskoude nacht van Zater dag op Zondag bonden zij him shawls om hun voeten om warm te blijven. Ze hebben gesjouwd en ge sleurd. Ze hebben gewerkt als karrer paarden met al hun jongens te za- men. Boerenjongens uit Noord-Hol land voor het overgrote deel. Sterk, gewoon aan de landarbeid en aan zware lasten. iende kachel in de gelagkamer van hotel-café Havenzicht. Zij hebben de moed opgebracht zich te ver schonen anders dan de meesten van hun Belgische kornuiten die we zenloos voor zich uit zitten te sta ren en wier handen trillen van de moeheid. Daar zijn ook de Engel sen die er in hun wijde montgomery- coats uitzien als gentlemen. Morgen baggeren zij weer de dij ken op, de schoppen als een kara bijn geschouderd en aardappelzak ken als stormhoeden op hun hoofd, om te vechten tegen het water, om te vechten voor Tholen. De Verenigde Staten en Canada zouden op het ogenblik een finan cieel hulpplan voor Nederland voor bereiden in verband met de overstro- mingsschade, meldt het Franse pers bureau uit Ottawa. Op die manier zouden de Neder landse verplichtingen tegenover de Noordatlantische Verdragsorganisatie tijdelijk worden verlicht en zou Ne derland voorrang kunnen verlenen aan het herstel van de schade. (Van een onzer verslaggevers) In het grote roomsmokkelproces, dat Dinsdag voor de Antwerpse rechtbank is voortgezet, eiste de procureur des Konings een boete, die tienmaal de ontdoken heffing bedraagt, en tegen alle verdachten nader te bepalen gevangenisstraffen van vier tot twaalf maanden. Voor de training van het Neder lands elftal zijn de volgende 23 spe lers uitgenodigd (in alfabetische volgorde)Alberts (Vitesse)Bies- brouck (RCH)Van de Bogert (DOS) Boskamp (Ajax), Clavan (ADO), Claus (Helmondia), v. Ede (Sparta), Van der Gijp (Emma), Hendriks (Vitesse). Klaassens (VW), Van der Kuil (VSV)Kuypers (Volewijekers), Landman (Sparta). Lenstra (Heeren veen). Louer <NOAD). Louwers (Eindhoven), Luiten (DOS), Van Raalte (Blauw Wit). Van Schijndel (SW). Tebak (Eindhoven). Terlouw (Sparta), De Voogd (Haarlem) en Wiertz (DWS). De mogelijkheid blijft bestaan, dat alsnog spelers worden uitgekozen om de training te volgen als de K.C. daartoe aanleiding vindt. Ook is het mogelijk, dat spelers, die plotseling een uitstekende vorm blijken te be zitten en niet uitgenodigd waren, in het Nederlands elftal worden geko zen. De voorbereiding voor de wed strijd tegen Zwitserland geschiedt onder meer door het spelen van trai- ningswedstrijden en daarom is het aantal uitgenodigde spelers groter dan voorheen het geval was. Paauwe verlaat Maurits Bas Paauwe, die zes jaar als trai ner in dienst geweest is van Maurits heeft zijn ontslagaanvraag ingediend bij het bestuur van deze club. Hij zal Maurits nog tot aan het eind van het lopende seizoen blijven trainen, daar hij zich tot taak heeft gesteld, zyn club, die momenteel in degradatiege vaar verkeert, voor zijn afscheid in veiligheid te brengen. Mr Van Lidth de Jeude, die op treedt namens de Belgische Staat, kwam Dinsdagmorgen terug op de bepalingen over geconserveerde goe deren. Volgens hem was gebleken, dat de Nederlandse fabrieken geen verduurzaamde room, maar verse room in blik hadden geleverd. Er zijn namelijk brieven gevonden met klachten, dat enkele zendingen üa een paar dagen zuur waren gewor den. De Nederlandse verdachten, die niet waren verschenen, betichtte mr Van Lidth de Jeude van medeplich tigheid, door het leveren van blanco facturen. Dat de Nederlanders wisten waar voor de facturen gebruikt werden bleek volgens de advocaat uit een brief van de Hilversumse agent Van der B. aan de firma Desmet. Daarin schreef Van der B.: weet, dat enkele Nederlandse fabrie ken u room leveren, die zonder extra-heffing de grens passeert. Bin- In een Dinsdagavond gehouden vergadering heeft het bestuur van het district Zuid 1 van de K.N.V.B. zich beraden over de situatie welke in West-Brabant en Zeeland door de overstromingen is ontstaan. Geble ken is, dat de schade aan de sport velden minder ernstig is dan ge- vreest werd. Zierikzee en. Burgh zijn natuurlijk voor de huidige compe titie uitgeschakeld, en verder heeft het terrein van EMM te Vlissingen nogal geleden van het tanken van vrachtauto's, terwijl het veld van Goes dienst doet als landingsterrein voor hefschroefvliegtuigen. Maar voor het overige is de situatie niet zo, dat aan de instelling van een nood- competitie gedacht behoeft te wor den. Men ziet de toekomst optimis tisch in en meent, dat de competitie binnen niet al te lange tijd en met uitzondering van Zierikzee en Burgh, normaal zal kunnen worden hervat. nenkort zullen wij u onder dezelfde condities een aanbieding doen". Mr Van Lidth verklaarde verder, dat de oorspronkelijke en de vervalste facturen van de drie Nederlandse firma's op dezelfde schrijfmachine waren getikt. Ommelandenniet „De Ommelanden, die op dezelfde wijze room heeft geleverd, worden niet vervolgd", zei mr Van Lidth, „omdat directeur De Boer de enige was, die onmiddellijk bereid was zich aan een verhoor van de Belgische Opsporingsdienst te onderwerpen". De advocaat van de Staat werd op dit punt onderbroken door twee ver dedigers, die zijn lezing onjuist noem den en verklaarden later op deze kwestie terug te komen. Mr Van Lidth kwam tot de con clusie, dat de beheerder van de firma Desmet, K. S„ de hoofdschuldige was. Zijn mede-directeuren en de Belgische afnemers, die voor hem de Invoervergunningen aanvroegen zijn volgens mr Van Lidth van alle knoeie rijen op de hoogte geweest. Hij vroeg de rechtbank dan ook de eis tot schadevergoeding van de Staat toe te wijzen. Ook de procureur des Konings achtte de schuld van alle verdacn- ten bewezen. De zitting werd verdaagd tot 23 Februari. Dan zullen nog negen ver dedigers aan het woord komen, Op de ten gevolge van de sneeuw val ontzettend glad geworden weg langs het Winschoterdiep in Gronin gen gebeurde Dinsdagmiddag om streeks vijf uur een tragisch ongeval, dat aan de 39-jarige vertegenwoor diger J. H. B. te Groningen het leven kostte. De heer B. kwam in zijn personen auto uit de richting Winschoten ge reden, toen de wagen, juist bij het binnenrijden van Groningens be bouwde kom, eensklaps slipte, van de weg gleed en in het water verdween. Dank zij een kraanwagen van de Groningse brandweer stonde de wa gen na een kwartier weer op het droge. De bestuurder was toen ech ter al overleden. Sportkiekjes van Weer in de karavaan. De kracht van een samenleving als de Nederlandse is niet alleen, dat men in tijden van nood één kan zjjn, maar ook, dat er m die tijden mensen gewoon op hun post blyven hoewel ze wellicht liever waren gaan hel pen om daar hun weinig spectaculair doch onmisbaar werk van alledag te verrichten. Zy' zorgen er bijv. op het ogenblik voor, dat buiten de direct door het water overvallen gebieden het leven weer een normaal aan zien krijgt In de sportwereld vindt men uiteraard ook van dezulken. Voor de komende Zondag hebben zij alweer gewoon de sportprogram ma's klaar, veelal zelfs reeds aangepast bij de bijzondere omstandigheden op de eilanden. Door hun werk kan ik ook na tien dagen weer normaal met deze rubriek verder gaan, al moet 'k eerlijk bekennen, dat m'n hoofd er nog niet naar staat. Weet u: in de afgelopen week leek het schrijven van een sportkiekje of zelfs het bedrijven van sport me een zo nutteloze ar beid, dat 't me nu moeite kost er weer belang stelling voor op te brengen, 'k Heb kennelijk dat gestage van die verdienstelijke thuis blijvers-doorwerkers niet. Maar 'k zal er wel iets van moeten overnemen, want zij hebben in het grootste deel van het land het leven op de grote weg teruggebracht en in de ka ravaan moet ook het karretje met de sport kiekjes weer meesukkelen Eerst iets over sportliefhebbers, die plannen maakten om het Rampenfonds te steunen. De Rotterdamse meneer Van Gogh schreef een brief aan de KNVB, waarin hij pleitte voor het spelen van een extra-inter landwedstrijd ten bate van het fonds. Hij <(r krijgt vrijwel zijn zin bij de wedstrijd Neder landDenemarken in het Feyenoordstadion en de opbrengst daarvan zal wellicht de in zijn brief opgesomde raming nog overtreffen. Meneer Feitsma uit Overschie wil voor die wedstrijd tegen Denemarken het publiek het Nederlands Elftal laten samenstellen. Iedereen zou daaraan mogen meedoen, mits men op de in de dagbladen te publiceren deelnemingsformulieren bij inzending een extra-bedrag aan postzegels ten bate van het Rampenfonds zou plakken. Een leuk idee vind 'k en ook sympathiek, maar de uit voering ervan zou in de practyk een welhaast onverzetbare hoeveelheid werk met zich brengen. Bovendien vrees 'k, dat bij de in zendingen het plaatselijk chauvinisme de bo ventoon zou zingen Meneer Boersma stelt voor de kaarten voor de wedstrijd NederlandDenemarken aan de hoogst biedenden te verkopen. Het nadeel, dat dan alleen de rijken kunnen gaan kijken, neemt hij voor deze wedstrijd graag, omdat het hier werkelijk niet om het voetbal maar om de centen begonnen is. Dat plan is ook best bedoeld, maar voor het sportpubliek schuilt er niettemin iets onredelijks in. Doch het kan ook met vaste pryzen wel uitgevoerd worden, omdat iedereen, die meer kan be talen dan die pryzen, zulks vrijelijk mag doen Tot slot van die plannen is hier de mede deling van de heer Kruithof uit IJsselmonde, waarin staat, dat er al een inzameling ge houden wordt van sierduiven, kippen en ko nijnen om de gedupeerde pluimveeliefhebbers weer aan wat kweekmateriaal te helpen. Wie een beestje wil missen, kan zich wenden tot J. Soutendijk, M. Pontstraat 36, Alkmaar. Het boksen komt ook weer op gang. Theo Huizenaar meldt tenminste, dat hij op 16 en 23 Febr. In Odeon de Zuidhollandse A-kam- pioenschappen voor amateurs organiseert. De besten treden voor deze titelstrijd aan. De regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede: Nu de eerste phase van de hulpverlening bij de watersnood als afgesloten mag worden be schouwd, meent de regering goed te doen er op te wijzen, dat het gewenst is weer meer tot de nor male wegen van regelmatig be stuur terug te keren. Behoudens bijzondere omstan digheden dient daarom de hulp verlening slechts in georgani seerd verband en door tussen komst van daarvoor verantwoor delijke instanties te geschieden. Alle daarbij betrokken instanties, zowel als particulieren, dienen er zorg voor te dragen, dat te voren een regeling omtrent de finan ciële aansprakelijkheid voor de te verlenen hulp wordt getroffen. Vervolg van voorpag. Ook nu weer moeten wij volstaan met enkele sprekende cijfers. Van het Noodfonds Verbond van Nederlandse Werkgevers kwam 300.000 gulden. De gemeente Nijmegen zorg de voor een zelfde bedrag. Arnhem, op weg naar het millioen, passeerde gisteren de 8 ton. Een collecte van kerken in Delft: 50.000. De Coöperatieve Centrale Raiffei- senbank en de bij haar aangesloten Boerenleenbanken hebben gezamen lijk ƒ300.000 bijeengebracht. Daaren boven is, voor zover bekend, door de by deze centrale aangesloten banken en plaatselijke en provinciale comi- té's nog een bedrag van ƒ45.000 ge stort. Het personeel van Philips-telecom- municatie NSF te Hilversum heeft door overwerk en inzamelingen 100.000 gulden bijeengebracht. Het zelf in de oorlog zo zwaar ge troffen Heusden aan de Maas bracht 20.000 gulden bijeen. In Benthuizen werd gemiddeld ƒ52,50 per gezin ge geven. De Caltex Petroleum Maatschappij heeft een bedrag van 100.000 gulden ter beschikking van 't Rampenfonds gesteld. Het personeel van de Pro vinciale Gelderse Electriciteitsmaat- schappij heeft de som van 23.353.42 weten op te brengen, de ambtenaren- vereniging „Frelecta" vulde dit aan tot 29.000, van directiewege werd er nog 25.000 gulden aan toegevoegd, zo dat 54.000 gulden kan worden afge dragen aan het getroffen gebied. op S20 mijl Wisselkoersen In- en verkoopkoersen Engels pond 10,56—10.57 Franse frank 1.08201.0840 Belgische frank 7.59147.60 li Zwitserse frank 86.94—87.04 Amerikaanse dollar 3.80 3/8—3.80 7/8 Zweedse kroon 73.1773.27 Het Ned. Rode Kriiis kan In verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken. HALSTEREN: Cornelia Faulus. 1952; Petrus Raats, 1884; Anna C. Verburgt, 1865. KORTGENE: Krijn Janse; S. Westerweelvan Boven: Adriana de Looff; mevr. Jacobs—Keydenier; Cornells P. Nijsse; Elisabeth Weys, 1950. MIDDELHARNIS: Aanvullingen van personalia in 4e lijst, d.d. 7-2.'53, blz. 2 overleden d.d. 1.2/53: Maria Kranse, 1896; F. Kranse— Vroegindewey, 1872; N. van Koote—van der Sluis. 1881; Leendert Vis, 1905; H. Driesche—Breeman, 1868; Hendrikus Nette, 1914; Leendert Aren. 1889. NIEUWERKERK: Jebbigje Scholten, 1944; Hendrikus J. Scholten, 1948; Elisabeth C. Scholten, 1952. OUDELANDE: Te Goes geïdentificeerd: C. A. Mol—Jansens, 1875; Johannes Mol, 1875; Jan de Jager, 1876. ST PHIL1PSLAND: Begraven: Willem Kunst, ongeveer 82 jaar. RILLAND-BATH: Dirk Dronkers, ongeveer 90 jaar; Johanna Dronkers, ongeveer 91 jaar; Foort Nijsse. ongeveer 18 jaar; Pieter- nella Nijsse, ongeveer 20 jaar; Catharina Nijsse, ongeveer 15 jaar; wed. A. Blok—Krieger; mevr. De Bokx—Schrier; A. Cijsow; J. S. de Goffau (burgemeester): mevr. Van Zwienen—v. d. Maas. STAVENISSE: Jacob Stoel, 1872: Cornelia A. Mol. 1936: Leer»»»rt Hage. 1907; Neeltje C. van Zuien. 1939; Jacobus M. Moerland. 1896: wed. J. Hage—Luyk, 1867; Johanna P. Hage. 1929. STEENBERGEN: Geïdentificeerd en begraven: A. Dekkersde Groot, 1898; Adrlanus Heijligers. 1894; Johanna M. Heijligers, 1923. 240 milt O v Dtcgo r Kaap Mitapan VAN EN NAAR INDONESIË TANKVAART ulordam p 11 WIEhl n Baton Roux® o op 5 3 mijl N'W V Cauhlanca n Safi II WZiv v Kaap Cru* n C Ufa SLEEPBEDRIJF op 70 mijl Zff v DJedtlab KUSTVAART Advertenties Tjonge, wat 'n glans Te koop aangeboden Waar zo'n glans is, werd vast en zeker met Peli gewreven. Het gaat nu eenmaal vlugger en beter met Peli - de beste wrijfwas voor meu belen, parket en linoleum. Grote bus no. 3: 110 et. geel en bruin Grote doos no. 255 ct. geel, bruin, rood en MET VLIDOSOL TEGEN HOUTWORM HANDWERK GUITAREN v.a. 79.50 (inkoop violen). Repa ratie. Mondorgels en blokflui ten voorradig. Muzlekh. Vene man, Utrechtsestr. 60, A'dam. Personeel gevraagd ELECTROMONTEURS en hulp- monteurs gevr., bij voorkeur bekend met nieuwbouw. Aanm bij N.V. Suyver en Roosen Runstraat i:-23. Amsterdam. AGENTEN gevr. voor het gehcie land. Goed Ingevoerd bij drogis ten en tcri'ldenlers om vcr- brulksartikcl aan te bieden. Soil, onder no. AZ 7371 bvdü. Huwelijk en Kennismaking Beslist serieuze BEMIDDELING tegen uiterst lage kosten, ge garandeerd tot Uw huwelijk een feit Is, biedt U alleen bemidde lingsbureau ..Ideaal", Postous 130, Schiedam. Nadere Inlich tingen met vermelding van kos ten ln blanco couvert gratis. Voor het beter uitgevoerde natuurlijk Handelsdrukkerij t Een Erdal product dus goed N.V. De Arbeiderepers Rotterdam Schouten straat 105 Tel. 111030 en 24320 .rtlfjovd ten anker ir bij Falmoulb Itctropolv 11 v Ip.m a SjxkjoMnp Welt Hartlepool n lloua TE ROTTERDAM VERWACHT RIJNVAART LOBITH gepasseerd 9 Febr. na 13 uur naar ROTTERDAM: Elko. Vrleze; Rot- horn, Lens: Provencal. Damme; Fort France. Hletbrlnk: Janna, van Drlel; Rhelnfahrt 85. Schuster: M Stlnnes 84, Persch; Badenla 59. Elch; Damco 7. Figa; Damco 51, Lutjes: Ymlr. Baars: Zes Gebroeders, Wigman; Grlmgerde. Admi raal; Naptha 6. Martz; Haut Barr, van Hee- Juliana, Wasch: Leonora Cornelia, van Stralen: M Stlnnes 4, Brlel; Damco 15, Kapp; Edmund, Butter; Damco 112, Korstanje; Asa. Rennlngs, IJMUIDEN: Arulf, Been; Loge, Oege- ma; VRIJHOEVE CAPELLE: Adma, Mu- seau: ZWOLLE: Anomo, Teekman; Suc ces. Fortuin; Onderneming, de Vries; DEN HAAG: Vulcaan 12, Muurman; AMSTERDAM: Haanswijk. Klelnhaus; R Karcher 81. Neptun; R Karcher 34. Mi- chels; Wijkdienst 31, de Boer; LEIDEN: Manresa. Garaten; KAMPEN: Alelda, Scholing. BELG IE: Brunhllde. Kamerlk; Musca det, Klee: Monique. Ruytenberg: Branly, Boos- Talko. Bekkers; ApoUo. Janssens: Alplna 4, Wasser; Bergson. Vroombouc; Rameau, Schall; Vertrouwen. Baakels. BAZEL: Maco. Pik. LOBITH gepasseerd 10 Febr. voor 13 uur naar ROTTERDAM: Wcser 4. Tulle- mans; Adrlnna, Duizendstra: Constan- tln 3, Dann; R Karcher 9. Rubenach; R Karcher 36, Schwelkert; Ractla, Wegb; Centrust 2, v d Hoeve; Christina, Tim mer Damco 14. Baars: Eduard, Pass- mann; Weser 4. Dreijer; Stolilbau, Krach ten: Constantlu 6, Haakman; Rijnzee- vaBrt 6. de Jong; Fanto 31, Taeger: Tre- vesla, Puylaerts: Schieland. Swinkel; Leo, Rennlngs: Damco 135. de Booy. AMSTERDAM: Roekwljk. Verloop: Fre- derlka. Giethoorn; MIDDEN MEERVlos, Hulbers; SLIEDRECHT: Edison, van Well: NIJMEGEN: Analyse, Fortuin; ROERMOND: Haringvliet, Keljzer; LO BITH: Lema, van Riemsdijk; LEPEN- STAD: Catharina, Teeuw; HUIZEN: Willem Barendsz, Griffioen; DEN HAAG: Adrlana 2, Spier: TERNEUZEN: Everdlna, Dekker; GRONINGEN: Vertrouwen, Slump; APELDOORN: Johan, van Ooyen: ARNHEM: Energie 8, Engelaar. BELG IE: Tyma, van Laar; Jacoba, de Vries: San Antonio. Maas; Luc. de Raad; Hydra, Penraad: Normandlë, Besjes; Ka- aan. Schmidt; Alpha, Kamphulzen. LONDEN: Albert, Grothmann. DUITSLAND: Navexmotor 9. v Damme; Hanjo. de Jong; Lottl. Janssen; Maria, Kauffeld; Vertrouwen. Speksnijder; Vlissingen. Verkalk; Hardl. Mannak; Vlos. Mandemaker; Hannover. Rauert; Reglna. Zoeter; Risico. Duizendstra; Leonldas 4. van Dijk; Navexmotor 3. Marls; Spes. Meeuwsen; Dependant, Kerkhof: Seolto, Bolljn; Normannia, v d Werken; Lema, van Riemsdijk; An- nard,. Stouthart; Schurmann 40, Schnei der; J Schurmann 8, Noll; Fluvlale 13, de MelJ- Tromp, Boon; Lc Notre, Steln- mels; Gallcla, Harrewijn; Rhelnfahrt, GlessenR Karcher 67, Reltsgasser; R Karcher 8. Keller; Engelina, v d Velde; Vlos, Bastiaansen; Risico, Bleeker; Wlm 2, Boer; Ludwlg Burmelster. Sebastian; Hean. van Bommel; Grete, Reschke; Ha vel. Hofken; Canni, Kramer; De tijd zal 't leren. Pols: Anna. de Kruik; St Antonlus. de Beljer; Maria, Cazemter; Eendracht, Brljder; Marijke, Gerrits; Arlelle 2. Brouwer: Theo, Engelaar; Elisabeth. Blom; Karl, Ehmer; Redemp- tor. Kempher: Willem, Janssen; Ulm Bruder 3, Gerds: Muslgny, Ubrlch: Car- peaux. Krets; Baden 338, Vink; Rheln- rahrt 142, Greser. R Karcher 35, Wagen- hofer. BAZEL: Tubantia. Bulker: Lemanla, Jonker; Aargau, Rossel; Rooswijk, Fleer; Isto, de Jong. STREMMING WATERWEGEN HOOG WATER POSITIES K.L.M.-VLl' ^TUIGEN

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3